Dodaj do ulubionych

Lodówka jaką polecacie?

12.08.22, 18:02
Dawno nie wymieniałam, bo nie było potrzeby ale jest awaria - urwały się drzwi od zabudowy a i sama lodówka chodzi głośno i długo się nie wyłącza. Czy 20 lat to teraz długi żywot lodówki?

Więc decyzja - wymiana na wolnostojącą. Już wiem, że muszę zwrócić uwagę na odstępy (któraś z was zwróciła mi na to uwagę)

Co mają teraz te nowe lodówki, na co zwrócić uwagę. A może jakiś konkretny model firmę polecicie?
Obserwuj wątek
    • aqua48 Re: Lodówka jaką polecacie? 12.08.22, 23:08
      20 lat to teraz dla lodówki wieczność. Nie podpowiem Ci na co zwracać uwagę przy kupnie, my niedawno kupowaliśmy dwie, przy kupnie jednej zrobiliśmy prawie doktorat i habilitację z lodówek oblecieliśmy internet i wszystkie stacjonarne sklepy w okolicy i wzięliśmy taką której kolor nam odpowiadał, a przy drugiej kupiliśmy z marszu, to co było w sklepie i pasowało nam wielkością, a cena była obniżona. Z obydwu jesteśmy zadowoleni, co śmieszne ta druga jest cichsza.
      • panna_lila Re: Lodówka jaką polecacie? 13.08.22, 00:38
        Mnie właśnie zależy żeby cichutko pracowała, co poza tym robi lodówka ma chłodzić 😊 Właśnie też zaczynam zgłębiać internet wczytując się w opinie i informacje i zastanawiam się czy to ma sens, pewnie skończy się tym że kupię tę której rozmiar będzie mi pasował i odpowiadała będzie wizualnie😀
        • aqua48 Re: Lodówka jaką polecacie? 13.08.22, 09:10
          panna_lila napisała:

> pewnie skończy się tym że kupię tę której rozmiar będzie mi pasował i odpowiadała będzie wizualnie😀

I to jest najlepszy pomysł. Zastanów się też czy potrzebujesz dużego zamrażalnika, czy mniejszego, z szufladami czy z półeczką i gdzie on ma być umieszczony - na dole czy na górze lodówki. Ja mam jedną taką, jedną taką i z obu rozwiązań, bo w każdy miejscu mam inne potrzeby, jestem zadowolona.
    • princesswhitewolf Re: Lodówka jaką polecacie? 12.08.22, 23:30
      Ale to ty musisz wiedziec jaka bo zalezy to od ilosci miejsca jaka masz. Mala? Duza? American style, French?
      • panna_lila Re: Lodówka jaką polecacie? 13.08.22, 00:33
        Chodzi mi o funkcjonalności, z rozmiarem nie poszaleję
        • mak_z_figa Re: Lodówka jaką polecacie? 13.08.22, 14:52
          Jak szukałam lodówki na konkretny wymiar zewnętrzny, to porównywałam pojemność, a tu różnice były całkiem spore. I pojemność całkowita i osobno lodówki oraz zamrażarki.
        • princesswhitewolf Re: Lodówka jaką polecacie? 13.08.22, 16:33
          Wiesz ja lubie French style z szufladami z ustawiana temperatura. Czyli inna temp w szufladowej zamrazarce, inna w szufladzie na owoce a inna w lodowce. Dla mnie ten podzial jest wazny bo owoce trzymam w wyzszej niz np mleko itd.

Poza tym zsuwane polki. Czyli w zaleznosci czy mam mleko ( cos wysokiego) czy niskiego to zsuwam czy rozsuwam( rozkladam) polke.

Wifi polaczenie z kamerka tez jest praktyczne bo np w sklepie zerkam i widzę co mam w lodowce, ale to juz gadzet acz nie powiem, praktyczny

Ja mam lodowke co ma podlaczona wode ale my nie lubimy wody lodowatej poza upalami wiec tej funkcji prawie nie uzywam.

Ma tez taki czujnik co pracuje w zaleznosci os ilosci zaladowania tzn dostosowywuje sie jakby do ciezaru.

Ma tez czujnik wilgotnosci w okreslonych czesciach

Potem sa takis okienka crispy fresh ale to moim zdaniem jest bajer na resorach.

Absolutna podstawa bylaby frost free oraz A+ lub A++ jesli chodzi o zuzycie pradu.
    • marianna1960 Re: Lodówka jaką polecacie? 13.08.22, 04:12
      Mam lodówkę która ma 28 lat i działa
      • aqua48 Re: Lodówka jaką polecacie? 13.08.22, 09:11
        Bo wtedy jeszcze produkowali trwalsze. Te dwudziestki padają niestety.
        • bominka Re: Lodówka jaką polecacie? 13.08.22, 12:59
          Moim wyznacznikiem poszukiwań sprzętów agd jest poziom zużycia energii. Potem patrzę na wnętrze. Jeśli mi odpowiada decyduje.
          Aktualnie wlasnie zakupiłam lodówkę do nowego lokum. Pod zabudowę. Jest cichutka. Urzekla mnie duza ilość poleczek na drzwiach i ogólnie estetyczny wygląd wnętrza. Zanim ja kupilam obejrzałam kilka razy w sklepie.

Zamieszczam model: CHLODZ-ZAMR SAMSUNG BRB 30715 DWW
    • panna.nasturcja Re: Lodówka jaką polecacie? 13.08.22, 15:05
      Liebher
    • 1papryczka.chili Re: Lodówka jaką polecacie? 13.08.22, 15:57
      Sharp dwudrzwiowa z plasmacluster. Mam, jest świetna
    • majenkir Re: Lodówka jaką polecacie? 13.08.22, 16:21
      Lodówka jak lodówka, każda będzie chłodzić. Najważniejszy jest rozmiar, żeby weszła gdzie trzeba, a potem wygląd na zewnątrz i w środku, co by dla oka była miła. Bo co dla Ciebie będzie wygodne, to Ty wiesz - czy zamrażalnik na dole, na górze czy z boku i takie tam.
    • joanna266 Re: Lodówka jaką polecacie? 13.08.22, 16:41
      Moja bosch w zabudowie padła po 15 latach i wymieniłam na wolnostojącego samsunga bespoke.Nie sądziłam że lodówka może tak pięknie wyglądać. Do tego jest duża i bardzo funkcjonalna oraz cicha.
    • krwawy.lolo Re: Lodówka jaką polecacie? 13.08.22, 16:46
      Polecamy tę, która po przecinku. tongue_out

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka