Dodaj do ulubionych

Ile można odłożyć miesięcznie, zarabiając

12.08.22, 10:08
minimalną krajową?
Ja dostaję na rękę 2800 zł
+ partner zarabia identycznie
+ jest niepełnoletnie dziecko
+ wynajmujemy i razem z rachunkami płacimy właścicielowi mieszkania 2000 zł/miesiąc
Czyli na życie na 2 dorosłe osoby plus nastolatek, pozostaje nam 3600 zł
Dużo ? Mało ?
(Ja przejadam około 700 zł miesięcznie)
... i jak tu żyć ...
Obserwuj wątek
    • gaskama Re: Ile można odłożyć miesięcznie, zarabiając 12.08.22, 10:11
      Niepełnoletnie? Nie masz 500+?
      • wolny.dzien Re: Ile można odłożyć miesięcznie, zarabiając 12.08.22, 12:12
        Mam.
    • iwles Re: Ile można odłożyć miesięcznie, zarabiając 12.08.22, 10:11

Plus 500+ na dziecko, to jest 4.100
      • taniax Re: Ile można odłożyć miesięcznie, zarabiając 12.08.22, 10:27
        Idź posłuchać youtubera doradzi ci w sprawie finansów, sam zarobi na jednym filmie który oglądniesz 27 tys wink
    • motyllica Re: Ile można odłożyć miesięcznie, zarabiając 12.08.22, 10:38
      jak macie po 2800 netto to nie jest minimalna

możesz odkładać po 400,- od każdej pensji czyli 800,- razem czyli to co jest ponad minimalną
      ale przelać od razu po wypłacie i próbować za resztę żyć (tak, da się, tak żyje bardzo dużo rodzin w Polsce z większą ilością dzieci, nie mówiąc o emerytach)

możesz odkładać cokolwiek by cię nie zaskoczył ból zęba, zepsuta pralka czy wycieczka dziecka
    • extereso Re: Ile można odłożyć miesięcznie, zarabiając 12.08.22, 10:42
      A skąd wiesz ile akurat Tu przejadasz?
    • larix_decidua77 Re: Ile można odłożyć miesięcznie, zarabiając 12.08.22, 11:44
      Ja bym z tego nic nie odłożyła bo gdzie jakieś zajęcia dodatkowe, fryzjer, ubrania, buty, utrzymanie samochodu lub bilety, jakieś wyjazdy.
      • wolny.dzien Re: Ile można odłożyć miesięcznie, zarabiając 12.08.22, 12:17
        Zrezygnowałam z fryzjera (ogarniam samodzielnie w domu farbowanie), do kosmetyczki czy na żelowe paznokcie nie ma szans. Ubrania - właściwie nie kupuję, a jak już to jedynie second-hand. Buty - to wydatek droższy bo zazwyczaj biorę te naj-naj ale za to chodzę w nich do zdarcia (czasami nawet 8 lat).
        No i nie odkładam, bo nie mam z czego.
        • taniax Re: Ile można odłożyć miesięcznie, zarabiając 12.08.22, 12:22
          Pytanie jest inne co to za niezależność finansowa jeśli nie jesteś w stanie się utrzymać z tego co samodzielnie zarabiasz? I to jest rzeczywistość większości kobiet w Polsce.
          • taniax Re: Ile można odłożyć miesięcznie, zarabiając 12.08.22, 12:32
            Nie jesteś w stanie się sama utrzymać z tej pensji ale zastanawiasz się jak z tego odłożyć bo ktoś Ci nawkładał do głowy...
    • podaje_haslo_okon Re: Ile można odłożyć miesięcznie, zarabiając 12.08.22, 12:54
      Pytanie jakie masz koszty stałe, z których nie możesz zrezygnować. Ja wydaje tyle na leki i opiekę medyczną, że nic bym z tej pensji nie odzlożyla nawet jakbym miesiąc nie jadła.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka