Dodaj do ulubionych

Wlosing - suche wlosy

11.08.22, 11:37
Mam nowego fryzjera. Nie jest drogi i świetnie tnie, więc wytrzymam to, że ciągle na mnie krzyczy. Używam wg niego niewłaściwych produktów do włosów, ale nie mówi, jakie są te właściwe, bo "nie zna produktów drogeryjnych", jednocześnie nie mówi, gdzie można kupić odżywkę, którą stosuje w swoim salonie.

No to co jest dobre na bardzo przesuszone włosy? Jak kupiłam jakiś produkt do wysokoporowatych, to miałam straszne siano na głowie. Wg testu szklanki są niskoporowate. Proste, grube, niepodatne, same się lekko falują, jeśli chcą (rzadko chcą), miewają rozdwojone końcówki i się okropnie plączą powyzej pewnej długości.
Obserwuj wątek
    • zwierzakowa13 Re: Wlosing - suche wlosy 11.08.22, 11:55
      Zrob sobie zdjęcie odzywki którą ma w salonie, na 99 % znajdziesz ją w jakims sklepie internetowym.
    • extereso Re: Wlosing - suche wlosy 11.08.22, 12:18
      Ja polecam Helen steward pomarańczowy kolor
    • snakelilith Re: Wlosing - suche wlosy 11.08.22, 12:21
      Nie jest powiedziane, że ta salonowa odżywka jest dla ciebie dobra. Większość z nich to dziadostwo napakowane silikonami, bo efekt ma być natychmiastowy, a klientka zachwycona. Długoterminowo włosom to nie pomaga.
      Jak masz włosy przesuszone, to spróbuj po prostu olejowania. Jak nie lubisz spania z spyrką na głowie, to wystarczą nawet 1-2 godziny przed myciem i tylko na suche długości. Potem zemulgować odżywką i umyć szamponen bez SLS.
      Do tego odżywka bez spłukiwana, ale nie obciążacja. Rossman ma teraz na przykład bardzo fajną serię dla włosów kręconych. To seria Alterra Curly Waves, bez alkoholu, więc dobra dla każdego słuchego włosa. W komplecie jest szampon, odżywka do spłukiwania i krem odżywka leave in. Jestem przy moich suchych, falujących, codziennie mytych włosach z tej odżywki leave in bardzo zadowolona. Odżywki do spłukiwania przy gęstych włosach, zniszczonych/wysusznych tylko od pewnej długości mogą się nie sprawdzić, bo na górze niepotrzebnie tłuszczą, a na dole produkt się wypłukuje. Ten leave in nakładasz w małej ilości tylko tam gdzie trzeba i zostawiasz.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka