Dodaj do ulubionych

Dla kogo są produkty bez laktozy ?

08.08.22, 07:23
Dla tych co nietolerują laktozy i czy dla cukrzyków też ?
Obserwuj wątek
    • feel_good_inc Re: Dla kogo są produkty bez laktozy ? 08.08.22, 07:26
      Produkty z mleka bez laktozy w 99% powstają przez dodanie do produktu laktazy, która po prostu rozkłada laktozę na prostsze cukry, a nie przez jej usuwanie, więc nie wiem, dlaczego niby miałyby być wskazane dla cukrzyków?
    • woman_in_love Re: Dla kogo są produkty bez laktozy ? 08.08.22, 08:16
      Prawdziwe lewaki piją mleko owsiane, migdałowe, kokosowe, sojowe, ryżowe itd. + jedzą produkty z nich zrobione.

A produkty bez laktozy są przeznaczone dla krypto i pseudo-lewaków. Takich co to by chcieli zaprotestować, ale tak nie do końca, przy czym na komunii siostrzenicy i tak zeżrą pyszną kremówkę papieską.
    • yenna_m Re: Dla kogo są produkty bez laktozy ? 08.08.22, 08:59
      Dla cukrzyków średnio bo ma wyzszy indeks.
      Dla ludzi z nietolerancją laktozy.
      • princesswhitewolf Re: Dla kogo są produkty bez laktozy ? 08.08.22, 23:20
        Wyzszy niz te z laktoza? Chyba sladowa roznica
        • hanusinamama Re: Dla kogo są produkty bez laktozy ? 08.08.22, 23:31
          Nie taka śladowa. Jak juz tu napisano produkt bez laktozy otrzymuje się przez dodanie enzymu (laktazy) która rozkłąda laktozę na luckry prostsze...zdecydowanie dla cukrzyków gorszy wybór
    • aqua48 Re: Dla kogo są produkty bez laktozy ? 08.08.22, 09:20
      Dla ludzi z nietolerancją laktozy.
    • mamtrzykotyidwato5 Re: Dla kogo są produkty bez laktozy ? 08.08.22, 10:25
      Cukrzycy w ogóle nie powinni jeść/pić produktów mlecznych, bo mleko niszczy trzustkę, chyba że mają cukrzycę 1, to wtedy im już wszystko jedno, bo trzustka i tak nie działa.
      • woman_in_love Re: Dla kogo są produkty bez laktozy ? 08.08.22, 10:27
        Brutalne i w moim stylu!
      • larix_decidua77 Re: Dla kogo są produkty bez laktozy ? 09.08.22, 11:55
        mamtrzykotyidwato5 napisała:

> Cukrzycy w ogóle nie powinni jeść/pić produktów mlecznych, bo mleko niszczy trz
        > ustkę, chyba że mają cukrzycę 1, to wtedy im już wszystko jedno, bo trzustka i
        > tak nie działa.
        Chyba tak bardzo nie niszczy. Ludzie na wsiach żywili się kiedyś głównie produktami mlecznymi i nie umierali masowo na cukrzycę. Miałam w rodzinie na wsi stulatków pijących mleko każdego dnia.
        • yenna_m Re: Dla kogo są produkty bez laktozy ? 10.08.22, 12:25
          Zastanow sie, ile spozywali cukru i syropu glukozowo-fruktozowego w produktach spozywczych. I ile spozywano jasnego pszennego pieczywa.

Oraz zastanow sie, skad sie bierze cukrzyca. Nie, nie od mleka. Ale juz PRZY cukrzycy mleko moze stanowic problem o tyle, ze trzeba dobrze bilansować mleczny posiłek.
          • princesswhitewolf Re: Dla kogo są produkty bez laktozy ? 10.08.22, 12:45
            Oczywiście ze cukrzyca to wynik bialej maki i cukru a nie mleka.
          • larix_decidua77 Re: Dla kogo są produkty bez laktozy ? 10.08.22, 18:39
            Ale ja mam się zastanowić? Przecież piszę że nie mieli cukrzycy mimo mleka. Cukrzycy powinni uważać na mleko ze względu na zawartość laktozy a nie dlatego że niszczy trzustkę. Wystarczy spożywać ukwaszone.
            • yenna_m Re: Dla kogo są produkty bez laktozy ? 10.08.22, 20:15
              Samo mleko ma niski indeks.
              Mleko bez laktozy ma wyzszy indeks.
              • larix_decidua77 Re: Dla kogo są produkty bez laktozy ? 10.08.22, 21:05
                Oczywiście, mleko bez laktozy to gorszy wybór. Najlepiej spożywać ukwaszone.
    • anitat Re: Dla kogo są produkty bez laktozy ? 08.08.22, 15:50
      Dla mojego kota, tylko takie pije i nie toleruje zwykłego
      • mamtrzykotyidwato5 Re: Dla kogo są produkty bez laktozy ? 08.08.22, 17:28
        Kot nie powinien pić żadnego mleka.
        Mleko niszczy kotu nerki.
        • aurinko Re: Dla kogo są produkty bez laktozy ? 08.08.22, 18:04
          Powiedz to mojemu kociemi 16-latkowi, który jest okazem zdrowia, mimo że pije mleko, śmietanę, jogurty, je masło (między innymi).
      • komorka25 Re: Dla kogo są produkty bez laktozy ? 08.08.22, 18:46
        Witaj w klubie. Moja Jaśnie Pani Kota też pije tylko bezlaktozowe. I - podobnie jak kot aurinko (oraz, myślę, Twój) - ma się świetnie mimo 17+ lat. A i ogródkowe jeże też sobie chwalą. Od wiosny do jesieni co wieczór przychodzą po swoje porcje.
        • 35wcieniu Re: Dla kogo są produkty bez laktozy ? 08.08.22, 23:01
          Przy czym każda okazja jest dobra żeby podkreślić żeby nie dawać jeżom "zwykłego" mleka bo nie trawią laktozy.
          • hanusinamama Re: Dla kogo są produkty bez laktozy ? 08.08.22, 23:33
            NO tez dostają bez laktozy....co się czepiasz?
            • 35wcieniu Re: Dla kogo są produkty bez laktozy ? 09.08.22, 06:06
              Ochłoń i przeczytaj jeszcze raz.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka