Dodaj do ulubionych

Zdradziecka "koleżanka" a wspólne gron - co robić?

15.08.22, 13:22
Miałam tu kiedyś konto, ale zapomniałam hasła. Ostatnio jednak przytrafiło mi się coś, w czym pomoże chyba tylko ematka.

"Koleżanka", przed której opowiadałam o swoich problemach w związku, jednocześnie mi doradzając i świetnie życząc, wystartowała bezceremonialnie do mojego faceta. Nie przewidziała, że on mi o tym powie i pokaże mi wiadomości od niej... to co przeczytałam to był dla mnie szok. Zerwałam z nią kontakt, a ona w sumie nawet nie próbowała za wiele tłumaczyć.

Problemem jest, że parę miesięcy temu wkręciła mnie w pewne cykliczne warsztaty. Zajęcia są super, wiele się na nich uczę i zawsze po warsztatach jest wspólne wyjście w świetnym gronie. Strasznie mi szkoda stracić kontakt z tymi ludźmi, ale ona jest tam stałą bywalczynią.

Co robić? Wiem, że kiedy pojawię się na spotkaniu, będę dla niej niemiła i grupa to wychwyci i z czasem obróci się to przeciwko mnie. Ale nie chcę rezygnować z tego towarzystwa. To nie ja tutaj zachowałam się podle, żeby za to płacić. Widzicie jakieś wyjście?
Obserwuj wątek
    • 2problemy Re: Zdradziecka "koleżanka" a wspólne gron - co r 15.08.22, 13:25
      Przepraszam, że tak nieskładnie i z literówkami. Zapomniałam przejrzeć przed wysłaniem, a serio gotuje się we mnie jak o niej myślę.
    • angazetka Re: Zdradziecka "koleżanka" a wspólne gron - co r 15.08.22, 13:25
      Chodzić na warsztaty i olewać koleżankę.
      • iwoniaw Re: Zdradziecka "koleżanka" a wspólne gro 15.08.22, 13:27
        angazetka napisała:

> Chodzić na warsztaty i olewać koleżankę.
        >

Też jestem tego zdania.
      • primula.alpicola Re: Zdradziecka "koleżanka" a wspólne gro 15.08.22, 13:28
        Fokładnie tak. Totalny ignor.
        A jeśli grupa będzie się dopytywać, to wyjaśnisz w dwóch słowach.
        Powiesz coś więcej o tych wiadomościach?
        • 2problemy Re: Zdradziecka "koleżanka" a wspólne gro 15.08.22, 13:34
          Wiadomości były flirciarskie (w stylu, że widziałam, że na mnie patrzyłeś na imprezie, jakiś tam komplement, plus aluzja do tego że gdyby nie ja to już dawno wyciągnęłaby go na wino). Mój facet, co swoją drogą mnie niepokoi, ale co tłumaczył jako chęć sprawdzenia o co jej chodzi, nie uciął tego od razu (odpowiadał koleżeńsko, ale jednak odpowiadał) i pozwolił jej się rozwinąć. Tego samego dnia mi to pokazał i jej napisał że ucina ten kontakt. Ale on to osobny wątek
      • 2problemy Re: Zdradziecka "koleżanka" a wspólne gro 15.08.22, 13:30
        Tak byłoby idealnie, ale trudno mi wyobrazić sobie ten teatr... ze wszystkimi ciepło się witam, podchodzę do niej i - no właśnie, co? Na myśl o pseudoserdecznym powitaniu mam ciary żenady. Z kolei wszelki chłód zostanie zauważony przez resztę
        • kk345 Re: Zdradziecka "koleżanka" a wspólne gro 15.08.22, 13:32
          Po co miałabyś podchodzić? Cześć i tyle
        • angazetka Re: Zdradziecka "koleżanka" a wspólne gro 15.08.22, 13:32
          Nie podchodzisz do niej, z resztą też się witasz ogólnym "cześć".
          Nie szukaj dziury w całym.
        • primula.alpicola Re: Zdradziecka "koleżanka" a wspólne gro 15.08.22, 13:33
          No i co z tego? Wyjaśnisz albo spohrzysz znacząco na koleżankę i wycedzisz: "zapytajcie Beatkę".
          • 2problemy Re: Zdradziecka "koleżanka" a wspólne gro 15.08.22, 13:38
            Może faktycznie. Tylko ona jest dość charyzmatyczna, wszyscy ją lubią i hm... pewnie wszelkie niedopowiedzenia ogra na swoją korzyść i jeszcze wyjdę na pieniaczkę. Jak się nie obrócę, d**a z tyłu. Ale widzę że olanie jej ciepłym moczem póki co wygrywa
            • jednoraz0w0 Re: Zdradziecka "koleżanka" a wspólne gro 15.08.22, 15:29
              Jakie niedopowiedzenia?
              • 2problemy Re: Zdradziecka "koleżanka" a wspólne gro 15.08.22, 16:19
                Niedopowiedzenia typu: grupa widzi, że jest między nami spina, ale nie wiadomo o co chodzi. Ona jest biegła w takich rzeczach (jak widać pewnie lata treningu) i potrafi zjednać sobie ludzi. Obawiam się, że wyszłabym na osobę, która robi problem i tworzy podział w grupie. Ale zaczynam trochę inaczej to postrzegać i faktycznie w razie czego po prostu odpowiem krótko
        • mid.week Re: Zdradziecka "koleżanka" a wspólne gro 15.08.22, 13:34
          Ona może też się bać i nie przyjść
        • iwoniaw Re: Zdradziecka "koleżanka" a wspólne gro 15.08.22, 13:39
          2problemy napisał(a):

> Tak byłoby idealnie, ale trudno mi wyobrazić sobie ten teatr... ze wszystkimi c
          > iepło się witam, podchodzę do niej i - no właśnie, co? Na myśl o pseudoserdeczn
          > ym powitaniu mam ciary żenady. Z kolei wszelki chłód zostanie zauważony przez r
          > esztę

Po co miałabyś do niej podchodzić? Witasz sie z innymi, ja ignorujesz, bez zadnych min, wzdychania czy znaczacych spojrzeń. Jesli ktos zapyta wprost, o co chodzi, że Marzenkę ignorujesz, to powiedz "nie chcesz tego słuchać, taka żenada" i tyle.
          • annaboleyn Re: Zdradziecka "koleżanka" a wspólne gro 15.08.22, 14:45
            Otóż to, zignorować można na wiele sposobów, dramatyczny, zwracający uwagę, teatralny ignor to tylko jeden z nich, wcale nie najlepszy. Niech Ci korona wyrośnie na głowie, u know smile
      • pani_tau Re: Zdradziecka "koleżanka" a wspólne gro 15.08.22, 13:35
        Ignorować koleżankę. Osobom bez honoru ręki się nie podaje.
        Natomiast niespecjalnie bym się tym przejmowała, bo koleżanka nie jest tego warta.
    • jammer1974 Re: Zdradziecka "koleżanka" a wspólne gron - co r 15.08.22, 13:29
      Poinformowac grupe o tym co zrobila. Watpie zeby grupa stanela po jej stronie.
      • triss_merigold6 Re: Zdradziecka "koleżanka" a wspólne gro 15.08.22, 14:31
        Jesteś wciąż w III klasie podstawówki?
      • annaboleyn Re: Zdradziecka "koleżanka" a wspólne gro 15.08.22, 14:40
        jammer1974 napisała:

> Poinformowac grupe o tym co zrobila. Watpie zeby grupa stanela po jej stronie.

big_grin
    • mid.week Re: Zdradziecka "koleżanka" a wspólne gron - co r 15.08.22, 13:37
      Na jej miejscu za nic na świecie nie poszłabym na taką konfrontację. Kobiety startujące do cudzych mężów nie cieszą się ogólna sympatią i to delikatnie mówiąc. Mała szansa, że ktokolwiek w tej grupie poinformowany o przyczynie "kwasu" będzie dla niej miły.
      • 2problemy Re: Zdradziecka "koleżanka" a wspólne gro 15.08.22, 13:54
        Tutaj to nie tyle mąż, co dość świeży związek, tak czy inaczej zachowanie podłe. Ale ona ma bardzo dużo charyzmy i urooku, wszyscy ją w tym towarzystwie uwielbiają. Czuję, że ciężko będzie się przez to przebić. A ona na pewno przyjdzie.
        • mid.week Re: Zdradziecka "koleżanka" a wspólne gro 15.08.22, 13:58
          Nieważne czy mąż czy nie. Świństwo to świństwo i tyle. Zagrałabym pokerowo i zrobiła "sprawdzam"
    • ritual2019 Re: Zdradziecka "koleżanka" a wspólne gron - co r 15.08.22, 13:44
      Nie rezygnowac. A jesli ktos zapyta to powiedziec prawde.
    • la_mujer75 Re: Zdradziecka "koleżanka" a wspólne gron - co r 15.08.22, 14:06
      Iść, igorować, a jak poczujesz, że towarzystwo sie od Ciebie odsuwa, powiedzieć prawdę.
    • yannefer Re: Zdradziecka "koleżanka" a wspólne gron - co r 15.08.22, 14:11
      Od takich koleżanek wystrzegaj nas jeżu smile

Ja bym chodziła na te spotkania, to jest coś dla Ciebie. Usuwając się w cień sprawisz, że będzie czuła się pewnie i bezkarnie, a to nie Ty masz powody do chowania się
    • m_incubo Re: Zdradziecka "koleżanka" a wspólne gron - co r 15.08.22, 14:15
      Ja bym ją totalnie ignorowała, zwyczajnie.
    • annaboleyn Re: Zdradziecka "koleżanka" a wspólne gron - co r 15.08.22, 14:44
      Chodzić na fajne warsztaty, jeżeli to jest warte Twojego stresu w konfrontacji z nią. Na pociechę powiem Ci, że ona też się stresuje i raczej pomoże Ci w unikaniu spięcia wink Towarzystwo może i zauważy, raczej nie zapyta, to dorośli ludzie. Jak zapyta, to trudno, możesz powiedzieć, że masz z nią kiepskie doświadczenia i uciąć temat. Ona pewnie też nie chce stracić tego kręgu, więc, niezależnie od swojej charyzmy, nie będzie robić idiotycznych akcji. Nacięła się i tyle, przestrzeliła. Traktuj sprawę z politowaniem, panią również. Nie traktuj jej jak poważnej konkurencji i groźnej rywalki, ośmieszyła się, bywa.
    • jednoraz0w0 Re: Zdradziecka "koleżanka" a wspólne gron - co r 15.08.22, 15:25
      Idź jak gdyby nigdy nic i niech to ona ma to zmartwienie.
    • novembre Re: Zdradziecka "koleżanka" a wspólne gron - co r 15.08.22, 15:39
      Na warsztaty chodzić, "koleżankę" ignorować. Spytana o powody, udzielić zwięzłych informacji. Albo i nie, zależy jak się z tym czujesz.
    • luna.elsol Re: Zdradziecka "koleżanka" a wspólne gron - co r 15.08.22, 20:30
      Jeśli narzekałaś do niej na faceta pewnie odniosła wrażenie, ze chcesz się go pozbyć. A wiesz jak to jest, śmieć dla kogoś jest skarbem dla innego kogoś wink Możesz jeszcze przemyśleć swoją sytuacje bo wyglada na to ze za jednym zamachem mogłabyś pozbyć się dwóch problemów - chłopa na którego i tak narzekałaś oraz „zdradzieckiej” koleżanki
      • figa_z_makiem99 Re: Zdradziecka "koleżanka" a wspólne gro 15.08.22, 20:36
        Chłop najwyraźniej nie był chętny do wrogiego przejęcia.
        • luna.elsol Re: Zdradziecka "koleżanka" a wspólne gro 15.08.22, 20:42
          Tego nie wiemy. Może był chętny ale skalkulował ze mu się nie opłaca np. Albo był zbyt leniwy zeby rzucić się w proces bycia przejmowanym. Ogólnie z jakiegoś powodu autorka wątku miała z rzeczonem problemy.
          • figa_z_makiem99 Re: Zdradziecka "koleżanka" a wspólne gro 15.08.22, 21:15
            Też często skarżę się na starego, nie oznacza to wcale, że chcę się rozwieść. Partner zdał egzamin, pokazał wiadomości od larwy. Kobiety, czy mężczyźni startujący do partnerów koleżanek, kolegów to dla mnie dno moralne. Można być także śmierdziuchem moralnym. Na miejscu wątkodajki poszłabym na te warsztaty i ignorowała larwę.
    • konsta-is-me Re: Zdradziecka "koleżanka" a wspólne gron - co r 15.08.22, 20:45
      Jeśli umiesz ja ignorować, to chodź na te zajęcia.
      Kwestia czy warto?
    • simply_z Re: Zdradziecka "koleżanka" a wspólne gron - co r 15.08.22, 20:52
      och te bitwy o misia

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka