Dodaj do ulubionych

Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego?

28.08.22, 19:56
Te wszystkie memy typu: "Powodzenia w szkole- Mamo, ale dziś dopiero 30 sierpnia - tak, tak wiem, ale idźcie sobie powolutku..."

Są jakieś plusy roku szkolnego? Ale dla kogo?
Obserwuj wątek
    • mamkotanagoracymdachu Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 28.08.22, 19:59
      Ja się cieszę! Strasznie się stęskniłam za moim dzieckiem, nie widziałam jej 3 tygodnie. Już jutro wraca, juhuuuuu!!! big_grin
      • madame_rita Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 28.08.22, 20:02
        Nie liczy się big_grin Ty się cieszysz, że dziecko wróciło wink
    • sueellen Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 28.08.22, 20:02
      Ja lubię rok szkolny bo lubię rutynę, a przez wakacje wiele jest zaburzone
      • mebloscianka_dziadka_franka Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 28.08.22, 21:06
        O, to tak jak ja. Lubię jak jest stały rytm.
      • mallard Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 29.08.22, 11:45
        sueellen napisała:

> Ja lubię rok szkolny bo lubię rutynę, a przez wakacje wiele jest zaburzone

Zapachniało spektrum... 😉
        • sueellen Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 29.08.22, 23:04
          Nabawiłam się "spektrum" po urodzeniu dzieci. Z dziećmi łatwej wszystko ogarnąć mając wypracowana rutynę.
    • chococaffe Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 28.08.22, 20:07
      Ja wolałabym, żeby wakacje szkolne były krótsze ale za to częsciej
      • lily_evans011 Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 28.08.22, 20:18
        O tak, dzieciom by to dobrze zrobiło i rodzice mogliby im łatwiej planować opiekę. No i nie byłoby tego niemiłosiernego żaaaalu, że coś fajnego się kończy na tak długo.
        • chococaffe Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 28.08.22, 20:21
          a i wakacje nie "opatrzą się" tak szybko
          • lily_evans011 Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 28.08.22, 21:58
            Tak, to są dłuuugie miesiące nicnierobienia, a potem dłuuuugie miesiące orki.
      • mashcaron Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 28.08.22, 20:54
        U mnie tak jest. Wakacje letnie zaczęły się pod koniec lipca a już 5 września wracają do szkoły :p potem będzie tydzień wolny w październiku, dwa tygodnie grudzień/styczeń, 12 dni w lutym, i przerwa wiosenna 29.04-07.05 :p
        • sueellen Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 29.08.22, 18:29
          Na początku tego szczerze nienawidziłam ale teraz doceniam te przerwy podczas roku szkolnego. Dają czas by odsapnąć, ale nie wywalają z rytmu. 6 tygodni letni wakacji wystarczy. Mógłby być i miesiąc, a więcej krótkich przerw w ciągu roku.
      • arthwen Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 28.08.22, 21:00
        Ja też, bardzo mi się podoba szwajcarski podział roku szkolnego i te ferie w środku naszego semestru. Krótsze wakacje to wcale nie byłby aż taki minus, jeśli w perspektywie 2 miesięcy byłoby kolejne wolne.
        • kamin Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 28.08.22, 21:55
          W zasadzie w Polsce przerwa na BN o zwykle około 10 dni, wiosną przerwa na Wielkanoc no długi majowy weekend.
          Tylko tych ferii październikowych nie mamy. Ale wolę jednak dodatkowy miesiąc wolnego latem niż tydzień w październiku.
          • eliszka25 Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 28.08.22, 22:19
            W październiku są 2 tygodnie, na bn 2 tygodnie i na Wielkanoc 2 tygodnie, plus ferie zimowe - też 2 tygodnie. Długie weekendy u nas też są, skąd pomysł, że nie? Wprawdzie nie mamy wolnego na 1 i 3 maja, ale był długi weekend od 26 na wniebowstąpienie, potem 3 dni na zielone świątki, 4 dni na Boże ciało.
            • geoardzica_z_mlodymi Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 29.08.22, 10:36
              Ale jak w lipcu chodzić do szkoły? No, jak?
              • eliszka25 Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 29.08.22, 18:23
                Normalnie, w lipcu są 3 tygodnie wakacji i w sierpniu są 3 tygodnie wakacji.
                • little_fish Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 29.08.22, 19:01
                  Wszystko fajnie, ale biorąc pod uwagę coraz częstsze i większe upały oraz polskie szkoły - często z dużymi oknami, za to bez porządnych rolet, że o klimie nie wspomnę , lekcje w lipcu i sierpniu mogą być koszmarem
                  • eliszka25 Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 30.08.22, 10:26
                    Nigdzie nie napisałam, że od jutra w Polsce ma tak być. Po prostu po moich dzieciach widzę, że dobrze im robią takie przerwy w ciągu roku szkolnego. Mimo krótszych wakacji, faktu, że u nas też są upały, a szkoły również mają duże okna.
      • eliszka25 Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 28.08.22, 21:16
        Moje dzieci już od tygodnia chodzą do szkoły. Wakacje trwały 6 tygodni, teraz 6 tygodni szkoły i potem 2 tygodnie ferii w październiku. Na Boże Narodzenie 2 tygodnie wolnego, 2 tygodnie ferii zimowych w lutym i 2 ferii wiosennych na Wielkanoc.

Moi synowie czasem jęczą, że chcieliby mieć takie długie wakacje, jak ich kuzyni w Polsce, ale ja widzę, że taki oddech co kilka tygodni naprawdę dobrze im robi. Zwłaszcza w starszych klasach i szkole średniej.
        • sol_13 Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 28.08.22, 21:19
          A to u nas inne przerwy też sąwink
          Oprócz tego w październiku, co wymieniłaś, to wszystkie pozostałe ferie też mamy😄 dodatkowo dwa długie weekendy w listopadzie, majówki , Boże Ciało itp.
          • little_fish Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 28.08.22, 21:24
            Mamy dwa tygodnie ferii wiosennych? To chyba coś przegapiłam...
            No i dwa tygodnie na Boże Narodzenie też się zdarza co ileś lat. Równie dobrze może być tydzień.
            • sol_13 Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 28.08.22, 21:27
              No tak z grubsza mi chodziło, nie tyle długość, co że same ferie są. Tyle, że u nich dłuższe, za to krótsze wakacje-inaczej rozłożone.
              • eliszka25 Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 28.08.22, 21:30
                No przecież dokładnie to piszę - wolnego nie jest więcej, tylko jest inaczej rozłożone. Widzę po moich dzieciach, że naprawdę robi różnicę, czy wolnego jest 3 czy 5 dni na święta czy pełne 2 tygodnie ferii.
              • little_fish Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 28.08.22, 22:11
                Wiesz, 4 dni wolne od nauki, kontra 10 to faktycznie bardzo "z grubsza" jest to samo 😁
                • sol_13 Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 28.08.22, 22:15
                  Sumarycznie w ciągu roku to samo.
                  Weźcie wyluzujcie.
                  • little_fish Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 28.08.22, 22:18
                    Sumarycznie to samo. Ale częstsze, regularne przerwy (dłuższe niż przedłużony weekend) są korzystniejsze
                  • eliszka25 Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 28.08.22, 22:21
                    Sumarycznie to samo, ale robi różnicę, czy wolnego masz 5 dni czy 14. Widzę to po moich dzieciach.
                  • wkswks Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 28.08.22, 23:49
                    Na Bawarii wszystkie ferie zliczone razem sa o tydzień dłuższe niz w Polsce. Tydzień ferii jesiennych (okolice 1 listopada i halloween), ferie BN od ok 22 grudnia do 6 stycznia, zimowe 1 tydzień - zakonczenie karnawału, wielkanocne 2 tyg, moje ukochane 2 tygodnie ferii zielonoświątkowych i 6 tygodni w od końca lipca do drugiego tygodnia września.
                    Ja wolę tak, jak jest tutaj.
            • kamin Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 28.08.22, 21:59
              Tydzień na BN nigdy się nie zdarzył. Dzieciaki przestają chodzić zwykle 22.12 i wracają 02.01. To jest minimum 10 dni, a jak korzystnie wypadną weekendy to więcej.
              • eliszka25 Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 28.08.22, 22:12
                Moje dzieci też przestają chodzić zwykle około 22.12, a wracają do szkoły 8 stycznia. Czyli mają wolnego zwykle o tydzień więcej. Tak samo na Wielkanoc wolne jest od czwartku i potem pełne 2 tygodnie, czyli 16 dni, a nie 6, jak w Polsce.
              • little_fish Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 28.08.22, 22:17
                Wolne jest od 23. Więc jeśli ten dzień wypada w piątek, jak w tym roku, to jest wolny tydzień i jeden dzień.
                • eliszka25 Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 28.08.22, 22:20
                  U nas w tym roku też kiepsko wypada, bo właśnie jeszcze 23 idą do szkoły, ale mają wolne do 8 stycznia.
          • eliszka25 Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 28.08.22, 21:27
            U nas długie weekendy też są i inne święta. Natomiast nie zauważyłam, żeby w Polsce były ferie wiosenne na Wielkanoc. Zawsze, gdy jesteśmy, to moje dzieci mają 2 tygodnie wolnego, a ich kuzynostwo od środy po Wielkanocy chodzi do szkoły. Tak samo na Boże Narodzenie nie ma 2 tygodni wolnego, przynajmniej tam, gdzie mieszka moja rodzina. Wciąga roku szkolnego moje dzieci mają 4x po pełne 2 tygodnie wolnego.
            • eliszka25 Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 28.08.22, 21:28
              W ciągu roku szkolnego, nie wciąga 🙃
            • sol_13 Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 28.08.22, 21:29
              6 dni jest na Wielkanoc, tydzień (lub ponad) na Boże Narodzenie.
              W sumie pewnie wychodzi na to samo, u Was łącznie 14 tygodni, u nas 10-11 wakacji i ta cała reszta.
              • eliszka25 Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 28.08.22, 21:33
                Ale ja nigdzie nie napisałam, że moje dzieci mają więcej wolnego! Mają te ferie inaczej rozłożone. Dla dzieciaków jest różnica, czy wolnego mają 6 dni czy pełne 2 tygodnie ferii. W sumie na Wielkanoc więcej, bo Wielki Piątek u nas jest dniem świątecznym, więc ferie zaczynają im się w czwartek.
                • sol_13 Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 28.08.22, 21:35
                  Ależ ja Ci nic nie zarzucam, tylko tak sobie podsumowalam.
                  • eliszka25 Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 28.08.22, 21:38
                    Napisałaś to tak, jak bym sugerowała, że u nas wolnego jest więcej. Nigdy dokładnie nie liczyłam, ale wychodzi pewnie mniej więcej na to samo. Po prostu widzę, że dzieciakom takie dłuższe wolne co jakiś czas dobrze robi.
              • eliszka25 Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 28.08.22, 21:35
                U nas samych ferii zawsze jest 14 tygodni + wolne np. na Boże Ciało, Wszystkich Świętych, Zielone Świątki itp.
                • sol_13 Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 28.08.22, 21:39
                  Aha, czyli gdzieś jest jeszcze więcej niż u nas. To pocieszające.
                  • eliszka25 Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 28.08.22, 21:43
                    Nigdy nie liczyłam, czy więcej. Pewnie wychodzi mniej więcej podobnie, ale u nas takie dłuższe wolne jest częściej po prostu.
              • little_fish Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 28.08.22, 22:19
                Na Wielkanoc to są 4 wolne dni, bo weekend jest zawsze wolny 😁
      • tokyocat Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 28.08.22, 21:50
        Przeprowadz sie do Francji 😀
      • julita165 Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 29.08.22, 17:42
        Tez bym wolala. Lepiej wakacje zrobic na sztywno np 1.07-15.08 a w zamoan dodac tydzien w maju i tydzien na koniec wrzesnia.
    • snakelilith Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 28.08.22, 20:11
      Cieszą się bezdzietni, albo ci z dorosłymi dziećmi, wybierający się na urlop. Po wakacjach jest taniej, a wybór jest większy.
      Ja osobiście lubię też sytuację, gdy ja mam wolne, a cały świat się kręci, dlatego lubię, gdy dzieci są w szkole, ludzie w pracy i jest luźniej w przestrzeniu publicznej.
      • stavros2002 Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 28.08.22, 21:14
        Wrzesień, niemieccy emeryci ruszają masą. Obwisłe ciała, rozciągnięte tatuaże i kampery.

snakelilith napisała:

> Cieszą się bezdzietni, albo ci z dorosłymi dziećmi, wybierający się na urlop. P
        > o wakacjach jest taniej, a wybór jest większy.
        > Ja osobiście lubię też sytuację, gdy ja mam wolne, a cały świat się kręci, dlat
        > ego lubię, gdy dzieci są w szkole, ludzie w pracy i jest luźniej w przestrzeniu
        > publicznej.
        >
        • borsuczyca.klusek Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 28.08.22, 21:30
          I stare marudzące dziadki udający kobiety na babskim forum 🙄
          • stavros2002 Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 28.08.22, 21:34
            Udajesz kobietę, Marcelu? Coś Ci obwislo?
        • snakelilith Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 28.08.22, 21:42
          No widzisz, niemieckie rozciągnięte tatuaże, kampery i mają głęboko w obwisłej doopie zdanie polskiego dziada, który przejechać się może co najwyżej starym rowerem do Pierdziszewa i z powrotem.
          • stavros2002 Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 28.08.22, 21:46
            Zgrzewka Conad Coli hitem niemieckich emerytów.
          • stavros2002 Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 28.08.22, 21:46
            Zgrzewka Conad Coli hitem niemieckich emerytów.
        • wkswks Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 28.08.22, 23:52
          Jak nie mieliśmy dzieci, wyjeżdżaliśmy zawsze w trzeci weekend września, kiedy zaczynał sie oktoberfest. Wtedy trzeba wiać z miasta.
      • stavros2002 Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 28.08.22, 21:15
        snakelilith napisała:

> Cieszą się bezdzietni, albo ci z dorosłymi dziećmi, wybierający się na urlop. P
        > o wakacjach jest taniej, a wybór jest większy.
        > Ja osobiście lubię też sytuację, gdy ja mam wolne, a cały świat się kręci, dlat
        > ego lubię, gdy dzieci są w szkole, ludzie w pracy i jest luźniej w przestrzeniu
        > publicznej.
        >
    • lauren6 Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 28.08.22, 20:22
      Dla rodziców zerówkowiczów, których dzieci są już za stare na letni dyżur w przedszkolu, a za młode na lato w mieście dla uczniów podstawówek.
      • sol_13 Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 28.08.22, 20:29
        Dlaczego są za stare do przedszkola? Moja normalnie chodziła w lipcu pomiędzy wyjazdami.
        • hanusinamama Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 29.08.22, 10:36
          Po zerówce?? Skonczyła zerówke i mogła isc na dyżur?? Prywatne przedszkole?
          • ginger.ale Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 29.08.22, 17:27
            hanusinamama napisała:

> Po zerówce?? Skonczyła zerówke i mogła isc na dyżur?? Prywatne przedszkole?
            >

Zależy od miasta, np. w Warszawie w publicznych przedszkolach biorą na dyżur zerówkowiczów, jak w moim przypadku.
          • julita165 Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 29.08.22, 17:44
            Moj byl w panstwowej zerowce i normalnie miesiac w wakacje kiedy przedszkole bylo czynne mu przyslugiwal. Na ten drugi gdybym potrzebowala tez moglam szukac przedszkola zastepczego. Rok szkolny konczy sie 31.08.
            • little_fish Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 29.08.22, 19:02
              Dokładnie. U nas też zerowkowicze jak najbardziej mogli iść na dyżur
          • sol_13 Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 29.08.22, 23:02
            hanusinamama napisała:

> Po zerówce?? Skonczyła zerówke i mogła isc na dyżur?? Prywatne przedszkole?

Tak prywatne, to nie jest żaden dyżur, tylko jest po prostu czynne całe wakacje.
      • ginger.ale Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 28.08.22, 20:47
        Moi zerowkowicze chodzili przez tydzień pomiędzy wyjazdami na dyżur w przedszkolu. W sumie zerówka to jedyny raz kiedy skorzystali.
        • lauren6 Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 28.08.22, 21:03
          U nas dyżur wakacyjny w zerówce trwał 2 tygodnie.
          • sol_13 Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 28.08.22, 21:20
            Aha☹ ja mialam czynne całe wakacje.
          • ginger.ale Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 28.08.22, 21:23
            U nas 3tyg., ale nie mieliśmy potrzeby, aby tyle czasu korzystać.
            • sol_13 Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 28.08.22, 22:16
              My też nie, ale dobrze mieć tą opcję. Niestety to ostatni rok przedszkola.
          • hanusinamama Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 29.08.22, 10:37
            U mnie w miesice zerówkowicz nie ma prawa być na dyżurze.
            • slonko1335 Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 29.08.22, 10:46
              dziwne, przecież to też przedszkolak , w dodatku obowiazkowy
              • 3fanta Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 29.08.22, 13:55
                U nas mogą być zerówkowicze na dyżurze. Rodzice podpisują tylko dodatkową umowę na to.
    • kaki11 Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 28.08.22, 20:25
      Ja się cieszę ale o tyle, że u mnie w pracy wszystkie osoby z którymi najbliżej współpracuje i zastępuję w czasie urlopów miały te urlopy właśnie lipiec/sierpień, więc byłam bardziej zawalona pracą - teraz moja kolej na urlop, który przy okazji posezonowo jest tańszy i mniej zaludniony smile
    • little_fish Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 28.08.22, 20:27
      Ja nie widzę....
      Bombelek samodzielny, nie wymaga animacji. A wakacje to swoboda, a nie życie pod linijkę i pamiętanie o milionie rzeczy.
    • paniadmin Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 28.08.22, 20:38
      Plus 1 - koniec wakacji to koniec lata, wreszcie chłodniej
      Plus 2 - u dziecka w przedszkolu ruszą zajęcia więc będzie ciekawiej, w lecie to przechowalnia.
    • sol_13 Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 28.08.22, 20:47
      No nie wiem, znowu rutyna i kierat, praca, librusy, zajęcia dodatkowe. Jedynie się cieszę, że moje zajęcia sportowe wracają.
    • mid.week Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 28.08.22, 21:06
      Ja się cieszę, bo znów bedą korki i moje jazdy rowerem zrobią się jeszcze bardziej satysfakcjonujące! Będę sobie dostojnie suneła rzucając pogardliwe spojrzenia pozostawianym w tyle kierowcom.
      • babsee Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 29.08.22, 12:01
        Lubie to smile
    • slonko1335 Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 28.08.22, 22:20
      Ja się cieszyłam do momentu jak musiałam stanąć na głowie żeby zapewnić dzieciom opiekę i zajęcie przez całe wakacje.
    • jammer1974 Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 28.08.22, 22:43
      Ja sie troche ciesze. Ogarne dom bez szkolnych lokatorow na stanie.
    • madami Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 28.08.22, 23:21
      W moim mieście koniec wakacji to powrót korków i smrodu z apogeum 1 października gdy wracają studenci. Z drugiej strony wakacje to czas remontów więc również różnie bywa komunikacyjnie.
      Ja cieszę się, że turystycznie robi się "poza sezonem" bo zwykle unikam pchania się w tłumy i drożyznę. Niższe temperatury też mają swój plus bo zwiększają możliwości intensywnego ruchu poza domem, w upały nie mam siły.
      • madami Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 28.08.22, 23:22
        Aaaa i ja się cieszę, że już nie uczestniczę w szkolnym kieracie - bardzo miłe uczucie wink
      • sol_13 Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 28.08.22, 23:40
        Oj tak, od października jest najgorzej. Niby studenci powinni jeździć komunikacją, ale jakoś to tak nie działa sądząc po wzroście korków 🙂
    • milva24 Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 28.08.22, 23:43
      Cieszę się bo będę mogła wrócić do pracy stacjonarnej. Na wakacje miałam HO żeby nadzorować dzieci i zmęczyłam się. Potrzebuję oddzielenia pracy zawodowej od życia osobistego, gdy zaczyna mi się to mieszać robię się zestresowana i nerwowa.
    • taki-sobie-nick Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 29.08.22, 00:19
      Ja.

Lubię rutynę, a społeczeństwo (w tym ja) się trochę ubierze. Niezbyt lubię letnie ubrania, czy to na sobie, czy na innych.

No i CHŁODNO BĘDZIE!
    • marianna1960 Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 29.08.22, 06:22
      Cieszę bo wreszcie będzie chłodniej
    • juzustempy Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 29.08.22, 08:34
      Lubię powrót do obowiązków, codziennej, przewidywalnej rutyny. Poza tym kocham jesień - wprawdzie to jeszcze miesiąc, bo wrzesień to właściwie jeszcze lato, bywają upały, ale już się cieszę. Chłodek, deszcz, długie wieczory - to jest to, na co czekam najbardziej.
    • primula.alpicola Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 29.08.22, 10:28
      Nie cieszę się. Koniec wakacji to koniec lata, zaczną się chłody, kolejne warstwy ubrać, zakryte buty, czapki, szaliki, rękawiczki; koniec zieleni i początek ciemności.
      Mam nadzieję na przyjemny okres przejściowy, tzw. złotą polską jesień...
    • leosia-wspaniala Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 29.08.22, 10:50
      Ja, bo dopiero jadę na urlop tongue_out
    • kulka-online Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 29.08.22, 17:37
      Ja się cieszę, ze obiady zjedzą w placówkach i nie trzeba będzie im gotować codziennie.
      • pierwszykot Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 30.08.22, 00:14
        kulka-online napisała:

> Ja się cieszę, ze obiady zjedzą w placówkach i nie trzeba będzie im gotować cod
        > ziennie.
        Ha ha
        A wiesz ze dzieci nie są obowiązkowe?
    • daniela34 Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 29.08.22, 17:38
      Ja się cieszę, bo będzie więcej kursie MPK. I martwię, bo w pojazdach MPK będzie większy tłok. Więc są plusy dodatnie i płyty ujemne.
      • daniela34 Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 29.08.22, 17:39
        *plusy ujemne
    • julita165 Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 29.08.22, 18:17
      Ja sie nie ciesze
      1.nie lubie jesieni, zimy. Dla mnie lato powinno trwac okragly rok z wylaczeniem Bozego Narodzenia kiedy powinna spasc gora sniegu. I stopnic sie natychmiadt po NR.
      2. mam ogromne klopoty z porannym wstawaniem i zdazaniem gdziekolwiek przed 10. Do pracy chodze na ok 9, zwykle jestem z 15 minut przed 9 ale z domu wychodze o 8.20/25. W roku szkolnym rano podrzucam syna czyli musimy wyjsc o 7.40, max 7.45. Dodatkowo on ma chyba jeszcze wieksze klopoty ze wdtawaniem niz ja czyli musze z dobre 20 min.wczesniej wstac zeby go w ogole dobudzic-on wrecz sprawia wrazenie jakby byl nieprzytomny.
      3. Mam syna lenia smierdzacego. Tzn on w szkole zbiera same pochwaly jaki to nie jest skoncentrowany zaangazowany i aktywny na lekcjach ale tylko my wiemy ile sil i nerwow kosztuje mnie zapedzenie go do lekcji. On wrecz mowi ze w szkole moze tobic wszystko, czasem nawet robi sobie cwiczenia/zadania na zapas. W domu jednak nie chce robic nic, chce miec wolne. W konsekwencji zrobienie czegos w 15 min zajmuje mu 2h tyle jest marudzenia, przerywania itp co mnie strasznie dziala na nerwy bo x czasu jest temat "czy odrobiles lekcje".
      4. Ogolnie w roku szkolnym jestem o wiele bardziej zmeczona niz w wakacje. Fizycznie i psychicznie. Chyba daja mi w kosc wczesniejsze pobudki, wieczne nerwy i pospiech zeby zdazyc a popoludniami to jojczenie ze bidulek ma cos zadane
    • potworia116 Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 30.08.22, 00:24
      Nie cieszę się, że kończy się lato (było wspaniałe), ale nie martwi mnie, że zaczyna się jesień. O zimie jeszcze nie myślę, daleko i nieprawda.
    • ritual2019 Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 30.08.22, 10:35
      Nie ciesze sie ale chce zeby przyszly rok minal jak najszybciej. Zdaje sobie sprawe ze czas zawsze mija tak samo ale ja chce miec wrazenie ze minie szybciej. Syn zaczyna jutro ostatnia klase i czekaja go najwazniejsze egzaminy a potem koniec szkoly...nie moge sie doczekac.
      • alfa36 Re: Kto się cieszy z końca wakacji i dlaczego? 31.08.22, 14:21
        Jak się ciut cieszę. Nie będzie nocnych powrotów młodzieńca i czekania na telefon, o której mam jechać (na początku roku zakładałam wątek na temat odbierania nastolatków z imprez wakacyjnych). Uff...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka