Dodaj do ulubionych

Nieracjonelne uprzedzenia

06.08.22, 09:53
Macie takie?
Do mnie dzisiaj dotarło, że jak facet w garniturze ma muchę a nie krawat to staje się dla mnie kompletnie aseksualny ale też ogólnie zachowuję dystans. W mojej głowie: mucha = coś jest z nim nie tak. (Czyżby wdrukowany obraz J.K.M. i jemu podobnych i takie skojarzenie?)
Obserwuj wątek
    • ichi51e Re: Nieracjonelne uprzedzenia 06.08.22, 09:56
      mi tam mucha do smokingu czy fraka bardzo pasuje - obrzydzeni nie zaobserwowano. ale do garnituru faktycznie smieszna
    • sweterwkrate Re: Nieracjonelne uprzedzenia 06.08.22, 10:02
      Ja zachowuję dystans do osób przesadnie miłych. Z miejsca wydają mi się nie szczerzy i wredni.
      • agusia.gerek Re: Nieracjonelne uprzedzenia 06.08.22, 10:06
        nieszczerzy
      • silenta Re: Nieracjonelne uprzedzenia 06.08.22, 10:10
        Tak, to też jest podejrzane. Najczęściej z takich szczerzących się osób niebawem wychodzi wredota.
      • abecadlowa1 Re: Nieracjonelne uprzedzenia 06.08.22, 10:25
        To nie jest nieracjonalne uprzedzenie. U mnie to doświadczenie życiowe poparte wieloma obserwacjami. Ludzie przesadnie, sztucznie mili grają w coś czego nie potrafią. Usiłują być mili, ale że nie potrafią to wychodzi sztucznie.
        I żeby nie było, wcale nie oczekuję od ludzi, że będą dla mnie mili. Razi mnie i odpycha, gdy ktoś jest słodko pierdzący i plastikowo miły.
        • cegehana Re: Nieracjonelne uprzedzenia 06.08.22, 11:16
          Nieracjonalne jest przekonanie że dotychczasowe doświadczenia i obserwacje mają zastosowanie do nowych osób (czasem tak bywa a czasem nie). Skojarzenie zachodzi w naszym umyśle i jest informacją o nim a nie o innych ludziach.
          • abecadlowa1 Re: Nieracjonelne uprzedzenia 06.08.22, 11:56
            No przeca że ja wiem, że moje przekonania są zdroworozsądkowe tylko dla mnie 🙃
            Chyba wszystkie się uczyłyśmy, że wg Hume'a na obserwacjach wiedzy nie zbudujesz. Że to nie prawomocne i nie możemy mieć pewności, że słońce zawsze wzejdzie, bo to tylko nasze przyzwyczajenia.
            Ale weź mi pozwól mieć poczucie, że ja cokolwiek o życiu wiem 🤪
      • mallard Re: Nieracjonelne uprzedzenia 06.08.22, 18:18
        sweterwkrate napisała:

> Z miejsca wydają mi się nie szczerzy i wredni.

Nieszczerzy
    • incel-core Re: Nieracjonelne uprzedzenia 06.08.22, 10:08
      silenta napisała:
      W mojej głowie: mucha = coś jest z nim nie tak.

Apaszka jest jeszcze gorsza.
      https://www.lancerto.com/media/blog/post/770x410fular_1.jpg
    • mashcaron Re: Nieracjonelne uprzedzenia 06.08.22, 10:13
      Faceci zwydatnymi ustami. Wydają mi się jacyś śliscy:p
      • woman_in_love Re: Nieracjonelne uprzedzenia 06.08.22, 10:25
        wkurzasz mnie już z tą homofobią
        • mashcaron Re: Nieracjonelne uprzedzenia 06.08.22, 10:30
          🤔
      • nevertheless123 Re: Nieracjonelne uprzedzenia 06.08.22, 13:40
        Ej, no coś w tym spostrzeżeniu jest. Wszyscy faceci z ustami à la Angelina Jolie, jakich w swoim życiu spotkałam, byli jacyś tacy... z jednej strony przewrażliwieni, z drugiej znowu egocentryczni i zapatrzeni w siebie. Oprócz tego mało konkretni. Z jednym takim miałam nawet kilka randek i choć do pocałunków nie doszło, to rozmyślałam w skrytości, że w sumie dziwnie byłoby całować takie miękkie, puchate usta 😘
        • alpepe Re: Nieracjonelne uprzedzenia 06.08.22, 15:31
          Najlepiej całował mnie facet z pełnymi ustami.
          • snakelilith Re: Nieracjonelne uprzedzenia 06.08.22, 15:33
            Fuj...
      • snakelilith Re: Nieracjonelne uprzedzenia 06.08.22, 15:09
        Mam tak samo. Obrzydliwość. Na samą myśl o pocałunku z kimś takim, aż mnie wzdryga.
        • ursydia Re: Nieracjonelne uprzedzenia 06.08.22, 19:16
          I ja. I jeszcze jak są takie wilgotne.
      • arwena_11 Re: Nieracjonelne uprzedzenia 06.08.22, 15:26
        O rany, tak. Duże, mięsiste usta - bleeee.
    • woman_in_love Re: Nieracjonelne uprzedzenia 06.08.22, 10:15
      jak widzę facetów przebranych w koronki, różowe czy tam fioletowe stroje i sukienki, to czuję do nich obrzydzenie
      • woman_in_love Re: Nieracjonelne uprzedzenia 06.08.22, 10:20
        zawsze mam wrażenie, że bez kitu, ale na 100% oni tam mają pod spodem jeszcze pas do pończoch i pończochy nylonowe szyte na miarę rozmiar XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXL

https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/HJck9kqTURBXy8wMzA2MmQxY2JmN2NjYjA1MWE4NGM0ODZiNTBlYjA4Ny5qcGVnkpUDAADNAtDNAZWTBc0DSM0B-oKhMAGhMQE

• abecadlowa1 Re: Nieracjonelne uprzedzenia 06.08.22, 10:26
          Bo jak queer to po całości, a nie tylko zwierzchu
    • krwawy.lolo Re: Nieracjonelne uprzedzenia 06.08.22, 10:19
      Nie lubię ludzi hałaśliwych i przesadnie wylewnych. Mówiących z afektacją. Ale to chyba nie uprzedzenie. Choć zdarzało mi się odkryć pod tą kretyńską maską fajne osobowości.
    • kochamruskieileniwe Re: Nieracjonelne uprzedzenia 06.08.22, 10:38
      Podobne uprzedzenia budzi we mnie krawar bolo. Niestety. Uprzedzenie jaj najbardziej uzasadnione.
      • silenta Re: Nieracjonelne uprzedzenia 06.08.22, 11:06
        No fakt, o tym teraz nie pomyślałam.
    • beataj1 Re: Nieracjonelne uprzedzenia 06.08.22, 10:47
      Wszystkie laski z powiększonymi ustami stają się dla mnie z automatu głupie, w sensie że nieinteligentne.

Dotarło to do mnie jak przegladajac instagram pomyślałam sobie o dziewczynie z wielkim ustem:o następna przygłupia diva. A to była fota pokazująca radość i dumę po ukończeniu Harvardu.

I teraz pracuje nad sobą by nie odbierać intelektu nosicielkom puchatych warg.
      • sophia.87 Re: Nieracjonelne uprzedzenia 06.08.22, 10:53
        Puchate wargi występują także w naturze. Obstawiam, że dziewczyna z Harvardu właśnie takie ma ☺
        • beataj1 Re: Nieracjonelne uprzedzenia 06.08.22, 10:59
          Możliwe. Ale to tylko udowadnia ze myślę stereotypem i nie podoba mi sie to.

Nie powinnam każdej kobiety z wielką wargą traktować jak lasek z Warsaw Shore. A taką mam konotację w głowie.
          • sophia.87 Re: Nieracjonelne uprzedzenia 06.08.22, 11:09
            Niestety, ale w większości przypadków masz rację tak je postrzegajac ☺
    • kasiaabing Re: Nieracjonelne uprzedzenia 06.08.22, 11:18
      Mam tak z góralami. Nie mogę się przekonać. Taki Karpiel Bulecka, czy jak mu tam jest dla mnie kompletnie aseksualny. Jeszcze jak mówią tą swoją gwarą to już w ogóle. Okropieństwo.
      • 18lipcowa3 Re: Nieracjonelne uprzedzenia 06.08.22, 15:11
        O Jezu tak. Taki wrzeszczący kogut.
    • gama2003 Re: Nieracjonelne uprzedzenia 06.08.22, 11:21
      A macie też tak, że ktoś boguduchawinny 😉 Was wkurza, odrzuca i unikacie kontaktu, z patrzeniem nań na czele ?

Bo ja tak mam z Andrzejem Polanem ( restaurator i kucharz w tv).

Nie mam pojęcia czemu, od pierwszego spojrzenia w ekran lata temu skręt kiszek i mentalne otrzepywanie się z niechęci. A to podobno sympatyczna osoba.

Drugi z tv to taki aktor z ,, Na Wspólnej ,,. Gra młodego męża rodziny parającego się zawodem klauna w szpitalach. Okropny, choć nic mu nie brakuje i obiektywnie chyba przystojny. Coś mnie odrzuca jak głupią i chyba nawet patrzę z obrzydzoną miną.
      Żeby nie było, w realu też mam takie osoby, ale tutaj bez nazwisk 😉 i unikam skutecznie.
      W sumie z tymi z tv mam 5 takich osób.

Kogos mi przypominają ? Nie mam pojęcia skąd taka silna reakcja durna i niezrozumiała.
      Naprawdę silna.
      • silenta Re: Nieracjonelne uprzedzenia 06.08.22, 11:27
        Wygooglałam tego z Na Wspólnej i mi przypomina Richarda Ramireza smile
      • kk345 Re: Nieracjonelne uprzedzenia 06.08.22, 11:31
        Ale Polan rzeczywiście ma w sobie coś niezmiernie irytującego i też nie potrafię tego określić...
        • jednoraz0w0 Re: Nieracjonelne uprzedzenia 06.08.22, 15:05
          Jego twarz z tymi okularami jest kompilacja Morawieckiego i Obajtka.
      • zona_mi Re: Nieracjonelne uprzedzenia 06.08.22, 12:17
        gama2003 napisała:

> A macie też tak, że ktoś boguduchawinny 😉 Was wkurza, odrzuca i unikacie konta
        > ktu, z patrzeniem nań na czele ?
        >
        > Bo ja tak mam z Andrzejem Polanem ( restaurator i kucharz w tv).
        >
        > Nie mam pojęcia czemu, od pierwszego spojrzenia w ekran lata temu skręt kiszek
        > i mentalne otrzepywanie się z niechęci. A to podobno sympatyczna osoba.

I teraz, odkąd go, dzięki Tobie, zobaczyłam, mam to samo...
        • gama2003 Re: Nieracjonelne uprzedzenia 06.08.22, 14:49
          No i co dwie głowy, to nie jedna !.
          Pomyśl i napisz - łaj ?
      • jednoraz0w0 Re: Nieracjonelne uprzedzenia 06.08.22, 15:00
        Kabat-Zinn, twórca metody mindfulness. Zazwyczaj jak mi ktoś tak monotonnie mówi jak ci różni od guided meditations to natychmiast zasypiam więc jak miałam problemy z zasypianiem to takich słuchałam, a przy nim to nie wiem o co chodzi, ale w panice i z przerażeniem zdzierałam słuchawki za każdym razem. Przy czym dla większości osób on ma głos jedwabisty i przyjemny.
    • mamkotanagoracymdachu Re: Nieracjonelne uprzedzenia 06.08.22, 11:23
      Faceci zbyt dobrze zbudowani, z bardzo szerokimi ramionami. Jakoś irracjonalnie sie ich boje, tak duża dysproporcja siły fizycznej jest dla mnie zagrożeniem.
    • panna.nasturcja Re: Nieracjonelne uprzedzenia 06.08.22, 11:37
      A istnieją racjonalne uprzedzenia?
      • silenta Re: Nieracjonelne uprzedzenia 06.08.22, 11:38
        Tak.
      • woman_in_love Re: Nieracjonelne uprzedzenia 06.08.22, 12:08
        Tak: jak widzisz kolesia z tatuazem kotwicy i pamietamy 44, to masz racjonalne uprzedzenie, ze to bandzior.
    • vessss Re: Nieracjonelne uprzedzenia 06.08.22, 11:39
      Osoby z gadzim rozstawem oczu, jak Jacqueline Kennedy lub bardzo dużymi ustami jak Jagger, to okropne, ale unikam kontaktu, odrzuca mnie strasznie.
      • paola.brunetti Re: Nieracjonelne uprzedzenia 06.08.22, 12:47
        Mam podobnie, nie mogę patrzeć na Anyę Taylor-Joy, przeraża mnie ta twarz.
    • zona_mi Re: Nieracjonelne uprzedzenia 06.08.22, 12:20
      Przez kilkadziesiąt lat nie byłam w stanie zaufać mężczyznom, którzy mieli taki zarost - natychmiast podświadomie ich skreślałam, jako wiarygodnych współpracowników, szefów, fachowców, o partnerstwie nie wspomnę.
      Do dziś ufam tylko jednemu, charakteryzującemu się od czasu do czasu taką fryzurą brody.
      • woman_in_love Re: Nieracjonelne uprzedzenia 06.08.22, 12:28
        A to nie dr Strange?
        • zona_mi Re: Nieracjonelne uprzedzenia 06.08.22, 12:44
          woman_in_love napisała:

> A to nie dr Strange?

Ten, któremu ufam mimo takiej brody?
          Nie.
    • jednoraz0w0 Re: Nieracjonelne uprzedzenia 06.08.22, 14:54
      Jak ktoś mówi do dorosłych osób, składając usta w ciup. Tak, jakby mówił czule do dwulatka. Wieje mi to fałszywym ciulem i jak do tej pory ńie spotkałam wyjątku.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka