Dodaj do ulubionych

Szczur w domu- co robicie?

25.08.22, 11:00
Słuchajcie wczoraj taka sytuacja.
Jestem u dziadków. Godz.po 16.
Szur,szur,szur...coś skrobię w salonie. Myślimy z babcia że chyba jakaś mysz...lato, drzwi, okna wciąż otwarte, ale wcześniej nigdy nie było sytuacji że gryzoń pojawiłby się w domu.
Zaglądam pod biblioteczkę i widzę jakiś ogon. Myślę mysz- ok.
Szukam łapki nie zabijającej, ale była jakaś wiekowa i nie mogłam sobie z niaporadzic, więc pojechałam po tą morderczą za 2 zeta.
Ustawilyszmy, ser do środka i za chwilę słyszę trzask. Zaglądam pod szafę,ale nic się nie złapało. W kącie szczur- byk. Jak mnie zobaczył to zaczął się wspinać po ścianie i plecach mebla w górę...niespiesznie.
No i panika co dalej, dziadek chory, z cewnikiem w nocy chyba musiałybyśmy warte trzymać.Dziecko panikuje.
Pojechałam po łapkę klejową i trutkę.
Trutka to na potem, klej miał zalatwic sprawę na cito.
Ustawiłyśmy przy ścianie i przeganiamy szczura z kąta w kąt.
Szczur przebiegł i nawet specjalnie sierści na niej nie zostawił. Generalnie szok bo sądziłam że bardziej boją się człowieka. Mogłam podejść na metr a on zastygał.
Powiem wam że sytuacja dla mnie jak z kosmosu.
Obdzwoniłam firmy deratyzacyjne i wszyscy że na 1 wizycie się nie skończy, że trutki i że nawet kilka tygodni to zajmie.
A my musimy na już bo jak żyć w domu że szczurem ....
Co byście zrobiły. Same kobiety bez pomocy mężczyzn crying na szybko z chorym seniorem w tle.
Napisze potem co zrobiłam 😅
Obserwuj wątek
    • ichi51e Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 11:10
      No klatka - niekoniecznie zamek z labiryntem chociaż oczywiście fajna jakieś zabawki poidełko - i ja bym nazwała go Burek. Dobrze tez dobrać drugiego szczurki nie lubią samotności.
      • alpepe Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 11:11
        Haha, best answer!
        • ichi51e Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 11:15
          Potem przeczytałam 😔
      • mashcaron Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 11:19
        Dziki szczur to nie to samo, co hodowlany. Dzikie szczury roznoszą pasożyty, nie trzymałbym takiego w domu.
      • lily_evans011 Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 11:36
        Najpierw go nakłoń, żeby tam wlazł big_grin.
        • kicifura Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 12:49
          Siłą perswazji, to mądre zwierzęta.
          • lily_evans011 Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 13:19
            Myślisz, że dziki szczur chce siedzieć w klateczce?
            • ichi51e Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 13:26
              Trzeba było nie przylazic. Teraz kolego jesteś moj 🥹😈😈
              • mashcaron Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 13:42
                Ciekawe, czy nad wszami które z tego szczura zlezą i zaczną ci skakać po domu też się będziesz tak rozczulać:p
                • umi Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 17:15
                  Przeciez mozna wykąpac szczurka. Poza tym wszy to na ludziach siedzą tongue_out
                  • mashcaron Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 18:24
                    No tak, na szczurach siedzą wszoły:p i mogą sobie radośnie przeskoczyć na domowego kiciusia na przykład.
                    Życzę powodzenia przy próbie wykąpania dzikiego szczura :p
                • bene_gesserit Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 17:17
                  Wszy z innych zwierząt nie pożywią się na człowieku. Coś tam pociamkają z uprzejmości, ale góra parę dni.
                  • jowita771 Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 17:35
                    Tego tylko brakowało, żeby jakaś wesz jeszcze łaskę robiła, że mnie pociamka!
    • triss_merigold6 Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 11:15
      Puscilabym kota albo pozyczyla skąds jamnika. Jamniki są krwiozercze i zajadłe, w końcu by upolowal.
      Dla mnie szczury i myszy to coś, co się deratyzuje, a nie trzyma jako zabawki.
      • ichi51e Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 11:17
        .
        • mashcaron Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 11:20
          To są szczury hodowlane. Zupełnie co innego. Różnica jak między kotem domowym a rysiem:p
          • ichi51e Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 11:21
            Niestety tez taka ze dziki od razu nie ma raka w genomie uncertain
            • mashcaron Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 11:23
              Tak, taka też.
              • zielonyjeziorak Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 12:41
                Z tym rakiem u myszy i szczurów hodowlanych to bujda na resorach. Te gryzonie w naturze żyją przeważnie jeden albo dwa sezony, bo są zjadane przez drapieżniki, dlatego ich organizmy nie przywiązują wagi do mechanizmów naprawczych DNA i wcześnie mają nowotwory. W naturze też by miały, ale nie zdążają, bo są zjadane.

Jak ktoś lubi czytać teksty naukowe po ang, to wyjaśnione jest to np. tu:
                www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4353926/
                • afro.ninja Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 13:07
                  Kiedyś słuchałam podcastu o szczurach. Pan miał różne szczury i oswoił też dzikiego szczura. Dziki okazał się najzdrowszy ze wszystkich szczurów jakie mial. A miał ich dużo, bo to był szczurzy pasjonat.
        • sophia.87 Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 11:20
          Twoje? Ten na drugim zdjęciu jest przeuroczy, choć boję się szczurów
          • ichi51e Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 11:23
            Chciałabym (T_T) niestety nie jestem w stanie przebrnąć przez to jak krótko żyją i ze praktycznie każdy kupiony w sklepie prawdopodobnie z rakiem.
            • mashcaron Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 11:24
              Ja nie kupowałam, brałam z fundacji. Miałam szczury polaboratoryjne, z "nieoczekiwanych miotów" czy porzucone. Żyją krótko, chorują często, ale są przekochane.
              • ichi51e Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 11:31
                No właśnie sklepowe to są potomkowie laboratoryjnych często. Moja koleżanka pracowała w labie - szkoda gadać.
          • juzustempy Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 13:20
            sophia.87 napisała:

> Twoje? Ten na drugim zdjęciu jest przeuroczy, choć boję się szczurów
            Jak szczur może być przeuroczy??? A fuuuuuj!!
        • umi Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 11:25
          Te są urocze. Gdyby przyszedł biały i czyściutki, albo taki w łatki rozwazyłabym złapanie i adopcję. niestety, takie dzikie wygladają groźnie i sa gigantyczne sad
        • panna_lila Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 11:34
          Wyglądają słodko tylko ten ogon mnie jakoś przeraża
        • anorektycznazdzira Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 11:40
          <3
        • annanichtvergessen Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 14:53
          Jessu daj mi tego drugiego... Rozplynelam sie jak maslo na sloncu. I nie moge przestac sie gapic. 😍😍😍
          • jowita771 Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 17:39
            To ja biorę trzeciego. Te rączki są słodkie.
        • aandzia43 Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 15:28
          Dumbo? Cudne są, wyjątkowo społeczne i miziaste smile
      • annanichtvergessen Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 11:20
        Odszczurzanie szczura 🤔
      • aamarzena Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 11:36
        Raczej pies, kot mógłby sobie nie poradzić. Szczury boją się psow, a większość psow na szczura zapoluje. Tylko wątpię aby jak normalny wlasciciel pożyczył swojego psa do takiej akcji. Ryzyko złapania różnego rodzaju świństwa duze, leczenie kosztowne.
        Nie ma jakichś klatek łapek jak na kuny/koty? Moze uda się w to złapać. No i nie wiem czy na ser czy raczej jakas aromatyczną kiełbasę, mięso, może trochę ryżu, cholera wie co ten akurat osobnik lubi.
        • mashcaron Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 11:43
          No właśnie, problem też w tym, żeby zgadnąć na co ten konkretny się złapie.
          Nawet z muszą miałam problem i wymieniałam wiele razy danie w restauracji aż złapała się na chleb z nutellą 🤣
          Szczury generalnie lubią mięso i czekoladę, ale może akurat ten nie lubi🤷
          • mashcaron Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 11:51
            Mysza*
          • aamarzena Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 13:31
            O kurcze, o czekoladę to bym szczurów nie podejrzewała 🧐
          • turbinkamalinka Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 14:59
            He he. Miałam szczura. Owszem jadł wszystko ale raczej tak, żeby z głodu nie zdechnąć. Rzeczą na którą się rzucał i jadł z widocznym apetytem była galaretka tongue_out. Taka ze sklepu obsypana cukrem tongue_out
            • mashcaron Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 15:09
              Moje bardzo lubiły ciastka Oreo. Potrafiły zajumac całą paczkę że stołu i wlec przez pół mieszkania do klatki. Tam klinowaly się w wejściu i zdobycz była odbierana.
              • fornita111 Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 16:07
                big_grin podlosc. Biedne szczury, tyle fatygi na nic
          • turbo_sniezynka Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 15:42
            My mysz złapaliśmy na maslo orzechowe
    • tt-tka Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 11:16
      O Dzizas !
      uciekam z krzykiem
      z bezpiecznej odleglosci wydzwaniam firmy deratyzacyjne, znajomych z terierami i wszystkich swietych i odmawiam powrotu, poki nie zobacze szczura w charakterze nieboszczyka wywleczonego z lokalu
      potem wydzwaniam budowlancow czy innych specjalistow, by sprawdzili, jak to bydle sie dostalo do srodka i zabili czy inaczej uniemozliwili przejscie nastepnemu
      no chyba ze dostane ataku i zamiast szczurem czy seniorem z cewnikiem trzeba bedzie zajac sie mna

sorry, ale szczurow boje sie panicznie. Mialam kiedys jednego, ale to byl moj, osobisty i zaprzyjazniony. Juz takiego domowego kolezanki tez sie balam.
      • triss_merigold6 Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 11:20
        Ja się ich brzydzę, a nie boję (pojedynczych).
      • mashcaron Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 11:39
        Szczur, jak będzie chciał, to sobie wejście zrobi:p albo rurami przejdzie i ci wyjdzie z kibla :p
        Na szczęście większość nie jest aż tak zdesperowana i znajdują sobie przychylniejsze miejsce do życia:p
        • topcia27 Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 13:43
          Dokladnie, u nas w bloku kiedys te bestie miały wygryzione przez beton dziury do każdego mieszkania w pionie. Okazjonalnie pojawiały się to tu to tam. A w bloku za moim szczur wodny wyszedł właśnie kiedyś toaletą u znajomych. Wraca sobie koleżanka po nocce, cyk światełko w wc a tam na podłodze siedzi owłosiony szczur. Miałam kilka lat taka traumę, że nie usiadłam na desce dopóki nie włożyłam głowy do kibelka czy coś się tam nie czai 😂
      • berdebul Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 18:47
        Kibel zabijesz big_grin suspicious
    • ritual2019 Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 11:16
      Ja sie panicznie ich boje wiec ucieklabym z tamtad i nie wiem czy wrocilabym jeszcze. Ale to ja. Natomiast zadzwonilabym po firme zeby tego konkretnego usunac i owszem pozwolilabym im dzialac. Jesli sie pojawil w domu to znaczy ze pewnie sa w bardzo bliskiej okolicy i nalezy dzialac.
    • rosapulchra-0 Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 11:19
      Jeśli pojawił się jeden, to zaraz przyjdzie cała gromada. To szczór wywiadowca. Kupić klatkę- mordercę na szczura i jak najszybciej się go pozbyć. Przy okazji deratyzacja.
      • mallard Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 14:24
        rosapulchra-0 napisała:

> To szczór wywiadowca

O kórwa...
        • mashcaron Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 14:27
          🤣

Ps. Widzisz Mallard? Czasem śmieszysz:p
        • alicjamagdalena Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 14:28
          😅
      • alpepe Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 17:03
        szczór
        No tego jeszcze na tym forum nie widziałam.
    • umi Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 11:21
      Zemdlałabym. A wcześniej pisk mój donośny usłyszałoby pół okolicy uncertain
      Niestety i nie jestem z tego dumna.
      Potem pewnie odcuciłby mnie dzieciak albo pies.
      A potem bym dzwoniła po ekipe deraytzacyjną. Zanim ekipa by przyjechałą, chłop by odwołał i zamontował żywołapkę. Nie mam yay jesli chodzi o wielkie, dzikie gryzonie sad
      • alicjamagdalena Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 11:25
        Ekipy były obdzonione bez szans na,złapanie wg panów tego samego dnia...każdy mówił że no way i że to trwa.
        • umi Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 11:27
          Omg... Jak Ty to przeżyłaś? Chyba bym zamknęła pokój w którym ten szczur był i czekała az przyjedzie ktos z żywołapka na niego. Zabic bym go w zyciu nie zabiła, jeszcze zabite dzikie mięso i krew, bleee...
          Jakby się złapał, wszystko bym zdezynfekowała.
        • mashcaron Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 11:27
          Szczury są bardzo inteligentne, nie tak łatwo je złapać, niestety.
        • tt-tka Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 11:28
          alicjamagdalena napisała:

> Ekipy były obdzonione bez szans na,złapanie wg panów tego samego dnia...każdy m
          > ówił że no way i że to trwa.

Niech trwa. Nie wracam, poki szczur tam jest.
          Moze terier czy inne zwierze byloby szybsze niz te obdzwonione ekipy ? Juz nawet na weza bym sie zgodzila...
    • wkswks Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 11:23
      Kot w domu
      • ritual2019 Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 11:31
        wkswks napisał(a):

> Kot w domu

Czasem kot moze sie bac szczura. Moja znajoma (kiedys razem pracowalysmy) miala szczura w domu. Zanim wiedziala ze jest a prawdopodobnie przychodzil w odwiedziny to zauwazyla ze kot zaczal sie dziwnie zachowywac. Siedzial w swoim domu -poslaniu w piwnicy i nie wychodzil, malo jadl, byl przestraszony. Zabrala kota do vet ale trudno bylo stwierdzic w czym problem. Kilka tygodni pozniej w weekend wyslala mi zdjecie nagdryzionego plastikowego pudelka i stwierdzila ze chyba ma mysz w domu. Zadzwonilam do niej i powiedzialam ze na moje oko to raczej cos wiekszego niz mysz. Wystraszyla sie, zabrala pudelko do vets, ktory potwierdzil moja opinie. Skonczylo sie na firmie ktora potwierdzila ze to szczur plus sasiedzi tez zauwazyli. Szczury przychodzily z pobliskiego cmentarza. Trzeba bylo zajac sie wieksza okolica, takze gmina podjela dzialania. Kot po jakims czasie wrocil do normy.
    • purchawka2020 Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 11:26
      Wypożycz kota albo teriera. Mam taki zestaw, żaden kret nie pohula po ogrodzie , żaden szczur się nie zbliża.
      • sophia.87 Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 11:29
        A terrier nie próbuje polować na kota? ☺

• umi Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 11:31
        A może kupa czegoś? Ktos tu pisał o jakichś odchodach drapiezników. Moze szczury tez się boją kupy jakiegos zwierzaka? Fretki?
        • aamarzena Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 11:40
          Wydaje miś ie, że sama kupa nie zalatwi sprawy. Szczury nie są głupie, zorientuje się, że tu żaden drapieżnik nie mieszka. A poza tym trzymać psie kupy porozkładane po domu, bleh.
      • tilijka123 Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 11:31
        purchawka2020 napisał(a):

> Wypożycz kota albo teriera. Mam taki zestaw, żaden kret nie pohula po ogrodzie
        > , żaden szczur się nie zbliża.

Mieszkałam w bliźniaku gdy pojawiły się szczury w piwnicy. Miałam wtedy foksteriera a sąsiedzi kota i nic to nie dało. Widziałam jak foksterierka walczyła ze szczurem, który wyskoczył ze smietnika, raz rozkopała gniazdo i zabiła wszystkie młode. Szczury nadal były. Dopiero trutka rozwiązała problem.
    • tilijka123 Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 11:29
      Tylko trutka.Najlepiej taka co powoduje mumifikację. Jakieś 10 lat temu mieliśmy szczury w domu. Pojawiły się po tym jak rozebrano stare budynki w okolicy. Właziły do śmietnika, poniszczyły mnóstwo rzeczy w piwnicy. Wyłożylismy trutki i dość szybko problem się rozwiązął.
    • anorektycznazdzira Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 11:38
      U mnie szczur się złapał do dobrej, sporej żywołapki na "z wyższej półki"big_grin kocią karmę w środku.
      Fakt, był łapany z domku letniskowym i nas akurat nie było kilka dni, więc uciekł. Niewątpliwie nie od razu sądząc po śladach histerii w środku. Jak jesteście na miejscu, to zdążyłybyście zareagować. Szybka reakcja jest konieczna, bo "nasz" już nigdy więcej się nie nabrał na ten numer i żywołapka przestała być skuteczna.
    • snakelilith Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 11:47
      Robię to samo co z wiewiórką, która nieopatrznie weszła do domu. Szykuję jej (mu) bardzo smaczną przynętę w pewnej odkległości za oknem balkonowym i czekam, a jak wyjdzie, to zamykam drzwi i sprzątam dokładnie, w domu i otoczeniu (śmieci) i uprzedzam sąsiadów, bo szczury nie wchodzą ot tak do domu, tylko gdy czują łatwe do zdobycia żarcie.
      I nigdy nie zostawia się latem żarcia przy otwartych oknach, typu słodycze na stole, albo półmisek z owocami. My mamy w okolicy sprytne, małe myszy, które wchodzą po ścianach, albo w rynnach nawet na dach domu, gdy czują, że na balkonach jest coś dobrego. Więc orzechów i marchewki dla wiewiórek nie mogę zostawiać tam na noc.
    • thea19 Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 11:49
      u mnie ze szczurami porządek robią psy moje i sąsiada, ja mam terriery, sąsiad owczarki. Jeden idiota za płotem sobie kurnik założył nielegalny i szczury się pojawiły. Nasze psy tłuką je hurtowo. Mam też pułapki z trutką.
      • alicjamagdalena [...] 25.08.22, 12:00
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
        • mashcaron Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 12:04
          Dżizas, mogłaś sobie darować to zdjęcie..
          • lily_evans011 Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 13:21
            No dokładnie.
          • homohominilupus Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 14:32
            No, po bandzie pojechała
        • alicjamagdalena Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 12:21
          A skąd się wziął? Babcia w starym, nie używanym z 30 lat kurniku dokarmiala....kotki.
          Jak tam weszłam to od razu wiedziałam co to za miejsce. Stołówka dla szczurów. Miseczki z karmą, miseczki z wodą, babcia nawet skrzydełka, nóżki z zupy nosiła tam tym....kotkom. Na około gó...więc wiadomo kto sie tam stołował.
          • ritual2019 Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 12:28
            Tam sie stolowala pewnie cala rodzina, a tego wyslali na zwiady nieco dalej. Zlikwidowac stolowke, kotom dac jesc blizej domu a gdy sie najedza zabrac miski. Koty przyzwyczaja sie do stalych por i beda przychodzic. Nie zostawiac zadnych resztek jedzenia, ogarnac otoczenie.
            • alicjamagdalena Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 12:53
              Stołówka zlikwidowana. Trutka na wszelki wypadek rozłożona- piwnica, garaz, drewutnia tak aby postronne zwierzęta koty, pies nie zakosztowały trutki.
        • bulzemba Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 12:30
          Kobieto! Miałaś szczęście że się na ciebie nie rzucił! Szczur zaginany w kozi róg zaczyna atakować.
          • alicjamagdalena Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 12:54
            Dlatego zachowywałam odległość. Dziadek na szczęście miał w domu wiatrówkę... sorry straszny był to dzień
            • sylwianna2018 Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 13:22

> Dlatego zachowywałam odległość. Dziadek na szczęście miał w domu wiatrówkę... s
              > orry straszny był to dzień

W sensie, że go zastrzeliłaś z tej wiatrówki?
              • mashcaron Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 13:45
                Firmy deratyzacyjne, w miejscach gdzie jest dużo szczurów a z jakiegoś powodu nie można rozłożyć trutki też strzelają:p
                • alicjamagdalena Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 13:55
                  O widzisz...pracę zmieniam więc...
              • alicjamagdalena Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 13:54
                Postraszyłam i zszedł na zawał 😇
            • bulzemba Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 14:40
              Trafiłaś. Szczura. Z. Wiatrówki?

Szacun.
              • alicjamagdalena Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 14:44
                Początkowo chciałam odkurzaczem ...smile))) chyba jakiś flash back z kreskowek😆😆
                • homohominilupus Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 14:57

> Początkowo chciałam odkurzaczem ...smile))) chyba jakiś flash back z kreskowek😆😆

Zatrzymajcie te karuzele śmiechu
                • mae224 Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 18:50
                  Bardzo bardzo dawno się tak nie śmiałam 😁😁😁😃
              • mashcaron Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 14:49
                Tak, to zasługuje na podziw, biorąc pod uwagę, jakie one potrafią być szybkie.
            • stephanie.plum Re: Szczur w domu- co robicie? 26.08.22, 11:15
              wiatrówką...
              genialne.
              i o wiele bardziej humanitarne niż trutka, gdy już odpadła opcja oszczędzenia biedakowi życia.

moja siostra ostatnio miała szczura w mieszkaniu. udało się jej go przegonić, następnego dnia był znowu...
              • mashcaron Re: Szczur w domu- co robicie? 26.08.22, 11:34
                My kiedyś złapaliśmy mysz w zywolapke. Powiedział mężowi, żeby ją wypuścił gdzieś daleko, ale mu się nie chciało i wypuścił ja na łąkę po przeciwnej stronie ulicy. Jeszcze tego samego wieczora była spowrotem:p
        • umi Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 13:12
          Jprdl. Teraz mi tego szczura szkoda. Biedny. jak był taki pierdołowaty, czemu go nie wygoniłaś za okno??? Myslałam, ze to taki wściekle dziki szczur, co skacze na ludzi i zwierzęta uncertain
          • alicjamagdalena Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 13:57
            Serio? Wygoń szczura?...pokój był wywrócony do góry nogami to był ARMAGEDON
            • umi Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 15:06
              serio. chociaz podziwiam, ze trafiłas. Wcelowałaś od razu, czy meblom tez się dostało? Ja bym go juz chyba wolala gdzies zagnac i wyrzucic, chociaz nie mam zielonego pojecia jak bym podniosla cos ze szczurem w srodku, zwłaszcza jakby się rzucał.
              Tak jakoś zabity biednie wygląda i przypomina trochę te szczury ichi.
              • alicjamagdalena Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 15:20
                O czym ty mówisz? Zagnac w kąt i wyciągnąć rękę jak do...kotka kici kici chodz szczurku? W szklanki to pszczoly/ osy/ pajaki łapie i wyrzucam na pole.
              • alicjamagdalena Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 15:23
                Serio szczurek z sklepu zoologicznego i taki domowy, wędrowny to nie to samo.
                • alicjamagdalena Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 15:26
                  *Nie domowy a dziki
                  • umi Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 17:11
                    Nie, teraz na spokojnie to bym wzięła wielka skrzynię z zamykaną pokrywką, ustawiła w kącie i go zagoniła jak psy zająca.
                    Ale na spokojnie, po całym dniu tego watku.
                    Spontanicznie napisałam Ci, co bym zrobiła. wrzasnęła i zemdlała.
                    Zabić bym go nie zabiła, ja nawet kury na rosół nie zabiję. Może jakiegoś Ruska bym dała radę, zamykając przy tym oczy tongue_out Do obrony slużą mi psy, ale psa bym na szczura nie wysłała. Bałabym sie, ze coś mu zrobi (szczur psu).

Myślę, ze nieźle sobie poradziłas. Na przysżłośc dopracuj strategie w bezkrwawym kierunku. yaya masz (jajniki?).
                    • alicjamagdalena Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 17:17
                      BTW o karmieniu szczurów chyba,na tym forum któraś pisała- Sąsiad wyrzucał resztki jedzenia i jeszcze wezwał na kogoś służby że niby szczury wabi nie wiedząc że to jego dzieło.
                      Babcia stołówkę prowadziła od dłuższego czasu i w,sumie dziwne ze i koty i szczury tam przychodziły. Na szczescie zlikwidowala. Wcześniej szczerze nie pomyślałabym że może wabić gryzonie. Zbiegło się to też z czasem gdy w domu nie było psa od prawie roku.
                      • umi Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 17:24
                        Pewnie się koty ze szczurami mijały. Pokojowa koegzystencja big_grin

Kup tą żywołapkę na szczury, będziesz miała na zaś i nie będziesz musiała do nich strzelac. To jest niezłe osiągnięcie, ale szkoda żywej istoty. Zeżreć Cię nie zeżarł, a mógł tongue_out Jesli to prawda, ze się szybko uczą, powinny załapać, gdzie sa niechciane.
        • nenia1 Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 15:53
          Fajny z ciebie zwyrol...ja rozumiem, że się można wystraszyć, brzydzić itd.
          Ale zabić, wklejać zdjęcia na forum i jeszcze te uśmieszki pełne radości...
          Nie lubisz zwierząt, niestety, a raczej lubisz jak większość tutaj śliczne, zdrowe pieski
          i kotki, ale szczura będziesz gonić po całym mieszkaniu i zabawa na całego.
          • alicjamagdalena Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 16:16
            Ojp...jakbyś miała chorego obłożnie czlonka rodziny i wizję nocy z,szczurem to ciekawe co byś,zrobiła? Serio bo mnie nic innego nie przyszło do głowy i nie miał mi kto inaczej pomóc.
            • nenia1 Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 16:23

> Ojp...jakbyś miała chorego obłożnie czlonka rodziny i wizję nocy z,szczurem to
              > ciekawe co byś,zrobiła? Serio bo mnie nic innego nie przyszło do głowy i nie mi
              > ał mi kto inaczej pomóc.

Tak, tak, zasłaniaj się teraz szlachetnymi celami.
              Z powodu tego chorego członka rodziny zakładasz wątek z suspensem,
              wklejasz zdjęcie zabitego zwierzęcia i rozradowane buźki. Co myślisz, nie widać, że ci adrenalina
              skoczyła i jarasz się jakbyś zastrzeliła tygrysa bengalskiego?
              • alicjamagdalena Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 16:29
                Oszalalaś...sorry.
          • alicjamagdalena Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 16:18
            Nie znasz mnie i nazywasz zwyrolem? Tak cieszyłam się po fakcie że dziadek będzie miał względnie spokojna noc. Nie życzę Ci takich akcji sad może nadinterpretujesz te uśmieszki to raczej ulga.
        • riki_i Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 17:41
          Skubaniec dorodny. Musisz kupić trutkę w kostkach oraz jednorazowe foliowe rękawiczki. Nie wolno wykładać trutki gołymi rękami! (Szczury wyczują zapach człowieka). Zachowaj nerwy na wodzy, jak kostki z trutką będą znikać w szalonym tempie. Niestety one są żarłoczne. Po tygodniu szczury padną i się zmumifikują , jeśli ich wcześniej nie znajdziesz .
    • ykke Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 12:46
      Wy chcecie pokoju na świecie....
      Póki myślenia i talerzy człowiek nie oczysci będzie takie bagno. Otruc, zabic, a może zatluc łopatą. I to kobiety piszą...Ale wrazliwosci powinni uczyć od żłobka.

Dla mnie oczywistym rozwiązaniem jest klatka zywołapka i wywiezienie zwierzęcia daleko. I zamykaj dom.
      • alicjamagdalena Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 12:56
        Jasne ważniejszy szczur niż dziadek z cewnikiem. Babcia w stresie i dziecko. Zestresowany szczur złapałby się może po kilku dniach....może
      • mashcaron Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 12:56
        Ale zdajesz sobie sprawę, że szczura czasem w zywolapke można łapać tygodniami a może wcale do niej nie wejść? Albo wejść i uciec?
        I że szczury przenoszą różne świństwa? Np. leptospirozę, chorobę Weila, histoplazmozę, hymenolepiozę... I ty potem z takim miłym typkiem tygodniami sobie żyjesz pod jednym dachem, on sobie sra gdzie popadnie i szcza na twoje ziemniaczki w piwnicy 🤷
        • alicjamagdalena Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 13:01
          On był w salonie. Gdyby to była piwnica to nie byłoby paniki.
          • mashcaron Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 13:03
            On mógł być wszędzie już wcześniej, zanim przyszedł do salonu. To szczur, nie puka i nie czeka na zaproszenie.
      • juzustempy Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 13:27
        ykke napisała:

> Wy chcecie pokoju na świecie....
        > Póki myślenia i talerzy człowiek nie oczysci będzie takie bagno. Otruc, zabic,
        > a może zatluc łopatą. I to kobiety piszą...Ale wrazliwosci powinni uczyć od żło
        > bka.
        Pocieszę cię, pani szczurzolubna - szczurów jest na świecie dużo więcej niż ludzi. Prędzej to my wyginiemy niż one. Łapanie szczurów do żywołapek i wywożenie ich potem to nieporozumienie.
        • ginger.ale Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 13:32
          Poza tym taka rozłąka z rodziną też jest przecież niehumanitarna.
      • bene_gesserit Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 17:27
        ykke napisała:

> a może zatluc łopatą. I to kobiety piszą...Ale wrazliwosci pow

Ale co ma do tego płeć? Że kobiety takie bardziej uczuciowe powinny być?
    • kicifura Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 12:48
      Ja zaczynam biegać w kółko w panice już na etapie ogona 🤷🏻‍♀️
      • ginger.ale Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 13:10
        kicifura napisała:

> Ja zaczynam biegać w kółko w panice już na etapie ogona 🤷🏻‍♀️

Ja tak samo. Od samego czytania tego wątku mam ciarki na plecach. 😱
    • maleficent6 Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 14:39
      No jak to co? Wrzeszczę jak opętana i czekam pod domem na męża, który załatwia sprawę 😅
      • alicjamagdalena Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 14:42
        M jak go uczyłam strzelać to palnął sobie celownikiem opt.w oko przy wystrzale, więc.....zresztą był ponad,100km od dziadków domu.
        • maleficent6 Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 16:59
          No ja sobie wybrałam mężczyznę nie ciapę, więc dałby radę że szczurem.
          Cóż...mój by jechał te 100km i mnie ratował 😂
          • umi Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 17:27
            Ale ona sobie poradziła. Więc nie trzeba było ratowąć jej. Swoja drogą, nie mam pojecia jak trafiła.
            • maleficent6 Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 18:03
              Ale pytanie było - co wy robicie? Więc napisałam co ja robię.
    • aqua48 Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 15:13
      Uprzejmie mówię temu szczuru won.
    • majenkir Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 15:36
      > Pojechałam po łapkę klejową

Dla ludzi, ktorzy to używają jest specjalne miejsce w piekle 🫤
      • alicjamagdalena Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 15:40
        Też tak myślałam sad jednak życie weryfikuje poglądy .
        • alicjamagdalena Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 15:41
          Większość na forum uciekłoby z domu jak słyszę a działać musiałam.ktos musiałsad
          • pani_tau Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 17:42
            Ja cię rozumiem. Niestety, to jest sytuacja z rodzaju albo my albo one.
            Nie wspominając juz o tym, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
    • czarna_kita Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 15:40
      Jadę do sklepu po trutkę. Nie bawię się w żadne łapki ani klatki. Szczur i mysz to szkodnik.
      • bene_gesserit Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 17:30
        czarna_kita napisał(a):

> Jadę do sklepu po trutkę. Nie bawię się w żadne łapki ani klatki. Szczur i mysz
        > to szkodnik.

Z punktu widzenia Ziemi, tak na oko ważniejszym od twojego, największym szkodnikiem jest czlowiek. To co robimy?
        • majenkir Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 19:55
          To może serial killers nie sa tacy źli? 😏
        • aqua48 Re: Szczur w domu- co robicie? 26.08.22, 10:45
          bene_gesserit napisała:

> Z punktu widzenia Ziemi, tak na oko, największym szkodn
          > ikiem jest czlowiek. To co robimy?

A właśnie nie zrobiliśmy? Rozglądnij się.
    • fornita111 Re: Szczur w domu- co robicie? 25.08.22, 16:36
      Myslalam, ze znajde w tym watku jakies dobre podpowiedzi a tu nic. Ja mojemu poki co zabralam zarcie (do kasy pancernej wszystko chowam) i funduje mu aromaterapie.
    • beata.1968 Re: Szczur w domu- co robicie? 26.08.22, 10:58
      Podziwiam ,że wykonałaś tyle rozsądnych czynności . U mnie byłoby tak : zawał , karetka , OIOM - o ile by zdążyli. W tym czasie szczur hasa beztrosko po moim mieszkaniu. Panicznie boję się szczurów , myszy i dużych pająków ( małe pająki zabijam)
      • stephanie.plum Re: Szczur w domu- co robicie? 26.08.22, 11:51
        ale ona miała pod opieką dziecko i dziadka, w takiej sytuacji nie masz głowy do żadnych zawałów.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka