Dodaj do ulubionych

Takich to mamy fanych strażakow

12.08.22, 12:54
Kolegow. Przyjacieli. Druhów. W straży pożarnej w Raszewie. Mających dożywotni zakaz prowadzenia pojazdow, ktory daje się za powtorne skazanie. A pierwsze skazanie musi byc za smierc lub ciężki uszczerbek.
Pieprzony uj z Raszewa wyeliminował się sam, ale jednocześnie wsadził do szpitala niewinną osobę.
Ale to nadal - przyjaciel, kolega i druh.
www.onet.pl/informacje/onetwarszawa/nie-zyje-strazak-z-raszewa-byl-dobrym-kolega-i-przyjacielem/2cw8gmz,79cfc278
Obserwuj wątek
  • jasnoklarowna Re: Takich to mamy fanych strażakow 12.08.22, 13:46
   Nie pochwalam jazdy pod wpływem. Nie tłumaczę jego zachowania bo nie potrafię, wsiadanie za kółko po spożyciu to igranie z życiem innych i własnym.
   Mój post jednak będzie nie całkiem o tym. Ale może zwróci uwagę na problem.
   Motywy picia i mechanizmy wpadania w nałóg są różne, ale ochotnicy z różnych OSP są pod tym względem grupą ryzyka.
   Pewnie większość z nas widziała sytuacje, wypadki i inne losowe, gdzie OSP często jest pierwsza, nawet przed pogotowiem i najczęściej przed policją. Nie są to często sytuacje przyjemne, wręcz przeciwnie.
   To oni rozcinając zakleszczone samochody są narażeni na widoki, które śnią się po nocach. Tak, policja i pogotowie też, tyle że policja, pogotowie, zawodowe SP są po takich zdarzeniach objęci jakąś pomocą, mają dyżurnego psychologa, dostęp do różnych metod odreagowywania stresu. Nawet cykliczne badania czasem są w stanie wyhaczyć różne zespoły stresowe.
   A tacy OSP, często młodzi, jeszcze dość wrażliwi zostawieni są sami sobie. Wiec odreagowywują jak umieją. Czyli nad butelką.
   Powtarzam, nie tłumaczę wsiadania za kółko, ale może ktoś decyzyjny zastanowiłby się nad objęciem ich też raz na jakiś czas specjalistyczną pomocą w tym zakresie. Bo to zapobiegnie może tworzeniu potencjalnych kolejnych przypadków.
   Temat poznałam trochę zawodowo, trochę od strony znajomych, trochę z obserwacji. I uważam że to realny problem, bo oni naprawdę są często gęsto na pierwszej linii.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka