Dodaj do ulubionych

Ile razy należy się dodatek osłonowy?

26.08.22, 17:48
Na wiosnę przyznano mi dodatek osłonowy na prąd, wczoraj dostałam od gazowni powiadomienie, że mogę się również ubiegać o dodatek osłonowy na gaz. Szukam w sieci i nie mogę znaleźć- czy ja mogę wziąć na ten gaz, skoro wzięłam na wiosnę na prąd? To są dwa różne dodatki czy jak? Czy przysługuje tylko jeden na osobę?
Obserwuj wątek
    • non.ens Re: Ile razy należy się dodatek osłonowy? 26.08.22, 19:32
      Osłonowy przyznawany jest na cały rok, jeden raz - i nie na osobę, a na gospodarstwo domowe.
      W sprawie dodatków min. na gaz będzie posiedzenie sejmu 2 września. Teraz można składać na węgiel.
      • porcelanaporcelana Re: Ile razy należy się dodatek osłonowy? 26.08.22, 19:37
        A ja mam dwa mieszkania- do jednego składałam na prąd ( bo wszystko mam w nim na prąd) i dostałam. Gazu tam nie ma. W drugim mam gaz i chce złożyć na gaz.
        • asiairma Re: Ile razy należy się dodatek osłonowy? 26.08.22, 20:42
          A w trzecim masz węgiel, prawda?
          • porcelanaporcelana Re: Ile razy należy się dodatek osłonowy? 26.08.22, 20:44
            asiairma napisała:

> A w trzecim masz węgiel, prawda?

A Ciebie co boli?
            Skoro nasz kochany rząd uprawia takie rozdawnictwo, to czemu nie skorzystać? Milionerzy biorą 500+ i 300+.
        • non.ens Re: Ile razy należy się dodatek osłonowy? 27.08.22, 10:00
          Powtarzam: osłonowy nie zależy od prądu/gazu/czegokolwiek, możesz mieszkać w szałasie i dostać, tu wchodzi w grę tylko kwestia dochodu.
          • asiairma Re: Ile razy należy się dodatek osłonowy? 27.08.22, 12:07
            Ale ja to wiem. Dodatkowo bawi mnie post, bo nawet emeryci w mojej rodzinie mieszkający sami nie załapią się. A tu mamy panią co w jednym poście pisze o "kolejnych dodatkach" a w kolejnym o swoich najemcach.
            • turbinkamalinka Re: Ile razy należy się dodatek osłonowy? 27.08.22, 12:26
              Może dlatego najemcy założyli zamki w drzwiach do kuchni tongue_out Zauważyli, że im parówki giną. Swoją drogą chyba nigdy nie widziałam żeby ktoś specjalnie zakładał zamek w drzwiach do kuchni.
        • turbinkamalinka Re: Ile razy należy się dodatek osłonowy? 27.08.22, 10:43
          Dodatek osłonowy jest jeden na rodzinę, a nie na mieszkanie. To, że dostałaś ulotkę czy informację z elektrowni i gazowni, nie ma znaczenia. To tylko informacja, że coś takiego istnieje, a nie że możesz składać jeszcze raz. Przecież w gazowni nawet nie wiedzą czy się tobie ten dodatek należy, oni nie mają wglądu w twoje dochody, a tu jest próg dochodowy
    • zerlinda Re: Ile razy należy się dodatek osłonowy? 26.08.22, 20:49
      Składaj śmiało. Należy się. A jak masz bombelki to oczywiście masz pierwszeństwo do wszystkich dodatków 😝
      • porcelanaporcelana Re: Ile razy należy się dodatek osłonowy? 26.08.22, 21:00
        zerlinda napisała:

> Składaj śmiało. Należy się. A jak masz bombelki to oczywiście masz pierwszeństw
        > o do wszystkich dodatków 😝

Jeszcze się nie dorobiłam bombelkówbig_grin
    • panna.nasturcja Re: Ile razy należy się dodatek osłonowy? 27.08.22, 01:48
      Nie ma znaczenia ile masz mieszkań, to jest dodatek na GOSPODARSTWO domowe, twoje podstawowe, możesz go dostać RAZ.
    • mamtrzykotyidwato5 Re: Ile razy należy się dodatek osłonowy? 27.08.22, 01:54
      Złożyć wniosek możesz, najwyżej ci nie dadzą, jak stwierdzą, że się nie należy.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka