Dodaj do ulubionych

Nie umiem sobie z tym poradzić-zazdrość.

28.08.22, 13:40
I żaden psycholog nie umie mi z tym pomóc. A chodze do nich juz kilka lat.
Jestem potwornie zazdrosna o inne kobiety. Przeszkadza mi jak moj partner powie jakiejs "czesc".Kłóce się o to,ze przeciez moglby ją olać. A jak jeszcze mi powie,ze jest ładna,to szlag mnie trafia i w duchu juz jej nienawidzę. I ograniczam,wymuszam brak kontaktu chłopaka z nia. Wiem,toksyczne ale to silniejsze ode mnie. Kiedys spotykałam się z super,fajnym,wesołym i zaradnym facetem. A zostawiłąm go bo miał przyjaciółkę. Dzwonili do siebie 1 x w tygodniu. I nie chciał zakończyć znajomosci z nią.Awantury mu robiłam,wypytywalam czy dzwoniła,o czym rozmawiali.
Nie umiem z tym sobie poradzic. Kazdy zwiazek rozwala się z powodu mej zazdrosci. Przeszkadza mi jak wpatruje się w szczupłą,młodsza ,ładniejszą na ulicy.Awanturuje się,ze go proszę,by nie wpatrywał sie w inne.
Kłócę się, dużo się kłócę. Mój ojciec nie mial kolezanek,mial tylko matkę. I po smierci,15 lat nie ma nikogo.
Chcę sobie pomoc,nie chcę byc zazdrosna ale to silniejsze ode mnie.
Obserwuj wątek
    • taniax Re: Nie umiem sobie z tym poradzić-zazdrość. 28.08.22, 13:50
      Jakiego komentarza oczekujesz, jeśli chodzisz do psychologa tyle lat to już pewnie się dogrzebał do powodów dlaczego tak masz. To może dobieraj do związku słabych, nieatrakcyjnych facetów, takich którzy kochają bardziej są za tobą bardziej niż ty za nimi, zmniejszysz poczucie zagrożenia.
    • imponderabilia22 Re: Nie umiem sobie z tym poradzić-zazdrość. 28.08.22, 14:36
      Tylko psycholog
      A czy Twój misiu faktycznie jest taki fajny, że każda leci na niego?
    • primula.alpicola Re: Nie umiem sobie z tym poradzić-zazdrość. 28.08.22, 14:54
      Czy Twój misio nazywa się tanebo?
      • tanebo001 Re: Nie umiem sobie z tym poradzić-zazdrość. 06.09.22, 19:09
        ??????????????????????
    • angazetka Re: Nie umiem sobie z tym poradzić-zazdrość. 28.08.22, 15:00
      Ty jesteś zazdrosna, on się gapi na szczupłe i ładniejsze, pasujecie do siebie.
      • amsterdama Re: Nie umiem sobie z tym poradzić-zazdrość. 29.08.22, 08:06
        🙀
    • trampki_w_kwiatki Re: Nie umiem sobie z tym poradzić-zazdrość. 29.08.22, 07:53
      A on serio tak idzie i się WPATRUJE?
      to weź go skasuj.
      Ja rozumiem rzucić okiem, ale WPATRYWAĆ SIĘ, tj. długo patrzeć, obserwować? Przy tobie?
    • nangaparbat3 Re: Nie umiem sobie z tym poradzić-zazdrość. 29.08.22, 08:08
      A czego się boisz, kiedy oni się wpatrują, mają przyjaciółkę, cokolwiek?
      I czy masz rodzeństwo?
      Pomyślalam też sobie, że moi rodzice byli tak bardzo z sobą związani, kochali się do śmierci ojca (wtedy miał 80), a ja też miałam okres szalonej zazdrosci, podobnej do tego, co opisujesz, chociaż minęło jak skończyłam 30. Ale przedtem żyłam z facetem, co się "wpatrywał", chociaż byłam wtedy naprawdę ładna, szczupła i zgrabna - to nie ma żadnego znaczenia. Podobne to do Twoich przeżyć.
      Tak w ogóle myślę, że dla Ciebie najlepsza by była terapia psychoanalityczna. Przeszlaś taką?
    • eriu Re: Nie umiem sobie z tym poradzić-zazdrość. 29.08.22, 09:28
      Bo psycholog nie wykona roboty za Ciebie. A Ty ewidentne masz problem z przepracowaniem tematu.
    • mebloscianka_dziadka_franka Re: Nie umiem sobie z tym poradzić-zazdrość. 29.08.22, 09:48
      Może zacznij się umawiać z normalnymi facetami, którzy nie wpatrują się w obce baby na ulicy.
    • zerlinda Re: Nie umiem sobie z tym poradzić-zazdrość. 06.09.22, 17:38
      Idź do psychiatry. Psycholog nie da rady. A najlepiej znajdź faceta, który nie będzie ci mówił, że inne kobiety są ładniejsze. Ale fajny facet nie będzie z kimś takim jak ty.
      • nutella_fan Re: Nie umiem sobie z tym poradzić-zazdrość. 06.09.22, 20:50
        Symaptycznaś
    • cegehana Re: Nie umiem sobie z tym poradzić-zazdrość. 06.09.22, 19:08
      Myślę, że mogłoby pomóc, gdybyś rzeczywiście została okrutnie zdradzona / porzucona i musiała zmierzyć się z przedmiotem swoich lęków w realu. Imaginacje mogą dać burzę emocji ale w gruncie rzeczy ma się nad nimi kontrolę - a nad prawdziwym porzuceniem (którego wszyscy się boją nie tylko Ty) - nie.
    • kozica111 Re: Nie umiem sobie z tym poradzić-zazdrość. 06.09.22, 19:16
      Wadliwe geny nie wołaja o kontynuację, na zdrowie smile
    • olkka_99 Re: Nie umiem sobie z tym poradzić-zazdrość. 06.09.22, 19:29
      Byłam w długoletnim związku z facetem, który zachowywał się tak jak ty. Wszędzie dopatrywał się oznak mojej niewierności, do czego nie miał żadnych podstaw. robił aferę, gdy ktoś na ulicy powiedział mi część (jakiś chłopak, którego imienia nawet nie znałam,, chodzil że mną na jakieś wykłady na uczelni) i powiem Ci jedno... on był na maxa zakompleksiony, niepewny siebie do tego stopnia, że wszędzie widział zagrożenie. przeszło mu, jak dostał zajebistą pracę, status finansowy ku się z dnia na dzień polepszyl o 1000% i chyba wreszcie poczuł, że odniósł w życiu sukces. Czy ty odnosisz w życiu jakieś sukcesy? Jest coś, w czym jesteś najlepsza i to inni mogą ci zazdrościć?
      • zerlinda Re: Nie umiem sobie z tym poradzić-zazdrość. 06.09.22, 19:40
        Sukcesy watkodajki:
        Kradzież pierścionka w pracy
        Próba zemsty na prawie 100 letniej, samotnej sąsiadce
        Konkubent który pije i z który bluzga na siedemkropek a ona na niego -rzecz dzieje się między innymi na ulicy
        Głęboka patologia. Co tu radzić?
    • li_lah Re: Nie umiem sobie z tym poradzić-zazdrość. 06.09.22, 20:19
      Twój facet jest toksyczny i wyzwala w tobie najgorsze zachowania. On chyba tego nie robo nawet nieświadomie, on to robi z rozmysłem. Na takiego najlepsza metoda to ignorować i nie okazywać zazdrości. Okazując zazdrość poniżasz się w jego oczach a on bawi się twoimi emocjami.
    • nutella_fan Re: Nie umiem sobie z tym poradzić-zazdrość. 06.09.22, 20:47
      Jak psychologowie nie pomogli to chyba nic nie pomoże. Jak nie możesz czegoś zmienić to to zaakceptuj. Ja też jestem zazdrosna, chociaż nie mam powodów, nie tak jak ty, ale jednak. Po prostu taka jestem i już. Nie słucham tych wszystkich pierdół psychologicznych, że należy to tamto, dać sobie wolność itp. U mnie tak nie ma, przynajmniej nie do takiego stopnia, jak coachowie radzą. Jak się komuś nie podoba, może wypier...alać.
    • pytajacakinga Re: Nie umiem sobie z tym poradzić-zazdrość. 06.09.22, 20:58
      Masz nie odpowiedniego faceta znajdź takiego co będzie się wpatrywał w Ciebie a nie wywoływał zazdrości.
      Gdyby mój facet miał przyjaciolke do której wyzdzwnial regularnie raz, w tygodniu to wysłała bym go do niej niech ja też bzyka a sama, znalazła fajniejszego.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka