Dodaj do ulubionych

Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania

26.08.22, 09:18
... zrobić?
W internetach radzą różnie, a ematka ma praktykę. Doradzcie, proszę. Wstępnie wypisałam sobie:

Morfologia
Glukoza na czczo
TSH, ft3, ft4
Lipidogram
Wit. D3
Kortyzol

Coś dołożyć?
Krzywą cukrową robiłam w ciążach, wychodziła bez zastrzeżeń, wiem że mogło się wiele zmienić przez 3 lata ale bez wskazania lekarza wolę tego badania nie robić.
Brak stwierdzonych chorób przewlekłych i oznak innych problemów.
Obserwuj wątek
    • aqua48 Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 26.08.22, 09:26
      Kto Ci ułożył dietę i jaki rodzaj ruchu i jak często stosujesz?
    • kaktusowepole Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 26.08.22, 09:46
      Lekarz rodzinny pomoże.
      Badania też zleci na NFZ. To. A początek.
    • slatynka85 Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 26.08.22, 10:34
      A dieta jaka? Oblicz swoje zapotrzebowanie kaloryczne i odejmij 300 kc. Zmień pieczywo białe na chleb razowy, dużo wody i do każdego posiłku owoc lub warzywa. Zainstaluj sobie aplikację Fitatu i wszystko wpisuj co zjadłaś. Ja często brałam inspiracje z posiłków dla cukrzyków, lub z diety śródziemnomorskiej oraz z menu diet pudełkowych - wiele tego w internecie. W ciągu 2 miesiecy schudłam 3 kilo, wiem, że mało, ale ciągle idzie waga w dół. Oczywiście badania też warto zrobić 😊
      • panna.nasturcja Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 27.08.22, 03:03
        Po co ma jeść owoc do każdego posiłku?
        I w jaki sposób zamiana białego pieczywa na razowe wpływa na odchudzanie?
        • mandre_polo Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 27.08.22, 15:04
          Napisała owoce ALBO warzywa. Prawdopodobnie sprawdza z aplikacją propozycje węglowodorów, białka, tłuszczów i może sobie pozwolić
    • bib24 Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 26.08.22, 10:40
      insulina na czczo to podstawa
      lipidogram ci akurat niepotrzebny
    • jammer1974 Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 26.08.22, 10:43
      5,6 razy dziennie male porcje ( ok.250g) , duzo bialka (serek, mleko, Skyr, jogurty, kurczak, jajka etc. Pic duzo plynow (minimum 2litry).
      Poszlo mi 40kg bez ruchu.
      Ruch wprowadze po redukcji.
      • jammer1974 Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 26.08.22, 10:44
        Ps. Zadne liczenie kalorii nie jest potrzebne
      • kamire12 Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 26.08.22, 10:46
        serio 5-6 posiłków dziennie?
        wg najnowszych badań właśnie lepiej jest 2-3 i większe odstępy, zeby organizm miał czas na trawienie

trzeba ograniczyć mocno węglowodany i wszystko przetworzone. mąka to też przetworzone!
        dużo owoców to też dużo węglowodanów.
        można jeść dużo warzyw. trzeba białko

• jammer1974 Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 26.08.22, 11:11
          Serio. Mowie co stosowalam i jakie to efekty przynioslo. To tyle co mam do powiedzenia.
          Obecnej mody zywieniowej nie sledze bo nie potrzebuje.
        • 35wcieniu Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 26.08.22, 11:48
          Jammer jest tu napędzaczem ruchu i siewcą fermentu, nie ma co się przejmować tymi wywodami.
          W zależności od wątku bywa też po operacji bariatrycznej więc jakby jej rady o odchudzaniu... no...
          • jammer1974 Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 26.08.22, 12:44
            No tak intelligentki z ematki wiedza lepiej. Zadna nie schudla ale wiedza lepiej.
            • 35wcieniu Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 26.08.22, 12:47
              Dlaczego potrzebna ci była operacja bariatryczna, jak masz rady i porady na odchudzanie?
              • jammer1974 Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 26.08.22, 12:58
                Dwa powody.
                -mialam za duzy zoladek zeby kiedykolwiek mogla odczuc sytosc
                -nie znalam tych zasad. Kazdy dietetyk prxygotowywal mi diete, po ktorej praktycznie nie chudlam. Dopiero na bariatri czlowiek trafia na tych co sie znaja.

Zanim nie zostalam zakwalifikowana do projektu operacja latami pitolono mi o wszelkiej masci dietach itp. Dopiero jak mnie zakwalifikowali to dowiedzislam sie ze zaledwie 1 % stosujacuch diete odnosi trwaly sukces.
                • no_name33 Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 26.08.22, 14:28
                  jammer1974 napisała:

> Dwa powody.
                  > -mialam za duzy zoladek zeby kiedykolwiek mogla odczuc sytosc
                  > -nie znalam tych zasad. Kazdy dietetyk prxygotowywal mi diete, po ktorej prakty
                  > cznie nie chudlam. Dopiero na bariatri czlowiek trafia na tych co sie znaja.
                  >
                  >

Skoro miałaś tak wielki żołądek, to musiałaś się wcześniej przejadać. Jesteś po operacji bariatrycznej, zapewne zmniejszenia żołądka i radzisz, że kalorie nie są ważne?? Schudlas tyle, bo masz mały żołądek i dużo na raz nie zmieścisz.

Jsi jests w deficycie, to nie ma bata, musisz chudnąć.
                  • jammer1974 Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 26.08.22, 17:59
                    no_name33 napisała:

> Jsi jests w deficycie, to nie ma bata, musisz chudnąć.

Czy ja powiedzialam ze nie jestem na deficycie. Tyle ze nikt lacznie ze mna tego nie wie, nie sprawdzac, nie liczy, nie swiruje. W porownaniu z poprzednimi ponyslami dietetycznymi od dietetyka moglam sie wreszcie odprezyc i zadac sobie pytanie. Dlaczego nie wiedzialam o tym wczesniej.
                    Nikt mi zadnej diety deficytowej nie ukladal. Otrzymalam wytyczne i zalecenie ze mam jesc bo zeby schudnac trzeba jesc tylko odpowiednio.
                    • 3-mamuska Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 27.08.22, 04:53
                      Czy ja powiedzialam ze nie jestem na deficycie. Tyle ze nikt lacznie ze mna tego nie wie, nie sprawdzac, nie liczy, nie swiruje. W porownaniu z poprzednimi ponyslami dietetycznymi od dietetyka moglam sie wreszcie odprezyc

Ty serio tak ciężko myślisz ?
                      Przecież nie rady dietetyczki ci pomogły, a to ze masz malutki żołądek i nie możesz zjeść więcej 😂🤦‍♀️
                      • jammer1974 Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 27.08.22, 12:13
                        Ty za chwile w mysleniu to Thea dorownasz.
                        Wiem ze to ciezkie jest zebys zrozumialas ale zaryzukuje i podsune mysl.
                        Mozna zjesc 200gram serka wiejskiego lub 200gram czekolady. I to i to swobodnie sie miesci w malym zoladku.
                        Mozna tez jesc duzo nawet zdrowych rzeczy ktore nie poprawiaja metabolizmu. Nie przyspieszaja metabolizmu a nawet spowalniaja. Nie chronia przed utrata miesni zamiast tluszczu.
                        Owszem wazne sa rady dobrego dietetyka.
                • memphis90 Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 29.08.22, 13:44
                  >mialam za duzy zoladek zeby >kiedykolwiek mogla odczuc sytosc
                  Sytosc nijak nie wynika z wypchania żołądka aż po przełyk...
            • thea19 Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 26.08.22, 15:06
              Ja schudłam 20kg bez operacji jedząc 2x dziennie. 5-6 to by mi ciągle insulinę wywalało i gówno bym schudła.
              • marion.marion Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 26.08.22, 16:34
                Ja też nie mogę 5-6 razy dziennie małych porcji. Najadam się na chwilę (albo i wcale) i non stop jestem głodna i liczę czas, żeby coś zjeść. Dla mnie optymalnie to 3 (w weekendy gdy późno wstaję) lub 4 (jeśli dzień zaczynam o 6-7). Oczywiście trochę większe niż te, które miałyby być w ilości sześciu. Ale też nie napycham się do nieprzytomności ani nie przejadam.
                • jammer1974 Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 26.08.22, 18:02
                  marion.marion napisała:

> Dla mnie optymaln
                  > ie to 3 (w weekendy gdy późno wstaję) lub 4 (jeśli dzień zaczynam o 6-7).

Tez dobrze.
                  To pierwsza zasada jaka trzeba bylo zastosowac ku mojemu zdziwieniu. Jedz w taki sposob jaki ci smakuje i jak ci wygodnie bo to nie dieta tylko sposob na zywienie cale zycie.

• 3-mamuska Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 27.08.22, 04:50
              jammer1974 napisała:

> No tak intelligentki z ematki wiedza lepiej. Zadna nie schudla ale wiedza lepie
              > j.

A kto powiedział ze nie schudła?
              To raz ,dwa jak ktoś jest po operacji to może sobie jeść 6 posiłków po 100g. To i liczyć kalorii nie musi.
              • jammer1974 Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 27.08.22, 12:03
                3-mamuska napisała:

> A kto powiedział ze nie schudła?

Mozliwe ze schudla. Bredzi cos o wiszacej skorze wiec chyba wie co mowi.
                Nic nie szkodzi. Wroci jej z 99% pewnoscia wiec problem skory sie jej rozwiaze.

> To raz ,dwa jak ktoś jest po operacji to może sobie jeść 6 posiłków po 100g. T
                > o i liczyć kalorii nie musi.

Jak juz co to po 200gram i to tylko na poczatku. Bez operacji tez mozna jesc po 6 posilkow. Nikt nie zabija z tego powodu.
                • snakelilith Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 27.08.22, 12:37
                  jammer1974 napisała:

> Bez operacji tez mozna jesc po
                  > 6 posilkow. Nikt nie zabija z tego powodu.

Ale PO CO? Ty MUSISZ jeść w małych i częstych porcjach, bo twój żołądek mieści tyci porcje, a małe porcje dają ci uczucie sytości. Ludzie z normalnym żołądkiem nie muszą jeść tak często i nawet nie powinni, bo małe porcje przy normalnym żołądku nie sycą, a tylko stale podkręcają wyrzut insuliny, co jeszcze bardziej nakręca apetyt. Zapytaj twojego mądrego lekarza, skoro nie wierzysz.
                  Uczyć się od ciebie odżywiania, to tak jakby uczyć się tańca od osoby bez nogi. Dla innego bez nogi może być pomocne, ale osoba z dwoma nogami powinna się raczej wzorować na sprawnych fizycznie tancerzach, w tym przypadku, nie na tych, którzy schudli pierdylion kilogramów przy pomocy operacji, a na tych, którzy trzymają zawsze relatywnie niską wagę, albo co najwyżej regulują mniejsze wahania. Bo te osoby całe życie robią coś dobrze, a nie ty, z twoimi epizodami żarcia ponad miarę, brakiem umiaru, nieumiejętnością poskromienia swojej choroby przy pomocy konwencjonalnych metod i brakiem wiedzy o prawidłowym odżywianiu.
                  Nie z tobą tu powinny te osoby, które chcą schudnąć, dyskutować, a z twoim lekarzem, który tak jak się robi dziś w dietetyce, dobrał by im indywidualny, dopasowany do konkretnej osoby i sytuacji sposób na schudnięcie i trzymanie wagi. I nie musiałby być, a nawet nie byłby, to twój sposób. Ty masz tylko rozpiskę posiłków dopasowaną dla twojej choroby, która nazwa się zaburzenia odżywiania z adipositas co najmniej trzeciego stopnia (BMI powyżej 40) po operacji bariatrycznej, a nie sposób na odchudzenie całego świata. Dlaczego PRZED operacją nie wdrożyłaś swojej diety z sukcesem, skoro jest ona taka super duper i dla każdego?

• jammer1974 Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 27.08.22, 17:01
                    snakelilith napisała:

Cyt. > Ale PO CO? Ty MUSISZ jeść w małych i częstych porcjach, bo twój żołądek mieści
                    > tyci porcje, a małe porcje dają ci uczucie sytości. Ludzie z normalnym żołądki
                    > em nie muszą jeść tak często i nawet nie powinni"

Zeby nie rozszerzac swojego malego zoladka. Dziecku tez bys wpychala jeden albo dwa posilki i kazala glodowac pozostale 16godzin? Skoro to takie dobre.
                    Oczywiscie ze ja musze tak jesc a ludzie normalnie nie musza. Ale moga. Moga Sami zdecydowac czy wola glodowke czy brak sytosci.

"Zapytaj twojego mądrego lekarza, skoro nie wierzysz."

Nie jest on az tak mundry jak Ty i uwaza ze nie ma zadnego racjonalnego ani naukowego powodu zeby myslec ze 2 posilki sa lepsze od 5. Co kto lubi byle sie nie obrzerac.

Cyt. Osoba z dwoma nogami powinna się rac
                    > zej wzorować na sprawnych fizycznie tancerzach

Niby trafne porownanie ale tak jakby nie do konca. Bo tym z dwoma nogami taniec zupelnie nie wychodzi. Tylko 1%z nich wychodzi.

Cyt. którzy trz
                    > ymają zawsze relatywnie niską wagę, albo co najwyżej regulują mniejsze wahania

Dobre dobre. Maja niska wage - dlatego nieustannie sie odchudzaja. Przekonalas mnie.

Cyt. > . Bo te osoby całe życie robią coś dobrze, a nie ty,

Cudne. Hm...tylko to ja jestem chuda a nie te co robia "cale zycie dobrze". Taki drobiazg.

Cyt. brakiem umiarnieumiejętnością poskromienia swojej choroby przy
                    > pomocy konwencjonalnych metod.

Jakiez to urocze. Ci normalni konwencjonalbymi metodami poskramiaja poskramiaja poskramiaja i ...poskromic nie moga. I co drugi post jest o niekonczacym sie odchudzaniu.

Cyt. masz tylko rozpiskę pos
                    > iłków dopasowaną dla twojej choroby"

Nie mam zadnej rozpiski posilkow pani znawczyni od siedmiu bolesci.

cyt. która nazwa się zaburzenia odżywiania z a
                    > dipositas co najmniej trzeciego stopnia (BMI powyżej 40

35 droga pani "znawczyni" wszystko wiedzacym. A choroba nazywa sie otylosci a nie zaburzenie odzywiania.
                    Pani "znawczyni" wiesz na przyszlosc ze zaburzenie odzywiania sa bardzo skrupulatnie pilnowanym przeciwskazaniem do operacji. Az boje sie czytac dalej twoich wypocin.

Cyt. Dlaczego PRZED operacją nie w
                    > drożyłaś swojej diety z sukcesem"

Czytac tez nie potrafisz? Pisalam juz w tym watku. Przed operacja nie wiedzialam. Latami turlalam sie od dietetyka do dietetyka z tradycyjnymi metodami.
                    • snakelilith Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 27.08.22, 18:29
                      jammer1974 napisała:

> Zeby nie rozszerzac swojego malego zoladka.

Pominę twoje osobiste wyrzygi, bo są tylko emocjonalnym słowotokiem desperatki, która musiała pójść pod nóż, by opanować swoje ataki żarcia. Odniosę się tylko merytorycznie do twojego tekstu.
                      Nikt, ale to nikt, nie rozciągnie sobie żołądka normalnie kalorycznym jedzeniem. Jeżeli więc masz zapotrzebowanie na około 2 000 kcal i rozłożysz to na 2-3 posiłki, to nie ma żadnych szans na rozepchanie sobie żołądka porcjami do tego przewidzianymi. Ty musiałaś jeść ogromne ilości żarcia i to przez długi czas, by tego dokonać.
                      I nikt tu nie mówi ani o niemowlakach które funkcjonują inaczej i są w fazie intensywnego wzrostu, ani o przerwie 16 godzin. 3 posiłki to jest śniadanie, obiad i kolacja. Generacje ludzi tak funkcjonowały i jakoś ludzkość nie wymarła.
                      Nie bardzo też wiem, co rozumiesz pod pojęciem "nieustannie odchudzają"? Przecież ty ze swoim zmniejszonym żołądkiem też się nieustannie odchudzasz, bo cały czas przecież chudniesz. W czym ty jesteś więc lepsza, od ludzi, którzy zwracają uwagę na własną dietę i kontrolują co jedzą? Chyba tylko tym, że ci inni nie muszą poddawać się zagrażającej życiu operacji, by zdobyć i utrzymać wagę w normie.
                      I masz rozpiskę, plan jedzenia, bo nie możesz tak jak zdrowy człowiek przejść na inną formę odżywiania. Jesteś skazana na to, jak jesz teraz, bo inaczej spierniczysz sobie efekt operacji, a ja zjesz raz więcej, to się po prosto porzygasz.
                      No i faktycznie, sprzeczanie się czy miałaś BMI 40, czy 35, jest tu bardzo ważne. Napisałam 40, bo u mnie kasa płaci dopiero od tej wskaźnika. Od 35 tylko komuś z chorobami wywołanymi otyłością, czyli jeszcze gorzej. Dla mnie jesteś więc pomimo tych 5 punktów mniej od 40, kimś, kto przegrał życie i okaleczył się, by nie umrzeć z przejedzenia.
                      I każdy człowiek z BMI powyżej 30 ma zaburzenie odżywiania. Twoje zaburzenie było przyczną, dlaczego tyle przytyłaś i nie udało ci się schudnąć w sposób konwencjonalny. Albo utrzymać wagi, bo tyje się ciągle od nadmiaru kalorii, a od BMI 25-27, które można jeszcze zwalić na niekorzystne geny, złe przyzwyczajenia z rodzinnego domu, czy jakiś inny życiowy dramat, do 35 jest jeszcze długa droga. A teraz masz kogoś, a raczej coś, co trzyma nad tobą cały czas bata i przeciwwstawia się twojej patologicznej chęci nadmiernego jedzenia. To jest to coś, co pomniejszyło twój żołądek do żołądka maleńkiego dziecka, więc albo szwy, albo bypass, albo taśma, bo nie wiem, jaką metodę u ciebie zastosowano.

• jammer1974 Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 27.08.22, 18:37
                        Ja tez pomine twoje osobiste wyrzygi wiecznie nieustajaco odchudzajacej sie desperatki. Bo rozumiem ze musi to byc bardzo frustrujace.
                        U Ciebie tez operuja od 35bmi z chorobami wspolistniejacymi. Wiedzialabys to gdybys cokolwiek w sprawie wiedziala. Jak ci pisze ze zaburzenie odzywiania sa bardzo powaznymi przeciwskazaniem do operacji a ty piszesz ze kazdy ma. To ja wiecej niz nie napisze. Ponizej pewnego poziomu nie da sie rozmawiac.
                        Powodzenia w odchudzaniu
                        • jammer1974 Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 27.08.22, 18:39
                          Ps. Dla Twojej wiadomosci bede troche niemila- nie odchudzam sie. Nie musze. Mam cudownie doskonale prawidlowa wage. I jedynym moim problemen jest zeby wiecej juz nie chudnac. Polecam. Super uczucie. Tradycyjnymi metodami podobno tez sie da. Succes
                          • 3-mamuska Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 27.08.22, 20:22
                            jammer1974 napisała:

> Ps. Dla Twojej wiadomosci bede troche niemila- nie odchudzam sie. Nie musze. Ma
                            > m cudownie doskonale prawidlowa wage. I jedynym moim problemen jest zeby wiecej
                            > juz nie chudnac. Polecam. Super uczucie. Tradycyjnymi metodami podobno tez sie
                            > da. Succes

Już nie musisz ale musisz się pilnować do końca życia jak alkoholik.
                            Tak ,taki żołądek po operacji tez można rozciągnąć.
                            Dlatego masz mieć rozpiskę i ułoży plan.

Tylko ze w ogóle jesteś totalnie niedouczona na czym polega ta operacja i na czym twój problem i na czym polega normalne zdrowe odżywianie ludzi zdrowych z normalnymi żołądkami. Dlatego lekarz wysłał cię na operacje bo widział ze ogarniasz tematu i nie dasz rady sama.
                            • jammer1974 Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 27.08.22, 21:21
                              Oczywiscie ze jestem niedouczona. Ty ktora jej nie przeszlas wiesz lepiej.
                              Jestes rozbrajajaca w swojej dziewczecej naiwnosci. Ze tak dyplomatycxnie to nazwe.

Kazdy sie w pewnym wieku musi pilnowac i wierz mi z doswiadczenia wiem ze to cudowne uczucie w porownaniu z wiecznym odchudzaniem sie znawczyn od wszystkiego a najbardziej od nieustajacego odchudzania.
                        • snakelilith Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 27.08.22, 22:33
                          jammer1974 napisała:

> Ja tez pomine twoje osobiste wyrzygi wiecznie nieustajaco odchudzajacej sie des
                          > peratki. Bo rozumiem ze musi to byc bardzo frustrujace.

Ja się nie odchudzam słonko, bo ja nigdy w życiu nie miałam BMI powyżej 22,5. Ja co najwyżej robię kosmetyczne korektury sportem, by zbliżyć się do wagi idealnej przy BMI 21 i dobrym stosunku mięśni do tłuszczu. Do mnie się więc nie porównuj, bo w tym życiu takiego stanu już nie osiągniesz.
                          I przecież napisałam, że operują u mnie od BMI 35 z chorobami współistniejącymi, tymi, których byś nie miała, gdybyś miała wagę w normie. Wiem o tym, bo zajmowałam się zawodowo odchudzaniem ludzi i takich jak ty opornych na zdrowotne argumenty miałam na pęczki. Osoby decydujące się kiedyś na geriatryczne operacje, to były do tego te przypadki beznadziejne, trzeba by było trzymać je gdzieś pod kluczem i podawać posiłki przez kraty jak w więzieniu, bo nie dawały rady utrzymać samodzielnie żadnego planu, choćby prowadzący stawał na rzęsach. To nie więc dietetycy byli winni, że nie udało ci się konwencjonalnie schudnąć. Twoja psychiczne deficyty stały ci na drodze. Teraz zdjęto z ciebie odpowiedzialność za siebie i uratowano cię przy pomocy drogiej operacji, a ty ciągle nie ogarniasz skąd i co się bierze.
                          • 3-mamuska Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 27.08.22, 23:06
                            Twoja psychiczne deficyty stały ci na drodze. Teraz zdjęto z ciebie odpowiedzialność za siebie i uratowano cię przy pomocy drogiej operacji, a ty ciągle nie ogarniasz skąd i co się bierze.

O kurka wodna nie sądziłam ze kiedyś się z tobą zgodzę.
                    • memphis90 Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 29.08.22, 13:48
                      >Dziecku tez bys wpychala jeden albo >dwa posilki i kazala glodowac pozostale >16godzin?
                      No moje "głodują" po 14 h co najmniej...
        • majenkir Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 26.08.22, 15:20
          kamire12 napisała:
          serio 5-6 posiłków dziennie?

Aż spojrzałam na datę, czy ktoś znowu nie wyciągnął 15-letniego wątku 😉
      • azalee Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 26.08.22, 15:13
        jammer1974 napisała:

> Poszlo mi 40kg bez ruchu.

Ale za to z wycieciem kawalka zoladka.

Twoja dieta to dieta ludzi po operacjach bariatrycznych. Nie przyda sie osobie chcacej schudnac w "tradycyjny" sposob.
        • marion.marion Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 26.08.22, 16:36
          Dokładnie, tacy ludzie, którzy mieli po kilkadziesiąt kg nadwagi po operacji chudną w mgnieniu oka.
          • jammer1974 Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 26.08.22, 18:11
            marion.marion napisała:

> Dokładnie, tacy ludzie, którzy mieli po kilkadziesiąt kg nadwagi po operacji ch
            > udną w mgnieniu oka.

Dlatego robi sie operacje i ubezpieczenie zachte fanaberie placi. Bo jest efektywna. Ludzie wreszcie sa w stanie po niej odpowiednio jesc.
            Zadna magia. Tylko pomoc aby moc wlasciwie jesc. Tylko tyle i az tyle.
        • jammer1974 Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 26.08.22, 18:08
          azalee napisał(a):

> Ale za to z wycieciem kawalka zoladka.

Moj zoladek z tego co pamietam wazyl jakies pol kg. Jesli w ogole. Maly procencik w tych 40kg.

> Twoja dieta to dieta ludzi po operacjach bariatrycznych. Nie przyda sie osobie
          > chcacej schudnac w "tradycyjny" sposob.

Nikt jej nie musi stosowac. Przeciez to nie obowiazek. Skoro inne diety sa tak efektywne to do dziela.
          Wyciety zoladek to nie hokus pokus. To tylko pomoc aby moc nalezycie jesc i schudnac.
          A nalezycie jesc mozna i z calym zoladkiem i z jego polowa.
          Szczesliwie kazdy ma wybor.
          Mnie tam nie zalezy zebyscie chudly albo nie chudly.

• thea19 Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 26.08.22, 20:44
            Wycięty żołądek można rozciągnąć, więc sama operacja niewiele da jak człowiek nie przejdzie terapii głowy. 40kg nadbagażu można zrzucić i bez operacji. Nie dałaś rady, bywa, ale nie wmawiaj, że to taka super metoda na odchudzanie.
            • jammer1974 Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 26.08.22, 23:50
              Umiesz czytac? Pytanie retoryczne. Widac ze nie umiesz.
              A gdziez to ja ci napisalam ze to taka super metoda na odchudzanie.
              • snakelilith Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 27.08.22, 00:15
                jammer1974 napisała:

> A gdziez to ja ci napisalam ze to taka super metoda na odchudzanie.

Praktycznie w każdym wątku. Zrozum w końcu kobieto, że ludziom po operacjach bariatrycznych zostaje tylko malutka część normalnego żołądka. Chudnięcie bazuje, zupełnie tak jak w innych dietach, na redukcji kalorii, bo do takiego małego żołądka ekstremalnie mało wchodzi, przy czym szybko odczuwa się fizyczną sytość i utrzymanie niskokalorycznej diety jest dziecinne proste. Ludzie chudną szybko i spektakularnie.
                Ponieważ jednak do tak małego żołądka wchodzi niewiele, osoby po takich operacjach żyją ciągle z zagrożeniem niedoboru kalorii i składników odżywczych, więc muszą jeść częściej by nie zjeść w sumie za mało. Osoba z żołądkiem normalnej wielkości, nie będzie jednak czuła sytości po porcji wielkości naparstka, więc twoja metoda NIE SPRAWDZI się u normalnych ludzi, choćbyś po raz kolejny bredziła, że twój sposób odżywiania przewidziany jest także dla nieoperowanych.
                • jammer1974 Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 27.08.22, 00:24
                  No prosze Jaka specjalistka od siedmiu bolesci. Bardziej wyspecjalizowana niz mij doktor.
                  Proste pytanie.
                  Gdzie konkretnie mowie ze to taka super metoda? Jak umiesz czytac to chyba umiesz zacytowac konkretnie?
                  Nie dojdzue wreszcie do Twojego rozumku ze jak dla mnie to nawet lepiej ze dostaniecie wszystkie grube. Jako osoba niespecjalnie urodziwa wreszcie jestem atrakcyjna na tle grupy rowiesniczej.
                  Pohamuj wreszcie ze nawet nie chce zebyscie chudly wiec niczego nie musze zachwalac.
                  W sumie rzeczywiscie nie bede sie dzielic swoimi sposobami.
                  Po co komus ma to pomoc. Dla mnie tylko lepiej.
                • jammer1974 Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 27.08.22, 00:34
                  cyt. "Osoba z żołądkiem normalnej
                  > wielkości, nie będzie jednak czuła sytości po porcji wielkości naparstka, więc
                  > twoja metoda NIE SPRAWDZI się u normalnych ludzi".

Taaak. A jak zje dwa razy dziennie to w pozostale godziny glodowania bedzie czula sytosc jak licho. Takie "logiczne" ze az strach sie bac.
                  Zachecam zatem do stosowania twoich "skutecznych" diet. Bo jak widac sa one nieustannie skutecznie. Nieustannie o nich czytam i nieustannie efektow brak.
                  • thea19 Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 27.08.22, 01:14
                    otyłość być może wyleczyłaś, głupoty i wredoty nie. Poczekamy, zobaczymy na ile te wycięcie żołądka wystarczy. Wg badań aż 5% po operacji udaje się trwale schudnąć.
                    • jammer1974 Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 27.08.22, 01:31
                      Mundra ty jestes ze az strach. Lekarze i ubezpieczyciele to tez tez tacy glupi sa. Pomimo "badan" niejakiej specjalistami Thei19 dalej laduja kasiore na cos tak malo trwalego. Bravo thejcia. Mundra jestes ze strach sie bac.

Na ile mi starczy to starczy. Przynajmniej cos bede miala a ty nic. Fige z makiem. Do konca zycia bedziesz sie certolila bez efektow.
                      • thea19 Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 27.08.22, 09:31
                        Ja schudłam bez operacji. Sama potrafiłam się ogarnąć a nie szukałam wymówek. Nikt we mnie kadiory nie musiał ładować bo nie jestem desperatką. Ty to masz ale nadmiar skóry i braki emocjonalne. Psychiatra czeka.
                        • jammer1974 Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 27.08.22, 11:59
                          Thea, kadiory??? Nie musisz wiecej in dodawac. Z niepelnosprawnosci intelektualnie sie nie smieje tylko wspolczuje.
                          Ciesze sie ze tobie po odchudzeniu nadmiar skory nie zostal a mnie rzekomo zostal bo Thea tak by chciala i badania zrobila.
                          Nawet nie wiem w ktorym momencie bredzisz i klamiesz. Czy juz na etapie ze schudlas. Jak na swoje ogarniecie to juz jest malo prawdopodobne. Ale zalozmy ze schudlas (taka ogarnieta a przytyla) to skad przyszla ci do glowy kwestia skory. Mnie nie przychodzi bo mi nie zostala a tobie przysxlo to do glowy. Ciekawe czemu. Czyzby ci biedaczysko cos jednak zostalo. Wspolczuje.
                          I te badania naukowe ktore przeprowadzilas.
                          Bez urazy ale ja juz dziekuje za rozmowe z kims tak dziwacznym jak Ty. Powodzenia.
                          • thea19 Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 27.08.22, 12:20
                            jesteś agresywną frustratką, która nie umiała schudnąć a teraz rzucasz się na innych, którzy potrafili to zrobić bez angażowania innych ludzi. Akurat uwierzę w brak wiszącej skóry po szybkiej utracie 40kg, czarować to my a nie nam. To ile jeszcze masz do zrzucenia? Kolejne 40? Umówiona kolejna operacja usuwania brzucha? Całe życie byłaś gruba i przez to stałaś się złośliwa, gburowata, opryskliwa i atakująca. Utrata wagi charakteru jędzy nie zmieni. Wywlekasz jakieś argumenty z dupy, czepiasz się literówek. Lecz się na głowę, stara jesteś ale może psychoterapeuta coś zaradzi byś nie była tak odpychająca dla otoczenia.
                            • jammer1974 Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 27.08.22, 12:32
                              Pozdrawiam.
                  • 3-mamuska Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 27.08.22, 05:06
                    jammer1974 napisała:

> cyt. "Osoba z żołądkiem normalnej
                    > > wielkości, nie będzie jednak czuła sytości po porcji wielkości naparstka
                    > , więc
                    > > twoja metoda NIE SPRAWDZI się u normalnych ludzi".
                    >
                    > Taaak. A jak zje dwa razy dziennie to w pozostale godziny glodowania bedzie czu
                    > la sytosc jak licho. Takie "logiczne" ze az strach sie bac.

😂😂😂😂
                    > Zachecam zatem do stosowania twoich "skutecznych" diet. Bo jak widac sa one nie
                    > ustannie skutecznie. Nieustannie o nich czytam i nieustannie efektow brak.

Widać ze ty masz ciagle problem z jedzeniem. Pomimo operacji. Lekarz cię wysłał bo wiedział ze sama nigdy nie ograniczysz jedzenia coś jak wszywka u alkoholików. A więcej by wydali na leczenie twojej cukrzycy nadciśnienia czy zawału.
                    Tak zdrowy człowiek który nie ma jak ty chorego podejścia do jedzenia , jak zje dobrze dobrany posiłek w wartości odżywcze tłuszcze białko węgle i cała resztę ,to nie musi jeść 4-5 godzin.

Powiem ci sekret białko trawi się dłużej niż węglowodany.

Woda przebywa tam ok. 1 h, kawa z mlekiem ok. 1,5 godziny, jajko ok. 2h, kotlet schabowy nawet 4h.
                    Wiec nie wiem czy twoi lekarze to tacy mądrzy.
                    • jammer1974 Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 27.08.22, 11:16
                      Ik straszny mam problem. Straszliwy. Ciagly i niesprawiedlowy. Cala garderobe musialam zmienic. A tu ciagle za duze i ciagle trzeba nowe kupowac. Bosze jak mnie lekarze skrzywdzili.
                      Idz ty babo do jakiegos doktora od glowy
      • 3-mamuska Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 27.08.22, 04:48
        Serio? Jak niemowlak?
        Pobudzanie trzustki do produkcji insuliny po cholerę tak często?
      • loganberry Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 27.08.22, 12:16
        Ok, tylko ja nie szukam porad czy jeść 2 posiłki czy 6, to nie jest tematem wątku bo to mam ustalone, jem 3 w 8-godzinnym oknie i to mi pasuje, tylko tak nie jestem głodna jedząc 1500kcal. Żadne jatki tutaj tego nie zmienią, nie przestawię się na rozkładanie tego na cały dzień w małych posiłkach nawet gdybym uwierzyła że to zadziała, bo będę głodna od rana do nocy i w końcu zacznę jeść więcej po prostu, a wtedy nie schudnę na pewno.
        • jammer1974 Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 27.08.22, 12:31
          Od badan nie schudniesz.
          Ja tez caly czas podejrzewam u siebie ze to hormony i leki sa przyczyna(i sa bo akurat moje leki sa wybitnie obesitogenne).
          Ale i tak sie udalo. Choc lekow nie zmienilam.
          Prawda jest najczesciej taka ze przez leki i hormony trudniej schudnac ale to przez bledy w odchudzaniu sie nie chudnie.
          Setki osob na lekach, z problemami tarcxycy, czy innymi hormonalnymi problami cukrzyca mimo to chudnie. Jak trzyma sie wlasciwych zasad.
          Przeszlam Twoja droge i wiem co mowie.
      • madami Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 29.08.22, 12:27
        Moja koleżanka schudła ponownie, zaczęła jeść 5 bardzo małych posiłków i ma -40 kg, ruch będzie dopiero wprowadzać. Jej przykład nieco namącił mi w głowie bo obie mamy insulinooproność, ona cukrzycę i do tej pory żadna dieta nie działała a to co zrobiła teraz przeczy wszystkim aktualnym zaleceniom.
        • snakelilith Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 29.08.22, 12:37
          madami napisała:

> Moja koleżanka schudła ponownie, zaczęła jeść 5 bardzo małych posiłków i ma -40
          > kg, ruch będzie dopiero wprowadzać. Jej przykład nieco namącił mi w głowie

Przy sporym deficycie kalorycznym schudniesz, niezależnie od tego, czy jesz 3, 5, czy 10 razy dziennie. Osoby z umiejętnością surowej kontroli nie będą się nawet skarżyć, że odczuwają z tego powodu dyskomfort. Sam wynik na wadze bywa bardzo motywujący. Schudnąć wcale nie jest tak trudno, wiele osób z poważną nadwagą schudło i to dużo, już w swoim życiu kilka razy. Ale potem przychodzi czas po diecie, ciągle na deficycie nie da się żyć. I tu redukcja do 3 większych posiłków i regulacja pracy insuliny lepiej chroni przed ponownym tyciem.

• madami Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 29.08.22, 13:37
            Ja to sobie tłumaczę tym, że ona faktycznie była otyła, schudła 40 kg i dalej jest gruba, co będzie dalej nie wiem? Ale u mnie 5 małych posiłków to katastrofa.
    • kamire12 Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 26.08.22, 10:43
      insulina i ferrytyna
      w diecie trzeba mocno ograniczyć węglowodany. a owoce to mala garść na dzień.
      niektórzy chudną przy IF, podobno to dobre jak jest insulinooporność
      zrobisz instuline i grukoze, to będziesz wiedzieć

no i napisz ile ważysz przy jakim wzroście, bo jak masz 170 i ważysz 60, a checsz 55, a masz już z 40 lat, to nie przesadzaj. to tak nie działa.
      • nutella_fan Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 26.08.22, 14:54
        A co ma ferrytyna do rzeczy?
    • korniz Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 26.08.22, 10:45
      Jesteś w wieku 45 plus? zaburzenia hormonalne około menopauzy czesto tyje się.
      • nutella_fan Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 26.08.22, 11:20
        Tyje się od nadmiaru kalorii. Zaburzenia hormonalne mogą tylko apetyt zwiększyć, ale to nadmiar kalorii tuczy.
        • chatgris01 Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 27.08.22, 00:33
          Zaburzenia hormonalne moga tez spowalniac metabolizm.
        • malia Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 27.08.22, 13:46
          aha, i dlatego kobiety jedzące tyle samo, nie zmieniające diety, tyją w okolicach menopauzy
          • mandre_polo Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 27.08.22, 15:07
            Tyją bo zmienia się aktywność a dieta ta sama. W okresie menopauzy potrzebne jest jest białko a nie węglowodany
          • snakelilith Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 27.08.22, 15:38
            malia napisała:

> aha, i dlatego kobiety jedzące tyle samo, nie zmieniające diety, tyją w okolica
            > ch menopauzy

Faceci też tyją. To nie menopuaza jest więc winna, a po prostu peseloza. Z wiekiem spada poziom tkanki mięśniowej, więc zapotrzebowanie na kalorie staje się coraz mniejsze. Ludzie jednak jedzą tyle samo, a ruszają się mniej. A zmiany hormonalne przed menopauzą, to tylko te ostatnia kropla, która raczej zmienia rozłożenie tłuszczu na ciele i punktu ciężkości, a nie powoduje tycia jako takiego.
            • extereso Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 27.08.22, 17:07
              Ale właśnie widuję dużo pań po menopauzie z takim jakby obniżonym brzuchem. Może to genetyczne. Moje mama jest po 80 tce a tego nie ma, ale ona chodziła i chodzi i zawsze bardzo zdrowo jadła, niestety o wiele zdrowiej niż ja.
              • mandre_polo Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 29.08.22, 13:17
                Obniżenie brzucha świadczy to przybieraniu i chudnięciu. Nie trzymały stałej wagi a skóra ma różną elastyczność stąd zwisy np pod brodą
                • chatgris01 Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 29.08.22, 13:49
                  Ale do obwisania brzucha przeciez wystarczy ciąża/e (i to jest chyba najczestsza przyczyna).
                  • chatgris01 Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 29.08.22, 13:50
                    Choc nie wszystkie kobiety to maja po ciąży
    • daszka_staszka Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 26.08.22, 11:16
      Insulinoopornosc sprawdzić
    • nutella_fan Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 26.08.22, 11:19
      Nie pomogę w badaniach, ale ogólna rada: za dużo kalorii spożywasz jak nie chudniesz.
    • mikams75 Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 26.08.22, 11:20
      a liczylas kiedys kcal, tak uczciwie, z waga i zapisywaniem absolutnie wszystkiego, co wkladasz do ust?
      • taki-sobie-nick Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 27.08.22, 00:15
        Szklanka kompotu ze śliwek ile ma?

Pięć moreli ile ma?
        • mikams75 Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 27.08.22, 12:59
          sa stronki i aplikacje, ktore ci to wylicza bez problemu. Jak komus zalezy to sobie znajdzie i jeszcze sie zdziwi jak takimi drobiazgami mozna bez sensu podbijac kalorie w ciagu dnia.
          • loganberry Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 27.08.22, 13:18
            Fitatu jest bardzo dobre. Na początku trochę trwało aż powprowadzalam swoje przepisy (ogórkowa ogórkowej nierówna), ale teraz idzie sprawnie.
          • taki-sobie-nick Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 27.08.22, 20:34
            A nie wpadniesz na to, że jem ten kompot w jakimś celu?
            • mikams75 Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 29.08.22, 08:19
              a co ma cel do tego? Mowimy o uczciwym liczeniu kalorii.
            • mandre_polo Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 29.08.22, 12:15
              taki-sobie-nick napisała:

> A nie wpadniesz na to, że jem ten kompot w jakimś celu?

W jakim? To są węglowodany i trzeba wziąć pod uwagę dzienne zapotrzebowanie. Koniec że zjadaniem owoców na kobiałki. Ematki dawniej ścigały się ile dzienne przynoszą z targu i zjadają a teraz zaskoczenie że tyje się
    • loganberry Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 26.08.22, 11:53
      Dziewczyny, bardzo dziękuję za porady dietetyczne, tj super że chce się wam pisać, ale w celach informacyjno - motywacyjnych przeczytałam już chyba wszystko co oferuje forumowa wyszukiwarka, więc wątpię żebyście dzisiaj napisały coś nowego specjalnie dla mnie wink Na ten moment chcę się skupić na badaniach. Ten lipidogram wziął się właśnie z "zaleceń" lekarza - jeśli można tak nazwać rzucone trochę na odczepnego "tarczyca i cholesterol", bo lekarka problemu nie widzi ani podstaw do skierowań (nie mam nadwagi, mam upierdliwą oponę na brzuchu). Jestem w okolicach 40, pierwszy raz w życiu na poważnie biorę się za zrzucanie sadła. Chcę posprawdzać czy wszystko ok zanim wytoczę cięższe działa niż stosuje od 3 miesięcy, bo wiem że łatwo zrobić sobie krzywdę, a badaniami nie zrobię, co najwyżej upewnię się że wszystko ok wink
      • wisma_atria Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 26.08.22, 12:14
        Hej, jeśli od 3 miesięcy stosujesz dietę i nie schudłaś, to pora uznać że dopiero wyznaczyłaś swój kaloryczny maintenence (jak to po polsku?). Nie ma takiej opcji żeby być w deficycie i nie chudnąć. Nawet mając wszystkie choroby świata.
      • extereso Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 26.08.22, 12:34
        Jak nie masz nadwagi, to może organizm mądry, że nie chudnie 🤔 ja bez starań mam 59, z cudami wiankami mogę zejść kilogram czy dwa, tylko po co. Może Ty się za rzeźbę weź a nie chudnięcie.
        • loganberry Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 26.08.22, 14:18
          Jakiego rodzaju rzeźbę masz na myśli? Trening siłowy? Bo czytałam, że akurat na oponę to cokolwiek co spala, tj nawet jak wyrzeźbie mięśnie brzucha to spod opony nie będzie ich widać. Plan treningowy układałam więc, przyznaję, wg klucza "cokolwiek, na czym nie umrę z nudów i nie rzucę tego w diabły po miesiącu". Póki co się sprawdza o tyle, że trzeci miesiąc nie rzuciłam wink Ale rozważę zmianę, jeśli coś jest szczególnie oponobójcze...
          • leosia-wspaniala Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 26.08.22, 14:38
            >Bo czytałam, że akurat na oponę to cokolwiek co spala, tj nawet jak wyrzeźbie mięśnie brzucha to spod opony nie będzie ich widać.

Słusznie czytałaś. Rzeźbić to się można, jak tłuszcz rzeźby nie zakrywa.
          • extereso Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 26.08.22, 14:49
            Nie wiem, ja zawsze sądziłam że nie mam mięśni brzucha bo jestem po trzech CC i sądziłam, że nie da się ich wytrenować. Jednak dało się i moja waga 59 nie stała na przeszkodzie. Ty też masz wagę w normie, więc może to samo Ci dolega 🤔 mnie brzuch wytrenował albo siłowy albo pilates, bo oba ćwiczę.
          • marion.marion Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 26.08.22, 16:39
            Opona zazwyczaj jest od piwa. Ludzie resztę ciała mają szczupłą, lecz brzuch jest zarośnięty. Dużo pijesz? Każde piwo to 250 kcal a chyba nawet więcej.
            • extereso Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 26.08.22, 18:21
              Hmm ja nigdy piwa nie piłam a miałam może nie oponę ale brak wcięcia i mięśni
            • loganberry Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 27.08.22, 12:20
              Mnie się wydaje że od piwa to raczej taki wór wink U mnie jest pontonik wink taki typowy jak u grubawej pani w średnim wieku. Piwa nie piję wcale, nie lubię.
      • bib24 Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 26.08.22, 14:51
        bo lekarze rzucają cholesterol, ale wysokość czegokolwiek w lipidogramie nie wpływana na odchudzanie. koniecznie weź insulinę. i ma być do 3 a maks 5 a nie tyle co norma pokazuje. jak masz przekroczenie to od razu masz winnego.
        • memphis90 Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 29.08.22, 13:55
          Wpływa, wpływa. Np wysokie tg znaczą, że trzeba mocno ciachnąć cukry proste, a niski hdl - że dołożyć ryb i olejów. A przy niewłaściwym keto potrafi wywalić ldl w kosmos i to tez znak, że dieta jest zle prowadzona...
    • hrabina_niczyja Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 26.08.22, 12:18
      Powiem Ci co ja zrobiłam, a spasłam się jak świnia. Poszłam i wykupiłam sobie pół roku treningów personalnych. Odstawiłam makarony, biały chleb, mąkę, cukier. Ustawili mi dietę 1800 kcl dla cukrzyków zamiennie z dieta wątrobowa przy treningach 2 razy w tygodniu. Przez pół roku schudłam 10 kg. Mało. Ale przez pierwsze 2 miesiące mój organizm nie zrzucił nawet kilograma. Za to zaczęłam regularnie jeść i spać, pić, miałam więcej energii, lepsze samopoczucie. Jak już waga ruszyła to chudnę systematycznie. Czasami jest też tak, że obwody spadają, a waga stoi. U mnie też tak się działo. Do grudnia mam zamiast jeszcze trzymać dietę i ćwiczyć z trenerem. Potem już zajęcia indywidualne.
      • nena20 Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 26.08.22, 12:24
        10 kg w pół roku to idealnie. Ja w 10 no 12 miesięcy zrzuciłam 18 kg. Bez dietetyka i siłowni. Trzy posiłki, deficyt i dieta cukrzycowa.
        • hrabina_niczyja Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 26.08.22, 15:14
          No są ludzie co chudną bardziej, mi się nie udało. Choć fakt, że ja tej diety pilnuje, ale jak wypadną wakacje czy jakaś imprezka to się nie katuje szczególnie. Liczę wtedy co prawda na oko te kalorie i obcinam w ciągu dnia ale zdarza się przekroczyć. Wina czy drinia w sobotę nie odmówię 😉 Jednak i tak jestem zadowolona, odżyłam, czuję się atrakcyjnej. Do grudnia mam nadzieję jeszcze trochę zrzucić.
    • nena20 Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 26.08.22, 12:23
      Nadmiar kalorii i tyle. Za mały deficyt.
      • no_name33 Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 26.08.22, 14:34
        nena20 napisała:

> Nadmiar kalorii i tyle. Za mały deficyt.

Też tak uważam. Przerabiam temat. Wmawiałam sobie, że skoro mam hashimoto i insulinooporność , to jestem skazana na nadwagę.
        Dopiero oczy otworzyłam, gdy wyliczono mi zapotrzebowanie na 2300, a spożywałam dużo więcej. Obcięcie 300-500 kalorii spowodowało spadek.
    • skumbrie Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 26.08.22, 12:38
      Dołóż krzywą nawet bez wskazań, bo dobrze kombinujesz, że od ciąż mogło się trochę zmienić.
    • aguar Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 26.08.22, 13:01
      Jakich badań byś nie zrobiła i tak od zrobienia badań nie schudniesz, tylko od diety i ruchu. Ewentualnie możesz mieć przepisane jakieś leki wspomagające, i tu rzeczywiście wyniki wskazujące na niedoczynność tarczycy czy insulinooporność mogą pomóc je uzyskać.
      • korniz Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 26.08.22, 15:09
        Z okolic brzucha najtrudniej i najwolniej się chudnie
      • jammer1974 Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 27.08.22, 00:39
        aguar napisała:

> Jakich badań byś nie zrobiła i tak od zrobienia badań nie schudniesz, tylko od
        > diety i ruchu. Ewentualnie możesz mieć przepisane jakieś leki wspomagające

Dobrze powiedziane.
    • kryzys_wieku_sredniego Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 26.08.22, 15:29
      Może wczesniej jadlaś bardzo dużo, na diecie wydaje ci się że jesz malo ale to i tak za dużo na chudnięcie.
      Prosty test.
      Przez 2 dni pij tylko soki w ilosci max 2-2,5 l i stan rano 3 dnia na wadze.
      Jak będzie pół kilo mniej to oznacza że jesz za dużo.
    • nangaparbat3 Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 26.08.22, 16:40
      No jak to? TArczyca.
      • gajmal Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 26.08.22, 16:58
        Ja bym poprosiła lekarza o skierowanie na 3 punktową krzywa glukozową i dokupiła 3 punktową krzywą insulinowa. Oczywiście najpierw należy ocenić glukozę na czczo, żeby krzywdy sobie nie zrobić wypiciem glukozy.
        Oponka na brzuchu może być związana z za dużym poziomem insuliny.
        Do tego tarczyca do zbadania.
        I to na początek.
        • koronka2012 Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 26.08.22, 18:49
          Dokładnie tak, bez Krzywej ani rusz. Koleżanka podstawowe badania miała ok dopiero na krzywej wyszło pięciokrotne przekroczenie insuliny.

A glukozę wystarczy kupić smakową np. cytrynową - pijesz jak lemoniadę
          • panna.nasturcja Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 27.08.22, 03:17
            W piciu glukozy nie chodzi o smak, to badanie może być niebezpieczne dla osoby chorej dlatego nie robi się go bez wskazań i skierowania przez lekarza. Autorka wskazań nie ma, nie ma nawet nadwagi.
    • anorektycznazdzira Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 27.08.22, 08:01
      Wysypiać się i wypoczywać, wziąć długi urlop.
      Część nadwag jest naprawdę powodowana stresem, który zaburza gospodarkę wszelką na czele z hormonalną. Może u Ciebie też?
      • jammer1974 Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 27.08.22, 11:17
        anorektycznazdzira napisała:

> Część nadwag jest naprawdę powodowana stresem, który zaburza gospodarkę wszelką
        > na czele z hormonalną.

Swieta racja
      • loganberry Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 27.08.22, 12:22
        Możliwe, stresów miałam pod dostatkiem, czego nie można powiedzieć o spaniu. Chociaż to jest jedna z tych rzeczy, które do mnie zupełnie nie przemawiają w teorii odchudzania. Rozumiem skutki podjadania ze stresu, ale jeśli pilnuję limitu? Zjadam X nadmiarowych kalorii, organizm przekształca to w X gramow tłuszczu. I teraz: sprawdzić, czy nie w stresie, jeśli tak to co tam, mam gest, wyprodukuję X+20%? wink
        • kira02 Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 28.08.22, 07:03
          Stres nasila insulinoopornosc. Kortyzol rozwala gospodarkę hormonalna. Poczytaj tutaj:Tekst linku
    • leyla76 Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 27.08.22, 11:45
      Na początku czerwca założyłam wątek na temat odchudzania. Tez nie chudłam mimo sietyvi ruchu. Badania - wszystko oprócz żelaza w normie .
      Dostałam sporo super rad w tym wątku, do których sie zastosowałam.
      Wystarczyły w sumie niewielkie zmiany. Przede wszystkim ograniczenie węgli, trzymam sie maksymalnie 100g dziennie. Zwiększyłam ilośc białej i przestałam sie bać tłuszczy, hem mniej owoców na rzecz większej ilości warzyw. Zamieniłam poranna kawę z mlekiem na kawę ze śmietanka.
      Zainstalowalam apke fat Secret i tam wrzucam wszystko co jem (chociaż juz nie tak rygorystycznie jak na początku).
      Pisząc mój post ważyłam 83kg, dzisiaj jest 76.4kg.
      Dodam, ze 1,5 miesiąca spędziłam w Turcji i tam nie byłam w stanie za bardzo ograniczać węgli, wiec w ciągu tych 1,5 miesiąca waga po prostu stanęła w miejscu. Było 77.2 jak wyjeżdżałam i dokładnie tyle samo po powrocie.
      Wystarczył tydzień na niskich węglach aby waga znów zaczęła schodzić w dół.
      Wrzucam link do mojego posta, poczytaj.
      forum.gazeta.pl/forum/w,567,173681842,173681842,Orchudzanie_znowu.html
      • jammer1974 Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 27.08.22, 12:16
        Gratulacje. Piekny wynik.
      • loganberry Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 27.08.22, 12:24
        Dzięki, umknął mi ten wątek a zaczynałam właśnie w czerwcu, zaraz poczytam!
    • panna.w.paski Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 27.08.22, 21:21
      Trzypunktowa krzywa cukrowa i insulinowa, z jednego pobrania (na czczo, po 1 h i po 2 h).
    • fibi00 Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 27.08.22, 23:18
      Nie czytałam wszystkich postów więc może już ktoś proponował. Najlepiej zrób jakiś pakiet tarczycowy, taki żeby było więcej parametrów. Ja sobie tylko TSH chciałam zbadać a koleżanka doradziła mi pakiet i dzięki Bogu bo tsh wyszło mi 3,36 (niby jeszcze w normie ale już podwyższone), ft3 i ft4 wyszło w normie , dopiero antyTPO i jeszcze jedno anty... wyszło kosmicznie wysokie co wskazało na chorobę Hashimoto. Tak więc oprócz badań już wymienionych to taki pakiet tarczycowy.
    • loganberry Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 28.08.22, 12:36
      Dziękuję za pomoc, dokładam na razie insulinę i pakiet tarczycowy i zobaczymy smile
    • nangaparbat3 Re: Nie chudnę mimo diety i ruchu - jakie badania 29.08.22, 15:27
      A może chudniesz, tylko waga stoi w miejscu? Tak mam, spodnie ze mnie lecą, a waga nie drgnęła.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka