Dodaj do ulubionych

To nie będzie popularny wątek ;)

12.08.22, 15:08
...ale mam taką propozycję/pytanie. Oko mi zbielało od "fachowców" związanych z "Do Rzeczy" i innych Max Kolonków, presidentów. Za duże stężenie absurdu i klikbajtowej histerii.
Czego słuchacie/co czytacie, a co nie jest powyższymi, tak gospodarczo, politycznie, ogólnoświatowo, może też być krajowo.
Ja, niezmiennie, "Raportu o stanie świata" Dariusza Rosiaka. Wchodzę sobie też czasem na Politico, na Onecie (tak, wiem, michałki na głównej - bezcenne wink ale to naprawdę można ominąć), dziś czytałam całkiem sensowną rzecz a propos zaporoskiej elektrowni wiadomosci.onet.pl/politico/zagrozenie-wybuchem-w-elektrowni-atomowej-w-zaporozu-jest-niewielkie/7wy7kgb
No i tradycyjnie, wyborcza.pl, ale to nic nowego, chyba, że za nowe uzna się moje cykliczne pretensje do treści wink
Obserwuj wątek
    • annaboleyn Re: To nie będzie popularny wątek ;) 12.08.22, 15:16
      Tylko tego, Presidenta Kolonko naprawdę już ZNAM, Lepiej nie chcę wink
    • motyllica Re: To nie będzie popularny wątek ;) 12.08.22, 16:20
      Historia realna na YouTube i Jackowskiego wink
      • annaboleyn Re: To nie będzie popularny wątek ;) 12.08.22, 16:49
        Ale tego jasnowidza...?
      • princesswhitewolf Re: To nie będzie popularny wątek ;) 12.08.22, 17:45
        A Jackowski to rzeczywiscie gledzi i gledzi. Takie medrkowanie bez wiedzy o temacie. Najbardziej mnie bawilo jak mylil inflacje z deflacja... Pare takich kwiatków strzelil
        Lepiej by trupow szukal.
        • annaboleyn Re: To nie będzie popularny wątek ;) 12.08.22, 18:06
          Ty oglądasz Jackowskiego??
          Jestem zaskoczona!
          Żartuję wink
          • borsuczyca.klusek Re: To nie będzie popularny wątek ;) 12.08.22, 18:56
            Mój Stary Borsuk czasem rzuci na niego okiem 🙄
            Ale on to takich szurów potrafi na YT wynaleźć, że głowa mała 😒
            • annaboleyn Re: To nie będzie popularny wątek ;) 12.08.22, 18:58
              Niektórzy potrafią, tak wink
    • chococaffe Re: To nie będzie popularny wątek ;) 12.08.22, 16:34
      Niczego (nikogo) nie czytam od deski do deski, więc sporo tego jest np Legrandcontinent.eu, guardian, spectator, lemonde i le figaro mnie spamują, więc też zaglądam

Uwielbiam Stephena Fry i Fintana O'Toole

Z polskich weekendowa Gazeta, Polityka
      • annaboleyn Re: To nie będzie popularny wątek ;) 12.08.22, 18:58
        Ale weekendowa Gazeta w sensie wydania weekendowego, czy ten serwis ich, weekend?
        • chococaffe Re: To nie będzie popularny wątek ;) 12.08.22, 21:00
          Wydanie weekendowe, papierowe.
    • primula.alpicola Re: To nie będzie popularny wątek ;) 12.08.22, 16:36
      Zaglądam na oko.press, Krytykę Polityczną, mam prenumeratę Polityki, czasami jakieś Twittery obejrzę. A, jeszcze Tygodnik NIE na fb.

Zachowuję umiar, bo nadmiar złych wieści szkodzi mi na zdrowie.
      • primula.alpicola Re: To nie będzie popularny wątek ;) 12.08.22, 16:37
        Kiedyś mieliśmy prenumeratę Gazety Pomorskiej, ale oczywiście zrezygnowaliśmy, kiedy tylko stała się pisowską szmatą.
      • chococaffe Re: To nie będzie popularny wątek ;) 12.08.22, 16:41
        Ja zauważyłam, że lepiej znoszę słowo pisane niż głos, manierę , widok niektórych ludzi
        • lella_two Re: To nie będzie popularny wątek ;) 12.08.22, 18:26
          Mam dokładnie tak samo, nic mnie nie kosztuje omijanie podkastow i filmików na YT😏 Czytam krytykę polityczną, okopress, Wyborczą ( zanikowo już). Blog Ogdowskiego, jeśli chodzi o wojnę. Guardiana, jeśli jest coś wartego tlumaczenia- mój angielski wciąż " się uczy"🤔
          • annaboleyn Re: To nie będzie popularny wątek ;) 12.08.22, 18:29
            Ja powoli zaczynam odpuszczać Oko. Mam nadzieję, że to chwilowe, bo szanowałam ich inicjatywę, jak mało co.
    • paniusiapobuleczki Re: To nie będzie popularny wątek ;) 12.08.22, 16:39
      Rosiak, Rzeczpospolita, czasami the Guardian i Washington Post.
      • annaboleyn Re: To nie będzie popularny wątek ;) 12.08.22, 18:30
        Bardzo się ucieszyłam, że Rosiak przeszedł na podcast, bałam się, że zniknie całkiem. To by była duuża strata.
    • bene_gesserit Re: To nie będzie popularny wątek ;) 12.08.22, 16:42
      Czytam papierowe: Politykę, Tygodnik Powszechny i nieregularnie Wyborczą. Czasem Pismo i Newsweek. W necie Guardiana i Krytykę Polityczną.
      • annaboleyn Re: To nie będzie popularny wątek ;) 12.08.22, 18:30
        O, a propos Pisma, bardzo podoba mi się ich pomysł wrzucania numerów na Legimi smile
    • annaboleyn Re: To nie będzie popularny wątek ;) 12.08.22, 17:24
      Dobrze, to ja sobie jeszcze zerknę do tego Guardiana, bo resztę czytuję lub czytywałam smile Dziękuję drogim paniom smile
      • princesswhitewolf Re: To nie będzie popularny wątek ;) 12.08.22, 17:45
        Marceli Szpak odkryl lewackiego Guardiana....🤣
        • annaboleyn Re: To nie będzie popularny wątek ;) 12.08.22, 18:05
          Jesteś przesłodka, kiedy silisz się na inteligenty sarkazm smile
    • nuclearwinter Re: To nie będzie popularny wątek ;) 12.08.22, 17:38
      Wprawdzie nie we wszystkim się z nim zgadzam, ale lubię czytać Miłosza Wiatrowskiego na Instagramie - do niedawna Miłosz nie wszystko wybaczy, teraz Miłosz między innymi. Lubię zwłaszcza jego wpisy o Ukrainie, bardzo wyważone i rozsądne.

Ps. Fajny przewrotny tytuł wątku wink mamy w ogóle ostatnio fazę dobrych tytułów wątków na forum.
      • annaboleyn Re: To nie będzie popularny wątek ;) 12.08.22, 18:07
        Idę szukać Miłosza, dziękuję!
    • swiecaca Re: To nie będzie popularny wątek ;) 12.08.22, 18:12
      Rzeczpospolita i Polityka
      • annaboleyn Re: To nie będzie popularny wątek ;) 12.08.22, 18:17
        BTW - tylko ja mam wrażenie, że Polityka nie nadąża już jak kiedyś?
        • lella_two Re: To nie będzie popularny wątek ;) 12.08.22, 18:27
          Nie, nie tylko Ty.
          • annaboleyn Re: To nie będzie popularny wątek ;) 12.08.22, 18:28
            Bardzo szkoda. Wychowałam się na nich. A po wychowaniu - przepadałam za tekstami np. Ćwielucha.
        • nuclearwinter Re: To nie będzie popularny wątek ;) 12.08.22, 18:51
          Ja uwielbiałam ale tak z ja wiem? 15
          lat temu, jak nie więcej. Bardzo lubiłam reportaże Barbary Pietkiewicz, zresztą ogólnie to była taka porządna dawka dziennikarstwa na poziomie. Albo ja to tak zapamiętałam wink Potem w pewnym momencie zaczęła się równia pochyła.
          • annaboleyn Re: To nie będzie popularny wątek ;) 12.08.22, 18:55
            Ooo, tak, pamiętam te reportaże! Łączyła mega trudne tematy z ogromnym taktem i klasą. Tak to pamiętam. No i trochę się w naczelnym podkochiwałam wink
            • alicia033 Re: To nie będzie popularny wątek ;) 12.08.22, 19:07
              annaboleyn napisała:

> No i trochę się w naczelnym podkochiwałam wink

w baczyńskim???
    • taje Re: To nie będzie popularny wątek ;) 12.08.22, 18:15
      Financial Times, Guardian, czasem Politico i NYT, no i oczywiście Twitter, pod warunkiem, że odpowiednio ustawisz sobie listę, osób, które śledzisz. Ja traktuję Twitter wyłącznie informacyjnie i tematycznie, i śledzę wybranych dziennikarzy czy publicystów z dziedzin, które mnie akurat interesują. Często z Twittera można się dowiedzieć o rzeczach, o których media zaczynają pisać kilka godzin później. Polskiej prasy za to prawie nie czytam, z wyjątkiem Wyborczej, no i tego co pojawia się na Twitterze.
      • annaboleyn Re: To nie będzie popularny wątek ;) 12.08.22, 18:16
        Zgadzam się, przesiadam się wyłącznie na Twittera, kiedy robi się grubo, a newsroomy dopiero zaczynają się zbierać.
      • hungaria Re: To nie będzie popularny wątek ;) 12.08.22, 18:50
        O, ja tak samo. Na Twitterze obserwuje sobie głównie korespondentów wojennych, bo wrzucają swoje spostrzeżenia i rzeczy, które nigdy nie docierają do druku.
        Prenumeruję też NYT (według mnie wart każdego eurocenta, poza tym jestem psychofanką wordbee i wordle), przez Ukrainę odnowiłam prenumeratę Washington Post, bo była promocyjnie na rok chyba za 20 euro.
        Oprócz wymienionych słucham jeszcze Nasłuchu i czasem innych podcastów Polityki Insight, czasem też Ekonomicznie - chociaż denerwuje mnie nerwowy chichot prowadzącego.
        • hungaria Re: To nie będzie popularny wątek ;) 12.08.22, 18:51
          Przez Rosję właściwie, a nie Ukrainę.
        • annaboleyn Re: To nie będzie popularny wątek ;) 12.08.22, 18:51
          Ktoś tu dobrze napisał, niektórych naprawdę powinno się czytać, a nie słuchać big_grin Ale co zrobić, jak się nic nie da zrobić smile
        • taje Re: To nie będzie popularny wątek ;) 12.08.22, 19:53
          O ja też jestem psychofanką bee! Wordle mi się trochę znudziło, jeszcze Semantle męczę, choć to już nie NYT.

Na Twitterze „okołowojennym” gorąco polecam genialne megawątki rosyjskiego (niezależnego) historyka @kamilkazanov - już o nim kiedyś tu pisałam. Śledzę też kilku amerykańskich ex-generałów piszących o wojnie, to i przy okazji cudów o dochodzeniu wobec Trumpa można się dowiedzieć.
          • annaboleyn Re: To nie będzie popularny wątek ;) 12.08.22, 19:57
            Notuję smile
            • taje Re: To nie będzie popularny wątek ;) 12.08.22, 20:04
              Sorry, przekręciłam jego username: @kamilkazani

Tu link mobile.twitter.com/kamilkazani
              • annaboleyn Re: To nie będzie popularny wątek ;) 12.08.22, 20:07
                Follownęlam, dziękuję smile
    • annaboleyn Re: To nie będzie popularny wątek ;) 12.08.22, 18:34
      A, no i czasem feed na FB podrzuci newsa w porę.. tvn24.pl/polska/odra-sniete-ryby-szef-wod-polskich-przemyslaw-daca-i-szef-glownego-inspektoratu-ochrony-srodowiska-michal-mistrzak-zdymisjonowani-6067513
    • alicia033 Re: To nie będzie popularny wątek ;) 12.08.22, 19:24
      New York Times, Financial Times, Courrier International, l'Express, bellingcat.com, disclose.ngo.
      Z polskich - Rzeczpospolita i Gazeta Prawna jeszcze próbują dotrzeć do jakiejś prawdy.
      Z wybiorczą pożegnałam się na początku kowidohisterii, podobnie jak z radiem nowy świat.
    • tt-tka Re: To nie będzie popularny wątek ;) 12.08.22, 20:01
      Regularnie czytam NIE i Przeglad.
      Czytalam Bez dogmatu, dopoki wychodzilo.
      Sporadycznie Polityke, Angore.
      Branzowej prasy nie wymieniam, bo to nisza smile
      Slucham nieczesto i dosc przypadkowo wszystkiego, co akurat sie odezwie, ale to dlatego, ze cenie cisze. Bywa, ze wylaczam niemal natychmiast.
      • annaboleyn Re: To nie będzie popularny wątek ;) 12.08.22, 20:03
        NIE, nadal? Mnie z NIE został tylko admin i stare felietony Kibica wink
        Jak się zestarzeli wg Ciebie?
        Bez dogmatu znam tylko jako Sienkiewicza...
        • tt-tka Re: To nie będzie popularny wątek ;) 12.08.22, 20:44
          nadal i bede czytac poki zycia - mojego albo pisma smile

Dostojnie sie zestarzeli - zaczynali z gora trzydziesci lat temu jako pismo humorystyczne i przesmiewcze, ale niestety rzeczywistosc humorowi nie sprzyja. Aha, ja czytam papierzaka, w necie czasem wchodze na forum.

Bez dogmatu, kwartalnik, wychodzilo przez prawie cwierc wieku. Przestalo w zeszlym roku.
          • annaboleyn Re: To nie będzie popularny wątek ;) 12.08.22, 22:22
            Oto miłość smile
            No doobra, zajrzę do nich znów...
            NIE PISZ, ŻE CZYTASZ PAPIERZAKA, PLS!
            • tt-tka Re: To nie będzie popularny wątek ;) 13.08.22, 00:05
              No milosc, nieuleczalna. A moze juz nalog ? big_grin
              Czytam papierzaka. Dlaczego mam tego nie mowic ?

Ktosia wyzej lub nizej wrzucila racjonaliste, tez zagladam czesto, jako i na feminoteke.
              • tt-tka Re: To nie będzie popularny wątek ;) 13.08.22, 00:10
                tt-tka napisała:

> Czytam papierzaka. Dlaczego mam tego nie mowic ?

a moze Ty masz na mysli co innego ? Bo ja, kiedy pisze, ze czytam papierzaka mam na mysli papierowa, a nie elektroniczna wersje pisma smile
                papierzak, czyli gazeta w tradycyjnej formie
                • annaboleyn Re: To nie będzie popularny wątek ;) 13.08.22, 00:30
                  Ja wiem, to znaczy domyśliłam się wink "Papierzaki" to dla mnie to, czym są pokryte Mazury przy brzegach po sezonie żeglarskim crying W ustach antyfanki NIE to by nawet miało sens wink
                  • tt-tka Re: To nie będzie popularny wątek ;) 13.08.22, 02:29
                    annaboleyn napisała:

> Ja wiem, to znaczy domyśliłam się wink "Papierzaki" to dla mnie to, czym są pokry
                    > te Mazury przy brzegach po sezonie żeglarskim crying

To sa podpapierczaki, a nie papierzaki ! nawet ktoras piesn masowa uwiecznila te nazwe smile, jakos tak to lecialo "wszedzie gdzie geste krzaki rosna podpapierczaki"
                    • annaboleyn Re: To nie będzie popularny wątek ;) 13.08.22, 23:39
                      Aż poszłam sprawdzić! www.miejski.pl/slowo-papierzak
    • anorektycznazdzira Re: To nie będzie popularny wątek ;) 12.08.22, 22:37
      Na YT oglądam:
      Biz-ona (Damian Olszewski, temat gospodarka),
      Karola Modzelewskiego Newsy bez wirusa - w ramach odstresowania
      i Infrastrukturę, wydającą codzienny krótki przegląd co się wydarzyło
      • annaboleyn Re: To nie będzie popularny wątek ;) 12.08.22, 22:54
        Na YT ciężko mi będzie znaleźć czas, ale zerknę, dziękuję smile
    • buka-123 Re: To nie będzie popularny wątek ;) 12.08.22, 22:38
      Oprócz już wymienionych
      www.racjonalista.pl
      • annaboleyn Re: To nie będzie popularny wątek ;) 12.08.22, 22:52
        Nie znałam, idę oglądać.
        • tenjedennick Re: To nie będzie popularny wątek ;) 12.08.22, 23:11
          Nie mam zielonego pojęcia o tych portalach. może dlatego że nie mam tyle czasu, a ten wolny spędzam na bardziej pożytecznych i przyjemnych aktywnościach smile
          • agusia.gerek Re: To nie będzie popularny wątek ;) 12.08.22, 23:26
            Co takiego Marek masz do roboty?
          • annaboleyn Re: To nie będzie popularny wątek ;) 13.08.22, 00:30
            tenjedennick napisała:

> Nie mam zielonego pojęcia o tych portalach. może dlatego że nie mam tyle czasu,
            > a ten wolny spędzam na bardziej pożytecznych i przyjemnych aktywnościach smile

Ojej, ależ mi zaimponowałeś teraz wink
    • areyoubetter Re: To nie będzie popularny wątek ;) 12.08.22, 23:19
      Tok FM, wyborcza, TVN24, TVN bis, polityka, kanał Michała Kamińskiego, Giertycha, wiele różnych eksperckich nt wojny w Ukrainie.
    • livia.kalina Re: To nie będzie popularny wątek ;) 12.08.22, 23:27
      Reset Obywatelski, ze szczególnym uwzględnieniem Tomasza Piątka.
      • annaboleyn Re: To nie będzie popularny wątek ;) 13.08.22, 00:31
        Piątka od Macierewicza?
        • livia.kalina Re: To nie będzie popularny wątek ;) 13.08.22, 23:27
          No można tak powiedzieć, choć to w sumie brzmi okropnie wink. Od Macierewicza to był ten tłusty rydzykowny pieszczoszek-Bartuś Misiewicz.
          • annaboleyn Re: To nie będzie popularny wątek ;) 13.08.22, 23:36
            A, to prawda. Hilaryjny również wtedy, kiedy schudł big_grin
    • veryvery Re: To nie będzie popularny wątek ;) 13.08.22, 01:09
      Twittery, niektórych followuję I te osoby retwittują kolejne twitty czy artykuły itd, zawsze mam co czytać. Śledzę też satyryczną DarthPutin, zaglądam do korwina miki ale to dla beki, oraz na oficjalną stronę MSZ rosji i czytam ich zmanipulowane, propagandowe komunikaty i jak ludzie im cisną pod nimi ale od jakiegos tygodnia nic nie zatwittowali, dziwne, a tacy plodni byli, codziennie duza dawka propagandy

Tak przy okazji bardzo polecam jeden filmik na youtubie; trwa godzinę I jest to wykład niejakiego Martti J. Kari - Finnish intelligence officer and university teacher. Wyklad jest po finsku ale z angielskimi napisami I jest o Rosji, dlaczego różni się od innych krajów. W deskrypcji do filmiku jest napisane co w ktorej minucie jest omawiane
      m.youtube.com/watch?v=kF9KretXqJw
    • bi_scotti Re: To nie będzie popularny wątek ;) 13.08.22, 03:04
      The Atlantic
      The Economist
      Foreign Policy
      Globe and Mail
      Polityka
      News w TV by BBC, CBC & Al Jazeera, publicystyka mostly local (Canadian, Ontarian), radio - wybitnie local. Kocham radio smile Jestem claasic lewakiem & I'm proud if it big_grin Cheers.
      • enia17 Re: To nie będzie popularny wątek ;) 13.08.22, 10:23
        A Bartosiaka nikt?
    • bcde Re: To nie będzie popularny wątek ;) 16.08.22, 01:00
      Małe źródełko, ale warto dodać do prasówki:

www.facebook.com/PutinowaPolska

Krajowo, nie ogólnoświatowo.
      • annaboleyn Re: To nie będzie popularny wątek ;) 16.08.22, 01:26
        Znam i lubię, choć czasami im nerwy puszczają.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka