Dodaj do ulubionych

"Ania" i Piasek. A do kina pójdziecie?

27.08.22, 18:36
Widziałyście teledysk Piaska "Ania"? Leciał przed chwilą w tv. Jestem pod wrażeniem, piękne wykonanie, a do tego ten teledysk. Poryczałam się choć minęło tyle lat od jej śmierci. Chciałabym iść na "Anię" do kina, ale obawiam się, że cały seans będę płakać. A Wy się wybieracie?
Obserwuj wątek
    • daniela34 Re: "Ania" i Piasek. A do kina pójdziecie? 27.08.22, 18:38
      Nie, to akurat nie jest takie kino, które by mnie interesowało.
    • zielone.pole Re: "Ania" i Piasek. A do kina pójdziecie? 27.08.22, 19:04
      Nie.
    • annaboleyn Re: "Ania" i Piasek. A do kina pójdziecie? 27.08.22, 19:09
      Nie, nie ciekawi mnie to.
    • zerlinda Re: "Ania" i Piasek. A do kina pójdziecie? 27.08.22, 19:11
      Nie. Nie interesuje mnie taka tematyka.
    • aurinko Re: "Ania" i Piasek. A do kina pójdziecie? 27.08.22, 19:14
      Nie wybieram się.
    • glamstronaut Re: "Ania" i Piasek. A do kina pójdziecie? 27.08.22, 19:22
      Tak. Chodzę do kina na wszystkie polskie gnioty w ramach wspierania polskiej kinematografii.
      • kanna Re: "Ania" i Piasek. A do kina pójdziecie 28.08.22, 17:50
        O, to tak jak ja smile
    • panna.nasturcja Re: "Ania" i Piasek. A do kina pójdziecie? 27.08.22, 19:29
      Nie. Z faktu, że ktos zmarł dość młodo na poważną chorobę nie wynika, że jest o czym zrobić film.
      • ajaksiowa Re: "Ania" i Piasek. A do kina pójdziecie 28.08.22, 06:51
        panna.nasturcja napisał(a):

> Nie. Z faktu, że ktos zmarł dość młodo na poważną chorobę nie wynika, że jest o
        > czym zrobić film.

Zgadzam się🤝🤝🤝
        • konsta-is-me Re: "Ania" i Piasek. A do kina pójdziecie 28.08.22, 14:00
          Też się zgadzam 👍
    • krypteia Re: "Ania" i Piasek. A do kina pójdziecie? 27.08.22, 19:51
      Ale po ryczała się bo byłaś wielką fanką jej aktorstwa Czy dlatego że zmarła młodo zostawiła trójkę dzieci?
      • grey_delphinum Re: "Ania" i Piasek. A do kina pójdziecie 27.08.22, 19:52
        Nie, w ogóle mnie to nie interesuje.
    • milva24 Re: "Ania" i Piasek. A do kina pójdziecie? 27.08.22, 19:56
      Nie. Szkoda kobiety ale na film się nie wybieram.
    • fornita111 Re: "Ania" i Piasek. A do kina pójdziecie? 27.08.22, 19:59
      Nie, nie pojde. W ogole raczej tego nie obejrze, bo obawiam sie, ze bedzie ckliwe i niestrawne. A Przybylskiej mi bylo naprawde szkoda- sliczna, mloda, matka trojki dzieci. I to jej umieranie takie "publiczne". Pamietam, ze bylam poruszona tym co sie z nia dzialo, tak zwyczajnie, po ludzku.
      • black_halo Re: "Ania" i Piasek. A do kina pójdziecie 28.08.22, 09:20
        fornita111 napisała:

> Nie, nie pojde. W ogole raczej tego nie obejrze, bo obawiam sie, ze bedzie ckli
        > we i niestrawne. A Przybylskiej mi bylo naprawde szkoda- sliczna, mloda, matka
        > trojki dzieci. I to jej umieranie takie "publiczne". Pamietam, ze bylam poruszo
        > na tym co sie z nia dzialo, tak zwyczajnie, po ludzku.

A nie taka mloda i nie taka sliczna matka dwojki, czworki czy nawet jednego dziecka to jakos mniej szkoda? Przejdz sie na oddzial onkologiczny, tam lezy mnostwo kobiet umierajacych na raka w roznym wieku. Corki, siostry, matki, ciotki, babcie, przyjaciolki - nikomu nieznane.

Rzygam takimi komentarzami - jak sliczna i mloda to taka wielka szkoda, cala reszta moze sobie umierac.
        • fornita111 Re: "Ania" i Piasek. A do kina pójdziecie 28.08.22, 09:29
          Jako dziecko chorowalam na bialaczke i nie wszystkie dzieci, ktore poznalam na oddziale przezyly. Wiec w zad se takie komentarze wsadz, przyglupie. Tak, jak umiera mlody czlowiek to mi go zal bardziej, niz starego, ktory juz sobie pozyl. Jak umiera matka, to dodatkowo zal jej dzieci. A ze Przybylska byla sliczna- no byla, za to dodatkowo ja ludzie lubili, taka prawda. Tak to dziala, chocbys sie zesrala.
        • mid.week Re: "Ania" i Piasek. A do kina pójdziecie 28.08.22, 09:31
          Odkryłaś Amerykę. Bardziej żal nam i bardziej przeżywamy losy znanej nam, ładnej, młodej, miłej osoby niż ludzi ktorych nie znamy i nic o nich nie wiemy. Oraz znanych ale brzydkich zewnętrznie i wewnętrznie. Nie będę wzruszona jeśli matka dwójki małych dzieci, Kaja Godek, wpadnie pod autobus.
          • 35wcieniu Re: "Ania" i Piasek. A do kina pójdziecie 28.08.22, 09:42
            Gródek to już czwórki...
            Chociaż fakt, chyba nie wszystkie małe.
            • mid.week Re: "Ania" i Piasek. A do kina pójdziecie 28.08.22, 09:43
              Wszystko jedno, mogłaby mieć i całe przedszkole...
              • fornita111 Re: "Ania" i Piasek. A do kina pójdziecie 28.08.22, 10:00
                No tej zgon to bym uczcila szampanem wrecz. Sucz ma krew na rekach i tabun bombelkow tego nie zmieni.
          • lilia.z.doliny Re: "Ania" i Piasek. A do kina pójdziecie 28.08.22, 10:01
            Bardziej żal nam i bardziej przeżywamy losy znanej nam, ładnej, młodej, miłej osoby niż ludzi ktorych nie znamy i nic o nich nie wiemy. Oraz znanych ale brzydkich zewnętrznie i wewnętrznie.
            W sumie to dzisiaj nie pogodziłam się że śmiercią mojej bliskiej cioci, mamy trzech moich braci ciotecznych. Minęły lata, a ja czasami.placze. nie była ładna fizycznie. Pewnie umieralaby nie tak spektakularnie, gdyby była osoba publiczna. No cóż, nie była pięknością.
            Tyleż prawdziwe, co wkurwiające prawdy o człowieku...
            • fornita111 Re: "Ania" i Piasek. A do kina pójdziecie 28.08.22, 10:17
              Prawda jest taka, ze w naszej rzeczywistosci prawie kazdemu zmarl ktos bliski, lub znajomy na raka. Ale to nie oznacza automatycznie, ze nie mozemy sie przejac smiercia Przybylskiej, czy dziecka Rzezniczaka. Jestesmy ludzmi i wielu z nas tak wlasnie reaguje. I uwierz mi, ze nie ma niczego do zazdroszczenia w "spektakularnym" umieraniu, kiedy cie tabloidy usmiercaja jeszcze za zycia. To juz chyba lepiej byc brzydkim i miec swiety spokoj w chorobie, nie?
              • lilia.z.doliny Re: "Ania" i Piasek. A do kina pójdziecie 28.08.22, 11:06
                miec swiety spokoj w chorobie, nie?
                Nie chodzi o gradacje "prestizu". Mówię o dość popularnym natężeniu żalu po brzydkich i ładnych trupach. Te drugie są oplakiwane ciu t bardziej przez nieznajomych
                • fornita111 Re: "Ania" i Piasek. A do kina pójdziecie 28.08.22, 11:08
                  Zaryzykuje stwierdzenie, ze trupom to zwisa.
                • mid.week Re: "Ania" i Piasek. A do kina pójdziecie 28.08.22, 11:55
                  to tak samo jak nie rusza nas kryzys w Afryce ale wszystkie oczy zwrócone na Ukraine. Bliżej nam - odległością, kulturą. Wielu zna osobiście kogoś z UA, a z Afryki nie bardzo.
            • mid.week Re: "Ania" i Piasek. A do kina pójdziecie 28.08.22, 11:53
              lilia.z.doliny napisała:

> Bardziej żal nam i bardziej przeżywamy losy znanej nam, ładnej, młodej, miłej o
              > soby niż ludzi ktorych nie znamy i nic o nich nie wiemy. Oraz znanych ale brzyd
              > kich zewnętrznie i wewnętrznie.
              > W sumie to dzisiaj nie pogodziłam się że śmiercią mojej bliskiej cioci, mamy tr
              > zech moich braci ciotecznych. Minęły lata, a ja czasami.placze. nie była ładna
              > fizycznie. Pewnie umieralaby nie tak spektakularnie, gdyby była osoba publiczn
              > a. No cóż, nie była pięknością.
              > Tyleż prawdziwe, co wkurwiające prawdy o człowieku...
              >

spełniała dwa pozostałe kryteria - była ci znana a nawet bliska i pewnie ją lubiłas (znaczy sie ładna wewnętrznie)
        • m_incubo Re: "Ania" i Piasek. A do kina pójdziecie 28.08.22, 11:59
          No sorry, ale z grubsza tak to działa.
          Ty nowa na Ziemi?
    • login.na.raz Re: "Ania" i Piasek. A do kina pójdziecie? 27.08.22, 20:03
      Nie wybieram się
    • pani_tau Re: "Ania" i Piasek. A do kina pójdziecie? 27.08.22, 20:04
      Nie, tematyka filmu leży poza sferą moich zainteresowań.
    • mama-ola Re: "Ania" i Piasek. A do kina pójdziecie? 27.08.22, 20:14
      To tego filmu jeszcze nie było? Myślałam, że go zrobili już parę lat temu.
    • simply_z Re: "Ania" i Piasek. A do kina pójdziecie? 27.08.22, 20:18
      nie, mierna aktorka, ktora zasłynęła tym, że młodo zmarła.
      • semihora Re: "Ania" i Piasek. A do kina pójdziecie 27.08.22, 22:58
        simply_z napisała:

> nie, mierna aktorka, ktora zasłynęła tym, że młodo zmarła.

I urodziwa była. Tyle. Moim zdaniem to za mało na gloryfikowanie i robienie czułych filmików.
    • malia Re: "Ania" i Piasek. A do kina pójdziecie? 27.08.22, 20:26
      nie wybieram się, całkowicie mnie nie interesuje
    • smoczy_plomien Re: "Ania" i Piasek. A do kina pójdziecie? 27.08.22, 20:34
      Nie, nie rozumiem jej fenomenu. Kojarzę ją tylko z jedną rolą w nieciekawym serialu.
      • kandyzowana3x Re: "Ania" i Piasek. A do kina pójdziecie 27.08.22, 20:43
        Imo emanowała kobiecością i była swoistą sex bomba tamtych czasów. Miała w sobie ten czar, który przyciągał innych do niej. Była niezwykle piękna kobieta.
      • 1012ja Re: "Ania" i Piasek. A do kina pójdziecie 28.08.22, 12:38
        To, tak jak ja. I wcale nie uważam, że było pięknia. Jej uroda miała w sobie coś ze sztuczności.
    • sundace46 Re: "Ania" i Piasek. A do kina pójdziecie? 27.08.22, 20:55
      Nie i szczerze nie widze powodu żeby płakac. Tyle młodych, pieknych zdolnych osób umiera, zostawiają rodziny, dzieci. Dlaczego akurat po niej mam płakać.
      • homohominilupus Re: "Ania" i Piasek. A do kina pójdziecie 27.08.22, 21:43
        Tez nie ogarniam tej histerii. Może niech świętą z niej jeszcze zrobią co?
      • veryvery Re: "Ania" i Piasek. A do kina pójdziecie 28.08.22, 00:14
        Przeciez nikt ci nie każe po niej płakać.
    • semihora Re: "Ania" i Piasek. A do kina pójdziecie? 27.08.22, 22:56
      A niby o co tu płakać? Nigdy nie byłam fanką Anny P., bliską osobą też nie, więc powodów do płaczu nie widzę. Podobnie jak nie widzę sensu robienia o niej filmu, który prawdy nie pokaże, a jedynie wystawi laurkę. Prawda może dotrze do mas za kilkanaście (-dziesiąt?) lat, ale kogo to wtedy będzie obchodziło?
      • milva24 Re: "Ania" i Piasek. A do kina pójdziecie 27.08.22, 23:05
        Ale co za prawda? Młoda, ładna, lubiana aktorka zmarła osierocając trójkę małych dzieci. Co tu więcej potrzeba ujawnić?
    • stare_haslo Re: "Ania" i Piasek. A do kina pójdziecie? 27.08.22, 23:20
      rozwiane_marzenie napisała:

> A Wy się wybieracie?

Do kina niekoniecznie, ale piosenka i teledysk są fajnie zrobione. Prosto, lekko, bez zadęcia. Można się wzruszyć, można pomyśleć chwilę nad kruchością życia, ale bez efektu żałobnego przygnębienia. Oczywiście można się też przyczepić, że trochę kicz i granie na emocjach, bo teledysk pokazuje Annę Przybylską głównie jako matkę, ale to akurat wpisuje się w "legendę" jaka wokół niej i jej przedwczesnej śmierci wyrosła.
      • rozwiane_marzenie Re: "Ania" i Piasek. A do kina pójdziecie? 28.08.22, 09:39
        Pięknie opisałaś to, o co mi chodziło - to właśnie chwila wzruszenia, muzyka trafiająca do ucha, ulotne chwile... Dziękuję.
    • kropkaa Re: "Ania" i Piasek. A do kina pójdziecie? 27.08.22, 23:49
      Nope.
    • moze_sprobowac_inaczej Re: "Ania" i Piasek. A do kina pójdziecie? 28.08.22, 00:08
      Nie.
    • veryvery Re: "Ania" i Piasek. A do kina pójdziecie? 28.08.22, 00:17
      Do kina chodzę niezwykle rzadko więc raczej nie pójdę ale film chętnie obejrzę kiedy będzie dostępny gdzies indziej. Lubię filmy na faktach i o znanych ludziach
    • kotejka Re: "Ania" i Piasek. A do kina pójdziecie? 28.08.22, 05:55
      Żeby aż do kina to nie
      Oczywoscie, straszny żal,.kiedy tak piękna młoda utalentowana kobieta, matka małych dzieci umiera mają przed sobą wiele lat życia
      Historia umierania i tak bezsensownej straty będzie poruszać, bo wiadomo, że będzie

• 3-mamuska Re: "Ania" i Piasek. A do kina pójdziecie? 28.08.22, 06:23
      Nie nie idę.
      Nie podoba mi się ze rodzina Ani zarabia na niej i jej przedwczesnej śmierci.
      Co innego piosenkarz autor książek i ich działa które po ich śmieci dalej zarabiają. A co innego wywlekać prywatność tyle lat późnej.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka