Dodaj do ulubionych

Niezdany egzamin poprawkowy LO

26.08.22, 15:15
Wiadomo - nie koniec swiata. Choć dla młodej osoby mały koniec. Topowe LO z rankingu Persektyw. Licealista z tych do tej pory pilnych, z czerwonym paskiem na koniec. W tym roku kryzys, Poprawka. zadania bardzo trudne- jak sami nauczyciele okrelsili z poziomu piątki, bo uczeń na poprawce ma prawo dostać 5. Szkoła z zasady nie dająca promocji warunkowych nwet mimo zoboiwazan do zmiany szkoly- żeby rankingu nie psuć. Poza tym to przejście do IV klasy. Ktoś miał doświadczenie, czy da się to jeszcze jakos ugryżć z sznasa na przejście? Licealista załamany, bardzo się starał, naprawdę się uczył, korki. ktoś? coś?
Obserwuj wątek
    • kryzys_wieku_sredniego Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 26.08.22, 15:22
      Która klasa?
      • kryzys_wieku_sredniego Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 26.08.22, 15:24
        U mnie już 25 lat temu bylo tak (nie topowa szkoła), że jak pierwsza klasa to poprostu wywalali ze szkoly jesli nie bylo to spowodowane to stanem zdrowia.
        Zostać na drugi rok mozna bylo dopiero w drugiej klasie.
      • sabina211 Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 26.08.22, 15:25
        Autorka napisała, że III (przejście do IV.)
        • joszka30 Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 26.08.22, 15:26
          Tak.
    • ophelia78 Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 26.08.22, 15:22
      Sprawdz w przepisach ale wydaje mi się że z jedną oceną ndst się zdaje - warunkiem jest zeby przedmiot był kontynuowany.
      • sabina211 Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 26.08.22, 15:25
        Na warunek musi być zgoda rady pedagogicznej, a nie w każdej szkole jest ona oczywista.
        • tymianek21 Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 26.08.22, 15:26
          www.portaloswiatowy.pl/ocenianie-uczniow/egzamin-poprawkowy-a-promowanie-ucznia-z-jedna-ocena-niedostateczna-20148.html

Tak uczeń może warunkowo przejść do następnej klasy jeśli nie zdał egzaminu poprawkowego
          • tymianek21 Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 26.08.22, 15:32
            Musisz napisać podanie. To rada pedagogiczna udziela zgodę na warunkowe przejscie ucznia do następnej klasy
      • joszka30 Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 26.08.22, 15:25
        W przepisach jest, ze tym ostatecznie decyduje szkoła, przedmiot jest kontynuowany. Do tego w tej szkole na poprawce trzeba bylo uzyskac 50%, nie 30...
        • mamkaantka Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 26.08.22, 15:57
          Niestety tak jest w szkole mojego syna też trzeba byłoiec co najmniej 50% na 2, a u syna sąsiadki 30% Szkoła sama to sobie ustala, tak więc trzeba mieć duży dystans do ocen
    • aga_sama Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 26.08.22, 15:33
      Ja bym zanegowała trudność zadań i sposób oceniania. Aby zaliczyć klasę, na egzaminie poprawkowym uczeń musi uzyskać ocenę pozytywną. Skąd pomysł, że musi wszystko zrobić na piątkę, skoro i tak mu pewnie tej piątki nie postawią, tylko mierny. Sprawdź WSO i zadzwoń do kuratorium. Walcz, niech go przepuszczą do czwartej klasy, po pierwszym semestrze zabrałabym dziecko na ED i prywatnie przygotowała do matury, bez stresu. Jak dziecko pilne, to sobie poradzi.
      • pyza-wedrowniczka Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 26.08.22, 15:38
        A to nie jest tak, że zadania są z podstawy całej, jak zrobi poprawkę na 100% to ma piątkę, a jak na 30% (czy ile tam potrzeba) to ma po prostu zdane? No bo inaczej byłoby tak, że on zrobił na 100% i ma dostać i tak dopuszczający, a chyba tak nie można?

A tak w ogóle ja bym walczyła o warunek pod warunkiem zmiany szkoły, jak im tak zależy na rankingach. Zresztą i tak szkołę bym zmieniła, bo nawet jak będzie powtarzał klasę to coś czuję, że nauczyciele już nie będą dla niego obiektywni.
        • bluea.nne Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 26.08.22, 16:24
          Jest tak, jak piszesz. Zadania na każdą ocenę.
        • little_fish Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 26.08.22, 18:27
          Nie wiem tylko czy zmiana szkoły jest możliwa - wtedy obie rady pedagogiczne musiałyby chyba wyrazić zgodę ?
          • esperantza Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 26.08.22, 18:39
            Przeniesienie do ED jest możliwe byle by to była szkoła przyjazna tej firmie . Stara szkoła mie może się niezgodzie bonobo prostu zabierasz papiery.
            • little_fish Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 26.08.22, 18:42
              Ale promocji nie masz. Tak czy siak powtarzasz klasę
              • esperantza Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 26.08.22, 18:46
                Pomysłami ze może udałoby się te promocje uzyskać w ramach zgody rady. I wtedy przenosić aby nie podkładać się w klasie maturalnej bo jest szansa ze nauczyciel „udowodni”
                I nie dopuści do matury.
                • little_fish Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 26.08.22, 18:49
                  Przecież w wątku startowym jest informacja, że to nie przejdzie "Szkoła z zasady nie dająca promocji warunkowych nwet mimo zoboiwazan do zmiany szkoly"
                  • 71tosia Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 27.08.22, 08:56
                    Szkoła może z zasady nie dawac takich promocji ale jezeli jest taka mozliwosc w regulaminie to warto spróbować, szkoła będzie musiała niezłe kręcić by uzasadnić odmowę, zwłaszcza jezeli sprawa zasugeruje sie ze sprawa trafi do nadzoru kuratoryjnego.
                    • pierwszykot Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 01.09.22, 00:45
                      71tosia napisała:

> szkoła będzie musiała niezłe kręcić by uzasadn
                      > ić odmowę, zwłaszcza jezeli sprawa zasugeruje sie ze sprawa trafi do nadzoru ku
                      > ratoryjnego.

Widzę że nie masz pojecia jak to się odbywa. Wygląda to tak:
                      : kto z panstwa jest za promocja warunkową?.
                      Kto jest przeciw? Kto się wstrzymał?" " i do widzenia .... I o co tu kuratorium ma pytać? Która reke podnieśli? Hi hi
    • mamkaantka Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 26.08.22, 15:37
      No i to jest właśnie argument za ujednoliconą maturą, bowiem stopnie z LO o niczym tak naprawdę nie świadczą skoro licea mają aż tak różne wymagania na poszczególne oceny. Szkoda dzieciaka, ale jak nie zdal poprawki to zostaje mu warunkowy wpis, o ile przedmiot jest kontynouwany i o ile rada wyrazi zgodę, więc w tym przypadku szansa jest, ale niewielka.
      • mamkaantka Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 26.08.22, 15:43
        Syn mojej znajomej został tak uwalony na matmie rozszerzonej, dostał 2 na 1pirrwszyv semestr i 1 na drugi. Zdziwił się, kiedy pani ułożyła mu pytania, głównie z 1 semestru, których się nie spodziewał. Na warunek rada się nie zgodziła i dzieciak musiał powtarzać kłasę. Aktualnie jest świetnie sobie radzącym studentem prawa na jedne z prestiżowych uczelni
      • joszka30 Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 26.08.22, 15:43
        Rada w 99% nie wyrazi zgody. Do tej pory byly takie doświadczenia. Choc sami w tym roku zanotowali znaczący wzrost poprawek. Zastanawiam sie formalnie co mozna zrobic? Jakis metodyk kt oceni, czy zadania byly wykonalne w 90 min? Trochę te przepisy sa uznaniowe, np ze zeby zdac trzeba bylo napisac na min 50%
        • mamkaantka Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 26.08.22, 15:54
          Sprawdź przedmiotowy system oceniania w szkole, powinien być na stronie. Może tam znajdziesz jakąś furtkę
      • taki-sobie-nick Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 27.08.22, 00:50
        No, gdyby licea miały ujednolicone wymagania i w każdym mało lotny dziubdziuś mógł dostać najwyżej tróję, to dopiero byłby wrzask...!
    • malia Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 26.08.22, 15:49
      Zadania układali nauczyciele ze szkoły, to jak mogli mówić ze są tylko z poziomu piątki
      • joszka30 Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 26.08.22, 15:53
        Nie wiem, jak mogli mówić, a jednak tak powiedzieli. 6.5 min na zadanie ze scislego, rozszerzonego przedmiotu to wg Ciebie duzo?
        • tymianek21 Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 26.08.22, 16:23
          Joszka ja bym w podaniu nie pisała nic o poziomie czy trudności zadań.
          Uczestniczyłam w kilkunastu radach w których decydowaliśmy o promocji do następnej klasy mimo niezdanego egzaminu poprawkowego ( w dwóch dobrych liceach i jednym gimnazjum).
          W podaniach zawsze podkreślany był czynnik osobisty ( czyli co wplyneło na to że uczeń nie był w stanie się uczyć w ciągu roku: stany lękowe, depresyjne, załamanie nerwowe, rozwód rodziców).
          Bardzo dużo zależało tu od tego czy uczeń był lubiany przez jego nauczycieli i wychowawcę czyli czy wierzyli w to co było napisane. Pamiętam ucznia który był chamski, stosował przemoc w stosunku do kolegów i nikt nie wierzył w to co napisał.
          Inni byli promowani nawet jeśli byli bardzo słabi.
          • iberka Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 31.08.22, 21:25
            To w sumie przykre, że lubiany naściemnia i go przepuszczą.
    • ichi51e Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 26.08.22, 19:05
      naprawdę się uczył i w ogóle nie zdał? dziwne
      • joszka30 Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 26.08.22, 22:14
        Prawda? Dziwne.. Btw, można zdać nie w ogóle? Z progiem 30% by zdał. I w innej szkole dostały warunek.
        • triss_merigold6 Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 26.08.22, 22:22
          Można nie zdać poprawkowego, natomiast przy jednej ocenie niedostatecznej rada pedagogiczna powinna pozwolić na warunkową promocję, zwłaszcza, że to nie pierwsza klasa.
          Szkoda dzieciaka.
          • joszka30 Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 26.08.22, 22:42
            Bardzo szkoda... że mimo starań, pracy nie udało się. I to nie jest dzieciak ciągniety za uszy co roku..
            • bergamotka77 Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 26.08.22, 22:50
              joszka30 napisała:

> Bardzo szkoda... że mimo starań, pracy nie udało się. I to nie jest dzieciak c
              > iągniety za uszy co roku..

O kurcze współczuję. Jak to się stało? Czy to przedmiot rozszerzony kluczowy dla profilu? Jeśli tak, to mogą się nie zgodzić na warunkową promocję z obawy o wynik na maturze. Walcz jeszcze o niego. A jak z relacjami w szkole, lubią go inni nauczyciele? Bo podejrzewam, że ten od przedmiotu poprawkowego nie, skoro pisał poprawkę...
              • bergamotka77 Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 26.08.22, 22:54
                Ale napiszę ci dla pocieszenia, że znam dwie dziewczyny, które powtarzały klasę w liceum a potem dostaly się i skończyły prawo bez problemu. Tylko fakt - matmy, z której nie zdały nie było wtedy na maturze.
              • joszka30 Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 26.08.22, 23:12
                To jeden z 3 rozszerzonych przedmiotów,. Żeby nie było- poprawka jak najbardziej zasłużona, ale zabrakło ludzkiego podejścia. Nauczyciel mocno nieprzychylny, nawet na dzień dobry nie odpowiedział..
                • bergamotka77 Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 27.08.22, 19:33
                  To niefajnie. Przykro mi , że mu nie poszło, ale trudno, zdarza się. Niech się nie załamuje. Całe życie przed nim a topowe licea nie pozwalają na chwilę słabości. Nadal może realizować swoje plany.
                • eriu Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 31.08.22, 10:11
                  Już mocno z deklem nie tak trzeba mieć żeby na dzień dobry dzieciakowi nie odpowiedzieć. Dawaj do kuratorium sprawę inpisz, że robili poziom zadań na 5.
            • triss_merigold6 Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 26.08.22, 22:52
              Dziwne kryteria i poziom, szczerze mówiąc. U syna w szkole było w tym roku bardzo dużo poprawkowych, głównie w I i II klasach, w III też trochę i ze wszystkich przedmiotów (ogólnych i zawodowych), ale u nich grono robi wszystko, żeby zdali i kontynuowali naukę.
              • joszka30 Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 26.08.22, 23:16
                W tej raczej chronią miejsce w rankingu.. Coz, przetrwali najzdolniejsi. I najsilniejsi
                • 1012ja Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 27.08.22, 07:29
                  Niestety na tych poprawkach to różnie bywa. Czasem na podstawie dostajesz zadania z rozszerzenia i mimo, że się przygotowałeś to nie dasz rady tego zrobić. Wszystko zależy od chęci nauczyciela, który przygotowuje zadania na poprawkę.
            • hanusinamama Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 31.08.22, 10:40
              Tylko pytanie czy skoro dziecko nie zdało poprawkowego powinno iść do 4 klasy. Bedze miec w tej klasie ten przedmiot? Jak inne przedmioty?
    • mama-ola Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 26.08.22, 22:20
      Ktoś miał doświadczenie, czy da się to jeszcze jakos ugryżć z sznasa na przejście? Licealista załamany, bardzo się starał, naprawdę

Ja mam takie doświadczenie, że powtarzanie klasy to nie jest koniec świata.
      • joszka30 Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 26.08.22, 22:35
        Z perspektywy doroslych żaden koniec. Sama napisałam.... Z perspektywy młodego człowieka- na świeżo, tu i teraz, to jest mały koniec świata. Tym bardziej, ze z tych wręcz - nadambitnych perfekcjonistow. Ot, w IiII kl kryzys..
        • triss_merigold6 Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 26.08.22, 22:53
          Miał pecha po prostu i mało przychylne podejście szkoły.uncertain
          • alicia033 Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 27.08.22, 06:23
            triss_merigold6 napisała:

> Miał pecha po prostu

No, nie. Gdyby "miał pecha" to zaliczyłby na mierną.
            Tu delikwent oblał, cytując słowa autorki: "całkowicie zasłużenie".
            • joszka30 Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 27.08.22, 08:36
              Poprawkę miał zasłuzenie. Czujesz różnicę? Gdyby prog byl 30 %, tez by zdał
              • alicia033 Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 27.08.22, 08:53
                joszka30 napisała:

> Gdyby prog byl 30 %, tez by zdał

a gdyby babcia miała wąsy, to by była dziadkiem.

A gdyby moderacja tu działała prawidłowo, to wątek powinien wylecieć, bo piszesz z dwóch nicków.
                Wstyd było go założyć pod starym nickiem?
                • joszka30 Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 27.08.22, 10:27
                  Ustalmy fakty. Ty wiesz, a licealista jest głąbem i zasłużenie powtarza klasę. To juz poza dyskusją
                  Btw, przyszło ci do glowy, ze można zaczac pisać z innych nośników i nie zwracac uwagi, kto jest zalogowany?
        • mama-ola Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 27.08.22, 10:32
          > Z perspektywy doroslych żaden koniec.

Nie pisałam z perspektywy dorosłego, tylko mojego syna, który powtarzał klasę. Przeżył to dość spokojnie i jeszcze znalazł plusy.

> Tym bardziej, ze z tych wręcz - nadambitnych perfekcjonistow.

big_grin
          • joszka30 Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 27.08.22, 10:50
            Mój egzemplarz, przeżywa mocno., jako wstyd i porażkę.Może dlatego, ze to b świeże. Generalnie zamknąłby się w mysiej norze i nie szedł do zadnej szkoły tylko uczył sie w domu..
            • little_fish Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 27.08.22, 10:58
              Generalnie jest to jakiś sposób - czy dobry? Nie wiem...
              Ale może powtarzać klasę i przenieść się na ed. O tyle ma łatwiej, że program pozostałych przedmiotów ma opanowany i pewnie jeszcze w głowie został, więc szybka powtórka, zaliczenie tego, co się pamięta, a potem skupienie na tym przedmiocie, z którym były kłopoty.
              Ale nie wiem, czy w przypadku tego młodego człowieka lepiej będzie (również długofalowo) zamknąć się w mysiej norze czy wziąć byka za rogi i stawić czoła wyzwaniom
              • little_fish Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 27.08.22, 10:59
                A, no i jeśli faktycznie źle to znosi, to zapewnić wsparcie.
            • mama-ola Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 27.08.22, 11:06
              joszka30 napisała:

> Mój egzemplarz, przeżywa mocno., jako wstyd i porażkę.

Wstyd i porażka - tak. Ale jeszcze konsekwencja postępowania (nieuctwa). Oraz swego rodzaju kara za to postępowanie.
              Nie wiem, co mówisz do syna - czy tylko współczujesz, starasz się pomóc, wybielasz go i pomstujesz na złych złośliwych nauczycieli i wredne przepisy? Jeśli tak, to ściągasz z syna odpowiedzialność za sytuację, do której sam doprowadził.
              Ja byłam bezlitosna i mówiłam wprost: masz, na co zasłużyłeś, na co zapracowałeś, wszystko, co ci się przydarzyło, jest twoja wina, nie systemu, nie przepisów, nie widzimisię nauczycieli.
              Tylko tak - uznałam - ta sytuacja może go czegoś nauczyć. I przestraszyć. Niech się boi, że sam może sobie spieprzyć życie. (Bo jeśli będzie wierzył, że to świat zewnętrzny go skrzywdził, to się nie przestraszy).
              • joszka30 Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 27.08.22, 11:25
                Dokładnie to mowie, ze ta sytuacja to konsekwencja całego roku. Niewyciagania wniosków z żółtych kartek. Faktem jest, że mlody człowiek mial też poza nieuctewm potezny kryzys, motywacyjny, brak sił na cokolwiek,potem, terapię etc. Cóż, czasem trzeba tyłkiem poszorowac glebę, żeby uznac rzeczywistość i ograniczenia
                • mama-ola Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 27.08.22, 11:56
                  U mojego syna było podobnie - brak sił, zero motywacji, może nawet depresja, terapia. Nie zdał, ale z nowym rokiem nowym krokiem. Jak mówię - znalazł plusy: wychowawczyni lepsza, klasa fajniejsza itp.
                • hanusinamama Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 31.08.22, 10:44
                  Ale tu piszesz, ze wina szkoły i nauczycieli. Nawet w przypadku dziecka z problemami emocjonalnymi zrzucanie winy na innych nie pomoże.
                • lauren6 Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 01.09.22, 11:49
                  > Niewyciagania wniosków z żółtych kartek. Faktem jest, że mlody człowiek mial też poza nieuctewm potezny kryzys, motywacyjny, brak sił na cokolwiek,potem, terapię

Czy on przypadkiem nie ma depresji? Wyżej pisałaś, że najchętniej by z domu nie wychodził. To brzmi niepokojąco.
              • 71tosia Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 31.08.22, 23:46
                Naprawdę? To wyobraź sobie ze masz problemy w pracy, bo czegoś nie dopilnowałas, gdzieś zrobiłaś błąd etc wracasz do w domu a mąż zamiast jakoś cie pocieszyć wyskakuje z pretensjami ze premii nie dostaniesz z powodu głupoty? Bo to trochę podobna sytuacja. Młody już został ukarany, rodzina nie musi mu dokładać stresu.
                • mama-ola Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 01.09.22, 07:11
                  71tosia napisała:

> czegoś nie dopilnowałas
                  > , gdzieś zrobiłaś błąd etc

Na jedynkę nie wystarczy czegoś, gdzieś. Trzeba wytrwale i długo zawalać, robić błędy i/lub w ogóle nie pracować.

• 71tosia Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 01.09.22, 07:35
                    Rozumiem, jak ty masz kłopoty w pracy to oczekujesz pomocy i pocieszenia od najbliższych, syn nie ma do tego prawa. Trzema mu przypomnieć i w domu o porażce. Współczuje dziecku.
                    • mama-ola Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 01.09.22, 07:49
                      71tosia napisała:

> Rozumiem, jak ty masz kłopoty w pracy to oczekujesz pomocy i pocieszenia od na
                      > jbliższych, syn nie ma do tego prawa. Trzema mu przypomnieć i w domu o porażce.
                      > Współczuje dziecku.

Rozumiem, że jak Ty opuszczasz 50% czasu pracy bez zwolnienia lekarskiego i dostajesz dyscyplinarkę, to mąż Cię pociesza i mówi, że to zła praca była.
                      • 71tosia Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 01.09.22, 14:52
                        chyba jednak nie za wiele zrozumialas j - jezeli mam jakiekolwiek problemy w pracy to maz z pewnoscia nie doklada mi ich w domu w ramach 'motywowania'.
    • taki-sobie-nick Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 27.08.22, 00:51
      Jako że nie wiem, co poradzić, to zapytam, co za przedmiot.
    • 71tosia Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 27.08.22, 08:49
      Napisz podanie o warunkowe zaliczenie roku powołując się na regulamin szkoły, najlepiej z prawnikiem i prawniczym językiem by szkoła wiedziała ze za młodym człowiekiem stoją zaangażowani rodzice. Inne wyjście to zmienić szkole. Powtarzanie klasy w nowym środowisku bez opinii nieudacznika będzie mniej stresujące.
      • joszka30 Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 31.08.22, 08:32
        Nie pomogło podanie o warunek. Dzieciak w pierwszej i drugiej klasie miał czerwony pasek. Nawet zobowiązanie, ze zmieni szkołę. Tego nie rozumiem. Że nie zdal...ok, jednak niewystarczające umiejętności, ale ze odejdzie i nic. Nie wiem, jaka motywacja za tym stoi
        • triss_merigold6 Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 31.08.22, 08:36
          Bardzo współczuję dziecku i Tobie, przy do tej pory czerwonopaskowym uczniu to czyste skur...synstwo. Okrutne, niepotrzebne, demotywujace, taka demonstracja WŁADZY szkoły.
          • eriu Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 31.08.22, 10:15
            No jak nauczyciel nawet nie odpowiadał na dzień dobry to jest już po prostu typowa sprawa personalna.
          • bergamotka77 Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 01.09.22, 06:03
            triss_merigold6 napisała:

> Bardzo współczuję dziecku i Tobie, przy do tej pory czerwonopaskowym uczniu to
            > czyste skur...synstwo. Okrutne, niepotrzebne, demotywujace, taka demonstracja W
            > ŁADZY szkoły.

Zgadzam się - aż niewiarygodne, że mogli tak z nim postąpić 😪 Bardzo współczuję wam tej sytuacji, niech się trzyma młody. Dziewczyny dobrze radzą. Myślę, że kluczowe byłoby wskazanie dlaczego byla ta poprawka np. depresja, problemy osobiste czy inne zdrowotne. Czy nauczyciele wiedzą co z nim się działo?
            • triss_merigold6 Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 01.09.22, 10:51
              W niektórych topowych depresje i inne problemy mają gdzieś, podejście "jak sobie nie radzisz to wypad".
              • joszka30 Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 01.09.22, 10:57
                Trochę jak kara za kryzys
                • nuka_2 Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 01.09.22, 11:06
                  Trzymajcie się z synem, teraz na penwo mu trudno, ale może na dobre mu wyjdzie. Zmienia szkołę czy zostaje w dotychczasowej?
                • triss_merigold6 Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 01.09.22, 11:13
                  Survival of the fittest, chodziłam do takiego liceum, moja siostra też (dwa różne), swoich dzieci bym tam nie wysłała.
                  • geoardzica_z_mlodymi Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 01.09.22, 11:23
                    To które polecacie? Pod względem poziomu i atmosfery?
        • little_fish Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 31.08.22, 10:23
          Nie mam pojęcia o motywacji. Ale czy w ogóle jest możliwa zmiana szkoły po uzyskaniu warunku? Chyba, że za zgodą rady pedagogicznej tej drugiej szkoły 🤔
          • joszka30 Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 31.08.22, 10:45
            Możliwa, oczywiście. Z powtarzaniem 3 klasy
          • joszka30 Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 31.08.22, 10:47
            Ups, nieuważnie przeczytałam. Tak, druga szkoła musi sie zgodziić na przyjęcie
        • la_mujer75 Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 31.08.22, 10:41
          Bardzo, ale to bardzo współczuję.
          Tak, to czyste skur...syństwo.
          Bardzo bolesna lekcja dla Twojego dziecka. Że niektórzy ludzie to złamasy.
        • 71tosia Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 31.08.22, 11:51
          Napisz do kuratorium formalna skargę na nieobiektywne traktowanie ucznia, może nie pomoże uczniowi ale narobisz szkole kłopotów.
          Ps gdzieś słyszałam ze powołano nowy urząd rzecznika praw ucznia - skieruj tam sprawę. I do rzecznika praw dziecka - nie macie wiele do stracenia, ale szkole trzeba przy tym stosunku nauczycieli do dziecka zmienić.
          • joszka30 Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 31.08.22, 12:59
            Ja mam "tylko" wątpliwości, co do egzaminu. Czy to realnie mozna było zrobic 14 zadań w 90 min i jaka byla ich trudność. Obietywwnie ten poprawkowy był zasłuzony. Inna kwestia z jakiego powodu delikwent sie nie uczył.. A że pani na dzień dobry nie odpowiedziała, to trudno zgadywac i rozumieć, co ma sie w głowie..
            • nowamamagapka Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 31.08.22, 18:58
              Można można, na maturze rozszerzonej z przedmiotów ścisłych, zwłaszcza z matematyki i chemii, zadań jest mnóstwo a czasu o wiele mniej niz to 6 min. Niektórzy nauczyciele na lekcjach testowo każą dzieciom na czas zadania rozwiązywać (nie złosliwie, tylko żeby dzieci przygotować). Taka to matura sad

A co do Tej konkretnej poprawki- warunki przystępowania do egzaminu poprawkowego w waszej szkole zawarte sa w statucie szkoły a nie w 'regulaminie' czy 'zasadach oceniania'. Przeczytaj stamtąd jakie są progi ocenowe- egzamin musi być ułożony tak, żeby można było dostac każdą ocenę. Jesli to egzamin z całego roku z rozszerzenia, to logicznym jest, że nie będzie łatwy, ale dziecko trójkę powinno dać rade z niego dostać.

Poproscie o wgląd w egzamin- będzie widać jakie i ile błędów syn popełnił. Powinna być też możliwośc sfotografowania egzaminu, ale tego już nie jestem pewna.

Proponowałabym nie traktować tego personalnie- nauczycielka mogła nie odpowiedzieć na 'dzień dobry' z wielu powodów. Teksty o 'robieniu szkole kłopotów' jak najgorzej świadczą o piszącym. Spróbujcie nie pisac podań, tylko umówić się (oboje rodzice) na rozmowę z dyrekcją. Jak z człowiekiem, a nie 'językiem prawniczym', bo z doświadczenia wiem ze to często tylko zaostrza sytuację.

W najgorszym razie- młody człowiek będzie musiał ponieść konsekwencje. Nie on pierwszy i nie ostatni nie zda do następnej klasy, a przy nowej maturze nie wiem, czy nie wyjdzie na tym lepiej, bo będzie miał dodatkowy rok na naukę. Powodzenia!

joszka30 napisała:

> Ja mam "tylko" wątpliwości, co do egzaminu. Czy to realnie mozna było zrobic 14
              > zadań w 90 min i jaka byla ich trudność. Obietywwnie ten poprawkowy był zasłuz
              > ony. Inna kwestia z jakiego powodu delikwent sie nie uczył.. A że pani na dzień
              > dobry nie odpowiedziała, to trudno zgadywac i rozumieć, co ma sie w głowie..
              • 71tosia Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 31.08.22, 21:03
                To co piszesz swiadczy ze nie wiesz o czym piszesz, na rozszerzonej maturze z matematyki jest zwykle 12 zadań i 180 minut wiec ok 15 minut na zagadnienie a nie 6 minut. Skoro uczeń był wcześniej piątkowym to nie danie mu „warunku” fatalnie swiadczy o szkole i podejściu do ucznia.
                Ps przez lata udzielałam korepetycji i moje doświadczenie jest takie ze bardzo wielu nauczycieli nie traktuje uczniów fair.
                • nuka_2 Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 31.08.22, 21:13
                  Też mi się wydaje, że zle to świadczy o szkole, ze uczeń w poprzednich latach paskowy w tej samej szkole nie dostał warunku. Ja znam jednego studenta medycyny, który w jednej z topowych LO w Warszawie miał co roku zagrożenie z chemii lub biologii, a na medycynę dostał się w jednej z pierwszych lokat, rozszerzone matury z matematyki, biologii i chemii zdane rewelacyjnie
                  • mama-ola Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 31.08.22, 21:18
                    nuka_2 napisała:

> miał co roku zagrożenie z chemii lub
                    > biologii, a na medycynę dostał się w jednej z pierwszych lokat, rozszerzone ma
                    > tury z matematyki, biologii i chemii zdane rewelacyjnie

To świadczy wyłącznie o tym, że się wziął do nauki i przyswoił treści (może sam, może z pomocą korepetytora), a nie że szkoła niesłusznie mu dawała jedynki.
                    I też znam podobny przypadek. Chłopak zagrożony jedynką wziął korki, przedmiot zrozumiał, a finalnie zdał rozszerzoną maturę prawie na maksa.
                    • 71tosia Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 31.08.22, 21:45
                      startując z jedynki czyli nic nie kojarząc w kilka miesięcy uczeń opanował materiał tak ze mature np fizyki czy matematyki ze maksa z rozszerzenia napisal? Sorry ale za długo siedzę w tym biznesie by w takie cuda uwierzyć.
                      • mama-ola Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 31.08.22, 22:51
                        To nie było zagrożenie w 4 klasie, tylko w którejś z wcześniejszych.
                • nowamamagapka Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 01.09.22, 00:07
                  A na maturze z chemii są 34 zadania na 180 min, i naprawdę często jest tam sporo liczenia. Uczniowie siedzą na egzaminie do ostatniej chwili. Wiem dokładnie o czym piszę, zadanie zadaniu nierówne. Dlatego napisałam że trzeba pójśc zobaczyć egzamin.

A 'piątkowy' uczeń nie dostał poprawki 'nagle'. Cały rok na to pracował, więc nie wiem jak/ czy to świadczy o szkole. Co do tego jak niektórzy nauczyciele traktują uczniów- nie wypowiadam się. Oczywistym jest że w każdej grupie zawodowej są tacy którzy nie powinni się tam znaleźć.

71tosia napisała:

> To co piszesz swiadczy ze nie wiesz o czym piszesz, na rozszerzonej maturze z m
                  > atematyki jest zwykle 12 zadań i 180 minut wiec ok 15 minut na zagadnienie a ni
                  > e 6 minut. Skoro uczeń był wcześniej piątkowym to nie danie mu „warunku” fataln
                  > ie swiadczy o szkole i podejściu do ucznia.
                  > Ps przez lata udzielałam korepetycji i moje doświadczenie jest takie ze bardzo
                  > wielu nauczycieli nie traktuje uczniów fair.
                  • little_fish Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 01.09.22, 00:20
                    Owszem, nie dostał jej nagle. Natomiast jeśli uczeń w poprzednich latach miał świadectwo z paskiem, to raczej świadczy o tym, że ma możliwości intelektualne i generalnie jest zainteresowany nauką i zaangażowany, tylko w tym roku coś się pochrzaniło. Na tyle mocno, że nie dał rady spiąć się na poprawkę. Ta przyczyna (jeśli jest znana) powinna zostać opisana we wniosku o warunek.Jeśli to nie taki uczeń powinien dostać szansę na warunek, to jaki?
                  • 71tosia Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 01.09.22, 00:27
                    W chemii tylko niektóre zagadnienia maja charakter obliczeniowy, zdecydowana większość nie.
                    Młody człowiek intensywnie pracował całe wakacje, w poprzednich latach nie miał problemów z nauka, wiec jakoś trudno uwierzyć ze nagle zgłupiał i przestał wiedzę przyswajać.
        • esperantza Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 31.08.22, 18:32
          Strasznie to przykre. Ci za uje tam pracują .
          Napisz później vo za szkoła w ramach przestrogi dla innych.
    • guacamole2020 Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 31.08.22, 10:35
      W gronie znajomych moje corek jest zatrzesniene poprawek, chyba 5-6 osob. Wiekszosc nie zdala i czeka na czy dostanie warunek. W czerwcu marudzilam, jak córa slabo zaliczyla rok, teraz to nieomal czuje dume smile.
      • triss_merigold6 Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 31.08.22, 10:48
        W szkole syna bardzo dużo poprawek, głównie w klasach I i II, ale w trzecich też sporo, nie wiem jak zdawalność, ale u nich raczej starają się nie uwalać.
        • little_fish Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 31.08.22, 10:51
          Ciekawe z czego to wynika? Pokłosie zdalnego i nawarstwionych braków, które wcześniej się udało zamaskować?
          W szkole syna nie słyszałam o wysypie poprawek, ale on maturzysta. Matury nie zdały trzy osoby, wszystkie z prawem do poprawy. Więc w sumie tragedii nie było.
          • triss_merigold6 Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 31.08.22, 11:24
            Z nawarstwienia braków z edukacji zdalnej w klasach VII i VIII (to ci z pierwszych klas, dyrekcje dały szansę zamiast pozbywać się 1/4 klasy) i zmuszenia szkół do lagodniejszego oceniania po niemal całej I klasie na zdalnej (MEN i kuratora bały się wizerunkowe dramatu z depresjami i zalamaniami, to poprawki odroczone) - to dotyczy uczniów kończących II i III klasy.
            Covidoszalenstwo wciąż zbiera żniwo.
        • la_mujer75 Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 31.08.22, 10:54
          U syna w klasie też 4 dzieciaków miało poprawkę z matmy.
          Ale i w I i w II, kiedy było zdalne, zdarzały sie poprawki z tego przedmiotu.
    • gaskama Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 31.08.22, 10:47
      Zdarza się. Trudno. Nie koniec świata. Zmienić koniecznie szkole. Topowe licea tak maja. Dla rankingów są gotowe zajechać młodego człowieka. Znaleźć szkole przyjazną młodym. Jeśli w Warszawie takie są, to w innych miastach tez.
      • joszka30 Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 31.08.22, 11:28
        To Warszawa. To ktore sa przyjazne? Scisle rozszerzenia?
        • gaskama Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 31.08.22, 11:35
          Poszukaj. Dla nas najblizszy był Kochanowski. Nie słyszałam, by ktoś miał w tej szkole poprawki. Nigdy. Nikt nie powtarzał klasy. Zdawalnosc matur 100%.
          A dziecie do jakiej szkoły chodzi?
        • blaszany_dzwoneczek Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 31.08.22, 16:43
          Która to szkoła, ta topowa, jeśli można spytać?
          • joszka30 Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 31.08.22, 16:56
            Z pierwszej dziesiatki rankingu Persektyw warszaskich LO. Póki sprawa rozwojowa, zostawię forumowym detektywom
            • gaskama Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 31.08.22, 17:39
              Brzmi jak Zamoy.
              • gaskama Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 31.08.22, 17:42
                Albo Nowaka, jeziorańskiego. Jak byłam 4 lata temu na spotkaniu z dyrekcja (na prośbę syna, który był na wyjeździe z kumplami z gimnazjum) to uciekałam z tej szkoły aż się piętami w zadek obijałam.
                • blaszany_dzwoneczek Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 31.08.22, 22:24
                  Tak źle w jeziorańskim? Jedna z bliższych koleżanek córki tam się dostała teraz.
                  • gaskama Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 31.08.22, 23:02
                    To zależy od priorytetów w życiu. Dla mnie źle. Dla syna byłoby tragicznie. A matury napisał na 100 (mat), 100, 67 (pol), rozszerzenia z matmy, angli podobnie. Fizyka nz grubo ponad 80.
                    • blaszany_dzwoneczek Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 31.08.22, 23:31
                      Chodziło mi o to, jak jest w tej szkole, co wpłynęło na twoją opinię? Lubię tę dziewczynę i się zmartwiłam.
                      • gaskama Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 01.09.22, 10:44
                        Szkoła maksymalnie nastawiona na konkurencję. Dyrektor przez godzinę nawijał wyłącznie o tym, jak świetnie zdają matury, że u nich młodzież po 5 rozszerzeń robi, że są w 20 najlepszych szkół, że są super, że.... bla, bla, bla. Uczniowie, z którymi gadałam mówili, że kupa nauki, połowa młodych z poza Warszawy, więc mało życia towarzyskiego. Cisną ze wszystkiego, że nauczycielka x to stawia same jedynki bla, bla, bla.
                        W naszej szkole dyrektor mówił tylko o tym, j ważna jest młodzież, że jest jej trudno, że ma wiele problemów, żeby rodzice byli wyrozumiali. Poza tym, mówił o życiu kulturalnym szkoły, o tym, że współpracują z absolwentami szkoły. Potem mówiła pani psycholog.
                        Dla mnie wybór był oczywisty. Ale wiem, że dla wielu rodziców szkoła musi przede wszystkim. Wymagać, cisnąć, egzekwować, dbać o poziom. Jest też wielu młodych, którym ten model odpowiada.
                        • 71tosia Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 01.09.22, 15:32
                          znam przypadek gdy w takiej topowej szkole nauczycielka (niemieckiego) wystawiala ocene semestralna zaleznie od tego ile jedynek sie nalapalo (uczniowie nazywali to dlugoscia plotka w dzienniku) jak bylo wiecej niz np 20 to nie zaliczala semestru jak mniej to jeszcze byla szansa na ok. Przypadki ze na jednej lekcji zalapywalo sie po kilka jedynek (brak pracy domowej, odpowiedz ustana i cos tam jeszcze) nie byla wyjątkowa. Na pytanie rodzicow jakie jest cel takiej tresury - mowila ze to dla dobra mlodziezy' i by zmotywowac. Dziecko niemieckiego do dzis nienawidzi.
              • heca7 Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 31.08.22, 21:28
                gaskama napisała:

> Brzmi jak Zamoy.

Moja bratanica skończyła Zamoyskiego. Obecnie jest weterynarzem. I tam był po prostu ostry z.apierdol. Bez przerwy, ciągle kucie. Życia licealnego to tam nie było. Nauczyciele jak z XIXw. Tylko im linijki do tłuczenia po łapach brakowało. Wiem bo znałam swego czasu osobiście i całkiem dobrze jedną z długoletnich tamtejszych nauczycielek.
                • gaskama Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 31.08.22, 21:46
                  Corka naszych znajomych po pierwszej i po drugiej klasie miała poprawki w sierpniu z matmy. Mądra, zdolna. Dwa lata zyebanych wakacji. Wraz z nią 1/3 klasy. Trzeba mieć zadatki na masochistę, by się na to pisać.
              • kanna Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 31.08.22, 22:28
                Obstawiam Staszica smile
                • geoardzica_z_mlodymi Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 01.09.22, 03:49
                  Tak tam źle?
                  A jakie topowe jest z dobrą atmosferą i wsparłoby ucznia w takiej sytuacji?
                • la_mujer75 Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 01.09.22, 12:57
                  W Staszicu mają lepsze podejście niż w innych topowych. Mam info od przyjaciółki, której córka kończyła w tym roku Staszica. Miała swoje problemy (depresja i nerwica lękowa), a szkoła potrafiła to zrozumiec i bez problemu Małą dopuścili do matury, wiedząc, że może źle napisać maturę. Ta sama przyjaciółka ma kolejne dziecko w innej szkole ( szkoła z pierwszych 10 w Warszawie) i tam zupełnie inne podejście do dzieciaków . Na niekorzyśc tych ostatnich.
        • magia Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 31.08.22, 18:29
          przyjazna jest Hoffmanowa. Mam dziecko na scislym kierunku, luz wiekszy niz u syna w nizszej rankingowo szkole.
      • 71tosia Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 31.08.22, 11:53
        Jezeli was stać to zmieńcie na małe prywatne liceum i dogadajcie się w sprawie warunku.
        • gaskama Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 31.08.22, 11:54
          To też jakieś wyjście.
        • joszka30 Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 31.08.22, 12:24
          Jak sie dogadamy? Juz po rradzie pedagogicznej. Formalnie sprawa zamknieta, czyli powtarzanie 3 kl. Swiadectwo z nieoromowaniem. Czy jest inaczej?
          • 71tosia Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 31.08.22, 12:46
            Dogadaj się w sprawie indywidualnego programu nauczania, by zaliczyli mu w nowej szkole co juz zdał a resztę zaliczał awansem (trochę jak na uczelni) Być może formalnie można to załatwić podpierajac się zaświadczeniem z poradni psychologicznej (dziecko nie radzi sobie ze stresem i fobia szkolna, co w jego sytuacji pewnie nawet będzie bliskie prawdy)
            • joszka30 Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 31.08.22, 13:11
              Ale to i tak będzie 3 klasa. Czy w szkolach stacjonarnych mozna robić 2 klasy w jeden?
              • jana111 Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 31.08.22, 15:29
                Jeśli bierzesz pod uwagę prywatne, zapytaj. Jak szukałam LO dla mojego gagatka (nie zaliczył 2. klasy technikum) w jednej z prywatnych szkół dyrektor pytał czy nie chciałabym go do 3. klasy puścić. Nie ciągnęłam tematu, bo to przyniesienie z technikum, po 2 latach są już bardzo duże różnice programowe i nie wchodziłoby to w grę ale u was może tak?
    • kanna Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 31.08.22, 22:27
      Ja bym się raczej zainteresowała, co się dzieje, że paskowy dzieciak nagle nie zalicza przedmiotu... depresja?
    • pierwszykot Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 01.09.22, 00:36
      "Zadania z poziomu 5 "ale tez z poziomu 2 i 3. Szkoda ze ich nie zrobil...
      • joszka30 Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 01.09.22, 11:38
        Poziom na 2 nie wystarczył. Prog zdania był powyżej 50.% Nie zdał. Fakt. I nie dostał warunku, mimo wczesniejszych b dobrych wynikow, czyli jakiegoś potencjału. Sposrod 4 znajomych poprawkowiczów, - z innych LO- wszyscy przeszli na warunku. Wszyscy. Zostaje najlepiej do tej pory radzący sobie intelektualnie dzieciak z najlepszej szkoły
        • extereso Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 01.09.22, 11:56
          Nie dziwię się Twojemu rozżaleniu. Był dziś w tej nowej swojej klasie czy jak?
          • joszka30 Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 01.09.22, 12:16
            Po poprawce pojechał na parę dni na wakacje, na ktore sam zarobił i sam zorganizował. Wraca w weekend. Jeszcze nie ma decyzji, co ze szkołą
            • la_mujer75 Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 01.09.22, 12:44
              Daj znać.
              Bardzo przykro mi się to czyta. Żal mi Twojego.
              Tak łatwo jest mlodego człowieka skrzywdzić.

Wiele lat temu, jak zdawałam maturę, to dyrektorka zrobiła popisówkę.
              Była polonistką. I Przewodniczącą Komisji Egzaminacyjnej. Taka osoba miała (wówczas ) prawo sprawdzać prace, najczęściej kontrowersyjne, tzn. te które zostały ocenione najwyżej i najniżej.
              A ta zrobiła tak, że poloniści oceniali i wpisywali ocenę ołówkiem, a ona sprawdzała każdą pracę i zmuszała nauczycieli do wystawienia takiej oceny, jak ona sobie zażyczyła. Naprawdę.
              Cyrki się działy, bo nauczyciele trzymali naszą stronę, więc po cichu byliśmy o wszystkim informowani. Nasza polonistka (genialna babka) miała na pieńku z ówczesną dyrektorką, tak to wszystko przeżywała, że zaszła w ciążę smile Starała się kilka lat i "dzięki nam" jak się potem śmiała- zaszła nie wiadomo jakim cudem. Ale z mężem, jak deklarowała.
              To był jedyny plus całej tej szopki.
              Mój ówczesny chłopak zostal udupiony. Bardzo to przeżył, strasznie zwątpił w siebie. Rok później zdal na 5, ale mocno to wpłynęło na niego.
              Nie tylko on jeden tak został niesłusznie udupiony. Dziewczyny mdlały przed ustnymi, kilka osób nie podeszło do ustnych, bo tak się stresowali, etc.
              A za to niektórzy, którzy byli słabymi uczniami (naprawdę słabymi) jakimś "cudem" pozdawali na wysokie oceny.
              Sama byłam świadkiem, jak przede mną koleś dukał (ja w tym czasie przygotowywałam się do wypowiedzi), a dostał 5! Pani dyrektor srała ze szcześcia, jak Ziutek wydukał 2 słowa pod rząd.
              Ziutek był w porządku, bo wyszedł ze spuszczoną głową...
              Kilka lat temu trafiłam przypadkiem na nekrolog tej dyrektorki w gazecie. I czytając , jakim to ona była cudownym pedagogiem i nauczycielem, pomyślałam sobie : "I dobrze, qrwo, żeś zdechła".
              Sama byłam zaskoczona swoją reakcja, ale nawet przez sekundę nie miałam wyrzutów sumienia, że tak sobie pomyślałam o kimś.
              Bo ktoś, kto zowie się pedagogiem, nie powinien krzywdzić dzieciaków, a jak to robi, to nie zasługuje na żadne usprawiedliwienie.
              • triss_merigold6 Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 01.09.22, 12:57
                Moje super hiper liceum przystąpiło do strajku w matury w 1993 r., mając pełną świadomość, że część wydziałów zaczyna egzaminy w pierwszej połowie czerwca i uczniowie mogą zwyczajnie nie zdążyć.
                Do tego na ustnych uwalili kilka osób, ot tak, w dupie mieli fakt, że oceny z matury są bez znaczenia przy egzaminach na studia.
                Po 30 latach jak o tym myślę to wciąż mi ciśnienie skacze, co za zadufane squrw..
              • joszka30 Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 01.09.22, 12:58
                Oj, Wy mi tu lepiej piszcie historie, ze mimo niepowodzeń, dobrze sie konczyło.🥺 Bo w necie tylko artysci bez szkół
                A to nie ta droga mojego delikwenta
                • la_mujer75 Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 01.09.22, 13:04
                  Po prostu zadbaj o niego. Nie wiem, załatw mu psychologa, czy "cuś", bo ja widziałam, jak niezdana matura odcisnęła piętno na fajnych ludziach.
                  Z perspektywy dorosłej (starej baby), to wiem, że to nie dramat, ale jak się jest młodym, ambitnym, to strasznie człowiek takie rzeczy przeżywa. Bardzo to wpływa na samoocenę, bardzo.
                  A z doświadczenia- poczucie własnej wartości to klucz do sukcesów w wielu dziedzinach życia. Nie tylko zawodowego.
                  • joszka30 Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 01.09.22, 13:23
                    Na terapię chodzi.
                    Tego sie boję, ze to złamie. Zupełnie niepotrzebne doświadczenie.. Coz.. Teraz czas na rekonwalescencję, zastanawianie sie, co doprowadzilo do tego. I wytrzymywanie niepewności i lęku, jaki to bedzie mialo skutek..
                • extereso Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 01.09.22, 13:06
                  Będzie dobrze. Córka mojej przyjaciółki powtarzała klasę w liceum. Nie żeby jakoś na dobre jej wyszło, ale na złe też nie.
                • triss_merigold6 Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 01.09.22, 13:09
                  Proszsz... brat znajomego powtarzał klasę w moim elytarnym liceum, skończył, zdał maturę, dostał się na dzienne, szybko praca w dużej firmie.
                  Znajomy- ujnia w domu, zawodówka żeby się szybko uniezależnić, technikum zaoczne, licencjat zaocznie na architekturze, długo potem magisterka, bardzo ok praca u dużego inwestora.
                • nuka_2 Re: Niezdany egzamin poprawkowy LO 01.09.22, 15:05
                  Skończy się dobrze. Ja już kiedyś o tym pisałam, dyrektor mojego LO, polonista postanowił w roczniku moich matur pokazać na czym polega matura. Oblał z pisemnego polskiego na maturze prawie połowę maturzystów. Większość zadała za pół roku w kuratorium i dostali się na niezle studia.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka