Dodaj do ulubionych

KDR a ulga szkolna na PKP intercity

07.08.22, 12:16
Może wiecie, czy zniżka na KDR łączy się ze zniżką dla uczniów? Chciałam kupić przez internet bilety dla dzieci na intercity ale nie wiem, czy mogę wybrać obie zniżki, czy tylko tę szkolną. Niestety na infolinię intercity nie mogę się dodzwonić.
Obserwuj wątek
    • ichi51e Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 07.08.22, 12:21
      wydaje się ze się łączy ale może być tak ze strona pkp tego nie przewiduje i tylko w kasie ci właściwy bilet sprzedadzą www.kartaduzejrodziny.pl/18-firmy-w-programie-duzej-rodziny/384-ulgi-na-przejazdy-pkp-w-tlk-ic-eic-eip-ic
      • aurinko Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 07.08.22, 12:31
        Na stronie pkp intercity można zaznaczyć obydwie zniżki, ale to że system sprzeda taki bilet nie oznacza, że konduktor to uzna wink dzieciaki jadą same, dlatego chcę uniknąć ewentualnych problemów.
    • sabina211 Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 07.08.22, 12:27
      Jestem na bieżąco. Łączy się o ile razem jadą co najmniej dwie osoby z KDR. Jeśli jedzie się samemu i ma KDR to jest tylko jedna zniżka (dla uczniów szkola).
      • aurinko Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 07.08.22, 12:29
        Dzięki. Jedzie 2 dzieci w wieku szkolnym, każde ma KDR.
        • sabina211 Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 07.08.22, 12:33
          To każde z dzieci ma po dwie zniżki.Zresztą jeśli na stronie intercity przy zakupie biletów zaznaczysz zniżkę "duża rodzina" to się wyświetli iformacja, że zniżka obowiązuje dla dwóch i więcej osób.
          • aurinko Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 07.08.22, 12:40
            Super, jeszcze raz dziękuję.
            • pasquda77 Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 07.08.22, 12:43
              Jest jeszcze na niektórych trasach oferta Taniej z bliskimi, łączy się z innymi zniżkami, wychodzi fajna cena, może rzuć okiem?
              • aurinko Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 07.08.22, 13:20
                Już kupiłam, szczerze mówiąc cieszę się że w ogóle dostałam bilety. Moje dzieci postanowiły pojechać do Warszawy na długi weekend wink
                • mysiaapysia Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 07.08.22, 13:54
                  Najtaniej w Intercity wychodzi oferta Superpromo. Za bilet normalny z Wawy np. do Wro tylko 24 zł.
                  • aurinko Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 07.08.22, 14:34
                    Najtaniej jakie znalazłam na interesującą nas trasę, z określonymi godzinami i datami wyjazdu i powrotu to 212zł *po zniżkach) za dwa bilety w dwie strony smile
      • hanusinamama Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 08.08.22, 10:39
        Bez sensu...
    • kicifura Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 07.08.22, 14:44
      A ja się podepnę z pytaniem: czy dziecko przedszkolne musi mieć jakiś dokument uprawniający do zniżki 37%? Legitymacji jeszcze nie ma, a średnio chce mi się brać paszport
      • ichi51e Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 07.08.22, 15:23
        obawiam się ze tak znając naszych kolejarzy. Zniżka zawsze za okazaniem jakiegoś dowodu...
      • geoardzica_z_mlodymi Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 07.08.22, 15:33
        Powinno mieć. Kiedyś z aktem urodzenia jeździłam, potem z d.o.
        • kicifura Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 07.08.22, 16:26
          Znaczy trzeba mieć przy sobie np. akt urodzenia, czyli dokument bez zdjęcia, żeby udowodnić że ten oto 6 latek nie ma skończonych 18 lat? Ma to sens big_grin
          • geoardzica_z_mlodymi Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 07.08.22, 16:31
            Kiedyś tylko takie były dla małych dzieci. Późniejsze moje dzieci od niemowlaka miały d.o.
            • kicifura Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 07.08.22, 16:34
              Rozumiem, ale to absurd, że trzeba mieć dowód który nie jest żadnym potwierdzeniem tożsamości. Ale dla zasady trzeba mieć, bo przecież trudno odróżnić 6 od 18 latka
        • hanusinamama Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 08.08.22, 10:43
          Nie ma takiego obowiązku. Ale konduktor dopieprzyć się może....
          Dowalił sie kiedyś ze moja wtedy 6latka ( jeszcze nie uczen) nie ma legitymacji, oraz ze siedząca dziewczynka 8letnia tez nie ma. Dziewczynka jechała z mamą, przyjechały z GB do babci na wakacje. Dziecko miało jakiś dokument w jezyku angielkim plus swój paszport. I Pani konduktor twierdziła, ze jak dziecko przyjezdza zinnego kraju to powinno na te 3 tygodnie wyrobić sobie polską legitymację szkolną. Zapytałam kto ma wyrobić, bo to wyrabia szkoła - a to dziecko nie chodzi do polskiej szkoły.
          Obie wtedy dostałyśmy mandat. Obu nam go umorzono. Pisałam o całej chryi wtedy na e-matce, bo ciśnienie mi baba podniosła wtedy bardzo
          • droch Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 08.08.22, 11:29
            Dziewczynka jechała z mamą, przyjechały z GB do babci na wakacje.

A na jakiej to podstawie uczennica szkoły w UK miałaby mieć ulgę uczniowska w Polsce? Czy Polska to jakaś krowa, że można ją doić na gościnnych występach?
            • geoardzica_z_mlodymi Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 08.08.22, 13:33
              Jakoś nasze dzieci korzystają ze zniżek za granicą na oświadczenie o wieku. My możemy "doić"?🤔
              • droch Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 08.08.22, 14:18
                Polskie dzieci mogą korzystać za granicą z ulgi wyłącznie w wymiarze określonym lokalnymi przepisami. I naprawdę tłumaczenie "abowpolsce" nie działa.
                Wiesz, jak jest w DB w Niemczech? Bardzo prosto Young people aged 15 and over pay the regular fare.. 19-latek polską legitymacją szkolną może sobie tam pomachać i nic więcej.
                • geoardzica_z_mlodymi Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 08.08.22, 14:22
                  A do 14 lat ma ulgi bez okazywania legitymacji szkoły niemieckiej.
                  • droch Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 08.08.22, 14:28
                    A do 14 lat ma ulgi bez okazywania legitymacji szkoły niemieckiej.

Ale na życzenie personelu musi udowodnić swój wiek, pozwolisz, że nie będę już wklejał konkretnego przepisu.
                    No wtedy wiadomo, że od 7-latka nikt nie oczekuje Ausweisu, ale od wyrośniętego 14-latka - jak najbardziej.
                    • geoardzica_z_mlodymi Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 08.08.22, 14:38
                      To pokazuje polski paszport i git a nie oprócz niego legitymacje szkoły niemieckiej i zaświadczenie o czymś tam. Ja mam wyrośniętego 13- latka - wygląda na 16 - w Niemczech nikt nie sprawdzał dokumentów w DB a w muzeach wystarczyło oświadczyć. A byłam z nim i 18- latkiem, który płacił normalnie albo wchodziliśmy jako dwoje dorosłych z dzieckiemwink
                      Chodzi o egzekwowanie nie wiadomo ilu zaświadczeń, które zawsze mam przy sobie ale uznaje to za upierdliwość.
      • aurinko Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 07.08.22, 15:46
        Musi mieć dokument potwierdzający wiek. Ze zniżki można skorzystać jeśli można udowodnić, że ma się do tej zniżki prawo. Może to być dp wyboru: akt urodzenia, paszport, dowód osobisty, legitymacja.
        • kicifura Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 07.08.22, 16:29
          Słyszałam też że książeczka zdrowia może być. Ciekawe czy można wziąć książeczkę zdrowia 6 latka i jechać na nią z 19 latkiem? Skoro wygląd dziecka nie stanowi dowodu wieku to powinno przejść smile
          • geoardzica_z_mlodymi Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 07.08.22, 16:32
            Co innego zniżka dla dziecka szkolnego - tylko legitymacja. Co innego dziecko przed obowiązkiem szkolnym.
            • geoardzica_z_mlodymi Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 07.08.22, 16:33
              Poza tym to wymysł PKP i generalnie u polskich przewoźników. W innych krajach wystarczy oświadczenie.
            • kicifura Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 07.08.22, 16:36
              Skoro wygląd nie stanowi żadnego argumentu to przecież nikt nie powinien zakwestionować takiego "dowodu tożsamości"
              • geoardzica_z_mlodymi Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 07.08.22, 16:41
                Wytlumacz to konduktorowi. Do mojego syna przyczepił się, bo legitymacja niepodpisana. Dzieciak niepełnosprawny Ok. 10 lat, więc z wyglądu widać, ze uczeń, w Pl nie ma innej opcji. Prowadziliśmy mu rękę, żeby podpisał - konduktor wrócił sprawdzić.
                Skoro mają takie przepisy, to nawet skarga nie pomaga. Głębiej trzeba by to zmienić.
                • kicifura Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 07.08.22, 16:47
                  Bareizmy wiecznie żywe..
                  Wezmę zdjęcie paszportu może przejdzie.
                  • aurinko Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 07.08.22, 17:22
                    Masz paszport dziecka i serio to dla ciebie aż taki problem zabrać ten paszport ze sobą? Ile ten paszport miejsca zajmuje? 3/4 walizki? 😂 problem z dupy sobie wyszukujesz.
                    • kicifura Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 07.08.22, 17:27
                      Oczep się.
                      • kicifura Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 07.08.22, 17:42
                        Obiektywnie rzecz biorąc konieczność udowadniania że dziecko 6 letnie jest w wieku od 5 do 18 lat JEST absurdem. W dodatku udowodnić to można dokumentami które nie zawierają nawet zdjęcia, co de facto oznacza że wystarczyłoby oświadczenie rodzica "tak proszę pana/pani, ten oto przedszkolak nie jest jeszcze pełnoletni".
                        Ale tak się oczywiście nie da, bo PKP to głęboki PRL gdzie zaufanie do obywatela nie jest popularną wartością. Papier musi być (i to podpisany! bo zdjęcie na legitymacji nie przekonuje że to na pewno to dziecko - vide przykład geopardzicy)

I jest jeszcze aurinko, gotowe z pianą na buzi bronić absurdów rzeczywistości w której żyje smile
                        • kamin Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 07.08.22, 18:31
                          Może mam szczęście, ale ja właśnie mówię w pociągu że to przedszkolak i nikt ode mnie dokumentu nie wymagał.
                          • geoardzica_z_mlodymi Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 07.08.22, 18:40
                            Bo teoretycznie mogą zażądać, natomiast wszystko zależy czy się trafi na osobę rozsądną, czy służbistę, który sztywno odhacza regulamin. Oczywiście, więcej jest rozsądnychsmile
                        • droch Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 07.08.22, 19:36
                          Zniżka dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym nie przysługuje akurat z racji wieku. Dalsze pytania i ewentualne reklamacje - do wybrańców narodu zasiadających na Wiejskiej.
                          • kicifura Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 07.08.22, 19:57
                            droch napisał:

> Zniżka dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym nie przysługuje akurat z racji w
                            > ieku. Dalsze pytania i ewentualne reklamacje - do wybrańców narodu zasiadającyc
                            > h na Wiejskiej.

Odsyłanie na Berdyczów bardzo pasuje do tego absurdalnego klimatu regulaminu PKP smile
                            • droch Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 07.08.22, 20:24
                              Jeszcze raz, bo sygnalizujesz problem z percepcją: o formie dokumentowania uprawnienia do korzystania z ulgi ustawowej decyduje wyłącznie ustawodawca, a nie przewoźnik. Proponujesz, żeby kolej napisała regulamin przewozu niezgodny z ustawą czy jak? Jedli pasażer nie zgadza się z zapisem ustawy, może to zgłosić swojemu posłowi lub… nie korzystać z ulgi bądź usług kolei.
                              • kicifura Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 07.08.22, 20:27
                                Proponuję abyś się nie zesrał. Zapytałam na ematce bo ematka wie wszystko. Ty mnie odsyłasz z pytaniami z jakiegoś powodu na Wiejską i spoko, tylko co tu jeszcze robisz?
                                • droch Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 07.08.22, 20:59
                                  Naprawdę dalej nie rozumiesz, co znaczy „ulga ustawowa”?
                                  Spróbuje jeszcze raz, może w końcu dotrze: kolej nie ma nic do gadania, jakie dokumenty może honorować w przypadku ulg ustawowych. Możesz tupać, awanturować się, dostawać spazmów, czy mieć atak choroby Św. Wita, ale takie prawo ustanowił Sejm i tylko Sejm może je zmienić.
                                  • kicifura Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 07.08.22, 21:01
                                    Nie, nie rozumiem. Tłumacz mi.
                                  • geoardzica_z_mlodymi Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 07.08.22, 21:31
                                    Ulga ustawowa a wymyślanie pierdyliona zaświadczeń zamiast oświadczenia ustnego rodzica to już sprawa PKP.
                                    • droch Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 07.08.22, 21:59
                                      Ulga ustawowa a wymyślanie pierdyliona zaświadczeń zamiast oświadczenia ustnego rodzica to już sprawa PKP.

A moja sugestia jest taka: *najpierw* przeczytaj ustawę, załączniki oraz odpowiednie rozporządzenia, a potem zastanów się, czy i co chcesz napisać big_grin Na. przykład, które zaświadczenie dotyczące ulgi ustawowej wymaga „PKP”, a nie jest określone w powszechnie obowiązującym prawie.
                                      Błogosławieni, którzy nie wiedzieli i nie zbierali głosu.
                                      • geoardzica_z_mlodymi Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 07.08.22, 22:21
                                        W Polsce wszystkie dzieci od 6 r.ż. do 18 objęte są jakimś obowiązkiem szkolnym. Realizuje ustawę PKP, konduktor może to robić jak w strajku włoskim a może zapytać, czy dziecko ma uprawnienia. Kiedyś musiałam się tłumaczyć, ze nie mam zaświadczenia dla przedszkolaka - skoro zapłaciłam za bilet z odpowiednia zniżką i widać, ze dzieciak nie ma 18 lat, to tylko służbista z.tabelką w ręku to będzie sprawdzał.
                                        • droch Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 07.08.22, 22:33
                                          W Polsce wszystkie dzieci od 6 r.ż. do 18 objęte są jakimś obowiązkiem szkolnym. Realizuje ustawę

Tia. Nie każde dziecko, które mówi po polsku, uczy się w polskiej szkole. Uczęszczanie do szkoły w np. Niemczech czy UK nie daje prawa do korzystania z uczniowskiej ulgi ustawowej. I nie, to nie jest uznaniowe, ale wynika z ustawy. Akurat wyjątkowo w tym przypadku zasady są proste i takie same dla każdego.
                                          • geoardzica_z_mlodymi Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 07.08.22, 23:06
                                            Zawsze mi wstyd za granica, ze polskie dzieci mają tam wszelkie zniżki w komunikacji, muzeach (nawet na Białorusi) itp a dzieci zagraniczne u nas nie.
                                        • ichi51e Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 07.08.22, 22:44
                                          ale te które są w szkołach które nie podlegają pod MEN (tj nie maja legitymacji) zniżki nie maja.
                                          • profes79 Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 08.08.22, 11:17
                                            Przede wszystkim wszystko zależy od osoby kontrolującego. Jeżdżę PKP regularnie; po pierwsze na biletach internetowych (gdzie teoretycznie trzeba okazać dokument ze zdjęciem, co mnie od lat bawi i podnosi ciśnienie) a często także ze zniżką dla krwiodawcy (gdzie trzeba okazać zaświadczenie, co akurat rozumiem). I jest pełen przekrój od "ok, dokument na pewno pan ma" poprzez rzut okiem na jedno i/lub drugie aż po wnikliwe sprawdzanie zaświadczenia i dowodu łącznie z porównaniem PESEL który jest na obydwóch...
                                            • ichi51e Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 08.08.22, 11:22
                                              No to niestety święta prawda uncertain
                                            • droch Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 08.08.22, 11:24
                                              gdzie teoretycznie trzeba okazać dokument ze zdjęciem, co mnie od lat bawi i podnosi ciśnienie

Co jest takiego bulwersującego, że w przypadku dokumentu imiennego przewoźnik może wymagać potwierdzenia tożsamości? Czy na lotnisku też bierzesz leki nasercowe po weryfikacji dokumentu?
                                              • profes79 Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 08.08.22, 11:27
                                                Na lotnisku nie. Ale w UK przez lata kupowałem bilety przez internet i nikt ode mnie w pociągu żadnego dokumentu nie wymagał.
                                              • ichi51e Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 08.08.22, 11:29
                                                Bo jakbyś oddała Zuzi Kowalskiej ten bilet to by się świat zawalił…
                                                • droch Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 08.08.22, 11:51
                                                  Gorzej, jakby pojawiło się 10 kopii tego samego biletu imiennego... Co wtedy, uznajemy za ważny pierwszy zeskanowany, a pozostałe za nieważne? No, to można by się zdziwić.
                                                  • profes79 Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 08.08.22, 12:30
                                                    Jeżeli kupujesz bezpośrednio ze strony a nie od jakiegoś pokątnego cwaniaczka to takiego ryzyka nie ma. Większe ryzyko jest wystąpienia błędu po stronie systemu rezerwacji PKP...
                                                  • droch Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 08.08.22, 13:02
                                                    Jeżeli kupujesz bezpośrednio ze strony a nie od jakiegoś pokątnego cwaniaczka to takiego ryzyka nie ma.

Jest - włam na skrzynkę pocztową i pobranie biletu bez osobę nieuprawnioną. Niemożliwe? Ale zdarza się. Wtedy w pociągu nie wytłumaczysz się, że to twój bilet.
                                                    Bilet imienny nie jest jakiś bardzo uciążliwy od czasu, gdy można okazać mObywatela. Co jak co, ale naładowany telefon pasażerowie mają prędzej niż gotówkę smile
                                                  • ichi51e Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 08.08.22, 13:04
                                                    Tak bo p prostu hakerzy tylko czekają żeby w dogodnym tobie terminie wybrać się do Koziej wolki na cudzym bilecie…
                                                  • droch Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 08.08.22, 14:21
                                                    Tak bo p prostu hakerzy tylko czekają żeby w dogodnym tobie terminie wybrać się do Koziej wolki na cudzym bilecie…

Tak, a jeśli tobie się to przytrafi, to też będziesz heheszkować big_grin
                                                  • profes79 Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 08.08.22, 13:06
                                                    Droch, litości. Włam na skrzynkę po bilet na pociąg? To już większa szansa, że na dworcu ktoś ci rąbnie portfel z biletem kupionym w kasie...Taka jest zresztą argumentacja PKP - jak kiedyś dyskutowałem z konduktorem to bez ogóredk powiedział, że jak się PKOP wk.wi to w ogóle zlikwiduje sprzedaż biletów przez net. Ot takie postkomunistyczne myślenie, którego przykłady wyżej z legitymacjami dla pięciolatków też są podane.

Mnie to wkurza bo o ile telefon mam pod ręką to do portfela po kieszeniach już musze się kopać, w dodatku sygnalizując wszystkim postronnym obserwatorom gdzie go mam.
                                                  • droch Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 08.08.22, 14:25
                                                    Ot takie postkomunistyczne myślenie, którego przykłady wyżej z legitymacjami dla pięciolatków też są podane.

O pięciolatkach to dalej nie przyjmujesz do wiadomości, że to regulacja ustawowa? A może oczekujesz, że dla twojego komfortu konduktor ma ryzykować zwolnienie z pracy? Słabe...

Mnie to wkurza bo o ile telefon mam pod ręką to do portfela po kieszeniach już musze się kopać, w dodatku sygnalizując wszystkim postronnym obserwatorom gdzie go mam.

To lepiej nie korzystaj z usług np. DB, gdzie również bilety internetowe są imienne i konduktorzy zwykle weryfikują tożsamość posiadacza (np. kartą kredytową, którą zakupiono bilet lub BahnCard). Wiadomo, Niemcy to komuniści wink
                                                  • profes79 Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 08.08.22, 14:36
                                                    Na szczęście problemy Niemców pozostawiam Niemcom; wystarczający burdel mamy u siebie w kraju, żeby jeszcze ich naprawiać.
                                                  • droch Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 08.08.22, 14:51
                                                    Na szczęście problemy Niemców pozostawiam Niemcom; wystarczający burdel mamy u siebie w kraju, żeby jeszcze ich naprawiać.

Jednakowoż, znamienne, że dla Niemców nie jest problemem okazanie dokumentu do biletu imiennego.
                                                    Natomiast Polacy zwykle oczekują jednocześnie, że "prawo musi być proste i jednakowe dla wszystkich", ale "panie, przymknij pan oko, bo to jest sytuacja wyjątkowa" albo "jakim prawem mam okazywać konduktorowi dowód osobisty".
                                                    A tymczasem na lotniskach, nawet przy lotach krajowych - nie ma żadnych filozoficznych polemik, coś nie pasuje, nie lecisz.
            • hanusinamama Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 08.08.22, 10:44
              NO tak bo 5-6 latek równie dobrze moze mieć 18 lat...taki niewyrośnięty
        • nocnamagia Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 07.08.22, 18:39
          "Ulga ustawowa na bilety kolejowe przysługuje dzieciom i młodzieży uczęszczającym do szkoły w Polsce lub pobierającym naukę w języku polskim w innym kraju. Aby skorzystać ze zniżki, należy posiadać odpowiedni dokument poświadczający uprawnienia do ulgowych przejazdów."

Dokument ma poświadczyć naukę w jw.
          • nocnamagia Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 07.08.22, 18:39
            www.utk.gov.pl/pl/aktualnosci/18345,Ulgi-ustawowe-dla-dzieci-i-mlodziezy-na-przejazdy-koleja.html
          • kicifura Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 07.08.22, 18:55
            Moje pytanie nie dotyczyło ucznia.
            • nocnamagia Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 07.08.22, 19:12
              Pisałaś o 6 - latku

"W przypadku dzieci odbywających obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne (uczęszczających do tzw. zerówki) dokumentem poświadczającym prawo do korzystania z ulgi jest zaświadczenie o spełnianiu obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego wydane przez jednostkę prowadzącą przygotowanie przedszkolne."

Całość w linku powyżej
              • kicifura Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 07.08.22, 19:21
                Pytałam o przedszkolaka a ty piszesz o dziecku uczęszczającym do szkoły.
                • asia_i_p Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 07.08.22, 19:27
                  No tak, ale to oznacza, że udowadniasz, że sześciolatek nie jest siedmiolatkiem, a nie osiemnastlatkiem
                  • ichi51e Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 07.08.22, 19:29
                    albo 4 latek nie jest 3 latkiem
                    • kicifura Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 07.08.22, 19:35
                      ichi51e napisała:

> albo 4 latek nie jest 3 latkiem
                      >

Tu trochę inaczej bo dzieci poniżej 4 lat jeżdżą bez opłat, ale od 5 do 18 nie ma różnicy w cenie.
                  • kicifura Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 07.08.22, 19:30
                    asia_i_p napisała:

> No tak, ale to oznacza, że udowadniasz, że sześciolatek nie jest siedmiolatkiem
                    > , a nie osiemnastlatkiem
                    >

Zasadniczo 6 i 7 latek płacą tyle samo, więc dlaczego mam udowadniać że nie ma 7 lat?
                    • ichi51e Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 07.08.22, 19:34
                      bo kto inny płaci za ich ulge
                      • kicifura Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 07.08.22, 19:36
                        Nawet jeśli tak jest to niby dlaczego jako matce zależałoby żeby skłamać i wskazać inny podmiot do tej ulgi?
                        • droch Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 07.08.22, 19:43
                          Bo dziecko może uczęszczać do szkoły za granicą?
                • nocnamagia Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 07.08.22, 19:28
                  6-latek to własny zerówkowicz od września.
                  • kicifura Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 07.08.22, 19:30
                    No a mamy sierpień.
                    • nocnamagia Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 07.08.22, 19:36
                      Ale już wiadomo do jakiej placówki będzie uczęszczał.
                      • ichi51e Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 07.08.22, 19:51
                        ale uczniem tej placówki będzie od września. szkoła nie może ci legitymacji podbić w sierpniu
                        • kicifura Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 07.08.22, 19:52
                          Już nie mówiąc o tym że przedszkola nie wydają żadnych legitymacji, nawet zerowkowiczom.
                        • kicifura Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 07.08.22, 19:59
                          ichi51e napisała:

> ale uczniem tej placówki będzie od września. szkoła nie może ci legitymacji pod
                          > bić w sierpniu
                          >

O, mogę pokazać na stronie przedszkola dziecko na zdjęciu w grupie Biedronek smile ciekawe czy jest taki zapis w regulaminie
                        • aurinko Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 07.08.22, 20:19
                          Ale zaświadczenie z przedszkola jest ważne do końca września, tak jak legitymacją może posługiwać się dziecko do końca września (do 30.09 jest czas na pieczątkę przedłużająca ważność dokumentu).
                          • kicifura Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 07.08.22, 20:30
                            Ale jakie zaświadczenie, wyżej kazałaś mi wziąć paszport big_grin
                            • aurinko Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 07.08.22, 20:36
                              Ogarnij się, ból dupy ci nie pomoże. Nie tobie o zaświadczeniu odpowiadałam.
                              • kicifura Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 07.08.22, 20:38
                                Czy jest jakiś konkretny powód dla którego pytanie o PKP wywołuje u ciebie taką agresję, czy to tylko całokształt twojej egzystencji skłania cię do takich odruchów?
                                • aurinko Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 07.08.22, 20:44
                                  A ty tylko przy pkp tworzysz sobie sztucznie problemy, czy to podstawa twojej egzystencji? (Pytanie retoryczne)
                                  • kicifura Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 07.08.22, 20:58
                                    Zasadnicza nigdzie nie lubię głupich zasad. Ani głupich ludzi którzy na normalne pytanie odpowiadają jakbym ich osobiście obraziła.
                                    • aurinko Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 07.08.22, 21:08
                                      Jakie pytanie, taka odpowiedź.
                                  • hanusinamama Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 08.08.22, 10:46
                                    To nie jest sztuczny problem. Napisz jakie tozaświadczenie przedszkole wydaje.
                            • ichi51e Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 07.08.22, 20:50
                              weź zrób dziecku dowód. dwa tygodnie czekania a potem masz w portfelu zawsze podkładkę. Nie mówiąc o tym ze jak zgubisz paszport dziecko ma jakiś dokument tozsamosci
                              • kicifura Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 07.08.22, 20:57
                                To moja pierwsza podróż pociągiem, nie sądziłam że będzie taka ekscytująca smile
                                • kicifura Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 07.08.22, 21:00
                                  Tzn pierwsza podróż z dzieckiem, bo sama znam niestety PKP aż za dobrze. Mogłam w sumie przewidzieć że potrzebne będzie notarialne poświadczenie macierzyństwa, zaświadczenie z przedszkola i badanie lekarskie stwierdzające wiek dziecka.
                      • kicifura Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 07.08.22, 19:52
                        I to oznacza że już tam uczęszcza?
              • hanusinamama Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 08.08.22, 10:45
                Czyli co?? 4 latek płaci cały bilet?
                • ichi51e Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 08.08.22, 11:04
                  Najwyraźniej uncertain Boże - najgorsze nie są zaświadczenia i legitymacje tylko brak konsekwencji i chaos
                  Do lat 4 (uwaga to oznacza 3 latki! 4 latek już się nie liczy) za darmo jak masz darmowy bilet odebrany w kasie
                  4-5 lat - dokument z którego można wziąć wiek ale uwaga jeśli to dziecko jest objęte rpp to sam DO nie wystarczy i tu dochodzimy do
                  6 lat - DO plus jakaś kartka z przedszkola (której nikt nie widział) / legitymacja stwierdzająca niepełnosprawność…
                  utk.gov.pl/pl/pasazerowie/kolejowe-faq/osoby-z-dziecmi-i-kobie/12146,Z-6-latkiem-w-pociagu-Jak-jechac-z-ulga.html
                  • geoardzica_z_mlodymi Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 08.08.22, 11:31
                    Kiedyś w wakacje na cito leciałam do przedszkola po taka kartkę, bo zmieniłam plany z auta na PKP. Dobrze, ze dyżur mieli. Ale nikt nie sprawdzał.
                  • aurinko Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 08.08.22, 17:57
                    Zaświadczenie z przedszkola dostałam bez najmniejszego problemu, od ręki wypisała dyrektorka przedszkola, syn chodził do zerówki w przedszkolu, dojeżdżaliśmy komunikacją miejską na rehabilitacje i do ulgi na bilety było potrzebne.
                  • kandyzowana3x Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 08.08.22, 18:21
                    Moze osoby, które nie są w stanie ogarnąć jakie dokumenty uprawniają do jakiej zniżki mogą wystąpić o asystenta rodziny?
                    • kicifura Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 08.08.22, 18:32
                      Koniecznie! Proponuję osobną legitymację dla takiego "elementu" big_grin do odbioru w urzędzie powiatowym w Pułtusku w pierwszą wiosenną pełnię
                      • aurinko Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 08.08.22, 20:20
                        Pewnie i tak osoby, którym ciężko zabrać posiadany paszport, nie zabrałyby legitymacji 😉
                        • kicifura Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 08.08.22, 20:30
                          Nie jest mi ciężko, po prostu nie widzę sensu. I słusznie, bo nikt o nic nie pytał. Konduktorzy okazali się bardziej logiczni niż forumowi dopierdalacze big_grin
                          • aurinko Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 08.08.22, 21:08
                            A ty tu nadal się produkujesz 😂😂😂
                            • kicifura Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 08.08.22, 21:24
                              Dobrze że ty opuściłaś już ten wątek big_grin
                              Nie wierzę że moje pytanie tutaj mogło kogoś aż tak wkurwić żeby od kilku dni chodzić za mną i gryźć po kostkach, więc obstawiam że jesteś jakaś moją psychofanką której nicka po prostu nie kojarzę. No cóż, kolejna do kolekcji.
                              • aurinko Re: KDR a ulga szkolna na PKP intercity 08.08.22, 21:55
                                Psychofanka? Pomarzyć możesz smile Po prostu mnie twoje zacietrzewienie i wynajdowanie problemów rozbawiło, no ale jak musisz sobie dorabiać historię to na zdrowie smile EOT z mojej strony niunia smile

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka