Dodaj do ulubionych

Jak bezboleśnie wdrożyć się do obowiązków

15.08.22, 10:17
...po wakacjach? Ja już kończę, zostały mi tylko dwa dni. I zawsze mam mega doła, poczucie bezsensu i żal do losu, że nie urodziłam się w rodzinie milionerów. Macie jakieś sposoby, żeby w miarę bezboleśnie wrócić do kieratu - praca, szkoła, obowiązki domowe?
Obserwuj wątek
    • mamkotanagoracymdachu Re: Jak bezboleśnie wdrożyć się do obowiązków 15.08.22, 10:35
      Możesz na przykład mieć prace, która lubisz. Ja nie mogę doczekać się powrotu oo dłuższej przerwie.
      • liliawodna222 Re: Jak bezboleśnie wdrożyć się do obowiązków 15.08.22, 11:52
        mamkotanagoracymdachu napisała:

> Możesz na przykład mieć prace, która lubisz. Ja nie mogę doczekać się powrotu o
        > o dłuższej przerwie.

Ja także 🙂
      • nutella_fan Re: Jak bezboleśnie wdrożyć się do obowiązków 15.08.22, 12:28
        Dokładnie! Ja ostatnio jak skróciliśmy urlop zagraniczny to zamiast siedzieć w domu, do pracy następnego dnia się zalogowałam. Kawusia, mejle, mili ludzie, żyć nie umierać smile
        • simply_z Re: Jak bezboleśnie wdrożyć się do obowiązków 15.08.22, 19:15
          buhaha
          • nicknanowyrok Re: Jak bezboleśnie wdrożyć się do obowiązków 15.08.22, 20:48
            Ematka i jej cudowna praca big_grin
    • sandy_cheeks Re: Jak bezboleśnie wdrożyć się do obowiązków 15.08.22, 10:54
      Mam podobnego doła, jutro wracam po 3 tyglach urlopu. Planuje na dzień dobry tyrać z domu, biuro odwiedzę może w czwartek, jak już będzie bliżej do weekendu, żeby trochę z ludźmi pogadać. Jeśli chodzi o moje obowiązki, to wierze że mój kolega z zespołu dzielnie wszystko ogarniał i syfu nie będzie…
    • malia Re: Jak bezboleśnie wdrożyć się do obowiązków 15.08.22, 11:27
      Od 3 lat praca mnie dołuje.
      I dlatego powroty staram się sobie jakoś uprzyjemnić. Na pewno nie zostawiam masy robót na dwa dni przed powrotem, żadnego mycia 20 okien itp, załatwienie wcześniej spraw, żeby początek był luźniejszy, jakaś przyjemność na koniec, wyjście, spotkanie lub tylko leżenie ze dwa dni brzuchem do góry.
      • lannnnntana Re: Jak bezboleśnie wdrożyć się do obowiązków 15.08.22, 12:26
        malia napisała:

> Od 3 lat praca mnie dołuje.
        > I dlatego powroty staram się sobie jakoś uprzyjemnić. Na pewno nie zostawiam ma
        > sy robót na dwa dni przed powrotem, żadnego mycia 20 okien
        Okna już umyłam ; ) Mam już prawie wszystko naszykowane, nawet zakupy do szkoły ogarnięte. Może ogród zaniedbany, ale nie mam zamiaru w te upały zasuwać, próbowałam wczoraj pielić, ale przy tej temperaturze i wilgotności to mordęga, trudno, niech zarasta. Mam jeszcze oprócz dzisiejszego dwa wieczory wolne, chcę odpocząć.
    • serei Re: Jak bezboleśnie wdrożyć się do obowiązków 15.08.22, 12:36
      mieć pracę, którą się lubi i daje satysfakcję wink ja wracam od poniedziałku, cieszę się na moje biuro, koleżanki i kolegów i kurka nawet za biurową kawą się stęskniłam <3
      • grey_delphinum Re: Jak bezboleśnie wdrożyć się do obowiązków 15.08.22, 15:58
        No to co ja mam powiedzieć? Wracam do pracy do półrocznym urlopie. W ogóle nie wiem, jak się wdrożę, a tu od razu trzeba z przytupem. Ratuuuuunku!
    • nota_bene0 Re: Jak bezboleśnie wdrożyć się do obowiązków 15.08.22, 16:03
      Ale milionerzy też mają swoją pracę, nieraz bardzo stresującą i odpowiedzialną od nas, zwykłych zjadaczy chleba.
    • panna.nasturcja Re: Jak bezboleśnie wdrożyć się do obowiązków 15.08.22, 18:30
      Ja lubię swoje życie. Chetnie wyjeżdżam, jak mam okazję, ale czuję też przyjemność z wracania do domu, bycia znów u siebie, swojego komfortu. Jedno i drugie jest przyjemne.
    • angazetka Re: Jak bezboleśnie wdrożyć się do obowiązków 15.08.22, 18:44
      Megadół i poczucie bezsensu to nie brzmi zdrowo...
      wiadomo, wakacje są fajniejsze niż codzienność, ale gdyby były stale, to na co by się czekało?
    • rb_111222333 Re: Jak bezboleśnie wdrożyć się do obowiązków 15.08.22, 18:49
      Chyba odpowiedzi w wątku są z lekka dołujące. To ja od siebie napiszę, że podoba mi się to co robię w pracy, satysfakcjonuje mnie finansowo, ale jakbym miała kasy jak lodu to nie pracowałabym. Nie sama praca jest problemem, tylko konieczność jej pogodzenia z życiem osobistym, w szczególności opieką nad dziećmi, żeby ten czas wspólnie spędzony był wartościowy i jak najdłuższy.
    • turzyca Re: Jak bezboleśnie wdrożyć się do obowiązków 15.08.22, 19:13
      Dla mnie taką metodą było jeżdżenie do pracy jak najwcześniej. Świt się złoci, miasto puste i bez korków, w robocie nikogo nie ma, więc można zrobić swoje, zanim zaczną się przeszkadzajki, i jeszcze do tego wolne popołudnie.
      Tyle że trzeba mieć ruchome godziny pracy.
      • angazetka Re: Jak bezboleśnie wdrożyć się do obowiązków 15.08.22, 20:50
        I lubić rano wstawać wink
    • asiairma Re: Jak bezboleśnie wdrożyć się do obowiązków 15.08.22, 20:43
      Mi też zostały dwa. Moja recepta to dobrać jeszcze dwa i będzie prawie tydzień big_grin

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka