Dodaj do ulubionych

Wakacje - co rok w tym samym miejscu

16.08.22, 08:06
Co sądzicie o spędzaniu wakacji co rok w tym samym ośrodku, hotelu, kraju? Lubicie tak czy jednak szukacie czegoś innego na każde wakacje?
Obserwuj wątek
  • mag1_k Re: Wakacje - co rok w tym samym miejscu 16.08.22, 08:11
   Dla nas nie do przyjęcia, zawsze coś nowego wymyślamy. Ale sporo znajomych tak robi, ja w dzieciństwie też jeździłam po parę razy w to samo miejsce, zmiana nastąpiła tylko trzy razy w ciągu dwudziestu lat big_grin
  • nenia1 Re: Wakacje - co rok w tym samym miejscu 16.08.22, 08:32
   A co mam sądzić? Co kto lubi, dla mnie opcja na nie, bo lubię różnorodność i nowe miejsca. Ale bywa, że czasem wracam do jakichś miejsc, raczej nie są to kolejne dłuższe wakacje, bardziej dodatkowy tydzień wolnego, i doceniam walory "podróży sentymentalnej" znajomość miejsca, gdzie iść coś zjeść, gdzie fajne miejsce na wieczorny spacer, gdzie dobra piekarnia, kto organizuje ciekawe rejsy czy wypożycza dobre rowery. Czy możliwość porównania co się zmieniło, gdy mnie nie było w tym miejscu.
  • mashcaron Re: Wakacje - co rok w tym samym miejscu 16.08.22, 08:38
   Cóż, my właściwie tak robimy, bo niestety mąż nie ma niezliczonych dni urlopu i kiedy już go ma, to chce zobaczyć się z dziećmi i starzejącymi się rodzicami. Całe szczęście, że mieszkają w atrakcyjnym turystycznie miejscu ( południe Włoch) :p
   • grey_delphinum Re: Wakacje - co rok w tym samym miejscu 16.08.22, 09:27
    Jak to chce zobaczyć się z dziećmi???

    • mashcaron Re: Wakacje - co rok w tym samym miejscu 16.08.22, 09:30
     No normalnie. Jego dzieci z pierwszego małżeństwa mieszkają z matką na południu Włoch. Więc wszelkie święta, wakacje itp spędzamy tam. Dzieciaki przyjeżdżają też do nas, ale wtedy mąż za zwyczaj pracuje, więc siłą rzeczy czasu ma mniej.
     • grey_delphinum Re: Wakacje - co rok w tym samym miejscu 16.08.22, 16:31
      A ok, przepraszam, nie zajarzylam
      • mashcaron Re: Wakacje - co rok w tym samym miejscu 16.08.22, 21:13
       Spoko, nic się nie stało:p
  • ritual2019 Re: Wakacje - co rok w tym samym miejscu 16.08.22, 08:41
   Wracamy do tego samego kraju ale drugie wakacje spedzamy w innym. Jezdzimy 2x w roku za granice plus krajowe.
  • mieszkanienaturalnie Re: Wakacje - co rok w tym samym miejscu 16.08.22, 08:48
   Jestem bardzo często na wakacjach i są 2 miejsca w które wracam co rok, lub co dwa, ale wybieram również nowe destynacje, ponieważ zbieram magnesy i zależy mi na powiększeniu kolekcji.
   • mallard Re: Wakacje - co rok w tym samym miejscu 16.08.22, 14:58
    mieszkanienaturalnie napisał(a):

    > wybieram również nowe destynacje

    Ja tam z destylacją nie eksperymentuję, mam sprawdzony patent i tak jadę od lat. 😉
  • fibi00 Re: Wakacje - co rok w tym samym miejscu 16.08.22, 08:48
   Chyba nie zdarzyło nam się być w tym samym miejscu co rok ale byliśmy 3 razy nad morzem (to samo miejsce i ośrodek) i 3 razy we Włoszech (to samo miejsce i kemping). Dlaczego? Dlatego że lubimy rzeczy wypróbowane i wracamy do nich jeśli się nam tam podobało. Ten ośrodek nad naszym morzem był i nadal jest naszym zdaniem najatrakcyjniejszy pod każdym względem -położenie, atrakcje na miejscu i cena. Natomiast do Włoch jeździmy z pewną ekipą która jeździ na ten kemping co roku, chyba od 15 lat. W ciągu ostatnich 6-7 lat byliśmy we Włoszech 3 razy z tym że co drugi rok. Pomiędzy tym byliśmy w Chorwacji (3 razy w różnych miejscach) i raz nad Bałtykiem. W przyszłym roku po raz 4 jedziemy do Włoch. A dlaczego? Bo tam podoba się nam chyba najbardziej - może ze względu na znajomych z którymi lubimy spędzać czas🤔. My jesteśmy typami ludźmi,którzy na wakacjach wypoczywają. Gdybyśmy lubili zwiedzać to podejrzewam że co roku bylibyśmy gdzieś indziej i ani jedno miejsce by się nie powtórzyło.
  • marianna1960 Re: Wakacje - co rok w tym samym miejscu 16.08.22, 08:48
   Zawsze spędzam wakacje w tym samym miejscu w domu.
   • simply_z Re: Wakacje - co rok w tym samym miejscu 16.08.22, 09:25
    blad, ty nie jezdzisz na wakacje, bo chronisz klimat.
  • lannnnntana Re: Wakacje - co rok w tym samym miejscu 16.08.22, 09:12
   Mam miejscówkę na Mazurach, którą traktujemy jako bazę wypadową. Co roku tam jeździmy, ale robimy sobie z tego miejsca wycieczki w różne strony, bywa, że nie nocujemy. A jest niedrogo, wygodnie, spokój, bo jesteśmy jedynymi gośćmi, mamy dla siebie cały domek, altanę, kawał ogrodzonej działki, grilla, jest też własna linia brzegowa z pomostem i łódką, więc nie szukam gdzie indziej, bo po co?
  • anorektycznazdzira Re: Wakacje - co rok w tym samym miejscu 16.08.22, 09:16
   Miałam taką fazę i takie miejsce w Chorwacji, że przez ileś lat co drugi rok tam jeździliśmy. Czyli nie dokładnie co roku, bo pomiędzy były najdziwniejsze i bardzo egzotyczne miejsca, ale lubiliśmy tam wracać co drugi rok. Potem się popsuło, bo nabudowali hoteli i galerii handlowych, teraz już mogłabym zajrzeć może kiedyś z sentymentu.
  • pyza-wedrowniczka Re: Wakacje - co rok w tym samym miejscu 16.08.22, 09:21
   My realizujemy obie opcje. Mamy ulubione miejsce w górach, gdzie jeździmy zawsze na kilka dni. Przeważnie jeżdżą tam tez te same rodziny, znamy się, jest fajnie pod kątem towarzyskim. I tam zupełnie mi nie przeszkadza, że ten sam szlak przechodzę 15 raz w życiu.
   Ale zawsze jest też co najmniej jeden dłuższy wyjazd w nowe miejsce, jakaś objazdówka do kraju/regionu, gdzie nas jeszcze nie było. Lubimy zwiedzać, mam poczucie, że jest tak dużo pięknych i ciekawych miejsc, że żal nie poznawać nowych
  • simply_z Re: Wakacje - co rok w tym samym miejscu 16.08.22, 09:26
   Mam takie jedno miejsce, do ktorego co jakis jezdze ze wzgledu na sentyment i tyle, inaczej chyba bym zwariowala, jakby miala jezdzic w te same miejsca..
  • panilola Re: Wakacje - co rok w tym samym miejscu 16.08.22, 09:28
   Raczej mnie ciągnie do nowości, ale to może dlatego, że miejsca idealnego na wakacje nie dane mi było jeszcze znaleźć.
  • ginger.ale Re: Wakacje - co rok w tym samym miejscu 16.08.22, 09:30
   Z małymi dziećmi ok, w sumie wszystko im jedno czy kopią w piachu i noszą wodę w wiaderku w Międzywodziu czy w Jastarni, a rodzice już mają sprawdzone restauracje, sklepy etc.

   Ze starszymi dziećmi, albo sami dorośli- zawsze gdzieś indziej. 20 lat jeżdżenia w 1 miejsce, bo mam tam domek czy sprawdzony hotel to opcja zdecydowanie nie dla mnie.
  • volta2 Re: Wakacje - co rok w tym samym miejscu 16.08.22, 09:37
   co rok? mnie się zdarza w jednym roku 2 razy w tym samym miejscu, latem wędrówki górskie zimą nartki (czyli ta sama miejsowość)
   częściej powtarzam kraj 2x do roku, czyli latem morze, zimą nartki. nic złego w tym nie ma.
   jak mieszkałam w afryce to kraj wciąż ten sam wakacyjnie, ale wiadomo, całorocznie, więc zmieniałam miasta albo hotele w tym samym mieście, było tego na pęczki, brałam co taniej z bookingu. bardzo ciekawe doświadczenie.
  • ophelia78 Re: Wakacje - co rok w tym samym miejscu 16.08.22, 09:43
   Każdy będzie sądził coś innego... niektórzy to lubią, dla innych to nie do przyjęcia.

   Przez 20 lat - czasy kominy i wczasów FWP z rodzicami- jezdzilam w to samo miejsce, ten sam osrodek, ba ten sam domek! I to uwielbiałam! Jako małe dziecko muslalam ze wyjazd do Pobierowa istnieje w kalendarzu tak samo jak BNarodzenie i Wielkanoc big_grin

   Teraz jak jeżdżę sama z synem to zawsze mamy wyjazd zwiedzający - wiec co logiczne zawsze gdzieś indziej. Ale wyjazd chilloutowy to zawsze Bałtyk i zazwyczaj ta sama miejscówka (jeden hotel w którym byliśmy 8 razy na przestrzeni 12 lat)

  • pomozeciepomozemy Re: Wakacje - co rok w tym samym miejscu 16.08.22, 09:46
   Z małym dzieckiem i zwierzakiem w pakiecie warto mieć sprawdzone miejscówki. Ale to nigdy nie był mój ulubiony sposób spędzania urlopu.
  • asia_i_p Re: Wakacje - co rok w tym samym miejscu 16.08.22, 11:00
   Całe dzieciństwo spędzałam wczasy w jednej agroturystyce u gazdów. Kochałam to.
   • default Re: Wakacje - co rok w tym samym miejscu 16.08.22, 21:02
    Ja całe dzieciństwo i nastolectwo nawet jeździłam z rodzicami do Łeby. Rok w rok. Ojca zakład pracy miał tam ośrodek. Ostatni raz byłam już z moją córką, jak miała 1,5 roku, czyli w 1986 roku - od tamtej pory noga moja w Łebie nie postała.
  • sabek81 Re: Wakacje - co rok w tym samym miejscu 16.08.22, 11:00
   Raczej nie, może powrót po kilku latach tak ale co roku dla nas opcja na nie, lubimy poznawać nowe miejsca.
  • koronka2012 Re: Wakacje - co rok w tym samym miejscu 16.08.22, 14:51
   Nigdy, nie rozumiem zjawiska, skoro na obejrzenie czeka cała reszta świata 😜
   bardzo rzadko jeżdżę w to samo miejsce, jeśli już to na weekend.
   • chebellacosa92 Re: Wakacje - co rok w tym samym miejscu 16.08.22, 15:42
    koronka2012 napisała:

    > Nigdy, nie rozumiem zjawiska, skoro na obejrzenie czeka cała reszta świata 😜
    >
    > bardzo rzadko jeżdżę w to samo miejsce, jeśli już to na weekend.
    Wiesz, na zwiedzanie świata potrzeba jednak trochę pieniędzy. Moja teściowa na przykład przez wiele lat jeździła na wakacje do jednego z ośrodków wypoczynkowych nad morzem, bo na to ją było stać i zakład pracy dopłacał. Za granicą po raz pierwszy była dopiero po przejściu na emeryturę.
  • memphis90 Re: Wakacje - co rok w tym samym miejscu 16.08.22, 14:55
   Nie mam nic przeciwko powrotom, co roku obiecuję sobie, że powtórzymy to w kolejnym sezonie- i zawsze jakoś tak się zdarza, że po roku jestesmy gdzie indziej. Choć ostatnio 3x pod rząd byliśmy w Szklarskiej, ale zawsze z innym noclegiem. Ustalił nam się za to pakiet obowiązkowych rozrywek - musi być wyprawa na minerały, musi być spacer z alpaką i musi być wizyta w zoobaczysku...
  • wapaha Re: Wakacje - co rok w tym samym miejscu 16.08.22, 14:59
   W tym samym- aż do poczucia , że już dość wink i wtedy oswajanie nowego miejsca wink
  • marzeka11 Re: Wakacje - co rok w tym samym miejscu 16.08.22, 15:00
   Nie mogłabym tak spędzać wakacji- lubię właśnie odwiedzać różne miejsca, czasami wracam do niektórych, ale co roku w tym samym miejscu? W życiu.
   Z tego m.in. powodu kiedyś sprzedałam naszą działkę ogrodową- nużące była ta powtarzalność, akurat nie tak chciałam spędzać wolny czas- gdy dzieci były małe, ok- miejsce dla nich, ale potem już nie.
   • wapaha Re: Wakacje - co rok w tym samym miejscu 16.08.22, 15:06
    marzeka11 napisała:

    > Nie mogłabym tak spędzać wakacji- lubię właśnie odwiedzać różne miejsca, czasam
    > i wracam do niektórych, ale co roku w tym samym miejscu? W życiu.

    Marzeka, a tak serio - na ile dobrze poznajesz dane miejsce by móc stwierdzić, że je poznałaś ?
    Bo ja właśnie muszę być minimum kilka razy, by mieć poczucie że już się tym miejscem ( póki co) nasyciłam, poznałam ścieżki, lokalne ciekawostki. Dotyczy to oczywiście również okolicy - w promieniu 50-100km.
    Nie jest możliwe zrobienie tego na jednym dwu-trzytygodniowym wyjeździe - a my jesteśmy z typu "zwiedzaczy"+ ja ogarniam najbliższą okolicę biegowo/pływacko


    > Z tego m.in. powodu kiedyś sprzedałam naszą działkę ogrodową- nużące była ta po
    > wtarzalność, akurat nie tak chciałam spędzać wolny czas- gdy dzieci były małe,
    > ok- miejsce dla nich, ale potem już nie.

    Działka to jedno konkretne małe miejsce- nie dziwię się, że dla kogoś kto lubi zmiany-możed wydawać się nudna. Ale miejsce urlopowe -zakładając , że nie spędza się urlopu tylko w 4 ścianach i na jednej plaży /górze/itp ?
    • simply_z Re: Wakacje - co rok w tym samym miejscu 16.08.22, 15:18
     szczerze to nawet wypady kilka razy w jedno miejsce do konca tego nie oddadza, pasolowaby pomieszkac w danym miejscu/kraju przez jakis czas.
    • marzeka11 Re: Wakacje - co rok w tym samym miejscu 16.08.22, 15:35
     Wiesz, mam takie poczucie, że czas płynie tak nie zwykle szybko, że szkoda mi, abym była w tym samym miejscu, gdy mogę podróżować, a tylu jeszcze nie widziałabym.
     I chyba nie ma we mnie aż takiej potrzeby oswajania miejsca, o którym piszesz- i to znowu pokazuje, jak rózni są ludzie smile , dlatego nie ma jednego sposobu na udany wypoczynek.
     • wapaha Re: Wakacje - co rok w tym samym miejscu 16.08.22, 15:47
      rozumiem cię
      ja już dawno stwierdziłam, ze trzy życia to za mało by poznać piękno tego świata
      dlatego ja osobiście- wolę poznawać do uczucia "nasycenia" w ogóle nie pociąga mnie podróżowanie co troche w inne miejsce byleby tylko zobaczyć bo..no właśnie-bo za mało ( dla mnie) w ten sposób można poznać i zobaczyć
  • zwyczajnamatka Re: Wakacje - co rok w tym samym miejscu 16.08.22, 15:07
   Kiedyś napisałabym, że to opcja po moim trupie. Lubię zwiedzać, poznawać nowe miejsca. Bardzo lubię nowe smaki, więc podróże kulinarne są jak najbardziej pożądane.
   Jednak ostatnio zauważyłam, że coraz mniej odpowiada mi standard wyjazdów. Zrobiłam się wygodna i nie chce iść na żadne kompromisy. Z rozrzewnieniem wspominam miejsca, które spełniły moje wymagania w 100% i nie chce mi się szukać nowych takich miejsc, bo jest duże ryzyko, że jednak się rozczaruję.
   Z tego powodu -tak, wróciłbym w kilka miejsc, w których już byłam. Może nawet wróciłbym tam kilkakrotnie.
   • mae224 Re: Wakacje - co rok w tym samym miejscu 16.08.22, 15:12
    Mam tak samo jak ty.
  • ewcia.1980 Re: Wakacje - co rok w tym samym miejscu 16.08.22, 15:30
   2 razy zdarzyło mi się pojechać dokładnie w to samo miejsce.

   Raz był to świetnie położony ośrodek wypoczynkowy nad naszym morzem. Praktycznie wychodziło się z niego bezpośrednio na plażę. Mieliśmy wtedy małe dzieci i naszym znajomym, z którymi tam byliśmy oba razy, też pasował.

   Drugi raz to wyjazd na camping vacansoleil do Chorwacji. Miejscówka bardzo się nam podobała i byliśmy tam 2 razy pod rząd.

   Wszystkie inne wyjazdy były jednorazowe.
   • alfa36 Re: Wakacje - co rok w tym samym miejscu 16.08.22, 16:13
    Dawno temu byłaś na tym kempingu? W którym rejonie Chorwacji? Bo patrzę, że to jakby sieciówka🤔

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka