Dodaj do ulubionych

Mnóstwo pytań mam do Was.

11.08.22, 14:00
1. Co postawić w kredensie? Chodzi mi oczywiście o te otwarte przestrzenie, w tych zamkniętych to ja już wiem co będziewink Zdjęcie niżej.
2. Dostałam ogórki gruntowe ale ciut za duże na robienie kiszonych, macie jakiś fajny przepis na sałatkę do słoików? Jest tego sporo w necie ale wolę coś sprawdzonego. A jak będzie ładne to w pięknych słoikach w kredensie ustawiewink
3. Dlaczego Magdalena ukrywa swoje kożuchy?
4. Co ładnego/pachnącego/użytkowego kupiłyście sobie ostatnio?
Rower z wielką torbą zakupów mi się dziś wywalił na ulicy i pomidorki koktajlowe powędrowały w cztery świata strony.
Obserwuj wątek
    • ursydia Re: Mnóstwo pytań mam do Was. 11.08.22, 14:03
      Matko święta na tym zdjęciu wygląda jak karbowany. Otóż nie jest. To forum tak przeformatowalo.
      • asia.sthm Re: Mnóstwo pytań mam do Was. 11.08.22, 14:12
        Zrob jeszcze jedno zdjecie jakiegos kawalka z bliska, bo faktycznie jak pokarbowany wyglada. U nas to sie nazywa " szczescie stolarza" czyli takiego co dwa lata strugal z zamilowaniem.

W otwarte wstawiasz duze sztuki pojedynczo najlepiej.
        • ursydia Re: Mnóstwo pytań mam do Was. 11.08.22, 14:17
          Może takie.
          Brudne szyby ale dopiero przyjechał.
          • ursydia Re: Mnóstwo pytań mam do Was. 11.08.22, 14:18
            Nieeeeeee no!!!!!!
            Co tam strona robi ze zdjęciami????
            • ursydia Re: Mnóstwo pytań mam do Was. 11.08.22, 14:48
              www.storylandelijkwonen.nl/alle-producten/vergrijsde-teak-grutterskast-200-cm/
              Kolor się lekko rozni
          • ichi51e Re: Mnóstwo pytań mam do Was. 11.08.22, 14:52
            fajny podobają mi się te szklane gabloty na dole.
            A odnośnie pytania to w sunie zależy co masz i gdzie to stoi. Jak w kuchni to serwisy i kryształy jak w salonie to skarby i książki
          • asia.sthm Re: Mnóstwo pytań mam do Was. 11.08.22, 19:28
            > Brudne szyby ale dopiero przyjechał.

Bardzo chcialam, zeby to tak wygladalo, to pokarbowanie bylo pfrzerazajace big_grin
            To jest swietny rustik mebel. Zagospodaruj go jak chcesz, co bys nie zrobila to nie popsujesz. Zawsze mozesz pare razy poprzestawiac, pozmieniac ...bedzie zabawa.
            No i smialo mozesz mieszac ksiazki z ozdobami i serwisem, pod warunkiem ze wszystko ladne i ukochane.
            Nie znalazlam lepszego zdjecia, ale tu przyklad calkiem fajnego wymieszania zawartosci czyli nie bojmy sie mieszac. big_grin
            https://files.elledecoration.se/uploads/sites/27/2010/08/IMG_4238.jpg
            • ursydia Re: Mnóstwo pytań mam do Was. 11.08.22, 21:46
              Właśnie coś takiego chce zrobić!.
    • 35wcieniu Re: Mnóstwo pytań mam do Was. 11.08.22, 14:05
      No... Ustaw co masz. Ładnego najlepiej. Porcelanę? Szkło? Książki?
      Chyba że planujesz specjalnie coś kupić żeby postawić ale to nie pomogę bo nie ogarniam.
      • ursydia Re: Mnóstwo pytań mam do Was. 11.08.22, 14:09
        Czego nie ogarniasz? Kredensu?
        To daj przepis na ogórki
        • kurt.wallander Re: Mnóstwo pytań mam do Was. 11.08.22, 14:56
          Ja też nie ogarniam kupowania mebla służącego do przechowywania rzeczy, gdy nie ma się w nim czego przechowywać.
          • ichi51e Re: Mnóstwo pytań mam do Was. 11.08.22, 14:59
            10/10
          • ursydia Re: Mnóstwo pytań mam do Was. 11.08.22, 15:11
            Tak jak napisałam wyżej. Mam co w nich przechowywać. Pytam o otwartą przestrzeń czyli ile, trzy półeczki? Sio marudy.
    • daniela34 Re: Mnóstwo pytań mam do Was. 11.08.22, 14:06
      Kredens piękny. Ja bym tam postawiła jakąś ładną porcelanę, tylko nie elementy serwisu a raczej jakieś patery, wazony itd.

Kupiłam sobie ostatnio dwie kiecki i wrzosy. Wrzosy wrzucałam. Nic więcej.

• ursydia Re: Mnóstwo pytań mam do Was. 11.08.22, 14:10
        Daniela jestem oburzon.
        Myślałam, że ty pierwsza wrzucisz przepis na ogórkiwink
        • daniela34 Re: Mnóstwo pytań mam do Was. 11.08.22, 14:13
          Kiedy ja nie robię sałatek, bo uprawiam handel wymienny z przyjaciółką. Ja jej daję dżemy, ona mi daje sałatki. Przepyszne. Wraca w poniedziałek i bez problemu wyciągnę od niej przepis, ale Twoje ogórki to raczej nie wytrzymają do wtorku.
    • magdallenac Re: Mnóstwo pytań mam do Was. 11.08.22, 14:08
      1. Nie wiem
      2. Nie wiem
      3. Bo prokrastynuje, ma okropny jet lag, watę w mózgu i nie może się od dwóch dni ogarnąć, może dzisiaj się uda.
      4. Niszowe perfumy.
      • bywalec.hoteli Re: Mnóstwo pytań mam do Was. 11.08.22, 14:18
        W Minnesocie już idzie zima, że kożuch potrzebny?
      • primula.alpicola Re: Mnóstwo pytań mam do Was. 11.08.22, 15:17
        magdallenac napisała:

> 3. Bo prokrastynuje, ma okropny jet lag, watę w mózgu i nie może się od dwóch d
        > ni ogarnąć, może dzisiaj się uda.

Heh, zgadłambig_grin
    • iberka Re: Mnóstwo pytań mam do Was. 11.08.22, 14:10
      Kredens piękny, ale gryzie się z podłogą uncertain. Sam mebel przypomi mi włoskie, francuskie sklepiki że smakołykami (zwłaszcza te zaokrąglone gablotki). Ustawiłabym szkło.

Qrcze, nic sobie nie kupiłam od dawna...hmmm....chyba, że policzymy puf na korytarz, dywan z jury i takowe koszyki, ach...i pax'a ikeowego 😂.

Rower stoi nieruszony w tym sezonie, dramatycznie brak mi ogarnięcia żeby go ruszyć.
      • ursydia Re: Mnóstwo pytań mam do Was. 11.08.22, 14:12
        Nie gryzie, przysięgam, jakies dziwne rzeczy się z tym obrazem stały.
      • kk345 Re: Mnóstwo pytań mam do Was. 11.08.22, 16:50
        Ten dywan z jury mnie zaintrygował 😂
      • mid.week Re: Mnóstwo pytań mam do Was. 11.08.22, 16:54
        Z którego okresu jury? Bliżej triasu czy kredy?
    • iwles Re: Mnóstwo pytań mam do Was. 11.08.22, 14:14

U góry - to tam, co chcesz - porcelana, czy inne szkło ozdobne.

A poniżej (do tych przeszklonych dwóch części), to ja bym bardzo chętnie umieściła sloiki z przetworami od Danieli wink, bo ładnie byłoby widać wieczka od góry, a ona ma zawsze pięknie opakowane zakrętki cudownymi serwetkami, zrobionymi przez jej Mamę smile
      • daniela34 Re: Mnóstwo pytań mam do Was. 11.08.22, 14:20
        Dzięki, iwles 😃 mama właśnie dostała zadanie- ma obrobić serwetki na najnowszy dżem z malin z wiśniami.
        • iwles Re: Mnóstwo pytań mam do Was. 11.08.22, 14:23

Ursyyydia
          przychodź tu szybko !
          Może zdążysz złożyć zamówienie big_grin
          • ursydia Re: Mnóstwo pytań mam do Was. 11.08.22, 14:26
            O. Właśnie przechodziłam!
    • andace Re: Mnóstwo pytań mam do Was. 11.08.22, 14:35
      1. Coś czego nie będzie trzeba często przecierać z kurzu 😉
      2 i 3 nie wiem 😔
      4. Wannę i kuchenkę - nie pachną ale mam nadzieje że będą użytkowe
      • ursydia Re: Mnóstwo pytań mam do Was. 11.08.22, 14:47
        Pokaż wannę!!
        • majenkir Re: Mnóstwo pytań mam do Was. 11.08.22, 15:19
          I kuchenkę!
          • andace Re: Mnóstwo pytań mam do Was. 11.08.22, 16:01
            Kuchenka: 90 cm indukcja. Chciałam 2 piekarniki ale sprzedawca namówił mnie na wersje pojedynczą.
            A wanna niby wolnostojąca ale przylegająca z jednej strony do ściany, uznałam że sprzątanie za wanną całkowicie wolnostojącą byłoby za dużą akrobatyką, zwłaszcza że nie będzie stała na środku łazienki (zdjęcie wanny z netu, musi jeszcze dojechać do NL).
            • jednoraz0w0 Re: Mnóstwo pytań mam do Was. 11.08.22, 17:08
              Jakich argumentów użył sprzedawca? Bo ja sobie ostrzę zęby na taka z dwoma.
              • andace Re: Mnóstwo pytań mam do Was. 11.08.22, 19:32
                Importer tych kuchenek to mała rodzinna firma i „sprzedawca” jest gotującym foodie, który ma dokładnie ten model.
                Kupiłam kuchenkę o szerokości 90 cm i jest też w wersji na 2 piekarniki czyli 60 cm i 30 cm. W Praktyce to ok 50 cm i niecałe 25 cm szerokości piekarniki wiec czyli jeden standardowy i jeden wąski. W tym wąskim jest też możliwość montażu rożna.
                I ten wąski jest na tyle wąski że w zasadzie nie ma do czego go użyć (testowaliśmy różne naczynia) idea jest taka że piekę na 2 lub w tym drugim wstawiam coś do rozmrożenia czy żeby doszło jak piekę w głównym, ale ze względu na szerokość mało co się w nim mieści a kurczaka z rożna to robię może 2 razy w roku.
                Wiec jeżeli masz miejsce to 2 piekarniki tak, ale albo w szerszej kuchence (100 lub 110) albo w innej konfiguracji.
                Pierwotnie chciałam kuchenkę Falcon, która ma 4 „piekarniki” w tym szufladę z grillem, ale tu też mi sprzedawca odradził, bo szuflada jest niska, wiec cześć grzejna grilla jest bezpośrednio nad jedzeniem i potem ciężko to potem doczyścić.
                Spędziłam w tym showroomie ponad 2 godziny, omawiając zalety i wady każdej kuchenki i stanęło na tym modelu (ta z 2 piekarnikami jest droższa więc sprzedawca nie miał interesu namawiać nas na tańszą).
                • jednoraz0w0 Re: Mnóstwo pytań mam do Was. 11.08.22, 19:38
                  dzięki! ja myślałam o takim co jest jeden nad drugim, ale tam tez może być to co mówisz o grillu, muszę się temu przyjrzeć.
                  • andace Re: Mnóstwo pytań mam do Was. 11.08.22, 19:45
                    Przez internet wg parametrów i wyglądu wybrałam taką kuchenkę, gdyby sprzedawca nie gotował to pewnie bym ją kupiła 😉
              • andace Re: Mnóstwo pytań mam do Was. 11.08.22, 19:33
                A, najważniejsze, sprzedawca powiedział że używa tego mniejszego piekarnika sporadycznie i teraz wziąłby albo szerszy model albo przy 90tce wersje z jednym piekarnikiem.
                • jednoraz0w0 Re: Mnóstwo pytań mam do Was. 11.08.22, 22:07
                  Tak, to faktycznie wygląda na ciasne.
        • andace Re: Mnóstwo pytań mam do Was. 11.08.22, 16:18
          Ad 1. Ustawiałabym to co planowałam w szafkach z drzwiczkami i wtedy zastanowiłabym się co pasuje do otwartych szafek. Jeżeli planujesz książki to może jako przełamanie formy jakaś ceramika/wazony/miski (ale raczej większe i po jednym na każdej półce. Jeżeli w zamkniętych szafkach będą zastawa stołowa, to postawiłabym książki, np albumy/duże książki kucharskie.
    • aqua48 Re: Mnóstwo pytań mam do Was. 11.08.22, 14:47
      Ja mam masę tzw. durnostojek oraz książek, nie byłoby problemu co ustawić w kredensie. Gdybym nie miała to bym wstawiła piękne słoje z kolorowymi słodyczami smile
      Przepisu na ogórki nie podam, bo nie robię. Lubię wyłącznie świeże albo małosolne.
      Moje nowe zapachy to Gold-issime oraz Varensia Ulrica de Varens oraz Vanderbilt i Minuit a New York Glorii Vanderbilt. Wszystkie piękne i wszystkie trafione. Najczęściej noszę Vanderbilt.
    • purchawka2020 Re: Mnóstwo pytań mam do Was. 11.08.22, 14:59
      1. Ja bym ustawiła sobie książki - cały czas brak mi miejsca.
      4. Kupiłam sobie masło do ciała Yope o zapachu kadzidłowca i rozmarynu.
    • kurt.wallander Re: Mnóstwo pytań mam do Was. 11.08.22, 15:00
      Ad. 1. Chodzi tylko o środkowe otwarte półki? Ja bym pewnie wstawiła książki. Albo po jednym wazonie/paterze na każdą z tych półek, żeby było mało wycierania kurzu.

Z ogórkami nie pomogę.

Kupiłam sobie lnianą sukienkę.
    • heca7 Re: Mnóstwo pytań mam do Was. 11.08.22, 15:08
      Mam trochę inne kredensy z przeszkleniami. Ale nie trzymam w nich na stojąco talerzy ozdobnych wink Tylko tak użytkowo, jeden na drugim cały komplet. Oprócz tego używane często szkła. Żadnych obrazków i durnostojek, jak ja tego nienawidzę!
      A jedyne co kupiłam pachnące ostatnio to budleja. Łaziła za mną od dawna. Zobaczyłam ładną w ogrodniczym, kupiłam a dopiero później zaczęłam kombinować gdzie ją wcisnąć wink
      • heca7 Re: Mnóstwo pytań mam do Was. 11.08.22, 15:09
        Tak to u mnie wygląda.
    • melisananosferatu Re: Mnóstwo pytań mam do Was. 11.08.22, 15:14
      Piekny kredens!
      Nie znam sie na ogorkach i wystroju wnetrz ALE bardzo podoba mi sie ten talerz:
      www.instagram.com/p/ChEkFBXII3-/?igshid=YmMyMTA2M2Y=
      • ursydia Re: Mnóstwo pytań mam do Was. 11.08.22, 18:03
        O ty w życiu.
        • melisananosferatu Re: Mnóstwo pytań mam do Was. 11.08.22, 18:35
          No coooo?😀A! Kupilam sobie escentric molecules 04 zeby stwierdzic, ze juz nie sa 'moje' i, ze molecule 3 jest piekny (probka).
    • primula.alpicola Re: Mnóstwo pytań mam do Was. 11.08.22, 15:16
      1. Ładne szkło
      2. Nie znam, nie robię.
      3. Bo siedzi pośród tych 46 kg i fantazuje o tym, że się wszystko samo sprzątnie, poukłada i pójdzie na swoje miejscewink
      4. Kolejną buteleczkę olejku do biustu Orientana, uwielbiam ten zapach i używam do całego ciałasmile
      • black_magic_women Re: Mnóstwo pytań mam do Was. 11.08.22, 16:24
        Primula bardzo tłustý ten olejek, czy raczej suchy jak Nuxe?
        • primula.alpicola Re: Mnóstwo pytań mam do Was. 11.08.22, 16:37
          Nie aż tak suchy, ale też nie jak z pestek malin; dość szybko się wchłania.
    • mysiulek08 Re: Mnóstwo pytań mam do Was. 11.08.22, 15:19
      odp na pyt nr 2

robisz zalewe:
      szklanka wody
      szklanka octu winnego/ryzowego/jablkowego
      cukier trzcinowy, proporcje wg gustu od 1/2 szklanki do calej
      lyzka miodu (tez zalezna od gustu)
      lyzka gorczycy (zolta lub czarna, z czarna bedzie ostrzejsze)
      lyzeczka ziaren pieprzu
      lyzeczka kulek ziela ang
      kilka lisci laurowych
      moze byc chili

gotujesz, odstawiasz, probujesz czy balans slodkostrokwasny ci odpowiada, ewentualnie dodajesz cukru/octu itp

ogorki szatkujesz na grubsze plasty, papryke w paski, czerwona cebule w piorka, moze byc troche poszatkowanej kapusty, moga byc same ogorki

mieszasz z sola (morska/kamienna) lyzka na 1kg warzyw, zostawiasz na okolo 1h, wywalasz na sitko, oplukujesz zimna woda, czekasz do odsaczenia, dodajesz posiekany albo suszony koperek (mozna pominac), mieszasz

wkladasz do sloikow, lekko ugniatasz, zalewasz zalewa, pasteryzujesz krotko, tylko zeby zakretki zassaly, 15min od zagotowania zwykle starcza

nie jest to szczyt zdrowotnosci 🤣 ale jakie dobre 😊

w tej samej zalewie mozesz zrobi platy ogorkow na kanapki, albo dynie jak bedzie sezon, itp

* szklanki sa miara uzyta w babcinym przepisie, wiadomo, chodzi o proporcje
      • summerland Re: Mnóstwo pytań mam do Was. 11.08.22, 17:12
        Brzmi fajnie. A te ogorki obrac ze skorki?
        • mysiulek08 Re: Mnóstwo pytań mam do Was. 11.08.22, 17:21
          nie, nie obierac!
          • ursydia Re: Mnóstwo pytań mam do Was. 11.08.22, 18:06
            Dzięki mysiulku. Idę do sklepu i zabieram się za robotę.
      • mysiulek08 Re: Mnóstwo pytań mam do Was. 11.08.22, 19:10
        a i jeszcze marchewke pokrojona w talarki mozna dodac
      • ursydia Re: Mnóstwo pytań mam do Was. 11.08.22, 21:43
        Zrobilam. Za parę miesięcy powiem ci jak wyszływink
        • mysiulek08 Re: Mnóstwo pytań mam do Was. 11.08.22, 21:45
          jakie pare miesiecy? probuj za jakies dwa dni smile i bedziesz wiedziec czy balans smaku pasuje, schlodzona salatka lepsza
    • jednoraz0w0 Re: Mnóstwo pytań mam do Was. 11.08.22, 15:21
      Rozmiarem to chyba pasuje na wazę do zupy ale chyba nie masz trzech, jeśli w ogóle. Ale jakieś nalewki czy przetwory w dużych, fajnych sloikach / butelkach? książki kucharskie, jeśli masz? Zegar? Słój z cukierkami/ orzechami?
      Wazon chyba nie, za niskie i nawet jak wejdzie to będzie się dusił.
    • piataziuta Re: Mnóstwo pytań mam do Was. 11.08.22, 15:23
      1. Nie wiem
      2. Nie wiem
      3. Nie wiem
      4. Smartlocza se na urodziny wybrałam i jestę zadowolona.

Jeździsz rowerem po duże zakupy?
      Szalona!

(Wiem, nie pomogłam, ale musiałam się czymś zająć bo czekam na usg :p)
      • 1matka-polka Re: Mnóstwo pytań mam do Was. 11.08.22, 15:27
        "ale musiałam się czymś zająć bo czekam na usg :p)“

Będzie na świecie kolejne niekochane i umeczone dziecko?
        • piataziuta Re: Mnóstwo pytań mam do Was. 11.08.22, 16:22
          Nope. smile
          • 1matka-polka Re: Mnóstwo pytań mam do Was. 11.08.22, 16:31
            Kamien z serca😌
            • piataziuta Re: Mnóstwo pytań mam do Was. 11.08.22, 17:00
              Bądź spokojny.
              Najszybciej i najbardziej bezmyślnie rozmnaża się patologia i warstwa o najniższym wykształceniu.

Ja - o ile się w ogóle zdecyduję - zdążę się zastanowić.
      • ursydia Re: Mnóstwo pytań mam do Was. 11.08.22, 21:43
        Nieno. Pojechałam po małe zakupy a wyszło jak zwykle.
    • majenkir Re: Mnóstwo pytań mam do Was. 11.08.22, 15:24
      1. Bolesławce kup. Bėdzie ładnie 😌
      • nuta15 Re: Mnóstwo pytań mam do Was. 11.08.22, 16:39
        1. Mały regał na wino, metalowy ażurowy koszyk z owocami, orzechami, świeczniki do dekoracji stołu.
    • kaki11 Re: Mnóstwo pytań mam do Was. 11.08.22, 16:49
      1.Jeżeli masz jakieś sentymentalne, pamiątkowe pierdółki typu figurki, szkło, elementy porcelany, świeczniki czy inne kurzolapki to właśnie je bym ustawiła. Jak nie to może jakieś książki? Najlepiej takie wyglądające. Innych pomysłów na to nie mam.
      4. Ostatnio prawie nic sobie nie kupuje, ale skusiłam się w Rossmannie na buteleczkę olejku sezamowego i testuje go na noc. Może nie pachnie, ale mam nadzieję, że będzie fajnie służył twarzy smile

• szmytka1 Re: Mnóstwo pytań mam do Was. 11.08.22, 18:08
      Ad.2. Zważ 1 kg ogórków. Potarkuj na tarce jak na zupę. Dodaj 1 łyżkę soli kamiennej. Zapakuj do słoiczków z dodatkami do kiszenia, czyli koper itd. Wyjdzie ci przecier do zupy pycha i już nie będziesz robić innej ogórkowej 😉
    • lella_two Re: Mnóstwo pytań mam do Was. 11.08.22, 19:07
      1. Coś większego i prostego w formie, żeby się łatwo odkurzało
      2. Na Wielkim Żarciu powinnaś znaleźć ogórki królewskie niejakiej/jakiego ekkore/ ecćore? Są pyszne, robi się je w octowo- miodowej zalewie. Poszukaj też w necie ogórków gyros ale tylko z paprykami, bez marchwi.
      • lella_two Re: Mnóstwo pytań mam do Was. 11.08.22, 19:13
        I broń borze nie daj się skusić na hit czyli ogórki po francusku w zalewie musztardowej! Chyba, że spodziewasz się stracić wzrok do zimy🤔
        • asia.sthm Re: Mnóstwo pytań mam do Was. 11.08.22, 19:33
          > Chyba, że spodziewasz się stracić wzrok do zimy🤔

O tak, to bylaby przeurocza sraczka big_grin
        • ursydia Re: Mnóstwo pytań mam do Was. 11.08.22, 21:45
          wink
    • chococaffe Re: Mnóstwo pytań mam do Was. 11.08.22, 19:29
      2) ogórki curry
      4) pulower/hydrolaty z róży białej i damascenskiej/wkładki do butów różne
      • ursydia Re: Mnóstwo pytań mam do Was. 11.08.22, 22:44
        Też kupiłam jakieś hydrolat z róży ale jeszcze idą.
    • pepsi.only Re: Mnóstwo pytań mam do Was. 11.08.22, 22:12
      1.Jakąś fajną misę, świecznik, może 2-3 książki (do ozdoby)
      2.
      aniagotuje.pl/przepis/salatka-szwedzka
      www.karointhekitchen.com/dodatki/pikle-ekspresowe-w-48h-relish-do-hot-dogow-i-hamburgerow/
      www.kwestiasmaku.com/przepis/pikle-z-przyprawa-curry
      3. ?
      4. kufelki w Biedronce za 1,49zł big_grin do piwa teoretycznie, ale my pijamy w nich też wodę, wodę z cytryną i miętą, kompot, czy koktajle

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka