Dodaj do ulubionych

500+ wniosek złożony przez portal ZUS

04.08.22, 23:26
Czy mam szansę na odzyskanie dwóch zaległych świadczeń? 20 lutego złożyłam wniosek przez portal ZUS. Wydawało mi sie, że wszystko zrobiłam OK wypełniając wniosek. O sprawie zapomniałam do dziś, kiedy to uświadomiłam sobie, że od dwóch miesięcy świadczenie nie wpływa na konto. Weszłam w swój profil i znalazłam wniosek, który trafił do zakładki - dokumenty robocze. Najpierw zrobiłam sccern ekranu, potem kliknęłam doślij załącznik i on poszedł, bo już jest w wersji dokumentów roboczych niewidoczny. Nie wiem co w lutym zrobiłam źle, że trafił nie tam gdzie trzeba. Jutro będę dzwonić do ZUS-u, sama nie wiem czy jest możliwość odzyskania tych pieniędzy. Załuję, że nie zrobiłam tego jak w poprzednich latach przez bank. Czy ktoś miał podobną sytuacje?
Obserwuj wątek
    • kryzys_wieku_sredniego Re: 500+ wniosek złożony przez portal ZUS 05.08.22, 09:27
      Nie masz szansy, dostaniesz 500+ od kolejnego miesiaca.
      Mail przuchodzi z potwierdzeniem złożenia wniosku.
      Skladam i przez zus i przez bank - przez bank 100 razy prosciej. Też jak konczysz skladać to na pulpicie pojawia się info o złożeniu wniosku - ciężko to przeoczyć, tak dodam.
      • czysta_karta11 Re: 500+ wniosek złożony przez portal ZUS 05.08.22, 09:56
        Dzięki za odpowiedź. Właśnie rozmawiałam z bardzo miłym konsultantem i potwierdził, że nie da się już nic zrobić. Tysiaka mam w plecy, ale to tylko pieniądze ... są ważniejsze rzeczy. Na przyszłość mam nauczkę, że lepsze jest wrogiem dobrego. Zawsze składałam przez bank i nie miałam takiej wtopy ... . Pan potwierdził, że za sierpień dostanę na pewno, bo wczoraj złożyłam przez bank i że do nich ten wniosek wpłynął już.
        • czysta_karta11 Re: 500+ wniosek złożony przez portal ZUS 05.08.22, 09:57
          Na ,,pocieszenie" pan z ZUS-u powiedział,że nie jestem jedyną osobą, która tak zrobiła big_grin
          • nowaczek12345 Re: 500+ wniosek złożony przez portal ZUS 05.08.22, 12:37
            Ta platforma PUE jest po prostu niebywale intuicyjna i prosta w obsłudze wink
            • komorka25 Re: 500+ wniosek złożony przez portal ZUS 05.08.22, 19:57
              Nie jest, niestety, teraz już wiem jakich pułapek się spodziewać, ale jak sobie przypomnę zakładanie profilu zaufanego...
              • primula.alpicola Re: 500+ wniosek złożony przez portal ZUS 11.08.22, 15:43
                komorka25 napisał:

> Nie jest, niestety, teraz już wiem jakich pułapek się spodziewać, ale jak sobie
                > przypomnę zakładanie profilu zaufanego...

Nawet mi nie przypominaj. O składaniu wniosku o turystyczne pińcety też nie.
          • mid.week Re: 500+ wniosek złożony przez portal ZUS 11.08.22, 17:52
            czysta_karta11 napisała:

> Na ,,pocieszenie" pan z ZUS-u powiedział,że nie jestem jedyną osobą, która tak
            > zrobiła big_grin

Są nas przynajmniej dwie 🙊
        • no_name33 Re: 500+ wniosek złożony przez portal ZUS 05.08.22, 11:37
          Składałam przez pue i nie miałam takiej wtopy.

Po 48h warto sprawdzić czy wniosek dotarl, a nie czekać.
          • grey_delphinum Re: 500+ wniosek złożony przez portal ZUS 05.08.22, 12:49
            Kurcze, ja też zapomniałam złożyć i kilka dni temu składałam przez bank (nie dostałam kasy przez 2 mies). Mówicie, że tysiak w plecy?
            • czysta_karta11 Re: 500+ wniosek złożony przez portal ZUS 05.08.22, 16:11
              grey_delphinum napisał(a):

> Kurcze, ja też zapomniałam złożyć i kilka dni temu składałam przez bank (nie do
              > stałam kasy przez 2 mies). Mówicie, że tysiak w plecy?

Niestety ... ale możemy połączyć się w bolu.

A platforma wcale nie jest intuicyjna, wiele moich znajomy miało problemy np. z tym kapitałem opiekuńczym ... i nie są to osoby 50 +.
              • grey_delphinum Re: 500+ wniosek złożony przez portal ZUS 11.08.22, 14:42
                Chciałam tylko napisać, że ja właśnie dzisiaj dostałam wyrównanie za dwa miesiące, więc może u Ciebie sprawa jeszcze nie jest przegrana.
                • slonko1335 Re: 500+ wniosek złożony przez portal ZUS 11.08.22, 14:48
                  A nie składałaś w lipcu jeszcze? Jeżeli tak to mogłaś dostać za lipiec i sierpień.
                  • iwoniaw Re: 500+ wniosek złożony przez portal ZUS 11.08.22, 14:51
                    Pytanie nieco offtopiczne: czy tę zusowską platformę da się w ogóle uruchomić bez osobistej wizyty w ZUSie?
                    • no_name33 Re: 500+ wniosek złożony przez portal ZUS 11.08.22, 15:49
                      iwoniaw napisała:

> Pytanie nieco offtopiczne: czy tę zusowską platformę da się w ogóle uruchomić b
                      > ez osobistej wizyty w ZUSie?

Tak
                  • grey_delphinum Re: 500+ wniosek złożony przez portal ZUS 11.08.22, 16:30
                    Nie, składałam na początku sierpnia (chyba 5).
                    • grey_delphinum Re: 500+ wniosek złożony przez portal ZUS 11.08.22, 16:34
                      Nie ma, żadnego opisu do operacji, więc nie wiem, za które miesiące jest to świadczenie, ale na pewno składałam wniosek w sierpniu, a nie dostałam wcześniej kasy za czerwiec i lipiec.
                    • slonko1335 Re: 500+ wniosek złożony przez portal ZUS 11.08.22, 17:34
                      5 pisałaś że złożyłaś kilka dni temu stąd złożyłam że mogło to być w lipcu. Ja teraz dostaje pinsety na początku miesiąca. Wcześniej były na końcu.
                      • grey_delphinum Re: 500+ wniosek złożony przez portal ZUS 11.08.22, 17:48
                        No widzisz, w takim razie to mógł być 1 lub 2 (w sumie wniosek jest na m., więc muszę go dopytać o konkrety).

Na pewno był sierpień, bo wiem, że byłam zła na siebie, że lipiec nam już "uciekł".
            • primula.alpicola Re: 500+ wniosek złożony przez portal ZUS 11.08.22, 20:58
              A miałam zakładsć wątek przypominajkę, ale pomyślałam, łeeee po co, na pewno wszyscy pamiętają.
    • slonko1335 Re: 500+ wniosek złożony przez portal ZUS 11.08.22, 16:29
      "Do kiedy wniosek o 500+?" www.infor.pl/prawo/dziecko-i-prawo/500-plus/5488146,Wniosek-o-500-do-kiedy.html.amp
      • grey_delphinum Re: 500+ wniosek złożony przez portal ZUS 11.08.22, 16:37
        O borze szumiący, to chyba analfabeta pisał...

Nie wiem, czy treść idzie tu w parze z firmą, ale jeśli tak, to nie kierowałabym się tym artykułem 😉
        • grey_delphinum Re: 500+ wniosek złożony przez portal ZUS 11.08.22, 16:37
          Z formą 😉
        • slonko1335 Re: 500+ wniosek złożony przez portal ZUS 11.08.22, 17:51
          Nawet data 31 czerwca tu padawink
          • grey_delphinum Re: 500+ wniosek złożony przez portal ZUS 11.08.22, 17:55
            Wiem, ale wiem też, że dostałam tysiaka na konto (mam jedno dziecko, które łapie się na pincet) 😉 więc to musi być jakieś wyrównanie (choćby tylko za lipiec), bo poprzednią wpłatę miałam w maju. No nie chce być inaczej 😊
            • slonko1335 Re: 500+ wniosek złożony przez portal ZUS 11.08.22, 21:19
              Bardziej chodzilo mi o to że czerwiec ma 30 dniwink
              • grey_delphinum Re: 500+ wniosek złożony przez portal ZUS 11.08.22, 21:40
                Gapa ze mnie, nie zwróciłam uwagi 😉
    • tryggia Re: 500+ wniosek złożony przez portal ZUS 11.08.22, 20:54
      A wiesz, to ciekawe, bo mnie spotkało to samo. Byłam pewna, że składałam zimą wniosek, a tu w czerwcu przelewu brak i wniosku brak. U mnie trzy pięćsetplusy 🙄
    • sol_13 Re: 500+ wniosek złożony przez portal ZUS 12.08.22, 09:40
      A po co w ogóle składacie przez tą beznadziejną platformę zusu, zamiast przez bankowość.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka