Dodaj do ulubionych

Zaglądacie w wyciągi?

07.08.22, 08:32
Jedna forumowiczka w innym wątku napisała, że nie zaglądała ponad 2 lata, a do konta podpięte są (chyba) 3 karty, trzech osób.
Ja zaglądam mniej więcej raz na 3-4 dni. Przy czym dużo też płace gotówką, więc zapewne mogę mieć mniej transakcji niż inni. Ale za to często robię drobne zakupy, sporo kupuję przez internet, więc trochę transkacji jest.

KNF niedługo pewnie opublikuje raport za 2021 r.:
"Zgodnie z danymi opublikowanymi w dokumencie »Informacja na temat sytuacji sektora bankowego w roku 2020«, dwa lata temu odnotowano 322 tys. 451 przypadków transakcji oszukańczych na łączną kwotę 264,7 mln zł" - przekazał Piekutowski. "Dane na rok 2021 nie zostały jeszcze opublikowane, jednak ze wstępnych analiz wynika, że mamy do czynienia ze zdecydowanie wzrostową tendencją w tym obszarze" - zaznaczył."

A już 3 karty podpięte do jednego konta... Ok, no może ktoś lubi, ale myślicie o bezpieczeństwie swoich pieniędzy? Macie w razie czego konta w różnych bankach?
Obserwuj wątek
    • chococaffe Re: Zaglądacie w wyciągi? 07.08.22, 08:37
      1) Nie sprawdzam tak często jak powinnam
      2) Oszukują nie tylko oszuści, ale same banki doliczając opłaty (zwykle niewielkie, "niezauważalne") za usługi nie zamawiane, nie spełniające warunków umowy
      3) niestety, zdarza się, że kradzież dotyczy też rachunków powiązanych
    • slonko1335 Re: Zaglądacie w wyciągi? 07.08.22, 08:42
      Nie zaglądamy. Historię transakcji widzę jak cos robię, więc nie mam potrzeby oglądania wyciągów.
    • magdallenac Re: Zaglądacie w wyciągi? 07.08.22, 08:45
      Tak, szczególnie kiedy podróżuję.
    • sandy_cheeks Re: Zaglądacie w wyciągi? 07.08.22, 08:45
      Lukam tak z raz na 2 mce. Konkubin wspólne bardziej kontroluje, ale pewnie nie częściej niż 2x na mc…
    • chatgris01 Re: Zaglądacie w wyciągi? 07.08.22, 08:49
      Regularnie pare razy w tygodniu.
    • bistian Re: Zaglądacie w wyciągi? 07.08.22, 08:55
      Nie sprawdzam stanu cały czas, tylko raz od świętego dzwonu.
      Płacę kartą w terminalu, rzadko wyciągam gotówkę, nie udostępniam danych z karty.
    • woman_in_love Re: Zaglądacie w wyciągi? 07.08.22, 08:59
      Zawsze sprawdzam, każdego miesiąca: chociażby po to, by zobaczyć, czy jakieś prowizji mi nie dowalili.

Ale ja mam tych kont dość dużo, bo w różnych krajach.
    • sol_13 Re: Zaglądacie w wyciągi? 07.08.22, 09:02
      Pewnie, lubię mieć pod kontrolą. Mam konta w różnych bankach, do każdego apke mobilną, zalogowanie się i zajrzenie to 2 sekundy.
    • kachaa17 Re: Zaglądacie w wyciągi? 07.08.22, 09:05
      Sprawdzam na bieżąco historię przelewów.
    • krwawy.lolo Re: Zaglądacie w wyciągi? 07.08.22, 09:06
      Prawie codziennie loguję się w banku. Czasami nawet w łykędy.
    • login.na.raz Re: Zaglądacie w wyciągi? 07.08.22, 09:11
      Zaglądam raz na miesiąc, ale czasem niewiele konto daje, bo sprzedawcy i transakcje są tak opisani, że jeśli nie pamiętam czego to dotyczy, to nigdy się nie zorientuję
    • extereso Re: Zaglądacie w wyciągi? 07.08.22, 09:11
      Różnie. Jak robię przelewy to omiatam wzrokiem co tam było, czasem jak coś mi się nie zgadza to śledzę. Na pewno zaglądam na konto i tak omiatam kilka razy w tygodniu, ale żebym każda transakcję śledziła to raczej nie. Acha, ja na pewno nikomu dostępu stalego do konta bym nie dała. To znaczy dałam mężowi na wszelki wypadek dane a on mi, ja jestem nawet podpięta pod jego konto ale nigdy nie zaglądam ani nie korzystam. On do mojego nigdy nie zagląda. Moja potrzeba prywatności jest dość duża.
    • lucadimontezemolo Re: Zaglądacie w wyciągi? 07.08.22, 09:46
      Tak, zaglądam. Płacę tylko kartą, często małe kwoty i czasami nie do końca wiem ile mam na koncie. Intensywność zaglądania rośnie wraz z końcem miesiąca.
      • cisco1800 Re: Zaglądacie w wyciągi? 07.08.22, 14:46
        Mam dokładnie to samo
    • ginger.ale Re: Zaglądacie w wyciągi? 07.08.22, 09:53
      Tak sprawdzam na bieżąco. Pewnie jestem w 20% najczęściej sprawdzajacych konto w swoim banku. smile
    • volta2 Re: Zaglądacie w wyciągi? 07.08.22, 09:54
      Tylko przy okazji płatności, czasem sprawdzam ale tylko się denerwuję, bo nie pamiętam za co są wydatki typu tysiak i więcej. Zaraz podejrzewam kradzież, a to zwykle mąż coś tam kupuje i nie mówi, bo sam też nie pamięta.
    • mar_i_monte Re: Zaglądacie w wyciągi? 07.08.22, 09:58
      Też mnie to zdziwiło jak można nie rzucić okiem na wykaz transakcji przez 2 lata w kontekście fraudów.
    • mae224 Re: Zaglądacie w wyciągi? 07.08.22, 10:27
      oczywiście, szczególnie w wakacje, jak w nowych miejscach macham kartą bez zastanowienia. a jak coś wydaje się dziwne, próbuję sobie przypomnieć gdzie i co wtedy kupowałam, jakiś drobiazg, typu kwa w automacie na jakimś zagranicznym dworcu…
      aż się zdziwiłam, że inni nie. konto firmowe co miesiąc kontroluje księgowa, każdą złotówkę.
    • 71tosia Re: Zaglądacie w wyciągi? 07.08.22, 10:34
      Zaglądam w historie konta co kilka dni, zdarzyło mi się ze ktoś (po zakupie biletów lotniczych karta) próbował realizować zakup używając numeru mojej karty. Szybko udało mi się zablokować.
    • dreg13 Re: Zaglądacie w wyciągi? 07.08.22, 10:55
      Ja dodam od siebie, że na wyjazdach zagranicznych używam w ogóle zupenie innego konta i karty. Za każdym razem po pobycie we Włoszech i USA miałam blokowane karty uncertain Raz to w ogóle w USA po dwóch dniach mi bank kartę zablokował.
      • magdallenac Re: Zaglądacie w wyciągi? 07.08.22, 11:01
        Przed wyjazdem zadzwoń pod numer na odwrocie karty i zgłoś w jakim terminie podróżujesz i w jakich krajach karta będzie używana.
        • dreg13 Re: Zaglądacie w wyciągi? 07.08.22, 11:30
          Zgłaszałam, ale to akurat była proba włamu, phishingu czy czegoś tam. Szczególnie we Włoszech częste. Dwie znane mi osoby zostały tak okradzione.
          Nie pamiętam już, jak jest w USA, ale tam chyba chodzi o to, że nadal tam są (były?) inne karty. W Polsce wszędzie są transakcje zbliżeniowe i nikt chyba od zawsze mojej karty nie brał do rąk. A od dawna nigdzie nie wkładam do czytnika. Już nie pamiętam jak jest u was, dawno nie byłam, ale coś tam jednak było inaczej. Chyba 😉
    • 35wcieniu Re: Zaglądacie w wyciągi? 07.08.22, 11:09
      Nie sprawdzam. Jak robię przelewy to widzę ile mam, zauważylabym gdyby nagle zaczęło brakować jakiejś większej kwoty.
    • jkl13 Re: Zaglądacie w wyciągi? 07.08.22, 11:14
      Sprawdzam codziennie. Codziennie rano dostaję mailem wyciąg z konta.za poprzedni dzień. Od tego zaczynam sprawdzanie maili co rano. Co jakiś czas zerkam też na historię konta, ale to zdecydowanie rzadziej.
      • hugo43 Re: Zaglądacie w wyciągi? 07.08.22, 11:17
        Tez codziennie sprawdzam,wpływy mam codziennie,przelewy tez prawie codzien robię,wiec innego wyjscia nie ma
    • leni6 Re: Zaglądacie w wyciągi? 07.08.22, 11:28
      Na wyciąg z konta czasem patrzę przy okazji jak sprawdzam wpływy, ale już na transakcje z karty kredytowej, która robię 80% zakupów, nie patrzę wcale.
    • nena20 Re: Zaglądacie w wyciągi? 07.08.22, 15:04
      Celowo nigdy nie sprawdzam.
    • kaki11 Re: Zaglądacie w wyciągi? 07.08.22, 15:07
      Przeglądam konto mniej więcej raz w miesiącu. Jestem wstanie zobaczyć, czy nie pojawiły się tam dziwne transakcje (a kiedyś miałam), ale niezbyt chce mi się to robić częściej. Jedynie jak wchodzę na konto zrobić jakiś przelew, to zerkam ale tylko na ostatnie transakcje. Jak coś mnie zaniepokoi, to próbuję sobie przypomnieć co mogłam kupić za taką kwotę.
      Do konta mam podpiętą jedna kartę. Swoją.
      Z mężem mamy różne konta, które są ze sobą nijak połączone i są w różnych bankach. Gdyby więc (odpukać) jedno z nas padło ofiarą przestępstwa mielibyśmy jeszcze jedno konto na którym byłyby jakieś środki.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka