Dodaj do ulubionych

Ciuchy w sieciówkach dramat

26.08.22, 19:49
Zaobserwowaliście w ostatnim roku drastyczny spadek jakości ciuchów, że o cenach nie wspomnę?
W pobliskim h&m zawsze coś ciekawego na wyprzedażach upolowałam. Teraz jest jedno wielkie guano.
Musiałam córce 12 lat dokupić kilka sweterków i wzięłam coś co jest z wyglądu akceptowalne po cenie. Bo fajnych ciuchów po prostu na jej dziale nie ma. Totalne szmaty w nieciekawych kolorach i fasonach, nie wiem kto to kupuje. Widać że sieciówki oszczędzają na wszystkim
Obserwuj wątek
    • mamkaantka Re: Ciuchy w sieciówkach dramat 26.08.22, 20:02
      Też mam takie wrażenie
      • znowu.to.samo Re: Ciuchy w sieciówkach dramat 26.08.22, 20:12
        Chyba przeproszę się z używkami, wieki nie kupowałam
    • wisniowy_sad Re: Ciuchy w sieciówkach dramat 26.08.22, 20:17
      Dokładnie tak, w H&M fajne ciuchy były do ostatniej wyprzedaży, teraz jest mały wybór i strasznie wujowe.
      • mia_mia Re: Ciuchy w sieciówkach dramat 27.08.22, 10:59
        Tylko stacjonarnie, ja dziś nie mogłam dobrnąć do końca działu piżamy w ich sklepie internetowymsmile
        Większość z ciekawszych wyskakiwała mi jako niedostępne stacjonarnie, ale to nie problem nie do przejścia.
    • abecadlowa1 Re: Ciuchy w sieciówkach dramat 26.08.22, 20:23
      Przecież w h&m zawsze były ciuchy kiepskiej jakości, w niewystandaryzowanej rozmiarówce.
      • znowu.to.samo Re: Ciuchy w sieciówkach dramat 26.08.22, 20:36
        H&m był znany z ciuchów dla dzieci, mieli super wzornictwo i niezłą jakość za akceptowalną cenę. Teraz są totalne szmaty, w dodatku drogie
        • abecadlowa1 Re: Ciuchy w sieciówkach dramat 26.08.22, 20:46
          Nie pamiętam takich czasów. H&m zawsze były synonimem taniej sieciówki
          • lauren6 Re: Ciuchy w sieciówkach dramat 27.08.22, 08:26
            Tanią sieciówką to jest Pepco.

H&M ma lepsze wzornictwo od Smyka, jakość porównywalną. Dzieci da się tam ubrać. Za to dział kobiecy to dramat.
          • kropkacom Re: Ciuchy w sieciówkach dramat 27.08.22, 11:09
            W tej części europy jest trochę inaczej. Inna jest lub była polityka cenowa.
    • palacinka2020 Re: Ciuchy w sieciówkach dramat 26.08.22, 20:24
      Mnie rozwalaja te " bluzki" przykrywajace jedynie sutki. I dziewczyny daly sobie wmowic ze to fajne, i tak po ulicach chodza gole...
    • krwawy.lolo Re: Ciuchy w sieciówkach dramat 26.08.22, 20:38
      A takie zwykłe t-shirty dla facetów, kiedyś tam kupowałem, też do dupy? Chyba nie?
    • kropkacom Re: Ciuchy w sieciówkach dramat 26.08.22, 20:42
      Nie, bo nie korzystam. Korzystam ze sklepów internetowych gdzie są bardzo różne marki i tam mam mało wpadek zakupowych. Zwykłe sklepy maja ograniczony asortyment i rozmiarówkę.
    • clk Re: Ciuchy w sieciówkach dramat 26.08.22, 20:46
      Od dawna zauważam. Wszystko przykrótkie albo mega długie / oversize. Jakościowo nie wspomnę
      • kamin Re: Ciuchy w sieciówkach dramat 27.08.22, 08:31
        Czyli zgodne z aktualną modą.
    • pani_tau Re: Ciuchy w sieciówkach dramat 26.08.22, 20:53
      Coś chyba jest nie tak z towarem, by tak rzec, na Polskę, bo nie raz i nie dwa zdarzyło mi się kupić bardzo dobry i jakościowo i wizualnie ciuch z metką HM w secondhandzie natomiast w ich sklepie nigdy nie widziałam niczego w podobnym stylu.
    • 1papryczka.chili Re: Ciuchy w sieciówkach dramat 26.08.22, 21:20
      Ja już dawno to zaobserwowałam. 90% ciuchów to szmaty po prostu i to za niemałą kasę najczęściej.
    • sol_13 Re: Ciuchy w sieciówkach dramat 26.08.22, 21:27
      Już od dawna jest g...o, a w HM to już w ogóle, zresztą nigdy tam nic fajnego nie było moim zdaniem. Dla dzieci to jeszcze czasami, ale to też wolę Coccodrillo i Reserved.
    • julita165 Re: Ciuchy w sieciówkach dramat 26.08.22, 21:40
      Ja synowi od malego duzo kupowalam w H&M. Moze dlatego ze mam blisko ale bylo tez oki. Nie zalezalo mi na nie wiadomo jakiej jakosci bo wiadomo ze ciuch dla dziecka jest na pol roku, gora rok, tak szybko rosnie. Ale teraz nie ma w czym wybrac. Wzornictwo straszne! Moze to kwestia rozmiaru. Na 164 to juz takie ani dzirciece ani dorosle.
      • berdebul Re: Ciuchy w sieciówkach dramat 26.08.22, 22:15
        Kwestia mody. Lata 90 kwitną na wieszakach, a wzornictwo było wtedy paskudne.
        • znowu.to.samo Re: Ciuchy w sieciówkach dramat 27.08.22, 00:05
          Wygląda że wiernie odtwarzają to wzornictwo jeden do jednego.
          Teraz zdaje sie wchodzą lata 00' to już ciuchy były znacznie lepsze, pastelowe koloru itd. Może to pomoże
          • shellyanna Re: Ciuchy w sieciówkach dramat 27.08.22, 11:38
            No właśnie - jak na moje to zbyt wiernie.
            Czuje się jakbym wchodziła do mojej szafy w 1999 roku.
            Ja rozumiem inspirację jakims okresem w modzie, ale teraz to jest dosłownie 1:1 lacznie z użytymi materiałami (lajkrowe topiki)
      • znowu.to.samo Re: Ciuchy w sieciówkach dramat 26.08.22, 22:19
        Ja też tam prawie wszystko kupowałam bo mam po drugiej stronie ulicy. Główbie dziecku, sobie bieliznę i czasem też dla siebie coś trafiłam
        Na wyprzedażach możnq było trafić niezłe okazje
        Ale ostatnimi czasy wielkie NIC
    • kotejka Re: Ciuchy w sieciówkach dramat 26.08.22, 21:46
      ja jestem lumpeksiara, wiec czuje to absolutnie
      w lumpie zawsze znajde perle - w sieciowce - rzadko
      ceny z kosmos - na wieszaku gówno
      dzisia tez kuilam dwie fajne kiecki za smieszne pieniadze
      gorzej z dziecmi - musze najmlodszego obkupic na pierwsza klase, bo wyglada jak siodme dziecko stroza
      i niestety 89 zl za gowniana bluze dla siedmiolatka kloci sie moja religią
      • panna_lila Re: Ciuchy w sieciówkach dramat 26.08.22, 22:42
        pokaż te fajne kiecki, ja nie umiem w secondhandy i zawsze z zazdrością oglądam cudze zdobyczesmile
        • kotejka Re: Ciuchy w sieciówkach dramat 27.08.22, 08:58
          panna_lila napisała:

> pokaż te fajne kiecki, ja nie umiem w secondhandy i zawsze z zazdrością oglądam
          > cudze zdobyczesmile

Jeszcze piorę - jedna ta, nobliwa taka do codziennego latania i przyjemnie bawełniana
          shop.mango.com/ba1/women/dresses-and-jumpsuits-long/embroidered-details-shirt-dress_27082519.html
          Drugiej szukam smile
          • nie_ma_niebieskich Re: Ciuchy w sieciówkach dramat 27.08.22, 10:33
            Bardzo ładna!
            • kropkaa Re: Ciuchy w sieciówkach dramat 27.08.22, 11:52
              Ze strojem kelnerki w restauracji stylizowanej na ludową mi się kojarzy.
              • chatgris01 Re: Ciuchy w sieciówkach dramat 27.08.22, 17:56
                Bosz, po tym komentarzu wyobrazilam sobie jakis dirndl https://forum.miau.pl/images/smilies/spin2.gif
      • nie_ma_niebieskich Re: Ciuchy w sieciówkach dramat 27.08.22, 10:33
        Od dawna już uważam, że używane ciuchy są często fajniejsze - z tym że ja wolę all, nie chce mi się pieszo wyszukiwać "perełek", wolę zapłacić nieco więcej a mieć przysłane. Ostatnio zamówiłam tak szale na jesień i zimę smile Wełniane, w CH nie uświadczysz... A jeśli już gdzieś może po długim szukaniu, to za chore pieniądze.
        • chatgris01 Re: Ciuchy w sieciówkach dramat 27.08.22, 10:37
          Od paru lat zamienilam second handy na vinted.
    • wisniowy_sad Re: Ciuchy w sieciówkach dramat 26.08.22, 22:31
      Ogólnie nie tylko H&M i niekoniecznie kolekcje dziecięce, nawet polskie sieciowki dla kobiet to dramat - wystarczy, że przyjdzie koniec lata i wchodząc do sklepu można zapomnieć, że istnieje błękitny, żółty czy jasnozielony, bo wszystko jest ciemne albo szarobure. Lumpeksy dwa fajne mam w okolicy, czasem coś się trafi, ale generalnie mają coraz mniej ciuchów i drogowato.
    • panna_lila Re: Ciuchy w sieciówkach dramat 26.08.22, 22:47
      mam do wykorzystania kupon do Peek & Cloppenburg i robiłam już trzy podejście, ale taki chłam rzucili na przeceny, że oczy bolą, a ceny po przecenie to jakis kosmossad Z kolei nowe kolekcje to już zupełne szaleństwo cenowe a i nie było nic szczególnego na czym by się oko zatrzymałosad
      niedługo mi się termin tego kuponu skończy i nic nie kupięsad
      • bib24 Re: Ciuchy w sieciówkach dramat 27.08.22, 08:39
        a możesz kupić o oddać następnego dnia? przynajmniej dostaniesz kupon z nową datą.
    • vivi86 Re: Ciuchy w sieciówkach dramat 27.08.22, 08:36
      H&m zawsze miało mierną jakość. Ciuchy typu szmatki.
    • iberka Re: Ciuchy w sieciówkach dramat 27.08.22, 09:07
      Dopiero od roku? Zauważyłam trend spadkowy zdecydowanie wcześniej
      • marzeka11 Re: Ciuchy w sieciówkach dramat 27.08.22, 10:15
        iberka napisała:

> Dopiero od roku? Zauważyłam trend spadkowy zdecydowanie wcześniej

Zgadzam się, do tego czasami nawet ładne jakieś ubranie, ale materiał, z którego zrobione, brrr
    • nie_ma_niebieskich Re: Ciuchy w sieciówkach dramat 27.08.22, 10:30
      Tak. Niedawno po raz pierwszy od dawna przeszłam się po sklepach. Jest dramat. Kupiłam jeden t-shirt bawełniany, to jedyne co mi się spodobało i miało cenę względnie adekwatną do jakości. Refleksja po: Całe szczęście, że mam pełne szafy i nie dałam się nabrać na "garderobę kapsułkową" i inne bzdury.
    • alpepe Re: Ciuchy w sieciówkach dramat 27.08.22, 10:42
      Ubolewania nad jakością ubrań z sieciówek trwają gdzieś od dwudziestu lat. Nie rozumiem wię, dlaczego co roku takie wątki się pojawiają.
      • kropkacom Re: Ciuchy w sieciówkach dramat 27.08.22, 10:47
        No i ciekawe skąd biorą się ciuchy w lumpeksach....
        • marta.graca Re: Ciuchy w sieciówkach dramat 27.08.22, 10:52
          W moim mieście często są np. że Skandynawii, można wypatrzyć też porządniejsze marki typu Wollovers.
          • kropkacom Re: Ciuchy w sieciówkach dramat 27.08.22, 11:04
            Tylko, że "porządniejsze" marki też już zostały tu skrytykowane, bo w Peek & Cloppenburg też ujowo. big_grin Magia używanego ciucha z ułamek ceny robi swoje. Choćby z tej samej sieciówki co teraz wiszą szmaty. Żeby było jasne, sama kupowałam dla dzieci ale to w momencie jak sieciówek było w Polsce mało i były drogie.
            • marta.graca Re: Ciuchy w sieciówkach dramat 27.08.22, 11:11
              Drogie marki też tną koszty i szyją badziewie, tyle że drogie. Trzeba patrzeć na skład.
              • kropkacom Re: Ciuchy w sieciówkach dramat 27.08.22, 11:19
                Skład? No i masz dwie bluzki. Każda 100 procent bawełna big_grin Tak, drogie marki tez maja różne składy i jakości. Większość sieciówek ma tak zwane basici i one są tańsze i raczej gorsze jakościowo. Warto sobie z tego zdawać sprawę. H&M tez ma na przykład linię premium, ale ona chyba w ogóle dostępna jest tylko on line.
                • marta.graca Re: Ciuchy w sieciówkach dramat 27.08.22, 11:23
                  Ale jeśli widzisz w ciucholandzie używany ciuch, który nie ma wykręconych szwów, nie jest rozciągnięty ani zmechacony, to spokojnie możesz go kupić. Niektóre rzeczy z sieciówek mają tak beznadziejną jakość, że od razu można się zorientować.
                  • kropkacom Re: Ciuchy w sieciówkach dramat 27.08.22, 11:27
                    Niektóre mają a inne nie. Oprócz tego, że as różne linie w sieciówkach warto pamiętać, że w sklepach stacjonarnych jest ułamek kolekcji. Dlatego już nie robię zakupów w sklepach stacjonarnych. Poza sytuacjami podbramkowymi.
    • mebloscianka_dziadka_franka Re: Ciuchy w sieciówkach dramat 27.08.22, 10:50
      Ja się zastanawiam, czy naprawdę jestem aż taka niewymiarowa, że nie potrafię nawet najbardziej podstawowych ciuchów dopasować? Ostatnio zrobiłąm zamówienie na Zalando - same najzwyczajniejsze, proste, dopasowane topy na ramiączkach. I tylko jeden pasował dobrze. Większość w pasie za luźna, dziwnie się marszczy, kiedy na dole mnie obściskuje, pije pod pachami, albo odwrotnie dziwnie odstaje. WKurzyłąm się niemożebnie.
    • mia_mia Re: Ciuchy w sieciówkach dramat 27.08.22, 10:57
      Nie sieciówki oszczędzają a ich klienci. Chciałabyś kupić coś w jakości jak dawniej i w cenie jak dawniej, a to niemożliwe.
      Zawsze możesz kupować przez internet po cenie z HM rzeczy z półki wyżej.
      Ja uważam, że sieciówkowe ciuchy dla dzieci są tanie, ulubiona koszulka mojego syna, kupiona z racji na rysunek kosztowała 15 zł, to cena regularna (kupiłam mu na przyszły rok taką samą wykorzystując zniżkę 10 zł, czyli za 5, ale powiedzmy to już nie przyzwoite). Prana wiele razy nadal jest w dobrym stanie, na wyprzedażach w sieciówkach pełno takich po 15 zł, przecenionych z 30-40, kupienie szortów czy jeansów za 30 zł w zarze, rsv czy innych to też żadna sztuka, bluzy są po 30-40.
      Ceny regularne są powiedzmy umiarkowane, ale można przecież w ten sposób dokupywać tylko w nagłych sytuacjach. W zeszłym roku upolowałam kurtki zimowe marek premium w cenach takich jak regularne w sieciówkach, lubię wyszukiwać takie okazje.
      • znowu.to.samo Re: Ciuchy w sieciówkach dramat 27.08.22, 11:10
        Jeszcze na wiosnę upolowałam w h&m fajną długą czarną puchówkę z futerkiem na kapturze dla córki za 80 zł bo była przeceniona i jeszcze do tego miałam kupon. Teraz zapomnij
      • lauren6 Re: Ciuchy w sieciówkach dramat 27.08.22, 11:15
        > Nie sieciówki oszczędzają a ich klienci. Chciałabyś kupić coś w jakości jak dawniej i w cenie jak dawniej, a to niemożliwe.

Dokładnie tak. Sieciówki trzymają ceny, a przecież przy obecnej inflacji jest to po prostu nierealne. Muszą schodzić z jakości.
        • kropkacom Re: Ciuchy w sieciówkach dramat 27.08.22, 11:21
          Jesienne kolekcje to już są i będą inne ceny. Nawet w dyskontach odzieżowych.
    • mysiaapysia Re: Ciuchy w sieciówkach dramat 27.08.22, 11:58
      Koleżanki mojej córki z liceum kupują ciuchy głównie w secondhandach, mimo że stać je na zakupy nowych rzeczy.
    • kropkaa Re: Ciuchy w sieciówkach dramat 27.08.22, 11:59
      Od kilku lat w H&M samo badziwie. Fajne ubranka są dla niemowlaczków i małych dzieci, potem albo bawełna bardzo słabej jakości allbo poliester.
      Chodziłam jeszcze na dział Home, mieli fajną pościel, obrusy, ciekawe dodatki (tanio nie było, ale można było fajne rzeczy kupić). Teraz i Home zdziadziało - bawełna 180 nitek, mały wybór.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka