Dodaj do ulubionych

Gazeta mnie straszy. Puste półki w sklepach?

11.08.22, 10:13
"Zabraknie mleka w sklepach? "Mleczarnie będą w stanie działać maksymalnie przez trzy dni".
"Jeśli zastawicie domy, wtedy możemy wam leki dać". Czekają nas puste półki w aptekach? "Jest gorzej niż myślałem"
'W Polsce może zabraknąć chleba, alarmuje branża. "To możliwy scenariusz. Produkcja pieczywa nierentowna"
'Puste półki w sklepach w Polsce? Powodem może być krytyczny brak kierowców."

Jak myślicie - nabijanie paniki czy faktycznie - takie scenariusze są realne?

Tymczasem po otwarciu dzisiejszej gazety pognałam do Internetów zamówić ze młyna pod Chełmem mieszkankę do chleba, mąkę i drożdże piekarnicze a dziś nakupuję mleka UHT.
Obserwuj wątek
    • triss_merigold6 Re: Gazeta mnie straszy. Puste półki w sklepach? 11.08.22, 10:17
      Podpowiadam życzliwie, że w Bieszczadach w sklepach jest cukier.
      • purchawka2020 Re: Gazeta mnie straszy. Puste półki w sklepach? 11.08.22, 10:21
        Wiem, u mnie w GSie też.
        Spod lady - ale jest.
      • andaba Re: Gazeta mnie straszy. Puste półki w sklepach? 11.08.22, 10:21
        Ale po 5,99.
        Jak widziałaś gdzieś taniej to napisz gdzie.
        • gryzelda71 Re: Gazeta mnie straszy. Puste półki w sklepach? 11.08.22, 10:23
          Ponoć za.zachodnią granicą.
          • andaba Re: Gazeta mnie straszy. Puste półki w sklepach? 11.08.22, 10:41
            Pytałam gdzie w Bieszczadach, nie gdzie w Polsce, jakbym miała jechać do Zgorzelca, to taniej wyjdzie miodem słodzić.
        • purchawka2020 Re: Gazeta mnie straszy. Puste półki w sklepach? 11.08.22, 10:26
          Na Litwie widziałam taniej.
          • heca7 Re: Gazeta mnie straszy. Puste półki w sklepach? 11.08.22, 13:47
            purchawka2020 napisał(a):

> Na Litwie widziałam taniej.

W Stokrotce ostatnio rzucili paletę cukru litewskiego. Nie wiem po ile ale ludziska w jeden dzień wykupili.
            • mia_mia Re: Gazeta mnie straszy. Puste półki w sklepach? 11.08.22, 17:01
              Ja z ciekawości kupiłam w B. brazylijski trzcinowy rafinowany, ciekawa jestem jak smakuje i wygląda, bo jeszcze nie otworzyłam, stał na miejscu gdzie był kiedyś zwykły polski cukiersmile
        • maslova Re: Gazeta mnie straszy. Puste półki w sklepach? 11.08.22, 10:29
          Wczoraj w Kauflandzie 4,99 - Śląsk
        • kubek0802 Re: Gazeta mnie straszy. Puste półki w sklepach? 11.08.22, 10:30
          U mnie w prawie każdej Biedronce, Stokrotce, Lidlu. Zmowa cenowa wszędzie 4,99.
        • zosia_1 Re: Gazeta mnie straszy. Puste półki w sklepach? 11.08.22, 21:47
          Dziś w biedronce, tak, w biedronce po 5 zł za kg. Dla zasady nie kupiłam ani 1 kg. Akurat nie potrzebuję i nie będę beż sensu wspierać sztucznego popytu
      • turbinkamalinka Re: Gazeta mnie straszy. Puste półki w sklepach? 11.08.22, 10:24
        Super pojadę po zakupy w Bieszczady smile, to już na Okęcie do Auchan mam bliżej. Tam cukier jest ale limit 3kg na paragon smile. W mojej okolicy chyba panika skończyła się, bo cukier, sól, mleko, śmietana są. Fakt cukier prawie 7zł kg, ale jest.
      • a.n.i.a.78 Re: Gazeta mnie straszy. Puste półki w sklepach? 11.08.22, 13:38
        no u mnie kilkadziesiąt kilometrów od Bieszczad cukru w Biedrze od zeszłego tygodnia nie ma, podobnie w Lidlu. u mnie w osiedlowym były wczoraj dokładnie 3 kg po 8 zeta. w żabce po 7 zł.
        • triss_merigold6 Re: Gazeta mnie straszy. Puste półki w sklepach? 11.08.22, 13:57
          W Cisnej jest, w Rymanowie przy rynku jest, w Rymanowie-zdroju jest.
          • andaba Re: Gazeta mnie straszy. Puste półki w sklepach? 11.08.22, 16:45
            A po ile?
            • triss_merigold6 Re: Gazeta mnie straszy. Puste półki w sklepach? 11.08.22, 18:00
              5.99 chyba
              • andaba Re: Gazeta mnie straszy. Puste półki w sklepach? 11.08.22, 18:04
                No, po tyle to jest w każdym sklepie, napisałam to kilka godzin temu.
                Liczyłam, że był gdzieś tańszy smile
    • berdebul Re: Gazeta mnie straszy. Puste półki w sklepach? 11.08.22, 10:21
      Taki dobrobyt, ze nie ma sensu pracować. suspicious
      Zrób zakwas. Nie będziesz zależna od drożdży.
      • purchawka2020 Re: Gazeta mnie straszy. Puste półki w sklepach? 11.08.22, 10:24
        Zdechnie, nie mogę piec tak często jak bym chciała.Już to przerabiałam.
        Zapasy suchych drożdży mam jeszcze z pierwszego lockdownu ( w kryzysie drożdżowym rzucili do GSu i kupiłam chyba 40 paczuszek)- są o pół roku przeterminowane ale jeszcze żyją.
        • 35wcieniu Re: Gazeta mnie straszy. Puste półki w sklepach? 11.08.22, 10:30
          Po czym się poznaje czy żyją?
          • purchawka2020 Re: Gazeta mnie straszy. Puste półki w sklepach? 11.08.22, 10:38
            Robię zaczyn i się okazuje.
        • swinka-morska Re: Gazeta mnie straszy. Puste półki w sklepach? 11.08.22, 11:14
          Zakwas można zamrozić
        • berdebul Re: Gazeta mnie straszy. Puste półki w sklepach? 11.08.22, 13:51
          W lodówce może stać kilka tygodni, wystarczy wyjąc, nakarmić jak się ogrzeje i piec chleb.
        • rozaliaolaboga Re: Gazeta mnie straszy. Puste półki w sklepach? 12.08.22, 08:43
          Kupiłaś 40 paczuszek drożdży? 😂To kup jeszcze paletę mleka uht i że dwa "metrowe" worki mąki, będziesz miała na zaś... A tak serio, to tacy ludzie jak ty powodują te braki.
    • gryzelda71 Re: Gazeta mnie straszy. Puste półki w sklepach? 11.08.22, 10:24
      Najpierw nastraszyć, potem podnieść ceny. Kupuj kupuj.
      • purchawka2020 Re: Gazeta mnie straszy. Puste półki w sklepach? 11.08.22, 10:24
        No to jak kupię to zaoszczędzę? Bo taniej nie będzie...
    • purchawka2020 Re: Gazeta mnie straszy. Puste półki w sklepach? 11.08.22, 10:26
      A sąsiadka sprzedała ( czy też ubiła) ostatnią krowę we wsi...była na mleko dla wnucząt i dla nas ale za dużo babina miała zachodu z kolczykami i papierologią do tej krowy.
      • turbinkamalinka Re: Gazeta mnie straszy. Puste półki w sklepach? 11.08.22, 10:37
        Ja ostatnio wybrałam się na spacer. Skręciłam w taką polną drogę. Nie widziałam co jest za zakrętem, bo rośnie sporo drzew. Wlazłam prawie w stado krów, ze 30 ich było, na szczęście oddzielone pastuchem, bo trochę pietra miałam, a one nie uwiązane. Od dziecka trochę obawiam się krów.
        • motyllica Re: Gazeta mnie straszy. Puste półki w sklepach? 11.08.22, 16:57
          O ja też się boje bo one tak spozierają na człowieka tak spod byka
          • turbinkamalinka Re: Gazeta mnie straszy. Puste półki w sklepach? 11.08.22, 17:15
            Jak byłam dzieciakiem, to mnie taki gościu nastraszył, jakie to one groźne są. I lekka obawa mi została. Przy czym nie jest to jakiś wielki strach i powiedzmy przez łąkę z krowami przejdę, ale niepokój jest smile
      • turbinkamalinka Re: Gazeta mnie straszy. Puste półki w sklepach? 11.08.22, 17:16
        Nie wiem ile zachodu jest z kolczykowaniem, ale u mnie jest kilka gospodarstw z pojedynczymi Mućkami
    • 35wcieniu Re: Gazeta mnie straszy. Puste półki w sklepach? 11.08.22, 10:29
      No tak od 2 lat mniej więcej ciągle ma czegoś nie być i ciągle jest...
      • purchawka2020 Re: Gazeta mnie straszy. Puste półki w sklepach? 11.08.22, 10:39
        Cukru nie ma a srajtaśma skandalicznie podrożała.
        • 35wcieniu Re: Gazeta mnie straszy. Puste półki w sklepach? 11.08.22, 11:12
          Wszystko skandalicznie podrożało. Cukier też jest, tylko że drogi.
        • sonnija70 Re: Gazeta mnie straszy. Puste półki w sklepach? 11.08.22, 11:14
          Papier bardzo podrozal, wiec wszystko papierowe idzie w gore. Zreszta, co nie idzie.
          • feniks_z_popiolu Re: Gazeta mnie straszy. Puste półki w sklepach? 11.08.22, 11:20
            Wszystko papierowe czyli zeszyty szkolne też?
            • kubek0802 Re: Gazeta mnie straszy. Puste półki w sklepach? 11.08.22, 11:25
              No mnie w konsternację ostatnio wprowadziła cena ryzy papieru 25 zł. Zatrzymałam się na kwocie 9-10zł. O zeszytach coś dziś w radio mówili że podrożały czy podrożeją.
            • marion.marion Re: Gazeta mnie straszy. Puste półki w sklepach? 11.08.22, 13:07
              Tak, zeszyty podrożały dość mocno od zeszłego roku. Kupowałam kilka dni temu i byłam mocno zaskoczona.
              • kk345 Re: Gazeta mnie straszy. Puste półki w sklepach? 11.08.22, 13:22
                Nie ma papieru to i wszystko papierowe podrożało. A papieru nie ma bo nie ma drewna.
      • mia_mia Re: Gazeta mnie straszy. Puste półki w sklepach? 11.08.22, 17:07
        Cukru nie ma, byłam na Kaszubach i odwiedziłam kilka lokalnych sklepików, cukru nie ma, w jednym Lewiatanie stał w szarych torebkach rozsypywany z jakiegoś wora pewnie, w Warszawie w promieniu kilku kilometrów gdzieś się znajdzie, choć widziałam już po 8,59, a tam jeden sklep, a następny za 15-20 km, więc można ze 100 km przejechać i nie kupić.
    • primula.alpicola Re: Gazeta mnie straszy. Puste półki w sklepach? 11.08.22, 13:27
      Hejooooo, hejoo hejoo, hejooooooo
      🤷‍♀️
    • skumbrie Re: Gazeta mnie straszy. Puste półki w sklepach? 11.08.22, 13:58
      >Jak myślicie - nabijanie paniki czy faktycznie - takie scenariusze są realne?

Dwa lata temu wszyscy mieli umrzeć bez ambrozji wink
    • dyzurny_troll_forum Re: Gazeta mnie straszy. Puste półki w sklepach? 11.08.22, 14:00
      purchawka2020 napisał(a):

> Jak myślicie - nabijanie paniki czy faktycznie - takie scenariusze są realne?

Biedronka, Szklarska Poręba, 6/08/22, stoisko z wodą. Dwa tygodnie temu przynajmniej był mały, lekko gazowany Polaris, teraz tylko smakowe, nie pijalne coś, bez gazu. Zamiast poprawy, jest jeszcze gorzej...

Jeżeli nie ma nawet wody, to spokojnie może nie być wszystkiego!
      • dramatika Re: Gazeta mnie straszy. Puste półki w sklepach? 11.08.22, 17:20
        dyzurny_troll_forum napisała:

> Biedronka,

W biedrze są okresowe braki wszystkiego od 1,5 roku. Zmienili system zamówień i się posypali. W lipcu akurat zabrakło cukru, połącz kropki.
        Mam nadzieję, że w końcu zbankrutują i zrobią wreszcie miejsce mniej dziadowskiej firmie.
    • langsam Re: Gazeta mnie straszy. Puste półki w sklepach? 11.08.22, 16:54
      Są realne z punktu widzenia producentów mleka.
    • gaskama Re: Gazeta mnie straszy. Puste półki w sklepach? 11.08.22, 16:56
      Aaaaa, to dłagego na TVPINFO pieją o naszej najsilniejszej w Europie i samowystarczalnej gospodarce rolnej!!!! No nie, PiS twierdzi, że inni będą nas błagać o żarcie. A wiadomo, że PiS zawsze mówi prawdę. Nie martw się!!!
    • no_name33 Re: Gazeta mnie straszy. Puste półki w sklepach? 11.08.22, 17:00
      Przez takienjak ty, nawet mleka nie kupie uncertain

Tak jak z cukrem byłouncertain

• panna.nasturcja Re: Gazeta mnie straszy. Puste półki w sklepach? 11.08.22, 17:03
        Z cukrem nie było tylko jest, u nas wciąż nie ma.
    • dramatika Re: Gazeta mnie straszy. Puste półki w sklepach? 11.08.22, 17:17
      > Jak myślicie - nabijanie paniki czy faktycznie - takie scenariusze są realne?
    • mia_mia Re: Gazeta mnie straszy. Puste półki w sklepach? 11.08.22, 17:35
      Mamy kumulację, czyli potężny kryzys gospodarczy w kraju, wojnę u sąsiadów i różne zawirowania nie tylko w Europie, ale i na świecie, różnych rzeczy nie będzie lub będą bardzo drogie.
      Problemy z energią są pewne i tu już można się pobawić w wyobrażenie sobie potencjalnych problemów, wiele wyjdzie dopiero w praniu.
      Jeśli będą problemy z gazem w przyszłym roku mamy problemy z żywnością, bo nie będzie nawozów.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka