Dodaj do ulubionych

Zaburzenia odżywiania przy depresji

09.08.22, 12:50
Dziewczyny, pisałam już o zdiagnozowanej depresji i problemie z dobraniem leku...
Tym razem też temat psyche. Wiem, że mamy forim Depresja, ale ja się tam kompletnie nie odnajduje z moi problemi i wątpliwościami.

Zaburzenia odżywiania, kompulsywne jedzenie, diety, brak motywacji do ruchu. To było ze mną przed depresją, w depresji również (nie miałam jadłowstrętu, wręcz odwrotnie,objadałam się i tylko marzyłam o tym, by być anorektyczką).
Obecnie leczę depresję, trzeci lek (brintellix) i jeszcze bardziej nie mogę opanować apetytu. Ogólnie lek pomaga średnio, są całkiem dobre dni ale większość słabych. No i to jedzenie, studnia bez dna w żołądku, a właściwie to chyba bardziej w mózgu mam tą studnię... kontaktowałam się z psychiatrą, prosiła by dać szansę lekowi i doczekać do końca 2 miesiąca stosowania leku (obecnie ponad miesiąc minął). A nadmierny apetyt nie wiąże się wg niej z lekiem. Przytyłam około 4 kg w 1.5 miesiąca.
W czwartek idę do terapeuty, pierwsza wizyta. Wcześniej nie dawałam rady rozmawiać...
A Was chciałam zapytać o to, czy znacie przypadki by depresja miała w swoim przebiegu takie objawy jak u mnie? A może to jest coś poza depresją? Załamana jestem, pewnie to że tyję wpływa rowniez na samopoczucie i moje odczucie, że lek nie pomógł.
Obserwuj wątek
    • annna_maria_1985 Re: Zaburzenia odżywiania przy depresji 09.08.22, 12:55
      Mam 41 lat, boję się tego, że nie zrzucę już tak łatwo kilogramów które teraz nagromadzę. Nie mam kompletnie motywacji do ruchu, aktywności.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka