Dodaj do ulubionych

Wysłać do dziadków?

08.08.22, 22:05
Młody wrócił z obozu z covidem (potwierdziny testem antygenowym). Trzy dni gorączkował, ale chyba już go puszcza. I teraz tak - w niedzielę miałam wywieźć towarzystwo do dziadków (jego i siostrę). Dziadkowie 70+, szczepieni (ale młody też szczepiony). On do niedzieli będzie pewnie jak młody bóg. Zakładając, że ani ja, ani młoda nie będziemy miały objawów - czy bezpiecznie jest wysłanie ich do dziadków?
(Dodam, że dziadkowie mieszkają daleko, widujemy się rzadko i wiem, że czekają na tą wizytę. (I dziadkowie i wnuki wink
Obserwuj wątek
    • rb_111222333 Re: Wysłać do dziadków? 08.08.22, 22:09
      Kiedy zaczął chorować?
      • manala Re: Wysłać do dziadków? 08.08.22, 22:10
        W piątek.
        • bominka Re: Wysłać do dziadków? 08.08.22, 22:12
          Do niedzieli się ogarnie,nie będzie już zarażał. Jechać.
          Teraz moja córka,mąż i mama przechodzili covid. Szybko mija,odpuszcza w ciągu tygodnia.
        • angazetka Re: Wysłać do dziadków? 08.08.22, 22:12
          Czyli 10 dni między zachorowaniem a wyjazdem? Luz.
          • manala Re: Wysłać do dziadków? 08.08.22, 22:13
            Tak, tylko zastanawiam się czy nam tego nie sprzeda.
            • pasquda77 Re: Wysłać do dziadków? 08.08.22, 22:16
              Dowiesz się w ciągu 1-3 dni czy Was zaraził...
          • pasquda77 Re: Wysłać do dziadków? 08.08.22, 22:14
            Omikron zaraża nawet 10-15 dni od objawów, dłużej utrzymuje się w organizmie mimo, że objawów infekcji już nie ma, zrób test i jeśli negatywny to niech jedzie.
            • mamtrzykotyidwato5 Re: Wysłać do dziadków? 09.08.22, 00:40
              Przecież siostrę mógł zarazić, to jak jechać?
              Ma załatwić dzieciom traumę na całe życie?
              Wyobrażasz sobie, jak dzieci się będą czuły, gdy babia, czy dziadek umrze na covida, którym ich zarażą?
              Nie jechać, odbyć kwarantannę.
              • pasquda77 Re: Wysłać do dziadków? 09.08.22, 07:24
                Oczywiście, że nie jechać jeśli ktokolwiek jest chory, źle się zrozumiałyśmy 😉
    • sueellen Re: Wysłać do dziadków? 09.08.22, 00:48
      Na forum nikt ci nie powie czy jesteście chorzy czy zdrowi. Ja bym w sobotę zrobiła testy całej rodzinie i jeśli wszyscy zdrowi to bym pojechała, jeśli nie to nie.
    • arthwen Re: Wysłać do dziadków? 09.08.22, 02:35
      A co dziadkowie na to?
      Przede wszystkim zapytałabym ich, czy w takim wypadku przyjazd wnuków jest dla nich ok. I nawet jeśli tak, to dla pewności zrobiłabym testy jeszcze przed wyjazdem i jakby były pozytywne to nie wysłała.
    • anilorak174 Re: Wysłać do dziadków? 09.08.22, 05:51
      Spytac dziadków co oni na to. Ja bym w takiej sytuacji wysłała o ile nikt inny by się w międzyczasie nie rozchorował.
    • jkl13 Re: Wysłać do dziadków? 09.08.22, 07:39
      A dziadkowie co na to? Ja bym uprzedziła o chorobie syna i zostawiła decyzję dziadkom. Oczywiście przed ewentualnym wyjazdem zrobiłabym dzieciom test. Jeśli będzie negatywny i dziadkowie chętni, niech jadą.
    • ichi51e Re: Wysłać do dziadków? 09.08.22, 07:50
      10 dni od objawów to już spokojnie
    • manala Re: Wysłać do dziadków? 09.08.22, 11:38
      Dziadkowie oczywiście poinformowani (i chyba zawiedzeni - nie ja rozmawiałam), ale siła wyższa. Tym bardziej, że dziś już wiem, że również się załapałam.
      • ginger.ale Re: Wysłać do dziadków? 10.08.22, 16:06
        Przykro mi. Zdrówka.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka