Dodaj do ulubionych

Szybko, szybko- Bruksela - co zobaczyć...

09.08.22, 14:04
... z nastolatkiem, pięciolatką i psem?
Robimy sobie dwudniowy city break, Bo chłop ma zapie.dol w pracy i mu się nie będzie opłacało do domu wracać, więc my się przeniesiemy :p
Będziemy od jutra rano do piątku po południu.
Obserwuj wątek
    • homohominilupus Re: Szybko, szybko- Bruksela - co zobaczyć... 09.08.22, 14:37
      Fajne parki tam są.
      To pod kątem psa 🤗
    • woman_in_love Re: Szybko, szybko- Bruksela - co zobaczyć... 09.08.22, 14:39
      Bruksela?

To chyba strefy NO GO, dzielnica Molenbeek itd.
    • przepio Re: Szybko, szybko- Bruksela - co zobaczyć... 09.08.22, 14:40
      Trzy pomniki sikajace. Chłopiec, dziewczynka i pies
      • mashcaron Re: Szybko, szybko- Bruksela - co zobaczyć... 09.08.22, 15:23
        🤣
    • amast Re: Szybko, szybko- Bruksela - co zobaczyć... 09.08.22, 14:40
      Nastolatek i pięciolatka mogliby się dobrze bawić w Atomium, ale pies to chyba niekoniecznie wink
      • mashcaron Re: Szybko, szybko- Bruksela - co zobaczyć... 09.08.22, 15:24
        No niestety, pies musi łazić z nami, bo nie zostawię go samego w obcym miejscu:p
    • snakelilith Re: Szybko, szybko- Bruksela - co zobaczyć... 09.08.22, 14:53
      Przy tej pogodzie wiele nie zobaczycie. Temperatury w obu dniach dochodzą do 32 stopni. Polecam więc nie szaleć, może Muzeum Czekolady (otwarte codziennie do 17) albo Atomium (do 18). Niedaleko Atomium jest Mini Europa, park z miniaturkami. Jak będzie za gorąco to Parc du Cinquantenaire, trochę dalej od centrum. Wieczorem Grand Place, bo kamienice są ładnie oświetlone.
      • mashcaron Re: Szybko, szybko- Bruksela - co zobaczyć... 09.08.22, 15:16
        U mnie też takie temperatury, więc co mi za różnica, gdzie będę zdychać:p a siedzieć z dzieciakami i psem cały dzień w domu i tak nie mogę, bo młodsza go rozniesie na pył ( starszy jest grzeczny:p)
        • snakelilith Re: Szybko, szybko- Bruksela - co zobaczyć... 09.08.22, 15:27
          No tak, tylko w upały odpada pełny program z szalonymi gonitwami po mieście, by zobaczyć jakieś tam cuda architektury, bo zdechniecie w betonach. Dlatego polecam przed południem coś do zobaczenia (Muzem Czekolady, albo Atomium), a resztę dnia spędzić w parku. Przejść pomiędzy kamieniczkami można się wieczorem.
          • mashcaron Re: Szybko, szybko- Bruksela - co zobaczyć... 09.08.22, 15:36
            A kto mówi o szalonych gonitwach? Poczytam sobie co forumki polecają i coś sobie z tego wybierzemy na nasze możliwości i warunki, przecież nie musimy oblatywac wszystkiego z wywieszonym i jęzorami.
            Np. Komiksowe murale to już jest punkt must see, bo starszy się interesuje street artem szeroko pojętym i na pewno mu się będzie podobać a i z psem można iść :p
            • snakelilith Re: Szybko, szybko- Bruksela - co zobaczyć... 09.08.22, 15:50
              A czy ja ci coś narzucam? Podałam ci kilka propozycji, ostrzegłam przed rosnącymi w następnych dniach temperaturami, a co ty z tym zrobisz, to twoja sprawa.
              • mashcaron Re: Szybko, szybko- Bruksela - co zobaczyć... 09.08.22, 15:53
                Nic mi nie narzucasz, ale sugerujesz, że chce latać z dzieciorami w tę i we wtę jak kot z pęcherzem w upale :p
                No to ci mówię, że nie taki mam plan :p
                • snakelilith Re: Szybko, szybko- Bruksela - co zobaczyć... 09.08.22, 16:07
                  Nic takiego nie sugerowałam. Co najwyżej to, by nie planować zbyt wiele, bo może być męcząco. Ja mam do Brukseli 2,5 godziny pociągiem, więc klimat mamy jakby ciut podobny. Wczoraj odważyłam się wyjść z domu na spacer o 17 tej i mocno odczułam te dwie godziny zanim słońce straciło trochę moc. A mamy teraz fazę "ochłodzenia", jutro i pojutrze ma być znacznie cieplej.
                  • mashcaron Re: Szybko, szybko- Bruksela - co zobaczyć... 09.08.22, 16:11
                    Też mam ok 2 godzin do Brukseli, tyle, że z drugiej strony 🤣i też cały tydzień upały.
                    • snakelilith Re: Szybko, szybko- Bruksela - co zobaczyć... 09.08.22, 16:25
                      Abstrahując już od tego, co robić w Brukseli, to nie mamy właśnie aktualnie żadnych upałów. Od piątku mamy temperatury ledwo powyżej 20 stopni, ale rosnące, z każdym dniem trochę więcej. Wczoraj było 25, dziś 27, jutro ma być 30, czwartek i piątek 32, a w weekend nawet 34. Jeżeli więc już teraz masz wrażenie, że w ostatnich dniach miałaś upały, to przygotuj się na kilka stopni więcej.
                      • mashcaron Re: Szybko, szybko- Bruksela - co zobaczyć... 09.08.22, 16:31
                        U mnie wczoraj było 29, dziś 32 i do poniedziałku ma być pomiędzy 30-33
                        • snakelilith Re: Szybko, szybko- Bruksela - co zobaczyć... 09.08.22, 17:16
                          U mnie temperatury pokrywają się prawie idealnie z tymi w Brukseli.
    • chococaffe Re: Szybko, szybko- Bruksela - co zobaczyć... 09.08.22, 15:05
      Nie wiem co pies lubi najbardziej, ale ja proponuję

łazikowanie po mieście (ja ostatnio utknęłam na Grand Place obserwując śluby smile - najprzeróżniejsze kombinacje. Miły widok)

czekolada, frytki, gofry, mule (nie lubię ale w Brukseli są pyszne)
      • chococaffe Re: Szybko, szybko- Bruksela - co zobaczyć... 09.08.22, 15:08
        p.s. tradycyjne must see pewnie znajdziesz w necie
      • daniela34 Re: Szybko, szybko- Bruksela - co zobaczyć... 09.08.22, 15:08
        Okolice Grand Place polecam na wieczorne spacery. Chyba nadal są tak ładnie oświetlone?
        • chococaffe Re: Szybko, szybko- Bruksela - co zobaczyć... 09.08.22, 15:17
          W dzien też fajnie (w nocy oczywiście też). Ale ja lubię "Nicnierobicwmiescie"
      • mashcaron Re: Szybko, szybko- Bruksela - co zobaczyć... 09.08.22, 15:17
        Pies lubi wszystko, jeśli jesteśmy tam my albo inne psy, więc nie będzie wybrzydzał:p
      • mashcaron Re: Szybko, szybko- Bruksela - co zobaczyć... 09.08.22, 15:47
        Mule, tak, ja i chłop :p dzieci raczej nie za bardzo:p ani pies 🤣
        • chococaffe Re: Szybko, szybko- Bruksela - co zobaczyć... 09.08.22, 18:02
          To sobie zamów w fajnym miejscu, dzieci i pies mogą coś innegosmile
    • merode Re: Szybko, szybko- Bruksela - co zobaczyć... 09.08.22, 15:18
      Z psem troche ciężko, nie wpuszcza Was chyba do żadnego muzeum. No wiec zrobiłam bym tak :
      1) park, leopold i cinquentenaire, przy okazji mozecie obejrzeć budynki instytucji europejskich w pobliżu.
      2) starówka: grand place, manneken pis, galeries de la reine. Z gofrem lub lodami w ręku. Jest tez szlak komiksowych murali, pozwoli Wam wyjsc poza ścisłe turystyczne miasto. Jak jeszcze będziecie mieli sile to obok znajduje się Marolles, stara dzielnica z średniowieczna atmosfera.
      3) Możecie pojechać tramwajem do parku przy palacu tervuren - sam przejazd jest fajny bo tramwaj jedzie przez przez piękne dzielnice a potem przez las. Obok jest tez duży las Soignes.
      4) Szlak Art Nouveau w Saint Gilles i Ixelles. Abbaye de la Cambre i jeziora w Ixelles - mozecie isc na frytki na placu Flagey.
      5) I może warto pociągiem pojechać do Brugii i nad morze do Ostendy.
      • mashcaron Re: Szybko, szybko- Bruksela - co zobaczyć... 09.08.22, 15:21
        W Brugii i Ostenda bywaliśmy często wcześniej, jak mieszkaliśmy w Zeeland, więc to sobie możemy odpuścić ( Brugia jest cudowna, tak swoją drogą)
        • mashcaron Re: Szybko, szybko- Bruksela - co zobaczyć... 09.08.22, 15:23
          I dzięki za tip murali, starszy będzie zachwycony 😁
    • mashcaron Re: Szybko, szybko- Bruksela - co zobaczyć... 09.08.22, 15:25
      Zapomniałam napisać, będziemy startować z okolic ogrodu botanicznego, to chyba dość ok na bazę wypadową?
      • spirit_of_africa Re: Szybko, szybko- Bruksela - co zobaczyć... 09.08.22, 19:34
        Z Botanique do centrum jest fajny spacer
    • beaucouptrop Re: Szybko, szybko- Bruksela - co zobaczyć... 09.08.22, 15:28
      Rzeczywiście będzie gorąco w Brukseli do końca tygodnia.
      Jeśli z dziećmi to muzeum komiksów. Jest też trasa w centrum Brukseli z muralami z komiksów. Info znajdziesz na stronie Tekst linku
      Możesz też pójść do Musee des Sciences Naturelles. Obok jest park, a w parku masz Dom historii europejskiej.
      Może być park Cinquantenaire a w nim Autoworld. Muzeum Afryki w Tervuren niedawno odnowione. Interaktywne więc dzieci mogą spędzić fajnie czas. A dla psa ogromny park wokół. Pojedzcie tam tramwajem. Bardzo fajna wycieczka.
      Frytki na placu Jourdan. Niedaleko muzeum przyrodniczego, o którym wspominałam. A na deser lody Bargello na placu de la Liberte, albo na Sablon u Wittamera.
      To tak na szybko to co mi przychodzi do głowy.
      • mashcaron Re: Szybko, szybko- Bruksela - co zobaczyć... 09.08.22, 15:48
        Z psami wpuszczają do muzeum? 🤔 Bez psa nigdzie nie pójdę, bo nie ufam mu, że nie zezre kanapy z żalu w bnb pod naszą nieobecność:p
        • marta_monika Re: Szybko, szybko- Bruksela - co zobaczyć... 09.08.22, 16:52
          Z psem to nawet na Grand Place nie wejdziesz w ten weekend bo będzie dywan kwiatowy. Parki w miescie wyglądają żałośnie bo jest straszna susza. Wycieczka do Tervuren jest dobrym pomysłem bo tam będzie chłodniej nad wodą,
          • mashcaron Re: Szybko, szybko- Bruksela - co zobaczyć... 09.08.22, 17:36
            U mnie tez jest żałośnie przez suszę, nie spodziewam się że 150km dalej będzie dżungla amazońska:p
        • beaucouptrop Re: Szybko, szybko- Bruksela - co zobaczyć... 09.08.22, 19:20
          No to pozostają ci parki, Tervuren, Arboretum w Tervuren, tam naprawdę warto się udać. Wokół Brukseli jest też duży las Foret de Soigne i dużo ścieżek spacerowych.
        • beaucouptrop Re: Szybko, szybko- Bruksela - co zobaczyć... 09.08.22, 19:24
          Po miescie też się możecie powloczyć, ale będzie gorąco.
    • bigimax4 Re: Szybko, szybko- Bruksela - co zobaczyć... 09.08.22, 16:34
      z brukseli to raczej szybko szybko uciekac a nie sie tam blakac
    • wzosia Re: Szybko, szybko- Bruksela - co zobaczyć... 09.08.22, 16:41
      Jak z psem to warto obejrzeć murale. Całkiem spora trasa do zrobienia.
      Byłam 3 dni w maju i oprócz murali obejrzeliśmy też Atomium, ale nie wiem co zrobić z psem.
      Frytki ok ale wg mojego dziecka gofry i mule lepsze.
      • mashcaron Re: Szybko, szybko- Bruksela - co zobaczyć... 09.08.22, 17:35
        No właśnie niestety z psem nic nie zrobię, nie zostawię samego w bnb więc rozrywki bez psa, to ewentualnie jak mąż z pracy wróci i z nim zostanie, ale to już pewnie będzie za późno na wszystko.
    • alpepe Re: Szybko, szybko- Bruksela - co zobaczyć... 09.08.22, 17:31
      A masz buty dla psa? Betony będa rozgrzane tak, że się biedaczek może poparzyć.
      • mashcaron Re: Szybko, szybko- Bruksela - co zobaczyć... 09.08.22, 17:33
        Mam
    • mashcaron Re: Szybko, szybko- Bruksela - co zobaczyć... 09.08.22, 17:33
      A możecie odpowiedzieć jeszcze jakieś miejsce na śniadanie, otwarte wcześnie, w okolicach ogrodu botanicznego,? Będziemy mieć ok dwóch godzin zanim nam dadzą klucze do bnb...
      • spirit_of_africa Re: Szybko, szybko- Bruksela - co zobaczyć... 09.08.22, 19:48
        Vis a vis ogrodu jest Quel Pain. Otwarte chyba od 7:00
      • beaucouptrop Re: Szybko, szybko- Bruksela - co zobaczyć... 09.08.22, 22:17
        Jest boulagerie Paul na rogu rue Royal i rue de l'Enseignement. Od stacji metra Botanique to będzie jakieś 700m. A przy okazji możecie później iść do Parc Royal i zobaczyć pałac w którym król nie mieszka.
        Mam sentyment do ogrodu Botanique. Na super koncertach tam byłam i fajne wystawy widziałam, ale wieczorem te okolice są średnio bezpieczne. Dobrze że macie psa że sobą 😉
        • mashcaron Re: Szybko, szybko- Bruksela - co zobaczyć... 09.08.22, 23:40
          Wieczorem to będziemy mieć ze sobą męża, bardziej przydatny w temacie odstraszania kogokolwiek:p pies to by zalizał złoczyńców na śmierć:p
    • berber_rock Re: Szybko, szybko- Bruksela - co zobaczyć... 09.08.22, 17:41
      Jarek potrzebuje pomocy z takim bukselskim zadaniem:

Poland is warning that it will seek to overthrow European Commission President Ursula von der Leyen and her entire College if Brussels does not pay up. It’s an escalation of the staring contest between Poland’s ruling Law and Justice (PiS) party and the Commission over deteriorating rule of law in the country.

Poland warns it will turn cannons on the EU in rule of law dispute – POLITICO

Moze sie pokusisz przy okazji wizyty?
      • mashcaron Re: Szybko, szybko- Bruksela - co zobaczyć... 09.08.22, 17:45
        🤨
        Nie, dzięki:p
    • mashcaron Re: Szybko, szybko- Bruksela - co zobaczyć... 10.08.22, 10:29
      No dobra, jesteśmy ale nie wiem czy zostaniemy, bo w mieszkaniu z Airbnb jest taki syf, że jeśli ktoś nie przyjdzie posprzątać, to się wynosimy ;p

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka