Dodaj do ulubionych

Właściciel : "To Matka Boża była organizatorem"

12.08.22, 13:55
Czytałyście ten bełkot właściciela biura podróży? Co facet chce osiągnąć? Chce być uznany za niepoczytalnego żeby uniknąć kary?:

Siostra wywołała mnie do przodu oraz dwóch kapłanów i zaczęła mówić: 'Jarek jest rybakiem Maryi i łowi ludzi dla Maryi'. Ja powiedziałem 'nie, nie, ja nie jestem organizatorem, organizator siedzi przede mną'. Na co siostra ze stoickim spokojem odparła: 'tak, tak, tak'. Wyszła niezręczna sytuacja. Siostra znów położyła mi rękę na sercu i pobłogosławiła moje serce. Nic z tego nie rozumiałem" - pisze dalej.

"Zrozumiałem, że to Matka Boża jest organizatorem wyjazdów, a ja jestem narzędziem w Jej Matczynych dłoniach. To jest dla mnie pewne, że to Jej dzieło. Nie rozsyłałem ulotek, nie reklamowałem wyjazdów, a informacja o pielgrzymkach do Medjugorje zaczęła się rozchodzić z ust do ust. Teraz zrozumiałem słowa siostry - to było proroctwo" - czytamy w opisie organizatora wycieczek.

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,28783279,biuro-podrozy-u-brata-jozefa-o-wyjazdach-do-medjugorie-matka.html#s=BoxOpImg6
Obserwuj wątek
    • angazetka Re: Właściciel : "To Matka Boża była organizatore 12.08.22, 13:57
      Widziałam tylko ten cytat o Matce Boskiej jako organizatorce i mną zatrzęsło. Trzeba mieć tupet...
      • sundace46 Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 14:00
        No kurde, rzadko nie wiem, co powiedzieć....
      • snajper55 Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 14:01
        angazetka napisała:

> Widziałam tylko ten cytat o Matce Boskiej jako organizatorce i mną zatrzęsło. T
        > rzeba mieć tupet...

Pewnie trzeba będzie ją powołać na świadka. Wezwanie będzie pewnie zaadresowane: Matka Boska, Niebo. Co zrobi poczta?

S.
        • lella_two Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 14:05
          To co zawsze- zostawi awizo🤣
          • ichi51e Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 14:16
            🤣🤣🤣
          • milva24 Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 14:19
            big_grin
          • martishia7 Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 14:28
            Wetknięte w Bramy Niebios!
            • anomaliapogodowa81 Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 18:15
              Ależ to szalenie proste - KK jako ziemscy pełnomocnicy Matki Boskiej będą musieli wziąć sprawę na siebie, bidule 😀
        • heca7 Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 14:18
          Będzie jak z Katarzyną Wielką big_grin Wezwą ją na przesłuchanie. To będzie bez mała proces dwutysiąclecia wink
          www.youtube.com/watch?v=iFx0Vb12aN0
      • black.imak Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 14:58
        Początkowo mówił, że to siostra zakonna organizowała. Pewnie ta co nie żyje, żeby nie można było na świadka powołać i żeby sprawę zamknięto, bo winny zmarł big_grin
    • tanebo001 Re: Właściciel : "To Matka Boża była organizatore 12.08.22, 14:02
      I ona będzie wypłacać odszkodowania?
      • cosmetic.wipes Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 14:11
        tanebo001 napisał:

> I ona będzie wypłacać odszkodowania?
        >

Tak, w formie zbawienia po śmierci. Bardzo pocieszające 🤯
      • niemcyy Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 14:13
        pispaństwo* wypłaci, bo cel wycieczki był prawny i niewiadomojaktosięmogłostać
        *tzn. kto pracuje i płaci podatki, złoży się na te odszkodowania

Zresztą Maryja jest chyba królową Polski czy jej syn królem czy jakoś tak, więc można uznać, że dokładnie tak, to ona wypłaci odszkodowania- rękami rządu z kasy utrzymującego to państwo drugiego sortu.
        • niemcyy Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 14:14
          prawy, nie prawny
      • ichi51e Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 14:16
        już się pewnie ze zmarłymi sw Piotr rozliczyl a wy tu narzekacie...
      • heca7 Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 14:19
        tanebo001 napisał:

>

Nie, ona powie- Bóg zapłać wink
        • lella_two Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 14:21
          😁
      • snajper55 Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 14:46
        tanebo001 napisał:

Każdy dostanie hojne zadośćuczynienie. Po śmierci.

S.
      • audiatur.et.altera.pars Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 16:19
        tanebo001 napisał:

Za co odszkodowania?
        • iwles Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 16:31

Za szkody osobowe w wyniku wypadku komunikacyjnego.
          • triss_merigold6 Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 16:35
            Wina kierowcy lub obu, nie żyją = nie ma winnych.
            A że właściciel autokaru zatrudnił dziadka w charakterze? Zaraz się okaże, że wcale nie zatrudniał tylko kierowca staruszek miał umowę o dzieło zawartą z parafią czy coś w tym stylu.
            Żadnych odszkodowań. Jadący na pielgrzymkę po taniosci, z jakąś siostrą, księdzem, autokarami znajomego z parafii etc. są sami sobie winni.
            • dorota_g1972 Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 13.08.22, 17:28
              Obawiam się, że bedą odszkodowania, renty specjalne itd. Koszty transportu rannych i/lub zwłok już zostały zapłacone z Twoich i moich podatków wbrew Twojej i mojej woli.
              • bywalec.hoteli Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 13.08.22, 17:35
                jesli sobie złamiesz nogę w zielencu to ja ci nie będę wyzygiwal o czyjejś woli
                • dorota_g1972 Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 13.08.22, 19:47
                  Jesli złamię sobie nogę to mam stosowne ubezpieczenie.
                  • bywalec.hoteli Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 13.08.22, 21:56
                    ubezpieczenie nie obejmuje sportów ekstremalnych?
                    nawet jak cie ubezpieczyciel dostarczy do szpitala to kto zapłaci za operacje złamanej nogi?

chodzi mi o to ze łatwo ferować wyroki na innych nieszczęściu
          • audiatur.et.altera.pars Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 16:39
            iwles napisała:

> Za szkody osobowe w wyniku wypadku komunikacyjnego.

To chyba od winnego wypadku, nie od biura podróży.
            • triss_merigold6 Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 16:46
              To nie było biuro podróży.
              Gdyby to było biuro podróży, rodziny ofiar otrzymały odszkodowanie z polisy NNW, która jest w cenie wycieczki.
              • audiatur.et.altera.pars Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 16:52
                Ale nie pisano chyba nic na temat braku NNW?
                • iwoniaw Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 17:14
                  audiatur.et.altera.pars napisał:

> Ale nie pisano chyba nic na temat braku NNW?
                  >

Owszem, pisano. Mianowicie brak takowego, jako że to nie była wycieczka z biura podrózy wpisanego w rejestr takowych i majacego obowiązek ubezpieczać imprezę. Niby najpierw to siostra zakonna, która zginęła w wypadku, była organizatorką, teraz okazuje się, że Matka Boska... 🤦‍♀️
                  • audiatur.et.altera.pars Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 17:18
                    iwoniaw napisała:

> > Ale nie pisano chyba nic na temat braku NNW?
                    > Owszem, pisano.

Możliwe, czy możesz jednak wskazać źródło? Chciałbym jednak wyrobić sobie zdanie na temat tej sytuacji, więc ustalenie faktów jest dla mnie ważne. Nie chcę bazować na domysłach i emocjach.
                    • iwoniaw Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 17:21
                      Posiadasz google? To sobie znajdź źródło, które uważasz za rzetelne i czytaj.
                      • audiatur.et.altera.pars Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 18:12
                        > Owszem, pisano.

Czyli nie udowodniłaś.
                        • m_incubo Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 18:22
                          Ale dlaczego ona ma ci cokolwiek udowadniać i po co miałaby to robić?
                          Potrzebujesz dowodów, to ich sobie szukaj.
                          Nie potrzebujesz, to się odwal.
                          • audiatur.et.altera.pars Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 19:04
                            To ona twierdziła, że pisano.
    • mimfa Re: Właściciel : "To Matka Boża była organizatore 12.08.22, 14:03
      Zna swoją klientelę, jakoś w zwalaniu winy na innych jest całkiem racjonalny.
    • maslova Re: Właściciel : "To Matka Boża była organizatore 12.08.22, 14:06
      A więc oskarżoną będzie Matka Boska. Jeśli nie stawi się na wezwania, trzeba będzie wydać list gończy, ewentualnie międzynarodowy nakaz aresztowania. Jeśli te działania nie przyniosą skutku, sprawę chyba trzeba będzie w końcu umorzyć.
    • alpepe Re: Właściciel : "To Matka Boża była organizatore 12.08.22, 14:08
      No i dobrze, osądzić tę oszustkę Żydówę!
      • black.imak Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 17:04
        Uważaj z takimi tekstami, Ziobro właśnie chce podwyższyć karę za obrazę religii i prześladowanie chrześcijan. Parę latek odsiadki ci grozi wink
        • alpepe Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 19:18
          No, przecież to nie ja twierdzę, tylko ten organizator.
    • malia Re: Właściciel : "To Matka Boża była organizatore 12.08.22, 14:09
      Mnie jeszcze interesuje taka sprawa- ich strona działa, ogłoszenia o innych wycieczkach wiszą, ciekawe czy dojdą do skutku?
      • triss_merigold6 Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 14:16
        Nabór klientów przez parafie. Faktycznymi organizatorami bez cienia ubezpieczenia i rejestracji są osoby kościelne, a gość daje autokary i kierowców. Nie odprowadza kasy na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, bo nie jest biurem podróży.
        Ma być tanio i jest tanio dopóki coś nie yebnie. Nie mam cienia współczucia dla poszkodowanych, nie mieli ubezpieczeń NNW, podatnik zapłaci za ich leczenie na Chorwacji i transport do kraju. Podstaw do dochodzenia jakichkolwiek roszczeń od organizatorów też nie mają.
        • black.imak Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 14:53
          Zastanawiam się czy przypadkiem w ten sam sposób nie działają wycieczki szkolne/przedszkolne. A przynajmniej w większości . Przecież raczej nie są organizowane przez biura podróży, tylko nauczyciele zbierają chętnych, podają miejsce, a potem rodzic/nauczyciel organizuje jakiś autokar i gotowe. Rodzice jak są przytomni to ewentualnie sprawdzą stan pojazdu i trzeźwość kierowcy przed wycieczką, nikt nie grzebie w papierach i nie szuka nieprawidłowości w dokumentach.
          • triss_merigold6 Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 15:53
            Nie, nie działają w ten sam sposób.
            • alfa36 Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 18:20
              A jeśli nie są organizowane przez biuro? To jak się je organizuje? Przewoźnik ma ubezpieczenie, czy coś jeszcze?
              • jdylag75 Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 22:56
                Jak najbardziej można zorganizowac wycieczkę bez obowiazków biura podróży dla konkretnej, ograniczonej liczby uczestników i organizacja powinna być okazjonalna, w przypadku biura Jarosława nie ma mowy o okazjonalności, bo gość miał zaplanowane wycieczki, więc działał jak biuro podróży. Na wycieczce organizowanej własnym sumptem nie ma wielu obowiazków, jeździłam na takie wyjazdy z nauczycielami i płaciliśmy skłądkę na polisę,która ubezpieczała wyjazd, przewoźnik który dawął autobus miał swoje ubezpiecznia.
          • szarsz Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 13.08.22, 05:19
            Nie wiem, jak w większości, ale moje dzieci zawsze jeździły z biurami podróży. Zawsze też pierwsze pytanie że strony rodziców- ubezpieczenie, drugie o pasy w autokarze.
          • evolventa Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 13.08.22, 12:27
            A co Ty opowiadasz..... w szkole mojego dziecka są normalnie wycieczki przez biura podróży, wykupujemy dla swoich dzieci ubezpieczenie, dajże spokój, to nie czasy króla Ćwieczka, każdy jest świadom, że bezpieczeństwo jest priorytetem. Przed wyjazdem jeszcze wzywana jest policja, żeby sprawdziła autokar, czy wszystko jest ok.
        • kropkaa Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 16:32
          Mam nadzieję, że po zadośćuczynienie rodziny zmarłych i rannych zwrócą się do Matki Boskiej.
          A serio, to te wycieczki parafialne wcale nie są tanie. Bardzo się zdziwiłam, gdy kilka lat temu ktoś tam z rodziny pojechał chyba do Wilna - zważywszy, że to rzut beretem, to oczekiwałabym naprawdę niskiej ceny, a to było tak ze 3x więcej niż bym się spodziewała.
          • triss_merigold6 Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 16:38
            Są tanie. Swego czasu latarnie w okolicy pobliskiego kościoła były obklejone info o "pielgrzymkach". Jedź na byle wioche, do jakiejś Dukli, Tylawy, Komańczy etc. na lokalnych tablicach ogłoszeń są i pielgrzymkowe.
            • kropkaa Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 17:16
              Pierwsze lepsze z netu. 7 dni za 1650 zl, z czego połowa to podróż. Ile jest się na miejscu - 3 dni? Samolotem można za tyle samo, mniejsza męczarnia i dłużej na miejscu.
              • chicarica Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 20:00
                Do tego na takich wyjazdach kupę czasu marnuje się na jakieś msze i inne modły.
            • kropkaa Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 17:22
              A tutaj od brata Józefa.
              8 dni autokarem 700 zł + 250 eur. Średnia okazja.
              • niemcyy Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 17:52
                To samo tłumaczyłam w dzień wypadku, a oprócz ceny zaleta taka, że kierowcy nie byliby tyle godzin w drodze zmęczeni, bo bez normalnego noclegu.

O, właśnie widzę, że na przyszły rok podniósł cenę o 50 pln, bo wycieczka z wypadkiem jeszcze była za 650 pln plus 250 euro.
      • niemcyy Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 14:17
        Czemu by nie? Pan nie-organizator bezpośrednio po wypadku powiedział, że będzie kontynuował działalność. Ktoś mu zabroni pielgrzymek do świętego miejsca? Chętnych zabraknie?
        • triss_merigold6 Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 14:20
          Nie zabraknie, bo taki wyjazd jest dużo tańszy niż z biurem podróży, NNW, pilotem, kierowcą który nie jest zmurszalym dziadkiem.
          Jak to szło... Nie ma ofiar etc.
          • niemcyy Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 14:26
            Ja wiem, to był sarkazm z tymi chętnymi, muszę wstawiać więcej wink

Całe szczęście, że nie uderzyli w jakiś przypadkiem przejeżdżający samochód, bo narobiliby problemów normalnym ludziom. To na serio.
    • maslova Re: Właściciel : "To Matka Boża była organizatore 12.08.22, 14:10
      A, jeszcze jedno: jeśli ktoś będzie próbował wysnuć podejrzenie wobec pana w związku z jego ww. wypowiedziami, że jest niepoczytalny, lub będzie chciał zakwestionować udział Matki Boskiej w organizacji pielgrzymki, podpadnie pod art. 196 KK - obraza uczuć religijnych.
    • woman_in_love Re: Właściciel : "To Matka Boża była organizatore 12.08.22, 14:11
      Zgadzam się z nim w 102%:

Matka Boska z Medjugorie osobiście wysłała suwerena - pielgrzyma do Medjugorie i rozwaliła autokar pod Chorwacką miejscowością Jarek. Ile jeszcze pisowcy, zwłaszcza starsi, potrzebujecie znaków?!?!

I to jest właśnie ten zapowiadany znak:
      Wedle świadectw tych, którzy utrzymują, iż widzieli Matkę Bożą w Medjugorie, Maryja miała im zapowiedzieć pojawienie się „wielkiego znaku”.
      • mimfa Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 14:44
        Może te matki mają swoje strefy wpływów i ten wypadek był na ziemi niczyjej. Żadna się nie poczuwała do opieki. Przydałaby się jeszcze jakaś w trasie.
        • asia.sthm Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 14:49
          > Może te matki mają swoje strefy
          > wpływów

Nie ma chyba Matki Boskiej od Rowów i dlatego. Teraz dopiero się specjalistkę ustanowi i dołàczy do grona.
        • borsuczyca.klusek Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 14:53
          Od bezpieczeństwa w trasie jest św. Krzysztof 🙄
          • asia.sthm Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 15:23
            borsuczyca.klusek napisała:

> Od bezpieczeństwa w trasie jest św. Krzysztof 🙄
            >

Ale nie od rowów i tu mogla zaistniec niezgodnosc interesow - moze sw. Krzys poczul sie pominiety czy cus
            • audiatur.et.altera.pars Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 16:42
              asia.sthm napisała:

> Ale nie od rowów i tu mogla zaistniec niezgodnosc interesow - moze sw. Krzys
              > poczul sie pominiety czy cus

Zginęli ludzie. Co czują rodziny zmarłych, czytając te wasze kpiny?
              • sumire Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 16:46
                Co czują rodziny zmarłych, czytając, że organizator wycieczki wymiguje się od odpowiedzialności, zrzucając winę na siły wyższe?
                Pambuk tak chciał, że zginęli?
                • audiatur.et.altera.pars Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 16:53
                  sumire napisała:

> Co czują rodziny zmarłych, czytając, że organizator wycieczki wymiguje się od o
                  > dpowiedzialności, zrzucając winę na siły wyższe?

Ale on nie ponosi winy za ten wypadek, nie uważasz?
                  • angazetka Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 17:10
                    Może ponosić, jeśli nie dopełnił obowiązków.
                    • audiatur.et.altera.pars Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 17:14
                      angazetka napisała:

> Może ponosić, jeśli nie dopełnił obowiązków.

Jakich obowiązków nie dopełnił w związku z tym wypadkiem?
                      • angazetka Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 17:18
                        W związku ze swoją działalnością raczej.
                        • audiatur.et.altera.pars Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 17:20
                          angazetka napisała:

> W związku ze swoją działalnością raczej.

To chyba jednak dwie różne kwestie, nie uważasz?
                          • angazetka Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 17:24
                            Ta wycieczka była częścią tej działalności, nie uważasz?
                            • audiatur.et.altera.pars Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 17:28
                              angazetka napisała:

> Ta wycieczka była częścią tej działalności, nie uważasz?

Jak to wpływa na winę za wypadek?
                              • angazetka Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 17:32
                                Normalnie, organizator wycieczki odpowiada za wypadki na tejże wycieczce. A
                                • audiatur.et.altera.pars Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 17:36
                                  angazetka napisała:

> Normalnie, organizator wycieczki odpowiada za wypadki na tejże wycieczce.

Trollujesz, prawda?
                                  • iwles Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 17:40

Ale ty jesteś tępy.
                                    Przypuśćmy ze mieszkasz na ostatnim piętrze. W wyniku kataklizmu pogodowego (tornado, tajfun, piorun, grad) zerwało dach i zalało ci mieszkanie.
                                    Uważasz, że nie masz prawa do odszkodowania od administratora budynku?
                                    No więc każdy normalny administrator ubezpiecza się na takie wypadki, NAWET jeśli nie ma w tym jego winy.
                                    • audiatur.et.altera.pars Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 17:47
                                      iwles napisała:

> Ale ty jesteś tępy.

Ty jesteś tępa, bo nie odróżniasz odpowiedzialności na zasadzie winy i odpowiedzialności na zasadzie ryzyka.
                                      Przy wypadkach drogowych odpowiada się na zasadzie winy (abstrahując od OC, to akurat na zasadzie ryzyka).

Organizator wycieczki NIE odpowiada za wypadek, bo się do nie go NIE przyczynił.
                                      • evolventa Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 13.08.22, 12:31
                                        No ja nie wiem. Jak wysłał w długą podróż starego dziadka jako kierowcę, to nie ma w tym jego winy?
                                        • triss_merigold6 Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 13.08.22, 12:52
                                          Dziadek miał papiery w porządku, co oczywiście nie zmienia faktu, że człowiek w tym wieku już nie powinien jeździć jako zawodowy kierowca zwłaszcza przewozów pasażerskich.
                                          • dramatika Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 13.08.22, 12:55
                                            triss_merigold6 napisała:

> człowiek w
                                            > tym wieku już nie powinien jeździć jako zawodowy kierowca zwłaszcza przewozów
                                            > pasażerskich.

To tylko mądrośc etapu. Zaraz będą podwyższać wiek emerytalny i nawet słówkiem nie piśniesz smile
                                            • vivi86 Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 13.08.22, 12:56
                                              10/10
                                            • audiatur.et.altera.pars Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 13.08.22, 13:15
                                              dramatika napisał(a):

> To tylko mądrośc etapu. Zaraz będą podwyższać wiek emerytalny i nawet słówkiem
                                              > nie piśniesz smile

big_grin
                                            • triss_merigold6 Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 13.08.22, 13:18
                                              Mnie tam mogą podwyższać, zdecydowanie lepiej na tym wyjdę.
                              • iwles Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 17:33

A kto mówi o winie za wypadek?
                                To nie w tym postępowaniu.
                                Tutaj jest mowa o odszkodowaniu na sam fakt wystąpienia WYPADKU.
                                • audiatur.et.altera.pars Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 17:37
                                  iwles napisała:

> Tutaj jest mowa o odszkodowaniu na sam fakt wystąpienia WYPADKU.

Żeby było odszkodowanie, trzeba by mu przypisać winę za tę szkodę.
                                  • ichi51e Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 18:02
                                    a katastrofa smoleńska?
                                    • audiatur.et.altera.pars Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 18:08
                                      A wojna w Gruzji i gradobicie w Himalajach?
                                      • ichi51e Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 18:10
                                        jaki związek?
                                        Rodziny dostly odszkodowanie z budżetu?
                                        dostały.
                                        czy stwierdzono ze winnym wypadku było panstwo polskie? Nope.
                                        Czy lot był ubezpieczony? Czy ta wycieczka była ubezpieczona?

Narysuj sobie może będzie łatwiej
                                        • audiatur.et.altera.pars Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 18:14
                                          Chcesz powiedzieć, że ten autokar zjechał do rowu, bo ktoś podłożył ładunki wybuchowe?
                                          • iwles Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 18:29

A rodziny smolenskie dostały odszkodowanie, bo to był wypadek, czy zamach?
                                            • audiatur.et.altera.pars Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 18:51
                                              W sumie dobrze, że ten zamach przywołujecie.

W zamachu zginęły też osoby niewierzące, nawet zagorzali lewacy. Czy ktoś w mediach lub na forach prawicowych urządzał sobie takie kpiny z tych osób? Z ich rodzin?

Nie, bo to u was jest świat bez Boga. Bez Boga wszystko wam wolno, nie macie żadnych hamulców. Nawet cierpiące rodziny ofiar wypadku autokarowego nie budzą w was żadnych ludzkich odruchów.

Jesteście tłuszczą, rozemocjonowanym motłochem.
                                              • fragile_f Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 19:13
                                                Akurat cyrk dookola Smolenska zrobily pisiury i to koszmarny, wiec moze nie uzywaj tego jako przykladu.

Jesli zas byl to zamach - czekam na zwrot odszkodowania przez rodziny, zwlaszcza martusię.
                                                • audiatur.et.altera.pars Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 20:15
                                                  Po pierwsze nie jestem pisiurem.
                                                  Po drugie cyrku wprawdzie nie robiłem, ale od początku wiedziałem, że to zamach - po rozrzucie szczątków, żadne badania mi do tego nie były potrzebne.

Jako że jestem Polakiem, byłem wściekły. Po pierwsze że można coś takiego bezkarnie zrobić mojemu państwu. Po drugie byłem wściekły na takich jak ty. Którzy w obliczu zamachu rżnęli głupa. Którzy zamiast okazać szacunek i współczucie rodzinom ofiar, kpili i śmiali się - dokładnie tak jak w tym wątku, dużo gorzej nawet.

Którzy w obliczu wrogiego ataku nie zachowywali się jak Polacy, a jak ruska piąta kolumna.

Nie chce mi się z tobą gadać. Tej kpiącej postawy wobec zamachu nie wybaczę ci nigdy.
                                                  • ichi51e Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 20:20
                                                    weź neospasmine. Nikt tu nie kpi z wypadku tylko sporo osób uważa ze był to wypadek losowy a nie zamach. Wolno nam dowodów ze to był zamach nie pokazano mimo poszukiwań.
                                                  • fragile_f Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 20:31
                                                    Dzizas, co za drama queen, ile emocji. Wez sobie cos na uspokojenie, bo ci żylka pęknie.

To ma byc ten meski stoicyzm? 🤣🤣🤣
                                                  • bene_gesserit Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 20:36
                                                    Nie, on po prostu szuka podnietki.
                                                    I chyba znalazł, mnóstwo pań mu jej tutaj dostarcza.
                                                  • fragile_f Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 20:52
                                                    Zaburzenia erekcji to straszna rzecz, a Ty sie smiejesz, podla kobieto!!
                                                  • bene_gesserit Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 21:19
                                                    No chyba. Przecież nie będę dyskutować.
                                                  • angazetka Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 20:42
                                                    Ten stoicyzm od rozbijania dziecku telefonu wink
                                                  • evolventa Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 13.08.22, 12:35
                                                    Czas na zmianę leków? czy to Ty jesteś porąbany Antoni, który uparcie, pomimo braku dowodów wierzy w zamach?
                                                • vivi86 Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 21:43
                                                  Pisiory obrażały zmarłych i ich rodziny?
                                                  • alicia033 Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 22:26
                                                    vivi86 napisał(a):

> Pisiory obrażały zmarłych i ich rodziny?

Tak.
                                                  • vivi86 Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 13.08.22, 09:25
                                                    Kiedy?
                                              • kropkaa Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 22:50
                                                Ty jesteś tym kolesiem z fiutkiem wielkości orzecha, który we wszystkich saunach chodzi z wypiętym podbrzuszem, jakby miał się czym chwalić. Tak samo tutaj - piszesz jakiś bełkot, który nadal i tylko jest bełkotem, choć jakiejś górnolotności chcesz nadać. Bardzo ci współczuję, bo bycie incelem to jednak życiowy dramat i porażka,.ale naprawdę spadaj już stąd i wracaj do swoich braci.
                      • iwles Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 17:22

Kurde, poczytaj dobie sam, nie udawaj głupio-mądrego.
                        Albo idź do jakiegoś biura podróży i spytaj o zakres ich ubezpieczenia.
                        Może przestaniesz zadawać głupie bezsensowne pytania prowokacyjne.
                        • audiatur.et.altera.pars Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 17:27
                          iwles napisała:

> Albo idź do jakiegoś biura podróży i spytaj o zakres ich ubezpieczenia.

Nie o tym mowa. Angazetka napisała:

Może ponosić [winę za wypadek], jeśli nie dopełnił obowiązków.

Też uważasz, że może ponosić winę za wypadek, bo nie wykupił NNW (zakładając, że to prawda)?
                          • angazetka Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 17:35
                            Działał poza systemem, nie był biurem podróży, to raz.
                            Dwa, NNW.
                            Trzy, być może zatrudnił na długą trasę kierowcę w wieku emerytalnym, zapewne (to już nie my ustalamy), żeby było taniej.
                            A poza tym, rzecz niesamowita, organizator odpowiada za wypadki na wycieczce.
                            • audiatur.et.altera.pars Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 17:39
                              angazetka napisała:

> Działał poza systemem, nie był biurem podróży, to raz.
                              > Dwa, NNW.

Jak to raz i dwa wpływa na jego winę za wypadek.

> Trzy, być może zatrudnił na długą trasę kierowcę w wieku emerytalnym

Nawet prasa pisze, że to nie jest nielegalne.

> A poza tym, rzecz niesamowita, organizator odpowiada za wypadki na wycieczce.

Kłamiesz niestety.
                            • triss_merigold6 Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 17:47
                              On nie był organizatorem.
                              • audiatur.et.altera.pars Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 17:51

> On nie był organizatorem.

Nieważne. Tak czy tak nie odpowiada za wypadek.
                                • triss_merigold6 Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 17:55
                                  Odpowiada za prowadzenie działalności turystycznej bez wpisu do ewidencji i bez odprowadzania składki na TFU.
                                  • audiatur.et.altera.pars Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 18:07

> Odpowiada za prowadzenie działalności turystycznej bez wpisu do ewidencji i bez
                                    > odprowadzania składki na TFU.

Zaczynasz mówić z sensem. Dobrze, że cię przywołałem do porządku, bo wcześniej pisałaś brednie, że odpowiada za wypadek.
                                    • ichi51e Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 18:22
                                      oraz powinien wziąć na siebie odpowiedzialność cywilną jak ma to normalnie miejsce w takich wypadkach. (Uwaga! nie jest to jednoznaczne z tym ze jest winny wypadku)
                                      • audiatur.et.altera.pars Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 18:45
                                        ichi51e napisała:

> oraz powinien wziąć na siebie odpowiedzialność cywilną jak ma to normalnie miej
                                        > sce w takich wypadkach. (Uwaga! nie jest to jednoznaczne z tym ze jest winny wy
                                        > padku)

Bzdura. Mylisz odpowiedzialność na zasadzie winy z odpowiedzialnością na zasadzie ryzyka.
                    • aniani7 Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 17:15
                      Tylko pytanie, czy poniesie?
              • triss_merigold6 Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 16:47
                Powinni się cieszyć, że nie muszą pokrywać kosztu transportu zwłok do kraju, tylko że za religijną głupotę ich bliskich zapłaci podatnik.
                • bene_gesserit Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 16:56
                  Jeśli organizatorowi nie uda się zwalić winy na MB i jednak on dostanie wyrok, to rodziny mogæ go pozwać z kodeksu cywilnego.
                • audiatur.et.altera.pars Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 16:57

> Powinni się cieszyć, że nie muszą pokrywać kosztu transportu zwłok do kraju,
                  > tylko że za religijną głupotę ich bliskich zapłaci podatnik.

Myślę, że gdyby w sprawę nie wpierniczyło się państwo, bo PIS chce uzyskać pół punktu w sondażach, ludzie by sobie jakoś poradzili sami. W każdym razie byłoby to sprawiedliwe i nikt by nie miał pretensji.

Wasze kpiny natomiast moim zdaniem mogą być bolesne dla bliskich ofiar. W obliczu śmierci nie wolno się tak zachowywać
                  • angazetka Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 17:20
                    Wiesz, co z pewnością jest bolesne dla ofiar? Zasłanianie się przez organizatora tej wspaniałej imprezy Matką Boską. Nie ma nawet odwagi, by stwierdzić "Nawaliłem, przez co zginęli ludzie".
                    • audiatur.et.altera.pars Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 17:23
                      angazetka napisała:

> Wiesz, co z pewnością jest bolesne dla ofiar? Zasłanianie się przez organizatora
                      > tej wspaniałej imprezy Matką Boską.

Ale on tak zeznał w oficjalnym postępowaniu przed organem państwa, czy to dziennikarze rozkręcają hejt, bo znaleźli jakieś luźne dywagacje na stronie internetowej?

> Nie ma nawet odwagi, by stwierdzić "Nawaliłem, przez co zginęli ludzie".

Czyli przez niego zginęli ci ludzie? Możesz przedstawić tok rozumowania?
                      • angazetka Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 17:29
                        A czy to ma znaczenie, gdzie nabija się ze śmierci tych ludzi?
                        I zdradzę ci sekret: tak, organizator wycieczki odpowiada za bezpieczeństwo uczestników. I nie, tu jednak nie Maryja była organizatorem.
                        • audiatur.et.altera.pars Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 17:34
                          angazetka napisała:

> A czy to ma znaczenie, gdzie nabija się ze śmierci tych ludzi?

Nie odniosłem wrażenia, że on nabija się ze śmierci tych ludzi. Te słowa o Maryi to w jakim dokładnie kontekście padły?

> I zdradzę ci sekret: tak, organizator wycieczki odpowiada za bezpieczeństwo uczestników.

Czy to oznacza, że to on ponosi winę za wypadek? Odpowiedz" tak lub nie.
              • kropkaa Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 16:48
                A organizator mówiący, że to Matka Boża była organizatorem nie pluje rodzinom prosto w twarz? Chyba by mnie qrwica strzeliła, gdybym podobne brednie usłyszała po śmierci bliskiej osoby.
                • audiatur.et.altera.pars Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 17:03
                  kropkaa napisała:

> A organizator mówiący, że to Matka Boża była organizatorem nie pluje rodzinom
                  > prosto w twarz?

Spójrz na belkę w swoim oku. Poszłabyś na stypę dajmy na to z zamiarem cytowania - bezdusznych, kpiących, okrutnych - wypowiedzi z tego wątku?
                  • kropkaa Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 17:37
                    Tak, na stypie bym poradziła: bierzcie najlepszego adwokata w mieście i wywalczcie takie odszkodowanie, żeby koleś nawet w dresie nie został, a w procesie karnym bierzcie oskarżyciela posiłkowego.
                    • audiatur.et.altera.pars Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 17:42
                      kropkaa napisała:

> Tak, na stypie bym poradziła: bierzcie najlepszego adwokata w mieście i wywalcz
                      > cie takie odszkodowanie, żeby koleś nawet w dresie nie został, a w procesie kar
                      > nym bierzcie oskarżyciela posiłkowego.

Ale wypowiedzi w tym wątku nie były na ten temat. To były kpiny z ofiar. Żenujące, nie na miejscu. Bez cienia współczucia w obliczu tragedii. Każda z tych osób ma imię i nazwisko. Każda z tych osób ma twarz. Każda z tych osób teraz bardzo cierpi. Powinnyście się wstydzić.
                      • triss_merigold6 Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 17:46
                        Ludzie powinni nauczyć się ponosić konsekwencje swojej głupoty.
                        • audiatur.et.altera.pars Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 17:49

> Ludzie powinni nauczyć się ponosić konsekwencje swojej głupoty.

To jest twoje przesłanie do cierpiących rodzin ofiar?
                          • triss_merigold6 Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 17:54
                            Tak, dokładnie tak. Koszt sprowadzenia zwłok do kraju jest wysoki, transport medyczny rannych również, żeby to zrobić we własnym zakresie musieliby zadłużyć się w Bocianie na trzy pokolenia więc niech siedzą cicho i cieszą się, że mają to na koszt podatnika.
                            • audiatur.et.altera.pars Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 18:05

> > To jest twoje przesłanie do cierpiących rodzin ofiar?
                              > niech siedzą cicho i cieszą się, że mają to na koszt podatnika.

Oni o to nie prosili.
                              Zresztą jako kobieta nie ty utrzymujesz to państwo, więc się nie sadź. To mężczyźni za to zapłacą.
                              • triss_merigold6 Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 18:14
                                Owszem, współutrzymuję.
                                • audiatur.et.altera.pars Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 18:18
                                  Na razie. Niedługo już chciwie wyciągniesz łapkę po zwrot.
                              • anomaliapogodowa81 Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 18:25
                                CO.
                                Ty, smętny fiutku, a Idź sobie być wiejskim ćwokiem gdzie indziej.
                                Ja wiem, że to pewnie jedyne miejsce, gdzie ci staje, ale trochę jednak smrodzisz.
                                • audiatur.et.altera.pars Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 18:42
                                  Boli fakt, że to mężczyźni łożą na to państwo i że jesteś na naszym utrzymaniu, co?
                                  Może chociaż jakieś marne dziękuję?
                                  • sumire Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 18:48
                                    audiatur.et.altera.pars napisał:

> Boli fakt, że to mężczyźni łożą na to państwo i że jesteś na naszym utrzymaniu,
                                    > co?
                                    > Może chociaż jakieś marne dziękuję?

Żadna z nas tutaj, smętny krótki fiutku, nie jest na twoim utrzymaniu i nie mamy za co ci dziękować.
                                    • audiatur.et.altera.pars Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 19:11
                                      Nie tylko ja, mężczyźni z krótkimi też cię muszą utrzymywać. Pan państwo nie pyta o długość, każdy facet ma przymusowo łożyć na wasze potrzeby. W zamian za kpinę i hejt.
                                      • ichi51e Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 19:12
                                        niestety - pan bog w społeczeństwie taka wam role wyznaczył należy nieść swój krzyz
                                        • dramatika Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 12.08.22, 23:34
                                          ichi51e napisała:

> niestety - pan bog w społeczeństwie taka wam role wyznaczył należy nieść swój k
                                          > rzyz

Touche!
                                        • audiatur.et.altera.pars Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 13.08.22, 10:01
                                          ichi51e napisała:

> należy nieść swój krzyz

Chętnie, tylko czemu ty nie niesiesz swojego? Bierz na plecy i zapierdzielaj obok mnie! Dzieci ródź, a nie że masz same prawa!
                                          • sumire Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 13.08.22, 10:08
                                            Ja pierdzielę, czego człowiek może się dowiedzieć o swoim życiu od internetowych poyebusów. Mamy same prawa, dostajemy przelewy od państwa za pracę mężczyzn... Nie wiedziałam, że mam takie boskie życie, tylko się pytam, kto dostaje moje przelewy?!
                                            • dramatika Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 13.08.22, 10:34
                                              sumire napisała:

> . Nie wiedziałam, że mam takie boskie życie, tylko się pytam, kto dostaje moje
                                              > przelewy?!

Czego nie rozumiesz? Statystycznie mężczyźni pracują cześciej, dłużej i krócej żyją. Zatem wkładają więcej do systemu i biorą z niego mniej niż kobiety. Obrażasz się na fakty?
                                              • triss_merigold6 Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 13.08.22, 10:38
                                                Żyją krócej na własne życzenie. Będą dbać o zdrowie = będą dłużej żyć, problem solved.
                                              • morekac Re: Właściciel : "To Matka Boża była organiza 13.08.22, 11:18