Dodaj do ulubionych

Obciąć czy zapuścić?

07.08.22, 14:43
Od co najmniej 5 lat zapuszczam włosy, od długości do połowy szyi. Nie było łatwo, bo strasznie zniszczone, jakieś 2 lata stały w miejscu, bo się kruszyły. Po różnych czarach z henną i dobrą pielęgnacją rosną nieźle, ale są kręcone, więc każdy cm dłuższy to tak naprawdę 3 cm rośnięcia. Teraz są za ramiona i zaczęły mnie denerwować, bo pielęgnacja zajmuje coraz więcej czasu, bo chciałabym żeby w końcu były do łopatek, ale to kolejne co najmniej 3 lata. Dodatkowo jak już o nie dbam to kręcą się bardziej, więc znowu mam wrażenie, że nie rosną. Do tego ze względu na pracę wiecznie je noszę związane, więc niezbyt często cieszę się z ich wyglądu. Gdybym je teraz obcięła na jakąś fajną lekką, zwariowaną fryzurę miałabym same zdrowe kawałki włosów, bez pierza na końcach. Z drugiej strony - kurna tyle lat w piach. Z trzeciej: zawsze dobrze się czułam w krótkich bobach, miałam nawet asymetryczne cięcia i w połączeniu z rudością i "kręconościa" wyglądało to naprawdę fajnie. Plus nie musiałabym ich wiązać w robocie.
Pomóżcie rozwiązać dylemat, chętnie przyjmę propozycje krótkich fryzur dla kręconych i namiar na fajnego fryzjera w Warszawie 😂 argumenty na zapuszczanie też mile widziane.
Obserwuj wątek
    • wredna_dziewucha_ze_wsi Re: Obciąć czy zapuścić? 07.08.22, 14:43
      Fotka będzie jak wyschną 😃
      • majenkir Re: Obciąć czy zapuścić? 07.08.22, 15:37
        Już chyba wyschły? 😉
        • mrs.solis Re: Obciąć czy zapuścić? 07.08.22, 16:05
          😂
    • wredna_dziewucha_ze_wsi Re: Obciąć czy zapuścić? 07.08.22, 17:12
      Są i zdjęcia. Co myślicie?
      • la_bonne_cusine Re: Obciąć czy zapuścić? 07.08.22, 17:17
        Z takimi włosami idź do dobrej fryzjerki.
        Nie szukałabym opinii wśród nieprofesjonalistów. Masz bardzo trudne włosy.
        • wredna_dziewucha_ze_wsi Re: Obciąć czy zapuścić? 07.08.22, 17:19
          Wiem, że są trudne, generalnie wzbudzam postrach u fryzjerów 😂
          • la_bonne_cusine Re: Obciąć czy zapuścić? 07.08.22, 17:23
            Jeśli chcesz wyglądać dobrze to szukaj fachowca.
            Co zadziało się na czubku głowy? Masz wycieniowane czy wykruszone?
            • wredna_dziewucha_ze_wsi Re: Obciąć czy zapuścić? 07.08.22, 17:25
              la_bonne_cusine napisał(a):

> Jeśli chcesz wyglądać dobrze to szukaj fachowca.
              > Co zadziało się na czubku głowy? Masz wycieniowane czy wykruszone?

Wycieniowane, żeby nie mieć płaskiego łba.
              • la_bonne_cusine Re: Obciąć czy zapuścić? 07.08.22, 17:29
                Bez urazy, ale może przez to wygląda całość źle. Jakbyś miała tupecik.
                • wredna_dziewucha_ze_wsi Re: Obciąć czy zapuścić? 07.08.22, 17:31
                  Nie no luz, trochę mi się też krzywo grzywka ułożyła, nie wygląda jak tupecik normalnie smile
                  • la_bonne_cusine Re: Obciąć czy zapuścić? 07.08.22, 17:36
                    Wstrzymaj się z obcięciem zanim góra nie podrośnie i nigdy już nie rób takiego cięcia. Potem zetnij jak na zdjęciu ( wiem, że inny skręt) . Potem niech odrastają , ale równomiernie. Nie cieniuj góry i żadnej grzywki. Za cienkie .
                    Ale to tylko sugestia. Szukaj fachowca
                    • wredna_dziewucha_ze_wsi Re: Obciąć czy zapuścić? 07.08.22, 17:39
                      Nigdy mi taką fryzura nie wyjdzie z moich włosów, nie ma szans. Ani nic podobnego.
                      One nie są mocno wycieniowane.
                    • la_bonne_cusine Re: Obciąć czy zapuścić? 07.08.22, 17:39
                      Góra niech podrośnie i wtedy proponuje ścięcie .
                    • gryzelda71 Re: Obciąć czy zapuścić? 09.08.22, 10:40
                      W zyciu nie zrobi z tych włosów co ma takiej fryzury.
                      • gryzelda71 Re: Obciąć czy zapuścić? 09.08.22, 10:49
                        O pierwsze zdjęcie mi chodzi. Druga fryzura też
                        Ma zupełnie inny skręt.
      • milva24 Re: Obciąć czy zapuścić? 07.08.22, 17:17
        Ja bym obcięła. A w ogóle nie pogardziłabym takimi włosami smile
      • raphidophora_tetrasperma Re: Obciąć czy zapuścić? 07.08.22, 17:20
        Śliczne masz te włosy. Trochę szkoda ścinać, a gdyby ciachnąć je do ramion?
        • wredna_dziewucha_ze_wsi Re: Obciąć czy zapuścić? 07.08.22, 17:23
          raphidophora_tetrasperma napisał(a):

> Śliczne masz te włosy. Trochę szkoda ścinać, a gdyby ciachnąć je do ramion?

Do ramion wyglądają naprawdę fatalnie. Miałam niedawno 😃
      • nuclearwinter Re: Obciąć czy zapuścić? 07.08.22, 17:22
        A ja bym chciała takie do łopatek albo nawet i do pasa smile Ale racjonalnego argumentu na zapuszczanie nie mam, bo po prostu mi się podobają długie rude loki, jak ma np. influencerka Zakręcownia (choć ma chyba nieco inny typ skrętu niż ty).
        • wredna_dziewucha_ze_wsi Re: Obciąć czy zapuścić? 07.08.22, 17:24
          nuclearwinter napisała:

> A ja bym chciała takie do łopatek albo nawet i do pasa smile Ale racjonalnego argu
          > mentu na zapuszczanie nie mam, bo po prostu mi się podobają długie rude loki, j
          > ak ma np. influencerka Zakręcownia (choć ma chyba nieco inny typ skrętu niż ty)
          > .

No właśnie też bym chciała takie do łopatek, ale przy ich tempie kręcenia się to za jakieś 5 lat 😭
      • bergamotka77 Re: Obciąć czy zapuścić? 07.08.22, 23:48
        To chyba forumka helen? 🤭
        • wredna_dziewucha_ze_wsi Re: Obciąć czy zapuścić? 08.08.22, 01:00
          bergamotka77 napisała:

> To chyba forumka helen? 🤭
          >

?
      • 3-mamuska Re: Obciąć czy zapuścić? 08.08.22, 00:03
        Masz zarąbiste włosy i ten kolor wow.
        Zmieniłbym im tylko lekko kształt bo z zdjęcie z przodu trochę tak nie wiem coś nie psuje.

Poszukaj dobrej fryzjerki i dobrych kosmetyków aby pielęgnacja była łatwiejsza.
        • 3-mamuska Re: Obciąć czy zapuścić? 08.08.22, 00:06
          Olnybio mają serie dla kręconych włosów.
          Poprawiły moje włosy i od tamtej pory tylko tego używam.
          Zeszłam tylko z serii dla zniszczonych włosów dla niskoporowych.
          • wredna_dziewucha_ze_wsi Re: Obciąć czy zapuścić? 08.08.22, 00:57
            3-mamuska napisała:

> Olnybio mają serie dla kręconych włosów.
            > Poprawiły moje włosy i od tamtej pory tylko tego używam.
            > Zeszłam tylko z serii dla zniszczonych włosów dla niskoporowych.
            >
            Używam onlybio, mam całą serię, łącznie ze stylizatorem i pilingiem 😃 uwielbiam, bardzo mi poprawiają włosy.
      • nutella_fan Re: Obciąć czy zapuścić? 08.08.22, 08:58
        Ja Ci szczerze powiem, że gdybym miała takie włosy a la Nicole Kidman nic bym nie robiła, tylko się cieszyła.
      • mashcaron Re: Obciąć czy zapuścić? 08.08.22, 10:02
        Ja bym obcięła. Widać, że włosów masz dużo, ale cieniutkie, przez co na końcach wyglądają trochę licho. Jak obetniesz, to nabiorą trochę "masy" wink będą wyglądały gęściej, grubiej i zdrowiej. Propozycje snejki wydają się ok dla ciebie smile
        Tylko wybierz dobrze fryzjera, żeby nie było krzywdy:p
      • hummorek Re: Obciąć czy zapuścić? 08.08.22, 17:05
        Mnie się wydaje, że Twoim włosom czegoś bardzo brakuje, nie wiem - nawilżenia, protein? Napisz do dziewczyn (strona napieknewlosy kropka pl), wyślij zdjęcie włosów, pomogą Ci dobrać kosmetyki. Twoje włosy mają potencjał, ale wyglądają na niedopielęgnowane wink
      • atenette Re: Obciąć czy zapuścić? 09.08.22, 07:56
        Nie wiem jak pielęgnujesz włosy, ale wg mnie szwankuje trochę u Ciebie stylizacja włosów kręconych i włosy dobrze wystylizowane mogłyby wyglądać o wiele lepiej. Wg mnie, jeżeli w ogóle używasz stylizatorów to nie robisz tego na ociekające włosy tylko już podsuszone dlatego wychodzi taki efekt. Poczytaj trochę na FB o stylizacji i pielęgnacji włosów kręconych (np. curly girls Polska) - nałóż produkty stylizujące (krem i żel) na bardzo mokre, ociekające włosy i zostaw do wyschnięcia, dopiero potem odgnieć. Kup sobie szczotkę Denman. Zainteresuj się równowagą PEH włosów i nie ścinaj smile
        • mashcaron Re: Obciąć czy zapuścić? 09.08.22, 08:24
          Ja sobie też tak myślałam, o tej stylizacji, ale zastanawiałam się też, czy to nie jest zamierzone, żeby nadać fryzurze objętości. Bo porządnie wystylizowane, zbite w konkretne pukle mogą dać efekt małej ilości włosów.
          • thank_you Re: Obciąć czy zapuścić? 09.08.22, 08:27
            To moze byc tez kwestia gustu, poza małymi wyjątkami, zdecydowanie preferuję bardziej naturalny Look loków. Gdyby wątkodajka podniosła dyfuzorem u nasady te włosy, to byłoby lepiej.
            • mashcaron Re: Obciąć czy zapuścić? 09.08.22, 08:30
              Jak podniesie u nasady, to jej to wyciachane będzie sterczeć:p musi najpierw odrosnąć:p
              • thank_you Re: Obciąć czy zapuścić? 09.08.22, 08:33
                Nie mowię, ze teraz. smile Tylko generalnie powinna je podnosić, skoro włosy nie są naturalnie uniesione.
                • mashcaron Re: Obciąć czy zapuścić? 09.08.22, 08:35
                  A tak, ogólnie to się zgadzam. To wyciągane miało niby pomoc ale nie za bardzo pomaga:p
                  • thank_you Re: Obciąć czy zapuścić? 09.08.22, 08:37
                    Tak. Na szczęście autorka widzi problem i nie rejtanuje w obronie kilku kłaków (a to sztuka!).
    • furiatka_wariatka Re: Obciąć czy zapuścić? 07.08.22, 17:29
      Bardzo fajne włosy i wg mnie będą fajnie wyglądać krótkie. Szczególnie, że piszesz, że już takie miałaś i było ok. Skoro i tak musisz je związywać, to po się męczyć z zapuszczaniem.
    • crea.tura Re: Obciąć czy zapuścić? 07.08.22, 17:38
      Zobacz na instagramie chłopaka o nicku dejv architekt fryzur, specjalista w cięciu loków. Jestem pewna że ktoś z takimi umiejętnościami jest w stanie z Twoich włosów wyciągnąć maksa, A trzeba przyznać że są pięknesmile bardzo mocny skręt, super kolor, miód malina. Na fejsbuku grupa curly hair na pewno poleci fryzjera z Twoich okolic, powodzenia i pochwal się efektami.
    • lannnnntana Re: Obciąć czy zapuścić? 07.08.22, 17:47
      Nie mówcie, że śliczne, bo nie są - mało ich, cienkie, skręt nieładny. Ja bym obcięła.
      • la_bonne_cusine Re: Obciąć czy zapuścić? 07.08.22, 17:51
        W życiu. Góra musi odrosnąć.
        Mam dziecko z kręconymi włosami i nigdy tak się nie cieniuje skrętu. Ktoś spartał robotę.
        Teraz tylko czekać na odróżnienie góry. Resztę jedynie skrócić bo jest sucha.
      • wredna_dziewucha_ze_wsi Re: Obciąć czy zapuścić? 07.08.22, 17:52
        Jest! 😃
        Nie pytam o to czy są ładne. Moim zdaniem są cienkie, ale na szczęście jest ich dużo, skręt to naprawdę kwestia dyskusyjna - jest ładny taki jaki się komuś podoba, mnie się podoba smile
        • la_bonne_cusine Re: Obciąć czy zapuścić? 07.08.22, 18:01
          Skręt jest ładny tylko jak sama piszesz masz zniszczone włosy, a to wpływa na ich atrakcyjność.
          Każde zniszczone włosy będą źle wyglądać. Powinnaś je popielegnowac.
          Zamiast grzywki może zacznij inaczej je układać bo wygląda to niekorzystne. Takie jest moje zdanie.
    • koko8 Re: Obciąć czy zapuścić? 07.08.22, 17:51
      Nie obcinać, ale zapuścić przede wszystkim grzywkę i ten wyciachany czubek.. Fryzjer, który cię strzygł, jest chyba wielkim fanem grupy Europe.
      Włosy masz piekne, jak Merida, zachowaj je.
      • wredna_dziewucha_ze_wsi Re: Obciąć czy zapuścić? 07.08.22, 17:55
        koko8 napisała:

> Nie obcinać, ale zapuścić przede wszystkim grzywkę i ten wyciachany czubek.. Fr
        > yzjer, który cię strzygł, jest chyba wielkim fanem grupy Europe.
        > Włosy masz piekne, jak Merida, zachowaj je.

Hahahhaha. Fryzjerka była przerażona, ja chciałam tylko podciąć końcówki i grzywkę, więc nie skupiłam się na wyborze salonu.
        Grzywka zostaje. Mam wysokie i brzydkie czoło, nie lubię go, od dziecka mam kompleksy na tym punkcie, grzywka jest konieczna.
        • hummorek Re: Obciąć czy zapuścić? 08.08.22, 11:11
          Ale masz bardzo cienkie włosy i przez to grzywka nie wygląda dobrze.
          • snakelilith Re: Obciąć czy zapuścić? 08.08.22, 11:57
            hummorek napisała:

> Ale masz bardzo cienkie włosy i przez to grzywka nie wygląda dobrze.

Dlatego potrzebne jest inne cięcie. Ona tą grzywką ma taką asekuracyjną. Ma tam tylko kilka kosmyków, bo chciała pewnie przykryć czoło, ale nie odważyła się (albo fryzjerka) wycieniować i wyciąć na grzywkę więcej włosów z boków. Za to chłastnęła (fryzjerka) włosy na górze za krótko, a one powinny być w grzywce.
            Ktoś ją ciął całkiem na ślepo, nie mając pojęcia jak układają się kręcone włosy. Pewnie frzyjerka, które potrafi jedynie podcinać końcówki i to na idealnie prostych włosach topielicy.

• hummorek Re: Obciąć czy zapuścić? 08.08.22, 16:58
              Dokładnie, masz rację, góra jest źle zrobiona.
      • la_bonne_cusine Re: Obciąć czy zapuścić? 07.08.22, 17:57
        I też nie do końca się udało.
        Włosy z potencjałem na mega fajne.
        Przyciąc z długości te suche końce. Odżywić. Nie farbować agresywna farbą. Odchodować górę. I można kombinować.
        W życiu nie cieniować góry i takiej grzywki.
        Fachowiec to podstawa.
        • wredna_dziewucha_ze_wsi Re: Obciąć czy zapuścić? 07.08.22, 18:02
          Ej moim zdaniem mam prawie taką samą fryzurę jak ten koleś w środku na dole 😃😃😃
          Załapałam wreszcie o co wam chodzi! Dziękuję!
          Farbami nie farbuję od 3 lat, henna albo inne ziołowe cuda. Odżywiam bardzo intensywnie, były dużo gorsze.
          Dobry fryzjer w Warszawie? Dajcie namiary!
          • pani_tau Re: Obciąć czy zapuścić? 07.08.22, 18:16
            Szukaj specjalisty od kręconych włosów, bo te naprawdę trzeba umieć ciąć.
            Na FB na pewno kogoś znajdziesz.
            Mnie wyskoczyło kilku po wpisaniu "specjalista od kręconych włosów Warszawa".
            Sama mam kręcone włosy (innego typu, idące w sprężyny) i wiem jak trudno kogoś takiego znaleźć. Pomogły mi właśnie fora.
            Niestety nie polecę nikogo w Warszawie, bo mieszkam w Małopolsce, jednak tam masz dużo większe możliwości znalezienia specjalisty niż ja, czego zazdroszczę smile.
            Dobre cięcie to w zasadzie gwarant sukcesu w tej materii smile.
    • kamin Re: Obciąć czy zapuścić? 07.08.22, 18:05
      Super włosy. Podetnij tylko końcówki i zapuszczają górę.
    • majenkir Re: Obciąć czy zapuścić? 07.08.22, 18:15
      Znam kobietę z identycznymi włodami (nawet kolor taki sam). Nosi krótsze i wyglada cudnie.
    • snakelilith Re: Obciąć czy zapuścić? 07.08.22, 19:35
      Zetnij. Te długości nie są fajne. Ja na twoim miejscu zapuściłabym dłuższą grzywkę, bo twoja jest taka nijaka, niby jest, a tak naprawdę jej nie ma. Czyli dłuższa grzywka, krótsza długość, z tyłu może być bardzo krótko.
      • wredna_dziewucha_ze_wsi Re: Obciąć czy zapuścić? 07.08.22, 19:46
        Snake! Tak! Właśnie o czymś takim myślę! Dzięki za inspirację!
        • la_bonne_cusine Re: Obciąć czy zapuścić? 07.08.22, 20:17
          Nigdy nie ścinaj czupryny. Jeśli ktoś ci to zaleci to uciekaj.
        • primula.alpicola Re: Obciąć czy zapuścić? 08.08.22, 10:57
          wredna_dziewucha_ze_wsi napisała:

> Snake! Tak! Właśnie o czymś takim myślę! Dzięki za inspirację!

Masz fajne włosy, w życiu bym ich nie ścięła na takie krótkie jak na tych fotkach.
          Najpierw obcięłabym te cienkie suche końców, a potem dała odrosnąć grzywce; wtedy dobry fryzjer specjalizacja loki i można nadać kształt fryzurze.
          Masz świetne włosy (młoda Nicole Kidmansmile), naprawdę szkoda to zepsuć radykalnym cięciem.
          • snakelilith Re: Obciąć czy zapuścić? 08.08.22, 11:22
            primula.alpicola napisała:

> Masz świetne włosy (młoda Nicole Kidmansmile), naprawdę szkoda to zepsuć radykaln
            > ym cięciem.

Przestań. One nie ma włosów Nicole Kidman i prawdopodobnie takich mieć nie będzie. Przecież widać, że jej długości robią się coraz cieńsze i słabsze, więc zapuszczanie tego z nadzieją, że uzyska się pełną burzę loków jak disnejowska księżniczka zakończy się tylko rozczarowaniem. Ona te włosy już przecież bardzo długo zapuszcza i to w ogóle nie funkcjonuje. Chodzi więc o to, by ona czuła się dobrze teraz i za kilka miesiący, a nie za 10 lat ciężkiej pracy prowadzącej do nikąd.
            • primula.alpicola Re: Obciąć czy zapuścić? 08.08.22, 11:31
              Widzę że na końcach fatalne, dlatego trzeba je ściąć. Ale tak krótko... szkoda by mi było, bo one naprawdę atrakcyjnie wyglądają.
              • thank_you Re: Obciąć czy zapuścić? 08.08.22, 11:37
                Przyjrzyj się dokładnie - tam mało które pasmo ma ładny skręt, powinna obciąć je do ucha. Lepsza ładna i krótka fryzura oraz zapuszczanie na zdrowych włosach niż bezkształtne „niewiadomoco”. Super, ze autorka wątku to widzi i nie broni aktualnej długości jak niepodległości.
                Mam loki i grzywę lwa - bez mrugnięcia okiem ścielabym wlosy, gdybym miała je suche/dające efekt zaniedbania.
              • snakelilith Re: Obciąć czy zapuścić? 08.08.22, 11:43
                Problem w tym, że jak obetnie się tylko te cienkie końcówki, to wyjdzie taka nijaka stercząca kleopatra. Moim zdaniem fryzura najgorsza z możliwych. Już ten 80s revival z powygryzaną górą jest sensowniejszy, bo przynajmniej aktualnie modny statement. A projekt "obciąć, by zapuścić" może się nie udać, bo one mogą odrastać takie same. Tak mocno kręcone włosy mają nieco inną strukturę i nawet przy idealnej pielęgnacji nie przeskoczy się pewnych ograniczeń. Ale to tylko takie pisanie. Autorka zrobi jak chce. Ja jednak wyczuwam, że chce je mocno ściąć i ją do tego zachęcam.
      • kamin Re: Obciąć czy zapuścić? 07.08.22, 20:25
        Moim zdaniem fatalne te fryzury, takie wiechcie. Na zdjęciu,bu bardzo ładnej młodej dziewczyny to wygląda fajnie, ale tylko na zdjęciu. Miałam na studiach koleżankę z czymś takim na głowie - wyglądała fatalnie.
      • nuclearwinter Re: Obciąć czy zapuścić? 07.08.22, 20:44
        A mnie się to kojarzy z fryzurami panien Borejko 🙈Niby ładne, zwłaszcza ta ostatnia, ale przez to skojarzenie jakoś się nie mogę przekonać 🤐
        • kamin Re: Obciąć czy zapuścić? 07.08.22, 20:54
          Ooo, właśnie Borejkowny. 100 procent racji.
          A ta ostatnia jest super żeby wysłać absztyfikantowi zalotne zdjęcie, ale z tymi kłakami na oczach nie da się chodzić.
          • snakelilith Re: Obciąć czy zapuścić? 07.08.22, 22:44
            Lepszych w tym wątku na razie nie ma. Te proponowane przez la_bonne_cusine są tragicznie.
            • gryzelda71 Re: Obciąć czy zapuścić? 09.08.22, 11:13
              Tentwoje nie dla autorki.
      • kura17 Re: Obciąć czy zapuścić? 08.08.22, 06:55
        piekne wlosy, zazdroszcze smile
        glosuje na fryzury Snake - sa swietne! druga bym wziela dla siebie, gdyby cos mi sie krecilo ... ostatnio nawet fale mi nie faluja ...

mialam kolezanke na studiach z podobnymi wlosami i wlasnie takie fryzury nosila - wygladala bosko!
        • konsta-is-me Re: Obciąć czy zapuścić? 08.08.22, 10:44
          Ale na zdjęciach snake jest inny skręt...
          Sama mam podobne w skręcie do autorki postu, (ale dużo grubsze) i one stworzą szopę.Bo krótsze skręca się mocniej i zwieksza tendencje do puchu.
          I nie będzie tego kształtu co na zdjęciach!
          No chyba że ktoś lubi codziennie w żele, kremy, aktywatory itp a i tak spadnie kropla mżawki i ... będzie szopka a la emerytka ścięta na "odmładzająca fryzurkę ,na rudo i trwała do tego poproszę"...
          Takie loki jak na snake zdjęciach są ma moich kręconych 2 tyg.po prostowaniu keratynowym.
          • snakelilith Re: Obciąć czy zapuścić? 08.08.22, 11:26
            konsta-is-me napisała:

> Ale na zdjęciach snake jest inny skręt...

I co proponujesz marudo? Długie włosy z postrzępionymi końcówkami są lepsze?
            • konsta-is-me Re: Obciąć czy zapuścić? 08.08.22, 11:39
              Ja bym zapuszczała.
              Albo zrobiła delikatne ( bez prostownicy) keratynowe prostowanie (albo tylko na szczotce, albo nawet i bez- są różne wersje ), które nieco nada kształtu i wygładzi puch.
              Moje się kręcą i po prostowaniu ale ja mam dużo grubsze i ja lubię rozluźnić skręt a autorka nie, więc taka wersja keratyny będzie lepsza.
            • gryzelda71 Re: Obciąć czy zapuścić? 09.08.22, 11:15
              Twoje fryzury to fryzury na pokazy i na plakaty do salonow.. Autorka ich nie osiągnie na naturalnych włosach.
              • snakelilith Re: Obciąć czy zapuścić? 09.08.22, 11:48
                gryzelda71 napisała:

> Twoje fryzury to fryzury na pokazy i na plakaty do salonow.. Autorka ich nie os
                > iągnie na naturalnych włosach.

To, że kobieta nie dysponując dokładnie tymi samymi warunkami jak modelka nie będzie wygłądała jak modelka wydawało mi się oczywiste. Dziwię się, że dorosłe kobiety czegoś takiego oczekują.
                Przedstawione przeze mnie zdjęcia miały być przykładem cięcia do inspiracji, a nie zobrazowaniem życzenia dla złotej rybki.
                Ja do fryzjera chodzę zwykle z dwoma, albo nawet trzema przykładami, nigdy modelki nie mają włosów dokładnie takich jak ja i pokazuję, co w każdym mi się podoba, a co mniej i wolałbym nieco inaczej. Z czego fryzjerka robi coś, co do mnie pasuje. Czasem jestem zadowolona, czasem mniej. Przy włosach trzeba często coś wypróbować, bo nikt nie da ci gwarancji, że jakaś nowa fryzura pasuje.
                I każde krótsze cięcie będzie dla autorki lepszym wyjściem, niż dalsze hodowanie tego co ma.
                • gryzelda71 Re: Obciąć czy zapuścić? 09.08.22, 11:58
                  Skup sie. O włosach wątek. Autorka ma jakie ma i takich fryzur nie osiągnie. I w sumie lepiej w jej pr,ypadku tak radyklanych cięć nie robić, bi wlosy odrastają, ale to trwa. Skrócić u fryzjerki znającej temat kreconych włosów, ale nie na krótko.
                  • snakelilith Re: Obciąć czy zapuścić? 09.08.22, 12:14
                    Sama się skup. Loki autorki są przede wszystkim wyciągnięte niedopasowaną długością i zniszczone. A radykalne cięcie, co najmniej do ucha, jest potrzebne by ściąć suche, cienkie i zniszczone długości. Zwolenniczki disnejowskich bajek będą się upierać, że warto takie włosy zapuszczać, dlatego tyle kobiet chodzi z wiechami na głowie, zamiast spróbować czegoś alternatywnego. Nie jest też powiedzane, że proponowane przeze mnie długości będą u autorki wyglądać źle. Krótsze loki łatwiej też ułożyć, ugnieść i wymodelować odpowiedniem kosmetykiem, bo one się wtedy lepiej odprężają.
                    • gryzelda71 Re: Obciąć czy zapuścić? 09.08.22, 12:44
                      Rozumiem, że masz loki.
      • hummorek Re: Obciąć czy zapuścić? 08.08.22, 11:12
        Tylko ona takiego efektu nie uzyska, ma za cienkie włosy.
        • zielonyjeziorak Re: Obciąć czy zapuścić? 08.08.22, 12:53
          Przyłączam się, znam osobę z takimi włosami, jak autorka, na pewno nie da się uzyskać takich fryzur. Ale jeżeli autorka znajdzie fryzjera, który się na takich włosach zna, to on się nie podejmie takiego cięcia.
        • taje Re: Obciąć czy zapuścić? 08.08.22, 20:35
          Też tak myślę. Fryzury na zdjęciach Snake są super ale tam skręt jest grubszy i modelki (chyba) młodsze. Krótkie fryzury przy lokach i b. cienkich włosach mogą dać efekt pierza.
      • nanuk24.0 Re: Obciąć czy zapuścić? 08.08.22, 17:07
        O matko, nie idź w kierunku krótkich włosów, one mało komu pasują, młodziutkim dziewczynom może.
        Sama mam kręcone włosy do ramion i raz sobie obcięłam, bo chciałam coś nowego i wyglądałam jak te panie z lat 80/90 z trwała ondulacją albo zakręcone na walki. Jeszcze tylko beretką i do kościółka.
        • thank_you Re: Obciąć czy zapuścić? 08.08.22, 18:15
          Ale wiesz, ze efekt finalny zalezy od reszty stylowy?
    • piataziuta Re: Obciąć czy zapuścić? 07.08.22, 20:06
      Po obejrzeniu zdjęcia, uważam, że dylematu to tu za bardzo nie ma:
      trzeba obciąć włosy na wysokości szczęki (w połowie drogi pomiędzy płatkiem ucha a linią brody). Zetniesz zniszczone siepy, których się nie żałuje.
      A potem tylko pielęgnuj i podcinaj odrobinę - prędzej czy później będą fajne włosy do łopatek.

• nuclearwinter Re: Obciąć czy zapuścić? 07.08.22, 20:47
        Tylko pytanie czy one są naprawdę zniszczone, czy po prostu suche, jak to zwykle kręcone włosy. Jeśli to drugie to obcięcie nic nie da - będą suche dalej, tylko że krótsze wink
        • snakelilith Re: Obciąć czy zapuścić? 07.08.22, 22:49
          To są włosy, który NIGDY nie będą wyglądały dobrze zapuszczone do dłuższej długości. Niestety, ale autorka może nosić przy takiej strukturze włosa tylko krótkie fryzury. I najwyraźniej z takimi dobrze się też czuła. Nie wiem po jakiego kija koś jej radzi zapuszczanie i fryzury na kleopatrę.
          • wredna_dziewucha_ze_wsi Re: Obciąć czy zapuścić? 07.08.22, 23:20
            snakelilith napisała:

> To są włosy, który NIGDY nie będą wyglądały dobrze zapuszczone do dłuższej dług
            > ości. Niestety, ale autorka może nosić przy takiej strukturze włosa tylko krót
            > kie fryzury. I najwyraźniej z takimi dobrze się też czuła. Nie wiem po jakiego
            > kija koś jej radzi zapuszczanie i fryzury na kleopatrę.
            >

A wiesz, że może coś w tym jest? Marzyłam całe lata o długich włosach, ale im dłużej je zapuszczam tym bardziej widzę, że wymarzonej fryzury z nich nie uzyskam, są za cienkie na końcach. Faktycznie najlepiej czułam się w takich do brody, krótszych z tyłu albo wyciachanych asymetrycznie.
            Mam też wrażenie, że cokolwiek bym nie robiła (oleje, odżywki, łagodne szampony, odpowiednie stylizatory) w takiej długości będą przesuszone na końcach i już.
            • thank_you Re: Obciąć czy zapuścić? 08.08.22, 11:04
              Zeby dobrze wyglądać w długich lokach musiałabyś miec inna strukturę włosa, Twoje włosy nie bedą dobrze wyglądały. Jesli je obetniesz to zaczną wyglądać na zdrowe, a fryzura bedzie fryzurą, a nie włosami, które zapuszczasz, aby za kilka lat cos z nimi zrobic. Szkoda życia, naprawdę.
        • wredna_dziewucha_ze_wsi Re: Obciąć czy zapuścić? 07.08.22, 23:23
          Nuclear, mam wrażenie, że dłuższe się bardziej wysuszają.
          Trudno mi powiedzieć czy są zniszczone czy suche, od jakichś 3 lat staram się je odbudować z bardzo słabego stanu (traktowane bez litości farbami drogeryjnymi) i widzę, że są dużo lepsze, ale do ideału im daleko. Dlatego się zmęczyłam tym zapuszczaniem, zwłaszcza, że "efektu wow" nie ma 😃
          • snakelilith Re: Obciąć czy zapuścić? 08.08.22, 00:06
            Naturalna henna może też robić wrażenie suchości. Niby lepsza od farb chemicznych, ale jednak włosy mogą robić się bardziej sztywne. Takie włosy trzeba pielęgnować. Co na pewno robisz, ale może nie trafiłaś jeszcze na idealny dla siebie kosmetyk.
            • wredna_dziewucha_ze_wsi Re: Obciąć czy zapuścić? 08.08.22, 01:02
              snakelilith napisała:

> Naturalna henna może też robić wrażenie suchości. Niby lepsza od farb chemiczny
              > ch, ale jednak włosy mogą robić się bardziej sztywne. Takie włosy trzeba pielęg
              > nować. Co na pewno robisz, ale może nie trafiłaś jeszcze na idealny dla siebie
              > kosmetyk.
              >

Używam naprzemiennie różnych kosmetyków do włosów kręconych: cantu, onlybio, aloesowe, oleje itd. Wiem, że nie jest jakoś super, ale startowałam z poziomu miotła/goście z zztop 😃
        • piataziuta Re: Obciąć czy zapuścić? 08.08.22, 11:05
          nuclearwinter napisała:

> Tylko pytanie czy one są naprawdę zniszczone, czy po prostu suche, jak to zwykl
          > e kręcone włosy. Jeśli to drugie to obcięcie nic nie da - będą suche dalej, tyl
          > ko że krótsze wink

One są na dole przerzedzone - dlatego powinna je obciąć poniżej linii ucha.
          Nie ma za bardzo znaczenia, czy są przerzedzone bo się wykruszyły, czy zostały wyszarpane mechanicznie, czy przesuszone. Trzeba obciąć ten dół i wycieniować tak jak się cieniuje loki, a o pielęgnacji pomyśleć po strzyżeniu.
    • li_lah Re: Obciąć czy zapuścić? 07.08.22, 23:45
      Poszukaj fryzjera który umie obcinać kręcone włosy. Do kreconych są specjalne techniki cięcia, to raz, dwa nigdy przenigdy wiecej nie wycinaj czegos takiego nad czołem i na czubku, to wygląda jak zywcem wyjęte z lat 80'

Tekst linku

Myslalas nad zmianą koloru?
      • wredna_dziewucha_ze_wsi Re: Obciąć czy zapuścić? 08.08.22, 01:04
        li_lah napisała:

> Poszukaj fryzjera który umie obcinać kręcone włosy. Do kreconych są specjalne t
        > echniki cięcia, to raz, dwa nigdy przenigdy wiecej nie wycinaj czegos takiego n
        > ad czołem i na czubku, to wygląda jak zywcem wyjęte z lat 80'
        >
        > Te
        > kst linku

>
        > Myslalas nad zmianą koloru?

Ten kolor idealnie mi pasuje do karnacji, koloru oczu, naturalnych piegów. I do duszy smile. Koloru nie zmienię, będę ruda na zawsze.
        • kura17 Re: Obciąć czy zapuścić? 08.08.22, 09:07
          > Ten kolor idealnie mi pasuje do karnacji, koloru oczu, naturalnych piegów. I do
          > duszy smile. Koloru nie zmienię, będę ruda na zawsze.

doskonale Cie rozumiem, ja mam dokladnie tak samo z moim miedzianym - na glowie nieprzerwanie od ponad 30 lat smile
          • snakelilith Re: Obciąć czy zapuścić? 08.08.22, 10:16
            To moja osobista preferencja, ale mnie taki ciemny, nieco chłodny rudy też niespecjalnie się podoba. Ja bym na miejscu autorki dalej farbowała rudą henną, ale rozjaśniała ją dodatkiem kurkumy, albo rabarbaru. Albo brała od raz kolor mieszankę roślinną flame red. Albo dodatek kasztanu/orzecha, by uzyskać cieplejszy kolor ala młoda Julia Roberts. Tylko tu trzeba pewnie odczekać, aż odrastająca reszta nabierze nowego koloru, a stare długości sukcesywnie ścinać.
      • pani_tau Re: Obciąć czy zapuścić? 08.08.22, 20:23
        Fryzjer znający się na rzeczy to podstawa. Nie tylko zetnie jak trzeba, ale i doradzi fryzury odpowiednią do struktury włosa i kształtu twarzy.
    • 35wcieniu Re: Obciąć czy zapuścić? 07.08.22, 23:46
      Rzecz gustu ale ten dół bym na pewno obcięła bo wyglądają w tym miejscu na jakieś rzadsze, bardziej zniszczone i jakby nie miały siły się ani kręcić ani rozprostować big_grin
      Jeszcze zależy co pasuje do twarzy ale przy sprzyjającej skrocilabym je dość sporo.
      • wredna_dziewucha_ze_wsi Re: Obciąć czy zapuścić? 08.08.22, 00:59
        35wcieniu napisał(a):

> Rzecz gustu ale ten dół bym na pewno obcięła bo wyglądają w tym miejscu na jaki
        > eś rzadsze, bardziej zniszczone i jakby nie miały siły się ani kręcić ani rozpr
        > ostować big_grin
        > Jeszcze zależy co pasuje do twarzy ale przy sprzyjającej skrocilabym je dość sp
        > oro.
        >

Dokładnie tak jest! Od góry są naprawdę spoko, widać, że fajne mocne włosy, na dole jest jakiś dramat i im bardziej je zapuszczam tym bardziej są słabe na końcach. Bez sensu.
        • konsta-is-me Re: Obciąć czy zapuścić? 08.08.22, 16:59
          Ale one zawsze będą się trochę kruszyć i nie ma na to rady.
          Usilujesz kręcone włosy porównywać/traktować jak proste, a to jest bez sensu.
          Znajdź fryzjera który ci uczciwie podetnie kilka MILIMETROW miesiecznie,wtedy masz szansę zapuścić, ale i tak pogódź się że będą się kruszyć (tylko mniej).
          • thank_you Re: Obciąć czy zapuścić? 08.08.22, 18:16
            Co będzie się kruszyć? Loki? Zdrowe włosy sie nie kruszą. Mam loki do pasa.
            • konsta-is-me Re: Obciąć czy zapuścić? 08.08.22, 19:23
              Co to znaczy "zdrowe"?
              A które są "chore" i dlaczego?
              Masz taki sam skręt do pasa?
              Nie uwierzę ,dopoki nie zobaczę, loki lokom nierowne , jakoś podejrzewam że zupełnie inny typ włosa...
              • thank_you Re: Obciąć czy zapuścić? 08.08.22, 19:36
                Zdrowe to znaczy takie, które jako całość są lśniące, nie maja rozdwojonych końcówek i w przypadku kręconych włosów traca objętość na koncu przez ścięcie, a nie przez przerzedzenie na skutek przesuszenia (bo to trudny do pielęgnacji włos).

Mam taki sam skręt do pasa, ale jestem świadoma użytkowniczka kosmetyków od kilkunastu lat. smile Nie bede wrzucała swoich włosów, raz to zrobiłam, zamazalam jak mogłam (bo mam charakterystyczna fryzurę a nie mam ochoty, aby randomowe byty łaziły za mna w realu) i potem przeczytałam od „znawczyni”, ze mam siny kolor 😂😂😂
                • thank_you Re: Obciąć czy zapuścić? 08.08.22, 19:37
                  A typ włosa mam rzeczywiście inny. Autorka wątku przeciąga to co nieuniknione - ścięcie suszu(nawet tylko to by jej pomogło). Ona tych włosów nie naprawi, choćby stanęła na rzesach.
                  • thank_you Re: Obciąć czy zapuścić? 08.08.22, 19:52
                    No dobra, teraz przyjrzałam się pierwszemu zdjęciu - moje aż tak się nie kręcą, bardziej tak jak na tym drugim (swoją drogą to też ciekawe, że są tak "nierówne").
                    • konsta-is-me Re: Obciąć czy zapuścić? 08.08.22, 22:09
                      A no jednak...
                      Oczywiście że masz kompletnie inną strukturę i kompletnie inny skręt.
                      Ja mam , no nie taki identyczny ale podobny co autorka i twierdzę że zapuszczanie bardzo długich w takiej postaci nie wyjdzie NIGDY, bo będą się kruszyć i koniec.I zawsze końcówki będą suche , bo tak jest i już.Taka uroda.
                      Mi się udało zapuścić do połowy pleców przy codziennym olejowaniu ( na sucho) olejem lnianym i myciu średnio co 4 dni.Zero prostownicy , henny, zero farbowania itd.
                      A i tak końcówki suche i włosy dość pokruszone.
                      Ale ja mam grube, więc mogę sobie wylać choćby szklankę oleju i nie będzie efektu tłustych strąków, przy cienkich włosach jest inaczej.
                      Mozna by poprawić, ale to naprawdę jest ogrom roboty, właściwie życie podporzadkowane włosom, codzienne zabiegi , olejowanie, kremowanie, "reanimowania" i dużo czasu i pieniędzy ,żeby znaleźć "swoje" maski czy odżywki.
                      Serio radzę leciutkie prostowanie keratyna, takie które nieco wygładzi ( nie tak łatwo wyprostować kręcone, wbrew pozorom- u mnie i tak się kręcą).
                      • konsta-is-me Re: Obciąć czy zapuścić? 08.08.22, 22:12
                        Tak wyglądają ok.5 tygodni po ostatnim solidnym prostowaniu keratyna ( a prostuje od 2-3 lat,czyli są kolejne warstwy)- ( odżywka spłukana, trochę olejku na wilgotne).
                        I ja chciałam konkretnie rozluźnić loki, przy delikatnym prostowaniu tylko nieco je wygładzi.
                        • thank_you Re: Obciąć czy zapuścić? 08.08.22, 22:27
                          Mój skręt loków (bez wydobywania, ugniatania, aktywatorów itp., tylko mycie plus odżywka/co 2 miesiące regeneracja Joico, po myciu olej i serum na końcówki), to aktualnie 3a. Nie, nie są pokruszone i rosną mi szybko - podcinam je właściwie przy każdym farbowaniu odrostu.
                          • konsta-is-me Re: Obciąć czy zapuścić? 09.08.22, 11:04
                            Sam fakt że ,jak twierdzisz masz 3a bez wielkich zabiegów, pokazuje że albo masz bliżej do 2b/c, albo należysz do nielicznego i rzadkiego grona szczęśliwców, którzy mają lśniące loki ,ot, tak, po prostu, to sie b.rzadko zdarza.
                            Większość niestety ma suche i łamliwe, z tendencją do szopy, mimo pielęgnacji.
                            • thank_you Re: Obciąć czy zapuścić? 09.08.22, 11:38
                              A kto napisał, ze robie niewiele? Używam dobranej i odpowiedniej pielęgnacji, nie drecze włosów, zawsze używałam dobrych kosmetyków, nie wystawiam na działanie chloru/słońca (nigdy, od zawsze ciasny kok i ochrona, także specjalnymi kosmetykami). Nie podoba mi sie efekt wystylizowanych loków, wiec odpuściłam sobie - jesli ktoś ma Na to ochotę, to prosze bardzo. RAZ w zyciu zrobiłam delikatne sombre, czego natychmiast pozalowalam. Farbuje z 3 lata, dobrymi farbami, ZAWSZE z rytuałem JOICO. Co ma mi sie niszczyć? smile
                      • snakelilith Re: Obciąć czy zapuścić? 09.08.22, 10:35
                        konsta-is-me napisała:

>
                        > Mi się udało zapuścić do połowy pleców

Długie włosy nie są ani koniecznością, ani estetycznym non plus ultra. Wielu kobietom wcale nie dodają urody, a nawet szpecą, jak robi się to na siłę.
                        • konsta-is-me Re: Obciąć czy zapuścić? 09.08.22, 12:15
                          A czy ja twierdzę że są koniecznością albo "non plus ultra" ?
                          Ja chciałam mieć długie (albo mniej kręcone) i tyle, krótkie włosy też nie są koniecznoscia i bywa że szpecą jeśli robi się je na siłę.
                          • snakelilith Re: Obciąć czy zapuścić? 09.08.22, 12:17
                            konsta-is-me napisała:

> krótkie włosy też nie są k
                            > oniecznoscia i bywa że szpecą jeśli robi się je na siłę.

Jeżeli próba zapuszczenia daje nieładne efekty, to krótkie włosy nie są na siłę, a jedyną rozsądną alternatywą.
    • taje Re: Obciąć czy zapuścić? 08.08.22, 00:33
      Mnie się bardzo podoba, kolor piękny. Ja bym ścięła końcówki i zapuściła jeszcze tak z 5 cm wobec obecnej długości, no i coś trzeba zrobić z grzywką, najlepiej niech odrośnie.
    • thank_you Re: Obciąć czy zapuścić? 08.08.22, 09:07
      Zdecydowanie obciąć i cieszyć sie, ze straciło sie tylko 3 a nie 6 lat.
      Poszukaj fryzjera specjalizującego sie w lokach, jesli jestes z Warszawy, to służę pomocą. smile
      i.pinimg.com/736x/7b/69/ea/7b69eae08dfd537df0b022b5388f74d7.jpg
      • wredna_dziewucha_ze_wsi Re: Obciąć czy zapuścić? 08.08.22, 09:52
        thank_you napisała:

> Zdecydowanie obciąć i cieszyć sie, ze straciło sie tylko 3 a nie 6 lat.
        > Poszukaj fryzjera specjalizującego sie w lokach, jesli jestes z Warszawy, to sł
        > użę pomocą. smile
        > i.pinimg.com/736x/7b/69/ea/7b69eae08dfd537df0b022b5388f74d7.jpg

Bardzo proszę o namiar, jestem z Warszawysmile
        • thank_you Re: Obciąć czy zapuścić? 08.08.22, 09:59
          Aneta Ragus na Mokotowskiej, nie spodziewaj sie szalonych cięć i kolorów, ona idzie raczej w kierunku natury. smile I dobrze robi lokom, umie je ścinać, tylko nie wiem jak współpracuje z henna. smile
          • kubek0802 Re: Obciąć czy zapuścić? 08.08.22, 10:15
            A chłopaków strzeże? Chciałabym przestać być fryzjerką syna, obecnie ma coś jak u snake na drugim zdjęciu z minimalnie dłuższym tyłem.
            • thank_you Re: Obciąć czy zapuścić? 08.08.22, 11:02
              Nie wiem - zadzwoń i zapytaj, to bardzo miła dziewczyna, z chęcią Ci pomoze. smile
    • kobietazpolnocy Re: Obciąć czy zapuścić? 08.08.22, 20:34
      Powiem tak: jeśli masz łabędzią szyję, zgrabny nos i ładny zarys podbródka, to możesz ścinać na krótko. Jak nie, to ja bym się dwa razy zastanowiła. Te wszystkie fotki pokazują młode buzie o regularnych rysach twarzy. Takim we wszystkim jest ładnie.
      Myślę, że fajnie by ci się włosy układały jakby były trochę dłuższe, bo wtedy by się dobrze układały pod swoim ciężarem, ale rozumiem, że to zabawa dla cierpliwych, zwłaszcza jak będziesz musiała co jakiś czas podcinać.
      A tak poza tym twoje włosy mi się podobają, tylko grzywkę bym zapuściła, ale to już wiesz smile
    • wredna_dziewucha_ze_wsi Re: Obciąć czy zapuścić? 09.08.22, 00:04
      Bardzo wam dziewczyny (wszystkim!) dziękuję za konstruktywną burzę mózgów wokół mojej burzy na łbie, zdecydowanie potrzebowałam spojrzenia z boku , żeby podjąć jakąś decyzję. Na pewno je zetnę, prawdopodobnie gdzieś przy uchu, ale to przedyskutuję z dobrym fryzjerem czy tam fryzjerką.
      Faktycznie, mam ten skręt włosów bardzo nierówny, prawdopodobnie przez to, że są nierówno zniszczone - część pamięta jeszcze czasy dekoloryzacji, więc wiecie jaki był dramat. Oczywiście ich kondycja zależy od kosmetyków i ilości pracy, no ale czas przestać się kopać z koniem i zrobić z tymi włosami porządek.
      Dziękuję ❤️
      • thank_you Re: Obciąć czy zapuścić? 09.08.22, 00:34
        Na pewno bedzie wyglądało lepiej! Powodzenia! 😜❤️
      • gryzelda71 Re: Obciąć czy zapuścić? 09.08.22, 11:04
        Mam też krecone nieco inne ale..... jak patrzę na Twoje to zmień kosmetyki, bo te których używasz teraz dobrze im nie robią.
    • karakura Re: Obciąć czy zapuścić? 09.08.22, 12:41
      Zapuszczaj dalej, tylko nie podcinaj grzywki bo wygląda źle.
    • klaramara33 Re: Obciąć czy zapuścić? 09.08.22, 12:41
      Nie wiem co ci doradzić. Też mam cienkie włosy ale proste i tak samo jak ty bardzo chciałam zapuścić, czytałam wiele na temat pielęgnacji naturalnej, co wdrażalam. Włosy mam w dobrym stanie ale niestety niedługie, takie średnie bo jeśli podrosną to wyglądaja słabo, strzepia się.
    • wredna_dziewucha_ze_wsi Re: Obciąć czy zapuścić? 26.08.22, 02:25
      I obcięłam! Dziękuję za inspiracje, porady i słowa krytyki. Jestem zachwycona, wrzucę zdjęcie jak będę mieć dobre światło i czas na cyknięcie fotki ❤️
      • 35wcieniu Re: Obciąć czy zapuścić? 26.08.22, 06:40
        Ja też. I cyk, znowu z rok niewygladania jak istota ludzka... big_grin
      • mid.week Re: Obciąć czy zapuścić? 26.08.22, 06:43
        wredna_dziewucha_ze_wsi napisała:

> I obcięłam! Dziękuję za inspiracje, porady i słowa krytyki. Jestem zachwycona,
        > wrzucę zdjęcie jak będę mieć dobre światło i czas na cyknięcie fotki ❤️

Super, nic tak nie poprawia humoru jak trafiona fryzura. Niech się dobrze nosi i nie puszy smile
    • mandre_polo Re: Obciąć czy zapuścić? 26.08.22, 08:22
      Nie są to włosy do średniej długości.
      Nie ciąć na górze bo baran w pełni. Włosy na górze głowy mogą pomóc całej fryzurze bo one są zazwyczaj innej grubości, strukturze. Grzywka dłuższa

Nie widzę tu włosów Nicole Kidman. To oszustwo kiedy ktoś je porównuje. Zupełnie inna objętość, skręt

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka