Dodaj do ulubionych

Zwracacie uwage na odmiany warzyw i owoców?

12.08.22, 10:24
Tak mi się nasunęło po wątku o kiszonych ogórkach.
Mało tam pada rad na temat odmian. Mają być ogólnie "dobre" (co tez rozumiem jako pochodzące z uprawy stosującej odpowiednie standardy).

A każda odmiana to jednak ma trochę inne właściwości. Tak jak i inne owoce i warzywa.

Ja jednak spora wagę przykładam do odmian.
Róznice między odmianami są bardzo duże. Nawet w "głupiej" fasolce szparagowej.

Na szczęście od kilku lat można dopatrzeć sie nazwy odmian w/na sklepach/straganach. Juz rzadko sie zdarza ziemniak odmiany ziemniak.

Obserwuj wątek
    • 35wcieniu Re: Zwracacie uwage na odmiany warzyw i owoców? 12.08.22, 10:49
      Nie. Biorę te, które mi się podobają wizualnie.
    • raphidophora_tetrasperma Re: Zwracacie uwage na odmiany warzyw i owoców? 12.08.22, 10:56
      Tak, głównie na odmiany jabłek, ziemniaków, no i pomidorów. W jabłkach i ziemniakach omijam odmiany irga-nam nie smakują, zwłaszcza jabłka. Wsród faworytów jabłkowych jest kosztela (krotko i rzadko dostepna) i bardziej popularny red prince. Ziemniak nr jeden to odmiana wega. Przyznaję, że na pozostałe odmiany warzyw i owoców mniej zwracam uwagę.
      • kochamruskieileniwe Re: Zwracacie uwage na odmiany warzyw i owoców? 12.08.22, 11:11
        naciełam sie na kupne kosztele. One sa zmodyfikowane jakoś suspicious Inaczej smakuja niż te "starożytne". Ale te starozytneto trudne drzewa do uprawy na handel - jabłka musza byc prosto z drzewa i kiepsko sie przechowuja.

Ja bardzo zwracam uwage na czereśnie - najbardziej mi smakuja Kordie, poznańskie i wery - kazda ma ciut inny smak,

Wisnie - wazne, taka groniasta jest bardziej wytrawna niż łutówka.

Ziemniaki - no nie. Tu odmana bardzo istotna. Ja z frakcji żółtych. Wole nie jeśc ziemniaków niz jeść taka irge...
        • raphidophora_tetrasperma Re: Zwracacie uwage na odmiany warzyw i owoców? 12.08.22, 11:23
          Kosztele też są oszukane? Nacięłam się na kokse, kiedyś to była koksa, teraz już niem sad
          Te paskudne jablka, które omijam to idared, irga to ziemniak też fuj.
          • kochamruskieileniwe Re: Zwracacie uwage na odmiany warzyw i owoców? 12.08.22, 11:27
            Mam porównanie, bo mam dostęp do starożytnych koszteli. No są inne...(tez się nacięłam)
    • daniela34 Re: Zwracacie uwage na odmiany warzyw i owoców? 12.08.22, 10:56
      Tak, zwracam o ile mam taką możliwość.
    • 1matka-polka Re: Zwracacie uwage na odmiany warzyw i owoców? 12.08.22, 11:27
      Tak. Na jablka i na ziemniaki, jedne do pieczenia inne do gotowania. Brzoskwinie plaskie - ufo/paragwaj. Banany chikita. I pare innych ktore kupuje zawsze w tym samym miejscu, jak mi zasmakuja, poki nie zmienia dostawcy...
      • 1matka-polka Re: Zwracacie uwage na odmiany warzyw i owoców? 12.08.22, 11:28
        Pomidory malinowe i te malutkie.
    • andace Re: Zwracacie uwage na odmiany warzyw i owoców? 12.08.22, 14:31
      Zwracam uwagę i na odmiany i na kraj pochodzenia. Ogórki do kiszenia staram się kupować śremskie.
      • karme-lowa Re: Zwracacie uwage na odmiany warzyw i owoców? 12.08.22, 14:34
        Tak, na jabłka, ziemniaki i pomidory.
    • extereso Re: Zwracacie uwage na odmiany warzyw i owoców? 12.08.22, 16:59
      Ja 90 procent warzyw i owoców kupuję w jednym warzywniaku. Mówię pani na co na być i nigdy nie zawiodła. Na ciasto lepsze te, do jedzenia tamte itd.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka