Dodaj do ulubionych

Ładna krótka fryzurka

05.08.22, 16:36
Idę we czwartek do fryzjera i coś mnie kusi poszaleć i ściąć się na krótko. Aktualnie mam boba. Szukam oczywiście inspiracji na instagramie, ale może wklei któraś zdjęcie jakiejś fajnej krótkiej fryzurki, której nie trzeba długa układać? Prostownica wykluczona.
Obserwuj wątek
    • em_em71 Re: Ładna krótka fryzurka 05.08.22, 17:23
      To jest fryzura, której nie trzeba długo układać, za to często odwiedzać fryzjera bo błyskawucznie odrasta. Wystarczy ręcznik i trochę chemii.
      • potworia116 Re: Ładna krótka fryzurka 05.08.22, 17:30
        Zbliżam się w tym kierunku 🙃
        • mandre_polo Re: Ładna krótka fryzurka 05.08.22, 17:38
          Mnie się widzi że nie masz miękkich włosów do takiej fryzury. Ona dla delikatnych, rzadkich
          • nutella_fan Re: Ładna krótka fryzurka 05.08.22, 17:52
            To prawda, włosy wyżej gęste, zdrowo wyglądają.
        • malenka9 Re: Ładna krótka fryzurka 05.08.22, 19:41
          Szydło
          • potworia116 Re: Ładna krótka fryzurka 05.08.22, 20:19
            malenka9 napisała:

> Szydło
            Auuaa😨😨😨
          • melisananosferatu Re: Ładna krótka fryzurka 12.08.22, 13:00
            Jaka Szydlo?! Toz to artystyczny nielad. Ja bym je bardziej pomierzwila zeby odstawaly i bedzie git.
            • potworia116 Re: Ładna krótka fryzurka 12.08.22, 14:41
              Niestety etap beztroskiego mierzwienia minął ładnych parę tygodni temu. Obecnie daje to efekt następujący.
              • melisananosferatu Re: Ładna krótka fryzurka 12.08.22, 16:20
                Charakternie😀
              • lumeria Re: Ładna krótka fryzurka 12.08.22, 16:43
                O, tak jak ta artystka Laurie Anderson

https://m.media-amazon.com/images/M/MV5BMTY5MjI3OTEzOF5BMl5BanBnXkFtZTcwMDc0OTAzMQ@@._V1_UX214_CR0,0,214,317_AL_.jpg
                • potworia116 Re: Ładna krótka fryzurka 12.08.22, 18:05
                  Miszczyni❤️
                • nutella_fan Re: Ładna krótka fryzurka 12.08.22, 18:48
                  😱
              • extereso Re: Ładna krótka fryzurka 12.08.22, 18:50
                Widać Twoją urodę nawet tu.
      • nutella_fan Re: Ładna krótka fryzurka 05.08.22, 17:47
        Całkiem ładnasmile
      • furiatka_wariatka Re: Ładna krótka fryzurka 12.08.22, 16:02
        Wg mnie taka fryzura dobrze się układa na cienkich, rzadkich włosach. Ja mam grube i gęste i kiedyś tak sobie ścięłam włosy i nie ukladały się dobrze. Sterczały. Owszem, fryzura ładna, ale jak każda, niestety nie do każdych włosów sad
    • potworia116 Re: Ładna krótka fryzurka 05.08.22, 17:26
      Podpinam się. Na razie jeszcze zaciskam zęby, ale po wakacjach, mam nadzieję, jeż odrośnie na tyle, że uda się mu nadać jakąś sensowną formę.
      • extereso Re: Ładna krótka fryzurka 05.08.22, 17:33
        Na ostatnim zdjęciu, kilka miesięcy temu, podziwiałam Twoja fryzurkę. Teraz wydaje mi się troszkę zbyt długa, ale może zmierzasz do jakiejś innej?
        • potworia116 Re: Ładna krótka fryzurka 05.08.22, 17:46
          extereso napisała:

> Na ostatnim zdjęciu, kilka miesięcy temu, podziwiałam Twoja fryzurkę. Teraz wyd
          > aje mi się troszkę zbyt długa, ale może zmierzasz do jakiejś innej?
          No zmierzam, zmierzam, ale ścieżka, wąska i wyboista. Powiedziałabym, że kręta, ale włosy proste🙄
          • extereso Re: Ładna krótka fryzurka 05.08.22, 17:58
            😁 ciekawa jestem finału
            • potworia116 Re: Ładna krótka fryzurka 05.08.22, 18:10
              extereso napisała:

> 😁 ciekawa jestem finału
              We wrześniu będą wstępne wyniki 😁
    • rosapulchra-0 Re: Ładna krótka fryzurka 05.08.22, 17:42
      Moja. Na łyso. Ale po dwóch tygodniach już odrosła sporo.
    • mandre_polo Re: Ładna krótka fryzurka 05.08.22, 17:44
      Całkiem krótkie wymagają systematycznego strzyżenia. Mój fryzjer życzy sobie stówki za cięcie
      • nutella_fan Re: Ładna krótka fryzurka 05.08.22, 17:54
        Akurat to nie problem, mam dobrą fryzjerkę obok domu. Wyskoczyć raz na 4-5 tygodni nie problem.
    • lumeria Re: Ładna krótka fryzurka 05.08.22, 18:08
      Wiele zależy of typu włosów oraz kształtu głowy. Gdybym miała do tego warunki, wybrałabym taką

https://www.short-haircut.com/wp-content/uploads/2019/08/Modern-Short-Haircut.jpg
      • nutella_fan Re: Ładna krótka fryzurka 05.08.22, 18:17
        O czymś podobnym myślę i właśnie warunki studiuję w lustrze 😂 Jakie wg Ciebie warunki trzeba spełnić: regularne rysy twarzy, odpowiedni jej kształt? Kurczę, wszystkie te modelki młode dziewczyny są i pewnie dlatego zawsze dobrze wyglądają. Ja taką inspirację na razie mam zapisaną.
        • lumeria Re: Ładna krótka fryzurka 05.08.22, 18:51
          O, ta bardzo fajna fryzurka.

Chodziło mi bardziej o kształt głowy, czoła i jak włosy się układają. Taka różnica miedzy okrągłą głową i włosami, które leżą w dol przy grzywce jak u tej dziewczyny www.youtube.com/watch?v=ChIMMTwgf1A, a taką jakby "kwadratową" głową i włosami rosnącymi w górę jak u tej babki: www.youtube.com/watch?v=VH206Hjw9F0 Obie fryzurki fajne, ale efekt trochę inny, nie?

• nutella_fan Re: Ładna krótka fryzurka 05.08.22, 19:33
            Zgadza się. Mnie zszokował głęboki poziom analizy w drugim filmiku, coś niesamowitego.
      • melisananosferatu Re: Ładna krótka fryzurka 12.08.22, 13:00
        Swietna!
    • sophia.87 Re: Ładna krótka fryzurka 05.08.22, 18:17
      Nie rób sobie tego.
      Krótkie włosy zwykle postarzaja, pasują wylacznie młodym dziewczynom o subtelnych i regularnych rysach.
      U innych jest efekt ciotki klotki
      • nutella_fan Re: Ładna krótka fryzurka 05.08.22, 18:20
        Kurczę, tego się właśnie obawiam,jasny gwint. Ale tak bym chciała już skończyć z tym wywijaniem szczotką do dołu boba, rzygam już tym.
        • sophia.87 Re: Ładna krótka fryzurka 05.08.22, 18:29
          Poniżej masz dwie fajne propozycje.
          Poza tym, popros o takie obcięcie byś nie musiała podwijac, by wystarczyło wysuszyć od góry i włosy same się ulozyly. Może wystarczy ściąć nieco krócej i wycieniowac końce albo odwrotnie zostawić dłuższe i bez cieniowania? Fryzjer powinien to ocenić ☺
      • maslova Re: Ładna krótka fryzurka 05.08.22, 18:29
        > Krótkie włosy zwykle postarzaja, pasują wylacznie młodym dziewczynom o subtelnych i regularnych rysach.

Do tej pory na emamie dominowały opinie, że to długie włosy postarzają, a dla kobiet po 40 to już tylko krótkie włosy

A ja jestem zdania, że nie ma sensu zamykać się na jedną jedyną długość fryzury, wszystko zależy od rodzaju włosów, kształtu głowy i twarzy i dobrego obcięcia.
        • sophia.87 Re: Ładna krótka fryzurka 05.08.22, 18:32
          Długi warkocz z pewnością postarzy pania 40+☺
          Jest jeszcze coś takiego jak włosy poldługie i właściwe do tego co wymienialas cięcie.
          Krótkie włosy naprawdę niewielu kobietom nie robią krzywdy
      • nutella_fan Re: Ładna krótka fryzurka 05.08.22, 18:40
        No dobra, a Kożuchowska czy Gardias? Krotkie i ładnie wyglądają.
        • sophia.87 Re: Ładna krótka fryzurka 05.08.22, 18:47
          Jeśli masz typ urody Gardias to Ci pasuje☺.
          Kozuchowska lepiej wygląda we fryzurze do linii brody, krótkie włosy ją postarzaja i odkrywają naprawdę duże uszy ☺
    • lumeria Re: Ładna krótka fryzurka 05.08.22, 18:19
      Takie tez wydaja sie fajne na lato
      https://img.styl.fm/resize/w1280/newsy/wp-content/uploads/2015/05/krotki-bob-cieniowany1.jpg
    • kropkacom Re: Ładna krótka fryzurka 05.08.22, 18:47
      Skróć (ale nie na krótko) i daj ścieniować. Jak fryzjerka dobra to będą się układać same, bez szczotki.
      • kropkacom Re: Ładna krótka fryzurka 05.08.22, 18:51
        Na przykład tak
      • homohominilupus Re: Ładna krótka fryzurka 05.08.22, 18:52
        Jeżeli ma cienkie włosy to absolutnie nie cieniować
        • nutella_fan Re: Ładna krótka fryzurka 05.08.22, 19:01
          Mam cienkie, ale dużo ich mam i lekko kręcą się, ale leciutko. Dlatego wszystkie prostowania i wyciągania na szczotce to istny koszmar.
          • kropkacom Re: Ładna krótka fryzurka 05.08.22, 19:08
            To spróbuj.
          • lumeria Re: Ładna krótka fryzurka 05.08.22, 19:22
            Pokaz jakiś przykład - zdjęcia włosów podobnych jak Twoje. Bo jak masz lekko kręcone, to pierwsza fryzurka może być świetna, a te na zupełnie proste włosy, które ja i Ty wkleiłyśmy po prostu nie wyjdą.
            • nutella_fan Re: Ładna krótka fryzurka 05.08.22, 19:35
              Tego się właśnie obawiam, ale z drugiej strony najwyżej będzie to wariant mniej ulizany. Trudno mi znaleźć zdjęcie włosów podobne do moich, obecnie mam boba do linii brody, ale wyciągam go na szczotce. Jakbym je pougniatała na mokro to by były pogniecione/ lekko kręcone.
              • lumeria Re: Ładna krótka fryzurka 05.08.22, 19:57
                Moze coś a la "french shaggy bob" www.pinterest.com/pin/367324913360473634/
                aby wydobyć i podkreślić ten skręt, a nie walczyć z prostownica?
                • nutella_fan Re: Ładna krótka fryzurka 05.08.22, 20:25
                  To jest pomysł, dzięki.
    • nutella_fan Re: Ładna krótka fryzurka 12.08.22, 11:46
      Ścięłam. Hejterzy, przybywajcie smile
      • marszawka Re: Ładna krótka fryzurka 12.08.22, 12:51
        Ale Ci ładnie😀 sama bym się tak ciachnęła, ale mam lekko kręcone wlosy i zarost nisko na szyi. Przeraża mnie to podgalanie, żeby wyglądało estetycznie.
        • nutella_fan Re: Ładna krótka fryzurka 12.08.22, 13:03
          Dziękuję smile No mi musiała trochę podgolić, bo także mam zarost nisko. Nie ma w tym nic strasznego smile
      • melisananosferatu Re: Ładna krótka fryzurka 12.08.22, 13:01
        B.fajnie!
      • konsta-is-me Re: Ładna krótka fryzurka 12.08.22, 13:11
        A mogę wyrazić swoją (SUBIEKTYWNA! ) opinie?
        Zależy ile masz lat (albo na ile chcesz wyglądać).
        Dla mnie fryzurka w stylu "dystyngowana pani po 40-tce " i jeśli taki styl lubisz,to ok, bo samo cięcie i efekt jest ładny.
        • nutella_fan Re: Ładna krótka fryzurka 12.08.22, 13:31
          za rok kończę 50 smile
        • lumeria Re: Ładna krótka fryzurka 12.08.22, 15:56
          >Dla mnie fryzurka w stylu "dystyngowana pani po 40-tce " i jeśli taki styl lubisz,to ok, bo samo cięcie i efekt jest ładny.

A co Ty byś zaproponowała pani 40+ ? By wyglądała fajnie a nie jak "dystyngowana pani".

Nutello - wyglądasz świetnie i co ważne fryzjerka zrealizowała fryzurę w duchu tego zdjęcia, które pokazałaś, ale dostosowała ją do Twoich warunków. Mnie się podoba bo jest i "dystyngowana" ale tez lekka i troszkę z pazurkami. smile

A na takie podniesienie to fajnie działa suszenie z głową w dół.
          • konsta-is-me Re: Ładna krótka fryzurka 12.08.22, 18:46
            Dużo różnych pomysłów, ale kwestia co się nutelli podoba, bo ma prawo chcieć właśnie tak wygladac- jak elegancka pani po 40-tce.
            I może wyluzuj jednak, bo nigdzie nie napisałam że wygląda źle , tylko że to ja wtłacza w pewien mundurek.
            A słuchając zwyczajowych okrzyków zachwytu , dochodzi się do nawyku "odmładzających krótkich fryzurek", które potem są znakiem rozpoznawczym pewnego wieku. Dlatego czasem dobrze spojrzec chłodnym okiem.
            A poza tym- jeśli nutelli to odpowiada i taki styl do niej pasuje- to nikomu nic do tego.
            • lumeria Re: Ładna krótka fryzurka 12.08.22, 19:23
              Dopytuje, bo tez rozważam ciąć/nie ciąć. Nie chce wyjść na matronę albo inną babcie smile

• konsta-is-me Re: Ładna krótka fryzurka 12.08.22, 20:35
                Dawaj fotkę, to podpowiemy , tak z marszu nie wywroze 😉
                • nutella_fan Re: Ładna krótka fryzurka 12.08.22, 21:20
                  Dokładnie, poradzimy 😛
                • lumeria Re: Ładna krótka fryzurka 12.08.22, 22:19
                  Ok, daję zdjęcie poglądowe z netu. Włosy takie (tylko jakieś 3 cm krótsze na dole) na osobie 20 lat i kilo na plusie, z okrągłą twarzą big_grin Ta grzywka mnie wkurza, bo opada na oczy, jak tu ematkę czytać??

https://i1.wp.com/therighthairstyles.com/wp-content/uploads/2014/07/18-midlength-wavy-hairstyle-with-long-side-bangs.jpg?w=500&ssl=1
                  • konsta-is-me Re: Ładna krótka fryzurka 13.08.22, 13:01
                    A mnie się podoba tak jak jest.
                    Takie postrzępione wyszczuplają twarz.
                    Grzywke skrócić 3 cm i będzie git 😉
                    • lumeria Re: Ładna krótka fryzurka 15.08.22, 15:35
                      O fajnie! Właśnie rozkminiam by tylko zrobić grzywkę, a resztę zostawić w takim artystycznym nieładzie. Dzieki za potwierdzenie kierunku. smile
              • konsta-is-me Re: Ładna krótka fryzurka 12.08.22, 21:26
                To napisz jaki masz styl, albo daj przykładowe zdjęcia z netu i jakie masz pomysły na nową fryzurę i będziemy myśleć 😄
            • mandre_polo Re: Ładna krótka fryzurka 13.08.22, 05:52
              Też jestem teem dłuższych włosów. Krótkie uwlosy u niektórych pan w wieku 40+ nadają męskich cech np jak u Anity Werner.
              Dawniej cechą starszych Niemek były krótkie włosy i trwała - niewiele różniły się od swoich mężów którzy też często robili trwałą na czubku głowy
              • kloi0505 Re: Ładna krótka fryzurka 13.08.22, 07:44
                Jak kobieta ma męskie rysy twarzy, to nawet z włosami do pasa będzie mieć męskie rysy twarzy. A krótka fryzura nie musi być mocno wygolona na karku.
      • potworia116 Re: Ładna krótka fryzurka 12.08.22, 14:40
        Bardzo udane cięcie 🙂
        • nutella_fan Re: Ładna krótka fryzurka 12.08.22, 14:45
          Thx 😘
      • majenkir Re: Ładna krótka fryzurka 12.08.22, 16:23
        Wygląda fajnie. Mogłabyś zrobić jeszcze zdjęcie z tyłu?
        • nutella_fan Re: Ładna krótka fryzurka 12.08.22, 16:48
          Proszsz...
    • nutella_fan Re: Ładna krótka fryzurka 12.08.22, 12:26
      Podciągam do góry. Jak tam dziewczęta, ok czy kicha?
      • kloi0505 Re: Ładna krótka fryzurka 12.08.22, 12:29
        Jak na mój gust super.
        • nutella_fan Re: Ładna krótka fryzurka 12.08.22, 12:29
          Dziękuję smile
          • kloi0505 Re: Ładna krótka fryzurka 12.08.22, 12:31
            A tył masz pocieniowany czy na równo?
            • nutella_fan Re: Ładna krótka fryzurka 12.08.22, 12:39
              Tył króciutki i pocieniowany, nawet lekko podgolony, bo mam nisko zarost. Ale leciutko.
        • extereso Re: Ładna krótka fryzurka 12.08.22, 12:31
          Jak umyjesz włosy, zniknie efekt nastarania i będzie ok.
          • nutella_fan Re: Ładna krótka fryzurka 12.08.22, 12:38
            Właśnie po prysznicu porannym znikł i jest bardzo ok, a obawiałam się kichy.
            • extereso Re: Ładna krótka fryzurka 12.08.22, 12:53
              No i super
        • sophia.87 Re: Ładna krótka fryzurka 12.08.22, 12:44
          Ładnie wygladasz, ważne, że nie jest za krótko☺
      • maslova Re: Ładna krótka fryzurka 12.08.22, 12:34
        Dla mnie extra. Szkoda, że nie umiałabym takiej ułożyć, jestem kompletnym beztalenciem jeśli chodzi o modelowanie włosów.
        • nutella_fan Re: Ładna krótka fryzurka 12.08.22, 12:39
          Ja niby też, ale krótki tył nie wymaga modelowania, a górę i boki ogarniam jakoś.
          • maslova Re: Ładna krótka fryzurka 12.08.22, 12:56
            No właśnie z tą górą miałabym problem. Jak doprowadzić do tego, aby włosy ułożone w taką falę nie opadały?
            • nutella_fan Re: Ładna krótka fryzurka 12.08.22, 13:01
              Fryzjerka mi lekko natapirowała i psiknęła lakierem.
            • motyllica Re: Ładna krótka fryzurka 12.08.22, 13:02
              a nie wystarczy czymś pociągnąć np. gumą albo pastą do włosów?
              • nutella_fan Re: Ładna krótka fryzurka 12.08.22, 13:04
                Kurczę nie wiem, wypróbuję przy myciu, w każdym razie świetną zabawę ma teraz z różnymi zaczesywaniami, kosmetykami itp. Ani joty nie żałuję, że opitoliłam się.
                • kloi0505 Re: Ładna krótka fryzurka 12.08.22, 14:37
                  Ale czemu masz żałować, jak fajnie wyglądasz. Ja też myślę o skróceniu włosów, bo z wiekiem mam coraz cieńsze. Doszłam do wniosku, że lepsze krótsze niż długie i " zwiędłe".
                  • nutella_fan Re: Ładna krótka fryzurka 12.08.22, 14:45
                    Dokładnie, kiedyś miałam gęste włosy i warkocz, ale teraz to smętnie oklapłe wokół twarzy wisiały. Z wiekiem niestety kondycja nie tylko skóry pogarsza się.
      • kadfael Re: Ładna krótka fryzurka 12.08.22, 16:53
        Super! Ale bym chciała zobaczyć efekt po własnoręcznym myciu i ułożeniu. Mnie by za Chiny wlosy się tak nie trzymały u góry.
        • nutella_fan Re: Ładna krótka fryzurka 12.08.22, 16:59
          Jutro będę myć to zobaczę ewentualnie tu fotę wrzucę z samodzielnego układania.
      • wapaha Re: Ładna krótka fryzurka 12.08.22, 18:48
        nie w moim stylu- wygląda pieczarkowo i jakby wymagaly po umyciu dużo starań
        nie dla mnie

kolor fajny

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka