Dodaj do ulubionych

Domki holenderskie - wakacje

13.08.22, 20:32
Był ktoś w takich?
Jak się sprawdza taki domek?
Na zdjęciach wygląda nieźle, ale nie miałam okazji by od poznać opinię.
Obserwuj wątek
    • manala Re: Domki holenderskie - wakacje 13.08.22, 20:35
      Mnie się zawsze wydaje, że tam musi być ciasno.
      .
      • mid.week Re: Domki holenderskie - wakacje 13.08.22, 21:07
        Dawno temu, na początku działalności, stajnia w której jeździła moja córka postawiła dla dzieci taka holenderke. Była w niej siodlarnia, łazienka, kolejne pomieszczenie fo przebierania i duże pomieszczenie z aneksem kuchennym. Zadziwiająco przestronnie tam było.
    • mashcaron Re: Domki holenderskie - wakacje 13.08.22, 20:37
      Holendrzy sobie chwalą:p wakacje w takich domkach to niemal ich sport narodowy :p
    • anilorak174 Re: Domki holenderskie - wakacje 13.08.22, 20:39
      Znajomi mają. Dla mnie strasznie klaustrofobicznie tam jest.
    • 1matka-polka Re: Domki holenderskie - wakacje 13.08.22, 20:45
      Na pewno sie nagrzewają te blaszaki, chyba, ze jest klima...
    • marcowa_aprilla Re: Domki holenderskie - wakacje 13.08.22, 20:50
      Ja wlasnie jestem w czyms takim, ale na 2 dni na campingu w Slowenii. 36m2,salonik z aneksem kuchennym, 2 sypialenki i lazienka. To niowiutki domek, z klima, ogrzewaniem, mnostwo szafek, lazienka wygodna. Nie jest zle ale polowe rzeczy mamy jeszcze w aucie, wypakujemy dopiero u celu podrozy.
      • bergamotka77 Re: Domki holenderskie - wakacje 13.08.22, 23:26
        A jak tam syn, spłacił dług?
        • marcowa_aprilla Re: Domki holenderskie - wakacje 14.08.22, 06:27
          Haha, tak, z odsetkami stad ten luksusowy domek a nie namiot
    • bistian Re: Domki holenderskie - wakacje 13.08.22, 20:50
      Różnej jakości są te domki, ale i różnej ceny. Te stare się grzeją, nowe są już inaczej zaizolowane i jest w porządku, latem i zimą. Duże domki są ciekawie rozplanowane, ale łazienka jest mała, sypialnie również, duża jest część wspólna.
    • default Re: Domki holenderskie - wakacje 13.08.22, 20:53
      Kiedyś na dwie noce taki wynajęliśmy, robiliśmy taki objazd po Podlasiu i Suwalszczyźnie, nocowaliśmy gdzie się trafiło 😉 Na dwie noce ok, w dzień i tak nas w nim nie było. Ale ciasny faktycznie, w sypialence czułam się trochę jak w przedziale kolejowym, a w kabinie prysznicowej trzeba było się nieźle nagimnastykowac, żeby się umyć bez wybijania szyby łokciami. Kuchenka też mini, my tam tylko herbatę i kanapki robiliśmy, więc spoko, ale jakiś większy obiad ugotować pewnie byłoby trochę nieporęczne. W "saloniku" da się posiedzieć nawet w parę osób, to było największe pomieszczenie. Co nie znaczy że duże.
      Ale jako miejsce do przenocowania na wakacjach - a nie spędzania w nim czasu w dzień - może być.
    • arkanna Re: Domki holenderskie - wakacje 13.08.22, 21:02
      Kuzynka ma taki domek na działce. 3 sypialnie , łazienka z prysznicem, toaleta i salon z kuchnią. Fakt ,oprócz salonu reszta raczej mała. Wykorzystany każdy kąt jak na jachcie. Jak najbardziej można spędzić tygodnie w takim domku. A jak jeszcze jest zadaszony taras to już bajka
    • panna.nasturcja Re: Domki holenderskie - wakacje 13.08.22, 23:04
      Nie mój poziom urlopowego komfortu.
      To nawet jak jest nowe, nie jest przyjemne, a zwykle nowe nie jest.
      W upał nagrzewa się koszmarnie.
      • mamtrzykotyidwato5 Re: Domki holenderskie - wakacje 14.08.22, 09:53
        Skąd wiesz, że się nagrzewa koszmarnie, skoro to nie twój poziom?
    • eskaen Re: Domki holenderskie - wakacje 14.08.22, 00:27
      Co roku spędzam z rodziną tydzień w takim domku. Miejscówki różne, domki standard mniej więcej taki sam. Małe sypialnie faktycznie nieco klaustrofobiczne, główna jest zwykle bardzo duża z wielkimi szafami. Salon z aneksem kuchennym bardzo przestronny.
      Dla nas (4 osoby) taki domek jest wystarczający, zresztą większość czasu i tak spędzamy poza. Czasem wynajmujemy z inną czterosobową rodziną i też się spokojnie mieścimy (tylko wtedy podstawa to dwie łazienki).
    • em_em71 Re: Domki holenderskie - wakacje 14.08.22, 08:37
      Zależy czego oczekje się od wakacji. Mieszkaliśmy w takim domku w Bretanii, klimat łagodny, nie było upałów, ale w środku była klima i ogrzewanie. Oklolica na tyle atrakcyjna, że mieszkanie samo w sobie nie było celem, ale spokojnie daliśmy radę. Wyścigów tam nie urządzisz, w piłkę nie pograsz, ale jest wszystko co potrzebne do czasowego przebywania. Bardzo fajnie wspominam tamten pobyt.
    • slonko1335 Re: Domki holenderskie - wakacje 14.08.22, 09:45
      Nie. Mamy taki.domek na działce. Male. Masakrycznie się nagrzewa i nie ma możliwości wyczyszczenia tego porządnie po kimś .
      • little_fish Re: Domki holenderskie - wakacje 14.08.22, 10:13
        No i to ostatnie jest dla mnie argumentem na nie. Tak samo jak nie pojechałabym do przyczep kempingowych wynajmowanych na różnych kempingach. Mały metraż mi nie przeszkadza, co roku spędzam minimum dwa tygodnie plus weekendy w przyczepie.
        • slonko1335 Re: Domki holenderskie - wakacje 14.08.22, 11:06
          Ale to Twoja przyczepa chyba urządzona według Twoich potrzeb, więc to inna sprawa.
          • little_fish Re: Domki holenderskie - wakacje 14.08.22, 15:13
            Urządzenie to jedna sprawa, kwestia wyczyszczenia przyczepy używanej co tydzień przez inną grupę ludzi, to druga, ważniejsza dla mnie
      • anilorak174 Re: Domki holenderskie - wakacje 14.08.22, 10:23
        W tak melj przestrzeni nie da się utrzymać porządku, a mnie trafia na widok lezacych wszedzie rzeczy.
        • little_fish Re: Domki holenderskie - wakacje 14.08.22, 12:46
          Da się, jeśli to twoja przestrzeń, urządzona wg potrzeb.
    • joanna266 Re: Domki holenderskie - wakacje 14.08.22, 10:52
      Mam domek holenderski. Pozmieniałam w nim w zasadzie wszystko. Jest kuchnia taka jaką mogłabym mieć w swoim domu, duża sypialnia z toaletką,dwie podwojne mniejsze sypialnie,dwie łazienki .w salonie mega sofa i koza żeby z domku można było korzystać cały rok. Jak dla mnie super sprawa.podobne trzy chce zrobić pod wynajem. Myślę że nikt nie pogardzi wink
    • lauren6 Re: Domki holenderskie - wakacje 14.08.22, 11:00
      Przeraża mnie, że to taka nagrzewająca się, blaszana puszka.
      • bistian Re: Domki holenderskie - wakacje 14.08.22, 11:06
        lauren6 napisała:

> Przeraża mnie, że to taka nagrzewająca się, blaszana puszka.

Te nowe, tak się nie grzeją. Jest wentylowany dach, potem pustka i dopiero pod tym, podwieszany i izolowany sufit. To samo jest ze ścianami, tam jest niezła izolacja.
        W starych, nie dało się wytrzymać z słoneczny dzień, cały czas musiały być otwarte drzwi i okna. Zimą, okazywało się, że są jakieś nieszczelności i wiało z kontaktów albo z połączeń między płytami. Gdy się o tym mówiło właścicielowi, był komentarz, że to nieprawda big_grin
        • lauren6 Re: Domki holenderskie - wakacje 14.08.22, 13:22
          No dobrze. Jeżdżę po Polsce i domki holenderskie, które widuję nie wyglądają na najnowszy szczyt mody. Niektórzy nawet nad takim domkiem budują drewniany dach, więc chyba jednak latem jest tam gorąco.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka