Dodaj do ulubionych

Co na wspomaganie odchudzania?

20.08.22, 16:50
Nietypowo bo od września "biorę się" za siebie. Łatwo nie będzie, bo pracuję w cukierni, mam niedoczynność tarczycy w parze z Hashimoto i rocznik 79. Wiem, że dieta i ruch to podstawa, ale jakim suplementem można jeszcze wspomóc?
Obserwuj wątek
    • 21mada Re: Co na wspomaganie odchudzania? 20.08.22, 17:16
      To faktycznie nietypowo. Lepiej zaczynać od października. Dieta rozpoczęta we wrześniu rzadko się udaje.
      • aniadawid1 Re: Co na wspomaganie odchudzania? 20.08.22, 17:39
        Dlaczego?
        • 21mada Re: Co na wspomaganie odchudzania? 20.08.22, 17:53
          Jest masa badań na ten temat. A jeśli chodzi o suplement to ponoć korzeń nosorożca działa cuda.
      • asia.sthm Re: Co na wspomaganie odchudzania? 20.08.22, 18:04
        > Lepiej zaczynać od października.

Tez niedobrze, bo zaraz swieta. Nie lepiej poczekac do lutego? Lutowe diety nie potzebuja juz suplementu.
        • 21mada Re: Co na wspomaganie odchudzania? 20.08.22, 18:06
          Ale co z tłustym czwartkiem?
          • jammer1974 Re: Co na wspomaganie odchudzania? 20.08.22, 18:47
            21mada napisała:

> Ale co z tłustym czwartkiem?

Czyli ze od Marca. Ale tam tez sie swieta lubia wkrasc a potem majowka. Jak zyc.
      • jammer1974 Re: Co na wspomaganie odchudzania? 20.08.22, 18:46
        21mada napisała:

> To faktycznie nietypowo. Lepiej zaczynać od października. Dieta rozpoczęta we w
        > rześniu rzadko się udaje.

Lobuz z ciebie
    • mieszkanienaturalnie Re: Co na wspomaganie odchudzania? 20.08.22, 17:21
      To do września będziesz pożerać nadprogramowe kalorie? Wspomóc można się tylko i wyłącznie silną wolą. Ja na szczęście zostałam pobłogosławiona tą cechą.
      • aniadawid1 Re: Co na wspomaganie odchudzania? 20.08.22, 17:40
        Teraz nie odmówię sobie lodów smile
        • juzustempy Re: Co na wspomaganie odchudzania? 20.08.22, 17:57
          aniadawid1 napisała:

> Teraz nie odmówię sobie lodów smile
          Zdradzę ci tajemnicę - odchudzanie to sztuka odmawiania sobie, czyli ciągłe wychodzenie ze strefy komfortu. Jeśli nie potrafisz nad sobą zapanować to daruj sobie.
        • triismegistos Re: Co na wspomaganie odchudzania? 20.08.22, 18:49
          Możesz zamiast lodów odmówić sobie masła, albo ciastek, albo bigosu, wedle uznania.
      • novembre Re: Co na wspomaganie odchudzania? 21.08.22, 10:41
        Tak kiedyś uczyniłam w pradawnej młodości. Podjęłam decyzję, że się odchudzam. Od nowego roku. W związku z czym po świętach (jakże ascetycznych kulinarnie big_grin) wjechały delicje, ptasie mleczka i jakieś inne śmieci.
        Ależ człowiek był durny...!
    • cegehana Re: Co na wspomaganie odchudzania? 20.08.22, 18:06
      Nie marnuj zasobów na suplementy - dopóki nie zaleci ich znający Twój organizm lekarz. Odchudzanie wiąże się i tak z szeregiem zmian, do których będziesz musiala się dostosować, pamiętać, stresowac, pilnować czasu itd. Nie dokładaj sobie tego. Lepiej zrób 15 przysiadów po posiłku zamiast brać tabletkę - taniej i zbliża Cię do celu, jakim jest wyrobienie nawyku bycia w ruchu.
    • kicifura Re: Co na wspomaganie odchudzania? 20.08.22, 18:09
      A nie lepiej od 20 sierpnia?
    • mysiulek08 Re: Co na wspomaganie odchudzania? 20.08.22, 18:19
      mlody, cholernie przystojny ortopeda, ktory po artroskopii twojego kolana mowi ci ze szczerym usmiechem, ze nie chcialby za 10-15 lat wstawiac tytanowego kolana tongue_out, a ze masz sie za rok wstawic na wizyte kontrolna to przez ten rok nie masz wyjscia, musisz schudnac i poprawic kondyncje

lepszego suplementu nie potrzeba tongue_out
    • mikams75 Re: Co na wspomaganie odchudzania? 20.08.22, 18:34
      kupic sobie cos fajnego za te kase np. kijki, rower, cos do hobby - to przyklady na szybko i nie chodzi o to, zeby uprawiac jakies aktywnosci niby odchudzajace, bo taki rekreacyjny sport to ma slaby wplyw. Bardziej chodzi o zajecie ciala i mozgu i wyzwolenie endorfin, dzieki ktorym latwiej jest zapomniec o podjadaniu. Mozesz tez kupic jakis inny umilacz czasu, oby nie jedzenie. Moze dobre herbaty? Z suplementow moze byc magnez, uspokaja nerwy i latwiej zapanowac nad emocjami, niektorym podobno pomaga na napady glodu, ale nie testowalam.
    • mrs.solis Re: Co na wspomaganie odchudzania? 20.08.22, 18:39
      Nie ma takiego suplementu. Gdyby istnial to nie byloby grubych ludzi.
    • triismegistos Re: Co na wspomaganie odchudzania? 20.08.22, 18:50
      Lustro sobie kup, spore i jedz nago przed nim 🙃
      • jammer1974 Re: Co na wspomaganie odchudzania? 20.08.22, 18:53
        triismegistos napisała:

> Lustro sobie kup, spore i jedz nago przed nim 🙃
        Nie pomaga. Przetestowane.
    • jammer1974 Re: Co na wspomaganie odchudzania? 20.08.22, 18:55
      Saxenda ponoc u niektorych dziala. Nie suplement a lek. Ma hamowac apetyt. Ryzyko-jak odstawisz to apetyt wroci i moze byc Jo Jo.
    • agdzieztam Re: Co na wspomaganie odchudzania? 20.08.22, 18:58
      Ja chodziłam do natur house i wspomagałam się ich suplementami, ale rzeczywiście byłam na diecie i ćwiczyłam. Schudłam 17 kg w jakieś 5 miesięcy. Ale i bez suplementów bym schudła tylko że to oczywiście wolniej. Jeśli chudniesz sama to po prostu dieta i ćwiczenia, jak zaliczysz potknięcie to na następny dzień bardziej light czy więcej sportu. Tak jak któraś ci tu radzi, 15 przysiadów czy porządny spacer po obiedzie niż tabletka. Ps. Podczas pandemii roztylam się na nowo i też się zbieram do ogarnięcia tuszy, ale już sama, bo już wiem jak.
    • nena20 Re: Co na wspomaganie odchudzania? 20.08.22, 22:15
      Żadne tam suplementy, przy niedoczynności tarczycy robię sobie okresy z braniem witamin dla kobiet w ciąży. Deficyt kaloryczny, trzy posiłki dziennie, mało węglowodanów, najlepiej złożone. Schudłam w rok 18 kg , od pół roku nie trzymam ściśle diety jest ok.
      • banicazarbuzem Re: Co na wspomaganie odchudzania? 20.08.22, 23:01
        Napisz coś więcej na ten temat, pytam serio
    • koronka2012 Re: Co na wspomaganie odchudzania? 20.08.22, 23:04
      Dietetyczka zaleciła mi Berberynę.
    • eukaliptusy Re: Co na wspomaganie odchudzania? 21.08.22, 10:33
      Bardzo dobrze. Od jutra nie stosuj diety, ale za to kup sobie zeszyt i zapisuj nie tyle co, ale DLACZEGO jadłaś. Z nudy, bo było pod nosem, bo mi było smutno, bo należy mi sie nagroda.

Potem od września znajdź alternatywne aktywności żeby zastąpić potrzeby zaspakajane przez jedzenie wszystkich posiłków i przekąsek które nie były z głodu.

Tak w ogóle polecam aplikacje Noom.

Suplementy przy zbilansowanej diecie nie są potrzebne. Wysiłek fizyczny tylko wzmaga apetyt, chyba ze jest super intensywny, wtedy redukuje trochę. Ale w odchudzaniu ruch i tak nie pomaga, bo organizm sie przyzwyczaja i po prostu redukuje ilość kalorii przeznaczana na inne funkcje ciała.
    • blogus2000 [...] 02.11.22, 21:26
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka