Dodaj do ulubionych

Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować?

14.08.22, 23:23
Jest impreza przy grillu, w której uczestniczą cztery pary z dziećmi.
Pod koniec imprezy po kilku godzinach koleżanka gospodyni rzuca hasło o naszym nastolatku nieobecnym na tej imprezie (pozostałe obecne dzieci, w tym nasze o kilka lat młodsze), że słyszała jak na jakimś pikniku (który miał miejsce trzy miesiące temu) syn puścił wiązankę przekleństw. Zupełnie to hasło nie było związane z poprzednimi tematami.
Mnie standardowo w takich sytuacjach zamurowuje, a mąż tylko odpowiedzial, że każdy był kiedyś nastolatkiem i zdarzało się to przecież w swoim gronie.
Nie wiem co o tym myślec.kolezanka w międzyczasie rozmawiała ze mną telefonicznie kilka razy albo i więcej, nawet była jakaś wspólna kawka.
Po co to powiedziała publicznie, na imprezie, pod nieobecność naszego syna? Chciała nas z jakiegoś powodu upokorzyć?
Nie wiem, czy to ma znaczenie, ale mowa o chłopcu bardzo dobrze się uczącym, który dostał się do trudnego LO z pierwszego wyboru, bez żadnych uwag w szkole, bardzo towarzyskim. Taka ma też opinie na wsi.
Jak byście zareagowały od razu, po czasie, ogólnie co o tym myślicie?
Dodam, że ona ma tylko jedynaczkę dziewczynkę, z którą mój młodszy obchodzi się bardzo delikatnie, aby nie było skarżenia.

Obserwuj wątek
    • aqua48 Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 14.08.22, 23:37
      Ja bym zapytała - a właściwie w jakim celu to mówisz nam Zosiu teraz? Trzeba było zwrócić uwagę Bubusiowi w tamtym momencie.
    • lily_evans011 Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 14.08.22, 23:40
      Masz dziwne towarzystwo do grillowania i kawusi, dopiero co też popełniałaś wątek. Może zmień na jakieś bardziej normalne, a nie takie pozoranckie i nadęte...
      • mag1_k Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 14.08.22, 23:48
        Prawda, gospodyni jest pozorantką, która wszystko o wszystkich wie w swojej i sąsiednich wsiach. Trochę działamy tak, aby się nie narazić i żebysmy nie byli obiektem plotek..
        A tu co byś zrobiła?
        • princesswhitewolf Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 14.08.22, 23:53
          >Trochę działamy tak, aby się nie narazić i żebysmy nie byli obiektem plotek..
          A tu co byś zrobiła?

Przeciez napisala: zmien towarzystwo

Ogladalas komediowy serial " Co ludzie powiedzą?" ( Keeping up appearances)?
          • mag1_k Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 14.08.22, 23:57
            Tak kiedyś oglądałam.
            No dobra, ale zła jestem na siebie, że od razu nie zareagowałam jakoś konkretnie. Co byś zrobiła w tamtym momencie?
            • szmytka1 Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 02:03
              Powiedzialabym: tak, mamy z nim straszne problemy wychowawcze. Kolezanka na.pewno.peknie z ciekawości. Jak rozniesie po ludziach i zaczną dopytywać osoby postronne to powiesz, no tak dziubdzius nie chce ostatnio sprzątać.i dompozna tv oglada 😁
              • georgia.guidestones Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 02:25
                Puk, puk 👊 raczej nie na zabitej wsi plus u turbowredoty, do tego to forumka ktora ma wiecej wyczucia spolecznego niz ty, zreszta każdy chyba ma wiecej. Ciebie w takiej wsi to nawet nikt by na grilla nie zaprosil i robilabys za totalna wioskowa idiotke.
            • lily_evans011 Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 05:30
              Ktoś tu już wyżej sensownie napisał, żeby zapytać, dlaczego nie powiedziałaś o tym wcześniej, tylko w takiej publicznej sytuacji.
              I tak, zmieniłabym stopniowo i nieostentacyjnie towarzystwo, jeśli jest takie dziwne i jatrzace, a masz z tym problem chyba nie od dzisiaj, bo np. kojarzysz mi się z takimi postami, co która pani której powiedziała i który dziubdzius na którego krzywo spojrzał.
              W ogóle jakieś takie sąsiedzkie spotkanka i biesiady w większym gronie w małej miejscowości, gdzie się wszyscy znają, jawią mi się jako lekki horror.
              • mimfa Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 06:54
                O ile znam ten typ, powie, że zrobiła to z troski, dla dobra młodzieńca.
              • mag1_k Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 07:05
                Jedna z tych dziewczyn jest bardzo fajna i na luzie, jej mąż na szczęście też. Problem, że ta gospodyni to jej przyjaciółka od przedszkola, a wszystkie dzieci do jednej klasy chodzą. Boje się, że to będzie zle odebrane, kiedy tamta z imprez wyklucze, stąd dylemat. Zwłaszcza że razem pełnimy różne szkolne funkcje społeczne .
                • lily_evans011 Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 10:23
                  No to sama sobie po troszku bat ukrecilas na głowę. I te różne szkolne funkcje społeczne. Co to jest, jakieś Stepford? big_grin
                  • lily_evans011 Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 10:28
                    I dodam jeszcze, że chyba starasz się dobrze wypaść przed ludźmi, być lubiana, szanowana, dla kogoś życzliwego to jest fajna postawa i będzie ją odwzajemniał, a złośliwiec zwietrzy świeżą krew, że tak powiem. Nie musisz przejmować się wszystkimi.
                  • mag1_k Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 11:31
                    Trójki klasowe smile
            • furiatka_wariatka Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 08:59
              Moim zdaniem brak żadnego komentarza to dobra reakcja. Pewnie chciała cie sprowokować albo do tłumaczenia się, albo do sprzeczki, a po co. Co tu komentować. Najlepsza możliwa reakcja w tej sytuacji to ilanoe sprawy. Nie wiem nawet po co twój mąż się tłumaczył. Wystarczyło powiedzieć: "no, tak było" . I tyle. Celem jej uwagi było właśnie to, żebyście poczuli się niezręcznie i jakoś zareagowali, więc po co jakkolwiek reagować?
        • konsta-is-me Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 14.08.22, 23:57
          No to właśnie ona wie,że tak działacie, żeby się nie narazić i nie być obiektem plotek i to wykorzystuje.
        • massinga Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 08:44
          Moja propozycja, to przestac sie przejmowac sasiadka plotlara. Na pewno chciala dopiec. A jesli chodzi o syna, to maz ma racje. Kto z nas nie zna i nie uzywal nieparlamentarnych slow.
          • lily_evans011 Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 10:24
            A to, że zdał do bardzo dobrego LO, naprawdę nie ma nic do rzeczy wink.
            Myślę, że większość dzieciaków potrafiłaby bluznac lepiej niż dorośli. I co z tego? Ano nic.
            • ivaz Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 10:51
              Moja też bluzga jak szewc przy koleżanka, choć w domu nie używamy wulgaryzmów.
              Pracuje przy LO katolickim, prywatnym z wyselekcjonowana młodzieżą, często mam okazję słyszeć język tejże młodzieży, uwierz żaden menel by się nie powstydził.
            • furiatka_wariatka Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 12:43
              lily_evans011 napisała:

> A to, że zdał do bardzo dobrego LO, naprawdę nie ma nic do rzeczy wink.
              > Myślę, że większość dzieciaków potrafiłaby bluznac lepiej niż dorośli. I co z t
              > ego? Ano nic.

No właśnie, autorka wątku nie wiem dlaczego ma jakąś potrzebę tłumaczenia się, przed nami i przed wredna sąsiadka. Sąsiadka zwyczajnie w świecie wiedziała, ze autorka poczuje się dotknięta i wywołana do tablicy, i po to ja sprowokowała. Autorko, nie daj się rozgrywać. Najlepsza reakcja to wzruszenie ramionami, twój maz tez niepotrzebnie się tłumaczy, na prawdę nie ma z czego. Ona zwyczajnie w świecie chce żebyś się tym przejmowała i tłumaczyła, a trzeba olać sprawę, no tak, przeklął i tyle.
      • arkanna Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 14.08.22, 23:49
        Lubię to
    • sylwus34 Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 14.08.22, 23:43
      Przeprowadź się do miasta 😉
      • mag1_k Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 14.08.22, 23:49
        Z miasta uciekłam, ale fakt sytuacje jak w "Ranczo" się zdarzają i już w realu jakoś nie bawią
    • ichi51e Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 14.08.22, 23:52
      kto wie co babie po głowie chodziło? Mąż dobrze zareagowal
    • mava1 Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 00:13
      a wiązanka" to jakieś dyskryminujace jest?
      Ja kiedys, wychodząc ze swojego (ogrodzonego he he...) osiedla, w dzielnicy na pewno nie patologicznej, usłyszałam taki język w wykonaniu przechodzących obok 9-10 latków, że zareagowałam, choc zwykle sie "nie wtrancam".
      Po czasie" to nie ma co reagować, po prostu zapomniec, Z koleżanka koleżanki (której zapewne rowiazał sie jezyk w wiadomych okolicznosciach = była podpita/pijana) nie ma potrzeby utrzymywania kontaktów.
      • mag1_k Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 00:19
        Czyli po kilku kieliszkach wina wyszedł wredny charakter?smile
        • mava1 Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 00:28
          na to wychodzi
        • georgia.guidestones Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 00:28
          Ale to wczesniej nie mialas sie okazji o tej wredocie w stosunku do innych osob przekonac, dziwne.
          • mag1_k Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 07:12
            W sumie jak tak pomyśle, to były takie momenty. Np nasze dzieci wreczaja kwiatki na dzień nauczyciela i na drugi dzień jedyne co mówi, że jakieś takie zdechłe bukiety nasza koleżanka zalatwila... A wg mnie ładne były..
            Sporo takich niby drobiazgów
            • hosta_73 Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 14:59
              "A wg mnie ładne były"

Mam nadzieję, że jej to powiedziałaś a nie milczałaś?
              • mag1_k Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 15:52
                Tak od razu powiedziałam i zapytałam syna, jaki był stan przy wręczaniu tych bukietów. Też potwierdził, że wszystko ok
                • hosta_73 Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 17:13
                  To dobrze. Koleżanka wyjątkowo wredna.
      • 71tosia Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 16:12
        Tak k… i h… i w rozmowie 10 latków ale i dorosłych jest wulgarne i prostackie.
    • mamtrzykotyidwato5 Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 00:22
      Ja bym powiedziała: Zdolny jest, to i wiązankę puścić też umie. Widzisz w tym coś złego?
    • veryvery Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 00:35
      Ty znasz tę koleżankę nie my I ty najtrafniej ocenisz czy było to z wrodzonej wredoty I złośliwości czy tylko tak jej się głupio i niezręcznie palnęło.
    • eukaliptusy Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 01:05
      Przestać chodzić na grilla. Same niezręczne sytuacje z tego wynikają.
    • jednoraz0w0 Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 01:49
      Czyli jak to było?
      - Zosiu, a skąd masz taką ładną apaszkę?
      - A, kupiłam na kilogramy, ale wiesz, za to trzy miesiące temu na pikniku za to slyszałam, jak syn mag1_k puścił wiązankę przekleństw!
      • mag1_k Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 07:16
        Prawie tak, tylko bez nawiązania do innych tematów. Zaczęła jako osobna niezależna kwestie.
        Doszłam na drugi dzień do wniosku, że z jakiegoś powodu chciała nas poniżyć i wprawić w zakłopotanie.
        • ritual2019 Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 08:03
          Ah, tak zaczela poprostu...mniejsza o to, nie wiem co w tym ponizajacego dla was? Bylas przekonana ze twoje dziecko nie przeklina? Nie wiem tez czemu cie zamurowalo? Trzeba byc przgotowanym na takie 'zarzuty' i odpowiedz cos w stylu 'Moniko, widocznie mial powod'
          • mag1_k Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 08:07
            No właśnie przygotowani nie byliśmy, bo to spotkanie z założenia serdeczne w gronie znajomych, a nie biznesowesad
            Nie spodziewam się nigdy takiej nieżyczliwości i riposta przychodzi po czasie. Po co mi spotkania, na których musialabym być czujna jak w robocie?
            • ritual2019 Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 08:17
              Jakiej niezyczliwosci? Serio, to ciebie tak zazokowalo ze ten twoj nastolatek przeklina? A to ze ona to powiedziala w towarzystwie uznalas za upokorzenie? Jestes chyba przewrazliwiona na punkcie swojego dziecka oraz zbytnio je idealizujesz. Moja rada to nieco zweryfikowac swoje podejscie i wrzucic na luz.
              • odnawialna Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 11:01
                Popieram ritual2019
                Nastolatki przeklinają na potęgę, nawet te z najlepszych domów.
                Na imprezie zakrapianej tematy sypią się jak z rękawa, często od czapy. Żadnej intencji w tym być nie musiało.
                Mąż odpowiedział prawidłowo, temat do zamknięcia.
                Natomiast czytając Cię w tym wątku, zastanawiam się, czy koleżanka nie z tych prowokujących zadzior i czy nie chciała sprawdzić jak Ty "ę ą pierdą" zareagujesz. Moja rada, wyjmij kija, będzie prościej w życiu.
                • ivaz Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 12:01
                  Dokładnie, ja też bym nie uwierzyła, ze moja wzorowa, piątkowa córka klnie jak szewc, ale niechcący ją podsłuchałam, młoda myślała, że nie ma mnie w domu, jak rozmawiała z koleżanką, takich bluzg nie powstydziłby się menel z najgorszego rynsztoka. W domu przy nas nigdy jej się nie zdarzyło.
                  Poza tym pracuje blisko LO katolickiego, prywatnego, mam okazję słyszeć młodzież, uwierz uszy więdną.
                  Ja bym skwitowała, ze syn jest normalnym nastolatkiem i tyle.
                  • audiatur.et.altera.pars Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 16:19
                    ivaz napisała:

> Dokładnie, ja też bym nie uwierzyła, ze moja wzorowa, piątkowa córka klnie jak
                    > szewc, ale niechcący ją podsłuchałam, młoda myślała, że nie ma mnie w domu, jak
                    > rozmawiała z koleżanką, takich bluzg nie powstydziłby się menel z najgorszego
                    > rynsztoka.

A to spoko, córka jest normalną nastolatką. Nie pamiętam tylko, czy normalną wg katolickich wartości czy jakichś innych.

I nie, nie trzeba nic robić, bo to byłaby przemoc. Normalna nastolatka nie musi być dobrze wychowana, najważniejsze, żeby było bez rodzicielskiej przemocy. Niech żyje, jak chce.
    • szmytka1 Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 02:00
      Puściłabym jej wiązankę przekleństw, niech wie, że nauczył.sie w domu 😆😆😆
    • alicia033 Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 06:37
      mag1_k napisała:

> Jak byście zareagowały od razu, po czasie, ogólnie co o tym myślicie?

Nijak bo i po co?
      Nie widzę żadnego powodu do roztrząsania rzuconych od czapy uwag. Ani od razu ani tym bardziej, po czasie.
      • generacja.y Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 11:36
        No jak to, bombelka szkalujo, tu trzeba zrobić dramę i zerwać relacje towarzyskie. 😏
    • anorektycznazdzira Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 07:04
      Twój mąż zareagował optymalnie, nie musisz nic robić moim zdaniem.
      Może poza zauważeniem, że koleżanka nie jest przyjaciółką, bo ma potrzebę wychodzenia na lepszą niż Wy i akcentowania tego w towarzystwie, co tak zupełnie zdrowe nie jest. Ja po takim tekście przesuwam osobę z kategorii "przyjaciel" (jeśli tam w ogóle była) to zwykły niezbyt istotny znajomy.
      • raczek47 Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 07:17
        Rzyg po prostu na całe takie towarzystwo. Udawać przyjaźń i spotykać się z kimś tylko dlatego,by mi d...y nie obrobił? Nie mój świat.
        A gdyby ktoś mi wytknął,że mój nastolatek publicznie przeklinał rozesmialabym się w głos i stwierdziła,że bardzo się cieszę,że prawidłowo się rozwija,nie to , co jej mimoza.
    • memphis90 Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 08:13
      >Dodam, że ona ma tylko jedynaczkę dziewczynkę, z którą mój młodszy obchodzi się bardzo delikatnie, aby nie było >skarżenia.
      Możesz rozwinąć...?
      • lily_evans011 Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 10:25
        Też uznałam ten fragment za bardzo ciekawy big_grin
      • mag1_k Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 11:37
        Bo jest wielki problem w towarzystwie, jak jakaś dziewczynka dostanie przypadkowo piłka albo w jakiejś zabawie się ją przez przypadek szturchnie. Dlatego mój wie, że w piłkę z córką gospodyni nie gramy, w chowanego też nie, co najwyżej planszówka i głaskanie zwierzątek. Jak się przewróciła na pobliskim placu zabaw i płakała, to od razu gospodyni sugerowała, czy faktycznie sama to zrobiła, spoglądając na chłopców w tym mojego..
        • amsterdama Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 11:56
          Widać, że między Wami jest wzajemna nieżyczliwość i udowadnianie, kto lepszy.
          • lily_evans011 Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 12:41
            100/100
            BTW też bym nie chciała, żeby mnie ktoś przewracał i szturchał, zabawa z silnym kontaktem fizycznym to zawsze dla mnie była męka, a nie zabawa.
            • turbinkamalinka Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 16:49
              No ale dziewczynka może się nie bawić z tymi :złymi chłopakami" Nie musi grać z nimi w piłkę, iść na trampoliny, czy bawić się w berka.
              • lily_evans011 Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 17:12
                Jasne, że może. Z drugiej strony fajnie, że autorka uczy swoje dziecko, że różnym dzieciom różne modele zabawy pasują.
                Z trzeciej, jak młody nie chce, to bym go nie zmuszała do tych nasiadowek z psiapsiółkami matki i ich dziecmi, bo to się naprawdę rzadko dobrze zgrywa (choć moja córka miała w połowie podstawówki takie psiapsiolki od nocowanek, matki też się gościły i generalnie były bardzo przyjemne, nie dochodziło do żadnych spięć, sama raczej lubiłam te spotkania, ale obyłabym się śmiało bez). Zresztą wątek o grillach i słabym koledze też już niedawno był.
                • turbinkamalinka Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 17:23
                  To teraz wyobraź sobie sytuację: jest 3 chłopaków i jedna księżniczka. Raczej będą woleli pograć w piłkę, niż grać w planszówki. A jeszcze namawianie mamusi, żeby zagrał w planszówkę, niż z kolegami w piłkę, bo księżniczka będzie płakać, jest dla mnie dziwne. Rozumiem grill z moimi znajomymi i dziećmi, ale moje też ma się czuć komfortowo. A nie tylko dziecko rodzica, który głośniej "szczeka"
                  • lily_evans011 Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 21:37
                    Oczywiście, ale to już pisano autorce, żeby dała swoim dzieciom integrować się w towarzystwie ich wyboru, a nie matki. I prawdopodobnie wtedy dużo kwasów zniknie.
        • turbinkamalinka Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 15:06
          I ten twój syn chce chodzić na imprezy, place zabaw i na głaskanie zwierzątek? Bo jak ja bym miała uważać na każdym kroku, to bardzo nie chciałabym takich imprez z rodzicami. Wolałabym zostać w domu i robić zadania z matmy czy innej fizyki tongue_out
          • mag1_k Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 15:54
            W sumie trochę go naklanialam, aby poszedl sad nie potrafię kłamać, a wymyślanie nieobecności nie byłoby dla nas komfirtowe
            • turbinkamalinka Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 16:47
              A nie dbasz o komfort swojego syna? Bo o ile rozumiem, że pewne zachowania trzeba "temperować", to zupełnie nie rozumiem strofowania dziecka za to, że gra w piłkę i ta gdzieś poleci. Chyba, że on w tą dziewczynkę specjalnie rzuca.
              A kłamać nie musisz, wystarczy powiedzieć że miał inne plany, już nie chce się trzymać maminej spódnicy. Piszesz, że zdał do liceum, to ten wiek kiedy dzieci odklejają się od rodziców.
              • nanuk24.0 Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 16.08.22, 22:13
                Czekaj, Ty masz syna nastolatka, z którym chodzisz na spotkania z tobą i twoimi kolezankami, po to by sobie na placu zabaw pokopał piłeczkę, grał w gry planszowe, czy głaskał zwierzątka. No chryste!
                🤣🤣
            • szpil1 Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 19:37
              mag1_k napisała:

> W sumie trochę go naklanialam, aby poszedl sad nie potrafię kłamać, a wymyślani
              > e nieobecności nie byłoby dla nas komfirtowe

A to nie Ty pisałaś, że syn nie lubi jakiegoś chłopca, a Ty nie wiesz jak wytłumaczyć, że nie chce go odwiedzać? Jeśli Ty to masz potężny problem z asertywnością i podejściem do życia typu "Jesssusssmaria co ludzie powiedzą".
    • gryzelda71 Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 08:43
      Wcale. O czym tu rozmyślać.
    • kanna Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 08:57
      Piwko było?
      Alkohol rozhamowuje.

Czemu Ciebie zamurowało? I czemu poczułaś się upokorzona? To jest ciekawy watek big_grin

Czy bardzo dobrze uczące się dziecko może puścić wiązankę? Może, oczywiście, jeżeli jest w grupie, która się porozumiewa takim językiem.
      • mag1_k Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 09:10
        Jejku absolutnie nie, przecież to całkiem naturalne zachowanie mlodego. To zwyczajny zdrowy młody człowiek
        Chodzi o zachowanie znajomej, kiedy o tym zaczyna mówić po trzech miesiącach publicznie, kiedy miała ku temu mnóstwo sposobności w bezpośrednim kontakcie. Chciałam Waszego spojrzenia z zewnątrz co o tym myślicie
        • malia Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 11:16
          To ja patrząc z zewnątrz myślę, że obie jesteście dziwne.
        • 71tosia Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 16:14
          Naturalne jest puszczanie wiązanek przekleństw - nie w moim środowisku
        • kachaa17 Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 16.08.22, 09:05
          Puszczanie wiązanki jest naturalnym zachowaniem młodego? Jeśli Ty na codzień puszczasz wiązanki to pewnie jest to naturalne ale jeśli nie to nie wiem co w tym naturalnego. Mnie bardzo razi jak grupka młodzieży przychodzi sobie nad rzekę i rozmawiają sobie w takim naturalnym języku. Jakbym była pod budką z piwem.
          • jednoraz0w0 Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 17.08.22, 13:48
            Ale wiesz, ze młody mógł po prostu zawołać „motyla noga”, a pani już sama do tego dorobiła wiązankę?
    • szara.myszka.555 Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 09:12
      Ja bym się jedynie roześmiała. Toż to żaden wstyd. Cóż to, towarzystwo świętsze od papieża i każdy gada niczym profesor Miodek? 😆

Młodzi chłopcy przeklinają, bo chcą zaimponować kolegom, to taka nowość?
    • misiamama Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 10:25
      Twój mąż odpowiedzial bardzo dobrze. Dobrze ze nic nie komentowałas. Imo oboje zachowaliście się z klasa. Zgadzam się tez z tym co ktoś powyżej napisał - masz wiele wyczucia społecznego a ta kobieta wyraźnie próbuje cię sprowokować. Może zazdrości ci rodziny, może syna, może zwyczajnie jej się nudzi. Najlepsza strategia to mieć wywalone i ignoruj każdy głupi tekst. Znajdzie sobie inny obiekt.
    • lauren6 Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 10:27
      Zapytaj ją.
    • czubakka Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 11:10
      Powiedziałabym, że opierd..lę go w domu.
      • heca7 Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 11:21
        czubakka napisała:

> Powiedziałabym, że opierd..lę go w domu.

I właśnie tego oczekiwała koleżaneczka tongue_out Żeby autorka stanęła za nią a nie za swoim dzieckiem. Mówienie- opierdolę go w domu jest rodzajem tłumaczenia się. A uj wie czy syn rzeczywiście coś powiedział...
        • angazetka Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 13:42
          Chodzi o uzycie przekleństwa, a nie o zwrócenie uwagi synowi wink
          • czubakka Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 14:20
            No dokładnie to miałam na myśli. Musiałabym na głowę upaść, by ochrzaniać dziecko z tego powodu.
            • la_felicja Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 20:41
              Nadal nie zrozumiałaś.
        • szmytka1 Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 20:46
          Nie zrozumiałaś, że to taki żarcik. Bardzo udany zresztą 😆 oblicOny na mały szok u donosicielki hehe
    • yannefer Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 11:12
      Hm jak to przeczytałam to odniosłam wrażenie, że owa pani zalazła rysę na Waszej rodzinie i po prostu musiała się do czegoś przyje***ć smile
    • li_lah Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 11:15
      Są tacy ludzie, ktorych przeklenstwa bardzo rażą, a są tacy, na ktorych nie robi to wrazenia i mają luzackie podejscie.
      Natomiast to czy kolezanka byla urażona zachowaniem syna to jedno, drugą sprawą jest celowe wywlekanie tego w obecnosci innych osób w towarzystwie i napiętnowanie was, co jest mega chamskie i agresywne. Ta baba czegos ci chyba zazdrosci big_grin Sporo osob robi takie umniejszające akcje wlasnie z takich powodow jak zazdrosc. Spotkalam się z czyms takim i wiem, ze osoba, która to zrobila jest bardzo sfrustrowana, samotna i zazdrosci innym dziewczynom życia, wiec wyciąga takie rzeczy na czyjs temat, albo koloryzuje i bardzo glosno, (niby w zartach) mówi zeby kazdy w towarzystwie uslyszal. Jest tez manipulantką i uwazam ze troche narcyzką. Po ostatniej akcji ucinam kontakt do minimum.
      • mag1_k Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 11:42
        Też tak ja oceniam. Zazdrości na pewno mnóstwa rzeczy, ale to nie temat i za dużo szczegółów...
        Czyli rezygnacja ze wspólnej trójki w kolejnym roku wskazana?smile To prowokuje różne kawki i telefony w celu ustalenia wielu szkolnych drobiazgów
        • malia Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 11:53
          Nie idź tą drogą. wszystkie jesteście w jakimś dziwacznym układzie
          • memphis90 Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 17:15
            Ten dziwaczny układ to "wszystkie musimy byc przyjaciółkami, bo przecież działamy w strukturach klasowych we wsi i jesteśmy tal kulturalne, ze nie możemy powiedzieć, że ta druga to poj...na picza".
            • mag1_k Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 22:11
              Chyba tak, ale tylko tu mogę się do tego przyznać 😁
        • georgia.guidestones Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 13:45
          mag1_k napisała:

> Też tak ja oceniam. Zazdrości na pewno mnóstwa rzeczy, ale to nie temat i za du
          > żo szczegółów...
          > Czyli rezygnacja ze wspólnej trójki w kolejnym roku wskazana?smile To prowokuje ró
          > żne kawki i telefony w celu ustalenia wielu szkolnych drobiazgów
          Jezeli dzialalnosc spoleczna daje Ci wiecej jakiegos tam funu i spelnienia niż dostajesz przy okazji szpil od tego indywiduum, to pewnie bym sie zastanowila, ale tak to srednio warto IMHO.
        • efka_454 Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 16:38
          mag1_k napisała:

> Też tak ja oceniam. Zazdrości na pewno mnóstwa rzeczy, ale to nie temat i za du
          > żo szczegółów...
          > Czyli rezygnacja ze wspólnej trójki w kolejnym roku wskazana?smile To prowokuje ró
          > żne kawki i telefony w celu ustalenia wielu szkolnych drobiazgów

Przypier.olę się do tego zdania ;P
          Naprawdę bycie w trójce klasowej prowokuje kawki i telefony? O_O
          Byłam w trójkach klasowych w podstawówce, w gimnazjum (w małej miejscowości, bo też przeprowadziliśmy się z miasta) i technikum - ani razu nie miałam potrzeby umawiania się na kawki i prowadzenia rozmów telefonicznych z pozostałymi rodzicami w celu "ustalenia wielu szkolnych drobiazgów" (WTF?!)
          Wszystkie sprawy załatwiało się albo na zebraniach klasowych, albo mailami, albo smsowo - krótko i na temat.

Na kawki i ploty to spotykałam się tylko z tymi rodzicami, z którymi złapaliśmy kontakt, zaiskrzyło i zostaliśmy znajomymi (nota bene z niektórymi nadal się spotykamy, chociaż dzieciaki już dawno przestały się kolegować)

W ogóle jak się czyta twoje posty, to porównanie z Hiacyntą Bukiet (jak ktoś wcześniej zauważył) narzuca się samo. Wyluzuj i przestań się tak przejmować tym co ludzie powiedzą
          • li_lah Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 16:44
            otoz to i w zyciu bym nie pozwolila sobie na to, zeby jakieś tam szkolne pierdoly tego typu zajmowaly mi tyle energii i prywatnego czasu. komedia!
          • mag1_k Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 22:25
            Tak bycie w trojce wymusza przynajmniej telefony i też te kawki. Trzeba ustalic kilka razy w roku co kupujemy dzieciom i czasem nauczycielom z różnych okazji jak dzień chłopaka, dzień nauczyciela, dzień kobiet, Mikołaj, wigilia, zajączek, dzień dziecka i zakończenie roku. Może o czymś zapomniałam jeszcze. Później trzeba się z tego rozliczyć, podsumować na co nas jeszcze stać, ściągać kasę od rodziców, zbierać kolejna jeśli taka potrzeba, a po zakupie jakoś zapakować ładnie w folię itp. Ogólnie takie dyskusje i różne akcje się odbywają przy kawkach.
            Dochodzą jakieś konkursy, festyny gdzie sprzedaje się ciasteczka i babeczki, zbiera kasę na potrzeby szkoły, działa na rzecz schronisk dla zwierząt i jeszcze by się coś uzbierało. Samodzielnie nie podejmujemy decyzji, tylko w trójkę, ew dwójkę.
            • lily_evans011 Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 23:26
              Jesssu, chyba Cię bogini opuściła, żeby się za coś takiego brać big_grin.
              • mag1_k Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 16.08.22, 07:44
                Bo takie bycie w trójkach dla samego bycia bez organizacji tych różnych imprez jest chyba bez sensu
                • lily_evans011 Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 16.08.22, 08:51
                  U nas rodzice porozumiewali się na grupie przez WhatsApp, choć trójki nie było, mieliśmy przez lata jedną baaardzo gorliwą matkę, która proponowała co kupić i pięknie pakowała, no i jej córka zbierała kasę w klasie albo brało się z klasowego. W 8 klasie jej się już nie chciało, no to jedna mama wynalazła drobne prezenciki dla nauczycieli, a druga zorganizowała i przywiozła do szkoły kwiaty. Nie było żadnych kawek, wydzwaniania, narad - na grupie wszyscy się wypowiadali i każdy był w duchu wdzięczny, że inni chcą tym się zająć. Zawsze dostawaliśmy zdjęcia, jak wyglądają zakupione kwiaty, rzeczy itp, później zdjęcia paragonów.
                  W dobie komunikatorów jakieś nasiadowki z kaweczkami, żeby omówić prezenty, są naprawdę dla ochotników mających nadmiar czasu.
                  Raz kupowałam dla dzieci prezenty na Mikołajki, no to najpierw nauczycielka rzuciła na zebraniu pomysł i większość chciała książkę, uzgodniliśmy jedną serię na tym samym zebraniu i zamówiłam oraz dostarczyłam do szkoły. Później od 4 klast już niestety trzeba było bawić się w te głupie losowania i kupować, ale to każdy już sam robił z własnym dzieckiem.
    • heca7 Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 11:19
      Powiedziałabym- no i? A potem wzruszyła ramionami. W żaden sposób bym nie komentowała ani nie daj Bóg siebie lub syna tłumaczyła. Rozmawiałabym dalej z innymi ludźmi jak gdyby nigdy nic. Mam głęboko w dupie co jakaś randomowa koleżanka z grilla myśli o moich dzieciach i o mnie. Poza tym już widzę jak na tej wsi spokojniej, wsi wesołej wszystkie inne dzieci są jak z obrazów Chełmońskiego tongue_out I jeden twój, diabelskie nasienie zdeprawuje niewinne duszyczki tongue_out
      Z synem jak chcesz możesz w domu porozmawiać a nie tłumaczyć się i wdawać w dyskusje przy ognisku.
      • li_lah Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 11:23
        Dokladnie tak. I jeszcze trzeba bylo odeprzeć atak słowami:
        "no widzisz? A mimo to dostał się do najlepszego liceum w okolicy"
        odwrócić głowę i kontynuować rozmowę z siedzącą obok osobą.
        • heca7 Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 12:56
          O to, to...
    • li_lah Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 11:20
      "Nie wiem co o tym myślec.kolezanka w międzyczasie rozmawiała ze mną telefonicznie kilka razy albo i więcej, nawet była jakaś wspólna kawka."
      To są wlasnie dzialania manipulantów, udawac, ze nic sie nie stalo, po czasie jak zapytasz to jeszcze uslyszysz, ze ona nie pamieta zeby cos takiego mowila .
      A po co odbierasz telefon?
      • mag1_k Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 11:46
        Odbierałam, bo łączyły nas wspólne szkolne trójki klasowe. Zastanawiam się, czy się nie wypisać na kolejny rok..
        • angazetka Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 13:46
          Yyy, bo koleżanka coś przykrego powiedziała? Weź na luz.
          • memphis90 Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 17:18
            Ja bym na następnym grillu zapytała (z troską, z czystą troską!), czy to jej dziecko mialo ostatnio owsiki, bo tak w szkole mówią...
            • chatgris01 Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 17:27
              Lepiej wszy cool
        • turbinkamalinka Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 17:39
          To jest trójka klasowa, nie loża masońska. Nie trzeba wszystkiego omawiać godzinami przy grillu i kawkach. Tym bardziej nie trzeba ciągnąć tam dziecka.
    • milva24 Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 11:41
      A ma to jakieś znaczenie? Mnie by to nie upokorzyło ani nie dotknęło, że starszy nastolatek potrafi przeklinac i ktoś o tym głośno powiedział. Mąż powiedział dobrze a Ty za bardzo rozkminiasz.
      • lily_evans011 Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 12:43
        Myślę, że to takie towarzystwo, że wszystkie mamcie aspirują do bycia nie wiadomo czym i wzajemnie sadzą się przed sobą, która jest lepsza i ma cudowniejsze dzieci. Ciekawe, ile z nich nie musi pracować i stąd mają problemy z księżyca.
        • mag1_k Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 13:27
          Problemów poważnych w towarzystwie nie zauważam, same takie raczej towarzyskie. Część nie pracuje. Prawda jest, że chyba za dużo zaangażowania w życie szkoły i gminy, wciąż jakieś akcje społeczne, a mnie to już męczy. Stąd planuje wycofanie się z trójki
          • amarantha Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 14:39
            mag1_k napisała:

> Problemów poważnych w towarzystwie nie zauważam, same takie raczej towarzyskie.
            > Część nie pracuje. Prawda jest, że chyba za dużo zaangażowania w życie szkoły
            > i gminy, wciąż jakieś akcje społeczne, a mnie to już męczy. Stąd planuje wycofa
            > nie się z trójki

Całość brzmi jak dziewiąty krąg piekła, kawkujące bezrobotne mamunie-społeczniczki niczym Hiacynty Bukiet skrzyżowane z żonami ze Stepford. Chwała Panu za anonimowość dużego miasta.
            • mag1_k Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 15:00
              😁😁😁
              Czasem tęskno mi za dużym miastem
            • efka_454 Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 16:56
              Mieszkam w małej miejscowości, dzieci chodziły do miejscowej podstawówki i nigdy nie miałam styczności z takimi ludźmi, chociaż na zebraniach dało się zauważyć kilka mam z przerostem aspiracji i dążeniem do perfekcjonizmu w organizacji np. dnia nauczyciela.
              Ale powiedzmy sobie szczerze - jeśli nie rajcuje cię przebywanie w towarzystwie takich ludzi, to się z nimi nie spotykasz i nie zmuszasz swojego dziecka do pójścia na spotkania z takimi mamuśkami, bo uważasz, że bycie razem w trójce klasowej obliguje cię do kawkowania i spotkań. I nie potrzeba do tego anonimowości dużego miasta.
        • czubakka Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 14:21
          Amerykańskie przedmieście smile
        • milva24 Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 14:48
          lily_evans011 napisała:

> Myślę, że to takie towarzystwo, że wszystkie mamcie aspirują do bycia nie wiado
          > mo czym i wzajemnie sadzą się przed sobą, która jest lepsza i ma cudowniejsze d
          > zieci.

Może i tak, ja jestem prosta baba że wsi i nie pozuję na kogoś kim nie jestem. Pewnie nie przyjęłabym się w takim ąę towarzystwie.
          • lily_evans011 Re: Niezręczna sytuacja towarzyska, jak reagować? 15.08.22, 16:01
            Meczylabys się. Autorka też się męczy, bo każdy normalny by się męczył, ale z uporem brnie w to amerykańskie przedmieście z lat 50tych.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka