Dodaj do ulubionych

Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzco

11.08.22, 23:40
BBC News donosi ze ONZ alarmuje o wysokim ryzyku katastrofy radiacyjnej w zaporowskiej elektrownii atomowej.
Pomijajac przerazajaca mozliwosc skazenia i konsekwencji dla Europy to moze to sie skonczyc przepotezna emigracja uchodzcow z terenow skazonych do Polski a potem dalej.
Masakra...
www.bbc.co.uk/news/world-europe-62505815
Obserwuj wątek
    • 35wcieniu Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 11.08.22, 23:51
      Miej litość. Zaporoska.
      A o uchodźców się nie martw, do ciebie nie przyjdą. A my już mamy doświadczenie i dajemy radę, chociaż bardzo chciałabyś żeby było inaczej.
      • princesswhitewolf Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 11.08.22, 23:55
        Zupelny brak orientacji. Masa ludzi z Ukrainy tu jest. W szkole doszlo kilkanascie dzieci. W tym i w klasie mojego dziecka. Na przeciwko mieszkala rodzina Ukrainska, teraz mieszka tam 8 osob...

Ale nie o to chodzi. Moze byc powazny kryzys humanitarny i nie bedzie dotyczyc tylko Polski
        • simply_z [...] 11.08.22, 23:57
          Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
          • sumire Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 00:07
            Gdzie w Krakowie ten wysyp polio?
          • bywalec.hoteli Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 00:12
            simply_z napisała:

> oczywiscie krakow, wroclaw..mam wrazenie, ze jestem we Lwowie. Juz sie zaczynaj
            > a problemy, wlamania do mieszkan, kradzieze, masa ludzi wszedzie, przepelnione

W Poznaniu też kradzieże. Mi buchnęli coś co od lat bym sobie nie wyobrażał z miejsca niby publicznego ale za podwójnymi drzwiami na zamek do pokonania. Tak jakbyśmy cofnęli się do czasów komuny.
            • simply_z Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 00:14
              a będzie jeszcze gorzej.
              • nolus Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 00:41
                simply_z napisała:

> a będzie jeszcze gorzej.

Tak.

Ja czuję vibe szitowych lat 90.

"Patolka - demolka - wandalizm - złodziejstwo", a kto wie co jeszcze.

Może i strach bedzie wylazic na ulice, bo nie wiadomo czy od kogoś nie zarobisz, a pozornie spokojny gosc rzuci się na Ciebie z pięściami. Moją matce tydzien temu dokuczaly malolaty w drodze do domu.

Ja wiem, ze to jest być może paranoiczne nakrecanie sie, ale ludzie coraz bardziej buraczeja i nie krępuja się w okazywaniu agresji. Znajomi, którzy pracują w usługach mówią, że jest pod tym wzgledem coraz gorzej - nie w takim kontekście, ze klienci są roszczeniowi (bo tacy byli chyba zawsze), ale chodzi właśnie o chamowatość, jakieś burczenie pod nosem, dziwne pretensje z ich strony. Ciężko się z kimkolwiek dogadać, do tego klienci coraz częściej dopuszczają się oszustw, zniszczeń, kradzieży. Z jednej strony nie ma sie co dziwic, ze ludziom się to wszystko wylewa uszami, bo a to pandemia i lockdowny, zdalne, a teraz wojna i hardkorowy kryzys w gospodarce.
                Ale i tak trudno uwierzyć, ze tak się "cofamy w rozwoju".
                • pani_tau Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 07:32
                  Skorzystam z okazji: Zauważyłam wzrost nieuprzejmych zachowań ze strony sprzedawców. Wczoraj obwarczala mnie pani w RTV AGD, bo śmiałam uprzejmie czekać aż skończy telefoniczne pogaduszki i zechce udzielić mi odpowiedzi, co odebrała jako wywieranie presji.
                  Chamsko potraktował mnie sprzedawca w BRW. Podobnie jak konsultantka na infolinii Philipsa.
                  Możliwe, że gdy ktoś został potraktowany z buta w takim RTV, to idąc do twoich znajomych wyłącza tryb "uprzejmy klient".
                  Ja ostatnio odnoszę wrażenie, że jestem zbyt wink uprzejma i tym samym wysyłam komunikat typu "tej to można nawtykac".
            • angazetka Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 11:44
              Niesamowite, przed wojną nie kradli.
              • ichi51e Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 13:07
                a ludzie jakie były uprzejme... a wykonawcy zawsze terminowi...
          • chococaffe Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 00:21
            i podobno dzieci na macę przerabiają, tzn nasze polskie dzieci
            • princesswhitewolf Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 00:24
              Pilas, nie pisz.
              • chococaffe Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 00:46
                dlaczego?
              • anorektycznazdzira Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 06:42
                Przeczytaj ze zrozumieniem post, na których Chococaffe odpowiedziała, a potem się zastanów, kto zachlał i nie powinien pisać.
                • panna.nasturcja Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 18:35
                  Za dużo wymagasz.
            • simply_z Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 00:25
              i te flagi wszedzie, albo zapowiedzi w lidlu, no jp. czy świat oszalał?
              • princesswhitewolf Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 00:28
                I jak radykalnie nastepuja zmiany
              • iwles Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 01:04
                simply_z napisała:

> i te flagi wszedzie, albo zapowiedzi w lidlu, no jp. czy świat oszalał?

Tak, te flagi najgorsze. Jak załomoczą na wietrze, to tak się człek przerazi, że nie wie, gdzie uciekać. No bo przecież nie do Lidla!

• lily_evans011 Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 23:53
                  Lidl też ma ukraińskie kolory ... big_grin
              • sophia.87 Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 08:20
                A w czym konkretnie przeszkadzają Ci ogłoszenia w Lidlu?
                Albo flagi na prywatnej własności?
              • sumire Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 09:33
                Nie, świat się dostosowuje do bardzo trudnej sytuacji, ale możliwe, że ty oszalałaś.
              • angazetka Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 11:45
                No zgroza, sklep zauważył, że ma nagle klientów mówiących w innym języku, i chce być dla nich miły. Zgroza.
          • irma223 Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 01:16
            Gdzie te kradzieże i włamania?
            • princesswhitewolf Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 01:26
              Im wieksza populacja tym wiecej przestepstw, to chyba logiczne? No i przejsciowa sytuacja tez nie sprzyja. Cale lata 90 te Polak byl opisywany w Niemczech jako zlodziej az sie to zmienilo...
              • irma223 Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 06:33
                No nie wiem, napady, włamania i kradzieże pamiętam aż do lat 2000-nych.

Potem z czasem się jakoś uspokoiło. W ostatnich latach uważam moje miasto za bezpieczne.

Pojawienie się Ukraińców może nawet podniosło ten poziom bezpieczeństwa, a nie obniżyło go.
                • langsam Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 11:14
                  Moim zdaniem jezeli kryzys się pogłębi, to poziom przestępczości wzrośnie, nie ma bata. Ale to nie będzie ukraińska mafia, tylko ci sami, przez których od połowy 80 lat wstawiano w parterowe okna kraty.
                  • chococaffe Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 11:19
                    Ależ to oczywiste. Jak i to, że kryzys - mniejszy, średni czy większy będzie.

Tylko.... co? (to do princess)
          • anorektycznazdzira Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 06:38
            Co ci się zaczyna? Polio we Wrocławiu i Krakowie? Włamania się ZACZYNAJĄ, wcześniej nie było?
            Zaczęła to się z pewnością fala upałów i nieźle przygrzało ci łeb.
          • laura.palmer Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 07:16
            simply_z napisała:

> oczywiscie krakow, wroclaw..mam wrazenie, ze jestem we Lwowie. Juz sie zaczynaj
            > a problemy, wlamania do mieszkan, kradzieze, masa ludzi wszedzie, przepelnione
            > szkoly, zlobki, wzrost chorob zakaznych, typu polio, odra i masa masa innych pr
            > oblemow.

Moje dziecko we Wrocławiu dostało się bez problemu do państwowego żłobka, a próg punktowy był niższy, niż rok temu.
          • sophia.87 Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 08:17
            Przecież to w Warszawie jest najwięcej uchodźców z Ukrainy i jakos nie zauważyłam żadnych negatywnych skutków ich bytnosci.
            No może poza niedawnym krótkim scieciem się z panią, ktora komentowala obecność dzieci z rodziny, która od lutego gościmy w lodziarni, cenę mojego wózka i inne kwestie 😀
            • triss_merigold6 Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 08:21
              Są negatywne skutki, są. Co nie jest winą pojedynczych uchodźców tylko skali.
              • sophia.87 Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 08:24
                Ale to nie jest winą Ukraińców, tylko tego, że polski rząd zamiast prosić UE o wsparcie przerzucil wszystko na samorządy.
                • triss_merigold6 Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 08:28
                  Nie napisałam, że cokolwiek jest ich winą.
                  Napisałam, że są negatywne skutki napływu takiej masy ludzi, trudno żeby ich nie było i nie ma sensu tego ukrywać.
                • kandyzowana3x Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 08:46
                  A skad te dane o braku ubiegania sie o fundusze unijne? Z portali unijnych wynika, ze z tymi funduszami to troche tak jak pomoca militana Niemiec dla Ukrainy. Zawsze maja status obiecanych.
                  • alicia033 Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 09:13
                    kandyzowana3x napisała:

> Zawsze maja status obiecanych.

podziękuj pissuarowi, że zamiast pieniędzy z UE wybrał rozwalanie praworządność w Polsce.
            • arwena_11 Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 09:34
              Dobra ja już widzę trochę niezadowolenie ludzi - w takim carrefourze, pracują Ukrainki nie mówiące w ogóle po polsku, nie ma się kogo zapytać. Jak jeszcze w marcu czy kwietniu, ludzie przyjmowali to spokojnie, to teraz coraz częściej okazują niezadowolenie.

Mnie osobiście drażni ruski język dookoła. Mam tylko nadzieję, że to Ukraińcy a nie ruscy.
              • 35wcieniu Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 09:41
                Och jejku jejku. Ty z tych co grzmią: "do roboty, za darmo ich utrzymywać nie będziemy" a później ubolewają że pracują bo "ruski język" rani uszka?
              • ichi51e Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 09:42
                na pewno nie Rosjanie bo oni generalnie Polski nie lubią. Do tego ci co maja za co wyjechać nie maja żadnych powodów żeby siedzieć w PL gdy mogą w innych fajniejszych krajach.
                • bywalec.hoteli Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 09:48
                  Przed wojną Zakopane i Gdańsk czy Mazury lubili. U mnie na osiedlu na placu zabaw w Poznaniu poznałem rosjankę z moskwy. Przed wojną.
                  Było i jest trochę rosjan w PL. Ale oczywiście mniej jak Ukraińców.
              • sumire Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 09:56
                Ale pracują.
                To chyba dobrze, prawda?...
          • merces Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 08:50
            simply_z napisała:

> szkoly, zlobki, wzrost chorob zakaznych, typu polio, odra i masa masa innych pr
            > oblemow.
            Jakbym nie ematkę czytała, a jakieś szurskie forum zwolenników Brauna itp.
          • milva24 Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 10:14
            simply_z napisała:

> oblemow.

W moim mieście ja na razie osobiście nie odczułam a ponoć liczba ludności zwiększyła się o 12%. Jedyne co zauważyłam osobiście, to że na placu, który mam pod oknami aż do zmierzchu bawią się ukraińskie dzieci. Matki siedzą na ławkach i pilnują. Wcześniej już po 18 plac anektowała polska, rodzima młodzież i "kurwy" sypały się gęsto, bardziej mnie to drażniło niż świergot dzieci, nawet w obcym języku.
            • mid.week Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 10:20
              milva24 napisała:

bardziej mnie to drażniło niż świergot dzieci, nawet w obcym
              > języku.

świergot dzieci to okrsymoron tongue_out
              • milva24 Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 11:07
                mid.week napisała:

> milva24 napisała:
                >
                > bardziej mnie to drażniło niż świergot dzieci, nawet w obcym
                > > języku.
                >
                >
                > świergot dzieci to okrsymoron tongue_out

big_grin mnie osobiście odgłosy zgodnie bawiących się dzieci kojarzą się miło, nawet jeśli to w rzeczywistości łomot i darcie mordy.
        • ritual2019 Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 10:27
          princesswhitewolf napisała:

> Zupelny brak orientacji. Masa ludzi z Ukrainy tu jest. W szkole doszlo kilkanas
          > cie dzieci.

Nie znam ani jednej osoby z Ukrainy, slyszalam/czytalam w mediach ze sa ale osobiscie nie spotkalam.
          Widac w Londynie sa.

Na przeciwko mieszkala rodzina Ukr
          > ainska, teraz mieszka tam 8 osob...

Ze tez ich stac...

>
      • simply_z Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 11.08.22, 23:55
        jak dajemy? kto daje, ty dajesz??
        • triismegistos Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 05:08
          Wierzymy ci na słowo że ty nie.
    • amast Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 11.08.22, 23:51
      Sorry, muszę: Zaporoska. Porohy, Zaporoże, Zaporoska.
      • princesswhitewolf Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 11.08.22, 23:56
        Dziekuje bardzo za poprawienie. Zablyslas
        • lella_two Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 09:26
          Ciebie nie zaćmi. Ktoś, kto się kreuje na znawcę geopolityki, powinien znać przynajmniej nazwy geograficzne.
          • princesswhitewolf Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 11:04
            A kto sie kreuje na znawce geopolityki? Ten kto zaklada watki o tej tematyce jest znawca?
            Przepraszam ze cie urazilam piszac z bledem nazwe geograficzna. Mam nadzieje ze mi wybaczysz
    • snakelilith Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 00:10
      Princeska kuje podłogę i pakuje pod listwy następną porcję mąki. W razie czego przyśle tym przegrywom w kontynentalnej Europie. big_grin
      • princesswhitewolf Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 00:13
        Jak zwykle bardziej sie zastanawiasz nad tym xo ja uwazam niz nad sytuacja. Ah te dylematy powierzchownej snake...

Tu tez przyjeto uchodzcow. Setki tysiecy z Ukrainy. Bedzie ich wiecej jesli sie cos wydarzy. I powinny wszystkie kraje przyjmować w sytuacji kryzysu humanitarnego
        • snakelilith Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 00:19
          Ach te dylematy strachliwej princes... Tak się boisz, że pomylą cię w tym twoim impire z emigrantami z Ukrainy?
          • princesswhitewolf Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 00:21
            Opisujesz swoje kompleksy. No copy
            • snakelilith Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 00:28
              Napisał preppers straszący co chwila forum swoimi traumami. big_grin
              • princesswhitewolf Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 00:28
                Przypomne ci to. Za pare miesiecy
                • snakelilith Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 00:34
                  Uuaaaaa, już się boję i trzęsę portkami. Dzięki ci princes, właśnie chciałam marnować życiowy czas, pójść do łóżka i spróbować zasnąć przy tym upale, ale dzięki tobie będę pożytecznie do rana myśleć o grożącej mi zagładzie. big_grin
                • triss_merigold6 Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 09:01
                  O zombie apokalipsie covidowej też miałaś przypominać po kilku miesiącach, ale okazało się, że zwłoki nie walają się po ulicach.
    • chococaffe Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 00:20
      A ja miałam w końcu kable wrzucić za listwy, a będę musiała mąkę..(cukier też?)
      • princesswhitewolf Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 00:22
        Nie. Ciebie czeka glod.
        • chococaffe Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 00:29
          Mówisz, że bez cukru to głód?.... cóż, może gdzie upchnę w takim razie
      • snakelilith Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 00:30
        Nie musisz. Impire wyśle ci na pewno paczkę. Z dopiskiem "I want my money back!". big_grin
        • princesswhitewolf Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 00:33
          Dream on

Faktycznie ciekawsza dyskusja o princess i listwach niz zainteresowanie tematem watku. Jakies bolesne kompleksy i zale do losu to nie do mnie. Ide bo glupota szybuje
          • chococaffe Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 00:40
            princess - zastanów się lepiej (i nie mówię tego złośliwie) co się z tobą dzieje. Masowo zakładasz wątki o wojnach, konfliktach (o których nie masz pojęcia), katastrofach - co ci to daje? Jakie uczucia musisz rozładować? Boisz się? Bywa - każdy się czegoś boi, obawia. Czujesz się samotna w swoim strachu? Potrzebujesz towarzyszy do bania się?
            • bi_scotti Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 00:54
              chococaffe napisała:

> Boisz się? Bywa
              > - każdy się czegoś boi, obawia. Czujesz się samotna w swoim strachu? Potrzebuj
              > esz towarzyszy do bania się?
              >

Phobophobia is an intense fear of being afraid ... moze to to? Jak by to FDR rzekl ... Only Thing We Have to Fear Is Fear Itself, eh smile Tez byly wtedy (1932? 33?) trudne czasy. Life.
              • chococaffe Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 01:01
                Pytanie jak ten lęk się objawia. Każdy się czegoś boi, czasami potrzebuje potrzymania za rękę, nawet symbolicznego, ale kiedy to tak przybiera na sile to może warto się pokusić o wyciszenie?
            • gama2003 Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 00:59
              Skończyła straszyć covidem i przerzuciła się na wojnę. Wczoraj był bliźniaczo straszący wątek o zagrożeniu nuklearnym tej samej autorki.
              Czas montować cokoły dziewczyny i wypełniać Lugolem. To jedyne co możemy zrobić.
              • princesswhitewolf Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 01:19
                No "ona" straszy zas watek susza, drozyzna itd albo watek o Ukrainie przegrywajacej wojne to juz nie ona wiec innych wygodnie nie zauważamy... Alez skad. Tylko ona zaklada takie watki. 😄
                • manon.lescaut4 Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 10:54
                  Serio, tez zauważyłam, ze coś ci się odmieniło.
                  Pamietam jeszcze jak uchodziłas tu za specjalistkę od kosmetyków high end, ze się tak wyrażę (plus The Ordinary), nawet niezłe walki na noże miałaś ze snake, jakieś zdjęcie wrzuciłas, które wzbudziło kontrowersje, potem przyszedł covid, ty zniknęłas, wróciłaś z apokalipsa i sianiem defetyzmu. Załapałas się jeszcze na końcówkę paniki pandemicznej, potem wojna i gromadzenie zapasow.
                  Chyba jest ci ciężko się z tym wszystkim pogodzić, ale popatrz, ta cała chu.nia trwa już lata, ty wciąż żyjesz, wyluzuj trochę i przestań o tym tak obsesyjnie myśleć.
            • panna.nasturcja Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 01:01
              Choco próba opanowania strachu poprzez kontrolę, poczucie, że JA jestem przygotowana, ONI nie i nawet jak się coś wydarzy i będzie źle to u mnie będzie mniej źle niż u nich.
              To jest skutek poważnych problemów, wymaga terapii i nie piszę tego bynajmniej złośliwie.
              Próbowałam pisać poważnie już kilka miesięcy temu, ale okazuje się, że mobbowałam więc wyszarzyłam i nie reaguję na posty.
              • princesswhitewolf Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 01:07
                Nie no skad, sraj komus na glowe dalej i idz do nieba. Uwazasz sie zapewne za dobrego człowieka.

Nie, dziecko ja nie jestem przygotowana. Nikt nie jest przygotowany na skazenie radioaktywne. Puknij sie jeśli sadzisz ze jest inaczej i zejdz na ziemie.

Normalnie sie nie da rozmawiac o polityce bo wpadaja zestresowane kobity ktore glowe w piasek i z histeria wszystkim zakladajacym watek ze to one maja problem bo śmiały założyć watek.

Normalnie wypieranie na calego do tego jad. I na koncu poczucie ze jest sie swietym.

Faktycznie musze zaczac uzywac funkcji blokowania.
                • gama2003 Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 01:18
                  Użyj.
                  Ale nie tylko do ematki.
                  Bo tutaj chyba już wszystkim kojarzysz się z Kasandrą. Każdy z nas czyta TE SAME WIADOMOŚCI. Tyle samo wiemy i tyle samo możemy zrobić. Czyli dokładnie prawie nic.
                  Ale możemy nie wzmacniać lęku. A Ty sobie wzmacniasz, innym pewnie też. To niczemu dobremu nie służy. Nie służy banie się na zapas. A dokładnie to robisz, po covidzie w kolejnym temacie.
                  To już się czyta jak jak lęki kogoś kto przestał w sobie mieścić stres rzeczywistością. I pompuje te lęki w forum, licho wie po co.
                  Mnie od dłuższego czasu ten nick, stary więc czuję zdziwienie, kojarzy się z klimatami wpisów trolli - bójcie się, wszystko będzie źle, albo jeszcze gorzej !
                  • princesswhitewolf Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 01:23
                    Przepraszam ze wzmacniam twoje istniejace leki gama. Pamietaj ze nie masz obowiazku czytania moich watkow i nie radze ich czytac ludziom na antydepresantach tez.

Watek o braku wegla suszy i drozyznie nie wystraszyl cie
                    ? No nie.....bo to ja strasze buuuuu... A nie inne watki.

To ja sprawiam ze wierzysz bardziej i boisz sie bardziej niz te sasiednie? Aha...
                    Nie oczekiwalam bycia wyrocznia ani kasandra dla Ciebie 😄.

A na serio..idz spac i nie czytaj moich watkow.
                    • gama2003 Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 01:34
                      To że nie w kazdym wątku zabieram głos nie znaczy że nie czytam i zdania nie mam. Jak pewnie większość forumek.
                      Wiele rzeczy dziejących się ostatnio jest strasznych, trudnych, nieprzewidywalnych. Ale nakręcanie strachu własnego, czy czyjegoś jest mega szkodliwe.
                      I nie - nie boję się ( aktywnie na forum ) tych wszystkich przepowiedni. Tak jak Biscotti napisała - to czas by robić swoje, zająć ręce i głowę życiem, choćby pomaganiem faktycznym a nie czekaniem na śmierć popromienną. Jeśli nastąpi to nastąpi a fajnie przed nią pożyć lepszymi tematami.
                      Pół roku temu wieszczyłaś mutację wirusa której nikt nie przeżyje. Teraz masz nowego konika. Wręcz masz teraz żerowisko tematów apokaliptycznych.
                      Serio i życzliwie - powinnaś poszukać pomocy w odcięciu się od tego.
                      • panna.nasturcja Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 01:44
                        Dokładnie tak. Poza tym wątki o braku opału na zimę służą też wymianie informacji jak sobie poradzić, co kupić, gdzie taniej drzewo itd.
                        Tak samo trochę te o znikającym cukrze. Człowiek ma jakiś wpływ, jeśli potrzebuje dużo cukru, bo przetwory robi to może gdzieś dalej pojechać, kupić, poradzić sobie.
                        Tak samo pomysły na radzenie sobie z suszą, jaki trawnik, co siać itd.
                        A w sprawie napromieniowania radioaktywnego to co ja mogę zrobić? Na księżyc się udać? Mój wpływ jest zerowy.
                        Co innego wymiana informacji i wspólnych problemach i radzeniu sobie z nimi, a co innego wieczne straszenie plagami i kataklizmami, na które nie mamy wpływu.
                        • gama2003 Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 01:52
                          Princes wszak napisała - z satysfakcją ,, w głosie,, że karmi moje lęki. Czy też wielu innych czytających.
                          A jeśli faktycznie kogoś przestraszy ? Zaskacze się z radości ?

Przedawkowała sama swoje wątki i siłę lękowego rażenia utraciła. Kosztem rosnącej śmieszności. Li i jedynie. Już kompletnie nie pamiętam innego niż TAKIE wątków autorki. Trollem pachnące a to stara forumka wszak. Dziwne.
                          • panna.nasturcja Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 01:56
                            Moim zdaniem to nie jest trolling tylko autentyczna próba radzenia sobie z własnym lękiem. Chybiona.
                          • annaboleyn Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 07:10
                            Starej forumce też może się zdarzyć przedłużony odlot wink
                            Może i macie rację, że ona się boi i chce się bać w towarzystwie, bo tak raźniej, ludzka rzecz, więc od dłuższego czasu nie reagowałam nawet na te farmazony, które wypisuje. Ale bardzo ostatnio myślę, że zmarnowałam współczucie wink Patrzcie jak często ona wspomina, że innych za strachy nie objeżdżają, a ją tak, to niesprawiedliwe i w ogóle - lincz. Ona zwyczajnie się czuje poza grupą, chyba nikt jej nie traktuje poważnie, no a na to to ona już nie pozwoli i zaraz wszystkim pokaże! wink
                            Tak, myślę, że jak kogoś przestraszy, to będzie dla niej profit. Wreszcie ktoś potraktował serio to, co pisze! Inna sprawa - że tu raczej trudno o taką łatwostraszalną publiczność... No i tak to smile
                            • panna.nasturcja Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 18:43
                              Anna możesz mieć racje z tym wykluczeniem, znaczy poczuciem wykluczenia. Bo inne foremki z wątkach narzekająco-bojących znajdują jakieś zrozumienie a Princess nie. I nie widzi kompletnie z czego to wynika.
                          • ichi51e Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 07:38
                            Może w UK cos do wody dodają - Rosa tez tak miała ze co wątek to ja jakieś nieszczęście spotykało az się to zabawne zrobiło...
                  • ichi51e Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 07:51
                    no właśnie sek w tym ze princess czyta inne wiadomości. Mieszka w UK tam wojna pewnie jest generalnie w Europie wschodniej i mocniej straszą niż u nas - bo są to sensacje z odległego dzikiego wschodu. Co maja w sumie pisać? u nich tez kryzys ile można o rodzinie królewskiej?
                    • szafireczek Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 09:12
                      No, połączenie BBC z rodziną królewską, to aktualnie kiepska rekomendacja wiarygodności.
                      BBC bardzo, moim zdaniem, straciło po ujawnieniu preparowania dowodów, po to tylko, by skłonić Dianę do zwierzeńsad
                • chococaffe Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 07:09
                  Normalnie sie nie da rozmawiac o polityce

princess , to co robisz to nie jest rozmowa o polityce
              • bi_scotti Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 01:08
                No toc wszak napisalam w innym watku, ze lepiej sie przejmowac tym, co jest more-or-less w zakresie naszej indywidualnej kontroli niz czyms na co wplyw mamy (zeby zacytowac classic Lady Pank wink) mniej niz zero! Jesli wiec isc tropem tego watku, to mozna sie pewnie zaangazowac w jakis volunteering na rzecz Ukrainian refugees czy inne tego typu dzialania - przynajmniej bedzie czlowiek (Princess smile) miec "zajete rece" i jakies poczucie sprawczosci - no to time to be afraid wink Life.
                • princesswhitewolf Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 01:16
                  Poczucie sprawczosci? Niby w czym sprawczosci? Tak jak piszesz nic smiertelnik nie moze zrobic i ja tez nie wiec nie ma mowy o sprawczosci

Roznimy sie tym, ze ja zastanawiac lubie. Polityka mozna sie nie interesowac. Ale to polityka sie zainteresuje nami.
                  Sa ludzie ktorzy oczekują wiele, nastawiaja sie na najlepsze. Znajdziesz ich w watkach o antydepresantach. To oni pierwsi by gnoic gdy ktos nie jest optymista.

Sa ludzie ktorzy mentalnie przygotowuja sie na najgorsze. Zadna sprawczosc. Przygotowanie mentalne na najgorsze. Expect the worse, be nicely surprised when comes the best.
                  • bi_scotti Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 02:10

> Roznimy sie tym, ze ja zastanawiac lubie. Polityka mozna sie nie interesowac. A
                    > le to polityka sie zainteresuje nami.

Just for you ... pod rozwage wink

CZEPIEC
                    Cóż tam, panie, w polityce?
                    Chińcyki trzymają się mocno!?

DZIENNIKARZ
                    A, mój miły gospodarzu,
                    mam przez cały dzień dosyć Chińczyków.

CZEPIEC
                    Pan polityk!

DZIENNIKARZ
                    Otóż właśnie polityków
                    mam dość, po uszy, dzień cały.

CZEPIEC
                    Kiedy to ciekawe sprawy.

DZIENNIKARZ
                    A to czytaj, kto ciekawy;
                    wiecie choć, gdzie Chiny leżą?
                    ,

CZEPIEC
                    No daleko, kajsi gdzieś daleko;
                    a panowie to nijak nie wiedzą,
                    że chłop chłopskim rozumem trafi,
                    choćby było i daleko.
                    A i my tu cytomy gazety
                    i syćko wiemy.

I zeby juz bylo zupelnie po biscotciemu, musowo piosenka a propos tongue_out Who would know ze "to" ma juz ponad 40 lat, eh ... Princess, skoro czujesz potrzebe leku, no to coz ... pokolenia przed Toba i generations, ktore przyjda po nas - wciaz te same dylematy. Life.
                  • chococaffe Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 07:07
                    princess, ale to co ty wypisujesz to nie jest 'zainteresowanie polityką" , bo wiele osób na forum interesuje się polityką, natomiast nie produkuje miliona wątków o wszelkich możliwych zagrożeniach, w dodatku na dość uproszczonym poziomie
                • gama2003 Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 01:23
                  Otóż to.
                  Gdy świat staje na głowie, trzeba tę głowę zająć czymś innym niż lęk.
                  Jak Princes przygotowuje się na najgorsze ? Pisząc na forum tonem Kasandry rwącej włosy z głowy ? To nie jest interesowanie się polityką, ta teraz każdemu pcha się do głowy wszystkimi mediami a histeryczne ( tak odbieram autorkę ) - boję się a kto nie ze mną ten głupi. Po co ?
                  • princesswhitewolf Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 01:29
                    Masz bujna wyobraznie co do moich watkow. Nakrecasz sie. Idz i biadol na watku o suszy, drozyznie itd...A nie, tu jakos straszniej a ty lubisz sie bac wiec masochistycznie siedzisz i tupiesz noga.

Wiesz nie lubie watkow o wypadkach i trupach. Nie wchodze na takie. Omijam wiele watkow ktore mi nie pasuja. Nie odklaplo mi jeszcze tak by isc na watek o wypadku autobusowym i tam sie awanturowac ze strasza i mowic co maja pisac a co jest tabu bo nie jesten infantylna. Dobranoc
                    • annaboleyn Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 11:16

> Masz bujna wyobraznie co do moich watkow. Nakrecasz sie. Idz i biadol na watku
                      > o suszy, drozyznie itd...A nie, tu jakos straszniej a ty lubisz sie bac wiec ma
                      > sochistycznie siedzisz i tupiesz noga.

Ona się nakręca?? Ona biadoli i histeryzuje? I tupie nożką jak rozwydrzona Dulska??

• 35wcieniu Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 06:10
                    Dajcie spokój. Laska od dawna ma poważne zaburzenia lękowe albo cholera wie co jeszcze i tu już nie ma żadnej logicznej dyskusji bo co by nie powiedzieć i tak będzie histeryzowala że się nad nią znęcacie, szczujecie itd. Jej wątki były zabawne jeszcze jakiś czas temu ale teraz to już czysty odpał, w kółko powtarzane te same zdania, non stop "zobaczysz za kilka miesięcy, przypomnę ci za kilka miesięcy" a jak nic nie następuje to kolejne wyciągnięte skądś realne albo urojone zagrożenie i zabawa zaczyna się na nowo. Bardzo chora kobieta i tyle.
      • turbinkamalinka Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 03:11
        chococaffe napisała:

> A ja miałam w końcu kable wrzucić za listwy, a będę musiała mąkę..(cukier też?)
        >
        Co za marnowanie miejsca. Za listwy tylko mąka, sól i cukier. Kable zostaw na miejscu, jak ci Ukraińcy będą okradać mieszkanie, to mniej zniszczą. No i ta z Jackowa niech paczkę ci przyśle.
    • jackowo.thinktank Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 03:01
      Czytam różne doniesienia i przyznam, że coraz bardziej się boję jechać do Polski jesienią.
      • iwles Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 06:32

Wg princess, im większa populacja, tym większa przestępczość.
        Więc może nie przyjezdzaj, bo zwiększysz nam przestępczość 😁
        • princesswhitewolf Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 10:56
          >Wg princess, im większa populacja, tym większa przestępczość.

A nie? Oczywiscie ze sa i inne czynniki wplywajace na przestepczosc ale wielkosc populacji jest jedna z nich. Na 1 mln ludzi jest mniejsza przestępczość niz na 5 mln. Nie ma w tym nic dziwnego
          • ichi51e Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 13:17
            ale proporcja zasadniczo powinna pozostać podobna
      • afro.ninja Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 06:39
        To nie jedź. Ja bym bardzo bala się jechać do usa. Co tam się wyrabia...
        • ichi51e Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 07:49
          no właśnie. Nie Wrocław i Kraków a Londyn j Nowy Jork. Radio erwan normalnie www.infodent24.pl/newsdentpost/polio-atakuje-coraz-liczniejsze-przypadki,121566.amp
      • gama2003 Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 08:07
        Nie przyjeżdżaj.
        Jak masz tu kogo bliskiego to wzywaj do siebie, opornym paczki jakieś ze dwie.
        Z cukrem i mlekiem.
      • spirit_of_africa Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 09:06
        Słusznie. Jedz do Detroit. Tam jest pięknie, bezpiecznie i nie masz daleko.
      • runny.babbit Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 14:08
        Po prostu nie pij wody z Odry i będzie dobrze.
    • triss_merigold6 Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 06:28
      Z tego co pisałaś, już przynajmniej kilka razy miała nas zabić covidowa zombie apokalipsa, potem apokalipsa covida zmutowanego, miało zabraknąć żywności wskutek napływu uchodźców z Ukrainy, teraz projektujesz swoje lęki nuklearne...
      Tymczasem to w Londynie wyebalo skalę i gdyby nie pomóc z Belgii to pobrexitowe na własne życzenie UK miałyby piękny blackout.
      Ofc boisz się tego, każdy przytomny by się bał spienionych mas kolorowych i white trash rabujacych wszystko bardziej niż katastrofy atomowej, ale głupio się przyznać.

www.bankier.pl/wiadomosc/Londyn-kupil-od-Belgii-prad-i-uniknal-blackoutu-Musial-jednak-slono-zaplacic-za-te-przysluge-8380850.html
      biznes.wprost.pl/finanse-i-inwestycje/10795903/belgia-uratowala-londyn-przed-blackoutem-teraz-wysyla-gigantyczny-rachunek.html
      • princesswhitewolf Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 11:00
        Nigdy nie pisalam ze zombie covid zabije w szczegolnosci Polske a inne kraje bezpiecznie ominie

Kryzys dopiero sie zaczyna. Braki żywności i wielu produktow dopiero sie zaczynaja. Pogadamy za pol roku.

Przecież wspolny grid pradu jest czyms co istnieje od zawsze i zawsze kupuja , sprzedaja prad. W szczegolnosci z Francja.
        Wzajemny handel.w Unii i krajach Europy nie stanowi zadnej nowości.

Natomiast uzaleznienie energetyczne od Rosji to powazny problem
        • snakelilith Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 11:29

> Kryzys dopiero sie zaczyna. Braki żywności i wielu produktow dopiero sie zaczyn
          > aja. Pogadamy za pol roku.

Podaj dokładny termin tej apokalipsy, bym zdążyła przehulać wszystkie oszczędności, zanim zostanę zjedzona przez maszerujące przez miasta legiony zombie. big_grin Albo byśmy mogły powiedzieć sprawdzam, gdy za pół roku znow wszystko będzie po staremu. Ty jesteś kompletnie walnięta princess jeżeli wydaje ci się, że aktualna sytuacja jest w czymś wyjątkowa. Jeżeli historia kontynentu cię przerasta, to skoncentruj się na tej swojej zapyziałej wyspie i zapytaj starych Brytyjczyków o długi powojenny syf pomimo grubej forsy z planu Marshalla, zimną wojnę, kryzys gospodarczy lat 70 tych, politykę Thatcher, terror IRA, wojnę falklandzką i inne kwiatki, i zapytaj jak dali sobie radę, by w tym czasie nie zdechnąć ze strachu i z głodu. Może się trochę uspokoisz.
    • afro.ninja Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 06:37
      Serio?! Dopiero u was o tym mówią?!
      Myślisz, ze my tu w Polsce tego nie wiemy?!
      Fala ukraińskich uchodźcow nie robi już na nikim wrażenia. U nas są.miliony ludzi z Ukrainy. A u was miliony Polaków w tym i ty.
      • princesswhitewolf Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 11:03
        Okolo miliona. Nie miliony. Musieli sie zarsjwstrowac wiec wiadomk. Ponad milion to jest hindusow.
    • ichi51e Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 07:44
      patrząc na mapę wiatrów to raczej bliski wschód powinien się niepokoić nie my.
      • mid.week Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 08:58
        Na pewno w dniu rypniecia Zaporoża ruskie ustawia wiatraki żeby dmuchało na Europę. A jak się nie da to nabiorą w butelki i pootwierają je nam tuż przy granicy.
    • woman_in_love Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 08:36
      to dobrze: za kilka lat rozwiążą problem narodowych patriotów katolików, ostatecznie, a ja będę wcinać czipsy i im kibicować
    • mid.week Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 09:09
      Ja już zamówiłamsobie maskę gazową, wg opisu "Maska gaz nuklearny" powinna byc ok

https://static1.funidelia.com/41483-f6_big2/maska-gaz-nuklearny.jpg

Teraz wybieram płaszcz ochronny, żeby mi opady promieniotwórcze ładnie spływały, jak po przysłowiowej kaczce. Wacham się między tymi modelami:

https://i.pinimg.com/originals/7a/aa/33/7aaa3350ada8d1398ba7c0e95d82113b.jpg

https://fashioneliteluxury.files.wordpress.com/2013/02/onauratoutvu-ss13-manteau-long-pvc-col-cuir-mitaines.jpg

https://i.pinimg.com/originals/2e/85/d9/2e85d986393c5ed964759b718fc64a43.jpg

https://vistelacalle.com/wp-content/uploads/2014/10/2006-dior.jpg
      • szafireczek Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 09:17
        Skoro postanowiłaś przyoszczędzić na okularach, to pozostaje Ci jedynie model drugi, chociaż też ma pewne mankamenty, ale peleryna może załatwić problem.
        • mid.week Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 09:29
          okulary moge dokupić osobno

Myślałam też o elemencie magicznym, niby człowiek nie jest wierzący ale jezusek nie zaszkodzi

https://pbs.twimg.com/media/D1-aBU8WsAAX1yX.jpg
      • ichi51e Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 09:19
        moim zdaniem dwójka. nawiązuje do blade runnera
        • lella_two Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 09:48
          Wzielabym trójkę, bardziej maskująca. Jakby coś przeciekło, nie będzie widać oparzeń popromiennych.
          • mid.week Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 10:21
            lella_two napisała:

> Wzielabym trójkę, bardziej maskująca. Jakby coś przeciekło, nie będzie widać op
            > arzeń popromiennych.
            >

Na wypadek przeciekania skłaniam się tez ku krecji czerwonej, bedzie pasowała do poparzeń. Przydatna też na wypadek spóżnionej wymiany tampona.
            • milva24 Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 11:14
              big_grin
      • alicia033 Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 09:24
        mid.week napisała:

> Teraz wybieram płaszcz ochronny,

trudny wybór...
    • 1matka-polka Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 09:20
      Rok temu mieszkala u mnie para z Zaporoża. Potem wrócili do siebie do domu. Przypominam ich sobie za kazdym razem, kiedy slysze o tej elektrowni...
    • lauren6 Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 10:25
      Jak mam upchnąć olej pod listwę podłogową?
      • mid.week Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 10:26
        oleju też nie bedzie?
        • iwoniaw Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 10:30
          mid.week napisała:

> oleju też nie bedzie?

Nie będzie niczego. Nie czytałaś wątków princessy w marcu, w których zapowiadala, że już już za chwileczkę zobaczymy puściuteńkie półki i ona "nam przypomni"? To widocznie wątek przypominajacy, bo my tu bez BBC, a tym bardziej świadomości, co się w Polsce dzieje 🤣
          • princesswhitewolf Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 11:08
            >To widocznie wątek przypominajacy, bo my tu bez BBC, a tym bardziej świadomości, co się w Polsce dzieje 🤣

A to gdzie wyczytalas ze ktos napisal ze nie wiecie co sie w Polsce dzieje? Chodzi o to by wymyslac i pluc byle wiecej i czekac na poklask wsrod innych jak ty? Brawo adminka! Psychologia tlumu. Na szafot z Princess. Porusza chyba tabu skoro taka histeria. A nie czekaj, nie chodzi o histerie chodzi o dopier...bo jest sie "mila". No copy.
            • manon.lescaut4 Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 11:18
              Princess… a może, tylko może, gdy wszyscy zgodnym głosem mówią ci, ze jest coś nie w porządku z twoimi obsesjami, z twoja głowa ogólnie, to…? Chyba wiesz, co chce powiedzieć. Zamiast histerycznie odpierać „ataki”, potraktuj serio, to co forumki ci piszą i może poproś o pomoc.
            • annaboleyn Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 11:21

> Na szafot z Princess. Porusza chyba tabu sk
              > oro taka histeria.

O matko, zaczyna się.
              Już się uspokój z tym szafotem, zajęty jest, wiesz, niektórym vipom sprowadza się kata z francji, ja wiem, że to glamour i też byś chciała, ale tego.
              • panna.nasturcja Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 18:50
                smile
      • little_fish Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 10:37
        Zgrzewasz w zgrzewarce takie wąskie tutki, olej wlewasz przez lejek i zagrzewasz końce. Proszę bardzo, nie ma za co 😉
        • mid.week Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 13:40
          Kujawski wyszedł naprzeciw potrzebom preppersów i pakuje już olej w saszety. Podobno wymiar torebek konsultowali z Barlinkiem

poradnikhandlowca.com.pl/artykuly/kujawski-ze-smakiem-teraz-takze-w-saszetkach/
          • little_fish Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 13:44
            No proszę!
            To tego ketchup z McDonald's i przetrwamy!
            • mid.week Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 13:49
              w MCD daja tez sól, pieprz i CUKIER! równiez w saszetach. Te z kolei sa takie małe, że mozna je powciskać w szczeliny w boazerii (jakbby za listwami miejsca brakowało)
              • lella_two Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 14:17
                W camembertach na grilla jest dzem w saszetach, ogromny wybor smaków. Polecam!
          • gama2003 Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 18:45
            Teraz modne są ściany medialne. Sporo ludzi zrobiło sobie z tych takich lamelek drewnianych. Spokojnie w szczeliny mnóstwo dobra wejdzie. Czasem opłaca się ulec modzie. Nie mogę odżałować, że nie mam cokołów, lamelek, sufitów podwieszanych.
            • panna.nasturcja Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 18:52
              Sufit podwieszany, mówisz? A nie spadnie toto na głowę jak jak za dużo cukru upchnę?
              • turbinkamalinka Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 23:41
                A ja się zastanawiałam co mojemu chłopu odbiło z tymi sufitami podwieszany. W łazience i dwóch małych korytarzykach. A on chce rodzinę przed głodem ochronić.
                • panna.nasturcja Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 13.08.22, 02:28
                  Nie doceniasz chłopa smile
      • aqua48 Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 14:41
        lauren6 napisała:

> Jak mam upchnąć olej pod listwę podłogową?

Strzykawką lej.Strzykawką.
        • asia_i_p Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 23:37
          I co ja zrobię z tym olejem, jak już elektrownia pierdyknie?

Czy to nie jest powiązane?
      • asia_i_p Re: Elektrownia Zaporowska - kolejna fala uchodzc 12.08.22, 23:35
        W ampułkach albo probówkach.
      • annaboleyn