Dodaj do ulubionych

Na ratunek obtartym piętom

24.08.22, 07:46
Wiem, wiem, normalna sprawa, ale mam pytanie, czy stosujecie na otarte pięty jakies maści albo kremy, żeby przyspieszyć gojenie?

Mam takie dziwne pięty, że prawie każde buty mnie obcierają. Wczoraj znowu do krwi.

Szkoda, że w XXI wieku nie można sobie wymienić pięt na takie nieobcierające smile
Obserwuj wątek
    • marta.graca Re: Na ratunek obtartym piętom 24.08.22, 07:49
      Lepiej zapobiegać, mam ten sam problem. Polecam sztyft z Compeed przeciwko otarciom. Jak już są: maść regenerująca Arkada.
      • malia Re: Na ratunek obtartym piętom 24.08.22, 08:27
        Ale jak zapobiegać? Córkę na początku obierają KAŻDE buty, mnie już cholera bierze, bo mierzy i mierzy, ocenia, że super wygodne, a potem leżą, bo pięty poobcierane do krwi. Plastry ma na wyposażeniu plecaka i torebki zawsze.
        Chyba by musiała piętę obciosać
        • marta.graca Re: Na ratunek obtartym piętom 24.08.22, 08:42
          A przeczytałaś w ogóle co napisałam o sztyfcie?
          • malia Re: Na ratunek obtartym piętom 24.08.22, 09:05
            W ogóle przeczytałam, sztyft ma
            • kaki11 Re: Na ratunek obtartym piętom 25.08.22, 22:03
              Próbowałyście sprayów do stóp przeciw otarciom? Jak nie, to może warto spróbować.
        • ginger.ale Re: Na ratunek obtartym piętom 24.08.22, 11:42
          malia napisała:

> Ale jak zapobiegać?

Jest coś takiego jak taśma ochronna na stopę (nie mylić z plastrami na otarcia). Stosuje się przed nałożeniem nowych butów, zapobiegawczo, a nie jak jużpowstaną otarcia. Działa, a koszt to kilka złotych. Są też takie gąbeczki ochronne na piętę.
      • glanaber Re: Na ratunek obtartym piętom 25.08.22, 22:40
        marta.graca napisała:

> Lepiej zapobiegać, mam ten sam problem. Polecam sztyft z Compeed przeciwko otar
        > ciom. Jak już są: maść regenerująca Arkada.

A gdzie teraz można dostać ten sztyft Compeed? Bo szukam od dłuższego czasu, zniknął z Rossmanna i z aptek.
        • marta.graca Re: Na ratunek obtartym piętom 26.08.22, 06:29
          Powiem Ci, że ja też się go naszukałam, ale nie pomogę, bo już dawno go mam. Ale w którejś aptece w galerii. Może przez internet się uda?
    • agniesia331 Re: Na ratunek obtartym piętom 24.08.22, 08:06
      Plaster compeeed. Naklejasz na taką okropna ranę i on trzyma ok 3 ,4 dni zanim się to nie uleczy lub nie odklei. Moczyć można bkrotkim prysznicem
      • szare_kolory Re: Na ratunek obtartym piętom 24.08.22, 09:03
        Plaster Compeed na otarcia. Mam ten sam problem, stosuję, działa.
    • zonda-m Re: Na ratunek obtartym piętom 24.08.22, 08:09
      Plastry compeed. Bardzo skuteczne, tylko przeczytaj instrukcję.
    • zonda-m Re: Na ratunek obtartym piętom 24.08.22, 08:10
      Plastry compeed-najlepsze. Tylko instrukcje przeczytaj.
    • eliszka25 Re: Na ratunek obtartym piętom 24.08.22, 08:34
      Żadne maści tylko plastry na obtarte pięty, takie specjalne, żelowe. Najpopularniejsze to chyba compeed, ale są też innych firm. Taki plaster trzyma się na pięcie 3-4 dni aż sam zaczyna odpadać. W zależności od potrzeb można nakleić następny. Najlepsze jest to, że naklejasz plaster i możesz normalnie chodzić.
    • alina460 Re: Na ratunek obtartym piętom 24.08.22, 09:36
      Dzięki, dziewczyny, za odpowiedzi. Macie dobre pomysly z tymi plastrami i z tym sztyftem. Lecę się zaopatrzyć smile
    • gaskama Re: Na ratunek obtartym piętom 24.08.22, 09:41
      Współczuję. Mam identycznie. 90% butów mnie obciera. Fajnie byłoby, gdyby buty można było testować (jak auta). Często kupuję buty, pochodzę i po godzinie ... obtarte. Niestety często buty muszę puszczać w obieg po jednym noszeniu.
      • marta.graca Re: Na ratunek obtartym piętom 24.08.22, 09:43
        Mnie czasem nawet obcierają stare buty, jak je zakładam np. po lecie.
      • nutella_fan Re: Na ratunek obtartym piętom 24.08.22, 11:32
        Masakra, ale mam to samo. Nawet zamawianie przez neta i noszenie w domu na próbę nie pomaga. Jak tylko wyjdę na ulicę i ponoszę w normalnym ruchu, pięty obtarte.
        • gaskama Re: Na ratunek obtartym piętom 24.08.22, 11:39
          Dokładnie. Jak już znajdę jakieś naprawdę wygodne, to noszę do zdarcia. Niekiedy zamawiam drugą identyczną parę.
          Jeśli lubisz sportowe obuwie, to mnie bardzo sprawdzają się onitsuka tiger. Nie dowolne Nike, ale właśnie ot.
          • snakelilith Re: Na ratunek obtartym piętom 24.08.22, 12:09
            Muszę te onitsuka wypróbować. U mnie się sprawdzał asics galaxy, ale już nie produkują.
    • snakelilith Re: Na ratunek obtartym piętom 24.08.22, 12:05
      To jest sprawa budowy stopy i problem dotyczy zwykle kobiet. I tak mamy w porównaiu do facetów inne proporcje, nasz pięty są węższe w stosunku do palców, a u tych, które mają ten obcierający problem, ta pięta jest jeszcze węższa. Przy mierzeniu buta tego nie widzisz, a obcieranie wynika z tego, że but w pięcie jest po prostu ciut za szeroki i szoruje po skórze podczas chodzenia.
      Ja mam ten problem od dziecka, obcierają mnie nie tylko każde nowe buty, ale także wygodne sneakersy i nawet te, które jakoś się dopasowały, a potem przez jakiś czas je nie nosiłam. By nie mieć stale ran kleję prawie codziennie zapobiegawczo plaster na stopy. By nie kupować ciągle tych żelowych, biorę zapobiegawczo też taki zwykły szmaciany, do cięcia z metra, nieraz klejony podwójnie. Mam plaster też zawsze przy sobie. Nie ma innej rady, przynajmniej ja nie znalazłam, a był czas, że miałam już grube blizny na piętach, które dopiero po konsekwentnym klejeniu się wygoiły i zeszły.
      A sztyft mi nie pomaga.
      • marta.graca Re: Na ratunek obtartym piętom 24.08.22, 12:10
        Ja już nawet zaczęłam w desperacji kupować trochę większe buty wink
        • nutella_fan Re: Na ratunek obtartym piętom 24.08.22, 14:08
          U mnie nie zadziałało, wtedy pięta lata po bucie czy but po pięcie i też obciera.
        • szare_kolory Re: Na ratunek obtartym piętom 25.08.22, 19:20
          U mnie nie działa. Prawie wszystkie buty mam ciut za duże, bo trudno mi znaleźć odpowiednie w moim rozmiarze. A pięty - jak tron. We krwi.
          • marta.graca Re: Na ratunek obtartym piętom 25.08.22, 20:12
            U mnie też nie zawsze. Z butami mam ten sam problem- rozmiar 35.
          • perspektywa Re: Na ratunek obtartym piętom 25.08.22, 20:43
            Ja kupuję zapiętki wklejane do butów na allegro. Koszt ok 6 zł. Wklejam do buta i już. Polecam. Kupuję skórzane wypełnione jakby pianką. O takie coś.
    • kora.bez.loginu Re: Na ratunek obtartym piętom 24.08.22, 12:11
      Może żelowe zapiętki do założenia w bucie by pomogły? Do kupienia w Rossmanie na pewno.
    • aagnes Re: Na ratunek obtartym piętom 25.08.22, 23:24
      Znam bol, dziś przyjrzałam się swoim stopom i na opalonych widać wyraźniej że mam blizny na bliznach. Jak już musisz przykleić coś to nie zwykły plaster tylko taśmę ochronną w rolce chyba viscoplast, trwała i przezroczysta.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka