Dodaj do ulubionych

Pomysł na kilka dni Berlin-prośba o rady

10.08.22, 16:51
Zastanawiam się nad wyjazdem na kilka dni do Berlina, aby zwiedzić (3-4 dni) . Co polecacie zobaczyć?
Proszę też o radę jakich dzielnic Berlina unikać jeśli chodzi o nocleg . Celuje w wynajem na Bookong lub Airbnb ewentualnie jakiś hostel. Pomożecie?
Obserwuj wątek
    • chococaffe Re: Pomysł na kilka dni Berlin-prośba o rady 10.08.22, 18:32
      Nefretete ( w Muzeum EGipskim? - nie jestem pewna nazwy).
      • meerkate Re: Pomysł na kilka dni Berlin-prośba o rady 15.08.22, 02:07
        Pergamon Museum - rewelacja
        i oczywscie Checkpoint Charlie museum. Doskonale
    • alpepe Re: Pomysł na kilka dni Berlin-prośba o rady 10.08.22, 19:43
      Nie rozumiem idei hostelu w twoim wieku, raczej stać się już na hotel, więc nie pomogę. Co do niebezpiecznych miejsc, to tu np. porownaj: www.kukksi.de/diese-10-orte-sind-in-berlin-gefaehrlich Z drugiej strony chłopak mojej córki został pobity w Treptower Park, falsche Zeit, falscher Ort, znalazł się w niewłaściwym miejscu o niewłaściwym czasie, czyli reguły nie ma. Berlin duże miasto. Jeśli chcesz obejrzeć coś mniej oczywistego, to www.miesvanderrohehaus.de/ , o ile interesujesz się architekturą, hausamwaldsee.de/ miewa ciekawe wystawy, nie w Berlinie, ale niedaleko liebermann-villa.de/ . W Köpenick jest ciekawa starówka i przyjemny pałac, a w nim bodajze muzeum rzemiosła. www.britzergarten.de/ , jeśli chcesz się nacieszyć przyrodą. Müggelsee też jest przyjemne. Gdybyś chciała zobaczyć, gdzie alpepe chodzi na spacery, to przy Kiefholzstraße, 12437, jest po obu stronach cmentarz, nie ta strona z budynkiem, tylko na przeciwko, prawie jak park. Niestety jest sucho, ale i tak dość przyjemnie.
      • kurt.wallander Re: Pomysł na kilka dni Berlin-prośba o rady 10.08.22, 20:22
        Jeśli to jej pierwsza wizyta w Berlinie, to ja bym jednak poszła w klasykę i podstawy, czyli Wyspę Muzeów. Zwiedzania spokojnie na kilka dni. www.podrozepoeuropie.pl/wyspa-muzeow-berlin/
        • alpepe Re: Pomysł na kilka dni Berlin-prośba o rady 10.08.22, 20:59
          No przecież nie będę jej polecała oczywistości.
          • kurt.wallander Re: Pomysł na kilka dni Berlin-prośba o rady 10.08.22, 22:12
            Może dla niej to nie oczywistość? Nigdzie nie było w poście startowym o niekonwencjonalnych podpowiedziach.
            • zosia_1 Re: Pomysł na kilka dni Berlin-prośba o rady 14.08.22, 09:20
              Nie byłam w Betlinie. Nie ma dla mnie oczywistych miejsc
              • geoardzica_z_mlodymi Re: Pomysł na kilka dni Berlin-prośba o rady 14.08.22, 09:29
                Zróbcie wycieczkę, najlepiej pociągiem do Poczdamu - pałace, młyn, Most Szpiegów. Można też wejść do kopuły Reichstagu/Bundestagu - trzeba się tylko wcześniej zarejestrować w punkcie.
                W lipcu zatrzymałam się w hotelu blisko stacji metra. Było Ok. Hostelu sobie nie wyobrażam, a apartamenty na wynajęcie chyba mają ograniczone funkcjonowanie, jeżeli w ogóle w B. funkcjonują.
              • kurt.wallander Re: Pomysł na kilka dni Berlin-prośba o rady 14.08.22, 19:51
                zosia_1 napisała:

> Nie byłam w Betlinie. Nie ma dla mnie oczywistych miejsc

W takim razie nie cudowałabym, tylko poszła na Wyspę Muzeów. Zwiedzania tam jest na kilka dni spokojnie. Ja byłam na jakiś długi weekend i nogi juz mi odmówiły posłuszeństwa wink

• zosia_1 Re: Pomysł na kilka dni Berlin-prośba o rady 14.08.22, 09:22
        "Nie rozumiem idei hostelu w twoim wieku, raczej stać się już na hotel, więc nie pomogę" nie wiedziałam, że większość jest wyznacznikiem tego na co mnie stać. Dziękuję za polecenie fajnych miejsc
        • barattolina Re: Pomysł na kilka dni Berlin-prośba o rady 15.08.22, 09:50
          Nie przejmuj się. Hostel Meininger na przykład jest dużo lepszą miejscówką niż nie jeden hotel. Może alpepe niezbyt podróżuje i nie wie, ze obecnie niektóre hostele maja opcje pokojów indywidualnych, super nowoczesny wystrój i śniadanie lepsze niż w większości hoteli. Nie warto myśleć schematami. Często mają tez opcje wynajęcia roweru - super sposób na zwiedzanie miasta, bo berlinska infrastruktura rowerowa jest bardzo rozbudowana a kultura przemieszczania się po mieście tym środkiem transportu

Co do reszty, Berlin jest łatwy do zwiedzania. Najwazniejsze - Brama Brandenburska i Reichstag, a także Unter den Linden, Muzeum Pergamon a także Pomnik Pomirdowanych Żydów Europy są w zasadzie jednym miejscu. Reszta dostępna U/S Bahnem. Na nocleg polecam Potsdam, jest spokojniej niż w samym Berlinie i można dojechać tam metrem.
          • niemcyy Re: Pomysł na kilka dni Berlin-prośba o rady 15.08.22, 10:18
            Hostel Meininger lokalizacja Berlin Mitte "Humboldthaus" to świetna miejscówka jako baza wypadowa i (w przeciwieństwie do np. Alexanderplatz) raczej bezpieczna, jeśli masz zamiar później wracać. W jedną stronę spacerkiem miałabyś zosiu_1 stamtąd miejsca wymienione przez barattolinę, a w drugą też bliziutko np. Gedenkstätte Berliner Mauer na Bernauerstrasse z fragmentem muru, można za darmo wejść na wieżyczkę i zobaczyć z góry, jak to wyglądało. Jeśli będziesz niedługo to w Monbijoupark przy wyspie muzeów wieczorami są potańcówki open air do różnej muzyki, turystom to się podoba.
            Jak Ci się nie będzie chciało chodzić to podskoczysz kawałek tramwajem, jest też super połączenie metrem i sbahnem zwłaszcza z pobliskiej Friedrichstrasse obojętne dokąd smile
            • niemcyy Re: Pomysł na kilka dni Berlin-prośba o rady 15.08.22, 10:27
              Aha, i jeśli zdążysz w sierpniu to za jedyne 9 euro masz bilet na komunikację miejską (i nie tylko) do końca miesiąca.
            • geoardzica_z_mlodymi Re: Pomysł na kilka dni Berlin-prośba o rady 15.08.22, 10:44
              Dobra a jak upewnić się i zarezerwować osobny pokój w hostelu? Bo, niestety, znam skądinąd tylko takie z salami wieloosobowymi.
              • niemcyy Re: Pomysł na kilka dni Berlin-prośba o rady 15.08.22, 11:11
                Wybierasz na stronie hostelu, czy pokój wielo- czy np. dwuosobowy...
                Rzuciłam okiem na ten polecony przez barattolinę i mają nawet czteroosobowe pokoje tylko dla kobiet.
    • autumna Re: Pomysł na kilka dni Berlin-prośba o rady 14.08.22, 10:09
      Najem krótkoteminowy dla turystów (przynajmniej teoretycznie), jest w Berlinie niedozwolony - ze względu na niedobór mieszkań, więc dostępność na Airbnb moze być ograniczona. Za najgorszą dzielnicę uchodzi Neukolln, mnie osobiście nie podoba się też Kreuzberg, którzy niektórzy uważają za "modny" i "artystyczny" - w praktyce to chyba najbardziej pomazana spreyami dzielnica, a piękny skądinąd Görlitzer Park to centrala dealerów narkotyków, głównie z krajów afrykańskich.
      Na pewno celuj w lokalizację noclegu ze stacją metra (U-Bahn) albo kolejki miejskiej (S-Bahn) w okolicy (w komunikacji obowiązują maseczki FFP2). Poruszanie się samochodem odradzam - korki, brak miejsc parkingowych.
      Przy 3-4 dniach to ledwie czasu starczy na polecane wszędzie "klasyki".
    • extereso Re: Pomysł na kilka dni Berlin-prośba o rady 14.08.22, 11:06
      Mąż z synem jeździli kilka razy pociągiem. Może mniej ekonomicznie, ale fajnie. Gdybyś zastanawiała się nad środkiem lokomocji.
    • niemcyy Re: Pomysł na kilka dni Berlin-prośba o rady 15.08.22, 11:09
      Może Topografia Terroru? Nie mogę wstawić linku, bo wykrywa spam, ale mają stronę po polsku.
      W centrum, wstęp za darmo, jest audioprzewodnik po polsku.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka