Dodaj do ulubionych

Super hiper dania które wychodza

15.08.22, 13:35
Witam, ostatnio dobrze mi doradzilyscie w moim dylemacie (wyciągać czy nie sruby z nogi, już po zabiegu jestem) to teraz też liczą na Was.
Potrzebuje sprawdzone przepisy na domowke.
Towarzystwo grzeczne, wszystko je (procz owoców morza), ładnie dziękuja.
Przerobilam krokiety, paszteciki, nadziewane muszle, tarty.
Na ciepło, na zimno - wszystkie pomysły mile widziane.
Obserwuj wątek
    • inez21 Re: Super hiper dania które wychodza 15.08.22, 13:58
      Mi tu kiedyś poleciła chyba Daniela wołowinę po burgundzku. Super danie a co ważniejsze można zrobić wcześniej i dopiec tylko przed imprezą.
      Albo z takiej strony kuchnia bez VAT zobacz przepisy pierś z kurczaka z serkiem maskarpone i groszkiem i drugie pierś z kurczaka w boczku wędzonym. Robiłam po kilka razy szybkie i zawsze pysznesmile
      Na zimno to sałatki np gyros zawsze dobra.
      Albo taka nietypowa ogórki zielone, feta, por wszystko pokroić i dodać sos jogurt, śmietana trochę cukru sól i pieprz...pycha kiedyś moja ulubiona sałatka.
      Albo ugotowane pieczarki, feta, pietruszka zielona, trochę kukurydzy i sos jogurt trochę majonezu sól pieprz i czosnek
      A jeszcze z ciekawych przekąsek to połówki gruszek zawiniete w plastry bekonu na wierzch kawałek orzecha włoskiego i to upieczone.
      • zoohaaaa Re: Super hiper dania które wychodza 15.08.22, 14:14
        O dzięki. Sprawdze te wołowinę.
        Gyros to moja stała pozycja w menu smile
        Gruszka brzmi ciekawie, sprawdzę to.
      • daniela34 Re: Super hiper dania które wychodza 15.08.22, 16:18
        To jeszcze jeśli chodzi o gruszki: gorgonzolą wymieszać z serkiem typu Bieluch i posiekanymi orzechami i cebulą dymką, jak bardzo gęste to dodać trochę kwasnej śmietany, połówki gruszek wydrążyć (wyciąć gniazda i trochę miąższu, miąższ dodać do sera). Gruszki można obgotować w syropie cukrowym jeśli są twarde, jeśli miękkie to można sobie darować. Farsz włożyć do gruszek i zapiec w piekarniku. Sok maliniwy zmieszać w równych proporcjach (u mnie na 3-4gruszek to po pół szklanki) z octem z czerwonego wina, zagotować i gotować do zgestnienia. Polać ciepłe gruszki i podawać
        • inez21 Re: Super hiper dania które wychodza 15.08.22, 17:19
          A no właśnie do gruszek pieczonych to jeszcze gorgonzola i orzechy włoskie👍👍👍
        • gama2003 Re: Super hiper dania które wychodza 15.08.22, 18:31
          Danielooooo !
          Siedzę w dołku z napisem kompleksy kulinarne i właśnie wykopuję w nim głębszą dziurę 😢

Mam serię najazdów gości i witam ich w zachwycie tylko to żarcie !!!!! Czasu i zdolności mi brakuje. Załamanam.
          Wczoraj uratowałam wieczór zdobycznymi roladami i sałatami.
          Miałam skłamać, że sama robiłam, ale durna nie umiem i teraz wstyd przed ludźmi.

A Daniela pyk pyk, gruszeczki, pyk pyk, konfitury. Teeeeeż taaaak chcęęę umiiiiiić !
          Pyk pyk, zupka krem i to i tamto.
          Aaaaaaaa.....
          • daniela34 Re: Super hiper dania które wychodza 15.08.22, 18:39
            Brakuje Ci czasu, nie zdolności, co doskonale rozumiem, bo też czasem jak mam mieć gości w kiepskim momencie, to chce mi się płakać. Gruszeczki i konfitury nie wymagają szczególnych zdolności.
            Gruszeczki sobie zrob kiedyś, warto.
      • bigimax4 Re: Super hiper dania które wychodza 15.08.22, 17:27
        Mi tu kiedyś poleciła chyba Daniela wołowinę po burgundzku. Super danie a co ważniejsze można zrobić wcześniej i dopiec tylko przed imprezą.

super nie super , probowalem zrobic pare razy beef bourguignon i i to nie z przepisu danieli a francuskiego kucharza i cos nie wychodzi
    • asia_i_p Re: Super hiper dania które wychodza 15.08.22, 15:58
      Sałatka z pieczonych warzyw (marchewka, papryka, cukinia, słodka cebula), kuskusu, ogórka i fety. Sos vinegrait, w oryginale był jeszcze ze świeżymi ziołami, ale bez też jest ok.
    • paola.brunetti Re: Super hiper dania które wychodza 15.08.22, 16:52
      Ja robię często pasztet z kaszy jaglanej I soczewicy że śliwką, przepis jest na jadlonomii. Można zrobić w całości w blaszce i podać w plastrach, a jak chce mi się bawić, to piekę małe porcje w blaszce do mufinek. Do tego żurawina. Oprócz tego robię focaccię, tartinki z ciasta francuskiego z różnymi nadzieniami (najbardziej schodzą z karmelizowaną czerwoną cebulą i serem pleśniowym), chlebek czosnkowy do odrywania, falafel, tacos i guacamole.
      • zoohaaaa Re: Super hiper dania które wychodza 15.08.22, 17:30
        Jak robisz karmelizowana czerwona cebulę? W restauracjach jest zazwyczaj pyszna, ja miałam jedno podejście i nie wyszło mi.
        • paola.brunetti Re: Super hiper dania które wychodza 15.08.22, 18:49
          Trzeba długo dusić w niskiej temperaturze. Pod koniec dodaję łyżeczkę cukru i odrobinę octu balsamicznego.
    • mama-ola Re: Super hiper dania które wychodza 15.08.22, 18:46
      Robiłam kiedyś urodziny w taki upał jak dziś. Powiedziałam gościom: Na pierwsze jest zupa... - niepewne uśmiechy - ...chłodnik z arbuza! - okrzyki ulgi i zachwytu.
      Robiłam go z dwie godziny, ale było warto. Przepis był z netu, na pewno znajdziesz, jeśli będziesz chciała.
      • zoohaaaa Re: Super hiper dania które wychodza 15.08.22, 20:01
        Dzięki za pomysł. Do wykorzystania w przyszłości. Teraz zbieram przepisy na impre we wrześniu (moja kolej wypada smile
    • bene_gesserit Re: Super hiper dania które wychodza 15.08.22, 20:33
      Nie wiem, czy ci to pomoże, ale wystarczy wejść na forum kuchnia i potrzebać w starych wpisach (póki jeszcze są, bo któregoś dnia mogą zniknać jak forum Galeria Potraw).

Wpisałam 'przyjęcie' w przeglądarkę i to parę rezultatów.
      forum.gazeta.pl/forum/w,77,156697066,156697066,Przyjecie_dietetyczne.html
      forum.gazeta.pl/forum/w,77,155601995,155601995,Niezobowiazujace_przyjecie_w_remizie_na_50_osob.html#p155613172
      forum.gazeta.pl/forum/w,77,23764527,23764527,przyjecie_dla_10_osob.html
      forum.gazeta.pl/forum/w,77,29980264,29980264,przyjecie_imieninowe.html
    • nicknanowyrok Re: Super hiper dania które wychodza 15.08.22, 20:37
      Stary dobry strogonow. Pasuje na lato i zimę.
      • zoohaaaa Re: Super hiper dania które wychodza 15.08.22, 20:56
        O tak strogonow uwielbiam. Strogonow i flaczki, na zmianę z tym ciągle lecę (sezon jesienno-zimowy).
    • bakis1 Re: Super hiper dania które wychodza 16.08.22, 01:06
      Skoro wrzesień to sugeruję:
      - zupę krem z cukinii, ziemniaków i czosnku (składniki wcześniej przesmażyć na oliwie) z grzankami/ pikantną zupę z dyni z mleczkiem kokosowym
      - klasyczne zrazy wołowe z kaszą - chodzą za mną od dłuższego czasu, z chęcią zjadłabym smile
      - szarlotka z lodami waniliowymi

Z przekąsek:
      - roladki z tortilli z łososiem
      - sałatka wedle gustu
      - mini szaszłyki z mozzarelli i pomidora
      - śliwki w boczku
      - grillowane warzywa: papryka, cukinia z serem feta/ haloumi
      — deska serów, wędlin
      - foccacia albo inny chleb do odrywania.

• zoohaaaa Re: Super hiper dania które wychodza 16.08.22, 07:38
        Krem z cukinia. Biore to.
        I chlebek ziołowy odrywany.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka