Dodaj do ulubionych

Katastrofa ekologiczna na Odrze

11.08.22, 10:23
Pamiętacie biegunkę, której dostał PIS, gdy w Warszawie doszło do awarii Czajki? Tym razem mamy ciszę i spokój, choć zamiast 💩 Odrą płynie gruba chemia przemysłowa.

Straszne:
m.youtube.com/watch?v=VNt4eUAuVCU
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,28779113,katastrofa-ekologiczna-na-odrze-czajka-to-przy-tym-nic-gdzie.html#s=BoxMMtImg1
Obserwuj wątek
    • merces Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 10:29
      To zależy gdzie ta cisza. Na Dolnym Śląsku media trąbią o tym cały czas.
      • lauren6 Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 10:32
        Podobno była konferencja, na której stwierdzono, że kilka ryb zdechło. Na zdjęciach w necie nie wygląda to na kilka ryb.
        • merces Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 10:37
          Chyba nie do końca. gazetawroclawska.pl/wojewodzki-inspektorat-ochrony-srodowiska-podal-wyniki-badan-skazenia-odry-czy-stwierdzono-obecnosci-mezytylenu/ar/c8-16641101
          • hanusinamama Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 10:44
            Co nie do konca?? Zapewne ogladasz TVP...czy tam trąbią jak o awarii w czajce?? Mózg ci PIS wyprał wybielaczem?
            Najprwdopodobniej dostały sie wielkie ilości silnego utleniacza, katastrofa ekologiczna wielka...a w TVP jakby cisza. Przyczaili się i czekają, bo moze winowajca to ktoś ze swoich...
            • merces Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 10:56
              Jezu uspokój się, na tvp też mowią.
              www.tvp.info/61780818/odra-zatruta-katastrofa-ekologiczna-i-sniete-ryby-wios-ujawnia-wyniki-badan-rzeki
              • kicifura Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 11:03
                Nie, nie mówią. Piszą na portalu pomiędzy mało ważnymi newsami. W wiadomościach cisza, pewnie ciągle trwa research czy to przypadkiem nie wycieklo z wrogiego władzy samorządu. A może już po prostu wiedzą czyje to zanieczyszczenia i dlatego milczą?
                • merces Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 11:06
                  kicifura napisała:

> Nie, nie mówią. Piszą na portalu pomiędzy mało ważnymi newsami.
                  To jest pierwsza wiadomosc z Polski na tym portalu.
                  • hanusinamama Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 11:10
                    Ja mowie o TVP, które zapewne oglądasz. I to częsciej niż ja. U mnie od rana leci, specjalnie z tej okazji odpaliłam....
                    • merces Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 11:45
                      Nie mam aż takiej szajby, żeby od rana oglądać tvp info. Wczoraj mówili. Ale dobra, włączę za chwilę, sprawdzę czy coś teraz mówią.
                      • jednoraz0w0 Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 12:36
                        Ujmijmy to w ten sposób, ujadanie PiS na temat czajki dotarło do mnie do USA. A teraz jakoś nic.
                      • hanusinamama Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 13:23
                        Aha dzisiaj od rana nie oglądałaś ale wczoraj oglądałaś? Paradne
                      • iwles Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 13:40
                        merces napisała:

> Wczoraj mówili.

Ale wiesz, że na VOD można obejrzeć wczorajsze wiadomości i w wydaniu z godz. 19:30 nie ma ani jednej sekundy na ten temat?

• hanusinamama Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 14:36
                          Ja dzisiaj od 8 rano do 12 słuchałam (TV) mam za scianą nie w gabinecie ale drzwi otwarte. Z bólem serca i duszy się poświeciłam i leciało u mnie 4 godziny...nic null. O 12 oglądałam i czytałam paski ( i tu doszedł ból oczu) się pojawiło coś w paskach miedzy jakimiś innymi informacjami...
                • lauren6 Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 11:16
                  > pewnie ciągle trwa research czy to przypadkiem nie wycieklo z wrogiego władzy samorządu

www.tuolawa.pl/artykul/27691,szef-jack-polu-to-czysta-woda-drabinski-jezeli-to-zwykla-woda-ja-tego-pana-przeprosze
                  • kicifura Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 11:25
                    Czyli to drugie, wiedzą że swój chłop nabroił to co mają rozdmuchiwać
              • hanusinamama Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 11:08
                Nieeeeeeeee. Nie mówią. specjalnie od rana laci mi TVP. Nic nie mowią. Gdzies na pasku, jako 5-6 informacja poleciało przez chwilę.
                Przypominam, ze w sprawie czajki to były konferencje nad Wisłą. I tłum PISowców.
      • kicifura Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 10:38
        O Czajce trąbiły media ogólnopolskie, z TVP na czele
      • hanusinamama Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 10:41
        W PISie cisza!!! I w TVP cisza.
      • gaskama Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 13:46
        Weź nie pyerdol. Siedzę w domu i od godziny oglądam tvpinfo. Jest tylko o aferach w Niemczech, o wojnie na Ukrainie i o tym, jak Polacy pomagają Francji w gaszeniu pożarów.
      • karmello29 Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 14:10
        merces napisała:

> To zależy gdzie ta cisza. Na Dolnym Śląsku media trąbią o tym cały czas.

no to fakt.
        urodzilam sie we Wroclawiu i odkad pamietam Odra to byl syf ale takiego czegos nie bylo.
        chodze na spacery na Kozanów ( z Gądowa przez park Zachodni rzut kamieniem) i widze co sie odwala z ta rzeka.
        Ciekawe co dalej .

• droch Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 15:53
        To zależy gdzie ta cisza. Na Dolnym Śląsku media trąbią o tym cały czas.

I to nawet orlenowska Gazeta Wrocławska - widać jeszcze nie udało się znaleźć i wyeliminować z redakcji niemiecko-ekwadorskiej agentury...
        • daniela34 Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 16:02
          Patrz, a w Dzienniku Polskim już wyeliminowali i wywiad z rektorem UEK poleciaaaał, bo rektor mało entuzjastycznie mówił o Nowym Wale.
    • woman_in_love Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 10:33
      Oni nawet o tym nie wiedzą. Jaka znowu katastrofa?

• hanusinamama Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 11:27
        Prezes Wód Polskich stwierdził, ze tam pojedyncze rybki pozdychały.
    • borsuczyca.klusek Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 10:37
      Jak to dobrze, że mamy cały jeden, specjalnie wydzielony urząd zajmujący się tylko Wodami Polskimi 🙏
      Oh wait... 🙄
      • hanusinamama Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 10:43
        To sie powinno właśnie teraz skasowac. Widać jak działa. Ciotki, pociotki, bez wiedzy merytorycznej. Urząd stworzony tylko po to aby się "swoi" mogli nachapać.
    • nie_ma_niebieskich Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 11:07
      Koszmar...
      • hanusinamama Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 11:09
        Koszmar bo tam padają nie tylko ryby. Bobry, zaraz bedą czaple padać i inne zwierzeta. PIS sprawdza czy to nie fakenews, TVP milczy. Czekamy, który to z PISu wylał coś do Odry?
        • andaba Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 11:32
          Dziennikarze mają pole do popisu, zamiast zajmować się ząbkującymi niemowlętami.

Bo nie wiem, czy można liczyć na to, że będzie uczciwe śledztwo, jeżeli to zakład jakiegoś sympatyka lub
          przynajmniej jego powiat/gmina.
          • daniela34 Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 11:33
            andaba napisała:

> Bo nie wiem, czy można liczyć na to, że będzie uczciwe śledztwo, jeżeli to zakł
            > ad jakiegoś sympatyka lub
            > przynajmniej jego powiat/gmina.

Prokurator zapewne już ma wizję przeniesienia w 24 h na drugi koniec Polski. Wyciekło to wyciekło. Na uj drążyć?
            • martishia7 Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 13:26
              Suwalszczyzna jest piękna, o każdej porze rok, panie proroku...
          • kicifura Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 11:34
            Kto o tym rzetelnie napisze, tvp czy obajtek press?
          • hanusinamama Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 11:35
            Związki wędkarskie wysyłają już próbki do badań, bo nie werzą ze Ziobro nie pomoże jak bedzie trzeba koledze z partii
            • kicifura Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 11:39
              Zdrajcy ojczyzny!
            • berdebul Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 13:44
              Tych to od razu na Syberie, zdrajcy narodu tongue_out
    • swinki_trzy Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 11:10
      Twitter mówi o firmie papierniczej jack-pol z Oławy i jej prezesie mocno powiązanym z pisiorkami. To wiele wyjaśnia .
      • iwles Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 11:31

i jeszcze ta zgoda wydana przez swoich, czyli Wody Polskie.
        • livia.kalina Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 23:54
          Eugeniusz Daciuk to dyrektor Zarządu Zlewni w Zamościu podległej Wodom Polskim i teść Sasina.
      • hanusinamama Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 11:35
        Tam mieszkancy od dłuższego czasu trąbili, ze ta firma coś wypuszcza...firma nie wie co, coś leci. Wopdy Polskie wyraziły zgodę...runc opada
      • borsuczyca.klusek Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 11:43
        Hmm
        • lauren6 Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 12:02
          To już podobno ich kolejny ich profil na Googlach. Stary udało im się zamknąć wczoraj. Te 72 oceny są z dzisiaj.
          • hanusinamama Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 12:03
            Bo oni zanieczyszczają Odre od prawie 10 lat!!!
            • dyzurny_troll_forum Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 12.08.22, 01:18
              hanusinamama napisała:

> Bo oni zanieczyszczają Odre od prawie 10 lat!!!

Ale jak to od 10 lat!? 10 lat temu też PiS rządził i na to pozwalał?!
          • borsuczyca.klusek Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 12:04
            Tak przejrzałam, że wszystko z dzisiaj. Na goworku też mają niezłe opinie.
          • iwles Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 12:04

Jak na wyzerowany wczoraj licznik, to szybko im idzie big_grin

• lauren6 Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 12:13
              Zaraz się okaże, że prokuratura bardziej się zaangażuje w szukanie autora profilu "j*bany truciciel" oraz innych osób piszących negatywne opinie, zamiast szukać sprawcy zatrucia rzeki.
          • maslova Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 12:07
            Ale za to jaką ładną mają stronę internetową....
    • angazetka Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 11:16
      Weszłam na stronę TVP Info, wreszcie jest - nie żeby jako największy news, największy jest o czystkach z 1937 w ZSRR. Odra zaraz obok szkalowanka na Leszka Millera.
      • merces Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 11:41
        angazetka napisała:

> Weszłam na stronę TVP Info, wreszcie jest
        Gwoli prawdy było też wczoraj www.tvp.info/61763602/sniete-ryby-w-odrze-jest-komunikat-gios
        • hanusinamama Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 13:24
          Wow....od 2 tygodni jest problem. Szybko
      • lauren6 Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 12:03
        Nie, jako główny komunikat jest kompromitacja Tuska:
        www.tvp.info/61781108/przemyslaw-czarnek-odpowiada-donaldowi-tuskowi-to-kompromitacja🤣🤣🤣
        • lauren6 Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 14:13
          Bardzo fajny portal, jaka szkoda, że wcześniej na niego nie wchodziłam. Mają nawet osobny dział poświęcony Tuskowi:
          • daniela34 Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 14:23
            Tuskonjusy
            • hanusinamama Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 14:37
              Ej tam...tuskawinanjusy
          • hanusinamama Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 14:41
            Jebłam smile
          • ariathedevil Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 15:12
            To już wisi z 2 tygodnie, może dłużej, ale od 2 tyg. sprawdzam. Cały czas te same filmiki, widać odbiorca tvpinfo potrzebuje czasu żeby przyswoićwink
    • borsuczyca.klusek Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 11:32
      No dobrze, ale Odra jest rzeką graniczną. Czy Niemcy się jakoś do tego odnieśli? Zrobili własne badania?
      • borsuczyca.klusek Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 11:40
        Ok znalazłam sobie.

Ciekawa sprawa z tym zbiornikiem retencyjnym:

natemat.pl/430684,kto-winny-katastrofy-na-odrze-niemcy-oburzeni-na-polske-i-wskazuja-trop
      • kicifura Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 11:40
        Zrobili, ale wiadomo to Niemcy więc się będą mścić za reparacje.
      • iwles Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 11:41

Ale do granicy do kilkaset kilometrów jeszcze, skażenie może nie dopłynąć.
        • annaboleyn Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 11:58
          Są pierwsze reakcje:
          • martishia7 Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 13:28
            Co to ja się dopiero dowiaduje, że admin Tygodnika NIE ma swoje Insta!
            • annaboleyn Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 13:41
              Świeżo zrobił na swoje nazwisko. Uwielbiam typa smile
              • martishia7 Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 13:42
                Już poszłam followować big_grin
                • hanusinamama Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 14:43
                  Ja sobie aż Insta załozyłam. Za duzo mnie omija.
      • snakelilith Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 12:00
        borsuczyca.klusek napisała:

> No dobrze, ale Odra jest rzeką graniczną. Czy Niemcy się jakoś do tego odnieśli
        > ? Zrobili własne badania?
        >

Jak podaje RBB (lokalna rozgłośnia pierwszej niemieckiej telewizji) próby po niemieckiej stronie pobrane zostały już we wtorek. Na razie nie ma opublikowanych wyników. Wydano ostrzeżenia dla wielu gmin dotyczące łowienia ryb, kąpieli, przebywanie nad Odrą oraz używania wody do pojenia zwierząt. Sprawą zajmuje się Urząd do Spraw Środowiska. Przyczyna jest na razie oficjalnie nieznana. Powiązanie ze zgłoszonym wyciekiem z 28 lipca chemicznnych substancji (mezytylen) po polskiej stronie jest badane, ale zdaniem Instytutu Ekologii Wodnej w Berlinie, to powinno już dawno przepłynąć, więc to musi być raczej coś innego.

• angazetka Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 12:02
        Odra jest rzeką graniczną, ale nie w Oławie, stąd to g... płynie.
    • babsee Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 11:42
      Powiem Wam, że wyglada to straszne.....setki śnietych ryb leżały na brzegu Odry, część ryb jeszcze w agonii, smrod niewiarygodny, fosa miejska to samo- same śnete ryby, giganty, sumy po 100 kg!!!
      Widok tych ryb....coś strasznego.Ktoś rozjebal nam rzekę w drobny mak. A tyle było starań...dziesiątki aktywistów, zwykłych ludzi, ktorzy byli zaangażowani w zarybianie Odry.Od 12 czy 15 lat trwa wielkie oczyszczanie Odry i zarybianie, sa sadzone spacjalne glony, żeby one miały dobre parametry w wodzie.I poszło w pizdu....
      osobiście bym tego debila zlinczowała.
      I absolutnie jestem pewna,że ONI już wiedzą. Bo we Wrocku huczy od ponad tygodnia a do wczoraj nie było żadnego oficjalnego komunikatu na stronach Wód Polskich!!!!!
      matulu...jak ja ich nienawidze.....
      • hanusinamama Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 11:47
        Oczywiscie ze wiedzą, trwa sprzatanie dowodów.
      • nuclearwinter Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 12:01
        Straszne, płakać się chce i z żalu i z bezsilnej złościuncertain
      • 1matka-polka Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 12:52
        Tyle lat pracy psu w dupe, pisowscy pseudo patrioci jebani.
    • kloi0505 Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 11:44
      Katastrofa ekologiczna, ale dla niektórych najważniejsze, że PiS coś tam kiedyś zrobił jak była Czajka (konferencje zwoływał), a teraz nic nie mówi bo cośtam. Katastrofa z warszawskim szambem była dwa razy, bo prezydent W-wy i jego świta pierwszą awarię zignorowali i dlatego ludzie się wściekli. Społeczeństwo tak samo martwiły wasze odchody roznoszone po całej Polsce jak i chemia w rzece. No chyba, że ktoś jest ekologicznym prymitywem to ma wszystko gdzieś.
      • hanusinamama Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 11:46
        Jeszcze raz bo ci nie wyszło. Nie wiem czy masz płącone za post, bo jeżeli za jakość to nic nie zarobisz. Postaraj się.
      • kicifura Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 11:48
        O, jest i przydupas prezesa.
      • 71tosia Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 11:56
        No fakt ze gowno pływające w rzecze to nic przyjemnego jednak hektolitry silnych utleniaczy to nieco inny wymiar katastrofy, i myśle ze ty bardzo dobrze o tym wiesz, i ci odpowiadają za propagandę w PiS-ie, dlatego próbują sprawę przemilczeć lub umniejszać porównując z czajka by spoleczenstwa „nie zdenerwować”
      • iwles Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 12:49

Ojeeeeej, jak żyli Warszawiacy w czasach przedczajkowych, no JAK !?
      • berdebul Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 13:48
        Nie ta skala pisi chooyku
      • li_lah Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 18:13
        Problem w tym że natura radzi sobie z gównem sama, nie radzi sobie jednak z toksyczna chemią. I to jest tak subtelną różnica.
      • agatazieba Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 18:24
        Jednakowoż Czajkę zaprojektowano za LK? Żenujące były te zmasowane ataki na Trzaskowskiego, podczas gdy odpowiadał za te sprawę w podobny sposób (choć nie wiadomo w jakim stopniu) ci Kaczyński.
        Umyka ci najważniejsze, szambo w tym rzece, coś okropnego, ale jednak nieporównywalnego z obecną katastrofą.
    • hanusinamama Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 11:45
      Na grupie FB Zatruda odra - jest filmik jak 31 marca mieszańcy Oławy przynieśli na obrady rady miasta ściek, który firma Jack-Pol od dłuższego czasu odprowadza do Odry. To była w marcu, wczesniej były pisma, zgłoszenia...wszystko olewane bo prezes Jack-Polu ma silne powiązania w PISie.
    • 71tosia Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 11:48
      Idę o zakład ze najtęższe umysły w PiS-ie już pracuja jak zwalić winę na Czechów lub Niemców i połączyć to z Tuskiem i unia. Jak tylko znajda to będzie to news na pierwsze strony w PiS gazetach i TVP, drążonych tygodniami
      • hanusinamama Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 11:57
        Chyba 3 dni temu któryś z PISowych przydupsaów napisał, ze to pewnie Niemcy...dopiero jak mu pokazano mapę Polski i jak Odra płynie to odpuścił...
        • iwles Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 12:50
          hanusinamama napisała:

> ..dopiero jak mu pokazano mapę Polski i jak Odra płynie to odpuścił...

Ja pierdzielę, serio ???

• maslova Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 12:13
        Na forach już Czesi są obwiniani.

• 71tosia Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 12:22
          Mszczą się za turow? Ciekawe czy taka będzie tez sugestia u Kurskiego dzis?
        • lauren6 Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 13:24
          Czesi aktualnie jeżdżą po tanią benzynę i na zakupy do Polski, więc może nie mają czasu zatruwać nam rzek.
          Obstawiam jednak Niemców i Tuska.
          • maslova Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 13:54
            Całkiem możliwe, że po prostu Tusk nasikał do Odry.
            • daniela34 Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 13:56
              To był proniemiecki odwet ryżego Tuska za patriotyczną akcję polskiego dziecka, które nasikało na mur w Malborku
              • daniela34 Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 13:57
                I jeszcze zapomniany link

forum.gazeta.pl/forum/w,567,173946746,173946746,Dzisiaj_w_Malborku_dziecko_oszczalo_mur_.html
              • hanusinamama Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 14:45
                Tak, to musi byc to
            • nie_ma_niebieskich Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 17:47
              🤣
    • hanusinamama Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 11:56
      Tu jest filmik pokazujący, ze problem w Oławie jest od dawna, długie ale warto posłuchać do końca
      www.facebook.com/274323345951044/videos/766848204637442/?__so__=channel_tab&__rv__=all_videos_card
      • hanusinamama Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 11:59
        Juz w 2014 zaczeły się problemy. 8 lat !!!
        • 71tosia Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 12:10
          No to masz punkt zaczepienia dla propagandzistów PiS - 2014 rok znaczy wina Tuska
      • lauren6 Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 12:04
        Zgadza się. Ludzie piszą, że problemy są od lat i od lat wiadomo o jaką firmę chodzi. Władze przymykały oko i mamy katastrofę.
    • 1matka-polka Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 12:39
      Pamiętamy. PISiaki oszuści i manipulanci jebani.
    • leosia-wspaniala Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 12:59
      Arwena się bardzo kupą w Wiśle przejmowała, szkoda, że w tym wątku jej brak sad Może by nam wyjaśniła opieszałość ziobrowej prokuratury.
      • annaboleyn Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 13:10
        Arwena jest zajęta. Tłumaczy w wątku obok,, dlaczego nauczyciele są sami sobie winni i dlaczego mylimy się, twierdząc, że PiS zaoralo edukację. Sporo energii zabiera jej również unikanie odpowiedzi na niewygodne pytania, więc łaskawie się od niej odpiórkuj, nie rozerwie się!
        • iwles Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 13:22
          annaboleyn napisała:

> Arwena, nie rozerwie się!

bo ona i ładna, i mądra, jak ta żaba tongue_out
        • daniela34 Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 13:51
          Ale trzeba jednak docenić, że Arwena ma przekaz zgodny z linią propaga...To znaczy programową. W tych czasach, kiedy nawet profesjonalistom z radia zdarzają się wpadki

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,28778804,wyciekl-dzienny-raport-z-radia-gdansk-tekst-poprawiono-bo.amp
          • iwles Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 14:01

big_grinbig_grinbig_grin
          • hanusinamama Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 14:47
            Ja nie wiem...moze redaktor ma tez dośc i zrobił/zrobiła to specjalnie (tzn wrzuciła na FB)
    • gaskama Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 13:09
      Okropne. Ale wiesz, gdzie to suweren ma? Leży to odłogiem tuż obok rozpiep..ej konstytucji, rozwalonego systemu edukacji, rozłożonego na łopatki systemu sądowniczego itp.
      Grunt, że wstaliśmy z kolan, wszyscy nam zazdroszczą ...
      • abecadlowa1 Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 14:03
        Może z perspektywy Warszawy to odległy problem. Zapewniam Cię, że w miastach i miasteczkach położonych nad Odrą to od kilku dni jedyny temat. Nasza rzeka umiera, samorządowcy szukają rozwiązań, mieszkańcy organizują odławianie padłych ryb. Znów akcja oddolna i całkowita nieudolność rządu.
        • hanusinamama Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 14:48
          To dopływa do Szczecina. Ludzie odwołują wakacje w agroturystykach nad Odrą...
          • abecadlowa1 Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 16:24
            hanusinamama napisała:

> To dopływa do Szczecina. Ludzie odwołują wakacje w agroturystykach nad Odrą...
            >

Za chwilę zniszczone będzie ujście Warty i największy rezerwat ptaków w Europie, i życie ludzi, którzy utrzymywali się dzięki rzece.
            Wolontariusze narażają zdrowie żeby pomóc oczyścić rzekę z martwych ryb.
        • gaskama Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 14:54
          Bo to jest ogromny problem. W Warszawie poziom Wisły w niektórych miejscach nie przekracza 30 cm!!! Mamy najmniejsze zasoby wody pitnej w Europie.
          I nadal twierdzę, że suweren ma to w doopie. Zauważ, że tereny, przez które płynie Odra nie są zbytnio pro PiS. Gdyby ten problem pojawił się na Bugu, to lokalna ludność mialaby to w piździe.
          • droch Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 15:54
            I nadal twierdzę, że suweren ma to w doopie.

Tia, zwłaszcza rolnicy.
    • mid.week Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 13:19
      Wody Polskie to urząd-koszmar do współpracy. Od kiedy miewam przyjemność się z nimi kontaktować to mam podejrzenie że to taki rządowy ZPH dla co mniej bystrych pociotków
      • hanusinamama Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 13:26
        BO to jest jak piszesz. Jest taki kanał na Youtube, "Wolne rzeki", prowadzi hydrolog. Od poczatku swojego kanału ukazuje jak Wody Polskie szkodzą...wodom polskim. Jak niekompetentni ludzie tam siedzą.
      • simply_z Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 13:57
        tak, podobno winowajca jest firma jackpol, pociotki powiazane z Pis-em. JP
    • mava1 Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 15:09
      wyłowione tony śnietych ryb, także zatrutych zwierząt wodnych np. bobrów, zagrożenie dla ptaków, które tam żerują np. bielików i, w perspektywnie, kilkuletnie, a jak mówi mój mąż wędkarz, kilkunastoletnie odradzanie środowiska rzeki.
      Ktoś, kto to zrobił, powinien skończyc w pierdlu.
      Oraz odpowiedzialni w wodach polskich, bo o sprawie wiadomo było już od końca lipca - nic nie zrobili. A mogli, żeby powstrzymac degradację środowiska.
      No ale to nieudacznicy z pisu rządzą...
      Mam nadzieję, że niemcy się, hmmm...zdenerwują
      • sumire Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 15:41
        Już się zdenerwowali, oczekują, że Polska weźmie na siebie oczyszczanie rzeki po niemieckiej stronie. I grożą pozwem.

A naszych forumowych wojowniczek z Czajką w wątku nadal jak na lekarstwo, ojej.
        • daniela34 Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 15:44
          Daj spokój, zarobione są tłumaczeniem dlaczego praca w szkole jest super dla kobiety, wystarczy tylko mieć bogatego męża. To się nie da tak wszędzie być.
          • iwoniaw Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 12.08.22, 12:58
            daniela34 napisała:

> Daj spokój, zarobione są tłumaczeniem dlaczego praca w szkole jest super dla ko
            > biety, wystarczy tylko mieć bogatego męża. To się nie da tak wszędzie być.

Poza tym _one_ przecież się w Odrze nie kąpały ani nie planowały tam nawet jechać, więc jaki to problem? <sarkazm>
    • szafireczek Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 15:49
      Żal. Dramat i oby nie skończyło się to jeszcze czymś większym...wszak lubimy rybki...nie takie biznesy kręcono w tym kraju...
      Aha, adekwatnymi terminami nie są nieudacznictwo, czy opieszałość - ta Odra pachnie, oprócz chemikaliów, prawdopodobnie także korupcją...Gdzie są służby?!
    • daniela34 Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 16:36
      Jest konferencja wiceministra nad rzeką. Polecam, bo jest to kabaret. Dzięki zaangażowaniu służb udało się Wodom Polskim zaangażować służby i...pobrać próbki.
      • daniela34 Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 16:38
        I mamy wspomnienie Czajki. Badabum!
        I Gdańsk I pani prezydent Dulkiewicz. I Trzaskowski z Dulkiewicz prosili o nienakladanie kar. I to wina Dulkiewicz I Trzaskowskiego, że się samorządy rozzuchwalily
        • 1matka-polka Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 16:39
          Skurwysyny pisowskie🤮
        • daniela34 Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 16:40
          Tak że jakbyście chciały wiedzieć czyja to wina to już wiecie: Dukliewicz I Trzaskiwskiego.
          Zaczynam się zastanawiać czy wiceminister jest aby zdrowy.
          • daniela34 Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 16:42
            Aha, ludność jednak nie daje sobie wmawiać bzdur. Ktoś tam na miejscu słusznie zauważył, że ławica martwych ryb nie płynie od 2 lat.
            • abecadlowa1 Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 16:47
              Bo to jest komunikat dla wyborców pis. Nad Odrą wyborcy pis stanowią mniejszość.
              • daniela34 Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 16:49
                Uczestnik konferencji słusznie zauwazyl, że jak były wybory to można było wysłać smsy, a teraz jakoś alertów nie było.
                • daniela34 Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 16:52
                  I badabum: pan z Wód Polskich znowu o Czajce.
                  A prokuratura jeśli chcecie wiedzieć to już od tygodnia pracuje w pocie czoła.
                  I znowu wiceminster o samorządach z PO.
                  • lauren6 Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 17:30
                    Jeśli chodzio Wody Polskie https://pbs.twimg.com/media/FZ4gPpkWQAEdPFp?format=png&name=small
                    • berdebul Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 20:16
                      Czego się spodziewasz po krewnych i znajomych.
                      • daniela34 Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 20:22
                        Bardzo dobre podsumowanie dzisiaj uslyszalam: politykę ciepłej wody w kranie zaatąpila polityka śniętej ryby w rzece.
                    • mysiaapysia Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 23:58
                      Poczytajcie opinie np. na GoWork sprzed sierpnia o tej firmie. Mam nadzieję, że byli pracownicy chętnie podzielą się informacjami o skażeniu rzeki.
          • aadrianka Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 12.08.22, 10:02
            Yyy... Trzaskowskiego to jeszcze rozumiem, bo stolica, więc na pewno coś nabruzdzil, ale co ma wg przekazu partyjnego Dulkiewicz i Gdańsk do Odry?
            • 71tosia Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 12.08.22, 10:24
              Tak myśle ze i Wisła i Odra do Bałtyku spływają a czasami z Bałtyku do rzeki jest tzw cofka, trochę dziwne ze aż do Olawy ale w propagandzie PiS do będzie do wytłumaczenia smile
        • lauren6 Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 16:41
          Trzaskowski pyskuje
          tvn24.pl/tvnwarszawa/najnowsze/warszawa-rafal-trzaskowski-o-podwyzce-ceny-energii-stolica-zaplaci-w-2023-roku-o-pol-miliarda-zlotych-wiecej-6065170

To trzeba go usadzić.
        • jednoraz0w0 Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 12.08.22, 12:49
          To, że TVP nic nie powie, to było wiadomo. To, że pisy będą ro zwalać na Trzaskowskiego czy Tuska, to tez wiadomo. Ale to, ze opozycja nie robi wszystkiego, żeby pokazać ludziom czerpiącym wiedzę z rządowych mediów, co się dzieje gdy ta banda jest u sterów, to….. a, to tez było wiadomo.
          • iwles Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 12.08.22, 12:52

Tzn co?
            Ma chodzić po domach i przełączać telewizory na inny program?
            • jednoraz0w0 Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 12.08.22, 13:24
              Nie, niekoniecznie. Mogliby zatrudnić jakąś agencję która zna inne sposoby niż przełączanie telewizorów. Pierwszy z brzegu sposób - social media, które można targetowac do określonych osób.
    • lauren6 Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 21:16
      Nasz rząd chwali się pobraniem próbek do badań. Tymczasem Niemcy już próbki przebadali.

www.rbb24.de/studiofrankfurt/panorama/2022/08/oder-fischsterben-quecksilber-nachgewiesen-polen.html

"Według informacji rbb pracownicy laboratorium państwowego stwierdzili wysoki poziom rtęci w próbkach wody. Wartości powinny być tak wysokie, aby nie można było wyświetlić wyniku testu i trzeba go powtórzyć."

(Tłumaczenie google)
      • snakelilith Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 21:37
        lauren6 napisała:

> "Według informacji rbb pracownicy laboratorium państwowego stwierdzili wysoki p
        > oziom rtęci w próbkach wody. Wartości powinny być tak wysokie, aby nie można by
        > ło wyświetlić wyniku testu i trzeba go powtórzyć."
        >
        > (Tłumaczenie google)

Skoryguję. Wartości były tak wysokie, że wyników testu nie można jednoznacznie przedstawić, testy muszą zostać powtórzone. Na chłopski - wartości wywaliły skalę testu i trzeba użyć innego, bardziej czułego.
        Oprócz tego, brandenburskie ministerium mówi o jeszcze jednej nieznanej do tej pory toksycznej substancji w wodzie. Pewnie identyfikacja potrzebuje jeszcze czasu. Z tekstu wynika też, że przyczyną umierania ryb są przemysłowe zanieczyszczenia, czy jednoznacznie rtęć, czy coś innego, nie da się jeszcze powiedzieć.

• hanusinamama Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 23:10
          Nie. Nie bardziej czułego. Jak jest bardzo niskie stęzenie bierzemy bardziej czułe "urządzenie" lub metodę pomiarową.
          Tutaj steżenie było za duże, poza górną skalą aparatury. W takim przypadku próbę się rozcieńcza, bada i odpowiednio przelicza.
          Ja bym się nie zdziwiła jak by tam były związki które wylewa od 2014 jack-Pol w Oławie plus coś nowego, ktoś się dołączył i dolał od siebie.
          • snakelilith Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 11.08.22, 23:16
            hanusinamama napisała:

> Nie. Nie bardziej czułego. Jak jest bardzo niskie stęzenie bierzemy bardziej cz
            > ułe "urządzenie" lub metodę pomiarową.

OJP. Tak, masz rację, to jest bardzo, bardzo ważna informacja. Bez niej zrozumienie problemu wywalenia skali byłoby niemożliwe.

• mysiaapysia Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 12.08.22, 00:04
        Jest chyba gorzej. Na tej stronie inspektorat twierdzi, że badali stan wody. Czyli geniusze nie wykryli rtęci...
        www.wroclaw.pios.gov.pl/informacja-dotyczaca-sprawy-sniecia-ryb-w-rzece-odrze/
        • lauren6 Re: Katastrofa ekologiczna na Odrze 12.08.22, 09:44
          Albo mieli nie wykryć.

Ta sprawa byłaby na 100% zamieciona pod dywan, gdyby nie to, że wmieszali się Niemcy i porobili własne badania.