Dodaj do ulubionych

wakacje - utknęłam w domu

22.08.22, 08:40
Przychodzę się pożalić z rana😕

Miałam w planach polecieć/pojechać gdzieś na drugi tydzień urlopu, przejrzałam mnóstwo ofert z biur podróży i doszłam do wniosku, że drogo i nieatrakcyjne. Proponowane 4 dni, to 2 dni pobytu na miejscu, reszta podróż 😕 Dotychczasowe wyjazdy wakacyjne planowałam dokładnie i organizowałam od początku do końca sama. Ten rok był trudny i nie miałam na to czasu, więc chciałam pójść na żywioł i zdać się na BP.
Do tego upał a zwykle te wyjazdy na południe były podyktowane wyrwaniem się z zimnej, mokrej Polski. Teraz już mam chyba dość upałów a leżenie cały dzień w cieniu parasola przy basenie mnie nie kręci.
Miała być Kopenhaga ale zanim się ogarnęłam to ceny biletów zdrożały 😕

I tak zmęczyło mnie to szukanie atrakcyjnego wypadu, że chyba nic z tego nie będzie i spędzę tydzień w domu. Długo czekałam na urlop i pewnie jak wrócę do pracy będę tego żałować ale brakuje mi jakiejś mobilizacji wewnętrznej a nie mam siły aby się zmusić.
Trochę się też tym niepokoję, bo urlop to regeneracja i jak się teraz nie ogarnę to jesień może być trudna 😕

No i tak się właśnie chciałam pożalić 😭
Obserwuj wątek
    • tenjedennick Re: wakacje - utknęłam w domu 22.08.22, 08:42
      4-dniowe oferty? To już takie dziwolągi oferują w biurach?
      • lisciasty_pl Re: wakacje - utknęłam w domu 22.08.22, 10:22
        Tak, bo jest taka drożyzna że np. w Grecji 4 dni kosztują tyle co kiedyś 10 suspicious
        Może myślą że się klient nie połapie i kupi te 4 dni a potem jak już kupi i się zorientuje to i tak pojedzie?
      • panna_lila Re: wakacje - utknęłam w domu 22.08.22, 11:16
        Tak i piszą "pobyt 4 dni", z czego przylatuje się późnym wieczorem pierwszego dnia i wylatuje o świcie dnia czwartego (o ile coś się w przelotach nie pozmienia).
        • tenjedennick Re: wakacje - utknęłam w domu 22.08.22, 11:49
          Dziwię się, bo z zorganizowaną turystyką masową skończyłam jakieś 10 lat temu, a wtedy najkrótsze wyjazdy były tygodniowe, a najczęściej 8 dni, aby właśnie zamaskować ten dzień na dojazd.
        • bergamotka77 Re: wakacje - utknęłam w domu 22.08.22, 13:35
          panna_lila napisała:

> Tak i piszą "pobyt 4 dni", z czego przylatuje się późnym wieczorem pierwszego
          > dnia i wylatuje o świcie dnia czwartego (o ile coś się w przelotach nie pozmien
          > ia).

No to niezły przekręt, bo ja miewałam w tym roku dłuższe weekendy - jadąc w czwartek wieczorem w piątek pracowałam zdalnie do 15. i miałam sobotę i niedzielę na odpoczynek i powrót. Ile kosztują oferty na takie 2 dni urlopu? Szkoda lecieć gdzieś na tak krótko. W tym roku ceny wyjazdów są kosmiczne, pewnie dlatego więcej chętnych na krótszy pobyt i takich ofert. No ale nie aż tak, to się kłóci z ideą wypoczynku sad
    • ichi51e Re: wakacje - utknęłam w domu 22.08.22, 08:42
      Nie martw się - pojedziesz na jesieni kasę zaoszczędziłas.
      • panna_lila Re: wakacje - utknęłam w domu 22.08.22, 11:19
        Tak sobie to tłumaczę, że taniej, że bardziej komfortowo, że już bez upałów i tłumów 😊..tylko wiem jak u mnie w pracy trudno z urlopem jesienią ale te cztery dni może uda się złożyć 🤞
    • elstilo Re: wakacje - utknęłam w domu 22.08.22, 08:43
      Może wyskocz do jakiegoś spa?
    • anilorak174 Re: wakacje - utknęłam w domu 22.08.22, 08:48
      A nie mozesz wyskoczyc gdzieś w Polskę?
    • juzustempy Re: wakacje - utknęłam w domu 22.08.22, 08:57
      Miałam podobną sytuację, postanowiłam zostać w domu i to była dobra decyzja. Zrobiłam sobie plan - kosmetyczka, masaże, fajne miejsca w okolicy do zwiedzenia, restauracje, kino studyjne, siłownia. Wieczory z książką i kieliszkiem wina w domu, plus maseczka i kąpiel. Bardzo wypoczęłam.
    • daniela34 Re: wakacje - utknęłam w domu 22.08.22, 08:59
      Łączę się w bólu. Mieliśmy plan wyjazdu w kilka osób do Grecji na przełomie sierpnia i września. Tylko że ceny poszły w górę, więc cześć towarzystwa się wykruszyła. Mnie wypadły terminy nieruszalne 30 sierpnia i 8 września, kiedy muszę być w Krakowie i pomiędzy też nie bardzo mogę jechać, bo wystarczy 1 problem z samolotem. Poza tym nie bardzo mi się chce na tak krótko. Potem mogę jechać po 11 września, ale na razie niczego nie rezerwuję, bo może się okazać, że jednak nie będę mogła
      • simply_z Re: wakacje - utknęłam w domu 22.08.22, 09:55
        Koncowka wrzesnia w Grecji bedzie jeszcze ciepla, wiec moze wtedy? Sardynia tez jest wtedy super
        • daniela34 Re: wakacje - utknęłam w domu 22.08.22, 10:17
          Tak, właśnie liczę na jakiś taki wypad.
    • triss_merigold6 Re: wakacje - utknęłam w domu 22.08.22, 09:06
      Nie masz 2 tygodni urlopu do wykorzystania w jednym rzucie? Art. 162 Kodeksu pracy.
      • mae224 Re: wakacje - utknęłam w domu 22.08.22, 09:18
        a to wszyscy są na umowach o pracę?!
        • triss_merigold6 Re: wakacje - utknęłam w domu 22.08.22, 09:43
          Przy innych typach umów nie mówimy o urlopie, to doprecyzowane pojęcie.
          • triss_merigold6 Re: wakacje - utknęłam w domu 22.08.22, 09:44
            Doczytałam, autorka pisze o drugim tygodniu urlopu, czyli miała łącznie te 14 dni. Braku wyjazdu nie rozumiem.
          • mae224 Re: wakacje - utknęłam w domu 22.08.22, 11:08
            a o czym mówimy wtedy? ludzie na własnym nie mogą użyć słowa ‚urlop?’, właściciel sklepu nie może napisać na drzwiach ‚zamknięte z powodu urlopu’?
      • milva24 Re: wakacje - utknęłam w domu 22.08.22, 10:06
        Ja na przykład mam - w listopadzie big_grin
        • simply_z Re: wakacje - utknęłam w domu 22.08.22, 10:07
          Balam sie cokolwiek brac w listopadzie, ze wzgledu na srovidoze
        • triss_merigold6 Re: wakacje - utknęłam w domu 22.08.22, 10:08
          Zdumiewające, ale skoro się zgadzasz to Twoja sprawa.
          • simply_z Re: wakacje - utknęłam w domu 22.08.22, 10:10
            czemu zdumiewajace? chodzilo mi o potencjalne lockdowny albo odwolywanie rezerwacji.
            • triss_merigold6 Re: wakacje - utknęłam w domu 22.08.22, 10:32
              Odpisywałam do Milvy24.

Covidoza, mówisz... Mam nadzieję, że nie, mam zarezerwowaną Lanzarote na ferie (luty).
              • simply_z Re: wakacje - utknęłam w domu 22.08.22, 11:50
                mysle, ze powinno przejsc. We Wloszech juz odpuszczaja ze szczepieniami pracownikow.
          • milva24 Re: wakacje - utknęłam w domu 22.08.22, 10:38
            Specyfika pracy, w sezonie możemy wziąć po tygodniu a odpowiedź przełożonych - tak KP gwarantuje dwa tygodnie urlopu ciągiem ale nigdzie nie jest napisane, że latem.
    • simply_z Re: wakacje - utknęłam w domu 22.08.22, 09:50
      faktycznie bilety bardzo podrozaly. Ja ostatecznie wybieram sie gdzies pociagiem. Moze pozna jesienia bedzie lepiej pod tym wzgledem.
    • princy-mincy Re: wakacje - utknęłam w domu 22.08.22, 10:02
      Wg mnie w domu tez mozna wypoczac ale trzeba miec na to dobry plan.
      Ew moze chociaz wypad do spa, albo jednodniowe wycieczki po okolicy?
    • sandy_cheeks Re: wakacje - utknęłam w domu 22.08.22, 10:09
      Na twoim miejscu odpaliłabym booking i znalazła coś na Helu. Dojazd chociażby pociągiem, pogoda ma być akceptowalna, na bank można tam odpocząć…
      • annpierle Re: wakacje - utknęłam w domu 22.08.22, 11:07
        Staram się wyjechać choć trzy noce; pobyt w nowym miejscu, bez myślenia o tym, co mogłabym zrobić w domu; czas tylko dla mnie i na nic-nie-robienie, zawsze czuję się jakbym wzięła co najmniej tydzień wakacji.
      • panna_lila Re: wakacje - utknęłam w domu 22.08.22, 11:40
        Sprawdzę ten Hel😊 łata temu jeździłam do Jurata, były tam ładne i puste plaże.
    • ritual2019 Re: wakacje - utknęłam w domu 22.08.22, 10:12
      A masz dzieci w wieku szkolnym? Jesli nie to dlaczego urlop akurat w czasie szkolnych wakacji gdy jest duzo drozej? My niestety musimy ale juz ostatni rok, nie lubie tego przeplacania.
    • palacinka2020 Re: wakacje - utknęłam w domu 22.08.22, 10:23
      Pojechalabym do spa w Polsce.
    • mamkotanagoracymdachu Re: wakacje - utknęłam w domu 22.08.22, 11:18
      Co Ty z tymi 4-dniowymi ofertami?!
      Owszem, są takie, ale są tez 7-, 10-, 14-dniowe, wedle potrzeb.
      • panna_lila Re: wakacje - utknęłam w domu 22.08.22, 11:37
        Są też dłuższe, ale ja jestem ograniczona liczbą dni i wszystko powyżej siedmiu jest wykluczone. Gdyby to było faktycznie 4+2dni na podróż to spoko. Jest dużo ofert tylko jak się człowiek w nie zagłębi to już nie jest tak pięknie jak na foto.
        • koronka2012 Re: wakacje - utknęłam w domu 22.08.22, 11:43
          panna_lila napisała:

> Są też dłuższe, ale ja jestem ograniczona liczbą dni i wszystko powyżej siedmiu
          > jest wykluczone. Gdyby to było faktycznie 4+2dni na podróż to spoko. Jest dużo
          > ofert tylko jak się człowiek w nie zagłębi to już nie jest tak pięknie jak na
          > foto.

Rany ale naprawdę musisz mieć łóżko z baldachimem? Dla mnie ważniejsze jest gdzie się jedzie - do hotelu wracam tylko się przespać, mógłby być i szałas byle z klimatyzacją i nie w centrum miasta.
          • panna_lila Re: wakacje - utknęłam w domu 22.08.22, 13:06
            Łózko z baldachimem nie było moim kryterium wyboru, ale następnym razem zwrócę uwagę 😊
            Spokojnie, oddychaj 😊..."rany"
        • mamkotanagoracymdachu Re: wakacje - utknęłam w domu 22.08.22, 11:45
          panna_lila napisała:

> Są też dłuższe, ale ja jestem ograniczona liczbą dni i wszystko powyżej siedmiu
          > jest wykluczone. Gdyby to było faktycznie 4+2dni na podróż to spoko. Jest dużo
          > ofert tylko jak się człowiek w nie zagłębi to już nie jest tak pięknie jak na
          > foto.

Ale nie umiesz założyć filtra na wyszukiwarkę wyjazdów - od 6 do 7 dni?
          • panna_lila Re: wakacje - utknęłam w domu 22.08.22, 13:07
            Pewnie nie uwierzysz, ale umiem😉
            • bergamotka77 Re: wakacje - utknęłam w domu 22.08.22, 14:01
              Polecam Zakopane. Często bywa tam super pogoda pod koniec sierpnia.
    • swiezynka77 Re: wakacje - utknęłam w domu 22.08.22, 11:31
      pogoda w PL piękna, pojechałabym nad najbliższe jezioro na te kilka dni
    • mae224 Re: wakacje - utknęłam w domu 22.08.22, 11:40
      a jakiś city break w bliskiej odległości?
      europejska stolica dostępna pociągiem/autem?
      polskie miasto, którego nie znasz, od Gdańska po Kraków?
    • mid.week Re: wakacje - utknęłam w domu 22.08.22, 11:51
      Na 4 dni urlopu ruszyłabym się z domu wyłącznie gdzieś w okolice.
    • pyza-wedrowniczka Re: wakacje - utknęłam w domu 22.08.22, 13:44
      Weź wynajmnij domek/pokój gdziekolwiek poza swoim miastem. Nawet na Mazurach czy nad morzem. Wpisz na booking interesującą cię cenę, typ i po prostu wybierz taki, który jest w ładnej okolicy. Moim zdaniem odpoczniesz dużo lepiej niż w mieszkaniu. Jest jeszcze mnóstwo propozycji, które na pewno są wolne, jak nie masz bardzo konkretnych wymagań

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka