Dodaj do ulubionych

Do koneserów gier planszowych

07.08.22, 21:48
Potrzebuję pomocy intelektualnej. Robimy dla przyjaciółki spersonalizowaną grę planszową, opartą na klasycznej zasadzie "wyścigu gęsi".
Do tego chcemy wprowadzić karty poleceń, nagród i kar, z odniesieniami do scen z życia jubilatki. Ale bez względu na treść, czy spotkałyście się z innymi ciekawymi poleceniami niż postój, lub przesunięcie przód/tył o ileś tam pól. Czy jakieś fajne pomysły można jeszcze zastosować do tej koncepcji.
Słaba jestem w planszówki. Za pomoc uniżenie odwdzięczę się pińcetem w kopercie na parapecie wink
Obserwuj wątek
    • profes79 Re: Do koneserów gier planszowych 07.08.22, 21:59
      Przy tak prostej mechanice trudno o jakieś dodatkowe cuda. Spróbujcie zrobić to na zasadzie kart z wydarzeniami z życia jubilatki ale zagrywanymi przez graczy. Czyli Klasycznie - rzut kością i ruch, po czym gracz zagrywa kartę "złoty jubileusz - rusz do przodu pionek o x/k6 pól". Druga alternatywa (aczkolwiek według mnie już znacznie bardziej wymagająca) to karty będące równocześnie punktami ruchu - czyli zagrywasz kartę "ruch o x/k6+ lub - x a potem wykonujesz efekt z karty jak wyżej.

Wydaje mi się jednak, że najprostsza wersja będzie najlepsza smile
    • intuicja77 Re: Do koneserów gier planszowych 07.08.22, 22:04
      Zamiana miejscem z innym graczem
    • mia_mia Re: Do koneserów gier planszowych 07.08.22, 22:16
      Dodatkowy rzut kostką, rzut kostką do tyłu (o tyle pól się cofasz)
    • taki-sobie-nick Re: Do koneserów gier planszowych 07.08.22, 22:32
      Wersja "po trafieniu na pole X od razu do celu", czyli trafiający wygrywa.
    • buka-123 Re: Do koneserów gier planszowych 08.08.22, 00:06
      Super, wszystkie sugestie wykorzystam. Wielkie dzięki iWymyśliłam proszę o dalsze. Jeszcze mam karny postój dopóki inny gracz nie stanie na tym polu. W kartach szansach mogłyby być takie które pozwolą się wykupić.
      • buka-123 Re: Do koneserów gier planszowych 08.08.22, 00:07
        Bez "wymyśliłam" powyżej. Jakaś degrengolada autokorekty.
      • magia Re: Do koneserów gier planszowych 08.08.22, 00:25
        moze cos jak w Monopoly karny postoj w nielubianym miejscu (nadgodziny w pracy, podstawowka, porodowka)
    • ursula.iguaran Re: Do koneserów gier planszowych 08.08.22, 10:34
      Jeżeli gra jest na kilka osób to można by dołozyć takie polecenie:
      - przesuwasz jeden z pionków przeciwników o x pól w tył
      - przesuwasz jeden z pionków przeciwników na start
      • buka-123 Re: Do koneserów gier planszowych 08.08.22, 10:48
        Świetne, dodane.
        Kiedyś miałam grę "Wyprawa po skarb" wydaną chyba w początku lat 70-tych. Podobna mechanika, pamiętam, że lubiłam w nią grać. Czy myślicie, że taka klasyczna rozgrywka może być fajna dla dorosłych, czy starać się dołożyć w kartach poleceń jeszcze jakieś interakcje między graczami.
        • memphis90 Re: Do koneserów gier planszowych 08.08.22, 11:16
          To chyba zależy od graczy i ich preferencji. We mnie wszystkie chińczyki, węże-drabiny i inne gry z polami do przesuwania pionka wywołują drgawki. Jedynie żółwie się bronią, bo mają jednak inny mechanizm...

Ale jako zabawa imprezowa na raz, kiedy wszyscy są troszkę wstawieni - to może się uda i będzie wesoło. Jeśli dla dorosłych, to postawiłabym na mnóóóóóóóstwo negatywnej interakcji między graczami albo dużo irytujących "kar" (typu musisz stać na jednej nodze), inaczej będzie nuda (szczególnie dla gracza, który utknie na polu bez możliwości wyjścia do końca rozgrywki).

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka