Dodaj do ulubionych

No to czytamy podręcznik do HiT...

10.08.22, 09:52
Ostatnio ematka pytała "kto czytał"? No to czytamy...
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/14,166794,28775329.html#s=BoxMMtImg1
Póki co urzekło mnie szczególnie:
"Współcześni socjaliści daleko odeszli od pierwotnych ideałów. Ich wizja doskonałego ustroju nie polega już na wyzwolenia człowieka od wyzysku ekonomicznego, ale na wyzwoleniu człowieka od wszelkich ograniczeń, nawet wynikających z zasad przyzwoitości. Wystarczy przypomnieć sobie wszystkie 'marsz równości' i ordynarne hasła niesione przez współczesnych razem z feministkami i zwolennikami ideologii gender"
Obserwuj wątek
    • leosia-wspaniala Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 10.08.22, 09:55
      Ale młodzież będzie miała bekę big_grin Coś czuję, że lewoskręt będzie szybszy, niż się wszystkim wydawało.
      • bruy-ere Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 10.08.22, 11:23
        Lewoskręt u młodzieży od czasu zmian w ustawie aborcyjnej jest mocno postępujący. Efekt dokładnie odwrotny od zamierzonego.
        • leosia-wspaniala Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 10.08.22, 11:26
          Nie mam w otoczeniu młodzieży, wierzę na słowo smile Zresztą nawet na ulicach widać, że moda, jeszcze niedawna, na "patriotyczne" koszulki, ostała się tylko u otyłych Mietków 40+.
          • bruy-ere Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 10.08.22, 11:52
            Zobacz ten artykuł:
            bezprawnik.pl/lewicowe-poglady-mlodych-polakow/
          • aagnes Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 10.08.22, 12:13
            Raczej już 50+, Chałwa bohaterom!!!!!
        • audiatur.et.altera.pars Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 10.08.22, 13:33
          bruy-ere napisała:

> Lewoskręt u młodzieży

Przede wszystkim u młodych kobiet. Mężczyźni coraz częściej skłaniają się ku prawicy.
          Rośnie przepaść między płciami nie tylko w sferze obyczajowej (młode kobiety uprawiają dużo więcej seksu niż młodzi mężczyźni), ale też w sferze wartości.

U mnie na tradycyjne Msze Święte (trydenckie) chodzi więcej młodych chłopców niż dziewcząt.

Jeśli chodzi o poglądy gospodarcze, młode kobiety są całym sercem za socjalem, bo to kobiety głównie czerpią z budżetu państwa. Młodzi mężczyźni są zdania, że państwo ma im nie zabierać, bo to oni głównie są dojeni.

Coraz więcej młodych kobiet nie nadaje się do związku, coraz więcej młodych mężczyzn ignoruje te kobiety i idzie własną drogą. Dzietność spada, przepaść między płciami się pogłębia.
          • tanebo001 Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 10.08.22, 13:43
            Incele to drobny odsetek męskiej populacji. .
            • ichi51e Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 10.08.22, 13:53
              Każdy widzi swój kawałek rzeczywistości - pamiętacie jak to było w ciąży? Wszędzie ciężarne…
          • ichi51e Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 10.08.22, 13:53
            😳😳😳
            Patrzcie - a dziecko moje ostatnio pokłócilo się z dziadkiem o istnienie multiversu. I kto miał racje?
            • memphis90 Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 10.08.22, 14:33
              A to chyba zależy w którym multiversum... To jest akurat fajna teoria, bo można śmiało założyć, że każde z nich wygrało w którejś z wersji. A raz wygrał kot.
          • memphis90 Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 10.08.22, 14:36
            Pracujący zincelowani mezczyzni, złe kobiety uprawiajace seks na socjalu i dojące utrudzone meskie kunie robocze... Riki...? Nicka zmieniłeś...?
            • triss_merigold6 Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 10.08.22, 14:38
              Riki nie ma takich poglądów, ręczę za to.
              • memphis90 Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 10.08.22, 14:53
                Nie jestem dobra w nickach i zdarza mi sie mylic, ale złe, pazerne, niepracujące kobiety dojące biednych samców (z cukrzycą, za to bez nogi), zamiast beznamiętnie wypiąć na 15 minut to przecież Ryszard z Rikiwersum był...?
                • hanusinamama Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 10.08.22, 15:56
                  Nie, nie...tu jest grubsze zaburzenie. Coś jakby połączyć Józka z Gazetem...
                  • livia.kalina Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 10.08.22, 22:37
                    To taki bardziej misiu1 i jeszcze kilku, którzy ostatnio zniknęli i wypadły mi ich icki z głowy, ale znajdęwink
            • tanebo001 [...] 10.08.22, 14:40
              Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
            • audiatur.et.altera.pars Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 10.08.22, 15:06
              Nie wiem, czy złe kobiety, ja opisuję fakty wynikające z badań.
              Rośnie przepaść między młodymi kobietami a mężczyznami - przepaść ekonomiczna, socjologiczna, przepaść w sferze wartości.

Dzietność spada. Coraz więcej młodych kobiet nie jest atrakcyjna dla młodych mężczyzn. W sensie do związku - bo nie takich cech u kobiety poszukuje mężczyzna. Przelecieć owszem, do związku zdecydowanie nie.
              • wkswks Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 10.08.22, 15:15
                W historii świata zawsze tylko cześć mężczyzn sie rozmnażała. Patriarchalizm zmienił ten stan rzeczy, ale tylko w sytuacji kilku ostatnich wieków. Teraz sytuacja wraca do normy- moim zdaniem dobrze, bo planeta jest przeludniona.
                Kobieta chcąca mieć dziecko, będzie je miała. Mężczyzna nie musi.
                • audiatur.et.altera.pars Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 10.08.22, 15:29
                  Kobieta chce mieć dziecko. To wystarczy, żeby zaspokoić instynkt macierzyński.
                  Mężczyzna chce mieć dzieci, jak najwięcej. W ten sposób realizuje instynkt dominacji, instynkt ekspansji terytorialnej i obrony terytorium.

Zgadnij, która strategia jest niezbędna do przetrwania, a która przynosi zgubne skutki?

Gdy kobiet atrakcyjnych dla mężczyzn jest coraz mniej, dzieci nie będzie. Mężczyzna wprawdzie chce mieć dzieci, ale własne. Z kobietą rozpustną, którą miał prawie każdy, się nie zwiąże. To kobieta uważa, że nieważne, kto spłodził, ważne, kto wychował. Dla mężczyzny akurat bardzo ważne, kto spłodził. Mężczyzna dba tylko o własne potomstwo.
                  • ichi51e Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 10.08.22, 15:30
                    Cóż kobiecie wystarczy bank spermy i nie musi się nikomu spowiadać.
                    • audiatur.et.altera.pars Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 10.08.22, 15:34
                      No właśnie taka kobieta jest odpychająca. Poza tym żyje życiem pasożyta, bo jej potrzeby zaspokaja pan państwo za pieniądze ukradzione mężczyznom, których ona przecież rzekomo nie potrzebuje.
                      • hanusinamama Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 10.08.22, 15:56
                        Jak ukradzione?? Kotuś ja co miesiąc płace grzecznie dochodowy, vat, skłądki. Założe się (biorąc pod wuage jak dużo w twym wyrzygu frustracji zajmuje praca kobiet) duzo wiecej niż ty.
                        • audiatur.et.altera.pars Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 10.08.22, 17:19
                          hanusinamama napisała:

> Jak ukradzione?? Kotuś ja co miesiąc płace grzecznie dochodowy, vat, skłądki.

A ile z systemu wyciągniesz w ciągu całego życia? Ile włożysz, ile wyciągniesz?
                          Notabene płacisz, bo masz słabą księgowość. Pewnie same kobiety wink
                          • hanusinamama Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 10.08.22, 17:28
                            Sugerujesz, ze ksiązgowy pomógłby mi oszukiwać państwo?? Brawo ty
                            • audiatur.et.altera.pars Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 10.08.22, 17:32
                              Zaraz tam oszukiwać - wszystko legalnie.
                              • arthwen Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 10.08.22, 17:48
                                Czego się spodziwasz hanusina po takim zdziadziałym prawaku? Wręcz idealnie się wpisuje w archetyp.
                                • audiatur.et.altera.pars Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 10.08.22, 18:30
                                  Archetyp... wink
                                  Pani zdała sobie sprawę, że z przedrostkiem arche- będzie już musiała się niestety oswoić.

To ten typ, co im z wiekiem idzie w zjadliwość. Typ kobrzy - jad po zębach ścieka.

Się zdecyduj, kim ja właściwie jestem, boś snuła różne teorie. Że biedny, że incel, że dziad, że nieudacznik. Jak się okazało, że o vatach wiem więcej od ciebie to ci gul skoczył, ale jadem dalej plujesz. Twój jad to nie substancja, to cecha charakteru.

Dwa razy bym cię kupił i trzy razy sprzedał, zanimbyś się w ogóle zorientowała, że coś się dzieje.
                                  • hanusinamama Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 10.08.22, 23:11
                                    Taki bogaty i na forum e-mama ujada na niezależne finansowo kobiety......już ci wierzę. Nie takie bajeczki mi dzieci chciały opowiadać. Idz spać dziadku.
                                    • dramatika Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 10.08.22, 23:23
                                      hanusinamama napisała:

> Taki bogaty i na forum e-mama ujada na niezależne finansowo kobiety......już ci
                                      > wierzę. Nie takie bajeczki mi dzieci chciały opowiadać. Idz spać dziadku.

Forumowa mitomanka nie wierzy. Doktorzyca wielokrotnie habilitowana z własną firmą, operująca składnią, językiem i logiką prostej baby z magla 🤡
                                    • audiatur.et.altera.pars Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 10.08.22, 23:49
                                      Myślisz, że ci będę cokolwiek udowadniać? Akurat! wink
                                  • arthwen Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 00:59
                                    audiatur.et.altera.pars napisał:

> Się zdecyduj, kim ja właściwie jestem, boś snuła różne teorie. Że biedny, że in
                                    > cel, że dziad, że nieudacznik. Jak się okazało, że o vatach wiem więcej od cieb
                                    > ie to ci gul skoczył, ale jadem dalej plujesz. Twój jad to nie substancja, to c
                                    > echa charakteru.

O, i jeszcze biedaczek nie kuma, że różne kobiety do niego piszą i wszystkie zlewają mu się w jedno - gdzie niby ja z tobą o vacie rozmawiałam, hmm? Chyba, że miałeś na myśli watę, ale to też nie ja. Ciekawe, czy to zwyczajny brak umiejętności czytania ze zrozumieniem i przetwarzania czytanego tekstu, postępujące zidiocenie starcze, czy też po prostu typowa dla takich "męskich mężczyzn" ociężałość umysłowa.
                                    • audiatur.et.altera.pars Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 01:05
                                      arthwen napisał(a):

> O, i jeszcze biedaczek nie kuma, że różne kobiety do niego piszą

Te na twoim poziomie intelektualnym są wszystkie takie same. Spokojnie można was podsumować jednym postem.
                                    • dramatika Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 01:15
                                      arthwen napisał(a):

> Ciekawe, czy to zwyczajny brak umieję
                                      > tności czytania ze zrozumieniem

Nie fantazjuj, jak masz w zwyczaju. Wyjaśnienie jest proste - dla człowieka z zewnątrz stanowicie (wy, wypowiadające się w tym wątku) szarą bezkształtną masę dzielącą te same stereotypy, uprzedzenia, posługujące się tym samym sposobem reakcji, bo rozumowaniem i dyskusją tego nie można nazwać. Dodaj do tego dwa nicki na tę samą literę i można się łatwo pogubić, która co pisała. Wiem to, bo mam tak samo jak on i nie pamiętałam na przykład, która to z nicków na literę "a" fantazjowała na temat mojego rzekomego penisa i na temat mojej psychiki czy intencji, na trzy ściany tekstu. Czy była to andzia? Artdevil? Arthven? Ale jak przeczytałam twoje fantazje w tym wątku, to już nie muszę do wyszukiwarki sięgać wink
                                      • arthwen Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 01:34
                                        Piepe, jak miło, że stajesz w obronie dziadka, który poziomem cywilizacyjnym pasuje właśnie tak mniej wiecej do ciebie.
                                        • audiatur.et.altera.pars Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 01:41
                                          Dziadka to masz za sponsora. Faceci w moim wieku interesowali się tobą tak z dziesięć lat temu.
                                          • iwles Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 08:34

> Faceci w moim wieku interesowali się tobą tak z dziesięć lat temu.

Wypowiadasz się w imieniu wszystkich mężczyzn?
                                            Niby jakim prawem? Jakieś wybory wygrałeś na lidera inceli? big_grin

• koraleznasturcji Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 09:08
                                              iwles napisała:

> audiatur.et.altera.pars napisał:
                                              >
                                              > > Faceci w moim wieku interesowali się tobą tak z dziesięć lat temu.

>
                                              > Wypowiadasz się w imieniu wszystkich mężczyzn?
                                              > Niby jakim prawem? Jakieś wybory wygrałeś na lidera inceli? big_grin
                                              >

Ja to rozumiem inaczej. Audiatur sugeruje, że poważnym problemem społecznym są kobiety, które chciałyby mieć partnera seksualnego, ale szanowni panowie incelowie ich nie chcą. Ponieważ zaś uwaga średniowiecznego dziada jest najwyższym dobrem i najsłodszą nagrodą, kobieta nieobdarzona zainteresowaniem pana incela cierpi i więdnie. Oczywiscie, w przeciwieństwie do samego incela, który jest radosny i spełniony, a odrzucenie kobiet niespelniajacych jego wymogów traktuje jako swój obowiązek wobec cywilizacji. W ten sposób uczy kobiety, że nagroda i spełnienie jest tylko dla tych pań, które go pokornie słuchają. Efekt - żądne uwagi pana incela kobiety zawracają z krętych ścieżek feminizmu i wracają na łono dziaderskiego patriarchatu.

To już się dzieje. On nie ściemnia. Przecież każde pokolenie dziewcząt jest bardziej konserwatywne niż poprzednie!
                                              • audiatur.et.altera.pars Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 10:35
                                                koraleznasturcji napisała:

> To już się dzieje. On nie ściemnia. Przecież każde pokolenie dziewcząt jest bardziej
                                                > konserwatywne niż poprzednie!

Młode kobiety są w większości zlewaczałe. One są na jedną noc. Tylko kac zostaje.
                                                • paskudek1 Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 15:59

> koraleznasturcji napisała:
                                                  >
                                                  > > To już się dzieje. On nie ściemnia. Przecież każde pokolenie dziewcząt je
                                                  > st bardziej
                                                  > > konserwatywne niż poprzednie!
                                                  >
                                                  > Młode kobiety są w większości zlewaczałe. One są na jedną noc. Tylko kac zostaj
                                                  > e.
                                                  >
                                                  >

No po nocy z takim jak ty to rzeczywiście kac ma prawo pozostać wielki.
                                          • bywalczyni.hosteli Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 15:53
                                            @modki, zróbcie proszę porządek z tym chamem
                                            • audiatur.et.altera.pars Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 16:00
                                              Wy zaczęłyście.
                                        • manon.lescaut4 Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 10:51
                                          arthwen napisał(a):

> Piepe, jak miło, że stajesz w obronie dziadka, który poziomem cywilizacyjnym pa
                                          > suje właśnie tak mniej wiecej do ciebie.
                                          >
                                          Bardzo pasuje. Ktoś tu podsunął pomysł, ze to Jozek. A w życiu! Za to ojciec dramatiki, to mi pasuje idealnie. Może być i duchowy ojciec smile
                                          • dramatika Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 11:44
                                            manon.lescaut4 napisał(a):

> Ktoś tu podsunął pomysł, ze to Jozek. A w życiu! Za to ojciec dr
                                            > amatiki, to mi pasuje idealnie.

U la la big_grin Ja jestem stara baba, 47 lat. Ale cieszy mnie, że biorą mnie na forum za młodszą, to lepsze niż pytanie o dowód w monopolowym smile
                                            • manon.lescaut4 Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 13:45
                                              A ten typ, twój nowy forumowy kolega, to ile ma lat, myślisz? 25? Przecież to dziaders, mentalnie i wiekowo pewno tez.
                                              • audiatur.et.altera.pars Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 14:04
                                                Emocje buzują, wyobraźnia pracuje wink

A kto, a jaki, a ile ma lat? Babskie dylematy wink
                                                • g.r.uu Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 14:05
                                                  Napisał ten, któremu wyobraźnia podpowiada 100 partnerów xd
                                          • potworia116 Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 17:13
                                            Ja po pierwszych postach Audiatura myślałam wręcz, że to sam Dramatyk postanowił zrzucić potargane piórka samotnej matki i uzbroił się do walki z nełomarksiem w kostium z tektury owiniętej folia aluminiową.
                                            • dramatika Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 17:29
                                              potworia116 napisała:

> Ja po pierwszych postach Audiatura myślałam wręcz, że to sam Dramatyk

Fajny wątek nie o doopie Myryni, a ta puducha na parapet, taktyczne wychylenie i dziamga. A ten taki, a ta taka, siaka i owaka, a ci to panie dzieju ostatnio targali dziesięć kilo cukru ze sklepu. Inwazji UFO byś nie zauważyła big_grin
                                              • potworia116 Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 17:53
                                                No tak, dla waszego tetrycznego szczepu myślicieli z biskupich dołów wąteczek jak zielona łączka. Brykaj, osiołku, zamiast się wdawać w niegodne mędrca dopierdalanki😁
                                            • manon.lescaut4 Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 18:42
                                              potworia116 napisała:

> Ja po pierwszych postach Audiatura myślałam wręcz, że to sam Dramatyk postanowi
                                              > ł zrzucić potargane piórka samotnej matki i uzbroił się do walki z nełomarksiem
                                              > w kostium z tektury owiniętej folia aluminiową.
                                              😂
                                              Toz mówię, ze to ojciec dramatisi, niech będzie, ze symboliczny.
                                              A najbardziej to przypomina heterodynie vel prawackie trolliszcze.
                          • g.r.uu Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 10.08.22, 22:58
                            To w końcu faceci dużo płacą państwu bo są idiotami, czy są mądrzy i płacą mało? Coś się nie klei
                            • audiatur.et.altera.pars Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 10.08.22, 23:48
                              Klei się klei. Statystycznie na was płacą, niestety. Odwdzięczacie się, ujadając na nich.

Facet (generalnie) ma we krwi troskę o rodzinę, haruje na nią jak wół. Kobieta generalnie (generalnie!) to egoistka, myśli tylko o sobie (plus instynkt macierzyński).
                              • g.r.uu Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 00:01
                                Pitu pitu niepoparte faktami... Jeżeli uważasz płacenie wysokich podatków za efekt złej księgowości to opcje są dwie: faceci płacą mało bo mają dobrą księgowość albo płacą dużo, bo mają złą.
                                • audiatur.et.altera.pars Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 00:12
                                  Z księgowością żartowałem. Nie każdy może stosować moje sposoby.
                                  Generalnie nie da się w Polsce na dłuższą metę nie płacić zabójczych podatków.
                                  • g.r.uu Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 00:15
                                    Jak to, to nie wystarczy być kobietą?
                                    • audiatur.et.altera.pars Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 01:02
                                      Kobiety też płacą podatki. Tylko potem prawie wszystko odzyskują.
                                      Sta-ty-sty-cznie.
                      • z_lasu Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 10.08.22, 16:17
                        > No właśnie taka kobieta jest odpychająca.

Toż to józio!
                        • hanusinamama Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 10.08.22, 16:23
                          NO nie...chyba sie dorobił dorosłego syna. Józek też nie miał zapędów ojca-przemocowca.
                          • asia_i_p Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 10.08.22, 16:29
                            Ja bym obstawiała, że to Scher, ale jeśli tak, to zagresywniał.
                            • langsam Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 10.08.22, 16:33
                              Okazało się, że wnuków nie będzie, bo panna syna nie chce się wiązać z nierokującym kandydatem.
                              • hanusinamama Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 10.08.22, 16:44
                                Uuuuuuuuuuuuu stąd ten ból dupy.
                            • livia.kalina Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 10.08.22, 22:39
                              TAK! Do schera pasuje idealnie!
                      • jasnoklarowna Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 18:04
                        Ale teraz to przeginasz. Pewnie są takie kobiety, które pasożytują, jednak nie wszystkie.
                        Cała masa kobiet pracuje na siebie, zarabia na własne potrzeby, często też na dzieci. Nie odbiera innym, nie każda ciągnie z socjalu.
                        Nie jestem ani samotna, ani na utrzymaniu męża, ani na socjalu. Ja też mam poczucie że ciągle mi jest odbierane na rzecz nierobów - bo z prawdziwie potrzebującymi nie ma to nic wspólnego.
                        Cała masa facetów żyje tez z socjalu.
                        Więc teoria trochę nie do końca...prawdziwa.
                        • audiatur.et.altera.pars Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 18:10
                          Kurka, pierwsza ematka, która potrafi się z tobą nie zgodzić, nie dostając do głowy i nie obrzucając cię obelgami! Ktoś mi mówił, że takie ematki istnieją, ale traktowałem to jak mity o białych jednorożcach.
                  • tanebo001 Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 10.08.22, 15:35
                    Ale pieprzenie braci samców...
                  • langsam Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 10.08.22, 15:46
                    Mniej dzieci, mniejsze zużycie zasobów, mniejszy tłok, mniej wyniszczania puszcz i oceanów.
                  • hanusinamama Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 10.08.22, 15:53
                    W ten sposób realizuje instynkt dominacji,....a potem spotakana kobieta smieje mu się w twarz, i kolejna i następna....wiec biedny misio wchodzi na forum e-mama i tu daje ujścia swym patriarchalnym przekonaniom. Tu moze poudawać ze dominuje...a nie wróć. Nawet tu nie może, bo e-mama ma z niego bekę.
                  • martishia7 Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 10.08.22, 16:30
                    >Mężczyzna dba tylko o własne potomstwo.

Jak wskazują dane w zakresie płatności alimentów - niekoniecznie...
                    • hanusinamama Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 10.08.22, 16:45
                      Oj bo matka biorąca alimenty to przecież pasożyt, nie wiesz? Pan ma tu sraczkę emocjonalną, bo tak spaprał synkowi psychę, ze go zadna baba nie chce. Dziadek wiec przyszedł an forum e-mama i upuszcza sobie ciśnienie robiąc jakieś wywody z dupy o papieżach, kościele.
                      A także naucza, ze wychowywać dzieci nalezy przez agresje, przemoc i kary...
                    • audiatur.et.altera.pars Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 10.08.22, 19:20
                      martishia7 napisała:

> >Mężczyzna dba tylko o własne potomstwo.
                      > Jak wskazują dane w zakresie płatności alimentów - niekoniecznie...

Większość rozwodów jest inicjowana przez kobiety. Skoro mężczyzna ma nadal te dzieci utrzymywać, powinny one zostać przy nim, to on powinien mieć decydujący wpływ na ich wychowanie.

System alimentacyjny podwójnie okrada mężczyzn. Po pierwsze jest niesprawiedliwy, bo pozbawia mężczyznę praw do dziecka, zostawiając obowiązki. Do tego alimenty płacić musi de facto nie dzieciom, lecz kobiecie, która arbitralnie i bez żadnej kontroli decyduje, ile z tego pójdzie na jej osobiste potrzeby.

Pozostałe potrzeby takiej kobiety zaspokaja pan państwo - z podatków ukradzionych mężczyznom, którzy statystycznie są płatnikami netto do budżetu pana państwo.

Droga życiowa przeciętnej młodej kobiety jest dzisiaj taka:
                      Póki jest młoda i atrakcyjna, że na sam jej widok mężczyźni do głowy dostają - nie myśli o związku. Normy moralne zostały tak rozjechane, że ona może bez żadnego wstydu, wyrzutów sumienia, puszczać się na prawo i lewo, nawet bez konsekwencji biologicznych w postaci niechcianej ciąży, bo ten wrzód akurat da się usunąć. Macierzyństwo jest dzisiaj dobrowolne, to ojcostwo jest przymusowe.

Po drodze jeszcze tzw. kariera zawodowa/naukowa, bo ona myśli, że mężczyzn będzie podniecać jej doktorat albo kierownicze stanowisko.

Po trzydziestce powoli zdaje sobie sprawę, że interesujący ją mężczyźni niepokojąco za często oglądają się już za młodszymi, że doktorat/kierownicze stanowisko to raczej odstręcza - no to ona chociaż chce mieć dziecko. Z kimkolwiek, kto jest na tyle głupi, żeby się sfrajerzyć i dać wziąć na piękne słówka.

Znajdzie frajera, ma to dziecko, po ok. 3-4 latach dochodzi do wniosku, że frajer to jednak nie to, że nie od tego miękną jej nogi. No to lu! - frajer kopa w tyłek, ona ma przecież już dziecko, będzie żyć z alimentów, resztę pokryje pan państwo z pieniędzy ukradzionych mężczyznom.

Frajera jeszcze tylko trzeba pozbawić wpływu na wychowanie, bo przecież ona chce być niezależna. Niech buli i spada.

Naprawdę, martishia, myślałaś, że mężczyźni nigdy się nie zorientują, na czym polega ten system?
                      • angazetka Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 10.08.22, 19:36
                        Może dlatego MĘŻCZYŹNI, a nie smętni panowie piszący na emamie, się nie zorientowali, bo... ten system jest tylko w twojej głowie?
                      • langsam Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 10.08.22, 21:14
                        Jakoś nie jesteś łaskaw wyjaśnić mechanizmu, zgodnie z którym niezamężna kobieta żyje " z podatków ukradzionych mężczyznom".
                        • hanusinamama Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 10.08.22, 23:10
                          Matkobosko...a zamężna?
                          Czemu ja nie wiem zemoge zyc z podatków ukradzionych mężczyznom...czy moge sobie wybrać komu?? Chętnie pozyje z pdatków np. pana Obajtka...da sie?
                          • audiatur.et.altera.pars Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 00:10
                            hanusinamama napisała:

> Czemu ja nie wiem zemoge zyc z podatków ukradzionych mężczyznom

Żyjesz, tylko tego nie dostrzegasz.
                            Na każdym rogu gapi się na mnie kamera, bo ty jako kobieta wymagasz absolutnego bezpieczeństwa, a politycy ci się podlizują. Kamera jest finansowana w podatków ukradzionych mężczyznom.

W normalnym kraju broniłby cię mężczyzna, nie kamera. I straciłabyś złudzenie niezależności, prędko zeszłabyś na ziemię, powiązała przyczyny ze skutkami.
                            • g.r.uu Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 00:14
                              Właśnie rozpoczynam walkę z kamerami w bloku, które zamontowano, zresztą niezgodnie z przepisami. Nikt mnie o zdanie nie pytał. Mam pewne przypuszczenia, że mają związek z sąsiadem ministrem. Na kobietę nie wygląda.
                              • audiatur.et.altera.pars Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 00:46
                                Jednostkowy przypadek niczego nie dowodzi. Faktem jest, że to elektorat kobiecy oczekuje od polityków totalnej opieki i totalnego bezpieczeństwa, a bez głosów kobiet nie da się dzisiaj wygrać żadnych wyborów.

Dlatego pan państwo musi kraść mężczyznom, żeby zaspokajać te potrzeby kobiet, które kiedyś zaspokajali mężczyźni bezpośrednio. Dlatego kobiety mają złudzenie, że są samodzielne i niezależne od mężczyzn.
                                • g.r.uu Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 08:01
                                  Jednostkowy przypadek? Na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowało 44,1 proc. mężczyzn i 43 proc kobiet. Obecny kształt państwa jest tworzony przez partię wybrana głosami mężczyzn.
                                  • audiatur.et.altera.pars Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 09:10
                                    g.r.uu napisała:

> Jednostkowy przypadek? Na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowało 44,1 proc. mężczyzn
                                    > i 43 proc kobiet. Obecny kształt państwa jest tworzony przez partię wybrana głosami mężczyzn.

W wieku?
                                    • g.r.uu Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 09:34
                                      PiS wygrał w każdej grupie wiekowej
                                      • audiatur.et.altera.pars Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 10:11
                                        g.r.uu napisała:

> PiS wygrał w każdej grupie wiekowej

Nie pamiętam, pewnie mężczyźni uwierzyli, że PIS to prawica...
                                        • g.r.uu Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 12:07
                                          Jak nie pamiętasz to sprawdź. Zabawne, że jeszcze przed chwilą wybieranie partii socjalnej było przejawem potrzeby bezpieczeństwa. A teraz nagle nie chodzi o bezpieczeństwo tylko o prawicowość. To nawet gorzej, bo znaczy że mężczyźni są idiotami
                                          • audiatur.et.altera.pars Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 13:31
                                            Nie zrozumiałaś. Widać przed kobietami PIS zagrał partię socjalną, a przed mężczyznami konserwatywno-liberalną.
                                            • g.r.uu Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 13:51
                                              To byłoby wykonalne tylko gdyby te grupy żyły w izolacji i miały osobne media z osobnym przekazem. PiS wszem wobec lansował się jako partia socjalna. Smuteczek, że wbrew Twoim oczekiwaniom mężczyznom się wizja oddania pod opiekuńcze kacze skrzydła podoba? No cóż, fakty nie zawsze są mile.
                                              • audiatur.et.altera.pars Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 13:59
                                                To jest tylko twoja teoria. W rzeczywistości każda partia, która wygrywa wybory, gra na różne elektoraty. Tym obieca to, innym tamto. Każdy myśli, że główny nurt to będzie ten jego, każdy wyborca na co innego w przekazie zwraca uwagę.
                                                • g.r.uu Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 14:04
                                                  Tak, są różne przekazy, ale nie mogą być sprzeczne. Nie da się jednocześnie być partia socjalną i konserwatywno liberalną. Zresztą gdzie pisowcom do konserwatywnego liberalizmu? Przecież oni głośno i wprost mówią, że przedsiębiorców trzeba cisnąć, a jak ktoś ma pieniądze no to skądś je ma xd I to mężczyznom nie przeszkodziło w głosowaniu na socjal, ciepelko i bezpieczeństwo. Bo tego właśnie chcą. Leniwe typy z "fabryką w spodniach" chcą 500 plus i żeby sąsiadowi krowa zdechła. A jak przy okazji można dowalić pedałom to tylko bonus.
                                                  • audiatur.et.altera.pars Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 14:06
                                                    g.r.uu napisała:

> Leniwe typy z "fabryką w spodniach" chcą 500 plus i żeby sąsiadowi krowa zdechła.
                                                    > A jak przy okazji można dowalić pedałom to tylko bonus.

No może i masz rację big_grin
                            • manon.lescaut4 Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 18:51

> W normalnym kraju broniłby cię mężczyzna, nie kamera. I straciłabyś złudzeni
                              > e
                              niezależności, prędko zeszłabyś na ziemię, powiązała przyczyny ze skutkam
                              > i.
                              Czyli Afganistan pod rządami talibów, to jest ten normalny kraj?
                              • langsam Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 19:09
                                Ale Dubaj już nienormalny, bo tam strasznie dużo kamer. Strasznie!
                      • g.r.uu Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 10.08.22, 23:01
                        Szkoda tylko, że mężczyźni uważają inaczej i tak rzadko występują o przyznanie pliki nad dzieckiem. A co do utrzymywania, to zdecydowanie mniej kosztuje płacenie alimentów, niż wychowywanie dziecka i otrzymywanie alimentów od jego matki. Pod względem finansowym alimenty to świetny deal. Życie z alimentów? Nie rozśmieszaj mnie.
                        • audiatur.et.altera.pars Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 10.08.22, 23:56
                          g.r.uu napisała:

> zdecydowanie mniej kosztuje płacenie alimentów, niż wychowywanie dziecka
                          > i otrzymywanie alimentów od jego matki.

To kobiecy punkt widzenia. Mężczyzna woli generalnie mieć wpływ na dzieci i utrzymać je, nawet woli mieć w dupie alimenty od matki, bez łaski. Oczywiście to trudne ekonomicznie w państwie rządzonym przez kobiety, o matriarchalnym rynku pracy i matriarchalnym systemie podatkowym.

Niech mniej pan państwo zabiera, tym bardziej mężczyzna pokaże, co potrafi.
                          • g.r.uu Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 00:00
                            Nie, to co napisałam to jest męski punkt widzenia, a dokładniej punkt widzenia konkretnego faceta, który ma porównanie obu sytuacji. I nie napisałam, co mężczyzna woli. Porównałam tylko aspekt ekonomiczny.
                            • audiatur.et.altera.pars Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 00:05
                              g.r.uu napisała:

> Porównałam tylko aspekt ekonomiczny.

Mówię, że mamy matriarchalny system podatkowy.
                              • g.r.uu Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 00:11
                                Co ma system podatkowy do prostego rachunku, który nie ma zresztą związku z płcią? Mamy RO (rodzic opiekujący się) i RA (rodzic alimentujący).
                                RA wydaje na dziecko 800 zł
                                RO wydaje na dziecko 2000 zł, otrzymuje 800. Nakłady ekonomiczne wynoszą więc 1200 zł
                                Chodzi tylko o czysty rachunek ekonomiczny, w jakiej sytuacji wydaje się więcej.
                                A co to jest matriarchalny system podatkowy? Płacę podatki liniowy, myślałam że nie ma to związku z płcią przedsiębiorcy, ale może jest jakaś femiliniowka o której nie wiem?
                                • audiatur.et.altera.pars Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 00:40
                                  Matriarchalny system podatkowy? Ależ proszę:

Różnice w aktywności zawodowej, zarobkach, długości życia oraz konstrukcji systemu emerytalnego powodują, że z punktu widzenia mężczyzny system emerytalny jest znacząco mniej korzystny niż z punktu widzenia kobiety. Można pokusić się o stwierdzenie, że polski system emerytalny opiera się na redystrybucji od mężczyzn do kobiet, a bardziej obrazowo można by go określić podatkiem od płci. Wartość oczekiwana uczestnictwa w systemie emerytalnym (bilans wpłat i oczekiwanych wypłat) jest bowiem dla kobiet bliska zeru, podczas gdy mężczyzna o przeciętnych zarobkach może oczekiwać straty niemal 200 tys. zł.

Składa się na to kilka czynników:

1. wcześniejsze podejmowanie pracy przez mężczyzn;

2. wcześniejsze przechodzenie kobiet na emeryturę (w dużej mierze wynikające z różnego wieku emerytalnego) – według ZUS w 2019 roku kobietom przyznawano emeryturę w wieku średnio 60,7, a mężczyznom – 64,6 roku;
                                  [ZUS, Emerytury i renty przyznane w 2019 r., Warszawa 2020, s. 6. www.zus.pl/documents/10182/39573/Emerytury+i+renty+przyznane+w+2019+r..pdf/91967ac8-5324-95c8-1558-ae0b63587850.]

3. sposób obliczania emerytury nieuwzględniający różnicy w oczekiwanej długości życia między kobietami i mężczyznami, wynoszącej obecnie prawie 8 lat.
                                  [GUS, Trwanie życia w 2018 r., Warszawa 2019, stat.gov.pl/obszary-tematyczne/ludnosc/trwanie-zycia/trwanie-zycia-w-2018-r-,2,13.html.]

Według prognoz oczekiwane dalsze trwanie życia 65-letnich mężczyzn i 60-letnich kobiet nie zmieni się znacząco do 2060 roku: różnica będzie wynosić dalej ok. 8 lat, a więc nawet w momencie przejścia na emeryturę występuje różnica 3 lat w oczekiwanej długości życia. Należy jednak pamiętać, że jest to trwanie życia osób, które dożyją do wieku emerytalnego. Nie uwzględnia więc znaczącej różnicy w prawdopodobieństwie takiego zdarzenia wynikającego z dwóch czynników: większej umieralności mężczyzn w młodszym wieku oraz wydłużania się oczekiwanej długości życia wraz z wiekiem.
                                  [Zalewska H., Wybrane zagadnienia i dane statystyczne opisujące problem wieku emerytalnego, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, 2017, s. 7. www.zus.pl/documents/10182/1853824/Ubezpieczenia+spo%C5%82eczne+nr+1_2018_TOM+I_Zalewska_4.pdf/e26b721c-8e-10-6430-4245-c77dbed768cb]

Czynniki drugi i trzeci mają też dodatkowy wspólny efekt: według najbardziej aktualnych prognoz GUS osoba w wieku 65 lat charakteryzuje się wyższą oczekiwaną całkowitą długością życia niż osoba mająca obecnie 60 lat. Do różnic w stałych emeryturach należy też dodać wprowadzane ostatnio świadczenia niezależne od składek: 13. i 14. emeryturę, podwyższaną minimalną emeryturę, emeryturę dla matek czworga dzieci czy darmowe leki dla seniora. Mogą być one oczywiście uznawane za uzasadnioną korektę systemu opartego na składkach — ze względu na różnice w aktywności zawodowej i zarobkach kobiety uzyskują bowiem wyraźnie niższe emerytury.

Trzeba mieć jednak świadomość, że z punktu widzenia indywidualnych kalkulacji dodatkowe świadczenia zwiększają względne korzyści osób wpłacających mniej do systemu i żyjących dłużej oraz będących już na emeryturze, a podwyższają koszty tych osób, które statystycznie będą żyć krócej i nie mogą być pewne podobnych dodatkowych wypłat, gdy same osiągną wiek emerytalny. Wyjątkowo duża różnica w długości życia kobiet i mężczyzn przekłada się na dużą różnicę w oczekiwanych korzyściach.

Nawet przy niższej dla kobiet stopie zastąpienia, przyjętej w szacunkach, wartość oczekiwana świadczeń dla kobiet jest prawie taka sama. Decydujące znaczenie ma bowiem stosunek lat pracy zarobkowej do lat na emeryturze, a nie różnica w zarobkach. Stosunek ten wynosi 3,1 dla mężczyzn i 1,4 dla kobiet. Od 2000 roku oczekiwana długość pracy mężczyzn wydłużyła się o 3 lata, a kobiet o niespełna 2 lata – nastąpiła więc dalsza dywergencja. Tymczasem w UE nastąpiła konwergencja: czas pracy kobiet został wydłużony o 4,7, a mężczyzn – o 2,5 roku.

Redystrybucję taką można uznać za społecznie uzasadnioną faktem tradycyjnego podziału pracy między kobietą (wykonującą pracę nieopłacaną i nieoskładkowaną) a mężczyzną (poświęcającym więcej czasu na pracę zarobkową). Takie rozwiązanie w sensie ekonomicznym nie było szczególnie dotkliwe z punktu widzenia mężczyzny, gdy zawierano małżeństwa na całe życie. Zyski i straty kobiet i mężczyzn wyrównywały się w ramach jednego gospodarstwa domowego.

Dodatkowo zwrot z większych składek opłacanych przez (zazwyczaj) mężczyzn gwarantowały renty rodzinne, których beneficjentami są w 91,1% kobiety. Kobiety wycofywały się też z rynku pracy, by zająć się opieką nad dziećmi i wnukami.

Coraz późniejsze zakładanie rodziny oraz niestabilność małżeństw powodują jednak, że z punktu widzenia młodego człowieka, w tym zwłaszcza mężczyzn, coraz mniejszy sens mają kalkulacje oczekiwanej opłacalności dla całego gospodarstwa domowego, a coraz większy – dla jednostki. W takich kalkulacjach płeć odgrywa coraz bardziej kluczową rolę, zwłaszcza gdy spór polityczny zaczyna kształtować się wokół tożsamości płciowej.

Jednocześnie w związku z opóźnieniem się momentu zakładania rodziny, mamy do czynienia z pojawieniem się de facto nowego okresu życia, rozpoczynającego się wraz z chwilą ukończenia 26 lat, kiedy młody człowiek traci wszystkie przywileje związane z wiekiem (zwolnienie z PIT, zniżki studenckie, ubezpieczenie zdrowotne studentów z rodzicami), a nie korzysta jeszcze z przywilejów przyznawanych rodzinom (rozliczanie PIT-u z małżonkiem, 500+). Ten okres jest znacznie dłuższy w przypadku mężczyzn — kobiety zakładają rodziny średnio w wieku 27,4 lat, podczas gdy mężczyźni – w wieku 29,8 lat . W tym czasie rozpoczynania samodzielnego życia korzyści z państwa opiekuńczego są najmniejsze, za to obciążenie podatkowe w relacji do relatywnie niskiego (z racji braku doświadczenia zawodowego) wynagrodzenia jest stosunkowo wysokie.

Jest to jeden z powodów, dla których zwłaszcza wśród młodych mężczyzn może się rozwijać uczucie zawodu państwem dobrobytu, co w konsekwencji może prowadzić do pogłębienia się wśród nich liberalnych poglądów gospodarczych, wzmacniając jeszcze bardziej polityczną polaryzację między płciami. W ostatnim czasie rzeczywiście odnotowano upowszechnienie liberalnych poglądów gospodarczych, a szczególnie popularne są one wśród osób młodych.
                                  [CBOS, Elektoraty o istotnych kwestiach społeczno-politycznych, Komunikat z badań nr 91/2021.
                                  CBOS, Ważne kwestie społeczno-polityczne w opiniach młodych Polaków, Komunikat z badań nr 93/2021.]
                                  • tanebo001 Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 06:13
                                    I dlatego patriarchalizm jest złem a parytety to super pomysł.
                                  • langsam Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 09:21
                                    To nie jest system podatkowy tylko emerytalny! I moim zdaniem owszem, należy zdecydowanie dociążyć obowiązkami młodych ojców, należy skłaniać kobiety do pracy zawodowej i do równego podziału obowiązków wobec pokolenia młodszego i starszego, oraz że należy również zrównać wiek emerytalny obu płci. Bardzo by mnie te rozwiązania cieszyły.
                                    • langsam Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 09:28
                                      Równego podziału z płcią przeciwną, żeby było jasne.
                                    • audiatur.et.altera.pars Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 09:35
                                      Myślę, że już masz małe szanse na realizację tych lewackich utopii. Młodzi mężczyźni przejrzeli na oczy, grają na siebie, od stałych związków z kobietami trzymają się z daleka.

Braknie dzieci, braknie mężczyzn, którzy robią za jeleni i utrzymują pana państwo, żebyś mogła mieć złudzenie niezależności.

Z mężczyznami, którzy przyjdą po nas, nie pójdzie ci już tak łatwo. Będziesz tańczyć, jak ci rozkażą.

Etyka katolicka przestała być etyką państwowotwórczą, przestała w skali globalnej normować relacje damsko-męskie. Ale patriarchat wróci, tylko że oparty na innej etyce. Turańskiej, islamskiej - nie wiem.

Patriarchat wróci. Twoje wnuczki będą żyły w patriarchacie. Natury, praw danych od Boga nie da się oszukać.

Nie chciałaś słuchać mężczyzn rycerskich, cywilizowanych, będziesz słuchać tych śmierdzących kozą albo czosnkiem, cebulą i słoniną.
                                      • sumire Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 09:38
                                        Cóż to jest za odpał, jprdl. Dawno tu takiego nie było...
                                      • triss_merigold6 Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 09:45
                                        Trudno, żeby zdrowi psychicznie i myślący ludzie serio traktowali koncepcję prawotwórstwa w wykonaniu niewidzialnego przyjaciela.🙄

Btw, dzieci i tak braknie, bo moje pokolenie wyżu, wchodzące w dorosłe życie w latach 90-tych nie miało dzieci w nadmiarze. Czyli ci, którzy mogliby uzupełniać teraz lukę demograficzna po prostu się nie urodzili.

• dramatika Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 10:00
                                          triss_merigold6 napisała:

> Trudno, żeby zdrowi psychicznie i myślący ludzie serio traktowali koncepcję pra
                                          > wotwórstwa w wykonaniu niewidzialnego przyjaciela.🙄

Bóg w teologii katolickiej nie jest "niewidzialnym przyjacielem".
                                          Prawo potrzebuje Boga. Jeśli nie ma Boga, to trzeba by było go wymyślić. Po prostu potrzebna jest najwyższa instancja definiująca czym są podstawowe prawa. Osobiście wolę, gdy te podstawowe prawa zostały wyłonione drogą ewolucji myśli ludzkiej od zarania dziejów (a to robią systemy religijne) i gdy są niezmienne.

Obecnie masz prawa podstawowe wymyślone przez jednego gościa, tak zwane prawa człowieka, które kilku gości może zmienić w każdym momencie i nic ich nie ogranicza poza pieniędzmi i władzą.

• audiatur.et.altera.pars Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 10:10
                                            dramatika napisał(a):

> Osobiście wolę, gdy te podstawowe prawa zostały wyłonione drogą ewolucji myśli ludzkiej
                                            > od zarania dziejów (a to robią systemy religijne) i gdy są niezmienne.
                                            > Obecnie masz prawa podstawowe wymyślone przez jednego gościa, tak zwane prawa człowieka,
                                            > które kilku gości może zmienić w każdym momencie i nic ich nie ogranicza poza pieniędzmi i władzą.

Wszystko na ten temat.
                                          • iwles Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 10:13

"Jeśli nie ma Boga, to trzeba by było go wymyślić. "

Jprdlę, ty tak serio?
                                            A nie przyszło do główki, że właśnie to zrobiono? wymyślono Boga wieki temu? Tego Boga, o którym mówisz, że jest?
                                            • audiatur.et.altera.pars Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 10:17
                                              Co to za różnica - jest czy nie ma?
                                              Bóg nawet jako tylko koncepcja filozoficzna jest niezbędny. Bez tego równanie ontologiczno-aksjologiczne nie ma rozwiązania.
                                              • triss_merigold6 Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 10:21
                                                Tak, zewnątrzsterownym jest potrzebna jakaś forma i
                                                Istoty Najwyższej. Wewnątrzsterowym nie.
                                                Nie oczekuję, że zrozumiesz, mózgi wierzących pracują inaczej, mają aktywowany ten moduł irracjonalnego obłędu.
                                                • audiatur.et.altera.pars Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 10:32
                                                  Nie chodzi o motywację jednostki, chodzi o źródła prawa, moralności. Na jakiej podstawie przymusowo można narzucać określone zachowania wewnątrzsterownym inaczej?

Nie oczekuję, że zrozumiesz. Nie jesteś w stanie mentalnie uwolnić się od dogmatów własnej religii.
                                                • dramatika Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 11:11

> Tak, zewnątrzsterownym jest potrzebna jakaś forma i
                                                  > Istoty Najwyższej. Wewnątrzsterowym nie.

Za 20 lat "wewnątrzsterownie" jakaś grupa świrów może dodać do praw człowieka zapis np. o tym, że kazirodztwo i pedofilia to prawo człowieka. No bo niby dlaczego nie, skoro nie ma do czego się odwołać? Nóżką tupniesz? big_grin
                                                  • audiatur.et.altera.pars Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 11:23
                                                    dramatika napisał(a):

> Nóżką tupniesz? big_grin

Odwoła się do swoich wierzeń, do swojego boga i do swoich dogmatów. I na znak protestu będzie rysować kredą na asfalcie, bo mężczyzn, którzy by mieli te jej dogmaty siłą egzekwować, już nie będzie.
                                            • dramatika Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 10:37
                                              iwles napisała:

> A nie przyszło do główki, że właśnie to zrobiono? wymyślono Boga wieki temu? Te
                                              > go Boga, o którym mówisz, że jest?

Ale co to zmienia czy Bóg jest, czy go nie ma? Idea Boga jest korzystna dla ludzkości, przynajmniej w kontekscie, w którym pisze o tym Triss, czyli w kontekście prawodawstwa. Ludzkości niezbędne do prawidłowego funkcjonowania są niezmienne prawa podstawowe. Coś wyższej instancji niż prawo wymyślone ad hoc przez grupę polityków.
                                        • audiatur.et.altera.pars Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 10:08
                                          Nie urodzili się, bo mężczyznom trochę zajęło, żeby się zorientować, że nie macie uczciwych zamiarów, żeście najpierw chciały mężczyzn wykastrować, a potem kpić, że nie mają jaj.

Na hasło k* mać! (gniew, nie płacz, jest pierwszą emocją mężczyzny w obliczu problemu) wyjechali na powierzchnię, okazało się, że tam normalnie lata bocian. Jak bocian żyje, to my też możemy, siostry.

Wasze laboratoria, wylęgarnie genderfeministek zaraz zaleje męska sperma i wszystko wróci do normy. Kwestia tylko, czy ta sperma będzie śmierdzieć kozą.
                                          • triss_merigold6 Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 10:15
                                            Nie urodziły się ponieważ zabrakło stabilnych miejsc pracy, żłobków, przedszkoli, komunikacji etc. więc decyzje o urodzeniu pierwszego dziecka były przesuwane na później. Do tego wybór skutecznej antykoncepcji skokowo większy niż w PRL.

Masz jakiś fetysz kóz? Nic osobistego, po prostu dość oryginalny, w tym obszarze geograficznym spodziewałabym się raczej zainteresowania owcami.
                                            • audiatur.et.altera.pars Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 10:26

> Nie urodziły się ponieważ zabrakło stabilnych miejsc pracy, żłobków, przedszkoli,
                                              > komunikacji

Nie urodziły się, bo zamiast rodzić, wolałyście robić tzw. karierę. Kto ma zapłacić za "stabilne miejsca pracy" dla kobiet? Mężczyźni. Kto ma zapłacić za żłobki, przedszkola, komunikację? Mężczyźni.

Nie wstyd ci tak ciągle żyć na cudzy koszt?

> Do tego wybór skutecznej antykoncepcji skokowo większy niż w PRL.

Tak się kończy świat bez Boga. Teraz masz seks bez zobowiązań i bez konsekwencji. W razie ewentualnej wpadki użyjemy szczypiec. Macierzyństwo dobrowolne, ojcostwo przymusowe.

> Masz jakiś fetysz kóz?

Chyba ty. Ty budowałaś taki świat, ty chciałaś, żeby twoje wnuczki posuwał jakiś śmierdzący kozą talib.
                                              • iwles Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 10:33

Witamy na forum Maxymiliana "Maksa" Paradysa big_grinbig_grinbig_grin
                                            • langsam Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 10:41
                                              Moim zdaniem obok czynników, które wskazałaś jest jeszcze inny, globalny, który może też wskazywać na przyczyny słabnącej religijności w krajach rozwiniętych.
                                              Dawno temu do zapewnienia utrzymania stanu liczebności populacji na kobietę musiał przypadać tłum urodzonych dzieci, bodaj 5 do 8. Z których większość umierała nie dożywszy piątych urodzin.
                                              Masowe rodzenie było więc niezbędne. Dlatego przetrwały te religie, które miały hopla na punkcie seksu, a zwłaszcza reprodukcji, oraz systemy organizacji społecznej, które podtrzymywały narzucone przez nie zestawy wartości. Łącznie z udupieniem kobiet, a może na czele z udupieniem kobiet.
                                              Tylko czasy się zmieniły i nie trzeba już produkować nadmiaru organizmów potomnych na rozkurz. Dlatego spadek urodzeń w państwie przodującym w rewolucji przemysłowej (Wielka Brytania) nie zaczął się bynajmniej, jak zdaje się sugerować autor podręcznika, z erą big beatu, tylko niemal 100 lat wcześniej, za czasów rozwoju kolei żelaznej. Połowa XIX wieku! Co ciekawe, odnotowano równocześnie spadek urodzeń pozamałżeńskich. Być może dziecko przestało wtedy być wkładem w gospodarkę rodzinną, a stało się ujemną pozycją w bilansie, ale jednocześnie pozycją związaną z silniejszymi związkami emocjonalnymi.
                                              Naturalnie, wynalezienie coraz bardziej skutecznych metod i środków antykoncepcji cały proces przyspieszyło, ale jego początki to wczesna epoka wiktoriańska, czyli zupełnie inne czynniki niż wojny światowe, równość praw, i rozluźnienie obyczajów.
                                              • audiatur.et.altera.pars Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 11:11
                                                langsam napisała:

> Tylko czasy się zmieniły i nie trzeba już produkować nadmiaru organizmów potomnych

Nie trzeba. Nadmiar organizmów szturmuje właśnie naszą granicę. Po co nam własny nadmiar organizmów, jak możemy mieć cudzy?
                                                • langsam Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 11:40
                                                  big_grin Umknęło ci, że mówimy o 1850, 1860, 1870 i tak dalej? A więc o czasach absolutnej dominacji mężczyzn w społeczeństwie, tak w zakresie praw, jak ekonomii, czasach rozwoju kolonializmu, kompletnego braku jakiegokolwiek poszanowania ludzi z mniej gospodarczo rozwiniętych części świata? Nie podoba ci się? Zgłaszaj pretensje do natury, doprawdy. Ale nie do big beatu.
                                                  Po raz pierwszy(?) ludzkość radykalnie zmieniła rozwój gatunku za pomocą nauki i kultury jakieś 10 tysięcy lat temu, kiedy na świecie radykalnie spadła różnorodność genetyczna mężczyzn. Na jednego mężczyznę, który pozostawił po sobie organizmy potomne przypadało 17 kobiet które to uczyniły. Korelowało to z powstaniem rolnictwa. Być może coś równie globalnego wykonujemy od tej połowy XIX wieku.
                                                  • dramatika Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 11:53
                                                    langsam napisała:

> Po raz pierwszy(?) ludzkość radykalnie zmieniła rozwój gatunku za pomocą nauki
                                                    > i kultury jakieś 10 tysięcy lat temu, kiedy na świecie radykalnie spadła różnor
                                                    > odność genetyczna mężczyzn.

Feministyczny neopoganizm jest uroczy smile
                                                  • langsam Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 12:28
                                                    Nie, to po prostu wyniki badań DNA, naukowcy byli bardzo zaskoczeni jak im to wyszło. (Zresztą badania są sprzed ładnych paru lat, ale o ile wiem, nikt ich wyników nie zakwestionował). Coś się tych kilka tysięcy lat temu wydarzyło takiego, że tylko ułamek mężczyzn mógł się reprodukować. Temu ograniczeniu podlegalła tylko jedna z płci, nie obie, to nie był bottleneck dla wszystkich, jak ten sprzed jakichś 70 tysięcy lat, którego przyczyny upatruje się w erupcjach wulkanicznych.
                                                    Co ciekawe, to odcięcie większości mężczyzn od rozrodu nastąpiło na bardzo wielu (jeżeli nie wszystkich) obszarach geograficznych. Czyli raczej był to jakiś czynnik, który oddziaływał na bardzo zróżnicowane kultury i populacje w równym stopniu. I jest prawdopodobne, że było to związane z kulturą i technologią rewolucji agrarnej. Albo jej efektami/przyczynami, np. trwajacym przez pokolenia mordowaniem konkurencyjnych patrylinearnych klanów. Nie wiadomo.
                                                    Ale jeżeli twoim zdaniem DNA zawiera "uroczy feministyczny neopoganizm" to mi to w ogóle nie przeszkadza, spoko.
                                                  • 1matka-polka Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 13:02
                                                    "Coś się tych kilka tysięcy lat temu wydarzyło takiego, że tylko ułamek mężczyzn mógł się reprodukować."

To był praislam.

"Albo jej efektami/przyczynami, np. trwajacym przez pokolenia mordowaniem konkurencyjnych patrylinearnych klanów."

Prareligia pokoju...
                                                  • langsam Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 14:19
                                                    Raczej prawojny i prawojny domowe. Walka o zasoby. Wprowadzenie rolnictwa to musiał być niewyobrażalny dla nas wstrząs społeczny.
                                                    Jedna z teorii jest taka, że wcześniej kobiety się rozpraszały, bo wchodziły do klanów zewnętrznych i rozsiewały tam swoje mitochondrialne DNA. Faceci pozostawali natomiast w klanach rodzimych, więc cały klan miał jeden chromosom Y, dziedziczyli go wszyscy mężczyźni. Jeżeli klan został wyrżnięty, to tego Y szlag trafiał. Ale wymordowanie - o ile następowało - kobiet z wyrżniętego klanu nie miało znaczenia, bo ich przedstawicielki miały dużą szansę wcześniej zinfiltrować biologicznie inne grupy i tam zostawiać swoje mitochondrialne ślady. Tym bardziej, że jeżeli kobiet nie mordowano do szczętu, więc i po ewentualnej masakrze mogły dbać o rozprzestrzenianie DNA.
                                              • dramatika Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 11:35
                                                langsam napisała:

> Moim zdaniem obok czynników, które wskazałaś jest jeszcze inny, globalny, który
                                                > może też wskazywać na przyczyny słabnącej religijności w krajach rozwiniętych.

Praprzyczyną laicyzacji społeczeństw zachodu (USA, Europa) była degeneracja myśli ludzkiej spowodowana przez reformację, która to reformacja zapoczątkowała proces zrównywania człowieka z Bogiem. Zachodnia laicyzacja to de facto sakralizacja myśli, idei, życia politycznego i społecznego. To powrót do ery przed chrześcijaństwem, gdzie król/cesarz/faraon był jednocześnie Bogiem lub kapłanem i nie było rozdziału między Bogiem (religią) a człowiekiem (myślą świecka, nauką).
                                                W społeczeństwie sakralnym, laickim, to "król" (władza) wyznacza w co należy wierzyć i ustala dogmaty religijne. Możecie tego nie zauważać, bo wydaje wam się, ze jesteście wolne od idei i religii, ale nie jesteście. Wierzycie równie mocno i żarliwie jak przeciętna baba z Podlasia 100 lat temu.
                                                • langsam Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 11:43
                                                  O rety jaka ta propaganda toporna.
                                                  • audiatur.et.altera.pars Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 12:01
                                                    langsam napisała:

> O rety jaka ta propaganda toporna.

Twoja koncepcja to prawda. Każda inny koncepcja to zabobony i propaganda. Wierzysz równie mocno i żarliwie jak przeciętna baba z Podlasia 100 lat temu.

W tym, co piszesz, nie ma nic oryginalnego. Wszystkie twoje "niezależne" poglądy to popłuczyny po Lutrze i dogmatach rewolucji francuskiej.

Po prostu wiarę w Boga zastąpiłaś wiarą w człowieka. Nową wiarę ktoś ci podał do wierzenia, a ty w te nowe dogmaty uwierzyłaś. To nie ma nic wspólnego z rozumem, z racjonalnością. Często je głoszą z ambony, więc uwewnętrzniłaś.
                                                  • koraleznasturcji Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 12:09

> langsam napisała:
                                                    >
                                                    > > O rety jaka ta propaganda toporna.
                                                    >
                                                    > W tym, co piszesz, nie ma nic oryginalnego. Wszystkie twoje "niezależne" pogląd
                                                    > y to popłuczyny po Lutrze
                                                    >

A z którym konkretnie poglądem Marcina Lutra się nie zgadzasz? Bo, tak wnosząc z tego co piszesz, to macie, chłopaki, wiele ze sobą wspólnego.

Lutra od współczesnych teologów kościoła Ewangelicko-Augsburskiego oczywiście odróżniasz. Przecież jesteś racjonalnym mężczyzna, penis nie pozwala Ci się mylić i pleść trzy po trzy.
                                                  • audiatur.et.altera.pars Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 13:07
                                                    Z żadnym poglądem Lutra się nie zgadzam.

BTW to kiedy nabrałaś przekonania, że siedliskiem rozumu u mężczyzny jest penis? I czego siedliskiem jest wobec tego wagina?
                                                  • ichi51e Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 13:13
                                                    sodomy i gomory...
                                                  • 1matka-polka Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 13:28
                                                    ichi51e napisała:

> sodomy i gomory...
                                                    >

A potem hańby, wstydu i sromoty.
                                                  • koraleznasturcji Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 13:17

> Z żadnym poglądem Lutra się nie zgadzam.

Jak to? Nie zgadzasz się z poglądami Lutra na rolę kobiety w życiu społecznym? A co Ci się w wizji Lutra nie podoba?
                                                  • audiatur.et.altera.pars Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 13:33
                                                    Nie znam poglądów Lutra na rolę kobiety w życiu społecznym.
                                                  • koraleznasturcji Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 14:17

> Nie znam poglądów Lutra na rolę kobiety w życiu społecznym.
                                                    >

No ale się z nimi nie zgadzasz.

Możliwe, że nie zgadzasz się ze wszystkimi poglądami Lutra, ale mówisz tylko o tych, które znasz, choć nie znasz żadnych. Spoko. Tylko na jakiej podstawie, w takim razie, utrzymujesz że poglądy tej czy innej ematki to, że Cię zacytuję, "popłuczyny po Lutrze"? Chodzi o to, że tak jak nic nie wiesz o Lutrze, tak nic nie wiesz o poglądach tej czy innej ematki?
                                                  • audiatur.et.altera.pars Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 14:28
                                                    koraleznasturcji napisała:

> Możliwe, że nie zgadzasz się ze wszystkimi poglądami Lutra, ale mówisz tylko o
                                                    > tych, które znasz

Bingo.

> choć nie znasz żadnych.

Pudło.

> takim razie, utrzymujesz że poglądy tej czy innej ematki to, że Cię zacytuję, "
                                                    > popłuczyny po Lutrze

Wiesz, co to generalizacja? Bez generalizacji nie da się prowadzić żadnej dyskusji. Nie muszę znać wszystkich poglądów Lutra oraz wszystkich poglądów każdej ematki, żeby stawiać pewne tezy.

Moim zdaniem wiele poglądów, które teraz wybrzmiewają w postach wielu wzmożonych ateistyczną krucjatą ematek, to powierzchowne stereotypy, niby-dowcipne bąmoty (Bóg jako "niewidzialny przyjaciel wink ), w warstwie doktrynalnej - popłuczyny po Lutrze i po rewolucji francuskiej.

I nie, nie zamierzam czytać od nowa wszystkich postów, żeby ci pokazać, które to poglądy konkretnie.
                                          • koraleznasturcji Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 10:23

> Nie urodzili się, bo mężczyznom trochę zajęło, żeby się zorientować, że nie mac
                                            > ie uczciwych zamiarów, żeście najpierw chciały mężczyzn wykastrować, a potem kp
                                            > ić, że nie mają jaj.

Jeżeli fakt, że kobieta ma w życiu społecznym, kulturalnym i gospodarczym takie sama prawa jak mężczyzna i może korzystać z tych praw zgodnie z własnym, a nie zgodnie z Twoim, interesem Cię wykastrował, znaczy to, że Twoja męskość była bardzo słaba.
                                            • audiatur.et.altera.pars Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 10:28
                                              Nic nie piszesz o obowiązkach kobiety. Przypadek? Nie sądzę.

Obowiązki mają mężczyźni, kobiety mają prawa. Ego ci się uszami wylewa.
                                              • pani_tau Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 12.08.22, 14:04

> Nic nie piszesz o obowiązkach kobiety. Przypadek? Nie sądzę.
                                                >
                                                > Obowiązki mają mężczyźni, kobiety mają prawa. Ego ci się uszami wylewa.
                                                >
                                                Święte słowa. Przecież to mężczyźni są podstawą społeczeństwa, jako nieporównywalnie bardziej wartościowe jednostki niż kobiety. To oni przeciez dłużej żyją i są w lepszym zdrowiu, nie powodują tylu wypadków drogowych, nie opuszczają potomstwa, stanowią znikomą reprezentację wśród seryjnych morderców, opiekują się wiekowymi rodzicami... można by jeszcze długo wymieniać.
                                        • g.r.uu Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 12:09
                                          Ty jesteś chyba pokolenie przedwyzowe jeszcze. Pokolenie wyżu jeszcze kończy rozmnażanie
                              • langsam Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 00:15
                                "matriarchalny system podatkowy."
                                Która to cecha konkretnie wyraża się czym?
                                • hanusinamama Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 09:55
                                  NO ja już przeczytałam o sobie, ze jestem nawina i głupia bo płące podatków tyle ile przepisy mi nakazują. Jakbym była facetem to bym kombinowała, oszukiwała i płaciła mniej...czyli kto utrzymuje system panstwowy?? Kobiety płacące podatki.
                                  • audiatur.et.altera.pars Re: No to czytamy podręcznik do HiT... 11.08.22, 10:15
                                    Płacisz podatki, a potem dostajesz zwrot i wychodzisz na zero.