Dodaj do ulubionych

Ból głowy zaraz oszaleję

15.08.22, 21:30
Wiem, że nic mi nie poradzicie, ale przynajmniej się wygadam i może od tego zrobi mi się chociaż ciut lepiej.
Od rana napieprza mnie baniak i nic nie pomaga. Wzięłam kilka różnych piguł i zero efektu. Oprócz piguł leżę z zimnym okładem na głowie, który jakąś tam doraźną ulgę przynosi.
Jutro muszę iść do roboty a nie jestem w stanie zwlec się z łóżka by się umyć.
Help!
Obserwuj wątek
    • andaba Re: Ból głowy zaraz oszaleję 15.08.22, 21:33
      Sprowokuj wymioty.
    • n-ell Re: Ból głowy zaraz oszaleję 15.08.22, 21:34
      Wspolczuje. Solpadeinę w saszetkach pewnie już próbowałaś?
      • nicknachwile79 Re: Ból głowy zaraz oszaleję 15.08.22, 21:41
        Też właśnie Solpadeine musującą miałam polecić.
    • babie.lat0 Re: Ból głowy zaraz oszaleję 15.08.22, 21:34
      Mierzyłaś ciśnienie krwi?
      Prysznic odłóż na rano. Zazwyczaj przechodzi po 2 tabletkach ibupromu (takie żółte lub niebieskie kapsułki).
      Co brałaś?
      • borsuczyca.klusek Re: Ból głowy zaraz oszaleję 15.08.22, 21:42
        Brałam ibuprom, ketonal i pyralginę. Oczywiście nie na raz.

Mam swoje podejrzenia, że ostatnio musieli zmienić skład tej ostatniej, ale żeby cholerny ketonal nie pomógł?
        • 35wcieniu Re: Ból głowy zaraz oszaleję 15.08.22, 21:54
          Nigdy nic z tego mi nie pomagało.
          U mnie tylko etopiryna. Konkretnie dwie i spokój.
          • 35wcieniu Re: Ból głowy zaraz oszaleję 15.08.22, 21:56
            Przy czym z nieznanych mi powodów musi to być ta zwykła etopiryna, żółta. Ta "extra", czerwona, nic nie robi.
          • konsta-is-me Re: Ból głowy zaraz oszaleję 15.08.22, 22:56
            Też jestem z team #etopiryna.
            Ew.aspiryna.
            Ketanol jest doskonały na bóle mięśniowe/ kostne itp. ,kręgosłup i te sprawy.Na ból głowy nie za bardzo.
        • kamin Re: Ból głowy zaraz oszaleję 15.08.22, 21:59
          Mnie pomaga najbardziej zestaw ibuprofen+ szklanka coś coli.
          • gryzelda.a Re: Ból głowy zaraz oszaleję 15.08.22, 22:02
            Mam identycznie!
        • rozaliaolaboga Re: Ból głowy zaraz oszaleję 15.08.22, 22:02
          Ketonal nie działa na bóle głowy, on jest raczej na bóle kostno-mięśniowe...
          Mnie pomaga aspiryna albo jakies tabletki z kodeiną (nie pamiętam nazwy).
    • tanebo001 Re: Ból głowy zaraz oszaleję 15.08.22, 21:41
      Idź do lekarza. To może być tętniak, krwiak, zapalenie opon. Czy ból pojawiał się nagle?
    • sea.sea Re: Ból głowy zaraz oszaleję 15.08.22, 21:41
      Czy jesteś nawodniona?
      Bóle głowy które nie chcą przechodzić po pigułkach, niekiedy magicznie przechodzą gdy się uzupełni płyny
    • milva24 Re: Ból głowy zaraz oszaleję 15.08.22, 21:41
      Próbowałaś napić się kawy? Mnie bolała głową wczoraj i dziś rano ale wiem, że to przez pogodę. Gdyby jutro ból się utrzymywał i nie przechodził proponuję iśc do lekarza.
    • geoardzica_z_mlodymi Re: Ból głowy zaraz oszaleję 15.08.22, 21:42
      Przedwczoraj tak miałam - ból głowy, ciśnienie w kosmos - niż z apteczki nie pomogli- nocna wizyta u lekarza - jego leki nie pomogły - skierował mnie do szpitala i tam dopiero konskie dawki leków pomogły. Potem w domu jeszcze raz uderzyło ale już lepiej. Zatem jak coś dzwon do lekarza, może coś mocniejszego Ci przypisze.
    • tanebo001 Re: Ból głowy zaraz oszaleję 15.08.22, 21:44
      Jeszcze jedno. Mój chrzestny zmarł na pęknięcie tętniaka. Tak bolała go głowa że nie pomagały nawet silne leki w zastrzykach robione przez jego żonę która jest pielęgniarką.
    • anilorak174 Re: Ból głowy zaraz oszaleję 15.08.22, 21:46
      Jestem migreniczka. Jakis czas temu zaliczyłam tygodniowy stan migrenowy. Byłam nawet w szpitalu, ale nic mi nie wykryli i po kroplówce puścili do domu.
      Lepiej moze sprawdzić?
      • sylwianna2018 Re: Ból głowy zaraz oszaleję 15.08.22, 21:51
        Spróbuj się dobrze nawodnić. Ja na migrenę używam albo 2 tbl metafenu popitego mocną kawą, jak nie pomaga to czopek Diclofenac 100. Ale to na receptę. A czasem nic nie pomaga.
      • geoardzica_z_mlodymi Re: Ból głowy zaraz oszaleję 15.08.22, 21:52
        Też jestem za tym. Mi zawsze po takich akcjach robią się mikrowylewy, więc należy jak najszybciej działać. Skoro wypróbowałam wszystko z apteczki, nawodnilas się i nie przechodzi - lekarz.
      • s12345s Re: Ból głowy zaraz oszaleję 15.08.22, 22:04
        anilorak174 napisała:

> Jestem migreniczka. Jakis czas temu zaliczyłam tygodniowy stan migrenowy.

A bierzesz tryptany na migrenę?
        • anilorak174 Re: Ból głowy zaraz oszaleję 15.08.22, 22:06
          Nie, bo po 3 ciąży się uspokoiło. Teraz mam aurę, biorę przeciwbolowe i żyje.
          Generalnie głowa boli mnie często ale wystarcza paracetamol poki co.
          • s12345s Re: Ból głowy zaraz oszaleję 15.08.22, 22:13
            anilorak174 napisała:

> Nie, bo po 3 ciąży się uspokoiło. Teraz mam aurę, biorę przeciwbolowe i żyje.
            > Generalnie głowa boli mnie często ale wystarcza paracetamol poki co.

Jak Ci pomagają słabsze leki to ok, ale uważam że skoro są leki, które mogą pomóc, to nie ma po co się męczyć.
            • panna.nasturcja Re: Ból głowy zaraz oszaleję 15.08.22, 23:17
              Zgadzam się. Zwłaszcza jak zamiast jednej tabletki tryptanu bierze sie kilka różnych leków przeciwbólowych, które i tak nie pomagają.
    • la_mujer75 Re: Ból głowy zaraz oszaleję 15.08.22, 21:49
      Jeżeli to nie atak migreny, a zwykły ból głowy, to powinien przejśc po ibupromie. A Ty i ketonal brałaś , a nie pomogł.
      Gdy takie "zwykłe" przeciwbólowe nie pomagają, to dla mnie jest sygnał, że trzeba szukać pomocy.

P.S. ja raz w życiu mialam taki bół głowy, że nic nie pomagało. 1,5 dnia przeleżałam, cierpiąc. Potem okazało się, że to był początek grypy.
    • manala Re: Ból głowy zaraz oszaleję 15.08.22, 21:50
      Przy ostatnim covidzie (parę dni temu) bardzo bolała mnie głowa. Leki pomagały jednak przynajmniej częściowo pozbyć się bólu.
      • kubek0802 Re: Ból głowy zaraz oszaleję 15.08.22, 22:00
        A jakieś tryptany masz? Ja czasem też bez sensu próbuję z ibuprofenem czy solpadeiną, a kończę i tak na frimigu. I ulga po 15 minutach.
        • panna.nasturcja Re: Ból głowy zaraz oszaleję 15.08.22, 23:17
          Tryptany tylko na receptę.
      • bergamotka77 Re: Ból głowy zaraz oszaleję 15.08.22, 22:20
        Też pomyślałam o covidzie, bo też mnie tak głowa bolała...
    • malia Re: Ból głowy zaraz oszaleję 15.08.22, 21:55
      może elektrolit weź, mnie czasem pomaga nawodnienie.
    • melisananosferatu Re: Ból głowy zaraz oszaleję 15.08.22, 21:57
      Zyjesz Borsuczku? Mam nadzieje, ze bol jest juz tylko wspomnieniem.
    • geoardzica_z_mlodymi Re: Ból głowy zaraz oszaleję 15.08.22, 21:59
      A na ile oceniasz ból? Ja leciałam do lekarza jak po lekach nadal było 9/10 i wyłam z bólu.
    • daniela34 Re: Ból głowy zaraz oszaleję 15.08.22, 22:00
      Borsuku, a mierzyłaś ty sobie ciśnienie może?
      • borsuczyca.klusek Re: Ból głowy zaraz oszaleję 15.08.22, 22:05
        Tam zmierzyłam po radzie babie.lato i wyszło mi 139/85. Chyba nigdy w życiu nie miałam tam wysokiego ciśnienia. Jestem śpiochem niskociśnieniowcem.

Zrobiłam też test na covid i to nie to. Przynajmniej tyle dobrego.
        • daniela34 Re: Ból głowy zaraz oszaleję 15.08.22, 22:08
          Ooo, znam to. Też mam niskie ciśnienie i pewnego dnia czułam się fatalnie, miałam mdłości, wszystko mi się trzęsło, bolała mnie głowa, naprawdę byłam przerażona. Ciśnienie 139/coś tam. To nie jest jakieś strasznie wysokie, ale najwidoczniej dla niskociśnieniowca to jest za dużo.
        • mysiulek08 Re: Ból głowy zaraz oszaleję 15.08.22, 22:46
          Borsuczyca, to jest granica normy, dla kazdego, wiec nie ma zartow, pojedz na jakas nocna opieke/zadzwon do lekarza, dostaniesz pewnie pigulke i bol minie ale zacznij mierzyc regularnie cisnienie, tak przez tydzien/10 dni i idz do lekarza, pewnie czas niskiego cisnienie sie skonczyl
          • annaboleyn Re: Ból głowy zaraz oszaleję 15.08.22, 22:54
            Mysiulek dobrze mówi. Nie lekceważ tego.
    • 3-mamuska Re: Ból głowy zaraz oszaleję 15.08.22, 22:03
      Jadłaś coś?
      Mi czasem tak było od żołądka niby mdłości nie czułam ale po wymiotach było lepiej.
      Przeszło jak zmieniał dietę. Od po aż roku spokój.
      A pomagało tylko gryzienie krakersów tych suchych i ibuprofen ten w słownych kapsułkach.
    • annaboleyn Re: Ból głowy zaraz oszaleję 15.08.22, 22:04
      Borsuczyco, zmierz ciśnienie, bardzo Cię proszę.
      Dla migrenowców poleca się Saridon bez recepty, ale na razie ciśnienie ważniejesze.
      • s12345s Re: Ból głowy zaraz oszaleję 15.08.22, 22:07
        annaboleyn napisała:

> Dla migrenowców poleca się Saridon bez recepty, ale na razie ciśnienie ważniejesze.

Dla migrenowców to poleca się tryptany. Na wszystkie inne przeciwbólowe szkoda żołądka przy migrenach.
        Tryptany są drogie i na receptę. Z migrenami należy iść do neurologa, tylko takiego, który ma pojęcie o migrenach.
        Rodzinny też przepisze tryptany, tylko trzeba mieć pewność, że to migrena, a nie np. guz mózgu.
      • panna.nasturcja Re: Ból głowy zaraz oszaleję 15.08.22, 23:19
        Dla migrenowców poleca się tryptany. Leki przeciwbólowe nie zatrzymają ataku migreny, przynajmniej nie te, ktore można wziąć w domu, nie dożylnie.
        • annaboleyn Re: Ból głowy zaraz oszaleję 15.08.22, 23:22
          SOA, ale się nie upieram,.
    • 21mada Re: Ból głowy zaraz oszaleję 15.08.22, 22:08
      Mniej ekranów - telefonu i komputera.
    • piataziuta Re: Ból głowy zaraz oszaleję 15.08.22, 22:10
      Jeśli to migrena, to gorąca kąpiel, dwie aspiryny (pomogą w mikro stopniu), woda i spanie.
      Zrzut (wyrzyg) ewentualnie.
      Do jutra przejdzie, tylko będziesz wymęczona i spragniona prostego jedzenia (typu rosół).
      • borsuczyca.klusek Re: Ból głowy zaraz oszaleję 15.08.22, 22:18
        Nie mam wanny i nie umiem rzygać 🙄
        • piataziuta Re: Ból głowy zaraz oszaleję 15.08.22, 22:22
          Rzyganie samo przychodzi przy odpowiednim natężeniu bólu. tongue_out

To gorący prysznic na siedząco w kabinie.
          • piataziuta Re: Ból głowy zaraz oszaleję 15.08.22, 22:23
            (no i skoro dajesz radę patrzeć w ekran to nie jest tak źle - mogłoby być gorzej wink )
      • panna.nasturcja Re: Ból głowy zaraz oszaleję 15.08.22, 23:21
        Jeśli to migrena i nie ma tryptanów to pomoc doraźna zanim się odwodni, zwłaszcza przy takim upale.
        • piataziuta Re: Ból głowy zaraz oszaleję 16.08.22, 08:47
          Co masz na myśli pisząc "pomoc doraźna"? suspicious
          I czemu miałaby się odwodnić? suspicious
    • intuicja77 Re: Ból głowy zaraz oszaleję 15.08.22, 22:40
      Jeżeli zazywasz ibuprofen to weź ibuprofen zatoki , nawet jeżeli nie od zatok Cie glowa boli. Pseudoefedryna nasila działanie przeciwbólowe ibuprofenu
    • borsuczyca.klusek Re: Ból głowy zaraz oszaleję 15.08.22, 23:35
      Dziękuję wszystkim za rady. Co by nie było jutro popylam do lekarza.
      Na razie ten ciepły prysznic zalecany przez ziutke ciut pomógł. Poza tym zrobiłam kolejny zimny okład i postaram się zasnąć.
      • ophelia78 Re: Ból głowy zaraz oszaleję 16.08.22, 00:09
        Wez Fervex.
        Miewam migreny i napięciowe bóle głowy. W Ferbexie jest jeszcze trzeci składnik (nie pamiętam co....) który mnie usypia. Wiec jak mnie napierdala to pije Fervex i zaraz zasypiam. Z reguły budzę się już bez bólu.
        • banicazarbuzem Re: Ból głowy zaraz oszaleję 16.08.22, 08:51
          Oprócz leków polecam wodę z dużą ilością cytryny i imbiru, możesz dodać miód albo cukier jak nie lubisz kwaśnego.
      • geoardzica_z_mlodymi Re: Ból głowy zaraz oszaleję 16.08.22, 09:11
        I jak dzisiaj?
        • borsuczyca.klusek Re: Ból głowy zaraz oszaleję 16.08.22, 09:52
          Łeb już nie pęka tylko jestem totalnie zmulona. Walnęłam właśnie kawę z nadzieją, że postawi mnie na nogi.
          Po południu mieliśmy jechać do IKEI, ale pierdzielę nie ruszam się z domu 😒
          • lilia.z.doliny Re: Ból głowy zaraz oszaleję 16.08.22, 09:53
            Mialas kiedyś epizod migrenowy? Bo to, co.opisalas, brzmi po.prostu jak moje życieindifferent
            Trzymaj sie
          • mashcaron Re: Ból głowy zaraz oszaleję 16.08.22, 09:54
            No, po wypadzie do Ikei na pewno by wróciło :p nie znoszę tego sklepu:p
    • mama-ola Re: Ból głowy zaraz oszaleję 16.08.22, 10:08
      Każdy ma swoje sposoby. U mnie jest tak, że jak nic nie pomaga (tabletki, zimne okłady, leżenie), to pomaga prosta gierka na komórkę. Pykam palcem, skupiam się na tym, a ból przechodzi aż znika. (Oczywiście całkiem możliwie, że u mnie jedynej na świecie tak to działa, ktoś inny może nie dać rady grać z bólem głowy).

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka