Dodaj do ulubionych

Wpakować córkę w związek z synem polityka?

19.08.22, 07:59
www.fakt.pl/polityka/posel-czarnecki-byl-agresywny-na-dlugo-przed-slubem-zona-zeznaje/lfv1kpl
Czytam i nie rozumiem. Córka spotyka się od 3 miesięcy z zazdrośnikiem i przemocowcem, którego charakter ujawnia się podczas wspólnego wyjazdu (pal sześć misia, ale telefon? Przegladanie telefonu?).
Córka chce zerwać.
Matka namawia ją, by dała mu szansę, bo... matce żal go, że on taki sam, bo jego matka w USA, a jego ojciec zajęty karierą.

Jakoś mi samej nie może się to w głowie pomieścić. Nie wspomóc przejawu zdrowego rozsądku córki, tylko pchać ją w przemocowy związek, byleby z ustawioną rodziną?
Obserwuj wątek
    • 35wcieniu Re: Wpakować córkę w związek z synem polityka? 19.08.22, 08:13
      Znaczy teraz się dowiadujesz o matkach niekoniecznie dobro dzieci stawiających na pierwszym planie?
      No bywa, nie każdy ma choćby odrobinę rozsądku i jakikolwiek akceptowalny system wartości.
      • ichi51e Re: Wpakować córkę w związek z synem polityka? 19.08.22, 08:41
        To chyba trochę inaczej działa. Wydaje się ze te osoby myślą ze działają w interesie dziecka. Coś na zasadzie lepiej płakać w Mercedesie niż na rowerze.
        • lauren6 Re: Wpakować córkę w związek z synem polityka? 19.08.22, 11:26
          Otóż to. Pewnie ta matka sama tkwi w przemocowym związku, ale uważa że warto się męczyć dla pieniędzy męża. Córce przekazuje dokładnie ten sam wzorzec.
      • meerkate Re: Wpakować córkę w związek z synem polityka? 19.08.22, 12:10
        Akurat przegladanie telefonu ma tym forum jest raczej akceptowane.
    • daniela34 Re: Wpakować córkę w związek z synem polityka? 19.08.22, 08:15
      Nawet w oderwaniu od tej konkretnej historii: tak, niektórzy rodzice wpychają dziecko w związek z nierokującym partnerem, bo wydaje im się, że pieniądze wszystko osłodzą (przy czym czasem to wcale nie są jakieś ogromne pieniądze).
      • 35wcieniu Re: Wpakować córkę w związek z synem polityka? 19.08.22, 08:21
        Plus czasami kombinują pod kątem własnego komfortu. Mamy jako społeczeństwo dość długą tradycję małżeństw zawieranych z powodów związanych z otoczeniem małżonków, z zupełnym pominięciem ich własnej opinii w temacie. I niekoniecznie wszystkie te sprawy są odległe w czasie i dotyczące nie wiadomo jakich zawiłości. Ot, choćby nadal dobrze się w niektórych kręgach trzymające: "teraz to już musicie się pobrać, bo CAŁĄ RODZINĘ wieś weźmie na języki że brzuch bez ślubu"
        • daniela34 Re: Wpakować córkę w związek z synem polityka? 19.08.22, 08:29
          Zgadza się. I chociaż w tej historii mamy wpychanie córki, to synów też to dotyczy (najczęściej właśnie wtedy kiedy dziecko jest w drodze)- syn nie staje się ofiarą przemocy fizycznej (choć i to się zdarza), ale ma za to inne uroki pożycia.
        • irma223 Re: Wpakować córkę w związek z synem polityka? 19.08.22, 08:29
          Nie, no nie przesadzaj.

Wśród moich bardzo religijnych znajomych, jak też wśród takich, pochodzących ze wsi, czy małych miasteczek, fakt, że córka czy wnuczka mieszka z chłopakiem, mieszka bez ślubu z kimś (najlepiej za granicą), rozwiodła się czy ma nieślubne dzieci, to żaden powód do wstydu.

Powodem do dumy jest natomiast, jeśli córce się powodzi. Za granicą, z piątym mężem/narzeczonym (byle majętnym i dbającym) lub samodzielnie i z dzieckiem/dziećmi. Byleby się własnym dzieciom/wnukom powodziło.
          • daniela34 Re: Wpakować córkę w związek z synem polityka? 19.08.22, 08:37
            A ja już porozwodzilam salkiem sporo bardzo młodych par, które wypychano przed ołtarz, bo dziecko w drodze. I nie wiązałabym tego z religijnością, tylko raczej z "co ludzie powiedzą." Kwestia bańki. Moją sąsiadkę z rodzinnego miasta rodzice wysłali do ołtarza w ósmym miesiącu ciąży, miała ledwie 18 lat, była jeszcze przed maturą. Rodzice nie chodzili co niedzielę do kościoła. Ot, tacy polscy katolicy: na mszy 2x do roku.
            • ichi51e Re: Wpakować córkę w związek z synem polityka? 19.08.22, 08:43
              Co ludzie powiedzą, co jej rodzina powie, bo nie chcą żeby się okazało ze wychowali syna na złego czlowieka, bo czuja się odpowiedzialni (rękami syna) powodów mnostwo
          • 35wcieniu Re: Wpakować córkę w związek z synem polityka? 19.08.22, 08:38
            Nie przesadzam. Mam coś w rodzaju dalekiej rodziny na takiej zapadłej wsi, gdzie do tej pory rozwód kryje się przed światem a w ciąży pobiera zanim będzie widać. Zresztą nie trzeba dużego kalibru, byłam tam np. świadkiem namawiania dziewczyny przez jej babcie żeby faceta nie rzucała bo "nie pije a i pracę dobrą ma w mieście". Żadna drama, dziewczyna młoda, nic nie zaszło, ot, uznała że facet z jakiegoś powodu nie dla niej i tyle. No ale wkroczyła babcia.
            Swoją drogą, mam koleżankę że szkoly-duze miasto, obie od urodzenia tam mieszkamy, której po zajściu w ciążę z wieloletnim partnerem matka zasugerowała wchodzenie podczas odwiedzin do domu tylnymi drzwiami. Już ohajtana, ofkors.
    • borsuczyca.klusek Re: Wpakować córkę w związek z synem polityka? 19.08.22, 08:41
      Cóż widocznie matka z tych dla których córka jest inwestycją, którą należy dobrze sprzedać. Mówiąc językiem mocno potocznym - dobrze dudę wsadzić.
      Żonie współczuję, bo młoda kobieta bez wsparcia matki w takich sytuacjach ma na wstępie bardziej przesrane.
    • ichi51e Re: Wpakować córkę w związek z synem polityka? 19.08.22, 08:45
      Ciekawy aspekt „bo matce byli go żal” może narcyz i matka zmanipulowana bo to taka abstrakcja ze ciężko inaczej wytłumaczyć?
      • irma223 Re: Wpakować córkę w związek z synem polityka? 19.08.22, 09:11
        Ale co trudno wytłumaczyć?
        Przyszła potencjalna teściowa w USA, a przyszły potencjalny teść w (euro)parlamencie i znany z pierwszych stron gazet.

Innej motywacji mamuni nie widzę. Jak dla mnie - koszmar.

W życiu bym sobie nie darowała, gdybym miała nie tylko spokojnie patrzeć, ale sama namawiać córkę na zły związek, byleby ze sławną i bogatą rodziną.
    • triss_merigold6 Re: Wpakować córkę w związek z synem polityka? 19.08.22, 09:28
      Widzę, że kandydat na zięcia nie krył się z temperamentem, w zyebowym bingo miałby maksa.
    • malia Re: Wpakować córkę w związek z synem polityka? 19.08.22, 11:01
      To nie jest niczym niezwykłym, a zaczyna się wcześnie - jak matka każe się bawić z małymi bucami i spędzać z nimi czas, bo matce jest ich szkoda i ona obiecałaaaaa.
      To dokładnie to samo, tylko kilka lat później, bo wbrew temu co taka matka mówi, dawanie wolności dziecku nie zaczyna się magicznie jak jest nastolatkiem
      • kadfael Re: Wpakować córkę w związek z synem polityka? 19.08.22, 11:57
        Właśnie to samo chciałam napisać. Od razu mi się skojarzyło z tymi wątkami o mamusi, która chce zmusić dziecko do kontaktów z nielubianym kolegą, bo jej tak wygodnie.
    • volta2 Re: Wpakować córkę w związek z synem polityka? 19.08.22, 11:17
      tak, tak, oczywiście matka winna, co jeszcze wymyślicie?
      to nie jest zdaje się historia XIX wieczna, żeby matkę obwiniać? panna widziała co się dzieje, ale jak zwykle, rozumku zabrakło. a potem na forumie czytamy jakim to zjebem okazał się forumkowy ex. otóż jak na dłoni widać,l że on się nie okazał, on był nim zawsze i było to doskonale widoczne, ale rozumku nie stało.... więc najlepiej matkę obwinić. cały świat, byle nie siebie uznać za bezrozumne stworzenie.
      • nicknanowyrok Re: Wpakować córkę w związek z synem polityka? 19.08.22, 11:24
        Czy te wszystkie forumowe rozwodniczki od zupy co była za słona, też "wepchnięte w związek"? big_grin
      • lauren6 Re: Wpakować córkę w związek z synem polityka? 19.08.22, 11:27
        Oburzające jest jedynie wpieprzanie się matki w sprawy związkowe córki.
      • 71tosia Re: Wpakować córkę w związek z synem polityka? 19.08.22, 13:29
        W życiu raczej jest odwrotnie to częściej rodzice i znajomi widza szybciej wady wybranka i odradzają związek a zakochana kobieta brnie w związek z klapkami na oczach. Jezeli jest to córka-ematka to po kilku latach i tak pewnie ma pretensje do matki ze nie dość silnie odradzała, jak wiadomo rodziców zawsze da się obwinić za kazda swoja decyzje smile
    • ga-ti Re: Wpakować córkę w związek z synem polityka? 19.08.22, 11:29
      Myślałam, że sama masz dylemat big_grin
      • irma223 Re: Wpakować córkę w związek z synem polityka? 19.08.22, 13:23
        No wiesz, nigdy nie wiadomo.

Moja dalsza znajona chwaliła się długo w towarzystwie, jak to jej się udało ustawić córkę. Wymusiła na niej rozwód z dobrym i kochającym mężem i zostawienie mu dzieci oraz wdanie się w romans z zagraniczniakiem (zagraniczniak kiedys uprzejmie zagadał na plaży do owej córki).

Pani mama z tych, co to w kościele świecę by zjadła.
        Ale córka ustawiona: z zagraniczniakiem!

Były zięć chyba do tej pory nie zdanie sobie sprawy z aktywnej roli byłej teściowej, bo dzieci nigdy nie miały zakazu odwiedzania babuni. Fakt, że kontakty babcia-wnuki dość sporadyczne, ale to raczej z inicjatywy babci.
    • niemcyy Re: Wpakować córkę w związek z synem polityka? 19.08.22, 11:30
      Aż przeczytałam zalinkowany artykuł i też nie rozumiem. Ta córka w wieku 30 lat (!) niedecyzyjna była, że posłuchała matki widząc, że ta popycha ją w kłopoty? (Btw, co to za matka, że gość awanturuje się o musztardę- wtf?, wyciąga nóż, wyrzuca rzeczy, a ona wątpiącej córce każe się go trzymać zamiast sama zabezpieczać tyły.)

Taki numer po ledwo 2-3 miesiącach spotykania się, bez dzieci, kredytu na 30 lat- córka powinna (była) jego, ale też i matkę z jej radami wysłać gdzie pieprz rośnie. Dziwię się i córce, przecież to nie Afganistan, że by ją zabili ja nieposłuszeństwo, a widziała, w co się pakuje i że matka ma inne priorytety niż jej dobro. (Absolutnie nie usprawiedliwiam Czarneckiego.)

Jeszcze jakieś bzdury, że matka chciała pomóc dzieciom przestać się kłócić big_grin. Jakim dzieciom, mieli po 30 lat. Jeśli już, to swojemu dziecku chciala, ale ewidentnie zaszkodzić i sprzedać je jak kozę.

Nie do wiary w tych czasach.
    • gama2003 Re: Wpakować córkę w związek z synem polityka? 19.08.22, 11:43
      Nie mieści mi się głowie, po takiej akcji córka musialaby mnie i męża powstrzymywać od próby urwania łba misiowi, ftu kandydatowi na misia córki.
      Serio na myśl, że ktoś krzywdzi mi dziecko czuję gniew i raczej w afekcie potrafiłabym wiele.

Tu córunia pewnie była ugotowaną żabą, zięć atrakcyjny przez nazwisko ( tzn dla kogo atrakcyjny, to atrakcyjny, tatusia delikatnie mówiąc nie darzę szacunkiem).
      Życie z kimś takim to był zapewne koszmar i tyle dobrego, że już nie są razem.
      Nie rozumiem takich rodziców, ale upupione dzieci trochę usprawiedliwiam. Bo wszyscy jesteśmy trochę ugotowanymi żabkami naszych rodzin. I szczęście jak gotowali/ kształtowałi normalni i rozumni. Ta dziewczyna tego szczęścia nie miała.

A tekst mamuni, że trza dać szanse bo miś mamę ma daleko, tatę zajętego i nie ma kto się nim zająć - a mowa o dorosłym facecie - cudowny. Czemu sama nie zajęła się pajacem ?
    • 71tosia Re: Wpakować córkę w związek z synem polityka? 19.08.22, 12:00
      Na jakiej podstawie twierdzisz ze matka „wpakowała” corke w niechciany związek? Na podstawie zdania ze szkoda jej było zięcia?
      Kobieta, wpadła w klasyczny cykl przemocowy - agresja męża a później kwiaty i przepraszanie i nadzieja ze będzie lepiej a później znowu narastające napięcie i wybuch. Dlaczego kobiety nie wychodzą z takich nieudanych związków - pewnie przyczyna jest strach, wyuczona bezsilnosc i i właśnie zal ze mąż taki biedny i sobie nie radzi z emocjami. Ale to żona musi podjąć decyzje ze kończy związek a nie jej rodzice.
    • tt-tka Re: Wpakować córkę w związek z synem polityka? 19.08.22, 12:08
      Czytam i nie rozumiem, tylko czego innego nie rozumiem. Dorosla kobieta ucieka przed rozwsciecznym menem, fatygantem od zaledwie kilku miesiecy, musi szukac pomocy i ochrony u obcych i ona mamusi pyta ? zamiast wiac szybko i daleko ?
      • triss_merigold6 Re: Wpakować córkę w związek z synem polityka? 19.08.22, 12:16
        Ponieważ została zinfantylizowana, a przy okazji nie nauczony jej brania odpowiedzialności za własne decyzje.
        Nie ogarniam, to jakiś koszmarny skansen mentalny.
      • niemcyy Re: Wpakować córkę w związek z synem polityka? 19.08.22, 13:35
        Dokładnie to samo mnie dziwi w kontekście mamusi.

P.S. Fajna sygnaturka.
      • malia Re: Wpakować córkę w związek z synem polityka? 19.08.22, 14:07
        Bo żabę gotuje się powoli, no jak rany, czego tu nie rozumieć
        tu doskonałe wyjaśnienie forum.gazeta.pl/forum/w,567,173985801,173985801,Urodziny_syna_dylemat.html
        • marzeka11 Re: Wpakować córkę w związek z synem polityka? 19.08.22, 14:31
          Jeżeli ignoruje się az takie sygnały PRZED małżeństwem, to jak coś sensownego ma zadziałać po ślubie? Magiczna wiara, ze "on się zmieni"- zmienia się tylko ktoś, kto tego sam bardzo chce, a nie na zasadzie oczekiwań innych.
          I o jednym jestem przekonana od dawna- niezależnie czy chodzi o kobietę, czy mężczyznę- ważną cechą dorosłości jest odpowiedzialność.
    • czubakka Re: Wpakować córkę w związek z synem polityka? 19.08.22, 14:16
      Czy jest już byłym mężem?
      • irma223 Re: Wpakować córkę w związek z synem polityka? 19.08.22, 15:45
        Z artykułów wynika, że aktualnym, jak najbardziej. Przyznam, że mnie to też dziwi.
        • czubakka Re: Wpakować córkę w związek z synem polityka? 19.08.22, 15:52
          Mnie niestety nie uncertain
    • extereso Re: Wpakować córkę w związek z synem polityka? 19.08.22, 18:14
      Ja nie na temat, ale zobaczyłam to cudo męskiej urody i jestem przerażona, że się nie da odzobaczyć.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka