Dodaj do ulubionych

Drogowe bandyctwo

10.08.22, 18:57
moto.pl/MotoPL/7,88389,28776616,policja-szuka-szeryfa-z-s7-aktualizacja-mamy-nagranie-zdarzenia.html#s=BoxOpImg11
W skrócie - kierowcy się tak spieszyło, że jak już zwolniono mu lewy pas to "blokujący" go samochód zepchnął z rozmysłem na pobocze i barierę energochłonną. Na szczęście kierowca oraz rodzina (żona i syn) wyszli z wypadku bez szwanku. Co prawda nikt nie zapamiętał numerów rejestracyjnych bandyty ale jak to w dzisiejszych czasach - okazało się, że był świadek i to z kamerką - wideo można obejrzeć w powyższym linku.

Pytanie za sto punktów - jaką karę otrzyma drogowy bandyta i dlaczego w zawieszeniu.
Obserwuj wątek
    • kryzys_wieku_sredniego Re: Drogowe bandyctwo 10.08.22, 20:44
      Na stop cham na youtube dość często takie akcje.
      Warto poogladać na wszelki wypadek.
      • profes79 Re: Drogowe bandyctwo 10.08.22, 21:21
        Nie, nie widać. Trochę ten kanał oglądam i widywałem różne akcje ale świadomego zepchnięcia kogoś z drogi nie.
      • car_fox Re: Drogowe bandyctwo 11.08.22, 01:19
        O co się z tego oglądania nauczysz?
    • figa_z_makiem99 Re: Drogowe bandyctwo 10.08.22, 21:08
      Jechałam chwilę potem tą drogą i widziałam ten rozwalony samochód, zastanawiałam się, jak on to zrobił, że walnął sam w barierę. Chamstwo na drogach jest podobne jak w komentarzach w internecie, powinni wsadzić do pierdla sk....wiela, który spowodował wypadek i zabrać dożywotnio prawo jazdy. Takich palantów siedzących na zderzaku jest wielu.
      • no_name33 Re: Drogowe bandyctwo 11.08.22, 00:51
        figa_z_makiem99 napisała:

> Jechałam chwilę potem tą drogą i widziałam ten rozwalony samochód, zastanawiała
        > m się, jak on to zrobił, że walnął sam w barierę. Chamstwo na drogach jest podo
        > bne jak w komentarzach w internecie, powinni wsadzić do pierdla sk....wiela, kt
        > óry spowodował wypadek i zabrać dożywotnio prawo jazdy. Takich palantów siedząc
        > ych na zderzaku jest wielu.

Odebranie prawa jazdy nic nie da. Taki typ będzie jeździł bez.

Jedynie izolacja, bo się nie nadaje do życia w społeczeństwie (marzenie ściętej glowy).

A w ogóle to zasługuje na chlaśniecie nóg przy samej d.upie, żeby nie miał czym wciskać gazu, ale przecież to niehumanitarne.
        • dyzurny_troll_forum Re: Drogowe bandyctwo 11.08.22, 01:13
          no_name33 napisała:

> Odebranie prawa jazdy nic nie da. Taki typ będzie jeździł bez.

Założyłyście wszystkie, że to mężczyzna, a wszystko wskazuje na to, że prowadziła kobieta.

Seksizm, moje drogie Panie, zwyczajny seksizm!
          • figa_z_makiem99 Re: Drogowe bandyctwo 11.08.22, 08:01
            To jest szokujące, myślałam, że kobiety prowadzą rozsądniej, jedziesz sobie normalnie, a jakieś bydlę może cię zabić, bo uważa, że masz ….ujowy samochód. To droga ekspresowa z Gdańska do Warszawy, tam jest ograniczenie do 90 km/h, są łuki i jest ciasno, bo ludzie teraz wracają, albo jadą na wakacje. Jechałam wtedy i zrobił się nagle korek, pomyślałam patrząc na ten samochód, że kierowca zasłabł, albo miał awarię samochodu, może pękła opona. Całe szczęście, że nie uderzył w niego inny samochód i nikt nie zginął. Ktokolwiek siedział za kierownicą, powinien odpowiadać jak za usiłowanie zabójstwa z premedytacją i zabrać dożywotnio prawo jazdy. Zrobić pokazowy proces, żeby patolstwo zaczęło się bać. Kiedyś miałam podobne zdarzenie na A1, dwóch byczków, wyprzedzałam tira i byczkom 130 km/h było za wolno, podjeżdżali mi pod sam zderzak, bałam się wtedy. Społeczeństwo durnieje i nie ma zahamowań, kto normalny zachowałby się w ten sposób? Tylko bezmyślny głupek, który nie ma szacunku do innych i uważa, że wszystko mu wolno. Pisałam już o tym, nocą oślepiają światła suvów, które walą po oczach jak drogowe, nawet tiry nie mają tak oślepiających świateł, niedługo człowiek będzie się bał jeździć.
            • alicia033 Re: Drogowe bandyctwo 11.08.22, 09:01

> To jest szokujące, myślałam, że kobiety prowadzą rozsądniej,

tja, rozsądniej...
              Patrz niżej.
              Parę innych (ziuta, thank you) też się tu nieraz chwaliło "ciężką nogą". Tej ostatniej forum musiało także tłumaczyć, że długie światła nie służą do spychania poruszających się przed nią lewym pasem, bo królewna jedzie!

--
              just_shelly napisał(a):

> Sama rzadko jeżdżę na autostradach mniej niż 180, a często powyżej 200, wiec nie widzę >w tej prędkości nic nadzwyczajnego.
              • alicia033 Re: Drogowe bandyctwo 11.08.22, 09:14
                forumowe królewny szosz w akcji:

forum.gazeta.pl/forum/w,567,168397165,168397165,Warszawka_ruszyla_na_wakacje_.html
              • figa_z_makiem99 Re: Drogowe bandyctwo 11.08.22, 09:21
                To jest bandyterka bez wyobraźni i mająca niskie poczucie własnej wartości, które rekompensuje na drodze. Wracałam w poniedziałek późnym wieczorem, są suvy, które podjeżdżają pod sam zderzak i oślepiają światłami, człowiek jest zmęczony tymi światłami bardziej, niż samą jazdą.
              • thank_you Re: Drogowe bandyctwo 11.08.22, 11:37
                Łżesz. smile Ale to nic nowego.
          • tokyocat Re: Drogowe bandyctwo 11.08.22, 09:34
            Moze to jechala Beata K. 😂😂😂
      • madami Re: Drogowe bandyctwo 11.08.22, 12:05
        Jest sporo komentarzy usprawiedliwiających tego bandytę... masakra....
        • mamkotanagoracymdachu Re: Drogowe bandyctwo 11.08.22, 15:16
          madami napisała:

> Jest sporo komentarzy usprawiedliwiających tego bandytę... masakra....

Gdzie?
          Ja widzę same głosy potępiające.
          • madami Re: Drogowe bandyctwo 11.08.22, 16:48
            Że za wolno jechał i blokował pas.... wg mnie nie blokował ale wielbicieli pruja ile wlezie jest mnóstwo i zawsze mają ten sam argument
          • semihora Re: Drogowe bandyctwo 11.08.22, 19:33
            mamkotanagoracymdachu napisała:

> madami napisała:
            >
            > > Jest sporo komentarzy usprawiedliwiających tego bandytę... masakra....
            >
            > Gdzie?
            > Ja widzę same głosy potępiające.

Na fb. Tam to się dopiero włos jeży na głowie!
    • gaskama Re: Drogowe bandyctwo 10.08.22, 21:12
      Z psycholem JKM zgadzam się w jednej sprawie. Dla takich xujow powinien istnieć zawód siepacza. A potem oczywiście więzienie.
      • borsuczyca.klusek Re: Drogowe bandyctwo 10.08.22, 23:57
        No to pomyśl jakiego typu ludzie chcieliby taki zawód wykonywać i czy ty chciałabyś mijać ich codziennie na ulicy.
        • gaskama Re: Drogowe bandyctwo 11.08.22, 09:08
          To był żart.
        • tokyocat Re: Drogowe bandyctwo 11.08.22, 09:35
          Ja bym mogla , spoko. Ku chwale ojczyzny .
          • borsuczyca.klusek Re: Drogowe bandyctwo 11.08.22, 09:44
            No spoko. A ja nie chciałabym nawet siedzieć obok ciebie w autobusie 🙄
            • tokyocat Re: Drogowe bandyctwo 11.08.22, 14:14
              Spoko. Ja nie jezdze autobusem.
    • mamamisi2005 Re: Drogowe bandyctwo 10.08.22, 21:29
      Spychacz to bez dwóch zdań świr, natomiast niestety nie jedyny. Osobiście jeżdżę autostradami na tyle dużo, że na miejscu kierowcy seata dla własnego dobra zjechałabym na prawy pas szybciej, ustępując wariatowi.
      • mysiaapysia Re: Drogowe bandyctwo 10.08.22, 23:32
        Mój mąż też dla spokoju ustępuje. No chyba że nie ma jak zjechać na prawy pas.
        A tak swoją drogą czy dobrze rozumiem, że sprawca uszkodził również swoje auto? Debil do kwadratu.
        • figa_z_makiem99 Re: Drogowe bandyctwo 10.08.22, 23:44
          Sprawca uciekł.
          • mysiaapysia Re: Drogowe bandyctwo 11.08.22, 08:20
            Ale czy przed ucieczką uszkodził też swoje auto i uciekł uszkodzonym. O to mi chodzi. Nie wiem czy dobrze wnioskuje, bo auto z kamerą jechało jednak nie bezpośrednio za zdarzeniem i nie widać dobrze.
            • profes79 Re: Drogowe bandyctwo 11.08.22, 08:22
              Myślę, że uszkodził bo jednak do kontaktu doszło a takie rzeczy nie pozostają bez śladów.
              • matacznik Re: Drogowe bandyctwo 11.08.22, 09:32
                profes79 napisał:

> Myślę, że uszkodził bo jednak do kontaktu doszło
                >
                Niekoniecznie. Cytat z artykułu:
                "Kiedy seat znajdował się już na prawym pasie, kierowca z arteona rozpoczął jego wyprzedzanie. Po chwili jednak zaczął hamować i zjeżdżać na prawy pas. Choć na nagraniu sytuacja nie jest całkowicie widoczna, z powodu zasłaniającego auta, to z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że kierowca volkswagena chciał wręcz zepchnąć ibizę z drogi. Pan Sergiusz próbował zapobiec sytuacji, ale niestety stracił panowanie nad pojazdem, co chwilę później doprowadziło do uderzenia w barierki."
                W opisie widzę raczej niebezpieczne zbliżenie się arteona do ibizy i nerwową reakcję kierowcy tej ostatniej.
                Filmiki z piratami drogowymi pełne są sytuacji, w której ktoś próbuje uniknąć zagrożenia spowodowanego przez innego, jadącego niezgodnie z przepisami, kierowcę, przez co uszkadza swój samochód, a pirat odjeżdża bez szwanku.
        • hanusinamama Re: Drogowe bandyctwo 11.08.22, 09:25
          Ale często nie ma jak zjechać bo jest zajęty. A przed tobą samochody na lewym też zwolniły bo coś się stało. A spychacz siedzi na dupie, daje śiwatłami, trabi.
          Szkoda ze takimi się tajniaki nie zajmą. Podejrzewam ze jeden kurs autostradą i jeden taki przyłapany
          • figa_z_makiem99 Re: Drogowe bandyctwo 11.08.22, 09:41
            Powinien być monitoring, jak widać ludziom nie można dać zbyt dużo swobody, bo im się we łbach przewraca.
          • mamamisi2005 Re: Drogowe bandyctwo 11.08.22, 15:42
            Owszem, tu się raczej dało. Kwestia priorytetów, płynna jazda z wariatem na zderzaku, czy ustępowanie. W idealnym świecie oczywiście to przede wszystkim wariata być nie powinno, no ale jednak są 😐
          • madami Re: Drogowe bandyctwo 11.08.22, 16:52
            W Niemczech jeżdżą tajniacy i robią pomiary odległości od poprzedniego auta, wysokie i nieuchronne mandaty szybko ich nauczyły trzymac odstęp
      • madami Re: Drogowe bandyctwo 11.08.22, 16:51
        Ja też jak widzę narwańca to zjeżdżam na lewy i przeczekuję ale czasem świt pojawia się już PODCZAS manewru, patrzysz w lusterko pusto i zaczynasz wyprzedzać ciężarówkę i nagle nikąd z ogromną prędkością pojawia się coś co natychmiast siada ci na zderzaku i natychmiast nieważne gdzie ( wyparować, zdematerializowac się?) masz mu ustąpić
      • ichi51e Re: Drogowe bandyctwo 11.08.22, 18:41
        a dlaczego na tym filmie kierowca audi robi awanturę?
    • agusia.gerek Re: Drogowe bandyctwo 10.08.22, 21:40
      SPrawca poruszał sie Volkswagenem Arteonem o numerze NO2918Y
      • agusia.gerek Re: Drogowe bandyctwo 10.08.22, 21:43
        .
      • mysiaapysia Re: Drogowe bandyctwo 10.08.22, 23:34
        Ubezpieczenie OC w Allianz. Ale na pewno poszkodowany już zgłosił do ubezpieczyciela. Teraz kwestia karna o ustalenie kto wtedy był kierowcą.
        • magazynka Re: Drogowe bandyctwo 11.08.22, 00:04
          Podobno z przodu siedziały dwie kobiety - tak mówią świadkowie.
    • gama2003 Re: Drogowe bandyctwo 10.08.22, 23:50
      Sprawdzić czy nie ksiądz trzeba ?
      • 71tosia Re: Drogowe bandyctwo 11.08.22, 00:24
        Albo Kurski?
    • manala Re: Drogowe bandyctwo 11.08.22, 07:36
      Też się zastanawiałam jaka kara powinna spotkać za takie ..... Bardzo bym chciała żeby zostały upublicznione dane i wizerunek sprawcy. Żeby wszyscy znajomi i nieznajomi zobaczyli jak wygląda potencjalny morderca/morderczyni. Czekam aż jakiś internauta dojdzie kto za tym kółkiem siedział i się ta wiedza podzieli.
      I wsadziłabym za kratki na ładnych parę lat.
    • attiya Re: Drogowe bandyctwo 11.08.22, 08:03
      Numer samochodu z Olsztyna już hula po sieci.
      No i to cud patrząc na nagranie, że ta rodzina przeżyła.
      • figa_z_makiem99 Re: Drogowe bandyctwo 11.08.22, 08:10
        Mam nadzieję, że dopadną tą swołocz i skażą.
      • ajaksiowa Re: Drogowe bandyctwo 11.08.22, 08:10
        Kierowca powinien dostać kilka paragrafów więc na zawiasy bym nie liczyła
      • hanusinamama Re: Drogowe bandyctwo 11.08.22, 09:37
        Jak ja zobaczyłam tego ojca wyciagającego to dziecko...to mi sie słabo zrobiło.
        • beataj1 Re: Drogowe bandyctwo 11.08.22, 11:50
          Ja dokładnie tak samo zareagowałam. Czyjeś życie i rodzina mogły przestać istnieć bo ktos nie może stracić dynamiki jazdy albo inny bzdurny powód.
        • aghula Re: Drogowe bandyctwo 11.08.22, 11:51
          Mi też... jakie mu myśli przelatywały przez głowę gdy pędził je wyciągnąć...
    • sueellen Re: Drogowe bandyctwo 11.08.22, 08:26
      Nie za bardzo rozumiem. Granatowy zajechał szaremu drogę czy jak? Kolorami proszę o wyjaśnienie bo dla mnie marki nic nie znaczą ( nie rozpoznaje ich). Na nagraniu nic nie widać.
      • figa_z_makiem99 Re: Drogowe bandyctwo 11.08.22, 09:00
        Szary wyprzedzał lewym pasem, granatowy siedział mu na zderzaku i pienił się, szary wyprzedził, a granatowy zepchnął szarego w bok.
      • mysiaapysia Re: Drogowe bandyctwo 11.08.22, 09:06
        Samego momentu zepchnięcia nie widać zbyt dobrze na nagraniu, ponieważ auto z kamerą jechało nie bezpośrednio za, tylko za innym autem. Ale wg artykułu wszyscy świadkowie zeznają o zepchnięciu, a nagranie to potwierdza.
        • kicifura Re: Drogowe bandyctwo 11.08.22, 09:32
          Kierowca szarego relacjonował to tak że tamten mu zjechał przed maskę i gwałtownie hamował.

Mi też się kiedyś spychacz trafił, najpierw koleś siedział na ogonie a kiedy już mogłam zjechać to się zrównał i zrobił taki manewr jak na filmach gangsterskich, jakby mi chciał uderzyć auto bokiem. Do dziś mi słabo na wspomnienie tego gówniarza i mam szczerą nadzieję że już się gdzieś rozwalił nie zabijając przy tym niewinnych.

Ale daję sobie rękę uciąć że taki strażnik lewego pasa znajdzie już swoich obrońców, na tt już są głosy że szary za wolno wyprzedzał. Tutaj też jest sporo zwolenników poglądu że poniżej 160 nie ma co myśleć o lewym pasie.
          • hanusinamama Re: Drogowe bandyctwo 11.08.22, 09:39
            Juz są głosy. Za wolno jechał (120 podono)...a za chwile, ze kto z dzieckiem po autostradzie jeździ. To jest niebezpieczne i ze rodzic dziecko naraził...
            • kicifura Re: Drogowe bandyctwo 11.08.22, 09:42
              Ziobro zdziwienia.
            • figa_z_makiem99 Re: Drogowe bandyctwo 11.08.22, 09:52
              Tam jest ograniczenie do 90 i to nie jest autostrada.
          • hanusinamama Re: Drogowe bandyctwo 11.08.22, 09:43
            I za to powinna być sroga kara. Ptrafią pruć grubo ponad dopuszczalną prędkość.
            • kicifura Re: Drogowe bandyctwo 11.08.22, 09:46
              Tu już nie chodzi o prędkość, ale o mordercze odruchy. Jeśli kogoś korci żeby na autostradzie dać nauczkę i zajechać komuś drogę to jego miejsce jest poza społeczeństwem.
              • hanusinamama Re: Drogowe bandyctwo 11.08.22, 09:52
                Zgadzam się. Ale jak warunki są srednie ( jechałam nad morze w ulewie). Jechałam prawym pasem, nie bede pruć lewym....a lewym z prędkoscią "światła" śmigali tacy kaskaderzy. O utratę panowania nie ejst trudno, a z taką prędkością to on z 10 samochodów skasuje przy okazji
              • aghula Re: Drogowe bandyctwo 11.08.22, 11:52
                mordercze odruchy - dokładnie!
      • hanusinamama Re: Drogowe bandyctwo 11.08.22, 09:35
        Szary jechał lewym pasem, granatawo bonzo uwazał, ze za wolno. NO i przez chwile bonzo w granatowym nie mogł jechac ile fabryka dała. Szary zjechał na prawy pas jak tylko miał miejsce. To jest dość częste w PL.
        • dyzurny_troll_forum Re: Drogowe bandyctwo 11.08.22, 11:48
          hanusinamama napisała:

> Szary jechał lewym pasem, granatawo bonzo uwazał, ze za wolno.

Skoro już wiemy, że była to kobieta to proszę nie misgenderować i używać prawidowych zaimków "ona/jej"
    • hanusinamama Re: Drogowe bandyctwo 11.08.22, 09:27
      Przecież to było z premedytacją. Osoba kierująca powinna być oskarżona o zamiar zabicia tych ludzi.
      • aniani7 Re: Drogowe bandyctwo 11.08.22, 09:39
        I dodatkowo przepadek mienia, którym dopuściła się bandyctwa. Nic by tak nie zabolało, jak odebranie auta.
        • figa_z_makiem99 Re: Drogowe bandyctwo 11.08.22, 09:53
          Tak i zabranie prawa jazdy dożywotnio.
          • aniani7 Re: Drogowe bandyctwo 11.08.22, 10:03
            Jak najsurowiej, żeby potem inni kowboje szos dwa razy się zastanowili, czy opłaci im się takie chamskie i niebezpieczne zachowanie.
          • barattolina Re: Drogowe bandyctwo 11.08.22, 10:04
            Brak prawka nie wyklucza prowadzenia auta niestety. Mnóstwo ludzi jeździ, a nie może.
            • figa_z_makiem99 Re: Drogowe bandyctwo 11.08.22, 10:10
              Jak złapią bez prawka, powinny być surowe kary, takie, żeby bydlakom się odechciało. Powiedzmy sobie szczerze, to jest usiłowanie zabójstwa, zajeżdżanie komuś drogi z taką prędkością.
              • aniani7 Re: Drogowe bandyctwo 11.08.22, 10:20
                Nie cackalabym się z tym zabieraniem samochodów, najbardziej tępy dzban po utracie drugiego powinien coś zrozumieć. A jakie to płacze odbywałyby się u Jaworowicz, że za niewinność odebrali.
                • heca7 Re: Drogowe bandyctwo 11.08.22, 13:57
                  Nic z tego zabierania samochodów nie będzie bo jak widać już poniżej samochód jest w leasingu. A takich po drogach jeżdżą dziesiątki tysięcy. Ale prawo jazdy powinni zabrać babsku na bank tongue_out
                  • aniani7 Re: Drogowe bandyctwo 11.08.22, 15:11
                    No to cofnąć leasing z przepadkiem wpłaconych środków i na czarną listę, żeby inna firma nie dała leasingu.
                    • heca7 Re: Drogowe bandyctwo 11.08.22, 15:46
                      Myślę, że tego nie da się rozwiązać jednym rozporządzeniem.
                      • aniani7 Re: Drogowe bandyctwo 11.08.22, 20:25
                        Jak to nie, nocami potrafią nie takie decyzje przepychać.
              • dyzurny_troll_forum Re: Drogowe bandyctwo 11.08.22, 11:45

> Jak złapią bez prawka, powinny być surowe kary, takie, żeby bydlakom się odechc
                > iało. Powiedzmy sobie szczerze, to jest usiłowanie zabójstwa, zajeżdżanie komu
                > ś drogi z taką prędkością.

Pamiętam jak redaktor Najsztub na mając niczego - ani ważnego przeglądu, ani prawa, jazdy rozjechał staruszkę na pasach. Wydawać by się mogo, że takie combo to z 10 lat w pierdlu...
                Ale Wolmne Somdy orzekły, że nic się nie stało. To o jakich ty surowych karach nam tutaj pier**lisz?
                • volta2 Re: Drogowe bandyctwo 11.08.22, 11:56
                  nie znieważaj najsztuba, i nie przeinaczaj faktów, to staruszka go staranowała na tych pasach. każdy sond by tak orzekl, a niechby nie to, to tsue by się z nimi porachowały.
                • figa_z_makiem99 Re: Drogowe bandyctwo 11.08.22, 12:28
                  To, że ten kraj jest g....wniany, nie oznacza, że tak ma być dalej.
    • barattolina Re: Drogowe bandyctwo 11.08.22, 10:00
      Ponoć już ją znaleźli.
      Ona potem zdaje się zatrzymała się na jakiejś stacji benzynowej i pojechała dalej.
      Mam nadzieje, że kamera uchwyciła moment jak wysiada z samochodu - będzie dowód, kto prowadził.
      Na stacjach benzynowych są kamery, miejmy nadzieje, że te akurat działały.
      • profes79 Re: Drogowe bandyctwo 11.08.22, 19:50
        Ponoć uchwyciła i stąd wiadomo, że kierowca byłą kobieta.
        • mamkotanagoracymdachu Re: Drogowe bandyctwo 11.08.22, 20:29
          Czytałam, ze samochód zatrzymał się na stacji benzynowej, a tam są kamery. Podobno jechały nim dwie kobiety. Aż trudno mi uwierzyć.
    • volta2 Re: Drogowe bandyctwo 11.08.22, 11:14
      niedawno przygotowywałam się do przeprowadzki do męża i sobie puściłam parę filmików z jutuba jak to na tym wschodzie się jeździ. niby wiem jak, bo już mieszkałam, ale teraz mała zmiana kierunku, to i może drogowe zwyczaje jakieś inne? no i wraz z upływem czasu mogło coś się zmienić.
      no i spore zaskoczenie, bo na kilku filmikach tacy spychacze jak ten tu niebieski po prostu walą w małego od razu na swoim szybkim pasie. bez ceregieli i za cenę uszkodzenia swojego (zakładam, ze sami mają taki metalowy zderzak, którego nic nie rusza i stąd walenie w tyłek bez żalu)
      pomyślałam wtedy, że u nas nie jest jeszcze tak źle, ale ta akcja z S7 jest jednak przerażająca

ja, zawsze jak kogoś przyblokuję (zdarza się, nie będę z narażeniem siebie i innych zjeżdżała na prawy pas, bo królewiczom się śpieszy już i natychmiast) to przepuszczając w końcu, biorę na siebie ryzyko takiego zachowania. nie raz i nie dwa mnie to uratowało, bo przewidziałam że jak ktoś jest narwańcem to się może nie powstrzymać przed daniem mi nauczki. mam starutkie auto, trzymam odległość i umiem przewidywać, w odróżnieniu od kozaczących panów(jeszcze nie spotkałam kozaczącej królewny).
      • cybula12 Re: Drogowe bandyctwo 11.08.22, 12:00
        A może któraś z córeczek słynnego rajdowca z Olsztyna? Tatuś też się niebezpieczną jazdą popisywał pod Olsztynem, a w wywiadach chwalił się, że starszej córeczce zabrano prawko za łamanie przepisów i musiała je zdawać je jeszcze raz. Jak te panny jeżdżą to cały Olsztyn wie.
      • hanusinamama Re: Drogowe bandyctwo 11.08.22, 13:39
        O i wina ofiar...
    • profes79 Re: Drogowe bandyctwo 11.08.22, 13:41
      Na razie ustalono, że samochód należał do firmy leasingowej i ustalają teraz kto wówczas był kierowcą.
      • mysiaapysia Re: Drogowe bandyctwo 11.08.22, 15:02
        Tyle dobrego, że auto w leasingu - firma leasingowa pilnuje ubezpieczenia OC, więc jest kogo wzywać o odszkodowanie. Ale ustalenie sprawcy (kierowcy) jest ważne nawet bardziej właśnie dla ubezpieczyciela - aby skorzystać z regresu (przysługującego gdy sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia i/lub
        wyrządził szkodę umyślnie).
    • 18lipcowa3 Re: Drogowe bandyctwo 11.08.22, 14:16
      Obejrzałam nagranie i wygląda koszmarnie.
      Mam nadzieję że ten zyeb beknie za to
    • kasandra33 Re: Drogowe bandyctwo 11.08.22, 15:13
      Trzeba zawsze pamiętać o zasadzie jeżeli za wami jedzie wariat i prosi was światłami o usunięcie się z drogi trzeba to zrobić. Bo jeżeli tego nie zrobicie to będzie się mścić. Już nawet lepiej jest wjechać pomiędzy dwie ciężarówki.
      • mysiaapysia Re: Drogowe bandyctwo 11.08.22, 15:22
        Z tym wjeżdżaniem między ciężarówki zalecam daleko posuniętą ostrożność.
      • alpepe Re: Drogowe bandyctwo 11.08.22, 16:59
        Odpowiedź z Moskwy po linii fiutina.
      • tapatik Re: Drogowe bandyctwo 11.08.22, 17:36
        W ten sposób rozzuchwalasz ich.
      • mamamisi2005 Re: Drogowe bandyctwo 11.08.22, 20:11
        Cóż, mam zerową potrzebę konfrontacji z wariatami, zwłaszcza na drodze, ale z tym "zawsze" i ciężarówkami to żart, prowokacja, czy co?
    • koronka2012 Re: Drogowe bandyctwo 11.08.22, 22:22
      Właśnie usłyszałam w wiadomościach że Zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję drogową. nóż się w kieszeni otwiera.

Czytaj: jak dobrze pójdzie to dostanie parę punktów i mandat…i to wszystko. A i to nie na pewno bo taką kwalifikacje łatwo podważyć jeśli sprawca nie ma uszkodzonego samochodu.

W naszym kraju prokuratura jest pierwszą instancja broniącą sprawców, żeby przez przypadek nie było ryzyka jakieś wysokiej kary 🤬
      • manala Re: Drogowe bandyctwo 11.08.22, 22:37
        Czyli jakaś pisica kierowała tongue_out
      • mamkotanagoracymdachu Re: Drogowe bandyctwo 11.08.22, 23:18
        koronka2012 napisała:

> Właśnie usłyszałam w wiadomościach że Zdarzenie zakwalifikowano jako kol
        > izję drogową. nóż się w kieszeni otwiera.
        >
        >

Tego się bałam, skoro „nikomu nic się nie stało”.
        Trzeba poczekać najwyraźniej aż ktoś zginie.
      • mysiaapysia Re: Drogowe bandyctwo 11.08.22, 23:38
        Przecież kolizja jest czynem nieumyślnym. A tutaj było celowe umyślne działanie i w dodatku wszystko jest nagrane.
        • figa_z_makiem99 Re: Drogowe bandyctwo 11.08.22, 23:55
          Sku.....rwiałe państwo, niedługo będziemy się bali wychodzić na ulicę, bo patolstwo będzie bezkarne. Dlatego mamy kulturę jazdy jaką mamy, dlatego przekraczają prędkość, terroryzują i mogą zepchnąć z drogi. Podobnie traktują gwałty, albo przemoc domową, nie było gróźb karalnych, więc sprawca przemocy wraca do domu, a ofiara się gdzieś tuła z dziećmi. Ale pomoc w dokonaniu aborcji koleżance, ścigają z urzędu. Rzyg.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka