Dodaj do ulubionych

Do Warszawianek - gdzie zjeść?

12.08.22, 10:04
Jutro przyjeżdżamy do Warszawy (mamy stąd wylot w poniedziałek). Hotel mamy na ul. Puławskiej. Gdzie możemy fajnie i w dobrej cenie zjeść obiad?
Obserwuj wątek
    • lilia-anna Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 10:07
      Puławska długa smile Napisz, gdzie dokładnie.
    • neospasmina Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 10:09
      ale to zależy, co lubicie jeść na obiady i czy to musi być w okolicach tego hotelu
      i który odcinek Puławskiej (ulica ma ok 13 km)
    • kochamruskieileniwe Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 10:10
      Puławska jest drugą do długości ulica w Warszawie wink
      No i co oznacza dobra cena, bo wiesz, dla wielu ematek kilka stówek - to "grosze" tongue_out
      • heca7 Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 10:14
        W ten sposób mając hotel na jednym końcu a restaurację na drugim można zrobić 20 kilometrów wink
    • mia_mia Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 10:12
      Puławska w samej Warszawie ma ponad 12 km, a w Warszawie się nie kończysmile
    • gaskama Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 10:13
      Gdzie przy Puławskiej? Jaką kuchnię lubisz?
    • szara.myszka.555 Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 10:13
      Zdefiniuj "fajnie" i "w dobrej cenie". Jaką kuchnię lubicie?
      • karme-lowa Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 10:19
        A to nie wiedziałam, że Puławska jest taka długa😂. Hotel Arche.
        Lubimy jeść praktycznie wszystko. Może być nawet bar mleczny☺️. Wolę wydać mniej w knajpie, a więcej na bilety do np muzeum.
        • arwena_11 Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 10:27
          Czyli w środku niczego wink.
          Knajpki - albo Ursynów przy Roentgena była fajna pizzeria - chyba jest nadal - na piechotę dojdziecie w 15 min. Na Wąwozowej jest Zapiecek ( świetne pierogi ), ale to już na tyle daleko, że lepiej samochodem.
          Masz jeszcze Mokotów ( Galeria Mokotów ) i różne knajpki na Obrzeżnej ( polecam Semolino ), Postępu, Cybernetyki.
          Tylko i tak trzeba dojechać, więc pewnie podjechałabym do Centrum czy na Nowy Świat, Starówkę - ale tu już nie polecę ( no Zapiecek jest też na Starówce ), bo rzadko tam jadam i w sumie nie mam nic ulubionego.
        • mia_mia Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 10:28
          Jeśli będziecie kręcić po mieście nie jesteście ograniczeni do okolic hotelu. W Warszawie jest tyle restauracji, knajpek i barów, że warto szukać dopiero jak zgłodniejecie i wtedy w okolicy gdzie akurat będziecie.
          • wkswks Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 16:34
            A gdzie dokładnie w centrum sa te restauracje? Bo kilka lat temu dzwoniliśmy do hotelu z miasta zeby nam jakieś obiady zostawili, bo w centrum nie ma gdzie zjeść. Prosiłabym o konkretne nazwy restauracji w centrum w okolicach starówki.
            • klementyna156 Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 16:59
              Rety, a po co ci nazwy?
              Setki są, niemal co parę metrów kolejna, droższe, tańsze, kuchnie z całego świata. Odpal google maps, przejrzyj, co widać, poczytaj recenzje - od razu widać. Knajpy z rankingiem od 4,5 są zwykle naprawdę w porządku, od 4,7 - to już bardzo dobre. Po co ci lista nazw?
              Ja tak robię w każdym miejscu, do którego mnie zawieje, na TripAdvisor też zaglądam. Ostatnio dzięki temu odwiedziłam kilka fajnych restauracyjek w Sopocie, ze smacznym jedzeniem, ze średniej pólki cenowej: azjatycką, brazylijską, indyjską i europejską z twistem. Bez wtopy.
            • mia_mia Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 17:24
              Cała Starówka, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat to są restauracje, knajpki, bary, budki z jakimiś przekąskami plus ulice w bok np. Senatorska, Chmielna, można też pójść w stronę Wisły i tam też tego mnóstwo, a spacer przyjemny.
              • wkswks Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 17:37
                Acha, No mam inne doświadczenia. Dajcie jedno, co nie bedzie kolejna pizzeria, budka z zapiekankami i smażeniem wszystkiego w wysokim tłuszczu. Serio jedna nazwa przy nowym swiecie.
                • klementyna156 Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 18:32
                  Warszawiak raczej na Nowym Świecie nie je, bo to jest ulica dla turystów, ale wystarczy odejść nie wiem? z 300, 500 metrów w bok. I już masz zagłębie knajpek z kuchnią z dowolnego regionu. Np. 550 metrów dalej, okolice Moliera, pl. Teatralnego (to tylko przykład, w każdą stronę można pójść) - obok siebie masz knajpę libańską tajską, ze dwa sushi bary. A wszystkie z dobrymi opiniami i bez zapiekanek wink
                  Jeszcze bliżej, tuż obok - na Foksal masz knajpkę na knajpce. Będą droższe, bo to "prestiżowa" okolica, ale ciekawy wybór i blisko Nowego Światu. Widzę wietnamską, polską i tajską, bliskowschodnią.
                  Albo schodzisz na Powiśle i masz ogromny wybór też.
                  • klementyna156 Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 18:36
                    A na samym Nowym też coś się da znaleźć przecież. Trzy kilki i widzę gruzińską, tajską, meksykańską, wegańską, nie mówiąc o kawiarniach z ofertą lunchową czy brunchową, typu Wrzenie Świata. Tylko trzeba się rozejrzeć, można palcem po mapie.
                  • wkswks Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 13.08.22, 10:48
                    W takim razie następnym razem spr Powiśle i okolice placu teatralnego. Zadne lunche nas nie interesują (zwłaszcza ze same piszecie ze w weekendy nie ma tych opcji), przekąski tez nie, kuchnia azjatycka i sushi bary tez raczej nie dla dzieci.
                    • kurt.wallander Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 13.08.22, 18:26
                      wkswks napisał(a):

> W takim razie następnym razem spr Powiśle i okolice placu teatralnego. Zadne lu
                      > nche nas nie interesują (zwłaszcza ze same piszecie ze w weekendy nie ma tych o
                      > pcji), przekąski tez nie, kuchnia azjatycka i sushi bary tez raczej nie dla dzi
                      > eci.

Dlaczego lunche nie, jeśli bylibyście kiedyś na tygodniu? To normalne dania, a tańsze niż niż dania z karty (często jest zestaw w cenie jednego dania).

Dlaczego azjatyckie i sushi nie dla dzieci?
                      • wkswks Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 13.08.22, 21:05
                        Czasem lecimy sobie samolotem gdzies, wysiadamy, zostajemy 3/4 dni i jedziemy na dolny Śląsk. Zazwyczaj jest to weekend. Nie chodzi o cenę, tylko o to zeby o dowolnej godzinie wejść i zjeść obiad. Nie przekąskę, nie lunch i nie pizze albo frytki. Byliśmy w sierpniowy długi weekend bo syn chciał obejrzeć czołgi i było jak było. Albo trzeba było mieć rezerwację.
                        • mia_mia Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 13.08.22, 21:19
                          15 sierpnia po zakończeniu imprezy wszędzie jest tłoczno, przez Starówkę i Bulwary nie da się przejść, ale to jeden dzień w roku i pomimo tego zawsze nam się udaje znaleźć miejsce. Można też odjechać kilka przystanków i już jest inaczej. Mówisz o miejscu nastawionym na turystów i studentów, w dużym stopniu żyjącym dzięki gastronomii, gdzie jak gdzie, ale nie da się tam chodzić głodnym, jest kuchnia polska, są kuchnie świata.
                        • kurt.wallander Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 13.08.22, 23:20
                          wkswks napisał(a):

Nie chodzi o cenę, tylko o to zeby o
                          > dowolnej godzinie wejść i zjeść obiad. Nie przekąskę, nie lunch i nie pizze alb
                          > o frytki.

Lunch to obiad przecież.
                          • wkswks Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 14.08.22, 09:01
                            To było 14stego ok 19-20. Duzo było zamkniętych, to co mieli ludzi w innych to były jakieś przekaseczki, to nie były dania obiadowe. Czynne były w zasadzie kawiarnie i bary. W dwóch restauracjach na rynku rezerwacje. Tragedia.
                            Wy piszecie swoje, a ja mam złe doświadczenie z jedzeniem na nowym
                            Swiecie i rynku.
                            • thank_you Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 14.08.22, 09:04
                              Ok, ale to my tam mieszkamy i mamy częstsze doświadczenia z gastronomią w tamtej okolicy. 🤪
                              • wkswks Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 14.08.22, 09:12
                                Wiec teza, ze centrum jest nastawione na turystów jest nie do końca prawdziwa. Skoro jako turystka miałam problem ze znalezieniem restauracji, gdzie dorośli i dzieci znajdą coś dla siebie, znaczy że zawodzi informacja.
                                • thank_you Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 14.08.22, 09:19
                                  Ale co ty w ogóle opowiadasz? Nowy Świat - począwszy od Pl. Trzech Krzyzy przez Krakowskie Przedmieście i Rynek stoją restauracjami. Restauracje są także w pawilonach i bocznych ulicach. Jest tam tego mnóstwo.
                                • mia_mia Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 14.08.22, 09:42
                                  Informacje, jeśli nie widzisz szyldów, tablic z menu, stolików masz w internecie. Jeśli chcesz możesz nawet teraz sprawdzić ile tego jest, w dodatku masz hotel na Krakowskim Przedmieściu, przy Pl. Teatralnym i na Nowym Świecie, tam przecież też są restauracje.
                                • chococaffe Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 14.08.22, 09:49
                                  kwestia nastawieniawink
                                  • thank_you Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 14.08.22, 09:57
                                    To dość zabawna wypowiedz biorąc pod uwagę, iz to jedyne takie zagłębie kulinarne ciągnące sie kilometrami 😂
                                • andace Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 14.08.22, 12:53
                                  Jak jestem w Warszawie to chodzę Nowym Światem regularnie bo mieszkam w okolicy, przecież tam prawie nie ma nic innego jak restauracje - zwłaszcza w lecie idąc zaglądam ludziom do talerzy (bo ogródki są na chodniku) i jest w zasadzie wszystko - od pizzy po makarony, mięsa, vege, sałatki, zupy, do wyboru do koloru.
                                  I przynajmniej do 22 ulica jest pełna ludzi jedzących obiado-kolacje.
                                  Jest nawet miejsce z jedzeniem bezglutenowym, zapiekanek ani miejsca specjalizującego się w smażonym w głębokim tłuszczu nie widziałam. Nawet Biedronka jest.

To samo jest na Brackiej, Chmielnej, Foksal i większości uliczek odchodzących od Nowego Światu.

Nie wiem jak informacja może zawodzić, wystarczy Google lub spacer NŚ.
                            • mia_mia Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 14.08.22, 09:51
                              Może piszesz o czasach pandemii, normalnie i mówię to z całą pewnością, nie ma możliwości nie znaleźć tam w tych godzinach jedzenia., w ostateczności w pobliżu są ZT z mnóstwem restauracji.
                              • wkswks Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 14.08.22, 12:56
                                Porównując do miejscowości, nawet malutkich, w Austrii, Szwajcarii, Niemiec była jedna wielka lipa, az nie do uwierzenia, ze nie ma nic. Owszem barów z przekąskami i cukierni jest na pęczki. Jeżeli chodzi o restauracje to niestety ale do Pragi i Bratysławy Warszawa się nie umywa. Jak ja przyjeżdżam na kilka dni na zwiedzanie, nie bede ślęczeć z nosem w telefonie czy robić kilometrów w poszukiwaniu obiadu.
                                • chococaffe Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 14.08.22, 13:00
                                  pisałam - nastawienie
                                  • thank_you Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 14.08.22, 14:10
                                    A raczej bredzenie, bo o ile rozumiem, ze pisalaby to o jakichś Wlochach czy innym Tarchominie, ale ona pisze o okolicy, gdzie na kilku km2 ulicy jest pewnie ze sto restauracji.
                                • andace Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 14.08.22, 14:10
                                  Porównując do Pragi czy Bratysławy to dla mnie Warszawa ma wręcz nadmiar knajp, zazwyczaj mamy problem co wybrać. Nie wiem gdzie ale na Nowym Świecie i w okolicy jest raczej problem z barami z przekąskami, bary są ale nie z jedzeniem i same restauracje.
                                  Ale rozumiem że niektórzy lubią utrudniać sobie życie i wolą narzekać niż poświecić ok 5 min żeby sprawdzić w Google Maps co jest w okolicy.
                                  W małych miejscowościach w Niemczech jest ciężko i trzeba się naszukać w Google żeby znaleźć coś sensownego na obiad - a szukam często bo jeździmy i na zakupy i usiłujemy zatrzymać się w trasie jadąc do i z Polski.
                                • czerwonylucjan Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 14.08.22, 20:37
                                  What, w Warszawie jest mnostwo knajp w centrum, czesc w rzadku czesc rozproszona ale jakby nie bylo knajpa na knajpie. Owszem jedna bedzie z burferami, druga japonska a trzecia wloska ale chyba nie oczekujesz restauracji z klasycznym schabowym?
                    • thank_you Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 13.08.22, 21:25
                      W okolicach placu teatralnego super karmią w Thaisty, Thai Thai i El Popo, budżetowo falafele na Senatorskiej.
                • mia_mia Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 19:28
                  Foccacia na Senatorskiej
                • thank_you Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 19:48
                  Jest ciekawe jedzenie w pawilonach przy Nowym Świecie Restauracja Delicja Polska. No i sushi Besuto.
                  • hungaria Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 20:57
                    Gdzie dokladnie szukac dobrego jedzenia w pawilonach?
                    • thank_you Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 13.08.22, 13:25
                      Stojąc tyłem do Ronda de Gaulle'a idź do pawilonów po lewej, np. Raj w Niebie jest ok. A po prawej - CoTu, no cóż, może i bar ale mega go lubię. smile
                      • pomozeciepomozemy Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 13.08.22, 13:27
                        Ten wietnamski? Ile on już lat tam stoi, 20, 25?
                        • thank_you Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 14.08.22, 08:45
                          Tak! Pewnie coś koło tego. 😃 Najfajniejsze w nim jest to, że stołuje się tam cały przekrój społeczny i wszyscy doceniają a następnie wracają.
                • bene_gesserit Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 13.08.22, 19:13
                  wkswks napisał(a):

> Acha, No mam inne doświadczenia. Dajcie jedno, co nie bedzie kolejna pizzeria,
                  > budka z zapiekankami i smażeniem wszystkiego w wysokim tłuszczu. Serio jedna na
                  > zwa przy nowym swiecie.

Przy Nowym Świecie można zjeść całodzienne śniadanie w Vincencie - nie każdy lubi omlet na obiad, ale szakszuka się przecież nada.
                  • andace Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 13.08.22, 21:17
                    Akurat Nowy Świat i okolice (Bracka, Chmielna, Foksal) restauracjami, barami i kawiarniami stoją.
                    Na śniadanie: Wrzenie Świata, Croque Madame, Vita Cafe, Green Cafe Nero, Starbucks i w niedziele brunch w JCC + wspomniany Vincent który jest po remoncie i jest całkiem spory.

Młoda Polska, Gościniec, Bar Mleczny, Chmeli Sumeli, Mąka i Woda, Bracka 20, La Cantina, Frida, Oliva, Specjały Regionalne, Bursztynowa Bistro - to mniej niż połowa restauracji na Nowym Świecie i 5 min spaceru od Nowego Światu. Akurat ta okolica ma chyba największe zgrupowanie knajp w Śródmieściu Warszawy.
                  • ajr27 Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 13.08.22, 23:58
                    Vincent jest passe. Warszawscy znawcy tematu jadą po nim ostatnio aż furczy. Ja bym strzeliła hardcore i poszła do ortodoksyjnego Wietnamczyka na Bakalarskiej, no ale to dla wielu może być doświadczenie graniczne.
                    • bene_gesserit Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 14.08.22, 00:03
                      Bez żartów, to ma być dla forumki i jej rodziny przyjemność, a nie kara.
                    • andace Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 14.08.22, 12:37
                      Nie wiem czy Vincent jest passe ale prawie zawsze wszystkie stoliki są zajęte. Rozmawiamy o turystach, osobach które przyjeżdzają na 2-3 dni do miasta i nie będą marnowały pół dnia żeby jechać na Bakalarską, bo chcą zjeść coś w Centrum.

Mieszkam w okolicy NŚ, ale tam nie jadam (poza niedzielnym brunchem w JCC), na Bakalarskiej bywam jak mam ochotę na Wietnamczyka.
                      Ale jak mam gości, zwłaszcza zagranicznych to standardem jest Kompania Piwna na Podwalu czy Bazyliszek na Rynku Starego Miasta.
                • andace Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 13.08.22, 21:34
                  I jeszcze mini zagłębie w pasażu A. Szyfmana obok Teatru Polskiego.
        • lea_233 Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 10:48
          Hotel Arche Puławska to tam gdzie wrony zawracają?
          • lea_233 Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 10:54
            Jeśli w tamtej lokalizacji to tylko w hotelu. Jeśli koło CNK to szukaj na Powiślu, na Radnej, na Dobrej, w Elektrowni Powiśle. Polecić mogę też sieć "Kuchnia za ścianą". To taki bar mleczny z obiadami domowymi.
            Nakładasz sama ile i co chcesz. Mają zawsze świeże i dogotowuja na bieżąco
        • generacja.y Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 14.08.22, 10:11
          Jeśli lubicie burgery, to Burger Mama na Herbsta. Nieopodal, przy stacji metra Stokłosy, jest VegeLove, knajpka wege ze smacznym jedzeniem.
    • n-ell Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 10:17
      Puławska to do Piaseczna nawet dolatuje 😉. Ale macie metro blisko, więc ja proponuję podjechać metrem do pl Wilsona i zjeść lunch w Jaskółce, Ósmej Kolonii albo Havana Bar. Polecam szczególnie Havanę. I jeśli chcecie dobra cenę to w oferty lunchowe celujcie po prostu.
      • n-ell Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 10:19
        Się zorientowałam, że jutro sobota🙈, to lunchy tańszych nie będzie
        • kubek0802 Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 10:26
          Już chciałam rekomendować superancki bar mleczny, ale on też w weekendy zamknięty.
          • nawoyka Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 13.08.22, 08:02
            To ja poproszę ten bar..
      • paniusia.aniusia Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 10:50
        Z tą bliskością metra to bez przesady, przecież pieszo do niego nie dojdą. A później jechać jeszcze przez pół miasta?
        • n-ell Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 10:55
          To jeszcze zależy gdzie na Puławskiej są smile
          • ajr27 Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 11:10
            Napisała przecież, że w Arche, więc na przeciwległym krańcu miasta niż Żoliborz
    • gaskama Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 10:27
      Z buta tam poza kfc czy sfinxem nie ma nic. Pytanie, czy chcecie jednak skoczyć w kierunku centrum czy zostać na Ursynowie? No i tam ne ma metra. Jesteście autem?
      • karme-lowa Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 10:43
        Jesteśmy autem. Napewno będziemy chcieli jechac do centrum. Na niedzielę mamy bilety co CNK.
        • homohominilupus Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 10:47
          Bar mleczny Prasowy. Na Marszałkowskiej ale blisko Puławskiej.
          Mezze na Różanej jeśli lubicie hummusy i takie tam klimaty.
        • mia_mia Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 10:48
          W CNK jest barek z przyzwoitym jedzeniem, a niedaleko spacerkiem dobra pizzeria „Ave pizza”. Samochodem nie pchajcie się do centrum jeśli nie musicie. Koło CNK jest stacja metra.
          • mia_mia Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 10:57
            I generalnie wzdłuż samej Wisły na Bulwarach jest wiele miejsc gdzie można zjeść w fajnej atmosferze, chociaż w weekend przy ładnej pogodzie jest tłoczno.
            Jeśli pojedziecie tam samochodem, to możecie przejechać przez most na prawą stronę i tam się pokręcić i coś zjeść np. na Ząbkowskiej.
          • swinka-morska Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 10:58
            No i parking przy CNK jest masakrycznie drogi.
            • kochamruskieileniwe Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 11:06
              W strefie płatnego parkowania w soboty i niedziele parkowanie bezpłatne, mozna w okolicy zaparkowac. Chociaż z trudem. Łatwiej, jezeli ma sie kartę parkingową, a Karmelowa chyba ma.
              Jenak, ja bym do centrum sie nie pchała samochodem. Sa bilety weekendowe po 24/12ulg (zł). Obowiązuja równez na parkingach P&R przy stacjach metra.
              Mimo, ze dużo mniej samochodów w Warszawie (wakacje i dodatkoy przedłuzony weekend) to jednak troche ich jest. I sporo objazdów itp, wiec dla niewprawionego do jeżdzenia po Warszawie może byc trudniejsze/czasochłonniejsze.
              • mia_mia Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 11:17
                Jako świeża posiadaczka karty parkingowej zaczęłam zwracać uwagę na koperty i zauważyłam, że tych miejsc wcale nie ma dużo (poza miejscami typu CH), a jak są to są zajęte albo legalnie albo nie. Doradzałabym znaleźć miejsce na samochód gdzieś koło linii metra i poruszać się komunikacją miejską w miarę możlieości.
                • kochamruskieileniwe Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 11:19
                  no tez to doradzam... mąz ma kartę od lat i mamy juz pewną wprawę w poszukiwaniu miejscsmile. Moze tez nabierzesz wprawy wink
                  Ale fakt - sporo nielegalnie miejsc zajetch jest.
              • karme-lowa Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 11:18
                Nie mamy karty parkingowej, bo wg komisji córce się nie należy.
                • kochamruskieileniwe Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 11:20
                  tym bardziej postawcie na komunikacje miejką. Mniej nerwów i taniej.smile
                  • karme-lowa Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 11:38
                    kochamruskieileniwe napisała:

> tym bardziej postawcie na komunikacje miejką. Mniej nerwów i taniej.smile
                    Tak, raczej tak zrobimy.
                • arwena_11 Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 13:31
                  To zostawcie samochód na P+R na tyłach Multikina ( wjazd od Indiry Gandhi ) i stamtąd metrem ( Imielin ) dojedziecie i do CNK ( przesiadka na Świętokrzyskiej w drugą linię ).
                  • karme-lowa Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 14:26
                    arwena_11 napisała:

> To zostawcie samochód na P+R na tyłach Multikina ( wjazd od Indiry Gandhi ) i
                    > stamtąd metrem ( Imielin ) dojedziecie i do CNK ( przesiadka na Świętokrzyskiej
                    > w drugą linię ).
                    Dzięki☺️
                  • mikawi Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 22:01
                    Dokładnie! Po huk się pchać autem do centrum, szczególnie z Puławskiej…
        • szafireczek Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 10:59
          Tu, tylko trzeba podjechać autem ok. 10 min. - dobre, świeże jedzenie i w przyzwoitych cenach
          www.bistroken.pl/
        • majaa Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 11:09
          Jazdę samochodem do centrum odradzam. Jak chcecie się pokręcić po Warszawie, to raczej kupcie bilety weekendowe, są ważne na każdy środek transportu, w tym metro (koszt 24 zł norm./12 ulg.). A różnych knajpek jest od groma, najlepiej szukać w okolicy, w której akurat będziecie, kiedy poczujecie się głodni.
          • ajr27 Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 11:12
            Też odradzam jazdę autem po Warszawie, zwłaszcza, że do CNK dojeżdża metro, a każdy autobus z Puławskiej koło hotelu dowozi ich do Metra Wilanowska
            • pomozeciepomozemy Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 15:07
              Co wy macie z tą jazdą po Warszawie? Jeśli karma ma na niedzielę bilety do CNK na godziny poranne to dojazd to bajka - Warszawa odsypia sobotę, w poranki ulice są puste, miejsc do parkowania pełno, nawet przy obleganych miejscówkach. Co innego po południu...
              • lea_233 Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 16:25
                Właśnie odebrałam znajomych z CNK! Ludzie, ile ludzi! Nie pchaj się tam autem jak nie musisz. Ja stałam na awaryjnych czekając na nich bo stanąć totalnie nie ma gdzie. W tym roku dobiły jeszcze rzesze Ukraińców. Dawno nie widziałam przy CNK takiego kłębowiska
                • karme-lowa Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 16:32
                  lea_233 napisała:

> Właśnie odebrałam znajomych z CNK! Ludzie, ile ludzi! Nie pchaj się tam autem j
                  > ak nie musisz. Ja stałam na awaryjnych czekając na nich bo stanąć totalnie nie
                  > ma gdzie. W tym roku dobiły jeszcze rzesze Ukraińców. Dawno nie widziałam przy
                  > CNK takiego kłębowiska
                  😓😓
        • gaskama Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 11:14
          To niedaleko na powisle. cytryny na Powiślu to fajna włoska knajpa.
          • andace Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 13.08.22, 13:01
            Polecam Grano Duro po drugiej stronie ulicy. W Cytrynach jeszcze nie byłam, zawsze idę od strony Tamki i trasa kończy się na Ave Pizza lub Grano Duro. Muszę w takim razie spróbować.
        • dyzurny_troll_forum Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 11:23
          karme-lowa napisała:

> Jesteśmy autem. Napewno będziemy chcieli jechac do centrum. Na niedzielę mamy b
          > ilety co CNK.

Serio, nie ogarniam czym kierują się ludzie wybierajać hotele.
          Gwożdziem programu jest CNK, gdzie parkowanie w okolicy to koszmar, a hotel jest na drugim końcu miasta. W pobliżu CNK, dla mnie w odległości z buta, jest Ibis Styles Centrum oraz Ibis Budget Centrum, oba bardzo fajne w bardzo konkurencyjnych cenach do Arche. A przede wszystkim w bliskości bulwarów, samego centurm również oraz ogólnie rozumianej cywilizacji.
          • gaskama Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 11:27
            Gwoździem programu jest o ile zrozumiałam wylot. A z hotelu jest baaaardzo prosty dojazd na lotnisko.
            • karme-lowa Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 11:40
              gaskama napisała:

> Gwoździem programu jest o ile zrozumiałam wylot. A z hotelu jest baaaardzo pros
              > ty dojazd na lotnisko.
              Dokładnie tak Gaskama. O to nam chodziło.
              A o CNK marzy dziecko więc czemu nie skorzystać z okazji?
            • dyzurny_troll_forum Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 11:52
              gaskama napisała:

> Gwoździem programu jest o ile zrozumiałam wylot. A z hotelu jest baaaardzo pros
              > ty dojazd na lotnisko.

Spędza dwie noce w Wawie, musi coś jeść, chce zwiedzać CNK, musi wyprawić się do centrum, wybiera hotel na lotnisku, bo ma łątwy dojazd do lotniska. Jeden łatwy dojazd vs fefnascie dojazdów (+parkowanie) do centrum. Ma to sens!

Ale jeżeli priorytetem było mieszkanie na lotnisku to też jest kilka lepszych wyborów niż Archa, niektóre z bardzo atrakcyjną ceną na parkowanie na czas podóży za granicę. Tak, są hotele sprzedające parking na 14 dni przy zameldowaniu na jedną noc.
              • gaskama Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 12:26
                Może wylot ma o bezbożnej godzinie i wtedy woli zaoszczędzić 15 min na nocnym dojeździe.
                Poza tym ona pyta o knajpy. Nie przeczytałeś? Nie zrozumiałeś? Z czym masz problem?
                • mia_mia Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 12:32
                  Ja na przykład nie lubię pchać się do centrum miast, których nie znam, więc nie odrzucam hoteli na peryferiach, nawet jeśli to rozwiązanie ma swoje wady, a jestem przyzwyczajona do jazdy po Warszawie, gdybym nie była to tym bardziej bym unikała.
                • dyzurny_troll_forum Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 12:34
                  gaskama napisała:

> Z czym masz problem?

Z wyborem hotelu pod cel pobytu... chciałem po prostu zroumieć czemu ludzie sobie to robią...
                  • mia_mia Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 12:41
                    Nie zrozumiesz, bo każdy ma inne potrzeby i priorytety. Ich celem pobytu zdaje się jest dotarcie na lotnisko, a cała reszta jest przy okazji.
                    • dyzurny_troll_forum Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 14:07
                      mia_mia napisał(a):

> Nie zrozumiesz, bo każdy ma inne potrzeby i priorytety. Ich celem pobytu zdaje
                      > się jest dotarcie na lotnisko, a cała reszta jest przy okazji.

Dotarcie na lotnisko to nigdy nie jest jakieś wielkie wyzwanie. Nawet w Polsce.
                      • mia_mia Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 15:13
                        Lotniska rzadko są tak blisko centrum miasta, w zależności od godziny w Warszawie to bywa bardzo czasochłonne.
                        Poza tym piszesz, że będzie się tłuc z walizkami, tak jakby w centrum mogła sobie zostawić samochód pod hotelem.
                  • gaskama Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 12:46
                    Napisałam ci. Jak zada pytanie:
                    Kogo mam przekonać do mojego wyboru hotelu?
                    To ruszaj do boju.
                    • dyzurny_troll_forum Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 14:15
                      gaskama napisała:

> To ruszaj do boju.

Chwilowo ruszam do Szkarskiej sprawdzić jak tam zaopatrzenie w wodę w Biedrze wink
                      Może coś poprawili...
          • mia_mia Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 11:34
            Ceną, bliskością lotniska (tam chcą dotrzeć), darmowym parkingiem, łatwością znalezienia miejsca do zostawienia samochodu, chęcią uniknięcia korków, może jeszcze czymś innym.
            • dyzurny_troll_forum Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 11:41
              mia_mia napisał(a):

> Ceną, bliskością lotniska (tam chcą dotrzeć), darmowym parkingiem,

Darmowy parking pod Archą!??! Byłaś ty kiedyś w tym hotelu???

> łatwością znalezienia miejsca do zostawienia samochodu, chęcią uniknięcia korków,

Chęć uniknięcia korków i łątwość znalezienia miejsca podczas wyprawy autem do CNK!? Serio, serio?
              • mia_mia Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 12:07
                Nie byłam, jak w większości warszawskich hoteli, bo po co miałabym tam jeździć, ale okolica taka sądząc po numerze ulicy, że to raczej nie jest już strefa płatnego parkowania.
                Korków nie obawiałabym się w niedzielę, ale w dniu wyjazdu, z Puławskiej dojazd dużo lepszy niż z centrum. Do CNK jadą w niedzielę, trudno pod to ustawiać spanie.
                Zresztą co ci do tego gdzie kto decyduje się spać.
                • dyzurny_troll_forum Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 12:21
                  mia_mia napisał(a):

> Nie byłam, jak w większości warszawskich hoteli, bo po co miałabym tam jeździć,
                  > ale okolica taka sądząc po numerze ulicy, że to raczej nie jest już strefa pła
                  > tnego parkowania.

A ja byłem!

Parking hotelowy to malutki placyk, pod wieczór zawalony autami tak, że jedno stoi na drugim. I to wszystko za 40 czy 50 PLN za dobę. Po prostu doskonała okazja. Na doskonale zorganizowanym parkingu.

No chyba, ze stawiamy 1km od hotelu, gdzieś na ursynowskim osiedlu czy pod lidlusiem, i ciągniemi te walizy do hotelu, ważne, żeby lotnisko było blisko!
                  • arwena_11 Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 13:34
                    A w Lidlu tam już nie zrobili płatnego? Bo z tego co kojarzę, to służy on okolicznym mieszkańcom, odwiedzającym hospicjum itd.
                    • dyzurny_troll_forum Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 14:08
                      arwena_11 napisała:

> A w Lidlu tam już nie zrobili płatnego? Bo z tego co kojarzę, to służy on okoli
                      > cznym mieszkańcom, odwiedzającym hospicjum itd.

A nie wiem, dwieście lat tam nie byłem wink
                      • karme-lowa Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 14:16
                        Nawet jeśli będę taszczyć walizki 10 km, to wciąż moja sprawa. Żyj i daj żyć innym. Jakoś nie odniosłeś się do tematu wątku.
                  • karme-lowa Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 14:09
                    dyzurny_troll_forum napisała:

> mia_mia napisał(a):
                    >
                    > > Nie byłam, jak w większości warszawskich hoteli, bo po co miałabym tam je
                    > ździć,
                    > > ale okolica taka sądząc po numerze ulicy, że to raczej nie jest już stre
                    > fa pła
                    > > tnego parkowania.
                    >
                    > A ja byłem!
                    >
                    > Parking hotelowy to malutki placyk, pod wieczór zawalony autami tak, że jedno s
                    > toi na drugim. I to wszystko za 40 czy 50 PLN za dobę. Po prostu doskonała okaz
                    > ja. Na doskonale zorganizowanym parkingu.
                    >
                    Ale to są moje pieniądze!!!
                    Co Cię obchodzi ile wydam na parking?
                    • karme-lowa Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 14:12
                      I za dobę zapłaciłam 20 zł.
        • gaskama Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 11:28
          Jeśli do CNK to zostawcie atu gdzieś na linii metra. Tak będzie łatwiej. Komunikacja miejsca w Warszawie jest dobra i dobrze funkcjonuje (śp. Lech K. nie zdążył nic spierniczyć).
          • dyzurny_troll_forum Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 11:48
            gaskama napisała:

> Jeśli do CNK to zostawcie atu gdzieś na linii metra.

Gdzie proponujesz?
            • karme-lowa Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 12:09
              Dyżurny, a co ty się tak pieklisz? Przecież to ja będę się męczyć, nie ty.
              To mój wyjazd. Ty sobie planuj po swojemu.
              Zadałam proste pytanie. I tyle.
              • dyzurny_troll_forum Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 12:16
                karme-lowa napisała:

> Dyżurny, a co ty się tak pieklisz?

O nic się nie pieklę.

Zawsze przyjeżdzam do wawy autem, które prawie zawsze spędza cały czas pobytu na parkingu hotelowy, a jeżdze albo uberem albo bydłowozami. Tak więc chciałem się dowiedzieć przy której stacji metra można łatwo i tanio zostawić pojazd, bardzo by mi to pomogło.
                • angazetka Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 12:21
                  Nie musisz jeździł bydłowozem, znacznie prościej jest komunikacją miejską.
                  • kochamruskieileniwe Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 12:25
                    On on wsiada do srodka komunikacji miejskiej, ktory natychmiast zamienia się w bydlowóz..
                • mia_mia Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 12:26
                  Szukałabym przy końcowych, zwłaszcza tych nowych, ewentualnie przy stacjach skm, jeśli dużo nie jeździsz po nocy.
            • gaskama Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 12:24
              Przy stacji ursynow jest p&r. Ale przy stacji natolin czy Służew bez problemu można znaleźć miejsca.
              • arwena_11 Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 15:26
                Przy Natolinie nie liczyłabym na miejsce w weekend. Mam tam drugie mieszkanie i mieszkają tam rodzice i teściowa, gdyby nie parking tylko dla naszych budynków - to naprawdę ciężko byłoby z miejscem.
                • thank_you Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 18:45
                  W wakacje?
                  • arwena_11 Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 18:54
                    Tak, w wakacje - byłam ostatnio w piątek wieczorem - pod blokiem szansy na parking nie było. Musiałam wjeżdżać na ten zamknięty
                    • thank_you Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 18:56
                      To gdzie parkują ci ludzie, którzy wrócą z wakacji? big_grin
                      • arwena_11 Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 18:59
                        Tam jest zawsze problem z parkowaniem. Teraz i tak lepiej - bo poczty już nie ma całodobowej. Nie wiem jak w głębi osiedla, ale przy Belgradzkiej ciężko zaparkować.
        • berdebul Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 14:19
          Idźcie do BarryKenta na najlepsze hot dogi w Warszawie. Powiśle jest fajne.
    • bywalec.hoteli Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 10:58
      karme-lowa napisała:

> w dobrej cenie zjeść obiad?
      W Warszawie nie wiem czy to możliwe smile To miasto to drożyzna.
      • karme-lowa Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 11:01
        Dziękuję Wam za cenne rady☺️.
        • angazetka Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 11:39
          Przy CNK to polecam Va Bene albo Pastrami Powiśle. Cytryny na Powiślu też.
          No i jest Elektrownia Powiśle obok, można zajść do food hallu i tam hulaj dusza, różne rzeczy.
          • pomozeciepomozemy Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 15:47
            Bardzo lubię wątki z polecajkami kulinarnymi w Warszawie. Poleciałam sprawdzić opinie Va Bene na google i zaliczyłam opad szczęki - odpowiedzi właściciela na komentarze niezadowolonych klientów to perełki arogancji. Jakby to to w sezonie nie ma pizzy na kawałki na wynos, bo ciasto dojrzewa 96 godzin i nic nie zostałoby dla gości w lokalu. Osobiście nieodmiennie polecam białą pizzę ortolana w "Ave Pizza".
            • andace Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 13.08.22, 12:21
              Va Bene omijam, jest drogo i średnio smacznie. Zwłaszcza po tym jak całą pandemię byli otwarci tylko zakleili papierem okna.
              Na pizzę w okolicy przed wszystkim Ave Pizza.
    • wredna_dziewucha_ze_wsi Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 11:21
      Proszę, lista sprawdzonych knajp, które dają uczciwe jedzenie, różne ceny:
      1. Najbliżej Was Schabowy na Obrzeżnej, nazwa wskazuje co serwują wink
      2. Konkret w okolicach Muzeum Powstania Warszawskiego, dobra polska kuchnia, niezłe ceny
      3. Włoski Strajk, IMO najlepsza pizza, centrum
      4. Mięsny na Saskiej Kępie, ceny raczej wysokie, ale jakość niezmiennie powala na kolana
      5. Viet Street food, bardzo tam jest pysznie, tradycyjne wietnamskie jedzenie, zaczynali na Stadionie dziesięciolecia jeszcze smile
      6. Z tej samej kategorii co VSF: Banhmi Nam na Cybernetyki, najlepsze wietnamskie bagietki w Warszawie, blisko waszego hotelu
      7. W ramach ciekawostki kulinarnej możecie pojechać na Nocny Market (Towarowa 3), otwarty wieczorem czw-nd, dużo dobra tam jest: genialne Śledzie z Bornholmu, Owca Showroom, Flamm.
      8. Dikańka na Olesińskiej - pierogi, ale naprawdę wyjątkowe, z czystym sumieniem polecam
      9. Korea Town na Puławskiej, ale to kawałek od was, mimo, że ulica ta sama

Natomiast zdecydowanie NIE POLECAM: Orzo, Aioli (bardzo popularne, fenomenu nadal nie rozumiem), wszystkich knajp na trakcie królewskim, bo są nastawione na turystów i szybki zysk. Ktoś wyżej polecał Zapiecek, czyli niezbyt dobre pierogi w absurdalnych cenach (oceniam stosunek cena/jakość), też nie rozumiem fenomenu.
      Jeśli sobie coś jeszcze przypomnę to dopiszę.
      • kochamruskieileniwe Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 11:25
        a jeśli chcecie klimat z PRL, łacznie z klientelą (oj rózną), z niskimi cenami - to Bar Mleczny Familijny. To jesen z tych starożytnych barów mlecznych, jakie ostały sie w Warszawie (nie piszę o tych "nowych")
        • kochamruskieileniwe Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 11:26
          na Nowym Świecie (czyli Trakcie Królewskim wink )
          • wredna_dziewucha_ze_wsi Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 11:32
            kochamruskieileniwe napisała:

> na Nowym Świecie (czyli Trakcie Królewskim wink )

Racja, Familijny wymyka się wszelkim próbom kategoryzacji 😀
            Z podobnych klimatów, blisko traktu jeszcze Bar Kubuś.
            • lea_233 Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 11:53
              I jeszcze Bambino na Hożej
              • kochamruskieileniwe Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 11:56
                no i Sady na Żoliborzu a na Floriańskiej - Rusałka.
                A i chyba Malwa na bielanach (dawno tam nie byłam)

To te starożytne bary mleczne. Eh...
                Tak - jestem ich miłośniczka big_grin Od dzieciństwa byłam - ja, wychowana na domowych obiadkach, w taki barze mlecznym mogłam wybierac co tylko chcę.
                • karme-lowa Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 12:07

>
                  > To te starożytne bary mleczne. Eh...
                  > Tak - jestem ich miłośniczka big_grin Od dzieciństwa byłam - ja, wychowana na domowyc
                  > h obiadkach, w taki barze mlecznym mogłam wybierac co tylko chcę.
                  To tak ja ja😊
                • feniks_z_popiolu Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 12:54
                  To jak dodajemy bary mleczne to jeszcze Gdański na Andersa niedaleko Muranowskiej
                  • kochamruskieileniwe Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 13:45
                    To ja tak wtrącę
                    Obecny Gdanski to już "nowy". Nazwę zachował wink
                    Tak jak Prasowy. One wspołwystepują z Mleczarnia Jerozolimską i np Polnym

Co nie zmienia faktu, że ok.
              • rosapulchra-0 Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 17:52
                Osobiście polecam Bambino 🙂
      • lea_233 Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 11:34
        Z serii NIE polecanych to jeszcze Manekin przy Ogrodzie Saskim. Totalnie nie rozumiem tych codziennych kolejek. Warszawiacy tam nie jedzą bo jest mnóstwo innych miejs z naleśnikami. Turystom się dziwię, że chce im się tracić czas na czekanie na naleśniki. Owszem dobre ale nie jakieś powalające. Snobizm?
        • czerwonylucjan Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 17:49
          Snobizm? Lol, toz to jadlodajnia typu Charlotfe z dobrumi cenami jedzrnia i napojow..
      • karme-lowa Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 11:44
        O wow! Dziękuję!
        • amast Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 12:16
          Jak lubicie kuchnię azjatycką, to niedaleko jest China Town.
      • arwena_11 Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 13:36
        Włoski Strajk mają też bliżej - na Kłobuckiej 8
        • wredna_dziewucha_ze_wsi Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 15:08
          Nie byłam jeszcze, polecam tylko knajpy, w których byłam i jadłam dość niedawno, więc jestem pewna jakości.
      • czerwonylucjan Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 13.08.22, 10:52
        Orzo jest ok, dobry stosunek jakosci do ceny, nigdy sie nie zawiodlam.
        • andace Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 13.08.22, 12:38
          Orzo próbowałam 2 razy, w obu przypadkach jedzenie było nie tylko niesmaczne ale i dostałam spleśniałe warzywo lub owoce, zwróciłam uwagę i w obu przypadkach dostałam kawę czy jakiś napój gratis, dania ze spleśniały produktami zostały wliczone do rachunku 😞
          • pomozeciepomozemy Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 13.08.22, 13:29
            Orzo, a wcześniej Alioli miało dwie fajne rzeczy: wtorki z pizzą Margheritą za 10 zł i śniadania za złotówkę do kawy. Ale to wszystko dawno i nieprawda!!!
    • lauren6 Re: Do Warszawianek - gdzie zjeść? 12.08.22, 11:30