Dodaj do ulubionych

Debil na autostradzie - co robić?

12.08.22, 07:51
Ostatnio miał miejsce wypadek, kiedy jeden kierowca drugiemu zajechał drogę i spowodował wypadek na autostradzie. Czy wiecie co robić w wypadku gdyby to wasz samochód został w taki sposób potraktowany, gdyby debil zajechał wam drogę i w zemście zaczął hamować? Hamowały byście, uciekały na pas awaryjny czy robiły jakieś ruchy kierownicą?
Obserwuj wątek
    • ichi51e Re: Debil na autostradzie - co robić? 12.08.22, 07:53
      wszyscy powinni mieć kamery - jeśli się upowszechni debile będą się bać konsekwencji.
      • ichi51e Re: Debil na autostradzie - co robić? 12.08.22, 07:53
        myśle ze warto kupić wielka naklejkę informująca ze "się nagrywa"
      • princy-mincy Re: Debil na autostradzie - co robić? 12.08.22, 09:25
        Zgadzam sie. Kiedy pare lat temu maz zainstalowal w naszych autach kamerki, bylam bardzo sceptyczna- po co mi to. Jednak przydaje sie, wielu znajomym kamerka oszczedzila szczypania sie z debilami i cwaniakami.
    • noname2021 Re: Debil na autostradzie - co robić? 12.08.22, 07:56
      zwolnij, spokojnie - z debilem nie ma co walczyc, bo po co? znizac sie do jego poziomu? jeszcze sie usmiechnij i pomachaj to debil zejdzie na zawal.
      • geoardzica_z_mlodymi Re: Debil na autostradzie - co robić? 12.08.22, 08:42
        Problem w tym, ze to debil walczy z Tobą i niewiele masz pola do manewru.
      • jasnoklarowna Re: Debil na autostradzie - co robić? 12.08.22, 08:47
        pierwsze i najważniejsze: nie dać się SPROWOKOWAĆ.
        Ostatnio krążył po necie filmik, na którym ktoś tak jakiejś dziewczynie zajechał. Nie dał się wyprzedzić, zajeżdżał jej tak przez dłuższy czas, w sensie kilkanaście minut !!!!, a następnie prawie 30 minut śledzi, siedział na ogonie, itp. Nie wiadomo po co, chyba żeby wkurzyć albo wykorzystać jakiś jej błąd. Dziewczyna jechała swoje, bez zajeżdżania, przekraczania, w komentarzach pod filmikiem wszyscy komentowali i podziwiali jej stoicki spokój, ja bym z nerwów chyba palpitacji dostałą na jej miejscu. A debil miał radochę pewnie że pannę postraszył.
        • ichi51e Re: Debil na autostradzie - co robić? 12.08.22, 09:08
          ten? moto.pl/MotoPL/7,88389,28772475,kierowca-bmw-na-a1-zajezdzal-droge-hamowal-i-probowal-zatrzymac.amp

brawo dla dziewczyny ale tez chłopaka. To on ja uspokoił jak panikowała.
          • borsuczyca.klusek Re: Debil na autostradzie - co robić? 12.08.22, 09:33
            Pytanie co zrobiła z tym policja i jaką karę poniósł pirat drogowy.
        • 1matka-polka Re: Debil na autostradzie - co robić? 12.08.22, 09:11
          "następnie prawie 30 minut śledzi, siedział na ogonie"

Dawno juz bym zadzwonila po policje...
    • heca7 Re: Debil na autostradzie - co robić? 12.08.22, 08:26
      Anna. fal i Xawery.Bar na pewno wiedzą tongue_out
    • 1matka-polka Re: Debil na autostradzie - co robić? 12.08.22, 09:10
      1. W Polsce zawsze spodziewam sie ostrego hamowania przed maską.
      2. Robie swoje, czyli nie zjeżdzam, dopoki nie skoncze manewru. Ale i nie scigam sie z debilami, nie odwdzieczam sie im, udaje, ze nie widze ich szajby.
      3. Na migajace swiatla i inne akty agresji pokazuje kamerki, ktore mam z tylu i z przodu, co zazwyczaj wystarcza.
    • shellyanna Re: Debil na autostradzie - co robić? 12.08.22, 10:13
      Moja rada: patrzeć w lusterko wsteczne.
      Do wlokących się lewym pasem już przywykłam i nabrałam cierpliwości.
      Bardziej śmieszą niż irytują auta na pustej trzypasmówce jadące środkowym zamiast prawym.
      Na idiotów pospieszajacych mnie siedzeniem na zderzaku w momencie, kiedy nie mam możliwości zjechania na prawy podczas wyprzedzania tirów, mam metodę wdepnięcia hamulca. Mojego auta mi nie szkoda.
      Działa.
      Wiem, ze ryzykuje spotkanie jakiegoś psychola, który zajedzie mi drogę z bejsbolem, ale na tyle rzadko zdarza mi się taki as na ogonie (bo staram się trzymać prawej strony), ze niespecjalnie się przejmuje.
      • eriu Re: Debil na autostradzie - co robić? 12.08.22, 10:19
        Czyli sama jesteś takim psycholem, który hamuje złośliwie przed kimś. Tobie może nie szkoda auta, ale wiesz że może karambol spowodować? Ilu ludzi może być w nim poszkodowanych i zginąć nawet?
        • ichi51e Re: Debil na autostradzie - co robić? 12.08.22, 10:27
          przecież shell jest autorka watką jak stoi na pasach i pali papierosa a ludzi się na około pultaja...
          • shellyanna Re: Debil na autostradzie - co robić? 12.08.22, 12:19
            Tak taaak… sobie stanęłam, żeby zapalić…
            Zepsuło mi się auto na środku ciasnego ronda i to było miejsce, do którego udało się je dopchnąć.
            Wracałam z sądu albo od adwokata z dwójka malutkich dzieci. Nikt nie zapytał czy mi pomoc.
            Za to jak zapaliłam żeby się uspokoić i pomyśleć co dalej, to było to kluczowe w całej sytuacji. 10 lat temu.
      • heca7 Re: Debil na autostradzie - co robić? 12.08.22, 10:23
        Nagłe wciskanie hamulca może skończyć się tym, że debil odbije się od ciebie i uderzy w Bogu ducha winny samochód na sąsiednim pasie. A ten w następny, albo wpadnie pod ciężarówkę jadącą prawym pasem. I twoja "nauka" skończy się karambolem, tragedią wielu osób a nawet czyjąś śmiercią. Rozumiem , że ręka świerzbi aby dać nauczkę debilowi ale rozsądek powinien wygrać.
        • shellyanna Re: Debil na autostradzie - co robić? 12.08.22, 10:26
          Nie staje dęba, tylko naciskam hamulec, żeby piratowi poświecić hamulcowymi.
          • mamkotanagoracymdachu Re: Debil na autostradzie - co robić? 12.08.22, 10:32
            shellyanna napisała:

> Nie staje dęba, tylko naciskam hamulec, żeby piratowi poświecić hamulcowymi.

To nie ma znaczenia, czy stajesz dęba, świecenie postojowymi jest rownie niebezpieczne, debil może zareagować panicznie i wcisnąć hamulec, a dalej posypie się domino.
            • shellyanna Re: Debil na autostradzie - co robić? 12.08.22, 12:20
              Masz racje.
      • borsuczyca.klusek Re: Debil na autostradzie - co robić? 12.08.22, 10:25
        shellyanna napisała:

> Na idiotów pospieszajacych mnie siedzeniem na zderzaku w momencie, kiedy nie ma
        > m możliwości zjechania na prawy podczas wyprzedzania tirów, mam metodę wdepnięc
        > ia hamulca. Mojego auta mi nie szkoda.
        > Działa.

Ale zdajesz sobie sprawę, że stwarzasz zagrożenie na drodze również dla innych uczestników ruchu?
      • m_incubo Re: Debil na autostradzie - co robić? 12.08.22, 10:29
        @#&@, ty już nie pierwszy raz opisujesz takie kretynizmy, które odstawiasz za kółkiem, że trudno to nawet skomentować.
        Pożyczyłaś prawo jazdy od teściowej?
      • 1matka-polka Re: Debil na autostradzie - co robić? 12.08.22, 10:32
        Czasem, bardzo rzadko (bo normalnie nie daje sie prowokowac😌), kiedy ktos mi jedzie na ogonie, to po prostu puszczam gaz, wiec jade coraz wolniej...
        • audiatur.et.altera.pars Re: Debil na autostradzie - co robić? 12.08.22, 11:58
          1matka-polka napisała:

> Czasem, bardzo rzadko (bo normalnie nie daje sie prowokowac😌), kiedy ktos mi j
          > edzie na ogonie, to po prostu puszczam gaz, wiec jade coraz wolniej...

Można tak zwolnić, aż się znajdziesz za wyprzedzaną ciężarówką, wtedy prawy kierunkowskaz i ...rezygnujesz z manewru wyprzedzania. Mina poganiacza bezcenna.
      • chicarica Re: Debil na autostradzie - co robić? 12.08.22, 12:06
        Oho, furiatka za kierownicą.
        Takich kierowców należałoby sanitarnie usypiać. Wschodnia mentalność, nie do zaakceptowania w cywilizowanym świecie.
        • shellyanna Re: Debil na autostradzie - co robić? 12.08.22, 12:21
          Ciekawy wniosek zwłaszcza w kontekście:

„ Moja rada: patrzeć w lusterko wsteczne.
          Do wlokących się lewym pasem już przywykłam i nabrałam cierpliwości. ”

👍
          • alicia033 Re: Debil na autostradzie - co robić? 12.08.22, 21:48
            W twoim przypadku jedyny właściwy:
    • shellyanna Re: Debil na autostradzie - co robić? 12.08.22, 10:16
      A! Jakoś tak mam wrażenie, ze takie przypadki jak ten ostatni niebieski areton chyba, to ludzie którzy są tak sfrustrowani, albo czymś wku..ieni, ze pozostaje im współczuć i spojrzeć z politowaniem.
    • eriu Re: Debil na autostradzie - co robić? 12.08.22, 10:17
      Zgłosić policji. Jest paragraf jak katastrofa w ruchu lądowym. Więc za zagrożenie taką katastrofą też powinien dostać.
    • berdebul Re: Debil na autostradzie - co robić? 12.08.22, 10:17
      Włączam awaryjne i hamuję. Żadnych gwałtownych ruchów. Jeżeli ma dojść do zderzenia, to najbezpieczniej wjechać w debila, małe ryzyko koziolkowania/dachowania.
      Mam kamerę, wiec bez problemu udowodnię brak mojej winy, mimo wjazdu w kuper.
      • iwo_nka Re: Debil na autostradzie - co robić? 12.08.22, 14:38
        berdebul napisała:

> Włączam awaryjne i hamuję. Żadnych gwałtownych ruchów. Jeżeli ma dojść do zderz
        > enia, to najbezpieczniej wjechać w debila, małe ryzyko koziolkowania/dachowania
        > .
        > Mam kamerę, wiec bez problemu udowodnię brak mojej winy, mimo wjazdu w kuper.

Rozmawiałam dziś o tym z mężem (doświadczony kierowca) i powiedział dokładnie to co Ty - hamować i wjechać w debila. Rozmowa dotyczyła innej sytuacji kiedy to zajechanie drogi przez pirata skończyło się uderzeniem w barierki samochodu z rodziną z dzieckiem w środku. Na szczęście nic im się nie stało a dzięki innym świadkom policja ma już namiary na bandytę.
        • audiatur.et.altera.pars Re: Debil na autostradzie - co robić? 12.08.22, 16:49
          iwo_nka napisała:

> hamować i wjechać w debila

Koszty naprawy samochodu nie są małe. Nie opłaca się.
          • berdebul Re: Debil na autostradzie - co robić? 12.08.22, 17:04
            Jak się rozyebiesz na barierach, albo na innym samochodzie to są jeszcze wyższe.
            • audiatur.et.altera.pars Re: Debil na autostradzie - co robić? 12.08.22, 17:12
              Lepiej zachować się tak, żeby nie uderzyć w nic. Moim zdaniem ten poszkodowany na filmiku za bardzo niepotrzebnie spanikował. Za późno zaczął hamować, panicznie zaczął kręcić kierownicą.

Jak taki ktoś przede mnie wjeżdża, to już wiem, z kim mam do czynienia - i sobie spokojnie hamuję.
              • berdebul Re: Debil na autostradzie - co robić? 12.08.22, 22:40
                Lepiej nie siedzieć nikomu na dupie, ani nie zajeżdżać nikomu drogi, bo może spanikować. Mam nadzieję, ze sprawca wypadku się nie wypłaci.
                Dzicz jaka jeździ po polskich drogach nagle się cywilizuje po przekroczeniu granicy zachodniej/południowej, czyli da się.
    • audiatur.et.altera.pars Re: Debil na autostradzie - co robić? 12.08.22, 11:55
      Już wcześniej trzeba zachować się profesjonalnie, kiedy ktoś ostro podjeżdża i siedzi na ogonie podczas wyprzedzania. Swoje tempo, demonstracyjnie lewy kierunkowskaz, żeby człowiek z tyłu widział, że ma do czynienia ze świadomym użytkownikiem drogi, nie początkującym.

Kończysz manewr, prawy kierunkowskaz, spokojnie zjeżdżasz na prawy pas. Wtedy jest mało prawdopodobne, że ktoś cię będzie chciał nadal wychowywać.

W razie czego żadnych gwałtownych ruchów kierownicą. Spokojnie hamujesz, nie przejmujesz się TIR-em za tobą. Kierowca TIR-a głupi nie jest, widzi, że coś się dzieje, zdąży wyhamować.
      • bominka Re: Debil na autostradzie - co robić? 12.08.22, 14:21
        W zemscie czego?
        • taki-sobie-nick Re: Debil na autostradzie - co robić? 12.08.22, 22:43
          W zemście ZA CO. Gdzie tu widzisz zemstę?
    • kryzys_wieku_sredniego Re: Debil na autostradzie - co robić? 12.08.22, 17:18
      Jestem bardzo nieufna do takiego bliskiego wjechania przed samochód. Chyba nigdy mi się nie przytrafił taki manewr.
      Raz wpuszczalam kamikadze lecacego na czolówkę na zakręcie, jechalam pół oponu po asfalcie (slychać to), jakbym nie zjechała to karambol, więc ratowałam też siebie.
    • engine8t Re: Debil na autostradzie - co robić? 12.08.22, 18:34
      U as to proste. Siega sie pd siedzenie, wyciaga glocka i celuje i pociaga pare razy za spust....a potem daje po gazie. i sprawa zalatwionn na miejscu z gwarancja ze wiecej tego nie zrobi..
    • vivi86 Re: Debil na autostradzie - co robić? 13.08.22, 09:28
      To była jakaś kobieta już namierzona. Co robić w takim przypadku nie wiem, ale wiem co powinno się zrobić z nią. Sądzić jak za usiłowanie zabójstwa.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka