Dodaj do ulubionych

Prokuratura Ziobry a sprawa Odry

17.08.22, 12:10
Tego chyba się niewiele osób spodziewało? Czy jednak nie jesteśmy zdziwieni?

Szykujemy zawiadomienie do prokuratury. Jako Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu skierujemy pytania do prezes Polskiego Związku Wędkarskiego Beaty Olejarz z prośbą o przedstawienie dowodów na ogłoszone publiczne tezy o wodzie w Odrze, która miała powodować rany, wypalać gumowe rękawice – napisał Matecki.
Obserwuj wątek
    • daniela34 Re: Prokuratura Ziobry a sprawa Odry 17.08.22, 12:14
      Nie jesteśmy zdziwieni. Po pierwsze- już od kilku dni było o tym słychać miętę przez rumianek, a po drugie- nie pierwszy to raz.
    • malia Re: Prokuratura Ziobry a sprawa Odry 17.08.22, 12:35
      Zaraz zostaną ukarani ci, co pierwsi to zgłosili
      • snajper55 Re: Prokuratura Ziobry a sprawa Odry 17.08.22, 20:32
        malia napisała:

> Zaraz zostaną ukarani ci, co pierwsi to zgłosili

Aby już nigdy dobre imię Polski nie było przez takich ludzi podważane.

S.
    • niemcyy Re: Prokuratura Ziobry a sprawa Odry 17.08.22, 12:38
      Zawsze dadzą radę zapukać w dno od spodu.

Trochę obok tematu- land Brandenburgia publikuje tutaj lfu.brandenburg.de/lfu/de/aufgaben/wasser/fliessgewaesser-und-seen/gewaesserueberwachung/wasserguetemessnetz/frankfurt-an-der-oder/#
      wyniki pomiaru różnych parametrów Odry we Frankfurcie za ostatni miesiąc. Ja jestem cienka z chemii, ale może którąś z Was zainteresuje.
    • sumire Re: Prokuratura Ziobry a sprawa Odry 17.08.22, 12:42
      Nie jestem zdziwiona.

To znaczy nie spodziewałam się tego, że Polski Związek Wędkarski kiedykolwiek zyska taki szacun w oczach obywateli (tak, znam "Fanatyka"), ale to, że Zero i jego drużyna będą próbowali zamieść całą katastrofę pod dywan i straszą pozwami, nie dziwi mnie ani trochę. Niestety.
    • kub-ma Re: Prokuratura Ziobry a sprawa Odry 17.08.22, 12:59
      Ja chyba śnię.
      W tym środowisku wszystko załatwia się oskarżeniami.
    • mava1 Re: Prokuratura Ziobry a sprawa Odry 17.08.22, 14:38
      jednym słowem - pod dudą sie pali i ratuj się kto (jak) może.
      Jednak chyba, niestety (dla zerowiczów także), nie da się zamieść pod dywan odcięcie od źródła zarobkowania 1/4 Polski. Odra to nie tylko "śnięte rybki"
    • bistian Re: Prokuratura Ziobry a sprawa Odry 17.08.22, 18:05
      agaagaaga123 napisała:

> Tego chyba się niewiele osób spodziewało? Czy jednak nie jesteśmy zdziwieni?

Oni też będą zdziwieni, bo to dopiero początek problemów, jesteśmy daleko przed górką.
      Ryby z dna zaczną wypływać, następne będą padać, zrobi się trująca zupa, a wszystko będą roznosić różne ptaki i inne zwierzęta, które też będą padać. Zamknięcie kąpielisk w tej części Bałtyku, nas nie ominie, Niemców również nie, a pewno to pójdzie jeszcze dalej i to też nie będzie wszystko.
      • mae224 Re: Prokuratura Ziobry a sprawa Odry 17.08.22, 18:12
        niestety prawda.
    • demono2004 Re: Prokuratura Ziobry a sprawa Odry 17.08.22, 18:19
      Cała sprawa , choć gruba, zostanie zamieciona pod dywan.
      Nikt nikomu niczego nie zrobi. Ludzie pobiją jeszcze trochę piany w internetowych i na tym się skończy.

Zdziwię się, jeśli będzie inaczej.
    • asiairma Re: Prokuratura Ziobry a sprawa Odry 17.08.22, 18:27
      Ziobrzyści będą nas skarżyć, za pomówienia o zatrutej rzece, Czarnek, że twierdzimy, że coś jest napisane ... jak jest napisane. Niedługo Glapiński, że ważymy się wspomnieć, że inflacja rośnie.
      Czasami się zastanawiam, co się dzieje w ich głowach. Sami wierzą? Wierzą, że inni uwierzą?
      • woman_in_love Re: Prokuratura Ziobry a sprawa Odry 17.08.22, 18:32
        Po to im byli ich sedziowie.
      • agaagaaga123 Re: Prokuratura Ziobry a sprawa Odry 18.08.22, 10:00
        asiairma napisała:

> Ziobrzyści będą nas skarżyć, za pomówienia o zatrutej rzece, Czarnek, że twierd
        > zimy, że coś jest napisane ... jak jest napisane. Niedługo Glapiński, że ważymy
        > się wspomnieć, że inflacja rośnie.
        > Czasami się zastanawiam, co się dzieje w ich głowach. Sami wierzą? Wierzą, że i
        > nni uwierzą?

Nie, po prostu wiedzą, ze to z czasem zadziala. W kazdym kraju komunistycznym, w kazdej dyktaturze dziala. W Polsce tez ludzie jeszcze pamiętają, ze niektorych rzeczy sie nawet do sasiada nie mowilo, bedzie łatwo wrocic do starych nawykow.
    • magda.z.bagien Re: Prokuratura Ziobry a sprawa Odry 17.08.22, 19:49
      Nie no, muszę przyznać, że mnie zaskoczyli.
      • rb_111222333 Re: Prokuratura Ziobry a sprawa Odry 17.08.22, 20:04
        Mnie mimo wszystko również.
        • daniela34 Re: Prokuratura Ziobry a sprawa Odry 17.08.22, 21:39
          A ja, zanim jeszcze ta koncepcja Mateckiego stała się głośna usłyszałam na którejś konferencji apel, żeby rybacy, którzy alarmowali instytucje o śniętych rybach zgłaszali się na Policję, żeby złożyć zeznania. I przez myśl mi wtedy tak przemknęło: " Żeby było komu zarzuty postawić." Była to myśl prawie prorocza.
      • lauren6 Re: Prokuratura Ziobry a sprawa Odry 17.08.22, 21:51
        Mnie niezbyt.

forum.gazeta.pl/forum/w,567,173953563,173953563,Katastrofa_ekologiczna_na_Odrze.html?p=173953975
        W wątku kilka dni temu obstawiałam, że prokuratura skoncentruje się na łapaniu ludzi, którzy informują o firmach spuszczających syf do rzek. Jednak padło na PZW. To są taktyki tych środowisk: zastraszyć ludzi, których nie stać na pomoc prawną, sprawami karnymi. Łatwo można zamknąć usta niewygodnym ludziom.
        • bistian Re: Prokuratura Ziobry a sprawa Odry 17.08.22, 22:02
          lauren6 napisała:

> W wątku kilka dni temu obstawiałam, że prokuratura skoncentruje się na łapaniu
          > ludzi, którzy informują o firmach spuszczających syf do rzek. Jednak padło na PZW

PZW nie da się zastraszyć, chcą wojny z wędkarzami, to będą mieli.
          Jedna rzecz mnie zastanawia, dlaczego ta ekipa, chce wszystko zatuszować?
          Ja nie wykluczałem rosyjskiej pomocy, choćby z podrzuceniu czegoś do normalnego i bezpiecznego środka, który normalnie ląduje w wodzie, ale zachowanie tej ekipy mocno mnie zastanawia. Oni wiedzą, co to było.

Zatrucia w Odrze dopiero się zaczną na dobre, nie mam złudzeń. Masa martwych ryb, a przy tym, woda ma wysokie pH, co razem, jest katastrofą
          • niemcyy Re: Prokuratura Ziobry a sprawa Odry 17.08.22, 22:19
            bistian napisał:

> Jedna rzecz mnie zastanawia, dlaczego ta ekipa, chce wszystko zatuszować?

Bo ta ekipa jest winna, ale nie chce ponieść konsekwencji, a suweren uwierzy w byle co.
          • lauren6 Re: Prokuratura Ziobry a sprawa Odry 17.08.22, 22:58
            > Oni wiedzą, co to było.

No właśnie nie jestem pewna. Mogli zadziałać instynktownie, bo bali się, że opozycja będzie się na nich mścić za nagonkę na Trzaskowskiego po Czajce. Wyszło jak wyszło i teraz próbują uciszyć temat za pomocą pozwów.
      • 35wcieniu Re: Prokuratura Ziobry a sprawa Odry 17.08.22, 22:22
        Btw. Rewiński jako propagator PiSu nadal do mnie nie dociera.
    • leni6 Re: Prokuratura Ziobry a sprawa Odry 18.08.22, 09:33
      Ich własną głupotą, wędkarze i ich rodziny to są głównie wyborcy PiSu.
      • bistian Re: Prokuratura Ziobry a sprawa Odry 18.08.22, 17:57
        leni6 napisała:

> Ich własną głupotą, wędkarze i ich rodziny to są głównie wyborcy PiSu.

Nie masz racji. Wśród wędkarzy jest cały przekrój społeczeństwa, nie ma tylko takich, co lubią wyłącznie bambosze i telewizor. Ludzie się jakoś dogadują pomiędzy podziałami, najwyżej, ktoś dostanie żółtą kartkę, żeby na zawodach czy innych spotkaniach, już przestał tylko o polityce.
        Wędkarze płacą za zarybienia, Odra też jest zarybiana od lat, płaci się za jej wędkarskie użytkowanie. Więc będzie gniew, że komuś z rządu nie chciało się szybko zareagować i zniszczona została rzeka, a w piach poszły pieniądze na zarybienia i pozytywne skutki. Jeśli ktoś nie wie, jest program przywrócenia jesiotra na Odrze, szczęśliwie, jesiotry przetrwały, pewno w jakiejś odnodze, ale obecnie nie ma warunków na wpuszczenie ich do Odry i długo nie będzie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka