Dodaj do ulubionych

Covid i zapalenie ucha zewnętrznego.

11.08.22, 22:21
Bolało mnie ucho, a że dołączyła do tego temperatura, udałam się do lekarza.
Błona okazała się tylko przekrwiona, dostała otinum. Lekarz rodzinny przy okazji wyciągnął test i wyszedł mu wynik pozytywny. I teraz, oprócz leczenia doraźnego na ucho, mam 7 dni zwolnienia. Na moje pytanie, po jakiego grzyba, usłyszałam, że tydzień to obligatoryjnie przy covid. Plus moja samoizolacja.
Ucho jak boli tak bolało, mam się leczyć objawowo.
Mieliśmy w planach jechać nad Solinę na weekend.
Następnym razem leczę się sama.
Obserwuj wątek
    • mamkotanagoracymdachu Re: Covid i zapalenie ucha zewnętrznego. 11.08.22, 22:23
      Przecież nie ma czegoś takiego jak obligatoryjne zwolnienie, moglas odmówić przyjęcia.
      • busia1977 Re: Covid i zapalenie ucha zewnętrznego. 11.08.22, 22:29
        Podobno jest. Przy pozytywnym wyniku. Plus zgłoszenie do sanepidu. Pytała o miejsce pracy. Wkurzona jestem.
        • mamkotanagoracymdachu Re: Covid i zapalenie ucha zewnętrznego. 11.08.22, 22:33
          Nie, nie jest.
          Zgłoszenie do sanepidu owszem, ale zwolnienie nie. Zalecana jest samoizolacja.
        • busia1977 Re: Covid i zapalenie ucha zewnętrznego. 11.08.22, 22:37
          Dziękuję. Następnym razem powiem, że nie jestem nigdzie zatrudniona i będę się samoizolować. Mądry Polak po wizycie u lekarza.
          • slonko1335 Re: Covid i zapalenie ucha zewnętrznego. 11.08.22, 22:53
            Ona widzi że jesteś i gdzie.
          • panna.nasturcja Re: Covid i zapalenie ucha zewnętrznego. 12.08.22, 06:21
            Przecież lekarz widzi czy jesteś zatrudniona i gdzie, po co zmyślasz? Nie daje też zwolnienia na siłę, nie ma takiego prawa.
    • taki-sobie-nick Re: Covid i zapalenie ucha zewnętrznego. 11.08.22, 22:25
      Lekarz rodzinny bada ucho?
      • busia1977 Re: Covid i zapalenie ucha zewnętrznego. 11.08.22, 22:28
        Od zawsze. Przy problematycznych przypadkach wysyła do laryngologa.
    • bye-bye Re: Covid i zapalenie ucha zewnętrznego. 11.08.22, 22:29
      A z czym nasza problem? Że chcesz się leczyć sama? Z tym zwolnieniem?🧐
      • busia1977 Re: Covid i zapalenie ucha zewnętrznego. 11.08.22, 22:32
        Z tym zwolnieniem mam problem. Bo załatwiła mnie na tydzień. ZUS kocha kontrole, raz mi się zdarzyło w trakcie L-4. Zwolnienie obejmuje długi weekend, kiedy nie wykonuję przecież pracy. Tłumaczyłam lekarce że to nie ma sensu, ale nie dała się przekonać
        • andaba Re: Covid i zapalenie ucha zewnętrznego. 11.08.22, 22:49
          Miałam napisać, że przecież nie musisz zanosić, ale to teraz przez system przecież idzie. Niefajnie.
      • no_name33 Re: Covid i zapalenie ucha zewnętrznego. 12.08.22, 06:14
        bye-bye napisała:

> A z czym nasza problem? Że chcesz się leczyć sama? Z tym zwolnieniem?🧐

Z tym, se nie pojedzie nad Solinę, żeby zarażać innych.
        • busia1977 Re: Covid i zapalenie ucha zewnętrznego. 12.08.22, 08:10
          Pojedzie mąż i dzieci, spokojnie.
    • katie3001 Re: Covid i zapalenie ucha zewnętrznego. 12.08.22, 05:10
      A po co robiłaś test?
    • miruka Re: Covid i zapalenie ucha zewnętrznego. 12.08.22, 06:08
      To nie wiedziałam że tak teraz testują, punkt dla teleporad
      • bominka Re: Covid i zapalenie ucha zewnętrznego. 12.08.22, 07:39
        Wspolczuje z tym L4. Mnie też ucho bolało. Pomógł nurofen i wata w uchu.
        Być może też miałam kowid, bo chwile temu mąż przechodził,bardziej klasycznie i najstarsza córka. Było minelo na szczęście,
        • busia1977 Re: Covid i zapalenie ucha zewnętrznego. 12.08.22, 08:16
          Pal licho test, ostatecznie nie ma tego złego. Mam tydzień wolnego. Gorzej z tym uchem, bo boli. Mam zapasowy dicortineff i po synu cetraxal. Który lepszy?
          • bominka Re: Covid i zapalenie ucha zewnętrznego. 12.08.22, 08:23
            Od razu zaczęłabym od dicortineffu. Jest świetny. Jeśli nie pomoże i przez 1-2 dni nie będzie przynajmniej lekkiej poprawy idz do lekarza.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka