Dodaj do ulubionych

Jestem zdegustowana 馃檮馃槈

19.08.22, 10:03
M贸j pies, wychuchany , wyczesany synu艣, z艂apa艂 w ogrodzie mysz i tak膮 z lekka nadgryzion膮 zostawi艂 na swoim pos艂aniu 馃ぎ
Nigdy bym si臋 tego po nim nie spodziewa艂a, przecie偶 on nawet muchy nie potrafi z艂apa膰, to jak mu si臋 uda艂o z mysz膮???
Musi teraz z miesi膮c mina膰 zanim zn贸w mu dam buziaka 馃檮
I kurde, myszy te偶 mi szkoda, 偶y艂a sobie pod kupk膮 p艂yt betonowych, nikomu nie wadzi艂a, czasem jej kawa艂ek marchewki podrzuci艂am albo psiego chrupka i taki koniec j膮 spotka艂...
Fuj no.
Obserwuj w膮tek
    • daniela34 Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 10:09
      U mnie w rodzinie kr膮偶膮 dwie historie: jedna o kocicy, kt贸ra pokocha艂a moj膮 babci臋 wielk膮 mi艂o艣ci膮 i przynios艂a jej mysz, tak膮 ledwo 偶yw膮, lekko nadgryzion膮 i pu艣ci艂a babci po pod艂odze, 偶eby si臋 babcia te偶 pobawi艂a. Babcia niestety panicznie ba艂a si臋 myszy i kocica by艂a lekko obra偶ona, 偶e babcia zamiast si臋 ucieszy膰, wskoczy艂a na sto艂ek i si臋 dar艂a.
      A druga historia to o piesku, kt贸ry z wdzi臋czno艣ci za przygarni臋cie codziennie zjawia艂 si臋 u drzwi babci z upolowan膮 zwierzyn膮. Co si臋 trafi艂o, a to kurka, a to kr贸liczek. S膮siad贸w.
      • mashcaron Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 10:14
        W dzieci艅stwie mia艂am kocic臋. A m贸j brat mia艂 chomika.
        Pewnej niedzieli mieli przyjecha膰 go艣cie, jakie艣 ciotki z Warszawy, pod wodz膮 mojej bardzo zasadniczej babci. Chata wysprz膮tana na b艂ysk, my ubranka wyprasowane, wszystko wygl膮da cacy. Witamy si臋 z go艣膰mi na dole, wprowadzamy na salony a tam, na 艣rodku 艣wie偶o wypranego dywanu le偶y p贸艂 chomika...
        • borsuczyca.klusek Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 10:15
          馃槼馃槩
          • mashcaron Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 11:29
            Brat w tym ca艂ym stresie zapomnia艂 zamkn膮膰 drzwi od pokoju...
      • turbinkamalinka Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 10:14
        S膮siedzi musieli by膰 zachwyceni smile
        • daniela34 Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 10:34
          Bardzo. Babcia oczywi艣cie pokrywa艂a straty, ale psa do艣膰 szybko odda艂a jakiemu艣 facetowi, kt贸ry tresowa艂 psy my艣liwskie. Z 偶alem, bo poza tym jednym minusem to pono膰 by艂 pies idealny.
      • aniani7 Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 10:40
        M贸j kot przynosi艂 takie prezenty po dwa, trzy mojemu psu przez oko艂o tydzie艅, chyba z wdzi臋czno艣ci, 偶e kiedy艣 na podw贸rko przyszed艂 du偶y kocur, wywi膮za艂a si臋 bojka i m贸j kot pewnie by j膮 przegra艂, ale wtedy do akcji w艂膮czy艂 si臋 pies i tak pogoni艂 du偶ego kocura, 偶e tylko si臋 za nim kurzy艂o. Poza tym by艂a mi臋dzy nimi ogromna przyja藕艅, spa艂y przytulone, kot ci膮gle ugniata艂 艂apkami psa i wchodzi艂 mu prawie na g艂ow臋.
        • nothingelsemattersnow Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 13:11
          Urocze smile
          • aniani7 Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 19:22
            Tak, to by艂o s艂odkie, zw艂aszcza 偶e pozna艂y si臋 w ca艂kiem doros艂ych 偶yciach i przypad艂y sobie do gustu.
    • lauren6 Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 10:12
      No fuj, zgadzam si臋 sad
    • turbinkamalinka Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 10:13
      No m贸j kundel my艣liwski te偶 czasami takie zdobycze ma. 呕ab臋, mysz upoluje, ma jeszcze na koncie 3 kurze pisklaki. Ale jak doros艂a kura s膮siada do nas jako艣 przesz艂a, to ju偶 ta moja gazela intelektu nie wiedzia艂a jak sobie z ni膮 poradzi膰 na szcz臋艣cie. Kr贸liczki te偶 dla niej za du偶e jak na ofiar臋 i tylko w k膮t lub do klatki zagoni. Koty gania, ale nie daj buk kocurek si臋 zatrzyma, to moja robi taktyczny odwr贸t. A mucha to jej z zamkni臋tej paszczy potrafi uciec. S膮 jeszcze paj膮ki i inne owady chodz膮co pe艂zaj膮ce. Te 艂apie i zjada bez problemu.
      • mashcaron Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 11:01
        呕eby si臋 nie zdziwi艂a, jak jej kt贸rego艣 razu kr贸liki po pysku natrzaskaja:p ile one maj膮 teraz?
        • turbinkamalinka Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 11:17
          One teraz 9 miesi臋cy. potrzaska膰 nie, bo wbrew pozorom p艂ochliwe s膮 i jej si臋 boj膮. Jedyne czego broni膮 to jak wskocz膮 do klatki przed ni膮 i ona chce do nich wej艣膰 to pilnuj膮 gniazda i jeszcze wykopa艂y sobie pod klatk膮 nor臋 z dwoma wyj艣ciami to w ujka robi膮 tongue_out
          • mashcaron Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 11:26
            A mi臋dzy sob膮 si臋 t艂uk膮? Du偶e rasy dojrzewaj膮 troch臋 p贸藕niej, ale w czasie dojrzewania b臋d膮 si臋 t艂uc :p nie zdziw si臋 te偶, jak b臋d膮 mie膰 zachowania przypominaj膮ce gwa艂t:p
            • turbinkamalinka Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 11:47
              Mi艂o艣膰 "m臋sk膮" to ju偶 maj膮 za sob膮 i to Comberek jest na g贸rze tongue_out Comberek 7 kg wa偶y, tamten mniej 6,5. Ale tak jak m贸wi艂a艣 one na masie jeszcze p贸jd膮. Comber jak si臋 rozp艂aszczy na p艂ytce z terakoty takiej 60x60 to mu 艂eb i tylne 艂apy wystaj膮, jak przykucnie na niej to jest prawie tej d艂ugo艣ci. One od pocz膮tku s膮 razem i jaki艣 wielkich wojen nie ma.
              • mashcaron Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 11:49
                Baby s膮 gorsze, moje si臋 t艂uk艂y tak, 偶e wygl膮da艂y, jak kulka z creeters贸w 馃ぃ by艂a krew i wyrwane kud艂y. Dopiero po sterylne si臋 uspokoi艂y.
                • turbinkamalinka Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 12:00
                  No na razie s膮 razem, ale jakby sytuacja si臋 pogorszy艂a to od razu by艂a zrobiona druga klatka. Ganiaj膮 si臋, kopi膮 si臋 tylnymi 艂apami (艣miesznie to wygl膮da), ale tragedii nie ma. Jedyne co, to mi ch艂op suszy g艂ow臋, 偶eby Combrowi 偶on臋 dobra膰. Podobno nawet zam贸wi艂 po czystych belgach dwie (za Combra to jednak g艂owy nie dam, mimo 偶e wymiary trzyma)
          • umi Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 11:27
            Kr贸lik guano mo偶e z psem, kt贸ry go umie upolowa膰 (i to samo z kotem i ka偶dym innym drapieznikiem). Natrzaska膰 mog膮 psu, kt贸ry jest domowy, najedzony i nie umie ich z艂apa膰. I tak naprawd臋 tylko sie bawi. Jak b臋dzie umia艂 i chcia艂, to b臋dzie pasztet, nie kr贸liki.
            • mashcaron Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 11:33
              A ty Umi my艣lisz, 偶e pies turbinki to jaki艣 dziki wilk, nie pies domowy? tongue_out ona ma belgijskie giganty, taki kr贸lik, jak doro艣nie, mo偶e wa偶y膰 wi臋cej ni偶 ten pies a pazur贸w i z臋b贸w potrafi膮 u偶ywa膰. Kr贸lik to nie jest puszysta ciapa, za jak膮 jest powszechnie uwa偶any. Kr贸liki potrafi膮 by膰 bardzo agresywne i w tej agresji bardzo skuteczne, zw艂aszcza zaginione w kozi r贸g.
              • umi Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 11:39
                Ciesz臋 si臋, ze wierzysz w kr贸liki smile Mog臋 jedynie napisac to smao, co ju偶 napisa艂am. Pies, kt贸rego nie oduczy si臋 polowania i pozwoli mu si臋 na rozwini臋cie umiej臋tnosci, polowa艂 b臋dzie. Nawet w takim przypadku mo偶na go nauczy膰, zeby niekt贸rych zwierz膮t (np. w艂asnych) nie rusza艂, ale nie mo偶na oczekiwac, ze sam z siebie przyjmie nasz kodeks moralny. Sporo psich tragedii wynika z tego, ze ludzie nie rozumiej膮, ze maj膮 do czynienai z bardzo inteligentnym i wyuczalnym, ale jednak drapie偶nikiem. Pr臋dzej si臋 dziecku (czyli my艣l膮cemu cz艂owiekokowi, nawet je艣li ma艂emu) wybaczy rzucanie kamieniami w koty, niz psu kt贸ry nie by艂 wychowywany zagryzienie jakiego艣 zwierz臋cia tak, ze ludzie b臋d膮 o tym wiedziec. Psom nie darowuje si臋 nawet ugryzienia czy warkni臋cia w obronie w艂asnej. Dlatego troch臋 mnie niepokoi ten watek. Ofiarami ludzkiej lekkomy艣lnosci niestety zawsze s膮 zwierz臋ta.
                • mashcaron Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 11:47
                  Nie Umi, ty sobie zbyt wiele w tym w膮tku dopowiadasz.
                  M贸j pies, widz膮c na przyk艂ad sarn臋 w lesie, jest NAUCZONY tak, 偶e si臋 k艂adzie i patrzy, czekaj膮c na moj膮 reakcj臋. Wi臋c jako艣 na prawd臋 nie s膮dz臋, 偶eby nagle, po epizodzie z mysz膮 mia艂 si臋 zamieni膰 w psa Baskerville'贸w i mordowa膰 wszystko, co si臋 rusza.
                  Do uko艅czenia przez niego roku chodzi艂 na spacery na lince, a偶 nie uzna艂am, 偶e ma na tyle wypracowane reakcje na komendy, 偶e mog臋 go pu艣ci膰 luzem.
                  Nigdy si臋 nie oddala, jest zawsze w zasi臋gu wzroku, zawsze! reaguje na komendy. Nigdy nie zdarzy艂o si臋, 偶eby nie przyszed艂 zawo艂any, a sytuacje bywa艂y r贸偶ne, typu przeganiane stado owiec czy je藕dziec na koniu.
                  • umi Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 11:53
                    Ale ja nie pisze teraz o Twoim psie, pisze w odpowieszi na komentarz o kr贸likach. Bo Turbinka mo偶e si臋 zasugerowa膰 i zamiast pysi贸w-kr贸lisi贸w mie膰 pasztet na najbli偶sze swieta (niekoniekoniecznie, ale jednak uwa偶ac trzeba).

Nie wiem, co ma pies baskerville'贸w do zwyk艂ego polowania. Jak kot co艣 zadusi, to od razu jest kotem z piek艂a rodem??? Nie uwa偶am, 偶e Tw贸j pies jest urodzonym morderca. nie mam si艂y tego t艂umaczy膰, reagujesz obronnie a mnie si臋 nie chce. Idz do jakiegos behawiorysty, niech Ci wyt艂umaczy, ze dla drabieznika z艂apa膰 cos szybkiego, pachn膮cego jedzeniem to +100 do zayebistosci i jak mu si臋 ta zabawa spodoba, a nikt mu nie wyja艣ni, ze nie jest akceptowalna, to sie bedzie bawi艂. Nie dlatego, ze jest z piek艂膮 rodem, tylko dlatego, ze jebgo geny m贸wi膮, ze to jest ZARCIE.
                    • mashcaron Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 12:00
                      Ja ci po prostu t艂umacz臋, 偶e w NASZYM przypadku po prostu nie ma mo偶liwo艣ci, 偶eby to wysz艂o poza t膮 mysz i tyle. Nie s膮dz臋 te偶, 偶eby turbinka nie wiedziala, na co sta膰 lub nie jej psa i jej kr贸liki.
                      • umi Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 12:05
                        Tak, oczywiscie masz racj臋.
                • umi Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 11:50
                  * je艣li mi nie wierzysz, we藕 pod uwag臋 jak duze, szybkie i inteligentne potrafia byc doros艂e, dzikie szczury, a potem pomy艣l, ze do polowania na nie wyhodowano teriery. Ka偶dy pies ma dzielne i wierne serce, nawet najmniejszy wiedz膮c jak (a nawet nie wiedz膮c, gdy sytuacja b臋dzie tego wymaga艂a) b臋dzie walczy艂 aby zwyci臋偶yc. Na cz艂owieku spoczywa obowi膮zek nauczenia go jak dzia艂ac w naszym 艣wiecie, w kt贸rym przeznaczono mu 偶yc. On sam z siebie si臋 tego nie domy艣li.
                  • mashcaron Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 11:57
                    Ale ty z g贸ry zak艂adasz, 偶e 偶adna z nas ps贸w niczego nie uczy:p
                    M贸j pies zaliczy艂 psie przedszkole, chodzi na kurs agility, jest usluchany i bezproblemowy. Nie rzuca si臋 z z臋bami ani na psy ani na inne zwierz臋ta, mysz to jedyny tego typu epizod w ca艂ym jego 偶yciu.
                    • mid.week Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 11:59
                      Widzisz, nawet tresura na nic - to pies psychopata big_grin
                      • mashcaron Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 12:00
                        Wszystko uj, to po co sie stara膰 馃ぃ
                        • turbinkamalinka Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 12:05
                          Ja tam uwa偶am, 偶e umiej臋tno艣膰 polowania na myszy jest ca艂kiem przydatna smile
                        • turbinkamalinka Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 12:13
                          No ja mojej powiedzia艂am, 偶e jest niewychowanym morderc膮, to sobie posz艂a. Mam nadziej臋, 偶e nie na kr贸liki smile
                    • umi Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 12:04
                      Ale o czym Ty teraz? Tak w og贸le piszesz, czy w odpowiedzi na to, ze pies moze upolowa膰 kr贸lika?
                      Nie zak艂adam, ze zadna ps贸w nic nie uczy. Komentuj臋 szkodliwy komentarz na publicznym forum, w kt贸rym piszesz, ze kr贸lik si臋 obroni przed psem. Pisz臋, ze nie obroni si臋 automatycznie. Jak trafi na takiego, kt贸ry go umie zabic to nie ma szans.

" Nie rzuca si臋 z z臋bami ani na psy ani na inne zwierz臋ta, mysz to jedyny tego typu epizod w ca艂ym jego 偶yciu." - Ciesze si臋, ze dbasz o pieska (Umi w tym momencie opadaj膮 r臋ce). Dbaj dalej. Chyba wezm臋 przyk艂膮d z Berdebul i przestan臋 tyle pisac, zw艂aszcza pisz臋 za free. Rozumiesz Ty, ze mi臋dzy innym psem a mysz膮 jest dla psa pewna istotna r贸znica? I rozumiesz, ze on si臋 nie rzuci艂 z z臋bami, tylko z艂apa艂 bo m贸gl i uwa偶a to za zarcie?
                      • mashcaron Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 12:09
                        No, tak my艣l臋, 偶e faktycznie powinna艣 przestac pisa膰 za free a tym bardziej za pieni膮dze:p
                        Bo raz, 偶e jeste艣 ci臋偶ka do zrozumienia to do tego dajesz rady od czapy, kompletnie nieadekwatne do opisanych sytuacji. Tak 偶e ten...
                        Nie zajarzylas nawet, 偶e ja OD POCZ膭TKU widz臋 r贸偶nic臋 pomi臋dzy mysz膮 a innymi zwierz臋tami, dlatego nie uwa偶am tego fakty za problem...
                        To ty implikujesz, 偶e m贸j pies teraz zacznie mordowa膰 koty, wiewi贸rki i krety, mimo, 偶e nawet nie ma do nich dost臋pu.
                        Czytaj si臋 czasem przed wys艂aniem.
                        • mashcaron Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 12:13
                          A, i jeszcze z twoich s艂贸w wynika, 偶e m贸j pies jest g艂odny, bo domowy i najedzony nie ma potrzeby polowa膰:p
                          • turbinkamalinka Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 12:15
                            No i masz odpowied藕 eksperta. Masz wyg艂odzonego, niewychowanego psa, kt贸ry nied艂ugo b臋dzie ci pod domem polowa艂 na nosoro偶ce
                            • mashcaron Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 12:16
                              We藕 nie m贸w, mam zoo niedaleko 馃檮 zw臋szy i p贸jdzie, kto go zatrzyma..
                              • turbinkamalinka Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 12:20
                                To mo偶e jeszcze ci 偶yraf臋 przyniesie tongue_out
                                • mashcaron Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 12:21
                                  Albo lwa!
                                    Bo to przecie偶 jak kot, nie?:p
                                    • turbinkamalinka Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 12:28
                                      albo bobra, to tez gryzo艅 tongue_out
                                      • mashcaron Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 12:32
                                        S膮 te偶 rysie, mniejsze kotki na pocz膮tek...
                                        • mid.week Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 12:37
                                          mashcaron napisa艂a:

> S膮 te偶 rysie, mniejsze kotki na pocz膮tek...

A wyb贸r ofiary nnie zalezy przypadkiem od stopnia zag艂odzenia psa?
                                          • mashcaron Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 12:38
                                            A to by trzeba by艂o zapyta膰 eksperta...
                                          • turbinkamalinka Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 12:50
                                            mid.week napisa艂a:

> A wyb贸r ofiary nnie zalezy przypadkiem od stopnia zag艂odzenia psa?

Nie. Wyb贸r ofiary zale偶y od tego czy b臋dzie chcia艂 si臋 podzieli膰 ze stadem tongue_out
                        • umi Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 12:25
                          Czytam przed wys艂aniem, Ty nie czytasz tego, co pisz臋.

Sorry, ale nie sprostuj臋 ju偶. Przeczytaj co napisa艂am jeszcze raz, a b臋dziesz mia艂a odpowied藕 co zajarzy艂am, a czego nie. Akurat na wszystko co mi zarzuci艂a艣 w tym wpisie odpowiedzi dosta艂a艣. Wi臋cej nie napisz臋, a偶 tak ma艂o inteligentna nie jeste艣, s膮dz膮c po tym, co pisa艂a艣 dot膮d w r贸znych watkach, zebym uwierzy艂a, ze nie za艂apa艂a艣. Dalej si臋 w to nie dam wci膮gn膮膰. Aczkolwiek doceniam umiej臋tno艣c ci膮gni臋cia dyskusji.
                          • mashcaron Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 12:30
                            Wygl膮da na to, 偶e nie tylko ja odbieram twoje wpisy w ten a nie inny spos贸b. Mo偶e i masz dobre intencje, ale spos贸b przekazu jest tak chaotyczny, 偶e niestety g艂臋bsze zrozumienie sensu twoich wypowiedzi jest albo niemo偶liwy, albo na tyle m臋cz膮cy, 偶e zwyczajnie mi si臋 nie chce wg艂臋bia膰.
                            • umi Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 12:34
                              Nie, akurat tu pisze pi臋kn膮 polszczyzn膮 jak na mnie. I wcale nie sa nieczytelne.
                              nadal jestem w g艂ebokim podziwie (serio) dla Twoich umiej臋tnosci prowadzenia rozmowy. nie uwzgledniaj moim rad, bo tylko sobie zaszkodzisz, jesli serio nie rozumiesz (w co nie wierz臋, ale OK). Szkoda, ze nie ma nadal tej ch.lernej opcji kasowania wpis贸w. Karma za powr贸t tu na odwyku uncertain
                          • mashcaron Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 12:43
                            Nie prostuj, nie ma potrzeby:p
            • turbinkamalinka Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 11:51
              Ale m贸j pies nie chce ich zje艣膰, tylko je gania, nie potrafi ich upolowa膰. Z reszt膮 one wa偶膮 niewiele mniej od niej. Wystarczy, 偶e kr贸lik zako艅czy ucieczk臋 (zatrzyma si臋) to moja siada i nie wie co dalej zrobi膰. Z reszt膮 kilka razy si臋 ich wystraszy艂a, bo wskoczy艂y do klatki i oberwa艂a. Co raz wi臋kszy ma respekt do nich.
          • mashcaron Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 12:27
            Jeszcze tak w sprawie nor, to macie dobrze zabezpieczony wybieg? One potrafi膮 kopa膰 bardzo sprawnie i g艂臋boko, mog膮 si臋 bez problemu podkopa膰 pod ogrodzeniemwink
            Tam, gdzie s膮 nasz kr贸licze wybiegi s膮 na wylewce. Bo raz, 偶e mog膮 pouciekac, a se, 偶e lisy i kuny te偶 si臋 potrafi膮 podkopa膰. Jest g艂臋boko na 1, 5 metra wylewka z murkiem i na tym ziemia. Mog膮 sobie w tym kopa膰 tunele, ale s膮 bezpieczne.
            • mashcaron Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 12:32
              Tam, gdzie s膮 nasze kr贸liczyce*, a dwa*
            • turbinkamalinka Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 12:35
              Niby tam gdzie kopi膮 s膮 wkopane takie p艂ytki glazury na 60 cm. Comber sobie zrobi艂 nor臋 akurat pod klatk膮, na upa艂y. Nigdzie indziej nie kopi膮.
              • mashcaron Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 12:39
                One nie, ale nie wiesz, czy co艣 nie zweszy 艂atwej ofiary. Na przyk艂ad m贸j pies suspicious
                • mid.week Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 12:48
                  mashcaron napisa艂a:

> One nie, ale nie wiesz, czy co艣 nie zweszy 艂atwej ofiary. Na przyk艂ad m贸j pies
                  > suspicious

I m贸j. Jest psycholem bez tresury. Kiedy艣 dogoni艂 jelonka i

.....

(nie dla wra偶liwych)

....
                  ....

...liza艂 go pod ogonem!!!
                  • mashcaron Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 12:49
                    Serio?馃ぃ
                    • mid.week Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 13:00
                      Chory pojeb!
                      Przedwczoraj mi 偶aba skika艂a po salonie, m贸wie do psa "no we偶, zr贸b porz膮dek, wyp艂osz j膮 czy co艣" a on z nosem do niej, w膮cha, 艂azi za 偶ab膮, popiskuje co艣 po nosem. Wygl膮da艂o jakby j膮 zacz膮艂 oprowadza膰. Sama j膮 musia艂am z艂apa膰 i wynosi膰, zanim sie rozgo艣ci艂a na dobre.
                      • mashcaron Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 13:07
                        My艣l臋, 偶e m贸j by si臋 zachowa艂 zupe艂nie podobnie 馃ぃ
                • turbinkamalinka Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 12:58
                  Kt贸rego艣 dnia tej mojej 艂ajzy suki szuka艂am. Patrz臋 wybieg dla kr贸lik贸w zamkni臋ty, ale pasztety w klatce. Dr臋 si臋 na mend臋, a ta si臋 wysuwa z tej nory tongue_out
                  • mashcaron Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 13:00
                    Lol 馃ぃ
    • niemcyy Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 10:14
      mashcaron napisa艂a:

> M贸j pies, wychuchany , wyczesany synu艣, z艂apa艂 w ogrodzie mysz i tak膮 z lekka n
      > adgryzion膮 zostawi艂 na swoim pos艂aniu 馃ぎ
      > Nigdy bym si臋 tego po nim nie spodziewa艂a, przecie偶 on nawet muchy nie potrafi
      > z艂apa膰, to jak mu si臋 uda艂o z mysz膮???

Mysz nie zmienia wysoko艣ci wink

Ale fuj.
    • buka-123 Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 10:23
      To na pewno nie ukochany dziubbdziu艣 te musz臋, tylko kot s膮siada dokona艂 dywersji. Podrzuci艂 truch艂o. Tak 偶e ten....ca艂uj bez opor贸w. Morda w mord臋. 馃槈
    • umi Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 10:24
      Przy艂ap go jak spr贸buje znowu mordowa膰 i naucz, 偶e nie wolno. Ale nie mam dobrych wie艣ci - border collie s膮 szybsze niz b艂ysk i nawet okiem nie zarejestrujesz jak on si臋 na nast臋pna rzuci i u艣mierci. na szcz臋艣cie ta rasa jest bardzo wyuczalna. jak za艂apie, ze si臋 nie zabija, to w wi臋kszosci przypadk贸w nie b臋dzie. Na coito utrudni艂abym mu mordowanie, bo z ka偶dym trupem b臋dzie lepszy w te klocki. Nie ma owiec, wi臋c 偶eby Ci z nud贸w kot贸w nie zacz膮艂 przynosi膰 w ofierze tongue_out
      • mashcaron Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 10:27
        On przy mnie 偶adn膮 mysz膮 si臋 nie zajmie, wi臋c nie mam jak go przy艂apa膰. Jak jestem w ogrodzie i ja, to stoi z pi艂k膮 w pysku i patrzy na mnie bez mrugni臋cia:p myszy by wtedy mog艂y po nim chodzi膰.
        • turbinkamalinka Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 10:30
          To zostaje ci albo kupi膰 stado owiec, 偶eby si臋 nudzi艂 jak jest sam, albo pokocha膰 te jego polowania smile Przynajmniej w zim臋 te myszy ci do domu nie przylez膮.
        • umi Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 10:32
          Potem b臋d膮 wiewi贸rki, koty i co si臋 da. To jest drapie偶nik. M贸j kundel z domieszk膮 czego艣 my艣liwskiego zaczyna艂 dok艂adnie tak samo. Border collie s膮 bardzo inteligentne. Jedne przestawiaj膮 meble, inne w艂amuj膮 si臋 do lod贸wki, Tw贸j jak si臋 b臋dzie nudzi艂 wyspecjalizuje si臋 w polowaniu. Trzeba zaj膮c mu g艂ow臋 i nauczy膰, ze zabijanie jest z艂e, albo znajdzie takie ujscie dla sowjej inteligencji, ze Ci臋 to moze przerosn膮c.
          W normalnych warunkach on by musia艂 kombinowa膰 jak ogarn膮c ze 300 owiec na raz i jeszcze przegoni膰 drapie偶niki. I wspo艂pracowac przy tym z Tob膮 i mo偶e innym psem. jego IQ domaga si臋 wykorzystania. Je艣li Ty tego nie zrobisz, sam sobie poradzi tongue_out
          • mashcaron Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 10:35
            U mnie nie ma wychodz膮cych kot贸w a te wiewi贸rki to niby gdzie ma 艂apa膰, bo raczej nie w moim ogr贸dku. Wi臋c nie s膮dz臋, 偶eby mia艂 fizyczn膮 mo偶liwo艣膰 艂apania czegokolwiek innego, ni偶 te myszy i jakie艣 robale. We藕 nie dramatyzuj. To nie jest pies, co sam po wsi lata i kury s膮siadom wybija, tylko zadbany i zaopiekowa艂y pies, kt贸ry z艂apa艂 mysz we w艂asnym ogrodzie.
            • umi Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 10:38
              Ptaka? Kreta? 呕adnych zwierz膮t nie ma opr贸cz myszy?
              • mashcaron Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 10:39
                Ptaka? Chyba 偶artujesz. Kret贸w nie ma ani 偶adnych innych zwierz膮t. To miejski ogr贸dek, nie 偶adne ranczo.
                • umi Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 10:42
                  Nie 偶artuj臋. Z艂apanie ptaka to wy偶szy level, ale do zrobienia z tak膮 szybkoscia jak膮 maja bordery.
              • umi Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 10:40
                * nie chodzi o s膮siad贸w, tylko o dzikie zwierz臋ta. Jak mu pozwolisz nauczy膰 si臋 zabija膰, to zabija膰 b臋dzie. One si臋 g艂贸wnie ucz膮, tak zosta艂y wyselekcjonowane przez ca艂e dziesieciolecia hodowli. Tylko go wtedy nie wywalajcie i nie oburzajcie si臋, ze jest g艂upi i morderca.
                • mashcaron Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 10:43
                  D偶izas, ty nie rozumiesz, 偶e w moim ogrodzie nie ma innych dzikich zwierz膮t, poza t膮 jedn膮 mysz膮?
                  • umi Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 10:48
                    Tej myszy te偶 ju偶 nie masz, bo nie 偶yje.
                    • mashcaron Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 10:50
                      No, czyli problem z g艂owy. Nie ma innych zwierz膮t, na kt贸rych mo偶e uczy膰 si臋 zabija膰. No chyba, 偶e muchy te偶 si臋 licz膮?
                      • umi Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 10:53
                        Nie licz膮 si臋. Jak Ci si臋 nie chce, to nic nie r贸b. Ale wspomnij m贸j wpis, jak si臋 jednak oka偶e, 偶e co艣 偶ywego w tym miejskim ogrodzie by艂o i doskonalenie trwa艂o dalej. Bo potem tacy leniwi w艂a艣ciciele przychodza i marudz膮, ze pies morderca zabija bez serca. nie patrz膮c na to, ze to ich wina. We藕 to wtedy na klat臋 (biust) i zap艂a膰 behawiory艣cie za naprostowanie.
                        • mashcaron Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 10:55
                          Wezm臋. Jak na razie, nie widz臋 偶adnego problemu, kt贸ry musia艂abym prostowa膰.
                      • turbinkamalinka Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 11:14
                        Maszkaronie ale jak masz jedn膮 mysz w ogrodzie, to w okolicy jest ich wi臋cej. Ale jednak nie przejmowa艂abym si臋 jakbym mia艂a w domu 偶yw膮 pu艂apk臋 na myszy i szczury. Przynajmniej do domu nie wlez膮.
                        • mashcaron Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 11:18
                          W og贸le mnie fakt myszy nie frapuje, przez lata hodowa艂am szczury:p mam 偶ywolapki ( pozosta艂e po mysiej i ryjowkowej inwazji dwa domy temu:p) w razie inwazji na dom, bo jednak m贸j m膮偶 z tych brzydliwych i potem spa膰 biedak nie mo偶e, jak WIE 偶e w domu jest mysz 馃ぃ
                          • mashcaron Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 11:20
                            O myszy w ogrodzie wiem od miesi臋cy, c贸rka wstaje bardzo wcze艣nie i po prostu stoj膮c z kaw膮 i patrz膮c w okno widzia艂am kilka razy przebiegaj膮c膮 mysz z psim chrupkiem:p zawsze tylko jedn膮.
                          • turbinkamalinka Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 12:31
                            Mnie te偶 myszy i szczury same w sobie nie ruszaj膮. Tez mia艂am. Ale jednak wol臋 swoje oswojone ni偶 dzikusy grasuj膮ce mi po kuchni smile
                            • mashcaron Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 12:36
                              Nie no, ja te偶 ich luzem w domu nie chc臋, ale nie a偶 tak, 偶eby tru膰 czy u艣mierca膰, st膮d 偶ywolapki. Mam du偶o sympatii dla gryzoni, to bardzo inteligentne i zaradne zwierz臋ta.
                              Najdziwniejsze by艂o, jak ryj贸wka aksamitna nam si臋 do domu wepcha艂 i chodzi艂a nad ranem po m臋zowskim udzie 馃ぃ
      • eriu Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 10:35
        My艣l臋, 偶e bardziej wyuczalny jest cz艂owiek i warto sobie powiedzie膰, 偶e pies nie jest maskotk膮 a zwierz臋ciem. I wyobra偶anie sobie, 偶e pies jest pluszowym stworkiem, kt贸re nigdy nie ugryzie, nigdy nie zabije 偶adnego stworzenia jest po prostu naiwne i nieprawdziwe.
        • umi Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 10:37
          Jak nauczysz, ze ma nie gry藕c bez powodu (nie trzeba uczy膰, wystarczy sie nie zn臋ca膰) to nie ugryzie bez powodu. Z powodem wszystko co 偶ywe ugryzie, nawet cz艂owiek.
          Zabija膰 jak si臋 go nauczy, nie b臋dzie, za to r臋cz臋. O ile nie b臋dzie g艂odny i o ile b臋dzie m贸g艂 inaczej sporzytkowa膰 swoj膮 szybko艣c i inteligencj臋. Zw艂aszcza ta rasa. One sa bardzo niedaleko za lud藕mi w drabinie ewolucyjnej tongue_out
          • umi Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 10:38
            * spo偶ytkowa膰
        • mashcaron Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 10:38
          To fakt, mnie to zaskoczy艂o bardziej dlatego, 偶e on jest raczej do艣膰 ciapowaty jak na bordera, a jednak uda艂o mu si臋 ta mysz z艂apa膰..
          • banicazarbuzem Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 10:41
            Nie pozostaje nic innego jak wystawi膰 psu walizk臋 馃槀, a.na powa偶nie, kiedy艣 zostawi艂am u przyjaci贸艂ki kota, codziennie ko艂o 艂贸偶ka k艂ad艂 jej mysz. Ciekawe jest, 偶e u nas czego艣 takiego nie robi艂.
            Przyjaci贸艂ka by艂a wtedy bardzo szczup艂a, wr臋cz chuda i 艣miali艣my si臋, 偶e nawet kot si臋 na niej pozna艂 i chcia艂 j膮 dokarmi膰.
          • turbinkamalinka Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 10:43
            Pewnie on tez by艂 zaskoczony tongue_out.
        • turbinkamalinka Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 10:40
          S膮siad ma suk臋, kt贸ra przygarnia wszystkie zapl膮tane zwierz臋ta. Tym sposobem u niego zamieszka艂 kot. Kociak si臋 przypa艂臋ta艂, a ona wnios艂a go do domu jak swoje szczeni臋. Znosi艂a te偶 pisklaki, kt贸re wypad艂y z gniazda. Z pola kiedy艣 przynios艂a ma艂ego zaj膮czka. Nigdy 偶adnego zwierz臋cia nie zabi艂a.
    • iwles Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 10:40
      " czasem jej [...] podrzuci艂am psiego chrupka "

No i masz odpowied藕 !
      Psi chrupek jest tylko dla ksi臋cia, nie lubimy sp贸艂ek przy 偶arciu.

Swoj膮 droga, jak u nas by艂 kiedy艣 szczur, to kochany jamnik dot膮d polowa艂, a偶 upolowa艂 i wyszed艂 u艣miechni臋ty, szcz臋艣liwy zza szafy z umorusanym od krwi pyskiem. Dosta艂 buziaka big_grin
    • berdebul Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 10:50
      Jak nie owce, to chocia偶 kaczki mu kup. On sobie b臋dzie pas艂, Ty b臋dziesz mia艂a jajka, myszom wpadnie troch臋 resztek. Wszyscy b臋d膮 zadowoleni.
      • mashcaron Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 10:57
        Pomijaj膮c fakt, 偶e nie mog臋 trzyma膰 kaczek w mie艣cie, to on z owcami czy kozami bawi膰 si臋 chce. Ostatnio si臋 zdziwi艂, bo go k贸zka pogoni艂a.
      • umi Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 10:57
        Myszy to ona tam ju偶 nie b臋dzie mia艂a raczej.
        • mashcaron Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 10:59
          Nie, 偶eby to by艂 dla mnie jaki艣 wielki problem, ten brak myszy.
          Ta by艂a, to by艂a, ale jak kolejnych nie b臋dzie, to wcale nie b臋d臋 rozpacza膰.
          • umi Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 11:03
            Podziwiam Tw贸j optymizm. Nie 偶eby mi to jako艣 przeszkadza艂o, moje koty mordowa艂y co si臋 da艂o a i tak je kocha艂am. Natura jest pi臋kna, ale okrutna, chociaz nie tak jak ludzie tongue_out Niemniej obawiam si臋 troch臋 o tego psa, gdy偶 albowiem lubie ta ras臋. A ludzie do艣c g艂upi sa i najpierw je kupuja mimo, ze wsz臋dzie jest napisane po co zostaly wychodowane i jakie maj膮 IQ, a potem zaniedbuja i dziwi膮 si臋, ze im r贸zne dziwactwa z tych nud贸w wchodza. mam nadziej臋, ze b臋dziesz odpowiedzialniejsza. Dot膮d by艂a艣. I mam nadziej臋, ze on kiedy艣 nie upoluje nic, za co b臋dzie Ci臋 艣cigac zemsta tego kogo艣, kogo to b臋dzie, albo kto si臋 tym b臋dzie opiekowa艂 (dzikim).
            • mashcaron Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 11:06
              Dzi臋kuj臋 za trosk臋 i zapewniam ci臋, 偶e m贸j pies ma co robi膰, i psychicznie i fizycznie i nie ma potrzeby szuka膰 okazji do mordowania.
              W tej chwili na przyk艂ad poszed艂 z synem na zaj臋cia agility i za pewne wr贸c膮 obaj na tyle zm臋czeni, 偶e ani ptakom ani myszom nic nie b臋dzie grozi膰.
              • umi Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 11:08
                Chwa艂a psiej bogini.
              • mid.week Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 11:50
                Mashcaron, skoro ju偶 umi ustali艂a, 偶e masz psa-morderc臋 to moze jako艣 jego talenty spozytkuj. Mo偶ecie si臋 zaj膮c us艂ugami eko-DDD.
                • umi Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 11:57
                  Nst臋pna nie umie czyta膰.

A us艂ugi DDD to dobry pomys艂, opr贸cz tego, ze dzikie szczury to mog膮 by膰 dzikie pasozyty.
    • mid.week Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 11:40
      Moje kitku przynios艂o sobie jedn膮 "na p贸藕niej"
      • mashcaron Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 11:41
        Do miski wsadzi艂? 馃槄
        • mid.week Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 11:43
          Tak 馃槀
          • mashcaron Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 11:49
            Przynajmniej nie na dywan :p
            • mid.week Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 11:54
              No nie wiem. Ta miskeczka stoi w kuchni na blacie big_grin big_grin big_grin
              • aniani7 Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 11:55
                Oj
              • mashcaron Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 12:01
                馃槺馃槈馃ぎ馃ぎ
                • mid.week Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 12:38
                  mashcaron napisa艂a:

> 馃槺馃槈馃ぎ馃ぎ

No big_grin
                  Przecietna forumka ju偶 by la艂a napalm!
                  • mashcaron Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 12:41
                    M贸j to przynajmniej do w艂asnego 艂贸偶ka zani贸s艂:p ale te偶 nie posz艂am prac od razu i zalewa膰 domestosem, tylko zebra艂am papierowym r臋cznikiem i wrzuci艂am do bio 馃ぃ
                    • eriu Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 13:08
                      Do bio 偶adnego mi臋sa si臋 nie wyrzuca.
                      • mashcaron Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 13:11
                        U mnie si臋 wrzuca.
      • turbinkamalinka Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 12:11
        Oj dla mnie to ju偶 by by艂o za du偶o. Ale kot m膮dry smile
        • mid.week Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 12:40
          turbinkamalinka napisa艂a:

> Oj dla mnie to ju偶 by by艂o za du偶o.

Dla mnie te偶!
      • klaramara33 Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 12:14
        mid.week napisa艂a:

> Moje kitku przynios艂o sobie jedn膮 "na p贸藕niej"
        Jak ona s艂odko wygl膮da. Lubi臋 gryzonie bardzo. Mam nadziej臋, 偶e nie cierpia艂a mocno.
        • mid.week Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 12:43
          No co偶, te偶 mam nadziej臋, 偶e posz艂o szybko sad
          Druga mysia lokatorka zosta艂a od艂owiona i eksmitowana poza ogr贸d dla w艂asnego bezpiecze艅stwa. Wynios艂am j膮 do艣膰 daleko i wypu艣ci艂am. NIe znam si臋 na myszach, mam nadzieje ze poraadzi艂a sobie na nowym terenie.
    • klaramara33 Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 12:12
      A co my艣la艂a艣, 偶e synus to taki sam jak mamusia, 偶e myszki nie ruszy.
      • mashcaron Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 12:14
        My艣la艂am, 偶e nie da rady z艂apa膰:p
        • turbinkamalinka Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 12:18
          Powinno ci by膰 g艂upio, 偶e w synusia w膮tpi艂a艣. Poza tym przez ciebie traci pewno艣膰 siebie, skrzyd艂a mu podcinasz (to znaczy 艂apy) tongue_out
          • klaramara33 Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 12:20
            turbinkamalinka napisa艂a:

> Powinno ci by膰 g艂upio, 偶e w synusia w膮tpi艂a艣. Poza tym przez ciebie traci pewno
            > 艣膰 siebie, skrzyd艂a mu podcinasz (to znaczy 艂apy) tongue_out
            Jak ju偶 mama w synusia nie wierzy, to ch艂opak straci sam wiar臋 w siebie.
        • klaramara33 Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 12:19
          Dzieci si臋 szybko rozwijaj膮.
            To fakt... Jeszcze wczoraj muchy nie potrafi艂 w pysku przytrzyma膰 a dzi艣 na myszy poluje .. ale ten czas leci.
            • yadaxad Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 13:03
              艁apanie myszy i szczur贸w to u psowatych g艂臋boki instynkt, nawet wilki z tego 偶yj膮 mi臋dzy "ucztami". Wiele ras do tego s艂u偶y艂o, bez 偶adnych morderczych instynkt贸w wobec innych zwierz膮t, mieszkaj膮c w pomieszczeniach gospodarczych.
              • klaramara33 Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 20:42
                Co艣 w tym jest, kiedy艣 mia艂am szczurka, i kole偶anki pies nie dawa艂 si臋 w og贸le uspokoi膰 w jego obecno艣ci.
    • daniela34 Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 13:08
      Maszkaronie, zobaczy艂am to dzi艣 na Fb. Wklejam dla twojego psa
      • mashcaron Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 13:11
        馃ぃ
    • mashcaron Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 14:57
      Powr贸ci艂 morderzec marnotrawny i le偶y jakby nigdy nic, zerowe przej臋cie sytuacj膮...
      • bene_gesserit Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 19:39
        Pies morderca nie przyni贸s艂 ci po艂owy s膮siada, bo nie znalaz艂 myszy,?
      • klaramara33 Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 20:40
        Na drugim zdj臋ciu wygl膮da jakby 偶a艂owa艂 wszystkiego.
        • turbinkamalinka Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 22:22
          Bo on 偶a艂uje, 偶e przyni贸s艂 tylko myszsmile. Przecie偶 m贸g艂 od razu krow臋tongue_out
    • pytajacakinga Re: Jestem zdegustowana 馃檮馃槈 19.08.22, 16:04
      Odrobacz psa mysz mog艂a miec paso偶yty.
      M贸j kot totalna popierdulka kiedy艣 z艂apa艂 wr贸bla kt贸ry wpad艂 przez uchylone okno i te偶 go zagryz艂 i te偶 by艂am mega zdziwiona ze potrafi艂.

Nie pami臋tasz has艂a

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj si臋

Nakarm Pajacyka