Dodaj do ulubionych

Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP

16.08.22, 18:39
Moim zdaniem TVP słusznie wskazuje nieadekwatność stroju wicemarszałki.
Obserwuj wątek
    • krwawy.lolo Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 16.08.22, 18:46
      Z tytułu niczego nie zrozumiałem.
      • krwawy.lolo [...] 16.08.22, 18:48
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
        • la_bonne_cusine Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 16.08.22, 18:59
          Święto Wojska Polskiego to śnie wymysl PiSu🤦.
          Marszałek Piłsudski coś ci świta?
          • la_bonne_cusine Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 16.08.22, 19:01
            Nie wymyślił PiS.
          • krwawy.lolo Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 16.08.22, 19:28
            Nie, marszałkowie ani generałowie, żaden wojskowy mi na szczęście nie świta.
            • la_bonne_cusine Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 16.08.22, 19:36
              Nie wiesz kim był Piłsudski?
              • krwawy.lolo [...] 16.08.22, 19:40
                Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
                • la_bonne_cusine Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 16.08.22, 19:50
                  Idź kury odeszczać. .
                  Nawet nie zrozumiałeś co cytujesz.
      • krwawy.lolo Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 16.08.22, 18:50
        W pierwszej chwili zrozumiałem, że chodzi o świat Wirtualnej Polski. Ki xuj? smile
        • zielonazaba9999 Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 16.08.22, 19:00
          Ja tak samo big_grin
          • la_bonne_cusine Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 16.08.22, 19:28
            Proponuję zapoznać się z historią. Nie ma czym się szczycić.
            • iwles Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 16.08.22, 19:47
              Tak się rajcujesz Piłsudskim i znajomością historii, a nie kojarzysz, że święto wprowadził ktoś inny i to nawet nie za czasów Piłsudskiego.
              • la_bonne_cusine Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 16.08.22, 19:52
                Wiem. Kto i kiedy i na jaką cześć.
                • 35wcieniu Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 16.08.22, 19:54
                  Milden chwaląca się wiedzą. Chodźcie, gratka big_grin
                  • la_bonne_cusine Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 16.08.22, 20:04
                    Proszę
                    • la_bonne_cusine Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 16.08.22, 20:05
                      To Konstrukcja jakbyś nie wiedziała.
                      • angazetka Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 16.08.22, 20:12
                        Konstrukcja wink
                        I gdzie zabrania spytania na forum dyskusyjnym o poglądy? wink
                        • la_bonne_cusine Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 16.08.22, 20:16
                          🤦moja wina.
                      • 35wcieniu Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 16.08.22, 20:12
                        Konstrukcja na medal!
                        Wyrażaj co tylko chcesz- forum wytrzyma. Jest dobrze skonstruowane. big_grin
                      • malia Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 16.08.22, 20:40
                        la_bonne_cusine napisał(a):

> To Konstrukcja jakbyś nie wiedziała.
                        Akurat ten fragment Konstrukcji mówi jakby o czymś innym, pisowski jaszczembiu intelektu
                    • primula.alpicola Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 16.08.22, 20:14
                      No to o co ci chodzi, próbowałam pozyskać informacjębig_grin
                    • iwles Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 16.08.22, 20:22

Noooo skoro Konstrukcja zapewnia wolność w pozyskiwaniu i rozpowszechnianiu informacji- to chyba dla mnie dobrze, co? 😁
    • fornita111 Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 16.08.22, 18:47
      To tym sie teraz tvp zajmuje? big_grin (chuj im w oko, wiadomo) no stroj Kidawy to skandal, co tam przy tym zatruta Odra... A jak juz jestesmy w temacie wygladu: czy Kempie sie udalo ten tlusty leb umyc wreszcie? Czy kaczynski znalazl krawca, ktory potrafi jego monstrualne brzuszysko strojem zamaskowac?
      • sandrasj Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 16.08.22, 18:49
        Czy udało mu się odnaleźć buty do pary?
        • la_bonne_cusine Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 16.08.22, 19:03
          Pihowicz potrafi.
          Różnicę widać.
          • fornita111 Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 16.08.22, 19:25
            No potrafi glowe umyc. A bebzona maskowac nie musi, bo nie ma smile
    • angazetka Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 16.08.22, 18:50
      Gdybyśmy tylko takie problemy mieli...
    • kadfael Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 16.08.22, 18:50
      Może niech sprawdzą czy prezes miał wyczyszczone buty.
      • la_bonne_cusine Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 16.08.22, 19:06
        A był w ogóle?
        Prezes to nie wicemarszałkini Senatu. Ja obowiązuje etykieta. Stanowisko i święto publiczne, raz do roku i takie sandałki?.
        • koko8 Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 16.08.22, 19:10
          > A był w ogóle?
          > Prezes to nie wicemarszałkini Senatu. Ja obowiązuje etykieta.

Za to prezes był do 21 czerwca wicepremierem i to stanowisko zupełnie nie przeszkadzało mu chodzic w brudnych butach.
          • 35wcieniu Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 16.08.22, 19:48
            Żeby o dwóch różnych nie wspomnieć.
          • misterni Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 17.08.22, 14:17
            O obrzydliwym łupierzu nie wspominając.
        • lea_233 Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 17.08.22, 18:33
          J.K. nie był na W.P.? I to ma być patriotyzm?
    • koko8 Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 16.08.22, 19:05
      Wg TVP powinna wystąpic w moro?
      • la_bonne_cusine Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 16.08.22, 19:07
        Nawet nie może. Na to też są przepisy kiedy i kto może występować w oficjalnym umundurowaniu.
        • angazetka Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 16.08.22, 19:13
          I dlatego koncert piosenki wojskowej reklamowany był prezenterami TVPiS w moro.
          • kadfael Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 16.08.22, 19:47
            Serio?! I nikomu tam nie wpadło do głowy, że prezenter w moro w tvp to się może kojarzyć ze stanem wojennym? Ale jaja.
        • koko8 Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 16.08.22, 19:13
          To nie czaję o co TVP chodzi w takim razie. Czy robili tez materiał o dresie Jakiego w europarlamencie, bo nie śledzę tej stacji za bardzo?
    • primula.alpicola Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 16.08.22, 19:15
      Niestosownie, niestety.
      A Agata jak tam, znowu cała na kwiatowo?
      • la_bonne_cusine Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 16.08.22, 19:20
        Nie w sandałach.
        • primula.alpicola Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 16.08.22, 19:28
          A jednak w kwiatkach! Też niestosownie.
          • la_bonne_cusine Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 16.08.22, 19:39
            Stosownie. Długość odpowiednia.Buty kryjące. Założę się, że miała rajstopy. Zgodnie z protokołem jak Pihowicz.
            • primula.alpicola Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 16.08.22, 19:51
              Mam inne zdanie na ten temat.
            • daniela34 Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 16.08.22, 19:57

> Stosownie. Długość odpowiednia.Buty kryjące.

Nie, niestosownie. Kwiatki i falbanki nie są stosownym strojem na taką uroczystość. Od Kidawy Blonskoej o tyle lepiej, że miała zakryte buty.
              • la_bonne_cusine Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 16.08.22, 20:07
                Gdzie widzisz falbanki?
                • iwles Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 16.08.22, 20:13

> Gdzie widzisz falbanki?

Ślepaś?

• daniela34 Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 16.08.22, 20:14
                    Dzięki iwles, bo mi się nie chciało zdjęcia wrzucać. Widziałam strój podczas relacj "na żywo."
                  • la_bonne_cusine Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 16.08.22, 20:18
                    Na zdjęciu nie było. Kajam się.
                  • borsuczyca.klusek Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 16.08.22, 21:47
                    Dlaczego ta kobieta zawsze musi wyglądać albo jak stewardessa, albo jak obrus 😳
                    • primula.alpicola Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 16.08.22, 22:22
                      borsuczyca.klusek napisała:

> Dlaczego ta kobieta zawsze musi wyglądać albo jak stewardessa, albo jak obrus ?
                      > ?
                      >

Zobacz Kurską. Serio, wdech wydech i idź obejrzeć jej outfit.
                      • borsuczyca.klusek Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 16.08.22, 22:27
                        Widziałam 😁
                • daniela34 Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 16.08.22, 20:13
                  Na spódnicy pani prezydentowej. Akurat oglądałam jej kreację na żywo zarówno na placu jak i na wcześniejszej mszy. Spódnica składała się z 3 falbanek.
                  • daniela34 Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 16.08.22, 20:15
                    "Na żywo" w sensie relacji na żywo.
                    • borsuczyca.klusek Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 16.08.22, 21:48
                      daniela34 napisała:

> "Na żywo" w sensie relacji na żywo.

A już zapachniało wielkim światem 😅
                      • daniela34 Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 16.08.22, 22:04
                        Gdzie tam. Jestem co prawda posiadaczką wpisu pana doktora Dudy w indeksie (a jest to rzadkość, bo bardzo szybko trafił na urlop na uczelni) ale to akurat nie jest dla mnie powód do dumy. Raczej przeciwnie.
                        • malgosiagosia Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 17.08.22, 14:27
                          daniela34 napisała:

ale to akurat nie
                          > jest dla mnie powód do dumy. Raczej przeciwnie.

Ja bym umarla ze wstydu. Nie spalilas jeszcze tego zafajdanego indeksu?
                          • daniela34 Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 17.08.22, 14:30
                            Nie, nie spaliłam indeksu, bo jestem z niego bardzo dumna. Są tam wpisy od wielu ludzi, których szanuję I podziwiam. Łyżką dziegciu w tej beczce miodu jest wpis od Pana doktora Dudy, którego nie szanuję ani odrobiny i którego zatrudnienie na wydziale uważam za wstyd dla tegoż wydziału.
                            • malgosiagosia Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 17.08.22, 14:38
                              daniela34 napisała:

> Nie, nie spaliłam indeksu, bo jestem z niego bardzo dumna. Są tam wpisy od wiel
                              > u ludzi, których szanuję I podziwiam. Łyżką dziegciu w tej beczce miodu jest wp
                              > is od Pana doktora Dudy

Naprawde jestes tak malostkowa, by wypisywac takie bzdury? A niechby ten Duda byl najgorszy z najgorszych, to mimo wszystko masz tam wpis PP i jest to maly zapis czasow w ktorych zyjesz i w przyszlosci ciekawostka historyczna.
                              • daniela34 Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 17.08.22, 14:46
                                Nie jesten dumna z wpisu "PP" I nie nie jestem małostkowa. Ów PP to doktor prawa wielokrotnie łamiący konstytucję. Żaden zatem powód do dumy.
                                • malgosiagosia Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 17.08.22, 14:53
                                  daniela34 napisała:

. Żaden zatem powód do dumy.

A gdzie pisalam o dumie?
                                  • daniela34 Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 17.08.22, 15:05
                                    Dobrze, precyzując: nie jest to dla mnie powód do dumy, a posiadanie "ciekawostki historycznej i zapisu czasów" nie jest warte wstydu, że prawa uczył mnie ktoś, kto wielokrotnie, będąc głową państwa łamał najwyższy akt prawny w tym państwie. Jako się rzekło: wstyd.
                                    • malgosiagosia Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 17.08.22, 15:23
                                      daniela34 napisała:

nie jest warte wstydu, że prawa uczył mnie kto
                                      > ś, kto wielokrotnie, będąc głową państwa łamał najwyższy akt prawny w tym państ
                                      > wie. Jako się rzekło: wstyd.

Naprawde sie wstydzisz? Przeciez nie Twoja to wina? Boze, teraz musisz zyc z tym wstydem do konca swoich dni. Wspolczuje bardzo.
                                      • daniela34 Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 17.08.22, 15:35
                                        Owszem, wstydem dla wydzialu jest to, ze ten pan prowadził zajecia ze studentami, wstydem dla mnie jest, że byłam wśród tych studentów. Tak, będę żyć z tym wstydem, ale mam nadzieję, że ow wstyd się zwiększy i będę miała w indeksie wpis osoby skazanej przez Trybunał Stanu. Bo warto się powstydzić dla takiego finału. Zatem takiego końca PADowi z całego serca życzę.
                                        • malgosiagosia Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 17.08.22, 16:19
                                          daniela34 napisała:

i będę miała w indeksie wpis
                                          > osoby skazanej przez Trybunał Stanu. Bo warto się powstydzić dla takiego finału
                                          > . Zatem takiego końca PADowi z całego serca życzę.

Ja tam w sprawiedliwosc zadnych trybunalow nie wierze. System sadowniczy, to wielkie i bardzo glebokie bagno. I nie tylko w Polsce. Wstydzilabym sie pracowac dla takiego systemu. Mowie to, choc mam w bliskiej rodzinie prawnikow. Oni sami przyznaja, ze siedza w bagnie po uszy.
                                          • daniela34 Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 17.08.22, 16:27
                                            Nie pracuję dla "systemu sądowniczego." A ze swojego zawodu jestem dumna. Nie siedzę po uszy w żadnym bagnie, w przeciwieństwie do twoich rodzinnych prawników.
                                            • malgosiagosia Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 17.08.22, 17:00
                                              daniela34 napisała:

Nie s
                                              > iedzę po uszy w żadnym bagnie,

Pewnie jeszcze nie wiesz. Na razie jestes dumna.
                                              • daniela34 Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 17.08.22, 17:25
                                                Zawsze będę dumna, bo to jak wykonuję moj zawod zależy ode mnie. Nie pracuję w ziobrowej prokuraturze i nie jestem sędzią "dojnej zmiany" żebym musiała słuchać poleceń politycznych.
                                                • malgosiagosia Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 17.08.22, 17:48
                                                  daniela34 napisała:

> Zawsze będę dumna, bo to jak wykonuję moj zawod zależy ode mnie. Nie pracuję w
                                                  > ziobrowej prokuraturze i nie jestem sędzią "dojnej zmiany" żebym musiała słucha
                                                  > ć poleceń politycznych.

Nie znam nikogo, kto pracuje w ziobrowej prokuraturze lub jest sedzia dobrej zmiany.
                                                  Sam system prawny w zachodnim swiecie jest jedna wielka fikcja. Kto ma kase, ten zwycieza. To tylko jeden z przykladow tej tzw sprawiedliwosci lub wlasciwie jej braku.
                                                  • daniela34 Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 17.08.22, 17:58
                                                    Ja nie jestem "w zachodnim świecie" a gdyby było tak, że zwycięża ten kto ma kasę to nigdy bym nie wygrała, no nie obsługuję Krezusów. A jednak popatrz, jakoś się udaje.
                                                  • malgosiagosia Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 17.08.22, 18:02
                                                    daniela34 napisała:

> Ja nie jestem "w zachodnim świecie" a gdyby było tak, że zwycięża ten kto ma ka
                                                    > sę to nigdy bym nie wygrała, no nie obsługuję Krezusów. A jednak popatrz, jakoś
                                                    > się udaje.

Tak, to prawda, czasem sie udaje, jakos. Jakims cudem. smile
                                                  • daniela34 Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 17.08.22, 18:22
                                                    To miło, że wiesz lepiej ode mnie czy czasem czy często. A powiedz mi gdzie opublikowałaś te badania na temat statusu majątkowego stron postępowania cywilnego (z uwzględnieniem spraw rodzinnych) i karnego, które uzyskały korzystne dla siebie rozstrzygnięcie w polskich sądach dwóch instancji. Chętnie przeczytam.
                                                  • malgosiagosia Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 17.08.22, 18:55
                                                    daniela34 napisała:

> To miło, że wiesz lepiej ode mnie czy czasem czy często. A powiedz mi gdzie op
                                                    > ublikowałaś te badania na temat statusu majątkowego stron postępowania cywilneg
                                                    > o (z uwzględnieniem spraw rodzinnych) i karnego, które uzyskały korzystne dla s
                                                    > iebie rozstrzygnięcie w polskich sądach dwóch instancji. Chętnie przeczytam.

Myslisz, ze to smieszne? Naprawde trzeba Ci jakichs badan?
                                                    Ty pewnie z urzedu jestes i nie wiesz nic o kasie jaka trzeba wydac na adwokata. Good for you.
                                                  • daniela34 Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 17.08.22, 19:05
                                                    No i widać, że o "wymiarze sprawiedliwości" w Polsce nie wiesz nic. Nie ma tu osobnego korpusu prawników z urzędu. Wiec jestem z urzędu i z wyboru. I wiem wszystko o kasie, bo kasę od klientów biorę.
                                                    I tak, trzeba mi badań jeśli wypowiadasz się o rzeczach których najwyraźniej nie znasz, a które ja znam.
                                                  • daniela34 Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 17.08.22, 19:08
                                                    Ale, żeby ci było ciekawiej- właśnie z urzędu będąc parę razy wygrałam z największym polskim ubezpieczycielem całkiem ładne sumy dla mojego osiemdziesięcioletniego klienta.
                                                  • malgosiagosia Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 17.08.22, 19:17
                                                    daniela34 napisała:
                                                    I wiem wsz
                                                    > ystko o kasie, bo kasę od klientów biorę.
                                                    > I tak, trzeba mi badań jeśli wypowiadasz się o rzeczach których najwyraźniej ni
                                                    > e znasz, a które ja znam.

Oczywiscie, ze nie ma osobnego korpusu. Po prostu zakpilam z Twojej niewiedzy.
                                                    Jesli bierzesz kase, to kilenta, ktory nie ma kasy, nie wezmiesz. Proste jak drut.
                                                    Ty naprawde nic nie wiesz o realich sadowniczych w Polsce i na swiecie. Nic nie wiesz na temat kosztow sadowniczych, nic nie wiesz na temat korupcji w sadach, nic nie wiesz na temat zmowy miedzy sedziami a prokuratorami czy adwokatmi. Nic nie wiesz o zastraszaniu i zmuszaniu ludzi do ugody, nic nie wiesz o zmuszaniu do "przyznania sie do winy" za nizszy wyrok.Nic, po prostu nic nie wiesz. Gratuluje.
                                                  • daniela34 Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 17.08.22, 19:24
                                                    No i jak biorę klienta, który kasy nie ma i wygrywam dla niego to o czym to świadczy? Czyżby o tym, że piszesz bzdury? Nie, nie wiem nic o korupcki sędziów i adwokatów bo gdybym wiedziała to tak jak ta twoja mityczna rodzina, powinnam zawiadomic organy ścigania albo pójść do korpo zamiast siedzieć w tym bagnie. Nie usiłuj teraz odwracać kota ogonem, bo niewiedzą o sprawach z urzędu się wykazałaś wyżej. Celowo zapytałam cię o te badania-nie masz ich i jedyne czym się posługujesz to przesądy. Owszem, dość powszechne w pewnych środowiskach. Na ogół tych, które sąd omijają z daleka. Owszem, do układu "sędzia za rękę z prokuratorem" bardzo dąży dojna zmiana i dlatego się jej sprzeciwiam
                                                  • malgosiagosia Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 17.08.22, 19:32
                                                    daniela34 napisała:

Celowo zapytałam cię o te badania-nie masz ich i jedyne czym się pos
                                                    > ługujesz to przesądy.

Tak, oczywiscie, wszystko to o czym pisalam, to nie sady, tylko przesady. Brawo ty.
                                                  • daniela34 Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 17.08.22, 19:39
                                                    Ano, przesądy i propaganda dojnej zmiany. Nie dziwi nic.
                                                  • balladyna Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 17.08.22, 19:52
                                                    W dodatku to łatwy cel, w końcu z sali sądowej zazwyczaj połowa uczestników wychodzi z sali niezadowolona z wyroku.
                                                  • malgosiagosia Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 17.08.22, 23:15
                                                    daniela34 napisała:

> Ano, przesądy i propaganda dojnej zmiany. Nie dziwi nic.

Czy nie potrafisz rozmawiac nie przypinajac geby "elektoratu" rozmowcy? O jakiej dojnej zmianie gawedzisz?

Taka Twoja intelektualan moc, zeby sie o poglady polityczne przyczepic, nie wiedzac nic o moich pogladach?
                                                    Jak bedesz rozmawiala z kims o ksiezycu, a bedzie mial inne zdanie niz Ty, tez sie przyczepisz, ze "elektoratconfused

Nie moge pojac tak ciasnego widzenia swiata. Wam sie wydaje, ze ludzie dziela sie na tych z pis i ich przeciwnikow, czyli was? Swiat jest troche wiekszy, niz Twoje o nim wyobrazenie i pogladow politycznych tez duzo wiecej niz wasze polskie dwa. Teraz to faktycznie masz sie czego wstydzic. Swojego ograniczenia sie wstydz.

• daniela34 Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 17.08.22, 23:31
                                                    Ależ mnie nie obchodzi czy jesteś zwolenniczka dojnej zmiany czy tylko papugą powtarzajacą tanie slogany na temat, na który nie masz pojęcia (q.e.d.) A poziom twoich wypowiedzi w tym wątku powoduje, że kiedy mi mówisz "wstydź sie" to ja wyżej zadzieram nos z dumy.
                                                  • malgosiagosia Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 17.08.22, 23:49
                                                    daniela34 napisała:

A poziom
                                                    > twoich wypowiedzi w tym wątku powoduje, że kiedy mi mówisz "wstydź sie" to ja
                                                    > wyżej zadzieram nos z dumy.

Czlowiek, ktory zadziera nosa, bo jest dumny z siebie, to godny pozalowania pajac. Dobranoc.
                                                  • daniela34 Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 18.08.22, 00:15
                                                    A zbiór desygnatów pojęcia "środki stylistyczne" jest według ciebie pusty? Aha.
                                                    No nic, opinia człowieka, który wypowiada się na temat, na ktoru-co udowodnil-pojecia nie ma, nie za bardzo mnie obchodzi. Nie dziękuję za życzenia dobrej nocy, poprzedzone bowiem próbą obrażenia mnie, najzwyczajniej nie są szczere. Nie lubię fałszywych życzeń.
                                                  • malgosiagosia Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 18.08.22, 00:50
                                                    daniela34 napisała:

Nie dziękuję za życzenia dobrej noc
                                                    > y, poprzedzone bowiem próbą obrażenia mnie, najzwyczajniej nie są szczere. Nie
                                                    > lubię fałszywych życzeń.

Nigdy nie obrazam pierwsza. Odpowiadam tylko na proby, zreszta bezowcne, obrazenia mnie. Chyba to zauwazylas, bo powinnas, wiec nie badz taka nadasana, tylko uderz sie w piers. Dobranoc.smile
                                                  • daniela34 Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 18.08.22, 00:59
                                                    Nie obraziłam cię w żaden sposób. I nie, nie jestem nadąsana tylko nie lubię fałszywej grzeczności. A bić należy się wyłącznie we własne piersi, nie namawiać innych by się bili w swoje. A tobie mogę życzyć jedynie, żebyś następnym razem spróbowała jednak slogany poprzeć dowodami
                                                  • malgosiagosia Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 18.08.22, 01:16
                                                    daniela34 napisała:

A tobie mogę życzyć jedynie, żebyś następnym razem
                                                    > spróbowała jednak slogany poprzeć dowodami

Zadne slogany ,tylko zwyczajne doswiadczenia zyciowe. Probowalas mnie obrazac przypisujac mi "elektorat".
                                                    To jest bardzo niemadre. Nie jestem polskim elektoratem, to po pierwsze. A po drugie, powinnas wiedziec, ze wolno mi miec poglady jakie sobie chce. A po trzecie, dobranoc. smile
                                                  • niemcyy Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 18.08.22, 01:59
                                                    malgosiagosia napisała:

> Zadne slogany ,tylko zwyczajne doswiadczenia zyciowe. Probowalas mnie obrazac
                                                    > przypisujac mi "elektorat".
                                                    > To jest bardzo niemadre. Nie jestem polskim elektoratem, to po pierwsze.

Ruski troll?
                                                  • malgosiagosia Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 18.08.22, 02:06
                                                    niemcyy napisał(a):

> Ruski troll?

Nie. Amerykanski.
                                                  • malgosiagosia Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 18.08.22, 02:10
                                                    malgosiagosia napisała:

> niemcyy napisał(a):
                                                    >
                                                    >
                                                    > > Ruski troll?
                                                    >
                                                    > Nie. Amerykanski.

A ty jaki? Szwabski?
                                                  • niemcyy Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 18.08.22, 02:17
                                                    Nie, też amerykański. Południowoamerykański.
                                                  • malgosiagosia Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 18.08.22, 02:22
                                                    niemcyy napisał(a):

> Nie, też amerykański. Południowoamerykański.

O jejku, A troche blizej mozesz? Uwielbiam Am. P.
                                                  • daniela34 Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 18.08.22, 08:29
                                                    Probowalas mnie obrazac
                                                    > przypisujac mi "elektorat".

Po.pierwsze-czytaj ze zrozumieniem: nie pisalam, ze jestes elektoratem dojnej zmiany (tak, tak, pamietam ze ty z USA, co co prawda nie wyklucza glosowania w polskich wyborach, ale to czy i na kogo glosujesz w ogole mnie nie obchodzi). Ppwoedzialam, ze powtarzasz slogany charakterstuczne dla dojnej zmiany. Po drugis - elektorat to obraźliwe? Fascynujące. Powiedz coś więcej ma ten temat

A po d
                                                    > rugie, powinnas wiedziec, ze wolno mi miec poglady jakie sobie chce

Ależ wolno, a ja sobie mogę o tych poglądach pisać co chcę.
                                                  • malgosiagosia Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 19.08.22, 00:52
                                                    daniela34 napisała:

> Probowalas mnie obrazac
                                                    > > przypisujac mi "elektorat".
                                                    >
                                                    Pp
                                                    > woedzialam, ze powtarzasz slogany charakterstuczne dla dojnej zmiany. Po drugis
                                                    > - elektorat to obraźliwe? Fascynujące. Powiedz coś więcej ma ten temat

Nie glosuje, bo nie jestem polskim obywatelem, Po drugie, dobrze wiesz, ze "elektorat", to jest wyzwisko, ktore Ty przyjelas z aprobata. Przeczytaj co napisalas. Po trzecie to co mowie, nie jest dla mnie sloganem, to tylko Twoje osady, bo nie umiesz zaakceptowac pogladow innych niz Twoje.

> Ależ wolno, a ja sobie mogę o tych poglądach pisać co chcę.

Niekoniecznie. Nie mozesz mnie obrazac, wyzwywac, wysmiewac, nazywac glupsza od siebie, ani nawet to insynuowac. Lamiesz prawo i w dodatku jestes z tego dumna.

Wybaczam Ci, bo nie masz swiadomosci co robisz, nie rozumiesz znaczenia swojego dzialalania, ani tez nie rozumiesz skutkow jakie Twoje dzialanie ze soba niesie. Dobranoc.
                                                  • daniela34 Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 19.08.22, 08:44
                                                    A ja cie nazwałam głupszą od siebie, wyzywałam, wyśmiewałam? A weź zacytuj i pokaż gdzie? I jeszcze uzasadnij proszę to twierdzenie, że elektorat to wyzwisko. Analizę językową oraz prawną poproszę, no bo przecież skoro napisałaś, że łamię prawo, to na pewno umiesz to uzasadnić. Gdyż w przeciwnym razie pisząc to sama naruszasz moje dobra osobiste. A ja ci nie wybaczam. Bo mi się nie chce.
                                                  • malgosiagosia Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 19.08.22, 14:10
                                                    Wystarczy, ze przyklasnelas wyzwiskom innej osoby, w czasie naszej rozmowy.
                                                    Poza tym, jako prawnik nie powinnas szufladkowac ludzi, nie majac o nich zielonego pojecia. To bardzo zle swiadczy o Tobie. Strach miec takiego adwokata.
                                                  • daniela34 Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 19.08.22, 14:36
                                                    A gdzie przyklasnęłam wyzwiskom? Cytacik poproszę
                                                  • malgosiagosia Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 20.08.22, 01:49
                                                    daniela34 napisała:

> A gdzie przyklasnęłam wyzwiskom? Cytacik poproszę

"cytacik"? Typowe dla prawnikow mataczenie.smile Wyobraz sobie, ze twoj sasiad mowi do waszej wspolnej sasiadki - ty zawsze mowisz i robisz cos, co mi sie nie podoba. Pewnie chcialabys urzadzic mi samosąd i zlinczowac jako sankcje i dochodzenie SWOJEGO. I to jest właśnie kwintesencja stanu twojego umysłu. Bo wiesz sasiadko, kobieta to stan umyslu.

A Ty slyszac to, zagadujesz sasiada - ach panie sasiedzie, takie cudne ciasteczka dzisiaj upieklam, takie sliczne buleczki mialam w zeszlym tygodniu. Mowie panu, na piatke.
                                                    Czy to nie jest z Twojej strony aprobata wyzwisk, oskarzen i insynuacji sasiada w stosunku do sasiadki?
                                                  • daniela34 Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 20.08.22, 09:12
                                                    No niestety, dam ci prawniczą radę, całkiem za darmo jeśli piszesz, że ktoś łamie prawo to musisz mieć dowody. Dlatego poprosiłam o cytacik. Inaczej twoje zachowanie stanowi naruszenie dóbr osobistych a może i realizację znamiona czynu zabronionego zniesławienia. Ergo: stanowi naruszenie prawa.
                                                    A ty nie masz cytaciku.
                                                    Smuteczek.
                                                  • balladyna Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 17.08.22, 19:49
                                                    Właśnie przeczytałam, że jest ostatnia propozycja ministerstwa sprawiedliwości, żeby obrońca z urzędu bronił małoletniego za ...60 zł. Brutto. Całość. Od zapoznania z aktami do wyroku. I wiesz co? Życzę ci małogosiugosiu z całego serca, żebyś w życiu trafiała na tak hojnie wynagradzanych obrońców. Może wtedy dotrze do tego populistycznego, komunistycznego łba, że za wiedzę i umiejętności się płaci. A jak nie, to reprezentuj się sama, w końcu żadna sztuka.
                                                  • daniela34 Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 17.08.22, 19:57
                                                    Tak, te stawki wywołały duże poruszenie, bo to są sprawy w zasadzie równoważne sprawom karnym, a może i -z uwagi na klienta-trudniejsze
                                                  • malgosiagosia Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 18.08.22, 00:02
                                                    balladyna napisała:

Życzę ci małogosiugosiu z całego serca,
                                                    > żebyś w życiu trafiała na tak hojnie wynagradzanych obrońców. Może wtedy dotrze
                                                    > do tego populistycznego, komunistycznego łba, że za wiedzę i umiejętności się
                                                    > płaci. A jak nie, to reprezentuj się sama, w końcu żadna sztuka.

A ja zycze ci z calego serca, abys trafiala na tak hojnie wynagradzanych obroncow, abys musiala pozbyc sie wszystkich osczednosci, sprzedac dom, zadluzyc sie i na koncu dowiedziec sie, ze sprawa jest za trudna.
                                                    Moze wtedy dotrze do tego ciasnego laba, ze ani wiedza, ani umietnesci nie sa potrzebne obroncy, by zarabiac gruba kase.
                                                  • balladyna Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 18.08.22, 00:25
                                                    "... ani wiedza, ani umietnesci nie sa potrzebne obroncy, by zarabiac gruba kase."
                                                    Takie rzeczy to tylko w PiS, cała reszta narodu, żeby zarabiać musi mieć coś w głowie. A jak ci za drogo, to prowadź sobie sprawę sama, skoro według ciebie nie trzeba mieć do tego wiedzy i umiejętności. Według twoich kryteriów akurat spełniasz warunki.
                                                  • malgosiagosia Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 18.08.22, 00:37
                                                    balladyna napisała:

> Takie rzeczy to tylko w PiS, cała reszta narodu, żeby zarabiać musi mieć coś w
                                                    > głowie.

Ale ja nie o Polsce pisze, gluptasku. smile
                                                  • balladyna Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 18.08.22, 00:54
                                                    Ty chyba sama nie wiesz już, co piszesz. Czyje to są słowa: "System sadowniczy, to wielkie i bardzo glebokie bagno. I nie tylko w Polsce." Co oznacza według ciebie "nie tylko w Polsce"? A Ziobro i jego prokuratura to niby gdzie jest, jak nie w Polsce? A sędziowie dobrej zmiany to niby gdzie są, jak nie w Polsce? A Daniela, z którą cały wieczór się kłócisz na temat systemu sprawiedliwości, to niby gdzie pracuje, jak nie w Polsce? Więc sobie pisowski trollu nie poprawiaj samopoczucia tym "głuptaskiem" tylko skoncentruj, to może ci się uda przynajmniej zapamiętać, co sama napisałaś.
                                                  • esperantza Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 19.08.22, 07:55
                                                    PiS to stan umysłu .
                                          • ingryd Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 17.08.22, 19:12
                                            malgosiagosia napisała:

> daniela34 napisała:
                                            >
                                            > i będę miała w indeksie wpis
                                            > > osoby skazanej przez Trybunał Stanu. Bo warto się powstydzić dla takiego
                                            > finału
                                            > > . Zatem takiego końca PADowi z całego serca życzę.
                                            >
                                            > Ja tam w sprawiedliwosc zadnych trybunalow nie wierze. System sadowniczy, to w
                                            > ielkie i bardzo glebokie bagno. I nie tylko w Polsce. Wstydzilabym sie pracowac
                                            > dla takiego systemu. Mowie to, choc mam w bliskiej rodzinie prawnikow. Oni sam
                                            > i przyznaja, ze siedza w bagnie po uszy

Tak, tak, że zacytuję klasykę kinematografii : sądy, sądami, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie.
                                            Gosia2 zaproponuje nam samosądy i lincz jako sankcje i dochodzenia SWOJEGO.
                                            I to jest właśnie kwintesencja stanu umysłu elektoratu niemiłościwie nam panującej wadzy 😳
                                            • malgosiagosia Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 17.08.22, 19:26
                                              ingryd napisała:

> Gosia2 zaproponuje nam samosądy i lincz jako sankcje i dochodzenia SWOJEGO.
                                              > I to jest właśnie kwintesencja stanu umysłu elektoratu niemiłościwie nam panują
                                              > cej wadzy 😳

Widac Twoj stan umyslu. Wszedzie weszysz elektorat, ale slaby masz wech. EOT
                                              • ingryd Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 17.08.22, 19:39
                                                Ależ nie raz już nam zaprezentowałaś walkę niczym obrona częstochowy pisowskiego nierządu (vide oburzenie na absmak danieli za zeszpecenie indeksu przez wpis ad).
                                                Tak ze nikt nie ma tutaj złudzeń czyim elektoratem jesteś.
                                                • daniela34 Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 17.08.22, 19:40
                                                  A taki mialam ładny ten indeks, piątkowy...
                                                  • ingryd Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 17.08.22, 19:43
                                                    daniela34 napisała:

> A taki mialam ładny ten indeks, piątkowy...

Mógłby ci chociaż palę postawić, wtedy oprawiłabyś w ramki 😃
                                                  • daniela34 Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 17.08.22, 19:48
                                                    Niestety, od niego też miałam piątkę. To nawet zabawne bylo: piątka dawała możliwość zapisania się na ustny egzamin do profesora, a opinia była taka, ze ustny łatwiej zdać i na lepszą ocenę. Przyszły pan prezydent zwlekał do ostatniego dnia z wpisaniem mi piątki, tak że na termin ustnego mogłabym się zapisać bardzo późno (a sesja ciężka, 3 kobyly do zdania). Wpisał tę piątkę i mowi: "Może się pani teraz zapisać na ustny."
                                                    "Dziękuję Panie Doktorze, jestem zapisana jutro na egzamin pisemny." Poszłam, zdałam pisemny na 5.
                                                  • ingryd Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 17.08.22, 20:07
                                                    Czyli modus operandi z podpisami mu się diametralnie zmienił, teraz robi to na zawołanie i na cito
                                                    (ja mam 4 winczorka i 5 falandysza, z uczelni konkurencyjnej)
                                                  • daniela34 Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 17.08.22, 20:19
                                                    No proszę 😃 konkurencja!
                                                    A z podpisami to mu się faktycznie pozmieniało.
                                                  • lemonka5 Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 19.08.22, 07:31
                                                    A ja mam trzy piątki od profesora Miodka i tu chyba powód do dumy jest bezdyskusyjny?
                                                  • riskylea Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 20.08.22, 09:24
                                                    A ja mam Szpunara. Z wekslowego, ale zawsze 😁
                                                  • daniela34 Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 20.08.22, 09:27
                                                    Z wekslowego to tym bardziej!
                                                  • riskylea Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 20.08.22, 09:37
                                                    Wykład z wekslowego był doskonały - Szpunar potrafił wytłumaczyć wekslowe tak, że wszyscy rozumieli. Szkoda że nie miałam z nim zobowiązań.
                                                    A na obronie miałam Broniewicza.
            • maleficent6 Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 16.08.22, 23:09

> Stosownie. Długość odpowiednia.Buty kryjące. Założę się, że miała rajstopy. Zgo
              > dnie z protokołem jak Pihowicz.

Pihowicz też miał rajstopy? 😳
    • 35wcieniu Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 16.08.22, 19:16
      Jeśli oczekiwali że do tiulowej spódnicy założy ramoneskę to niestety, za cieplo.
      • black_magic_women Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 17.08.22, 18:48
        I trampki!
    • iwles Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 16.08.22, 19:23

Ćwiczycie szybkie reagowanie?
      Za późno, z zatruciem Odry wam nie wyszło, nikt nie zapomni.
      • la_bonne_cusine Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 16.08.22, 19:30
        Nie trafiłaś.
    • la_bonne_cusine Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 16.08.22, 19:27
      Taka moja uwaga.
      Śmiejemy się z prezesa butów, garnituru z sierścią, a łupieżu, patriotycznej peleryny. Ktoś o niego " dba" wizerunkowo bo to mentalny i wiekowo dziad.
      Tutaj mamy kobietę w sile wieku. Z doświadczeniem na stanowiskach, z aspiracjami. Z całym sztabem profesjonalnych doradców zwiazanych z protokołem.
      • primula.alpicola Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 16.08.22, 19:29
        Takie moje pytanie- ty jesteś zwolenniczką obecnej szajki rządzącej?
        • la_bonne_cusine Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 16.08.22, 19:34
          Doskonale wiesz, że nie masz prawa pytać o poglądy polityczne.
          Skrytykowanie kreacji podczas oficjalnego święta noszonej przez osobę funkcyjną uznajesz za " z nami lub przeciw". Słabe.
          • primula.alpicola Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 16.08.22, 19:39
            Nie uznaję, tylko pytamsmile
            A ty masz prawo nie odpowiadać na pytanie.
            • la_bonne_cusine Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 16.08.22, 19:44
              Nie, źle myślisz. Nie masz prawa pytać.
              • iwles Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 16.08.22, 19:50

Nie ma prawa pytać, to twój pracodawca.
                W trakcie prywatnej rozmowy każdy ma prawo zapytać.
                • la_bonne_cusine Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 16.08.22, 19:57
                  Nie ma .
                  • iwles Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 16.08.22, 20:06

> Nie ma .

To mnie pozwij. Z jakiego paragrafu?
                    • primula.alpicola Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 16.08.22, 20:16
                      iwles napisała:

>
                      >
                      > To mnie pozwij. Z jakiego paragrafu?
                      >
                      Coś na nas znajdzie w Konstrukcjiwink

• primula.alpicola Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 16.08.22, 19:51
                Mam inne zdanie na ten tematsmile
          • angazetka Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 16.08.22, 19:51
            Krytykować można do woli, ale żeby TVP to komentowało? Serio, Odra za nudna?
      • 35wcieniu Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 16.08.22, 19:30
        Mówisz że ma doradców, nie to co prezes, o którego ktoś dba? No, no...
        • la_bonne_cusine Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 16.08.22, 19:42
          Bez sensu. Oni walą na oślep w Tuska , ty w prezesa. Jakież on ma związek z ubraniem Kidawy.. Ja nie o tym.
          • 35wcieniu Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 16.08.22, 19:47
            Ja w prezesa? No no...
          • koko8 Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 16.08.22, 19:50
            Więc w temacie, czy założyłaś wątek na temat stroju europosła, ktory przyszedł do pracy w dresie.? Zdjecie Kidawy zobaczy tylko buraczana Polska albo suweren o 19.30, stylowka Jakiego obiegla zagraniczne media.
            • la_bonne_cusine Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 16.08.22, 19:59
              Czy założyłam wątek? Poszukaj.
            • nangaparbat3 Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 16.08.22, 20:00
              Niemożliwe! To musi być fotomontaż! Przecież tak głupim być się nie da.
              • borsuczyca.klusek Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 16.08.22, 21:50
                www.pudelek.pl/patryk-jaki-tlumaczy-sie-z-przyjscia-do-parlamentu-europejskiego-w-dresach-to-garniturowe-z-gumka-foto-6777226316380832a

Spoiler: to były spodnie garniturowe z gumką 🙄
                • cosmetic.wipes Re: Strój Kidawy Błońskiej na świecie WP 17.08.22, 10:25
                  I wizytowa góra od piżamy.